Thumbnail play icon

Sjezd republikánůLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:397
Počet zobrazení:17 273

V Clevelandu proběhl celonárodní sjezd Republikánské strany, na kterém byl Donald Trump nominován jako kandidát na prezidenta. John Oliver si však bude všímat toho, že tento sjezd nastolil novou éru "důležitých faktů".

Komentáře (108)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Myslím že ty pocity a fakta je 100 a 1... Nechápu proč se tak všeci divili ? (oliver a ta ženská) je jasné že když člověk "něco" neví a má o tom nějak smýšlet bude to zřejmě názor tvořen převážně pocity a rád bych věděl jaké procento lidí zná ten typ údajů jaký řeší ve videu... je to jedno když to lidi neví ne ?

24

Odpovědět

Co to povídáš:D Když máš fakta, rozhoduješ se podle nich.
Když fakta ignoruješ a dáš radši na svoje nepodložený pocity, tak dopadneš jako Žižková, co se bojí chodit po Praze kvuli imaginarnim uprchlikum.

40

Odpovědět

Divím se, že tento klaun dostává tolik prostoru na těchto jinak zajímavých stránkách. Vždyť absolutně vůbec nerozumí politickým krokům, které probíhají a které budou mít konkrétní dopady. Naváží se do Trumpa, budiž. Ale tento šašek, nechápe řídící procesy, absolutně vůbec nevidí do politiky, nebo do ní nechce vidět. Je tu volba mezi Trumpem (globalistou) a Clintonovou (regionální USA politikem). Pokud vyhraje Trump (lidé za ním), Američané to odskáčou a USA se začne přeformátovat v relativním klidu mimo svět. Pokud vyhraje Clintonová, tak lidé za ní rozpoutají peklo na Zemi a budou dělat vše proto, aby USA dále žily v roli světového leadera bez ohledu na lidské oběti ve světě.

318

Odpovědět

Má pocit, že politice moc nerozumíš. Lidi si politiky nevybírají podle toho co se děje v zákulisí toho kterého politického cirkusu, ale podle toho jak se daný politik prezentuje na veřejnosti. Trump ukázal že je nepředvídatelný a asi izolacionistický politik, se spoustou protichůdných nápadů ale bez konkrétního plánu.

91

Odpovědět

Používateľ, ktorý odovzdal toto video, ho nesprístupnil vo vašej krajine. WTF?

00

Odpovědět

Bude i sjezd demokratů ? https://youtu.be/BUCnjlTfXDw

30

Odpovědět

Samozřejmě, bude to zase opět v sobotu. :)

100

Odpovědět

Jen chci říct, že John Oliver před chvílí zhejtil DNC, takže tu můžeme pěkně zkritizovat obě strany.

110

Odpovědět

Ono, pro pořádek a ohledně té vyváženosti - je třeba říct, že Oliver se národnímu sjezdu demokratů věnoval ve speciálním dílu LWT (lze najít na YTB).
K Trumpovi se vyjadřovat nebudu, ostatně je to záležitost amíků, jak se nakonec rozhodnou. Ale po té mizérii posledních let s Obamou v čele bych se nedivil, kdyby byli tak naštvaní, že by to Trumpovi pomohlo až do bílého domu.
Pro Evropu bych v tom viděl ukázkový případ, jak snadno se může vynořit prakticky odnikud nový vůdce slibující rázná a především jednoduchá řešení, která za pár let vytvoří novou totalitu. Stačí jen když slavná EU povede Evropu pár dalších let tím směrem, co dosud... Otázkou je jen jak velká část lidí takovou rétoriku je ještě schopna a ochotna prokouknout...

85

Odpovědět

Otázkou taky jestl je Evropa vůbec schopná se z toho poučit. Dá se říct že i Brexit je dobrý příklad - když lidé sledují ty co jim říkají přesně to co chtějí slyšet a jak to dopadá. A neřekla bych že je to o tom kolik lidí to prokoukne, ale kolik lidí se nechá strhnout a jít s davem. Zdá se že celá západní společnost řítí kamsi do pekel...mě se při sledování toho rozhovoru o kriminální statice hned vybavil Orwellovo 1984

90

Odpovědět

+SeraphineŽe ano! Kolik prstů vidíte, pane Gingritchi... nevím, jestli se má člověk smát nebo začít kopat bunkr.

10

Odpovědět

Když tohle vidím, říkám si, že možná jsme svědky něčeho horšího, než že jeden idiot za osmnáct a jedna blbka bez dvou za dvacet kandidují na jednu z nejvýznamnějších funkcí na Zemi. Možná, že se pomalu hroutí samotné základy demokracie, na kterých stojí, aby fungovala: Že lidé budou zodpovědně volit politiky a ti budou zodpovědně pracovat. Lidem začalo být fuk, jestli je politik zodpovědný - stačí, když říká, co chtějí slyšet. "Ona to sice není pravda, ale mohla by být." Pocity jako názor, názor jako fakt, kdo nesouhlasí, je vlastizrádce/sluníčkář/vítač/xenofob... etc. A na druhé straně kandidáti, kterým "konečně" došlo, že ke zvolení stačí hrát na jistotu. Hlas hňupa má stejnou váhu jako hlas profesora, ale hňupů je víc, tak proč se namáhat s nějakou zodpovědností, poctivostí a blbostmi? Naslibuju, co chtějí slyšet, dám jim pár koblih, za čtyři roky seberu prachy vydělané i nakradené, a jsem za vodou. Co řešíš, vole...

Je otázka, jak dlouho může tohle fungovat a jak to skončí...

312

Odpovědět

Preháňaš... v US má veškerú moc v rukách senát a ten sa volí zodpovedne.

04

Odpovědět

+ehmJak dlouho ještě?

10

Odpovědět

+Paul GarnellDo doby, keď sa opäť zvolí republikán a na svete nastane apokalypsa, pretože ako všetci vieme, republikáni sa modlia k luciferovi. Republikáni jsou hloupý... Nesnaším republikány... republikáni jsou hloupý....

14

Odpovědět

Nejdůležitější je neustále pochybovat o svých vlastních názorech. Pořád si v mysli udržovat prostor pro případ, že by se věc ukázala jinak než vypadá.

30

Odpovědět

Na jednu stranu mne mrzí, že se Oliver nenaváží také do Clintonové, ale na druhou to docela chápu. I když je to souboj mezi lživým manipulativním femin(ac)istickým (ženy>muži, ne ženy=muži) zločincem a nevyzpytatelným rasistickým pomateným hovadem, tak ten první jmenovaný je pro mne schůdnější. Kdyby se Oliver navážel do Clintonové, tak by mohl zbytečně navyšovat množství lidí, kteří volí Trumpa, nebo se voleb nezúčastní (což nikdy ničemu dobrému nepomohlo). Nikdo neví, co by doopravdy Trump dělal, kdyby byl zvolen, nejspíš to neví ani on sám. Ta nevyzpytatelnost by určitě nepomohla ekonomice USA, ani jejímu postavení ve světové politice.

Mrzí mne, že mají v USA tak debilní dvoustranný volební systém, ze kterého může vzejít takovéhle volba mezi zlem a menším zlem.

44

Odpovědět

Pardon, na tohle se dívat nebudu, protože vím co je Oliver za blba a tak obsah videa znám už předem.

Ačkoli nefandím nikomu, protože oba kandidáti jsou vyloženě k smíchu a je mi to i jedno protože v USA nežiju a nežil bych ani za nic...

Ale to neustálý navážení se do Trumpa a republikánů hlavně ze strany těhle pseudocelebrit už je vyloženě ubohý. Každej si prostě musí píchnout jen aby Hillary vypadala co nejlíp, protože píchnout si do ní to přece nejde. Ona je ta jediná vyvolená, úplnej andílek a totální spása pro Ameriku. Nedivil bych se kdyby spousta lidí byla taky proti ní, ale díky společenský etice která v USA vznikla si nedovolí pustit pusu na špacír a radši budou pomlouvat Trumpa a republikány.

Vrcholem trapnosti jsou ti tupci z řad celebrit co prohlásili, že jestli Trumpa zvolí, tak se odstěhujou z USA pryč :D :D :D

1944

Odpovědět

Nevím, co je vrchol trapnosti, ale psát věci jako "obsah videa znám předem" a vůbec, komentovat video, které jste neviděl k tomu má blízko.

Jestli se někdo naváží do Trumpa, tak na to má právo (svoboda slova). John Oliver má politické skeče pravidelně, a je logické, že se k aktuální věci vyjádří. Jestli paralelně někdo kritizuje DT, není jeho problém.

Pokud někdo kritizuje Trumpa, tak to neznamená, že má rád Clintonovou. Znamená to toliko tolik, že nemá rád Donalda Trumpa. A za to si ve většině případů může pan Trump sám. Je to jeho politická strategie (Miloš Zeman má hodně podobnou, a vyhrál). Ale že ho pak někteří nemají rádi, je jen logickým důsledkem.

To o společenské etice je jen konspirační blábol. Trump má taky "svoje" celebrity (jako je má MZ). Třeba Chucka Norrise.

319

Odpovědět

+komunardDrž hubu ty pojebanej komunarde, jdi vyhulit n*****i péro a neotravuj nás pořád.

630

Odpovědět

+AA ty přestaň trolovat a otravovat ty pojebaný "A".

64

Odpovědět

A kde jsi byl v USA? Že tvrdíš, že by jsi tam nežil "ani za nic"?

63

Odpovědět

Pokud bys měl alespoň průměrný přehled o zemi, ve které bys nežil ani za nic, věděl bys, že HBO je veskrze liberální. Tobě by se zase skvěle trefil do vkusu třeba FOX, který je hlásnou troubou Republikánů a to ne v nějaké komediální show, ale rovnou ve vážně podaném zpravodajství. Američtí diváci jsou s touto skutečností obeznámeni již léta, takže se nemusíš strachovat o jejich názor. Nějaká jiná celebrita, třeba nějaká country uctívačka Boha z Nashvillu svým divákům řekne, že Trump je posel Ježíše a měli by ho volit, takže bude vyrovnáno.
Vzhledem k tomu, že je pro nezaujatého diváka mnohem zábavnější sledovat sarkastického liberála, než puritánského konzervativce žvatlajícího o potřebě následovat desatero, tento web přináší ten zábavnější formát, což tobě může být stejně u p****e, když si to ani nepustíš, protože nesneseš jiný názor. Tak nechápu, co tě tak sere. Do Trumpa se všichni naváží jen proto, že je to ukázkový idiot, pokud by to ukázkový idiot nebyl, zřejmě by se do něj nikdo nenavážel a dost možná by ho pak jednohlasně podpořila i jeho vlastní strana, za kterou kandiduje. Pokud totiž část Republikánů ohrňuje držku nad vlastním kandidátem, je to dost vypovídající. Pokud za tím ovšem není další světové spiknutí huby na špacíru.

348

Odpovědět

Doufám, že co nejdříve tento fanatický levičák zemře na rakovinu. Je to stálé překládání ukazuje neustálé padání tohoto levičáckého webu. Není jeho nový majitel někdo z heil free? Kdo má alespoň trochu logického uvažování v mozku, tak ví, že Obama je muslim. Neustále podporuje muslimy, nikdy neřekl nic o své víře + jeho původ z muslimské země a muslimské prostřední jméno, které VŠECHNY média vynechávají.

755

Odpovědět

Nikdy neřekl nic o své víře? Je křesťan, bývalý člen Sjednocené církve Kristovy. Jeremiah Wright býval jeho osobním pastorem. Není původem z muslimské země, v Keni je muslimů tak 10%. Jméno má po otci.
Prostřední jména se obecně vynechávají. Znáte třeba prostřední jméno Donalda Trumpa? Hillary Clintonové? Nebo třeba Billa Clintona, George Bushe, Ronalda Reagana? Ti všichni ho měli, a kdo je zná?

344

Odpovědět

+komunardDoporučuji článek na novinkách...tam prostřední jména prezidentů USA jsou, ale u obamy najednou nic :D

17

Odpovědět

+nevimjmeno2Článek na novinkách? Na těch bych se nedivil, kdyby ho vynechali, protože ho neumí správně napsat. Nebo protože jim konečně někdo řekl, že používat ho je zbytečné. Jestli se brzy dočteme o Johnovi nebo Dianě (zatím to tak nevypadá), tak se má smysl zabývat novinkami. Jinak moc ne. Ostatně celé jméno Billa Clintona jsem tam taky na první dobrou nenašel.

51

Odpovědět

Chlapče, nedělej ze sebe blba... levicový web? Jako vážně? Kdybych měl jen trochu pocit, že tento web je "levicový", tak sem nikdy nejdu. Ale problémy se řešit musí, ať už jsou levicové nebo pravicové. A že jsou nyní republikáni za totální tupce, je prostě fakt. A jinak nerozděloval bych v USA, že republikáni jsou doprava a demokraté doleva, obě uskupení by u nás byly silně doprava (když nepočítáme Bernieho, ten už byl trochu mimo)...

234

Odpovědět

+Mara2021Když nepočítáme....prostě hned kousek za klitorisem jen kovanej komouš ty pravice....

15

Odpovědět

Tyto prezidentské volby (stejně jako volby v roce 2008, 2012) sleduji velmi podrobně již od primárek. Celkově musím říci, že mnohem více se ztotožňuji s názory republikánů a v roce 2012 jsem si velmi přál výhru Romneyho (souhlasil jsem s jeho názory, ekonomickými plány, zahraniční politikou atd.). Ovšem kdybych byl občanem USA a měl možnost volit, tak rozhodně nebudu i jako "republikán" volit Trumpa. Těch důvodů je několik. On je jen řečník, kecálek, který v lidech vytváří dojem, že je vše špatně, že je všude nebezpečně a on je tím spasitelem. Jeho útoky na menšiny ve státě, který je postaven na přistěhovalcích jsou hodně nešťastné a povedou jen k další eskalaci problémů. Jeho slova k mezinárodní politice snad nemůže myslet ani vážně. Další důležitým důvodem, proč nevolit Trumpa je jeho voličská základna - jedná se o voliče, kteří nevidí žádnou budoucnost, nemají vysoké příjmy, mají nízké vzdělání, jsou ve vyšším věku, žijí většinou mimo města a myslí si, že volbou Trumpa se něco změní (podobný vzorek jako voliči Zemana). A když k tomu přičteme fakt, že nyní se Republikáni plácají po zádech, jak mají úžasného kandidáta... i když většina z nich ještě v půlce primárek říkala, jak je Trump špatný, tak si jen podkopávají autoritu a důvěryhodnost. Dle mého názoru vyhraje Hillary, protože má podporu napříč spektrem voličů (ženy, muži, běloši, černoši, asiaté, mladí, staří atd.) a navíc méně ortodoxnější republikáni se přikloní k ní a nebo volit nepřijdou. Spojené státy jsou úžasná země plná úžasných lidí (vlastní několikanásobná zkušenost) a ti by si podle mě Trumpa nezasloužili...

286

Odpovědět

Trump je jen kecálek? A kdo je hilarka, nebo hussain obama ty šašku? Je vidět, že jsi jen sračka bez budoucnosti s malými příjmy z nějaké p****e z východní moravy a jsi starej jak želva sloní, protože jsi takto popsal VŠECHNY

242

Odpovědět

+nevimjmeno2...republikány a zároveň jsi se popsal jako republikán (omylem jsem uveřejnil post před dopsáním)

121

Odpovědět

+nevimjmeno2A jinak ano, Trump je klasický kecálek. Ať už se budeme bavit o té zdi, o muslimech, o zahraniční politice, o domácí politice, tak to všechno jsou jen nějaké výkřiky, nemá na nic konkrétní plán (ani finanční, ani časový). Vše to jsou prostě jen populistická hesla, která se odráží od aktuální dění. Je někdo v USA zastřelen? POVOLÍM ZBRANĚ!! Je někde ve světě útok? NEPUSTÍM SEM MUSLIM" Zvyšuje se podíl černých pracovníku z Mexika? "POSTAVÍM TAM ZEĎ, KLIDNĚ 12 METRŮ". A teď je třeba si to znovu srovnat třeba s jistým Zemanem... úplně stejné výkřiky, které lidé rádi slyší, ale nejsou reálné a většinou ani potřebné. Viz dnešní Zemanův kec o plotě... či cca půl roku staré opatření hranic. Na velké přechody dali 2-4 policisty a ti koukají, jenže okolo jsou menší přechody, kde nikdo není. Prostě populistické kecy...

203

Odpovědět

+Mara2021A jaký plán má Mrs. Clitoris kromě lízání análů nadnárodních korporací?

17

Odpovědět

+Mara2021"Je někdo v USA zastřelen? POVOLÍM ZBRANĚ!! " ????? Jsem si nevšiml, že by v USA byly zakázané zbraně. Spíš EU jede politiku, zabíjí muslim zbraní? Zakážeme zbraně!!!! čekám kdy zakážou nože, sekyry, auta, nákladní automobily...

13

Odpovědět

+nevimjmeno2Je zvláštní, že zastánci Trumpa jsou vždy nějací hlupáci, kteří se neumí normálně vyjádřit a popsat svůj názor. Já jsem tak určitě nepopsal všechny Republikány, protože kdyby jsi trochu věděl, kdo v USA volí Republikány, tak to právě není úplně ten vzorek lidí, který nyní volí (nebo aspon v primárkách volil) Trumpa. Naopak jsou to spíše bohatší lidé, často i hodně vzdělaní a soběstační, kteří nechtějí o státu ani slyšet. K tvým urážkám, bohužel pro tebe jsem z jistého hlavního města, starý nejsem a o budoucnosti -> to nebudu hodnotit, uvidíme, ale minulost špatná není. Tak se nevztekej, já nemůžu za to, že stejně jako Zemana bude volit i Trumpa velmi podobný odpad.

254

Odpovědět

+Mara2021Republikány dle tebe vždy volili jen bohatí, a vždy to měli tak 50 na 50 s demokraty. Teď je volí jen lůza a zase to mají tak 50 na 50%. Ty jo ty američani se snad dělí jen na bohatý a chudý a každý rok mění stranu :D

16

Odpovědět

Jediná výhoda jestli se stane Trump prezidentem je že až se někdo ze zahraničí zeptá koho máme za prezidenta stačí říct něco jako Trump

186

Odpovědět

Jako Trump, ale navíc alkoholik.

256

Odpovědět

+DlabačMy to máme "lepší"... u nás Trump zastává 2 pozice najednou... Zeman + Babiš = Trump...

83

Odpovědět

Být prezident ta ospalá rakouská *píp*, tak zbytek našeho státního majetku vlastní rakouská a německá knížátka.

1028

Odpovědět

A zase raz John Mohamed Oliver. V deň premiéry vysielania tohto dielu Mohamedov brat vykonal samovraždený útok v Nemecku, síce nikto nezomrel a bolo zranených "iba" 15 ľudí ale najzaujímavejšie je to, že útočník bol imigrant zo Sýrie. P.S. neviem ako v CZ, ale na SVK nebola v médiách o tomto útoku jediná zmienka. V každom prípade vitajte v Európe!
https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Ansbach_bombing

853

Odpovědět

Proč lžete? Jsem Čech, ale na jednom z vašich nejčtenějších zpravodajství SME.sk jsem několik zpráv k útokům v Ansbachu našel -> http://svet.sme.sk/c/20222958/v-bavorskom-ansbachu-sa-odpalil-syrcan-zranil-dvanast-ludi.html . Nelžete, neklamte a nemelte jako jiné skupiny, které si bez jakéhokoliv reálného řešení snaží na tomto obrovském problému nahnat politické body a pozornost... bohužel mnoho jednoduchých lidí podlehne.

134

Odpovědět

+Mara2021Je to idiot. Dělá tohle pod každým Oliverovem videem. Nemístně rozmístí urážky a pro jistotu jemně polhává kudy přijde. A nejlepší je, že se nikdy nevyjádří k tématu videa. Borec si asi myslí, že je střed vesmíru.

254

Odpovědět

+Mara2021Možno som sa kúsok zle vyjadril, ale ja OSOBNE som nezachytil žiadnu takúto správu. V každom prípade mení to niečo na obsahu tejto správy?

218

Odpovědět

John Oliver udělal jedno takové video. Vy jste zveřejnil už takovýchto příspěvku opravdu hodně. Kdo je teď populista?
Mám druhý takový hloupý dotaz: Proč přisuzujete tuto tragédii k muži, který s ní více než velmi pravděpodobně nemá nic společného a ne k reálné hrozbě?
Pro jistotu rozvedu: I kdyby jste totiž vzal onoho Syřana, který to provedl, nemohl byste vinit pouze jeho, ale i muže, který mu dal výbušniny, který ho dané výbušniny naučil používat a tedy muže, kteří to doopravdy zaštítili. Jinými slovy, Teroristický stát ISIL, nebo lépe, DAESH.
Zkrátka, proč voláte po neefektivním řešení příznaků místo volání po hledání řešení jádra problému?

40

Odpovědět

Sledovat video s tím, že už při přečtení titulku a pohledu na tvář Olivera "Muhhamada" Cuckolda III. vím, co se bude dít, takže si jen mentálně odškrtávám v hlavě seznam bodů a spokojeně přikuvuju, je zábvnější, než sledovat samotné video.

A kdypak náš milý pan reportér udělá video ohledně Hillary? Moc demokratická a liberální? :)

Ano, Trump je idiot, ale mezi ním a Hillary, bych volil jeho, protože u něj je nějaká malá šance, že ho z pozice vysadí rychle a udělají volby nanovo. Třeba se tentokrát pokusí kandidovat Michelle Obamová, protože ta alespoň vypadá, že to má v hlavě pohromadě, a Barrack byl skvělý prezident, takže to mají v rodině. Navíc, černá žena prezidentka? Liberálové a americké feministky by konečně mohli na chvíli zavřít hubu.

Neustálé omílání toho, že Trump je rasista, protože v zemi nechce nelegální imigranty a chce dočasně omezit příchod muslimů, protože v této době je to něco, co by asi napadlo jen rasistické xenofobní hovado (a to, že to kromě Švédska napadá celou Evropu je asi nějaký trik, iluze, genjutsu), už je taky tak nějak staré.

442

Odpovědět

Kdyby řekl, že "nechce nelegální imigranty a chce dočasně omezit příchod muslimů" tak je všechno ok, to ale není zdaleka všechno co řekl :D

132

Odpovědět

+AutoNo jistě, jenže tohle je hlavní gro Oliverova argumentu, ergo to já mohu zesměšnit.

314

Odpovědět

+cyankalHlavní gro je, že Trump je rasista a pitomec.

144

Odpovědět

+AutoMiliony chudých a tupých negrů umí jedině tak řvát "niggaz lives matter" ale miliardář co něco dokázal je rasista a pitomec :D :D

416

Odpovědět

+nevimjmeno2Miliony chudých negrů nejspíš nestudovaly snobské školy a nedostaly od táty milion do začátku. A to, že někdo umí vydělávat prachy, neznamená, že není rasista a pitomec.

135

Odpovědět

+komunardÁno přesně tak. Běloši jsou v USA jen bohatí a ještě k tomu snobové, mají vzdělání jen díky papánkům. Negři jsou chudáci diskriminovaní a chudí a proto nemohou ani vystudovat státní školu zdarma.

14

Odpovědět

+nevimjmeno2Ne, běloši nikoli. Ale pan Trump ano. Nevím, proč do toho taháte miliony lidí, na které rovněž dopadá dost nízká úroveň státního školství v některých státech, nehledě na to, že i v těch státech, kde ho mají dobré, nemůžou konkurovat některým světově proslulým soukromým školám. Protože mají stejné lícní kosti jako Donald Trump? No, je to mnohde výhoda, ale na sociální vrstvu to nemá.

42

Odpovědět

Make America Great Britain again!

353

Odpovědět

Přesně moje slova :)

40
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK