Sjezd republikánůLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:398
Počet zobrazení:20 127

V Clevelandu proběhl celonárodní sjezd Republikánské strany, na kterém byl Donald Trump nominován jako kandidát na prezidenta. John Oliver si však bude všímat toho, že tento sjezd nastolil novou éru "důležitých faktů".

Přepis titulků

Národní sjezd republikánů v Clevelandu. Je to ta nejvíce zničující věc, která se v tom městě kdy stala. A to mějte na paměti, že jejich řeka opakovaně vzplála. Sjezd už před pár dny skončil. Ale možná bychom se na to mohli podívat a zjistit, co se to tam ku*va dělo. Víte, že se jedná o neobvyklý sjezd, když zahájení probíhá takto.

Jmenuji se Dana White, jsem prezidentem Ultimate Fighting Championship. Tohle by dávalo smysl pouze v případě, kdyby hned na to řekl: "Očividně jsem náměsíčný. Prosím, odveďte mě z pódia a vraťte mě mé rodině. Mají o mě obavy." Měl tam promluvit o obchodních úspěších Donalda Trumpa. Toto téma se během týdne propíralo stále dokola. Dokáže věci dokončit!

Donald Trump je osvědčeným vůdcem. Inovátor. Podnikatel. Pokud nás povede Donald Trump, projeví se schopnost, snaha a dokonalost. Vytvořil tisíce pracovních míst a je jedním z největších vizionářů současnosti. Než se začnete smát, nemůžete popřít, že je Trump vizionářem. Dlouhou dobu byl jediným, kdo ho viděl jako prezidentského kandidáta. Je příkladem toho, co se stane, když se Tajemství dostane do špatných rukou. Ale poselství, že je Trump skvělým manažerem, bylo podkopáno tím, že celý sjezd byl otřesnou kravinou.

Melania Trump použila částečně okopírovanou řeč, Ted Cruz byl vybučen z pódia kvůli tomu, že nepodpořil Trumpa, a Trump prý věděl, že ho Cruz nepodpoří, ale bylo mu to jedno. Toto rozhodnutí Trumpa nepřekvapilo. Napsal: "Viděl jsem jeho řec o 2 hodiny dříve a stejně jsem ho nechal promluvit." "O nic nejde." To mě moc neuklidňuje.

Kdyby kapitán Titanicu napsal: "Viděl jsem ten ledovec o dvě hodiny dříve a stejně jsem do něj najel. O nic nejde." To byste si potom asi nemysleli, že ten kapitán je pevně u kormidla. Ale je docela příhodné, že se Trump na sjezd připravil tak málo, když se strana tak málo připravila na Donalda Trumpa. Po posledních volbách GOP sepsala hodnotící zprávu s názvem "Projekt růstu a příležitostí."

Analyzovala chyby a nabízela způsoby ke zlepšení. Nacházely se tam pasáže jako: "...menšiny si chybně myslí, že je republikáni nemají rádi a nechtějí je v zemi." Nebo: "Musíme zdůraznit důležitost přátelského poselství, především když mluvíme o problémech týkajících se menšin." Bohužel minulý rok tato zpráva a její pečlivě navržená doporučení byla zastíněna jinou zprávou, jejíž název byl: "Doslova vše, co Donald Trump řekl a udělal."

Tento muž navrhl postavení zdi, aby se Mexičané nedostali do země a navrhl dočasně zabránit muslimům ve vstupu do země. Je to jako si dát předsevzetí, že budete jíst zdravě, a pak celý rok jíst tak velká jídla, která jsou zdarma, pokud je dokážete spořádat. Ale kupodivu se přes všechen ten chaos a zmatek objevilo jedno společné téma. A čirou náhodou ho nejlépe shrnul, nemůžu uvěřit tomu, že to říkám, Antonio Sabáto Jr.

Herec oceněný stránkou IMDb, který pronesl celkem krotnou řeč, než se na NBC News pustil do prezidenta Obamy. Nevěřím, že ten chlap je křesťanem. Nevěřím, že následuje Boha, kterého miluji. A Ježíše, kterého miluji. - Věříte, že prezident Obama je muslim. - Naprosto. Je to založeno na tom, co cítíte v srdci.

Věřím v to. Mám právo v to věřit a vy máte právo s tím nesouhlasit. Já v to věřím. Důležité na tom není to, že si chybně myslí, že prezident Obama je muslim. Také není důležité, že Antonio Sabáto Jr. hvězda reality show My Antonio je stále naživu a pořád je idiot. Důležité je to, že poukazuje na to, že když věříte, že je něco pravda, tak je to stejné, jako by to pravda byla.

Právě tohle bylo tématem republikánského sjezdu. Bylo to čtyřdenní cvičení, ve kterém se prosazovaly pocity nad fakty. Lidé po celé zemi cítí, jak je Obamova vláda kope do zadku. Naše země je nyní ve špatné pozici. Můžete to cítit. Většina Američanů se nyní necítí bezpečně. Mnoho Američanů cítí, že demokraté jejich hlas považují za samozřejmost.

Celá ekonomika se zdá být zaseknutá. Co myslí tím, že se zdá být zaseknutá? Ekonomika je o číslech, zdání by mělo být irelevantní. Čirou náhodou je fráze "pocity by měly být irelevantní" napsána na každém oddacím listě. Toto zaměření na pocity vyvrcholilo v projevu Donalda Trumpa. Jeho projev byl o silné politice, ale také budil silné emoce.

Roky pokroku snížily množství zločinů. Nyní to chtějí zničit! Vím, že korupce dosáhla takového stupně, jaký v naší zemi nikdy nebyl! Chudoba a násilí doma. Válka a ničení v zámoří. 180 tisíc ilegálních imigrantů s trestními záznamy, kterým bylo nařízeno opustit zemi, dnes pochodují venku a ohrožují spořádané občany!

Ty krávo! Zní, jako by oznamoval první výroční Hladové hry. Stojí za zmínku, že po nástupu prezidenta Obamy do úřadu se snížil počet zločinů, počet ilegálních migrantů i množství žádostí na podporu v nezaměstnanosti. Ale když se na to snažila reportérka poukázat, zdálo se, že na tom nesejde. Podívejte se, jak Newt Gingrich smete ze stolu snahu opravit Trumpovy názory o počtu zločinů.

Násilných zločinů je méně, ekonomika roste... Ve velkých městech jich není méně. Násilných zločinů a vražd je méně. A jak vysvětlíte dění v Chicagu a Baltimoru? - Jsou místa, kde vražd není méně... - Mluvím tu o třetím největším městě. Počet násilných zločinů v zemi se snížil. Běžný Američan si nemyslí, že se počet zločinů snížil a že je bezpečněji.

- Je bezpečněji a počet zločinů se snížil. - Ne. - To je váš názor. - To je fakt. - Je to statisticky prokázané. - To, co jsem řekl, je taky fakt. Ne, není. Ne, není! Faktem je jen to, že se tak někteří cítí. Tohle je graf počtu násilných zločinů. není to pod*alný Rorschachův test.

Nedokážete si z toho vyčarovat to, co se vám líbí. Ano, můžete si vybrat dění posledních měsíců nebo pár měst, ale celkový trend během úřadování prezidenta Obamy, a vlastně během posledních 25 let, je klesající. Ale Newt ještě neskončil. Současně panuje názor, že liberálové mají statistiky, které teoreticky mohou být správné, ale není jisté, že jsou správné. Vy říkáte...

Moment, vy říkáte: "Liberálové používají tato čísla a tato kouzla..." Tohle je statistika FBI, ne nějaké liberální organizace. Já říkám rovnocennou pravdu. - Lidé se cítí více ohrožení. - Cítí! Cítí, ale fakta to nepodporují. Já jako politik se raději budu řídit tím, jak se lidé cítí a teorii nechám vám. Právě vytáhl pocity do souboje faktů! A stojí za to se na chvilku zamyslet nad tím, co tu Gingrich řekl.

Myslím, že se všichni shodneme, že kandidáti v lidech mohou vyvolávat pocity. Gingrich tvrdí, že pocity mají stejnou hodnotu jako fakta. Takže díky tranzitivní relaci mohou kandidáti vytvářet fakta. To je děsivé. Takže někdo jako Donald Trump si může vytvořit vlastní realitu. Tohle se natolik blíží kouzlu, že nic úžasnějšího jsem nikdy nezažil. Pokud si říkáte, že se realita nakonec projeví a Trump jako prezident se bude muset s fakty potýkat, já si tím tak jistý nejsem.

Tento týden Times zjistil, že se Johna Kasicha Trump dotazoval, zda má zájem být viceprezidentem. Dokonce mu nabídl mnohem víc. Donald Trump dokonce zavolal jednomu jeho poradci a řekl, že pokud Kasich tu práci chce, může také rozhodovat o zahraniční a domácí politice. Takže vlastně o všem.

Jo, přesně. Jediné, co není domácí nebo zahraniční politikou, je vesmírný program. Takže to mě vede k přesvědčení, že cílem Donalda Trumpa je vlastnit Měsíc. Bude to ještě lepší. Když se Kasichovi poradci zeptali, co by dělal Trump, odpověděli jim: "Vedl by Ameriku ke slávě." Objektivně vzato to není zaměstnáním, ale cítím, že by to zaměstnáním mělo být, a pouze na tom zřejmě nyní záleží.

Trumpovi tuto zprávu zpochybnili. Přirozeně. Ale často se zdá, že Trumpa zajímá spíš pozornost, než tvrdá práce odváděná v komplikovaném politickém systému. Včera večer vytvořil tweet o tom, co si ze sjezdu odnesl. 75 MINUT ČISTÉHO PROJEVU 24 MINUT ČISTÉHO POTLESKU 33 % ČASU SE TLESKALO Dobře, dobře...

Zaprvé 24 ze 75 je 32 % ne 33 %. Na tom nesejde. Na tom vlastně nesejde. Jde o to, že pokud bude Trump prezidentem bez zájmu o vládnutí může to být vlastně ten nejlepší případ. Mnohem děsivější je, pokud by opravdu chtěl vládnout. Mezi těmi 24 minutami potlesku zaznívala symfonie předsudků a rasové provokace.

Pamatujte, že se tento muž mstil novinářům, při několika příležitostech obhajoval vyhlazení rodin teroristů, obhajoval mučení a projevil obdiv vůdcům jako Kim Čong-Un, Saddám Husajn a Vladimír Putin. Jeho poselství bylo stejné, jako poselství každého mocného muže. Svět je nebezpečný a jen já vás ochráním. Pokud vám to přijde děsivé, vězte, že náznaků bylo hodně.

Podívejte se na bonusové video z DVD první série The Apprentice. Je to hudební video. Ukáže vám, jak Donald Trump sám sebe vidí. Tohle je diktatura a já jsem diktátor. Neexistuje tu hlasování, není tu porota. - Diktátor. - Není tu porota. Jo, jasně. Ano, teď je srandovní ho poslouchat, jak se považuje za diktátora zatímco hlas na pozadí pořád dokola opakuje "pánův otrok".

Ale pokud si nedáme pozor, přesně za rok tohle může být novou americkou hymnou. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (105)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Myslím že ty pocity a fakta je 100 a 1... Nechápu proč se tak všeci divili ? (oliver a ta ženská) je jasné že když člověk "něco" neví a má o tom nějak smýšlet bude to zřejmě názor tvořen převážně pocity a rád bych věděl jaké procento lidí zná ten typ údajů jaký řeší ve videu... je to jedno když to lidi neví ne ?

24

Odpovědět

Co to povídáš:D Když máš fakta, rozhoduješ se podle nich.
Když fakta ignoruješ a dáš radši na svoje nepodložený pocity, tak dopadneš jako Žižková, co se bojí chodit po Praze kvuli imaginarnim uprchlikum.

40

Odpovědět

Používateľ, ktorý odovzdal toto video, ho nesprístupnil vo vašej krajine. WTF?

00

Odpovědět

Bude i sjezd demokratů ? https://youtu.be/BUCnjlTfXDw

30

Odpovědět

Samozřejmě, bude to zase opět v sobotu. :)

100

Odpovědět

Jen chci říct, že John Oliver před chvílí zhejtil DNC, takže tu můžeme pěkně zkritizovat obě strany.

110

Odpovědět

Ono, pro pořádek a ohledně té vyváženosti - je třeba říct, že Oliver se národnímu sjezdu demokratů věnoval ve speciálním dílu LWT (lze najít na YTB).
K Trumpovi se vyjadřovat nebudu, ostatně je to záležitost amíků, jak se nakonec rozhodnou. Ale po té mizérii posledních let s Obamou v čele bych se nedivil, kdyby byli tak naštvaní, že by to Trumpovi pomohlo až do bílého domu.
Pro Evropu bych v tom viděl ukázkový případ, jak snadno se může vynořit prakticky odnikud nový vůdce slibující rázná a především jednoduchá řešení, která za pár let vytvoří novou totalitu. Stačí jen když slavná EU povede Evropu pár dalších let tím směrem, co dosud... Otázkou je jen jak velká část lidí takovou rétoriku je ještě schopna a ochotna prokouknout...

85

Odpovědět

Otázkou taky jestl je Evropa vůbec schopná se z toho poučit. Dá se říct že i Brexit je dobrý příklad - když lidé sledují ty co jim říkají přesně to co chtějí slyšet a jak to dopadá. A neřekla bych že je to o tom kolik lidí to prokoukne, ale kolik lidí se nechá strhnout a jít s davem. Zdá se že celá západní společnost řítí kamsi do pekel...mě se při sledování toho rozhovoru o kriminální statice hned vybavil Orwellovo 1984

90

Odpovědět

+SeraphineŽe ano! Kolik prstů vidíte, pane Gingritchi... nevím, jestli se má člověk smát nebo začít kopat bunkr.

10

Odpovědět

Když tohle vidím, říkám si, že možná jsme svědky něčeho horšího, než že jeden idiot za osmnáct a jedna blbka bez dvou za dvacet kandidují na jednu z nejvýznamnějších funkcí na Zemi. Možná, že se pomalu hroutí samotné základy demokracie, na kterých stojí, aby fungovala: Že lidé budou zodpovědně volit politiky a ti budou zodpovědně pracovat. Lidem začalo být fuk, jestli je politik zodpovědný - stačí, když říká, co chtějí slyšet. "Ona to sice není pravda, ale mohla by být." Pocity jako názor, názor jako fakt, kdo nesouhlasí, je vlastizrádce/sluníčkář/vítač/xenofob... etc. A na druhé straně kandidáti, kterým "konečně" došlo, že ke zvolení stačí hrát na jistotu. Hlas hňupa má stejnou váhu jako hlas profesora, ale hňupů je víc, tak proč se namáhat s nějakou zodpovědností, poctivostí a blbostmi? Naslibuju, co chtějí slyšet, dám jim pár koblih, za čtyři roky seberu prachy vydělané i nakradené, a jsem za vodou. Co řešíš, vole...

Je otázka, jak dlouho může tohle fungovat a jak to skončí...

312

Odpovědět

Preháňaš... v US má veškerú moc v rukách senát a ten sa volí zodpovedne.

04

Odpovědět

+ehmJak dlouho ještě?

10

Odpovědět

+Paul GarnellDo doby, keď sa opäť zvolí republikán a na svete nastane apokalypsa, pretože ako všetci vieme, republikáni sa modlia k luciferovi. Republikáni jsou hloupý... Nesnaším republikány... republikáni jsou hloupý....

14

Odpovědět

Nejdůležitější je neustále pochybovat o svých vlastních názorech. Pořád si v mysli udržovat prostor pro případ, že by se věc ukázala jinak než vypadá.

30

Odpovědět

Na jednu stranu mne mrzí, že se Oliver nenaváží také do Clintonové, ale na druhou to docela chápu. I když je to souboj mezi lživým manipulativním femin(ac)istickým (ženy>muži, ne ženy=muži) zločincem a nevyzpytatelným rasistickým pomateným hovadem, tak ten první jmenovaný je pro mne schůdnější. Kdyby se Oliver navážel do Clintonové, tak by mohl zbytečně navyšovat množství lidí, kteří volí Trumpa, nebo se voleb nezúčastní (což nikdy ničemu dobrému nepomohlo). Nikdo neví, co by doopravdy Trump dělal, kdyby byl zvolen, nejspíš to neví ani on sám. Ta nevyzpytatelnost by určitě nepomohla ekonomice USA, ani jejímu postavení ve světové politice.

Mrzí mne, že mají v USA tak debilní dvoustranný volební systém, ze kterého může vzejít takovéhle volba mezi zlem a menším zlem.

44

Odpovědět

Pardon, na tohle se dívat nebudu, protože vím co je Oliver za blba a tak obsah videa znám už předem.

Ačkoli nefandím nikomu, protože oba kandidáti jsou vyloženě k smíchu a je mi to i jedno protože v USA nežiju a nežil bych ani za nic...

Ale to neustálý navážení se do Trumpa a republikánů hlavně ze strany těhle pseudocelebrit už je vyloženě ubohý. Každej si prostě musí píchnout jen aby Hillary vypadala co nejlíp, protože píchnout si do ní to přece nejde. Ona je ta jediná vyvolená, úplnej andílek a totální spása pro Ameriku. Nedivil bych se kdyby spousta lidí byla taky proti ní, ale díky společenský etice která v USA vznikla si nedovolí pustit pusu na špacír a radši budou pomlouvat Trumpa a republikány.

Vrcholem trapnosti jsou ti tupci z řad celebrit co prohlásili, že jestli Trumpa zvolí, tak se odstěhujou z USA pryč :D :D :D

1944

Odpovědět

Nevím, co je vrchol trapnosti, ale psát věci jako "obsah videa znám předem" a vůbec, komentovat video, které jste neviděl k tomu má blízko.

Jestli se někdo naváží do Trumpa, tak na to má právo (svoboda slova). John Oliver má politické skeče pravidelně, a je logické, že se k aktuální věci vyjádří. Jestli paralelně někdo kritizuje DT, není jeho problém.

Pokud někdo kritizuje Trumpa, tak to neznamená, že má rád Clintonovou. Znamená to toliko tolik, že nemá rád Donalda Trumpa. A za to si ve většině případů může pan Trump sám. Je to jeho politická strategie (Miloš Zeman má hodně podobnou, a vyhrál). Ale že ho pak někteří nemají rádi, je jen logickým důsledkem.

To o společenské etice je jen konspirační blábol. Trump má taky "svoje" celebrity (jako je má MZ). Třeba Chucka Norrise.

319

Odpovědět

+komunardDrž hubu ty pojebanej komunarde, jdi vyhulit n*****i péro a neotravuj nás pořád.

630

Odpovědět

+AA ty přestaň trolovat a otravovat ty pojebaný "A".

64

Odpovědět

A kde jsi byl v USA? Že tvrdíš, že by jsi tam nežil "ani za nic"?

63

Odpovědět

Pokud bys měl alespoň průměrný přehled o zemi, ve které bys nežil ani za nic, věděl bys, že HBO je veskrze liberální. Tobě by se zase skvěle trefil do vkusu třeba FOX, který je hlásnou troubou Republikánů a to ne v nějaké komediální show, ale rovnou ve vážně podaném zpravodajství. Američtí diváci jsou s touto skutečností obeznámeni již léta, takže se nemusíš strachovat o jejich názor. Nějaká jiná celebrita, třeba nějaká country uctívačka Boha z Nashvillu svým divákům řekne, že Trump je posel Ježíše a měli by ho volit, takže bude vyrovnáno.
Vzhledem k tomu, že je pro nezaujatého diváka mnohem zábavnější sledovat sarkastického liberála, než puritánského konzervativce žvatlajícího o potřebě následovat desatero, tento web přináší ten zábavnější formát, což tobě může být stejně u p****e, když si to ani nepustíš, protože nesneseš jiný názor. Tak nechápu, co tě tak sere. Do Trumpa se všichni naváží jen proto, že je to ukázkový idiot, pokud by to ukázkový idiot nebyl, zřejmě by se do něj nikdo nenavážel a dost možná by ho pak jednohlasně podpořila i jeho vlastní strana, za kterou kandiduje. Pokud totiž část Republikánů ohrňuje držku nad vlastním kandidátem, je to dost vypovídající. Pokud za tím ovšem není další světové spiknutí huby na špacíru.

348

Odpovědět

Doufám, že co nejdříve tento fanatický levičák zemře na rakovinu. Je to stálé překládání ukazuje neustálé padání tohoto levičáckého webu. Není jeho nový majitel někdo z heil free? Kdo má alespoň trochu logického uvažování v mozku, tak ví, že Obama je muslim. Neustále podporuje muslimy, nikdy neřekl nic o své víře + jeho původ z muslimské země a muslimské prostřední jméno, které VŠECHNY média vynechávají.

755

Odpovědět

Nikdy neřekl nic o své víře? Je křesťan, bývalý člen Sjednocené církve Kristovy. Jeremiah Wright býval jeho osobním pastorem. Není původem z muslimské země, v Keni je muslimů tak 10%. Jméno má po otci.
Prostřední jména se obecně vynechávají. Znáte třeba prostřední jméno Donalda Trumpa? Hillary Clintonové? Nebo třeba Billa Clintona, George Bushe, Ronalda Reagana? Ti všichni ho měli, a kdo je zná?

344

Odpovědět

+komunardDoporučuji článek na novinkách...tam prostřední jména prezidentů USA jsou, ale u obamy najednou nic :D

17

Odpovědět

+nevimjmeno2Článek na novinkách? Na těch bych se nedivil, kdyby ho vynechali, protože ho neumí správně napsat. Nebo protože jim konečně někdo řekl, že používat ho je zbytečné. Jestli se brzy dočteme o Johnovi nebo Dianě (zatím to tak nevypadá), tak se má smysl zabývat novinkami. Jinak moc ne. Ostatně celé jméno Billa Clintona jsem tam taky na první dobrou nenašel.

51

Odpovědět

Chlapče, nedělej ze sebe blba... levicový web? Jako vážně? Kdybych měl jen trochu pocit, že tento web je "levicový", tak sem nikdy nejdu. Ale problémy se řešit musí, ať už jsou levicové nebo pravicové. A že jsou nyní republikáni za totální tupce, je prostě fakt. A jinak nerozděloval bych v USA, že republikáni jsou doprava a demokraté doleva, obě uskupení by u nás byly silně doprava (když nepočítáme Bernieho, ten už byl trochu mimo)...

234

Odpovědět

+Mara2021Když nepočítáme....prostě hned kousek za klitorisem jen kovanej komouš ty pravice....

15

Odpovědět

Tyto prezidentské volby (stejně jako volby v roce 2008, 2012) sleduji velmi podrobně již od primárek. Celkově musím říci, že mnohem více se ztotožňuji s názory republikánů a v roce 2012 jsem si velmi přál výhru Romneyho (souhlasil jsem s jeho názory, ekonomickými plány, zahraniční politikou atd.). Ovšem kdybych byl občanem USA a měl možnost volit, tak rozhodně nebudu i jako "republikán" volit Trumpa. Těch důvodů je několik. On je jen řečník, kecálek, který v lidech vytváří dojem, že je vše špatně, že je všude nebezpečně a on je tím spasitelem. Jeho útoky na menšiny ve státě, který je postaven na přistěhovalcích jsou hodně nešťastné a povedou jen k další eskalaci problémů. Jeho slova k mezinárodní politice snad nemůže myslet ani vážně. Další důležitým důvodem, proč nevolit Trumpa je jeho voličská základna - jedná se o voliče, kteří nevidí žádnou budoucnost, nemají vysoké příjmy, mají nízké vzdělání, jsou ve vyšším věku, žijí většinou mimo města a myslí si, že volbou Trumpa se něco změní (podobný vzorek jako voliči Zemana). A když k tomu přičteme fakt, že nyní se Republikáni plácají po zádech, jak mají úžasného kandidáta... i když většina z nich ještě v půlce primárek říkala, jak je Trump špatný, tak si jen podkopávají autoritu a důvěryhodnost. Dle mého názoru vyhraje Hillary, protože má podporu napříč spektrem voličů (ženy, muži, běloši, černoši, asiaté, mladí, staří atd.) a navíc méně ortodoxnější republikáni se přikloní k ní a nebo volit nepřijdou. Spojené státy jsou úžasná země plná úžasných lidí (vlastní několikanásobná zkušenost) a ti by si podle mě Trumpa nezasloužili...

286

Odpovědět

Trump je jen kecálek? A kdo je hilarka, nebo hussain obama ty šašku? Je vidět, že jsi jen s****a bez budoucnosti s malými příjmy z nějaké p****e z východní moravy a jsi starej jak želva sloní, protože jsi takto popsal VŠECHNY

242

Odpovědět

+nevimjmeno2...republikány a zároveň jsi se popsal jako republikán (omylem jsem uveřejnil post před dopsáním)

121

Odpovědět

+nevimjmeno2A jinak ano, Trump je klasický kecálek. Ať už se budeme bavit o té zdi, o muslimech, o zahraniční politice, o domácí politice, tak to všechno jsou jen nějaké výkřiky, nemá na nic konkrétní plán (ani finanční, ani časový). Vše to jsou prostě jen populistická hesla, která se odráží od aktuální dění. Je někdo v USA zastřelen? POVOLÍM ZBRANĚ!! Je někde ve světě útok? NEPUSTÍM SEM MUSLIM" Zvyšuje se podíl černých pracovníku z Mexika? "POSTAVÍM TAM ZEĎ, KLIDNĚ 12 METRŮ". A teď je třeba si to znovu srovnat třeba s jistým Zemanem... úplně stejné výkřiky, které lidé rádi slyší, ale nejsou reálné a většinou ani potřebné. Viz dnešní Zemanův kec o plotě... či cca půl roku staré opatření hranic. Na velké přechody dali 2-4 policisty a ti koukají, jenže okolo jsou menší přechody, kde nikdo není. Prostě populistické kecy...

203

Odpovědět

+Mara2021A jaký plán má Mrs. Clitoris kromě lízání análů nadnárodních korporací?

17

Odpovědět

+Mara2021"Je někdo v USA zastřelen? POVOLÍM ZBRANĚ!! " ????? Jsem si nevšiml, že by v USA byly zakázané zbraně. Spíš EU jede politiku, zabíjí muslim zbraní? Zakážeme zbraně!!!! čekám kdy zakážou nože, sekyry, auta, nákladní automobily...

13

Odpovědět

+nevimjmeno2Je zvláštní, že zastánci Trumpa jsou vždy nějací hlupáci, kteří se neumí normálně vyjádřit a popsat svůj názor. Já jsem tak určitě nepopsal všechny Republikány, protože kdyby jsi trochu věděl, kdo v USA volí Republikány, tak to právě není úplně ten vzorek lidí, který nyní volí (nebo aspon v primárkách volil) Trumpa. Naopak jsou to spíše bohatší lidé, často i hodně vzdělaní a soběstační, kteří nechtějí o státu ani slyšet. K tvým urážkám, bohužel pro tebe jsem z jistého hlavního města, starý nejsem a o budoucnosti -> to nebudu hodnotit, uvidíme, ale minulost špatná není. Tak se nevztekej, já nemůžu za to, že stejně jako Zemana bude volit i Trumpa velmi podobný odpad.

254

Odpovědět

+Mara2021Republikány dle tebe vždy volili jen bohatí, a vždy to měli tak 50 na 50 s demokraty. Teď je volí jen lůza a zase to mají tak 50 na 50%. Ty jo ty američani se snad dělí jen na bohatý a chudý a každý rok mění stranu :D

16

Odpovědět

Jediná výhoda jestli se stane Trump prezidentem je že až se někdo ze zahraničí zeptá koho máme za prezidenta stačí říct něco jako Trump

186

Odpovědět

Jako Trump, ale navíc alkoholik.

256

Odpovědět

+DlabačMy to máme "lepší"... u nás Trump zastává 2 pozice najednou... Zeman + Babiš = Trump...

83

Odpovědět

Být prezident ta ospalá rakouská *píp*, tak zbytek našeho státního majetku vlastní rakouská a německá knížátka.

1028

Odpovědět

Sledovat video s tím, že už při přečtení titulku a pohledu na tvář Olivera "Muhhamada" Cuckolda III. vím, co se bude dít, takže si jen mentálně odškrtávám v hlavě seznam bodů a spokojeně přikuvuju, je zábvnější, než sledovat samotné video.

A kdypak náš milý pan reportér udělá video ohledně Hillary? Moc demokratická a liberální? :)

Ano, Trump je idiot, ale mezi ním a Hillary, bych volil jeho, protože u něj je nějaká malá šance, že ho z pozice vysadí rychle a udělají volby nanovo. Třeba se tentokrát pokusí kandidovat Michelle Obamová, protože ta alespoň vypadá, že to má v hlavě pohromadě, a Barrack byl skvělý prezident, takže to mají v rodině. Navíc, černá žena prezidentka? Liberálové a americké feministky by konečně mohli na chvíli zavřít hubu.

Neustálé omílání toho, že Trump je rasista, protože v zemi nechce nelegální imigranty a chce dočasně omezit příchod muslimů, protože v této době je to něco, co by asi napadlo jen rasistické xenofobní hovado (a to, že to kromě Švédska napadá celou Evropu je asi nějaký trik, iluze, genjutsu), už je taky tak nějak staré.

442

Odpovědět

Kdyby řekl, že "nechce nelegální imigranty a chce dočasně omezit příchod muslimů" tak je všechno ok, to ale není zdaleka všechno co řekl :D

132

Odpovědět

+AutoNo jistě, jenže tohle je hlavní gro Oliverova argumentu, ergo to já mohu zesměšnit.

314

Odpovědět

+cyankalHlavní gro je, že Trump je rasista a pitomec.

144

Odpovědět

+AutoMiliony chudých a tupých n***? umí jedině tak řvát "niggaz lives matter" ale miliardář co něco dokázal je rasista a pitomec :D :D

416

Odpovědět

+nevimjmeno2Miliony chudých n***? nejspíš nestudovaly snobské školy a nedostaly od táty milion do začátku. A to, že někdo umí vydělávat prachy, neznamená, že není rasista a pitomec.

135

Odpovědět

+komunardÁno přesně tak. Běloši jsou v USA jen bohatí a ještě k tomu snobové, mají vzdělání jen díky papánkům. Negři jsou chudáci diskriminovaní a chudí a proto nemohou ani vystudovat státní školu zdarma.

14

Odpovědět

+nevimjmeno2Ne, běloši nikoli. Ale pan Trump ano. Nevím, proč do toho taháte miliony lidí, na které rovněž dopadá dost nízká úroveň státního školství v některých státech, nehledě na to, že i v těch státech, kde ho mají dobré, nemůžou konkurovat některým světově proslulým soukromým školám. Protože mají stejné lícní kosti jako Donald Trump? No, je to mnohde výhoda, ale na sociální vrstvu to nemá.

42

Odpovědět

Make America Great Britain again!

353

Odpovědět

Přesně moje slova :)

40

Odpovědět

Uz se tesim jak se Oliver posere az bude Trump prezidentem :-D

2116

Odpovědět

Bude to vtipný, dokud se z toho neposereme všichni. Což asi jo, vzhledem k Trumpově plánovaný zahraniční politice.

187

Odpovědět

+smazanoZahraniční politika Trumpa je stáhnou vojáky a starat se o sebe, tak si něco zjisti, než budeš mlít hovna. Zatímco Obama nechává 60 000 vojáků v Německu, další desetitisíce u hranic Ruska na východě Evropy a teď posílá letadlové lodě a bitevníky do čínského moře.

915

Odpovědět

+nevimjmeno2Haha, teď jsem si vzpomněl na svá prorocká slova. Tak doufám že se Oliver pochlapí a něco hezkého nám ještě natočí...

01

Odpovědět

Jen menší chybka v překladu - ten muž, kterého Trump údajně kontaktoval, jestli by se neměl zájem stát víceprezidentem, se jmenuje John Kasich, nikoli John Casic. Kandidoval proti Trumpovi, ale neuspěl.

10

Další