Trump proti zbytku světaLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:335
Počet zobrazení:17 817

Donald Trump je věčné téma. Ovšem o jeho vztahu se zbytkem světa se příliš nemluví. Může to být způsobeno i tím, že Trump jedná, jako by zbytek světa neexistoval. Může tahle jeho taktika uspět? nebo spíš způsobí úpadek USA?

Přepis titulků

Donald Trump – jediný prezident, který spojuje hanebné mimomanželské aférky mladého JFK a otupělý výraz Richarda Nixona po aféře Watergate. Vím, že o Trumpovi jsme tu mluvili mnohokrát. Dnes bychom to rádi vzali z jiného úhlu. Zaměříme se na jeho vztah se světem. Zatímco jsme nevysílali, možná jste postřehli jednu jeho poznámku. Cituji amerického prezidenta: "Afrika je prdel světa."

Ano, to řekl. Přesně tohle řekl. Ale abych byl fér, je to ještě horší. Prdelí světa nazval Afriku, Haiti a El Salvador. To není v pořádku. Vím, že jsem několikrát prdelí světa nazval Belgii. Ale na mou obranu, nejsem prezident a Belgie je čokoládou pokrytá díra, jejíž existence nemá smysl. Takže vidíte, že je to odlišné.

To hned poznáte. Nejspíš jste na amerických kanálech viděli, jak to lidi zhnusilo. Ale možná jste neviděli reakce ze zemí, které urazil. Jsem v šoku. Zas*aná země? Byl tu snad někdy, aby ji mohl nazývat zas*anou? Nejsme žádná díra. Jsme lidé jako on. Ano, je to sráč. Nezáleží na tom, kdo to je.

Taky skončí ve stejné díře a sežerou ho stejní červi. Páni. Tohle o Trumpově vládě něco vypovídá. Fráze "sežerou ho stejní červi" zní jako povzbudivá myšlenka. Rád bych si to nechal vyšít na polštář, abych se na něm každé ráno probouzel. Toto není poprvé, co Trumpova poznámka vzbudila mezinárodní pozdvižení. Řekl, že Korea byla součástí Číny, čímž naštval Jižní Korejce. Tvrdil, že Německo dluží NATO obří sumu peněz, což není pravda.

Z UK sdílel tato protimuslimské videa krajně pravicové strany, za což byl velmi kritizován. A místo aby se omluvil, řekl: "U vás to vyvolalo pozdvižení, ale u nás ani trochu." A tohle je přesně jeho postoj. Pokud neproběhlo pozdvižení někde v dohledu, žádné neexistuje. Zapomeňte na zvládnutí zahraniční politiky, Trump nezvládl ani permanenci objektu.

Musíte ji ovládat, pokud chcete být dobrým prezidentem nebo aspoň dítětem! Ale zde je zásadní problém. Zbytek světa existuje, ať už si to Trump připouští, nebo ne. Nyní se pokusme zodpovědět pár základních otázek. Zaprvé, jaká je zahraniční politika Donalda Trumpa? Zdá se to složitější, než pouhé opakování jediné fráze. Amerika na prvním místě!

Amerika na prvním místě! Amerika na prvním místě! Znovu! Amerika na prvním místě! Amerika na prvním místě! Od nynějška je to Amerika na prvním místě! Amerika na prvním místě! Pokud to sledujete z jiné země, může vás napadnout, kdy si Amerika nemyslela, že je na prvním místě?

Amerika na prvním místě se prosazovala hned po doplutí do Ameriky. Ale Donald Trump v posledních letech tvrdí, že taháme za kratší konec provazu. Během kampaně si opakovaně stěžoval, že se Amerika stala předmětem anekdot. Slíbil, že to napraví. Svět se nám směje, lidi. Celý svět se nám směje.

Směje se tomu, co se u nás děje. Svět se nám směje, lidi. Svět se nám směje. Už nebudeme předmětem vtipů jako dřív. A to jsme byli, věřte mi. Nebudeme už předmětem vtipů, jo? Je šílené, že Trump, tenhle chlap... Tenhle chlap.

Tenhle chlap! Tvrdí, že ukončí vtipy na naši adresu. Je to, jako by na prezidenta kandidovat plameňák v boxerkách jménem Phineas J. Ňouma a měl slogan: "Konec srandy." Aby bylo jasno, od zvolení Trumpa se nám svět směje ještě víc než kdy dřív. Přestože si ze všech amerických prezidentů dělali legraci, napodobování Trumpa se stalo mezinárodní kratochvílí.

V Izraeli Trump nakope muslima, zatímco směšně tancuje na Guns N' Roses. V Německu tancuje na Uptown Funk. Ve Španělsku vyfakuje svět a zase tancuje jako idiot. Je toho víc. Tady je v Pákistánu. Tady je v Bulharsku. Tady je na Taiwanu. Tady je v Etiopii.

Tady je mizerný Trump z Turecka, kde se ani nesnaží. Tady je korejský Trump. Tady je jeden z italského komediálního pořadu, kde zpívá Born in the USA na neviditelném bombardéru, než ho vyvedou s kýblem na hlavě. Je některý z nich vtipný? Netuším. Je vůbec Trump ještě vtipný? Nejsměšnější člověk na světě se stal komediálním hřbitovem, kam chodí smích na odpočinek.

A pokud si myslíte, že je to jen rozmařilé pošťuchování, poslední průzkum firmy Gallup ukázal, že světová podpora amerického vedení klesla na 30 %, přestože před dvěma lety byla na 48 %. To je značný pokles popularity. Je to jako nahrazení Gal Gadot ve Wonder Woman za Matta Lauera.

Vím, že Donaldu Trumpovi a ostatním je úplně u prdele, co si o nás svět myslí. Ale z mnoha důvodů by nemělo. Patří mezi to takzvaná měkká síla. Ano, já vím, zní to jako léčivo na erektylní dysfunkci u činčil. Tak měkké... a přitom tak tvrdé. V podstatě se jedná o schopnost přesvědčit ostatní, aby dělali to, co chcete, aniž byste použili větší nátlak.

Je to taková značka dané země. Měkká síla zemí pramení z mnoha zdrojů. Z popkultury, z vyjádřených ideálů i z reputace. Velkou roli hraje i diplomacie. I zastánci tvrdé síly, jako ministr obrany Jim "Vzteklý pes" Mattis, podporují měkkou sílu ministerstva zahraničí. Proto před pár lety bojoval za to, aby byla dobře financována.

Upřímně řečeno, musí být plně financování, jak předkládá Kongres, protože pokud ministerstvo zahraničí podfinancujete, tak já musím ve výsledku nekoupit víc munice. To je děsivé. Nákupem více munice chce říct, že bez diplomacie by bylo víc válek. Nepotřebuje víc munice, aby mohl vyrábět více nábojových náušnic na jeho obchod na Etsy. Není jen ministrem obrany, taky vyrábí doplňky pro elegantní podivíny.

Bohužel Trump o měkkou moc příliš zájmu nejeví. Jeho vláda navrhla 29% škrty pro ministerstvo zahraničních věcí a zahraniční pomoc. Na ministerstvu zahraničních věcí je mnoho prázdných židlí a to nemluvím o nedostatku velvyslanců. Od Belgie přes Belize až po Jižní Koreu a JAR. Prezident Trump má potíže. Jeho ambasády jsou bez velvyslanců. Turecko, Jordán, Egypt, Katar a Saúdská Arábie.

Tam všude chybí velvyslanec. No ty krávo, Jižní Korea, Turecko a Saúdská Arábie jsou státy, kde potřebujete velvyslance. Není to Lichtenštejnsko, kde to odbudete cedulí: "Nikdy nepřestávejte lichtenštajnovat." A pokud jde o velvyslance, které Trump dosadil, někteří nejsou zrovna dobrou volbou. Když Trump dosadil jako velvyslance Nizozemska Petea Hoekstru, byli z toho trochu rozladění, jak ukáže tento rozhovor.

Pokud jde o tu hrozbu, v jedné debatě jste zmínil, že v Nizozemsku jsou no-go zóny. Že tam jsou zapalovány auta a politici. To jsem neřekl. To je nepravdivé tvrzení. Nazvali bychom to fake news. Dobře.

"Neřekl jsem to." Snaží se z toho vykroutit. A kdyby neřekl přesně to, na co reportér naráží, o no-go zónách, a politicích, které zapalují, měl by dokonce pravdu. Jediná věc na světě, která by dokázala, že nemluví pravdu, by bylo video, kde řekne, že zapalují politiky, auta a že v Nizozemsku jsou no-go zóny. Zapalují tam auta. Zapalují tam politiky. A ano, v Nizozemsku jsou no-go zóny.

Je zvláštní, že si nevzpomíná na jeho tvrzení o upalování politiků v Nizozemsku. Není to věc, na kterou hned zapomenete, jako jízda do práce nebo sledování filmu Akta Pentagon. Matně si pamatuju temnou místnost, Milk Duds a myšlenku, že Maryl Streep je poklad, ale pak už mám mlhu. Ale když se Trumpa zeptali na ministerstvo v podstavu, tvrdil, že na tom z jednoho důvodu nesejde. Řeknu vám, že záleží jen na mně.

Jen na mně záleží. Přesně takovou politiku povedeme. Záleží jen na mně. Jen na mně záleží. Těžko říct, zda Trump naznačuje diplomatickou strategii nebo chce, aby mu taťka okamžitě koupil Umpa-lumpu. Ale dobrá, dobrá. Pokud záleží jen na Trumpovi, tak jeho jednání je kritické pro zahraniční politiku.

To nás přivádí k další otázce. Jaký je jeho přístup ke zbytku světa? Odpovědí je, překvapivě, že skvělý. A nyní pokračujeme. Moment, dělám si legraci, je to totální katastrofa. Abyste pochopili, jakou škodu může napáchat, za krátkou...

Nechápu, že jste na to skoro skočili! Abyste pochopili, jakou škodu může za krátkou dobu napáchat, podívejte se na loňský summit NATO a G7. Byly to jen tři dny schůzek, během kterých evropským lídrům řekl, cituji: "Němci jsou zlí. Velmi zlí." Pak potřásl Emanuelu Macronovi rukou tak agresivně, že to vypadalo, jako když ho chce vyhonit slonovi.

Pak hned druhý den na konferenci G7 se ho světoví lídři pokusili přesvědčit, aby zůstal u Pařížské klimatické dohody. Uprostřed všeho pronesl řeč, ve které nedokázal dát dohromady článek 5. Základní princip, kdy si členové NATO přijdou na pomoc, pokud jsou napadeni. Prezidenti ho citují běžně. V Trumpově projevu se dokonce nacházel, než byl na poslední chvíli vyškrtnut, což překvapilo i jeho bezpečnostní tým.

Poté, co byla po tři dny svědkem Trumpova výstředního chování, Angelu Merkelovou to natolik šokovalo, že pronesla toto. Čas, kdy jsme se mohli spoléhat na ostatní, je pryč. V posledních dnech jsem to pochopila. Proto my, Evropané, musíme vzít osud do vlastních rukou. Tohle pronesla den po summitu. Merkelová ani neměla pronášet žádný zásadní projev. Tohle byla předvolební kampaň ve stanu.

Můžeme být rádi, že se vůbec nějaká událost konala, protože jinak by řvala: "Evropa za sebe" na klavírním recitálu svého synovce. A to nás přivádí k poslední otázce. Jaké to bude mít následky? Jeden problém je, že vzniká jakési vůdcovské vzduchoprázdno ve světě. Kdo ho zaplní? V Evropě je kandidátem Německo. Ale i tam vědí, že je to trochu problém.

Když mluvím s lidmi z okolních zemí, většinou očekávají jakési vůdcovství Německa. Ale na druhou stranu, když mluvím s lidmi, kteří si pamatují první polovinu 20. století, tak ti mají s německým vůdcovství trochu problémy. Máš pravdu, máš pravdu. Jsem rád, že jsi to vytáhl. Nechci být prvním, kdo to vytáhne.

Máš naprostou pravdu. Když lidé slyší, že se Německo ujímá vůdcovské pozice v Evropě, většinou je napadne: "Ne, pořád jsou mimo hru a dobře vědí proč." "Vědí, co provedli. Zlobivé Německo!" Z globálního hlediska na tom vydělá Čína. Agresivně se snaží zvýšit svůj vliv a měkkou sílu, což neušlo pozornosti.

Předseda vlády mi nedávno vysvětlil, že na každou regionální konferenci Washington pošle pár diplomatů, zatímco Peking jich vyšle desítky. "Čína se účastní každé schůze komise a vy ne," řekl. Výsledkem je, že Peking v Asii posiluje svou moc. Je to pravda. USA chybí u mnoha důležitých schůzek. A to nepočítám schůzky, kterých se měl zúčastnit Jared Kushner, ale nenašel danou místnost, styděl se zeptat a pak si uvědomil, že už je stejně pozdě, takže hodinu chodil po hale a předstíral, že telefonuje.

Ale jde o to, že zvyšující se vliv Číny by měl být znepokojivý. Je to autokratická země. Nechceme, aby Čína vytvářela globální priority u témat, jako jsou lidská práva a demokracie.

Trumpovo zběsilé jednání může vést přesně k tomuto. A to nezmiňuji, že jeho jednání mu ztěžuje dosáhnutí vlastních cílů. Chce řešit Severní Koreu? To by nebylo špatné obsadit místo velvyslance v Jižní Koreji. Chce, aby Německo více financovalo svou armádu? Dobře, ale ať přestane veřejně pomlouvat Merkelovou, pokud tu myšlenku chce prosadit. A pokud jde o bezpečností hrozby jako ISIS a Aš-Šabáb, tak možná nenazývej africké země prdelemi světa!

A o tohle tu jde. Trump může tvrdit, že mu na tom nesejde, protože prosazuje Ameriku na prvním místě. Ale k dosažení cílů potřebujete spojence. Zahraniční politika je jako sex. Když budete prohlašovat, že vždy budete první, jen těžko si najdete partnery.

A ohledně jeho slibu, že se nám svět přestane smát, legraci si nedělají jen komici. Dělají si ji i světoví vůdci. Australský premiér Malcolm Turnbull byl loni na konferenci, kde se rozhodl trochu zašpásovat. Donald a já neustále vyhráváme v průzkumech. Pořád hrozně vyhráváme. Vyhráváme stylem, jakým jsme ještě nikdy nevyhrávali.

Ne ve falešných průzkumech. Ne v těch falešných! V těch nevyhráváme. Vyhráváme v opravdových průzkumech. V online průzkumech! Tam se tak snadno vyhrává. Mám tu toho Rusa. Věřte mi, je to pravda. Je to pravda! To je náš klíčový spojenec, který si utahuje z toho, že náš prezident je patologický lhář.

Celá ta místnost se chechtá, jako když si čtvrťák strčí mrkev do nosu. Pokud vám tohle přišlo hrozné, pustím vám ještě jednu ukázku, kterou jsme našli při hledání Trumpových imitátorů. Je z ruské televize, kde si komik utahuje z podezřele blízkého vztahu k Putinovi. Na konci vás čeká malé překvapení. Onehdy se mě Hillary zeptala: "Donalde, miluješ Rusko?"

Odpověděl jsem: "Ano, miluju Rusko." "Ale nemáte proti mě žádný důkaz." Nejlepším kámošem je prezident Putin. Nejlepším kámošem je... Proboha! Šťastnějšího jsem Putina nikdy neviděl. Nikdy.

Aspoň nyní víme, jaký humor má Putin rád. Miluje, když ovlivní volby cizí země, uspěje, žertuje o tom, objeví se na veřejnosti a pak si uvědomí, že to vyšlo, a nikdo na něj nemůže. Tenhle humor má Putin rád. Úplně se tomu chechtá. Vím, že to vše je depresivní. Zdá se, že reputaci USA v zámoří podkopává náš vlastní prezident.

To je směšné. Měkká síla je druhem prodeje. Prodáváte své myšlenky. Je to jediná věc, ve které by Trump měl být dobrý, ale on ani tohle nezvládá. Jako imigrant, který se do této země zamiloval, bych rád USA před zbytkem světa obhájil. Donald Trump neodráží myšlenky USA.

Abych byl naprosto upřímný... Abych byl naprosto upřímný, tak je trochu odráží. Jde o to, že v USA nejsou všichni stejní. Je to země opaků, kde se mísí dobré i špatné. Vyrábíme Mountain Dew, limonádu, která chutná jako cukrový meloun ošukaný radioaktivním klaunem.

Ale na druhou stranu vyrábíme tuto boží postel ve tvaru Batmobilu. Můžete v ní spát a být Batmanem. Tedy pokud by si Batman zabouchl klíče od jeskyně a musel spát v autě. To je americký sen! USA vytvořila YouTube. Ano, vím, přineslo vám to pitomečka Logana Paula, ale také vám přineslo dospělé v kostýmu Tyranosuara, jak jezdí motorce, dělají balet, cvičí a opravují auto.

Mimochodem ten dinosauří kostým je také americkým nápadem. Jde o to, že USA vám přinesly Hvězdné války, nemáte zač. Také scientologii, za to se omlouváme. Někde je nemožné oddělit to, co je dobré, a co otřesné. Například Popeyes Chicken. Je objektivně odporné, ale přeběhl bych silnici, abych si ho mohl dát.

Jde o to, že Trump je tím nejhorším v nás. Ale všichni nejsme takoví. Kdyby měla Amerika vydávat nějaký zvuk, nebylo by to Trumpovo hýkání, že Amerika je na prvním místě. Byly by to nádherné hlasy newyorského gay sboru, který zpívá tuto píseň. Někdo mi kdysi řekl, že mě svět převálcuje.

Ano, to je All Star od Smash Mouth. Otřesná a debilní píseň, kterou právě naprosto nádherně zpívají. Tohle by mělo být naší hymnou. Prosím, světe, po další tři, sedm nebo třeba jedenáct let, pamatuj si, že tohle je sice země Donalda Trumpa, ale je to i země lidí, kteří se za něj neuvěřitelně stydí.

Země, která vymyslela nafukovací dinosauří kostýmy a batmanské postele! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (72)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nezklamal. Afrika neni poušť a díra kde nic neni. V africe je hromada surovin, přírodního bohatství, zvířat i úrodné půdy přesto afričana nenapadlo nikdy vyrobit si krumpáč a vykopat to zlato dokud mu ho bílej evropan neukázal. Nikdy ho nenapadlo oplotit zvířata a chovat je dokud mu to bílej evropan neukázal. Nikdy ho nenapadlo že může plodiny i pěstovat a ne jen sbírat ze stromů dokud mu to bílej evropan neukázal. Nikdy ho nenapadlo že než chodit 30 km pro vodu do řeky může vykopat studnu dokud mu to bílej evropan neukázal. Protože černej Afričan je líné budnižkničemu co jako opice čeká co dostane a jediné co mu skutečně dobře jde (jak krásně populační nárůst Afriky ukazuje) je množit se. Bohužel v přírode by zasáhl nedostatek potravy a reguloval populaci, my je bohužel stejně jako ty šimpanze v Zoo živíme a dovolujeme to.

734

Odpovědět

Ano, máš naprostou a bílou pravdu. Starověký Egypt, kde postavili pyramidy, měli písmo a uměle zavlažované zemědělství v době, kdy tvůj prapředek ještě ani neuměl ani zajít do jeskyně aby se schoval před deštěm, je toho příkladem.

404

Odpovědět

+BezvlivStarověcí Egyptané nebyli černoši..

28

Odpovědět

+MorceKdyž to nebyli afričani tak odkud přišli?

04

Odpovědět

+Alberto123To je otázka jak z Vetřelců dávnověku... Vážně musím zdůraznovat že v celé africe není jen negroidní rasa a sami egyptané mezi těmi rasami rozlišovali a nepatřili k ní?

33

Odpovědět

+MorceEgypťané byli původem z Afriky což dokládají archeologické nálezy. Teorie že zakladatelé Egyptské civilizace přišli odněkud zvenčí padla už v půlce minulého století. Uveď zdroj který by potvrzoval co říkáš.

22

Odpovědět

Je pěkný, že aji naprostej pitomec může mít dnes pocit, že jeho názor někoho zajímá.

102

Odpovědět

Když bílý muž přijít, indiáni být vládci země.
Zde žádné daně, žádná dluhy. Buvolů hodně, bobrů hodně, voda čistá…
Ženy dělat domácí všechna práce. Šaman léčit zdarma.
Indiáni muži celý den lovit a ryby chytat, pak celou noc ženy milovat.
Potom se náčelník trpce pousmál.
Bílý muž dost kretén, když myslet, že takový systém vylepšit.

122

Odpovědět

Trump řekl že Afrika je shithole a hned se toho chytil kdejaký internetový trol. Nikoho z nich asi nezajímá, že Amerika i Evropa mají v té shithole své prstíčky pěkně hluboko a zbožňujeme vše co té hnědé dírky vypadne tak moc že beztoho nevydržíme ani den. Tak mě napadá nedělá Trump tím svým výrokem z nás všech tak trochu koprofiliky?

38

Odpovědět

po dlouhé době mne tu nějaký komentář opravdu oslovil, cením!

31

Odpovědět

"Gay soubor". Gay. Proč gay? Proč to zmiňovat a charakterizovat se tím? Proč nyní, v době kdy politická korekce jede na steroidech tolik, že i Ruští sportovci by jí mohli závidět, kdy inkluze a homogenizace heterogenní společnosti dosahuje maxima, proč je právě tato doba tak význačná neustálou potřebou se přesto odlišovat, ovšem pouze v neheterosexuální nebílé sféře?
Takto si vlastnoručně podkopávat principy sjednocení je tak trošku nepochopitelné a vážně mě zajímá, proč k tomu tak moc dochází?
Black only graduation na US univerzitách, segregační poltika v praxi, ovšem zamaskována za liberální rasovou hrdost, ironicky anti-cokoliv, co se liberální levice v US za posledních 15 let snažila vybudovat. Pouze ženské spolky na Harvardu dotovány univerzitou a to pouze, pokud se zaměří na rasové otázky, zatímco mužské, již od 80. let nefinancované, se nyní musí zrušit úplně.
Proč?

157

Odpovědět

Taky mě to zarazilo, moc se talčí na pilu. Já nic proti homosexálům nemám, ale bojím se kyvadla.
Společnost je jako kyvadlo z jednoho extrému do druhého a pořád dokola.
Když vidím se to teď přehání, tak opačný extrém bude pro budoucí homosexuály likvidační.

153

Odpovědět

nemyslel to náhodou ako "guy" ako mužský ?

01

Odpovědět

+NopityJe jedno jak to myslel, podstatou je že by vás to nemělo tak šokovat protože na tom nesejde. Vy ale nejste schopni, nechat to prostě být a přejít to jako věc nepodstatnou...

30

Odpovědět

+mark651651Kdyby na tom doopravdy nesešlo, tak by to nehrálo tak důležitou roli v jejich názvu. Jedná se o jednoznačné vyčlenění se skrze sexuální identitu.

01

Odpovědět

Právě že na tom sešlo. Chtěl prostě ukázat diverzitu, toť vše.

00

Odpovědět

13:20: "Nechceme, aby Čína utvářela globální priority u témat, jako jsou lidská práva a demokracie." Tak nevím, no. Jakkoliv to nechceme, oligarchní určování priorit v těchto tématech ze strany US mi taky jako skvělé řešení nepřijde.
Afrika je shithole, nicméně je pravda, že jako prezident měl Doník zvolit trochu jiného výraziva, např. že se jedná o socio-ekonomické mléko, které někdo nechal v lednici 2000 let zkysnout a přesto si nebylo schopno vytvořit zdravou kulturu.

012

Odpovědět

Než začneš psát blbosti něco si o Africe zjisti, například že to je kontinent atd.

93

Odpovědět

To, že je Afrika shithole je bohužel smutný fakt. Za ta léta se tam napumpovaly desítky, né-li stovky miliard USD bez nějakého znatelného úspěchu. V Nigérii je aktuálně ca. 170 mil. obyvatel a předpoklad OSN je, že v roce 2050 jich bude přes 400 milionů a dostanou se do TOP6 největších států. Doslova " Očekává se, že polovina předpokládaného nárůstu populace mezi lety 2015-2050 bude soustředěna do devíti zemí: Nigérie, Pákistánu, Demokratické republiky Kongo, Etiopie, Tanzanie, Spojených států amerických, Indonésie a Ugandy (seřazeny podle velikosti přírůstku na celkovém nárůstu)."

Stačí se podívat na výčet a každému se zdravým rozumem musí být jasné, že to bude problém, protože státy jako Nigérie, Kongo, Etiopie nebo Uganda neprodukují pro svět prakticky nic pozitivního.. Tedy kromě lidí.

Čím dříve si svět přizná problém a přestane se schovávat za politickou korektnost, tím lépe.

1514

Odpovědět

Je sranda jak si z té tuny afrických států ze kterých si mohl vybírat vybral zrovna ty hospodářsky silnější :D

37

Odpovědět

+Yann1) je to výčet OSN
2) "hospodářsky silnější" myslíš třeba pohledem světové banky (2015), dle které se na seznamu států podle HDP na obyvatele (celkem 187 států) umístilo Kongo na krásném 185. místě, Etiopie 173. a Uganda 167. a Nigérie 126.?

Chápu, že internet umožňuje každému hlupákovi psát jako mistr světa, ale občas by trochu sebereflexe a vzdělání neškodilo ;)

94

Odpovědět

+RCTSMůžeš prosím když tak poskytovat odkaz na zdroje? Kdo to má hledat a ověřovat si, že tady jenom netlacháš nějaké blbosti. Tím neříkám, že kecáš, jenom by bylo fajn, abys to doložil :) (mluvím hlavně o tom výčtu). Lidi, hlavně já, sou líní, a chcou jenom kliknout na odkaz, ne brouzdat po netu a hledat to. A sorry, ale anonymovi v diskuzi na netu nemůžu bezmezně věřit, ať už zní jakkoli kultivovaně a informovaně :).

23

Odpovědět

+zdrojeNo to by mě zajímalo, komu chceš bezmezně věřit, když ne anonymovi v diskuzi. Těm přeci věří každý.

22

Odpovědět

+RCTSCo se týče HDP na obyvatele máš pravdu. Zjisti si, ale proč to tak je, abys zase nekecal pitomosti. Přečti si to https://cs.wikipedia.org/wiki/Hrub%C3%BD_dom%C3%A1c%C3%AD_produkt
dále https://cs.wikipedia.org/wiki/Uganda a dále https://cs.wikipedia.org/wiki/Nig%C3%A9rie a dále https://cs.wikipedia.org/wiki/Republika_Kongo a dále https://cs.wikipedia.org/wiki/Etiopie . Jak píšeš občas by trochu sebereflexe a vzdělání neškodilo, takže začni u sebe.

42

Odpovědět

Proč myslíš že jsou lidi něčím pozitivním ? lidský život je přeceňovaný. Kdyby nás bylo málo neřeknu... ale vemte si všechny lidi co kdy žili a jsou mrtví, nezáleží na nich. Ani na nás nikomu za 100 nebude záležet a potrvá celá tisíciletí než na obyvatelích Afriky bude někomu záležet do té doby bychom dokázali s těmi penězi začít kolonizovat vesmír... Afričani (budete se asi divit) nás do vesmíru prostě nedostanou...

30

Odpovědět

+000oqAsi myslel HIV pozitivní

00

Odpovědět

"Za ta léta se tam napumpovaly desítky, né-li stovky miliard USD bez nějakého znatelného úspěchu."
http://www.businessinsider.com/trump-shithole-countries-comment-reality-in-africa-maps-charts-2018-1
Když ty tu změnu nevidíš, tak to ještě neznamená, že se nestala.

Tebou zmíněné rozvojové země budou samozřejmě v nejbližších letech hlavními tahouny, co se týče velikosti populace. Každá země bez výjimky prochází (a musí projít) několika vývojovými cykly. Africké země se zvýšením životní úrovně snížily průměrnou úmrtnost a zvýšily délku života, což má za následek populační boom. Bude jim ještě chvíli trvat, než se jejich počty stabilizují.

21

Odpovědět

Zrovna jsem začal koukat na Horace and Pete, výborný seriál od Louise C K, tady je krátký úryvek k tématu Horace and Pete (Trump! Lets get this s**t over with!) :D

01

Odpovědět

Oliver supr. Ja si proste uzivam jeho humor, ktery se me libil uz kdyz jsem ho poprvy poznal v Community a ani po tech letech a po tolika posteni se do Trumpa me neomrzel (treba to je u nekoho jinak). Koukam na to jako nestrannej clovek, co se pak nesnazi v komentech nejak se politicky angazovat a pulku diskuze rozhadat. Ale jestli muzu neco vypichnout, tak to, ze jsem se nikde v komentarich nedocetl statistiku, kolik lidi a kde umrelo, zatimco raz Mohamed Oliver.... Vim, ze to nikdy nebylo k tematu, ale clovek si na to tak nejak zvyknul a ted bud dosli jeho bratri a sestry, kteri se navzajem vrazdi, nebo proste KamikazeNB nema pristup k tem databazim jako mel/a drive :/

161

Odpovědět

Pokud by někoho zajímalo vyzvánění ruského Trumpa. Ano, ta písnička opravdu existuje, stejně jako ukrajinský love song o Putinovi.

Саша Чест feat. Тимати - Лучший друг (Премьера клипа, 2015)

10

Odpovědět

One like Putin mám stejně radši :D Такого как Путин / One Like Putin, English Subs&

10

Odpovědět

sťahovanie americkej ambasády do jeruzalema už prakticky započalo...parížska dohoda bola odmietnutá... migrácia obmedzená... ja som s Trumpom maximálne spokojný...a to je tam len rok... GO TRUMP!

1446

Odpovědět

Ach ano, GO TRUMP, mluvíš mi z duše. Konečně to tu začínáme přebírat my idioti. Sice nám to moc nemyslí, neumíme vnímat složitejší problematiku, spíš jen jednoslovná maximálně dvouslovná hesla. Ale konečně jsme skoro u moci a ovládáme životy těch namyšlených chytráků. Konečně je s sebou stáhneme do sraček ve kterých jsme sami, hurááá hurááá, go trump, po nás potopa, jen tak dál. Ukaž těm intelektuálům co se dá ještě posrat :-) Máš na to, trumpeto, jsi náš hrdina a vzor !!

51

Odpovědět

+Trumpetkaáno, presne kvôli takým dementným libtardom, ako si sa predviedla vyhral Trump prezidentské voľby - arogancia, zosmiešňovanie a pocit nadradenosti nad tými druhými je zákonite cesta k sebaponíženiu a výbuchom nenávisti.

00

Odpovědět

ja stale cakam na tu apokalypsu, co mala nastat v juesej, po zvoleni pana prezidenta Trumpa

933

Odpovědět

Věci se nedějí ze dne na den. Ani nikdo nemluví o apokalypse. Za dvě funkční období Trumpa může být nenávratně poškozena reputace USA a jejich důveryhodnost, což může mít důsledky třeba až za 20 let. Opravdu mě fascinují lidi, co si myslí, že svět funguje tak jednoduše... "teď se něco stalo, a zítra uvidím důsledky" - tohle fakt není počítačová hra a takhle to v realném světě nefunguje.

5711

Odpovědět

+Autoale, ale, ved to vraveli tvoji kamosi socani v case volieb, a tie stovky hercov co sa chceli prestahovat do kanady, hm

630

Odpovědět

+v m vargaNemůžu za to že většina lidí na světě jsou retardi ať jsou to levičáci nebo pravičáci. Ty seš stejnej retard jako lidi co kritizuješ a je jedno kdo má pravdu, gratuluju.

256

Odpovědět

+Autotakze tvoj hejt je absolutne nepostatny

419

Odpovědět

+Autodôveryhodnosť určuje vojenská sila... Rozpočet na obranu bol navýšený... Svet skutočne nefunguje ako v hre. Prestaň čítať tie lavičácke zhovadilosti a skús na chvíľku myslieť...

413

Odpovědět

+AutoŽe by po Nixonovi, Clintonovi a Bushovi zrovna Trump "nenávratně poškodil reputaci USA"? Ale no tak... Lidi zapomenou a jede se dál. Takhle jednoduše to funguje.

47

Odpovědět

+TaanDůsledky Bushova nenávratného poškození reputace USA můžeme vidět každý den, ale ty jsi asi slepý tak to nevidíš.

53

Odpovědět

+AutoPřesně to říkám, ty trotle. :D Trumpa mají všichni za šaška a až skončí, nikdo si na něj ani nevzpomene. Protože narozdíl od kádrů jako Bush, díky kterému je celý blízký východ rozmrdaný, se tento zmůže jen na velkohubá prohlášení.

32

Odpovědět

+TaanBush byl proti Trumpovi beránek.

13

Odpovědět

+AutoJeště před třemi roky tu na videíchčesky Auto neskonale trollil. Takhle v p****i jsme.

20

Odpovědět

+nějakej agentJá jsem nikdy netrollil...

13

Odpovědět

Úryvek z rozhovoru na začátku deváté minuty mi otevřel oči. Teď už vím naprosto přesně, o co Trumpovi jde. Nedávno si přiznal, že plešatí a ještě tenhle výrok o tom, že záleží jen na něm. Je to jasné lidi, v nejbližší době začne nosit dlouhé kadeřavé paruky a pak se prohlásí za krále slunce. Nakonec zavede absolutismus a za horečného stavění dalších a dalších paláců se pokusí udržet u moci 70 let.

201

Odpovědět

Nejlepší je, že právě proto ho lidi volí, protože prostě říká věci tak je cítí. I kdyby to byla ta největší p******a na světě, tak aspoň říká to co cítí :D

48

Odpovědět

+AutoOn rika co citi? To jakoze citi patalogociky lharstvi? Na tom prave nic nejlepsiho neni. Co citi rika treba Zeman a vetsina lidi ho za to nesnasi (nerikam, ze kdyz to rekne, rekne to nejlip, jak by mohl). Trump jenom rika, co precetl na twitteru, nebo videl na FOX NEWS a co nahodne vygeneruje jeho pusa. Podle me se ani neslysi, kdyz to rika, je to reflex. Neco placne, burani zaplacaj a mavnou vlajkama a hotovo.

54

Odpovědět

+HabanszTy kreténe, to byl sarkasmus, používej mozek.

010

Odpovědět

+AutoTo me radi nekdo, kdo pise naprosto neopodstatnene kretene nekomu, kdo slusne odpovedel k tematu? At uz na sarkastickou poznamku, nebo ne.

21

Odpovědět

+HabanszVatcsina ho zvolila ;)

00

Odpovědět

+HadatkoKdo je Vatcsina? Tu neznám.

01

Odpovědět

+HadatkoTeď jen konstatuješ nicneříkající fakta.

02

Odpovědět

+Autovýborně, to je podle vás důvod k volbě člověka na post prezidenta ?? bravo, tak to jste ze sebe vypotil skutečně mentální klenot. Hitler, mohl být jakákoliv p**a , ale proste rikal to co citi, podle vas idealni kandidat. Jste stejny i*iot jako on ... jen to svym pitomym mozeckem nevidite.

01

Odpovědět

Jediná chyba tohohle videa je, že usekli konec toho songu od Smash Mouth.

182

Odpovědět

Muhhamad opet nezklamal, by me zajimalo co podle nej Afrika je ? Trump to pojmenoval dobre, jen kkt z neziskovek a havlodni prolaskari dal bude sypat do tej cernej p****e dalsi money. Negri si proste nedozou vladnout sami a pokus jmenem Afrika by se mel stopnout nebo tam aspon prestat sypat money, vsak oni uz se povrazdej popr. pochcipaj na AIDS sami. Haity 1. Negroidni republika, dnes nejhudsi zeme sveta. Nahoda? Nemyslim si.

1755

Odpovědět

Náhoda to není, jenže to není ani barvou kůže tamějších obyvatel, dobytku.

127

Odpovědět

:D, hej, parádní, hodně jsem se nasmál, než jsem příspěvek dočetl dokonce. Ty záměrně vložené gramatické chyby jsou geniální. Jako, někdy jsou ty trollí komentáře děsně odfláknuté, ale tohle vskutku má úroveň. Moje hodnocení je:

úroveň umělých pravopisných chyb - 5/5

vyzývavost - 5/5

povrchnost - 4/5 promiň, ale myslím, že se dalo být trošičku imbecilnější, protože víš, že v Africe je rozšířený AIDS, to je známka aspoň jakési úrovně informovanosti

obsah a kvalita projevu - 4/5 má to pěknou strukturu, to jo, ale je to krátké. Chápu, že delší text by pravděpodobně byl na úkor kvality v ostatních bodech hodnocení, ale právě ten um je napsat delší trolltext, který má stále vysokou úroveň.

Z výše uvedeného je snad jasné, proč jsem musel dát palec nahoru, protože co se týče žánru příspěvku, rozhodně se nejedná o odfláknutou práci :).

435

Odpovědět

Tenhle komentář vypadá skoro jako parodie. Je v něm všechno - od havloidních pravdoláskařů přes černý p****e po přání smrti milionům lidí. Člověk z toho má po přečtení až chuť poskočit si radostí.

264

Odpovědět

ale ale už jsem se bál že tu nebude žádná ruská propaganda

112

Odpovědět

V Africe neexistuje jedinej úspěšnej národ. Ne sluníčkové, Wakanda není skutečná země a ne tak by Afrika nevypadala kdyby tam nepřišli běloši. Posílat další peníze do nesoběstačné Afriky a tím podporovat další hladomory mi přijde nemorální. Pokud existují země kde nejsou schopni žít v míru, nevraždit se, neznásilnovat a nemít dlouhodobě co jíst tak pojem shithole country je zcela na místě.

814

Odpovědět

14:00 " zahraniční politika je jako sex " - to ano každý s každým se pokouší jenom vyjebat

191

Odpovědět

I Lubach byl lehce rozladěn.
Pete Hoekstra - Zondag met Lubach (S08)

70

Odpovědět

Super, ďakujem. :)

20

Odpovědět

A už ho máme i s českými titulky.
Pete Hoekstra

00
Další