Thumbnail play icon

Sexuální obtěžováníLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 210
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:190
Počet zobrazení:11 403

V tomto dlouhém díle se John Oliver zaměří na problém sexuálního obtěžování na pracovišti. V poslední době zase opět vyplouvají na povrch příběhy žen, které byly v zaměstnání sexuálně obtěžovány, ale nevypadá to, že by se mělo cokoliv změnit. Podobně jako v roce 1981 a 1991. Existuje nějaké řešení tohoto problému?

Komentáře (57)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ráda bych se mužů trochu zastala.
Setkala jsem se s tím, že pánové si před ženami na pracovišti dávali více pozor na pusu a celkově se chovali dost slušně. Naopak znám osobně jednu takovou "ošahávačku"

11

Odpovědět

Problém je obyčejná lidská slušnost a schopnost se vcítit do druhého. Zdaleka ne každý tohle umí a těm kteří toho nejsou schopni vinu velmi obtížně prokážete když jde o situace které jsou charakteristické naprostou absencí svědků. Méně slušně řečeno, vygumovaní bezohlední kreténi mezi námi jsou a budou. The End.

120

Odpovědět

Problém je v dokazování ! Kord když ruku na srdce všichni víme jaký sou některý ženský vypočítavý bestie ! Měl sem kamaráda kterého neúspěšně balila jeho kolegyně na firemním večírku se ožraly a spaly spolu v jedné místosti :) Za týden byl obviněn ze znásilnění a klukovi se úplně otočil život ! Naštěstí policisté byly zkušení a zatlačili hodně i na ní až se doznala že si to vymyslela ! Kdyby se mu to stal v US už sedí protože kdyby nedej bože policisté projevili nedůvěru k ženě hned by byly sexisti a něáká černošská profesorka by se hned do nich pustila.

Vůbec bych se nedivil kdyby 80% obvinění bylo vymyšlených a nebo hodně přibarvených ! Taky s kolegyní zaflirtuju a mám nevhodné narážky stejně jako ona občas na mě, bereme to jako srandu ! Podle zákonu o obtěžování by sme měly bejt oba dávno bez práce. Další věc je že ženský chodí do práce kolikrát přelíčený a v takových úborech že si o narážky přímo říkají a evidentně to i chtějí ! A když ženská přeblafne šefika kvůli povýšení je to OK ale nedej bože když jí někdo obejme nebo nedej pože jí poplácá ! Prostě nechápu tu hysterii třeba Metoo totální sračka !! Když byla neznáma herečka tak nefňukala že musela kouřit ?****y za role ale jakmile se dostala navrchol hned potopí všechny který jí to umožnili a ruku na srdce já bejt producent a mít před sebou 100 holek tak si taky logicky vyberu davajku než frigidy !

925

Odpovědět

Výmluvy které, které tu zaznívají už přes 30 let. Nic nového nemáš? "Taky s kolegyní zaflirtuju a mám nevhodné narážky stejně jako ona občas na mě, bereme to jako srandu ! Podle zákonu o obtěžování by sme měly bejt oba dávno bez práce." Pokud s tím oba dobrovolně a bez nátlaku souhlasíte, tak zákon neporušujete. "Další věc je že ženský chodí do práce kolikrát přelíčený a v takových úborech že si o narážky přímo říkají a evidentně to i chtějí !" Tohle může říct jen úplný idiot, který plánuje udělat další krok a to znásilnění.

2212

Odpovědět

To je vtipné ale trafil si to. Približne 80% obvinení je falošných. V 43% Sa dokonca "obeť" prizná že si to vymyslela.

211

Odpovědět

Vy máte v tom mozku nakydáno. Nic lepšího se na to nedá říct. Osmdesát procent jste si vycucal z prstu jak ztrátu Vašeho panictví.

Když přestanu urážet. Znásilnění je v Čr hlášeno pouze 5%, kdyby z těch pěti procent bylo 80% falešných (budu s tím polemizovat, i když je to vymyšlené), tak je to vskutku hodně nízké číslo oproti tomu, kolik se těch znásilnění skutečně stane a zamlčí...

Měl byste se léčit, nahaté děcko si o to taky neříká a stejně je pro sexuálního agresora lákavé. I kdyby si ženská chodila do práce nakrásně nahatá, máte právo tak nanejvýš šoupat nohama.

Běžte se dovzdělat a taky léčit. Zřejmě nerozeznáte consent, rozdíl mezi chtěným a nechtěným.

216

Odpovědět

Ta ženská má neuvěřitelně nepříjemný hlas.

411

Odpovědět

A přesto je mi o mnoho sympatičtější než Bagrista, jehož hlas ani neznám. .... měl jsem však tu smůlu, že ke mne doputovala jeho psaná idiotská myšlenka.

63

Odpovědět

Zdravím, já jsem měl několik možností pracovat v ženském kolektivu a řeknu vám trošku jiný názor na tohle... Jsem takový ten Don Juan, narodil jsem se s hezkou tváří a pěkným úsměvem, tak jsem o zájem žen nikdy neměl moc nouzi... Samozřejmě většina z chlapů by si řekla jak je to super, ale to proto že jste v hlavě nastavení jako ti ,,lovci"... Já naopak se před ženami cítím jako ta ,,lovná zvěř"... A spíš naopak mám problémy se sexuálním obtěžováním ze strany žen, nic hroznýho na co bych nějak musel řešit... Ale třeba sedím v MHD, přisedne si cizí ženská a začne se dotýkat svojí nohou té mé a dělá jakože nic... Nejdivnější asi bylo, když jsem byl darovat krev a sestřička si moji dlaň na féra strčila mezi nohy... Zase jakoby nic... A práci když stojím v papírem v ruce, tak je pro spoustu ženských taky normální se na papír dívat a třís si svoje prsa a moji ruku... Nikdy jsem nevěděl, jak tyhle situace řešit, tak většinou dělám že je to všechno v pohodě a nic se neděje.... Tím všim jsem chtěl říct, že se mi nelíbí ta optika ženy = oběti, muž = agresor.... A dokud se tahle optika nezmění, tak se ani ve společnosti kolem toho nic nezměnilo jako do teď... Takže ženy jestli chcete něco změnit, tak začněte být trochu sebekritické a řekněte kolikrát jste nezaplatili pokutu, protože jste se na policajta jak blbky celou dobu chychotaly... Kolik jste vykouřily pér, aby jste povýšily v práci, kolikrát jste balily a dávaly naděje IT týpkovi, aby vám jen opravil počítač a pak jste se na něj vykašlaly..... Jednoduše si přiznejte kolikrát vy sami jste využily své sexuality a přitažlivosti ve svůj prospěch.... Já se nezastávám sexuálního násilí, je to špatně a nechci aby se mi třeba narodila dcera a musela něco takového zažít... Ale chápu že když některé muže využíváte a taháte za nos, tak potom z toho frustrovaní když mají moc nadd nějakou jinou ženou, tak že si to zase kompenzují na nic...

Než mě tady roztrháte na kusy, chtěl jsem tím jen říct že je to větší problém než se zdá, rozhodně né jednostraný žena = oběť, muž = agresor, a že jsem přesvěddčen že pro nějakou společenskou změnu bude potřeba ženy i trochu té sebekritiky, protože jinak se vás ti féroví a slušní chlapi nikdy nezastanou, protože to jsou právě ti, které vy jste v životě dost často vy svojíj sexualitou akorát využily... ;-)

388

Odpovědět

"Kolik jste vykouřily pér, aby jste povýšily v práci, kolikrát jste balily a dávaly naděje IT týpkovi, aby vám jen opravil počítač a pak jste se na něj vykašlaly" Pokud nabídka přišla od podřízené k nadřízenému a byla přijata tak se jedná o korupci a viní jsou oba. Pokud přišla nabídka od nadřízeného z pozice síly tak vina leží jen na něm a ne na podřízené. Jaký příklad jsi myslel ty, když je vinna jen žena?

57

Odpovědět

+Alberto123Napsal jsem to docela hrubě, ještě mě dost ovládaly emoce když jsem to psal... Ale ono k tomu nemusí ani dojít v podstatě, ženy mají přeci nad námi obrovskou moc v tomhle... Když je žena chytrá, tak záměrně ani k ničemu sexuálnímu nedodje, ale drží si toho muže v určité naději.... To je celý koncept ,,friend zone", a takhle si často ženy pro lepší pozici ve firmách motají šéfy kolem prstu... Vy jste nikdy ve svém okolí neviděli chlapa, kterého si takhle žena vodila? Můžete mu všichni kámoši říkat, prober se chlape, otevři oči, kdybys neměl tohle, kdybys neměl tuhle pozici, kdybys ji tady v tom co ona chce neotevíral dveře, tak ji v životě nezajímáš.... Ale ten člověk je zaslepen a naivně okouzlen... A řeší se tohle jako celospolečenský problém? Neřeší... :-D Řekneme jenom to je naivní blbec :-D Ale obecně si myslím, že tohle je to podhoubí problému se sexuálním obtěžováním, protože 4-5 žen si takhle muže povodí během života za nos a on jakmile vystoupá někde na pozici, tak se začne na jiných ženách mstít za svoje křivdy...

Já jsem přesvědčený o tom, že žádná společenská změna za ty léta se v tomhle nestala a do budoucna ještě ani nestane, protože ta tichá většina mužů, kteří byli celý život vychováváni v tom, že na ženy mají být hodní a být k ní citliví, tak že oni pak takovéhle zprávy dost často vnímají za takový určitý druh pomsty, za to kolik žen nechávalo v naději je a akorát využívalo jejich dobroty.... Oni sami by třeba nic takového v životě neudělali, ale dává jim to určitý pocit zadostiučinění...

Takže ta mezilidská rovnice ve skutečnosti je daleko spravedlivější, jsou tu muži, kteří zneužívají své moci nad ženami, a jsou tu ženy, které zneužívají své moci nad muži... My všichni to víme, ale dokud bude diskuze ve veřejném prostoru mít ten mediální obraz ,,Nám ženám se tady děje něco co se nám nelíbí" a přitom žádná z nich ani jednou neřekne že ,,My ženy dokážeme být taky pěkný mrchy" tak se to zase promlčí a nikdo to za chvíli nebude brát vážně...

152

Odpovědět

+Anonym9758Souhlas.

30

Odpovědět

+Anonym9758Aha, takže koncept "friend zone" zneužívají jen ženy? Dělají to zas samozřejmě i muži. I oni vytváří plané naděje a využívají různé výhody s tím spojené. Třeba právě i sexuální, ale klidně i finanční.To už je o povaze ne o pohlaví. Vypočítavá svině může a být stejně dobře žena i chlap. A pak všechna tahle kouzla platí jen do doby, než si okouzlený protějšek najde jiná objekt touhy...prostě asi nikdo nevydrží dělat někomu troubu věčně a proto se na to, že IT bude zdarma, nedá nikdy spolehnout...toho druhého k tomu, aby vás chtěl, totiž nemáte jak donutit, je to čistě jeho vůle.

71

Odpovědět

+huhuhuNemate pravdu. Muzi jsou jinak nastaveni. Projdete si porno seznamky a brzy pochopite. Zeny se nabizi, muzi vyuzivaji sluzby.

01

Odpovědět

Co ti, jako chlapovi, může vadit na tom, že si o tebe ženy "nenápadně" třou prsa nebo sami od sebe dají ruku mezi nohy? Však to zní jako ideál (teda samozřejmě pokud se ty ženy vejdou tak pod max. 45 let a 80 kilo) :)))

09

Odpovědět

Tak jasně, že i mezi ženami je spousta idiotů, kteří si myslí, že jsou neodolatelní, nebo si můžou dovolit všechno (třeba jen proto, že jsou ženami) . Sama jsem měla kamarádku, co běžně oblejzala chlapy a na těch bylo někdy fakt znát, jak je jim to nepříjemný, ale rozdíl je v tom, že ty ženy obyčejně nemají fyzickou ani jinou převahu a ten muž může prostě odejít, nebo říct něco jako: "nelíbíš se mi, jdi do háje". Něco jiného by bylo, kdyby obtěžovala nadřízená v práci, nebo třeba učitelka, nebo policistka... prostě osoba, co má nad vámi určitou mocenskou převahu. I to se může stát, ale oproti tomu, kdy je to opačně, je těch případů asi minimum.

10

Odpovědět

To bývaly takové časy, že když si dotěra sáhnul, tak žena použila facku. To ta žena takhle natáhla ruku a teď s ní vší silou máchla. A tady někde měl ten dotěra obličej a byly i horší věci. Jak jsou tady u žaludku takové ty dršťky, tak když tenkrát chtěli někomu hodně ublížit, tak si vyhlédli takovou jednu zvlášť citlivou dršťku a tak dlouho do ní tloukli, až tomu dotěrovi tu drštku rozbili.

57

Odpovědět

Ta konverzace na konci dost nezáživná. Od někoho, kdo se touhle problematikou zabývá půl života, jsem čekal trochu víc :/

710

Odpovědět

Zklamalo vás že tam nepřišla s transparentem napsaným fixou přes prsa ? ... hovořila jako rozumná a vlídná žena, které se nenechala životní zkušeností odradit a znechutit, to je třeba naopak ocenit. Nestala se z ní zapálená feministická slepice, která by muže věšela pro výstrahu, kterou jste možná očekával. Ten rozhovor - věřte tomu nebo ne - nebyl o tom vás pobavit u popcornu a piva, ale předat vám nějakou informaci, něčí pohled na věc, je zjevné že nejste schopen nic takového vůbec vnímat, když prostě jen očekáváte srandu a jinak zíváte, vaše škoda.

81

Odpovědět

Nikdy jsem nechapal, kde se v chlapovi bere ta drzost, proste prijit mezi zensky do kanclu a nejakou z nich treba opakovane placnout po zadku. Neumim si predstavit, ze bych ve svym veku, prisel ke kolegynim do kanclu a tu, co si dela caj, proste stipl do zadku a jak to jde? A to je "jenom" placanec/stipanec, jaky hovado musi ten chlap bejt, aby sahal na prsa, nebo na stehna... Nehlede na to, ze muze nekoho mit a muze se kdykoliv stat, ze ten dotycnej prijde a vyridi si to se mnou. O to to je oplzlejsi. To neni chlap. Tohle je svinstvo a kdyz uz by me nejaka zenska v praci takhle zaujala, radsi si to reknu s kamosema, jako to dela naprosto kazdej, nez abych ji tim nicil pracovni i osobni zivot, jako to delaj tyhle nuly.

644

Odpovědět

buzna

230

Odpovědět

Ano, souhlasím, že je to vážný problém a ten chlap je prase.... ALE... Proč "kde se bere v chlapovi..."? Tohle ženy dělají naprosto stejně jako muži. Jen se to ennazývá sexuální obtěžování, protože se tak nějak kulturně vžilo "že chlap bude rád". Je to starý vtip, že "když to udělá žena, je to flirt, když muž, je to obtěžování". Je to hodně zjednodušené, ale takhle to je. Ženy naprosto okatě sahají na muže, plácají je po zadku... A tohle vídám naprosto běžně. Věci, které já bych si k ženě nikdy nedovolil. A těm ženám je úplně jedno, jestli je muž zadaný nebo ne.

Tohle by se mělo řešit stejně vážně, jako se řeší obtěžování žen. Jestli řešení problému u žen zamrzlo, tak u mužů ani nenastalo. Prostě nikoho ani nenapadne, že se to děje i obráceně. U žen se to aspoň uznalo a ví se o problému. Důkaz je vidět zde v komentářích (až na jeden nahoře), že problematika obtěžování mužů z pozice ženy, co svádí a využívá své sexuality, se vůbec nepřijímá... jako by vůbec neexistovala...

113

Odpovědět

+MikeTak to ja samozrejme vim, ze se to dela i opacne. A verim tomu, ze nejednomu chlapovi to neni po srsti. Ja kdybych nemel o nekoho absolutne zadnej zajem a den co den bych zazival to, co ty zensky, taky bych z toho byl spatnej.
Kde se bere v chlapovi proto, ze to tema bylo primo o muzich, co obtezuji zeny. Tak jsem se zameril primo na to.

20

Odpovědět

+MikeV prvním odstavci máš pravdu. "Důkaz je vidět zde v komentářích (až na jeden nahoře), že problematika obtěžování mužů z pozice ženy, co svádí a využívá své sexuality, se vůbec nepřijímá... jako by vůbec neexistovala..." Sexuální obtěžování není svádění a oběti je jedno jak moc je sexy ten kdo je obtěžuje. To platí jak pro muže tak pro ženy.

10

Odpovědět

Problém je ale v tom, že i "si to řeknu s kámošema", může mít fatální následky. ajťák „Hank“: na konferenci si s kolegou pošeptal vtip o „velkých přívěšcích" -- a pak už to s ním šlo z kopce https://krabice.wordpress.com/2016/06/27/uzivatele-v-dobe-strojoveho-zpracovani-dat-lini-jako-hadi-a-tupi-jako-holubice/
Muži se tedy oprávněně bojí, protože vše, co řeknou, nebo kam se podívají (letmý pohled na prsa ve výstřihu např.), může mít nečekané následky. A bojí se i ti, kteří by si nic z toho výše jmenovaného nedovolili. V tomto je na muže kladena presumpce viny i když ne právní, ale z hlediska "dobré pověsti zaměstnavatele". Jak třeba ze dne na den vyhodili chlápka z Google, který jen sepsal statistické fakta ze studií, protože nějaká pipina byla moc slyšet, jak je to diskriminační.

32

Odpovědět

+tksdJenomze to uz je moc velke treba a kdyby. To je pak presne to, co resili ve videu. Ze se hleda zpusob, jak zabranit tomu 1 falesnemu obvineni z tech desitek pravdivych, misto toho, aby se resilo to zavazne. Pak jeden ten lzivy pripad poskodi vsechny ty pravdive. A tady je to stejne. Rict, ze to muze mit fatalni nasledky je sice fajn, ale v 99,9% je to nema. Tak proc resit to 0.1%? Kdyz si napr. s chlapama v jidelne reknete, ze Marketa ma fakt super zadek, v tech leginach, horko tezko jen tak, jeden z ty party pak primo pred ni neco takovyho prokecne. Nebo pred nekym, kdo by ji to hned mohl vyzvanit.
Jak uz bylo receno nize v diskuzi "Vytváříte smyšlené hypotézy na neexistující (nebo velmi velmi vzácné) problémy".

22

Odpovědět

+HabanszRozhodně nesouhlasím s touto optikou, v trestním právu existuje zásada ,,v případě pochybností, ve prospěch obviněného".... Argument víme že 4 z těchto 5 lidí vykradli banku, ale jeden je nevinný... Zavřeme je všechny, na toho jednoho kašleme.... Jo, to říkáš teď, protože tě ten jeden nezajímá, ale až to budeš ty, tak se posereš co se ti to stalo za nespravedlnost a jak tvoje pravda nikoho nezajímá, protože si byl obětován, pro nějaké větší dobro..... Zároveň teď ano, ke smůle žen se to hodně zastrkává pod koberec a vyjít s tím najevo je dost stigma, nepochybuji že % těch smyšlených obvinění je málo... Ale jakmile bychom začali bez prokazování, bez soudu ničit kariéru a pověst jednoho muže za druhým, tak se věřte tomu že by falešných obviněný bylo jak hub po dešti...

40

Odpovědět

Delja tomu medvedi sluzbu, kdyz rikaj kraviny. napr.: Neni rozhodujici umysl, hmm, je, kdyz nekoho srazim autem, je rozdil, jestli to bylo s umyslem ho zabit, nebo ne - vrazda/zabiti.

513

Odpovědět

Urcite to nemysleli takhle a spis jen zvolili nestastny priklad. Tak jako tak. Srazim nekoho autem zamerne? - Trest. Srazim ho nechtene, ale i tak zemre? - Nejspis mensi trest. Musi to mit proste nasledky. Ne ze budu nekomu osahavat prsa a stehna, placat zadek a reknu, ze to nebylo za ucelem nejakyho ublizeni, nebo naslednyho znasilneni. To pak jakou reknou "Takze jste ji nechtel pohlavne zneuzit? Tak nic, nebyl v tom zly umysl", kdyz uz samotna ta vec je dost spatna na to, abych se dal zajimal, proc to delal.

150

Odpovědět

+HabanszUrcite mensi trest. Zabiti: 3-10let, vrazda 10let az vyjimecny trest. A jako je rozdil u tohodle, je rozdil, pokud nekoho obejmu a dam mu pusu na tvar, protoze napr. narozeniny a je rozdil, pokud nekoho soustavne obtezuju z pozice sily. (nez se rozohnis, znam osobne par lidi, ktery delaj vedu i z toho obejmuti z duvodu spolecenskejch konvenci apod)

03

Odpovědět

+SpawnUrcite ty zensky podaj zalobu kvuli tomu, ze na narozeniny je obejme a da jim pusu na tvar. To je pro ne posledni kapka. Takze jo, je rozdil dat pusu pri poprani a placat po zadku a po stehnech. Ale to asi uplne nebude predmet podani stiznosti a ani obtezovani nemyslis? Jedno je jednou za rok a k ty prilezitosti to patri, druhy je systematicky. Takze porad plati, ze v pripade toho sexualniho obtezovani absolutne nezalezi na tom, proc to delal, kdyz to delal. A to rikali v tom rozhovoru. Jen zvolili nestastnej priklad s tim srazenim auta (stejne jako ty s oslavou narozenin), kde ale tak jako tak budu pikat za to, co jsem udelal.

50

Odpovědět

Trochu jsem o tom přemýšlel a i když to možná až tolik zdánlivě nesouvisí, tak bych rád předhodil k debatě ještě jedno video.

Hádka muže a ženy pokaždé jinak

62

Odpovědět

111 %

33

Odpovědět

nudaaa

Kde su tie casy ked Oliver frcal z lahkostou aj komplikovane temy a , toto bolo totalne o nicom a zbytocne dlhe.

1026

Odpovědět

Hezké video, leč se obávám, že se to opět otočí v kruhu :)

Všem mužům to samozřejmě vyhovuje a naopak všechny ženy s tím nemají problém, takže tady bude těžko vůle něco měnit. Sexuální obtěžování typu "sahal mi na prsa a mezi nohy" bude rozhodně minoritním jevem. Oběti to nedělají kvůli penězům, jen je zajímavé, že se dozvídáme pouze o sexuálním obtěžování bohatých a slavných, která často končí tučným odškodněním (viz. oněch 32 milionů ve videu).

A rada paní profesorky o tom, že jako svěděk by jste se měl oběti zeptat "jak ti je" a "chceš, abych svědčil".. no, každý z nás si asi dokáže představit jak osoby, které někoho na pracovišti obviní ze sexuálního obtěžování, dopadnou z pohledu pracovního kolektivu - pro ostatní muže to bude "ta frigidní zhrzená kravka co nechala vyhodit Frantu za to, že ji občas plácnul po zadku", pro ostatní ženy spíš "ta pipka co nechala vyhodit toho fešáka Frantu, s kterým byla taková sranda - no co, občas udělal nějaké vtípky nebo nás plácnul po zadku, ale alespoň se stále cítíme žádané". Svědek dopadne obdobně a tak nebo onak to časem povede k tomu, že budou muset zaměstnání opustit. A hledat si další zaměstnání s cejchem toho, že jste si v tom minulém stěžovala na sexuální obtěžování asi taky nebude žádný med..

Změna je žádáná, opravdu by nemělo docházet k tomu, že někdo někomu "sahá na prsa a mezi nohy" proti jeho vůli, ale narozdíl od Johna opravdu nevěřím tomu, že k takové změně dojde, protože většině to zkrátka nevadí..

918

Odpovědět

Bez srandy, ale mňa raz kolegyňa plácla po zadku. Keď sa ti to stane, zmeníš názor.
Necítil som sa dobre... aj keď to bolo za odmenu.
Ženy sa o tom môžu aspoň porozprávať. Mne nikto neverí.

187

Odpovědět

+Marob******t

726

Odpovědět

+v m vargaReakce v m vargy na příspěvek Mara mluví za vše. Ženám se to líbit nemusí, ale když je to nepříjemné muži od ženy, tak je akurat b******t -_-
Taky se mi to stalo. Ještě k tomu v době, kdy jsem byl zadany. Doma jsem to ani neřekl, abych přítelkyni nestresoval, o to provinileji jsem se ale cítil. Nemělo by se to dít ani na jedné straně, ale děje a na obou.
Nerozdělujme proto na ženy a muže, ale ti co si jdou za svým vybouřením hormonů na jiném, aniž je o to z druhé strany zájem a ti co v tomto ohledu neubližují. Potom ten problém můžeme řešit ;)

Btw z mise v USA byli staženi 2 naši vojáci, neboť podrželi americké kolegyni dveře. Vojákyně byla uražena, že ikdyž je žena, tak by to přece zvládla a nemusí ji takto ti dva prasáci dokazovat její podřadnost. ;) Takto bizardní případ znám jen jeden, ale pro mě důkaz, že pro běžného, dle naší kultury řekl bych "slušně vychovaného gentlemana" může být problém detekovat a vyhnout se sexuálnímu harasmentu u někoho, kdo má ty hranice evidentně fakt trošku jinde.

51

Odpovědět

+nestrannýBohužial sa vždy nájdu jednotlivci čo škandalizujú drobnosti, ako podržanie dverý. Druhá strana potom rezignuje, pretože na základe podobných nezmyslov odsúdi celé hnutie.

00

Odpovědět

"Jen je zajímavé, že se dozvídáme pouze o sexuálním obtěžování bohatých a slavných, která často končí tučným odškodněním".

Asi pro média není zpráva "Jarda sahal Jarmile na kozy a zadek, byl pokárán a přišel o odměny" zajímavá. Jak šokující.

314

Odpovědět

Hele netuším, jak u mužů, ale kdyby si moje kolegyně stěžovala na Frantu, že ji občs plácne po zadku a jí to skutečně vadí, fakt bych si nikdy nestěžovala, že "ta debilní kravka nechala vyhodit fešáka Frantu".
"Stále se cítíme žádané"? Jako fakt? Myslíš, že ženám jd jen a pouze o to, aby se do sedmdesáti citíly "žádané"? Kdyby mě Franta pozval na kafe nebo mi řekl, že mi to sluší, tak se cítím žádané. Když mě plácá po zadku a dělá obhroublé vtipy, tak je to kretén a mám za to, že chce jenom zasunout a je mu jedno kam.
(Pokud plácá po zadku úplně všechny kolegyně, tak je to prvotřídní úchyl, který je nasraný, že ON není žádaný.)

215

Odpovědět

Jestli to nebude proto, ze ten, co si muze dovolit vyplatit 32 milionu (a jeste k tomu za neco, co neudelal podle jeho slov) ma vliv. Ma vliv a desitky milionu dolaru. Jak asi dopadne sekretarka, ktera se odvazi si stezovat na nekoho takovyho? Nema sanci. Takze pan nejvetsi hvezda televizni stanice si muze placat po zadkach, jak se mu zachce, protoze on je pro ne "nedotknutelnej". Tak proc by toho nevyuzil. Pak si to ve svy stanici ve svym poradu odmoderuje a jde v klidu domu.

82

Odpovědět

podle mě to není o tom, že ty lidi jsou hned vyhození, ale o tom nebát se říct: tohle nedělej, to je mi nepříjemné, právě bez toho, aby na nás někdo koukal jako na kravku, co kazí srandu. protože někomu plácnutí přes zadek vadí míň a někomu je vyloženě nepříjemné, tak to prostě je... mě naprosto dostal komentář jednoho sexuologa (tuším, že to byl ten užasňák z reklamy na mužskou potenci), který řekl: "já za svou praxi... poplácal už desítky zadků... ale poznal dvě nebo tři sestřičky, kde už podle toho KSICHTU vidím, tady si nepoplácáš chlapče tady ne..." https://video.aktualne.cz/radim-uzel-me-too/r~6f28c73c294c11e8a44c0cc47ab5f122/r~aa12ba0228f111e8aca5ac1f6b220ee8/ začání to zhruba kolem 2 minuty...jasně nenechám starýho dědka plácat mě po zadku a hned jsem ta divná s ksichtem...

10
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK