VenezuelaLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:176
Počet zobrazení:14 337

Venezuela se v dnešní době potýká s hladomorem, vysokou mírou inflace a s mnoha dalšími problémy. V dnešním díle Last Week Tonight se podíváme na možné příčíny těchto událostí.

Wilmer Valderama – americký herec, jeho předci byli Venezuelci
Bernie Senders – americký politik, kandidoval na prezidenta v roce 2016
Drew Carey – americký moderátor pořadů
PDVSA (Petróleos de Venezuela) – venezuelská národní ropná společnost
Jim Jones – zakladatel sekty Chrám lidu, v Jonestown došlo na jeho popud k hromadné sebevraždě sekty, stalo se to 18. listopadu 1978, kdy zemřelo téměř 1000 lidí
Herbert Hoover – 31. americký prezident, vládl v době Velké hospodářské krize
Marlon Bundo – králík viceprezidenta Mika Pence, o kterém vyšly dokonce hned dvě knihy
Zazu 
– ptačí postava z animovaného filmu Lví král, kterou daboval John Oliver

Přepis titulků

Venezuela. Nepleťte si ji se slovem Benezela, což je jen jiný název pro sex Bena Afflecka s vuvuzelou. Je šťastný a vy byste mu to měli přát. Venezuela je slavná tím, že dala světu ropu, sedm Miss Universe, šest Miss World a jednoho Wilmera Valderramu, kterého znám jako Miss Universe toho seriálu ze 70. let. Během posledních pár let se zdá, že kdykoliv ve zprávách slyšíte o Venezuele, je to o špatných věcech, co se tam dějí.

Vykrádání obchodů s potravinami, to je teď jediný způsob tamních obyvatel, jak se dostat k jídlu. Agresivní protestující vtrhli v neděli do budovy Národního shromáždění, kde napadli zákonodárce. Chaos v Caracasu: Z ukradeného vrtulníku někdo střílel na budovu Nejvyššího soudu. Střety protestujících a policie v Caracasu se jeví spíše jako skutečná válka. Je to tak, časy ve Venezuele jsou dost kruté, takže vás varuji předem, tohle nebude díl, ze kterého budete mít dobrý pocit, jako byly například Pantofle nebo Nic zlého se nestalo v továrně na puding nebo Genocida, která se stala jen balónkovým zvířátkům.

A bylo těžké si udržet přehled o událostech ve Venezuele, kvůli té smršti sraček, se kterou jsme se museli vypořádat tady. Pokud sledujete konzervativní média, tak jste o tom mohli slyšet jako o katastrofálním důsledku socialismu. A pro ukázku se podívejte na tuto reportérku InfoWars, dotazující se této nesmírně pohodové stoupenkyně Bernieho Sanderse.

- Znáte Venezuelu? - Slyšela jsem o ní. Většina populace této země se teď živí krysami, zatímco jejich politici si popíjejí šampaňské dennodenně. Kdyby se Bernie Sanders stal prezidentem a chtěl přenést stejné socialistické myšlenky do této země, myslíte, že by nám to prospělo? Jo.

Ale právě jsem vám řekla, že tam jedí krysy. Ale mně jde jen o to zdravotní pojištění, ne o... To chtěl i Hugo Chávez. Ach můj bože, vy musíte mít v hlavě nasráno, upřímně. Tohle ta reportérka z InfoWars asi nechtěla slyšet, aspoň může říct, že ji roznesl na kopytech drzý Pepek námořník. Ale co tady můžeme vidět, je skvělý příklad politické diskuze tady v Americe, dva lidé, kteří nevědí, o čem vlastně mluví, oba se chovají velice povýšeně, než jeden z nich vytasí nadávku.

Ale to, co se děje ve Venezuele, není jen extrémně důležité, hlavně je důležité tomu věnovat pozornost, tohle totiž není jen příběh o socialismu. Je tu spousta socialistických zemí, které se od Venezuely liší. Je to příběh nesmírně špatného vládnutí, tak špatného, že národ čítající 31 milionů lidí s největšími zásobami ropy na světě byl donucen do velmi zvláštní formy protestu.

Sociálními sítěmi teď prochází vlna podpory pro protestující, aby naplnili tašky a sklenice lidskými výkaly. "Je to jedna z našich posledních možností," řekl tento maskovaný muž, "říkáme tomu Hovnotovův koktejl." Jo, Hovnotovův koktejl, název samozřejmě odkazuje na jméno sovětského premiéra Vjačeslava Hovnotova, který se proslavil sraním do sklenic a házením jimi po lidech, to jen tak pro info.

A je to vtipné, protože to zahrnuje hovna. Jsou to zoufalí lidé, nuceni dělat zoufalé věci. A příští neděli jsou ve Venezuele prezidentské volby. Dnes večer se podíváme na události, které dovedly Venezuelu do tohoto srabu a jak to jde ještě do většího srabu se současným prezidentem Nicolásem Madurou, kterého můžete vidět na obrázku v celé jeho kráse. Je téměř jisté, že vyhraje, i když ho podporuje jen pětina populace.

A abyste pochopili současnou situaci Venezuely, musíte začít u jeho předchůdce, Huga Cháveze, vidíte ho zde, kde se tváří pochopitelně arogantně, protože má na rameni ptáka v klobouku. Chávez byl ve Venezuele neuvěřitelně populární, milován pro jeho velkorysý sociální program i pro jeho neskutečnou osobnost. Každou neděli vysílal pořad, který někdy trval i osm hodin. Jeho pořad se jmenoval "Alo Presidente".

V tomto pořadu byli zvláštní hosté, taneční čísla i rozdávání cen. Tady máme plochou televizi. Je to opak kapitalismu. No tak momentík, Hugo, pokud je darování plochých televizí opak kapitalismu, pak je nejúspěšnějším, socialistickým vůdcem soudruh Drew Carey. Chávez si tohle mohl dovolit, protože Venezuela byla bohatá na ropu. A když byl ještě v úřadu, postupně přebíral kontrolu nad národní ropnou společností, což mu umožnilo vytvořit program podporující chudé.

A když firma protestovala proti jeho změnám, odpovídal jim přímo ze svého TV pořadu. Vyhazuji následující osoby. Pane Juane Fernandezi, jste vyhozen z PDVSA. Eddie Ramírezi, díky moc, jsi taky propuštěn. Mariano Rodriguez, vy nejste propuštěna, ale pokud nepřestanete s hlasitými telefonáty, tak určitě budete. A Martino Martinezi, jestli ještě jednou použiješ mikrovlnku k ohřívání rybího masa, tak tě nechám zavraždit.

Abychom k Chávezovi byli fér, spousta jeho sociálních programů fungovala. Snížil míru chudoby o téměř polovinu a mnoho obyvatel ho stále uctívá zvláštním způsobem. Oči bývalého prezidenta jsou vyobrazeny na veřejných budovách, kde dohlíží na revoluci. Tento muž si jeho oči nechal vytetovat na čelo. Je to vyobrazení očí Huga Rafaela Cháveze Fríase, oči, které vidí svět, celý svět.

Tak tomuhle říkám oddanost. Mám svého prezidenta tak rád, že chci, aby mě sledoval masturbovat do konce života. Protože to je přesně to, co uvidí. Uvidí spousty jiných věcí, ale taky tuhle věc. Některé Chavézovy programy by byly udržitelné, kdyby udržoval zdravou ekonomiku a snažil se ji udržet, ale nejen že přestal se spořením peněz z ropy do krizového fondu, také byl v čele vlády, která byla označena jako nejzkorumpovanější v Latinské Americe.

A pamatujte, že Latinská Amerika zahrnuje Kolumbii, kde je jediný zákon o financování kampaní: "Prosím uveďte jen úplatky větší než 10 kg kokainu." Dokud by ceny ropy stoupaly a Chávez by nikdy nezemřel, korupce mohla zmizet v papírování. Bohužel v roce 2014 cena ropy spadla ze 100 dolarů za barel na 50 dolarů za barel.

Rok poté se stav Cháveze rychle změnil z živého na docela dost tuhého. A tady přichází Maduro, velký fanoušek banánů, protože ho Chávez osobně vybral. Bohužel už ale neměl ani vzkvétající ekonomiku, ani jeho charisma, i když se to snažil něčím nahradit. Dokonce přišel s tvrzením, že dostával zprávy od ducha Cháveze, který ho navštěvoval v podobě malého ptáčka. Je to příběh, který dost často opakuje a občas používá i zvukové efekty.

Najednou ke mně přiletěl malý ptáček, který mi třikrát zakroužil nad hlavou. Postavil se na bidlo a začal prozpěvovat, byla to jeho duše. Měl jsem pocit, že nám dává požehnání. Co se mi na tom nejvíc líbí, kromě toho pískání, které prostě žeru, je ta myšlenka, že když mocní vládci zemřou, stanou se z nich ptáci, protože to je docela ponižující posmrtný život.

Dovedl jsem svůj lid k velikosti a teď nazvracím potravu mému dítěti do úst a napálím to přímo do okna. Nechci tvrdit, že Madurův trik s ptáčkem nefungoval, ale podívejte se na jeho vystoupení v televizi, kde četl zprávy diváků v živém vysílání. Moises Davis říká: "Nicolasi Maduro, polib si." Polib si sám. Polib si prdel.

Maduro se najednou objevil v pořadu Celebrity čtou urážlivé tweety, úplnou náhodou. Je docela snadné vidět, proč Maduro lidi tak štve, protože zvládl ekonomickou krizi tím nejhorším způsobem. Ještě zhoršil věci, ve kterých Chávez zrovna nevynikal, jako byla nerealistická měna a dohled nad cenami, zatímco se snažil nahradit chybějící příjmy tak, že tiskl víc peněz. A jako výsledek vidíme obří inflaci.

Mezinárodní měnový fond uvádí inflaci o 13 000 % v roce 2018. A abyste měli představu, jak to vypadá směšně, tohle je cesta do obchodu minulý rok. Měna je tak znehodnocena, že někteří prodejci raději váží peníze místo počítání. A když už obyvatelé najdou v regálech jídlo, ceny jsou šílené. Tento plantýn vás stál stejně jako váš dům před 25 lety? Páni, já tady vidím dvě možnosti, buď se jedná o nesmírnou inflaci, nebo je to neskutečně dobrý plantýn, tím myslím božsky dobrý plantýn.

Inflace je jen jedním z mnoha důvodů, proč lidé trpí nedostatkem jídla a léků. A tyto nedostatky mají příšerné následky. Nedostatek jídla je téměř všude. Během minulého roku tři čtvrtiny populace ztratily průměrně 9 kg váhy. Podívejte, jak jsem býval tlustý. Tyhle díry na pásku jsem musel udělat kvůli Madurově dietě. Madurova dieta je teď běžným termínem používaným ve Venezuele.

A je to velice zdravě znějící termín, který ale popisuje příšernou situaci. Je to jako říct, že Jim Jones přišel s očistným džusem v Johnstownu. A není to tak, že by Maduro netušil, že lidé trpí hladem. Vlastně si reportér během natáčení všiml, že z videa byly vystřiženy scény, kde Maduro ujídal z talířů uzeniny a sladké. Takže věděl, že kdyby jedl, nevypadalo by to dobře, i když střih ne vždy pomůže, podívejte se na video, které bylo minulý rok virální. Co tady říká, není moc důležité, hlavní je vědět fakt, že si myslí, že kamera je vypnutá.

Jo, právě si do úst nacpal empenadu před hladovějícím národem. Co to má být, Maduro, při celostátním hladomoru bys neměl mít čtyřchodové menu. A pokud si myslíte, že během nedostatku jídla nemůže udělat nic horšího, jen počkejte, až ho uvidíte říct něco necitelného divákům. Proč jsi tak hubený, Gustavo? Dal ses na jogging? Co se mu stalo?

Madurova dieta! Madurova dieta tě zpevní, ani pak nepotřebuješ Viagru. To je ten nejtrapnější pokus prezidenta o vtipkování ohledně ožehavého tématu, hned po Herbertu Hooverovi, který řekl: "Z Hooverových vesnic zvlhneš i bez kukuřičné moučky a ricinového oleje." Tehdy ještě pořádně netušili, jak fungují vagíny. A i když se Madurova vláda snažila pomoct, nedělá to zrovna efektivně.

Maduro přišel například s tzv. Králičím plánem, snaží se přesvědčit Venezuelany, aby chovali a pak jedli králíky. Když na ně lidé začali dávat mašle a chovat je jako mazlíčky, jeho vláda se proti tomu tvrdě ohradila. Králík není žádný mazlíček, je to 2,5 kg masa, které bohaté na bílkoviny a nemá žádný cholesterol. No do prdele, králík je jen 2,5 kg masa.

To nezní jako vyjádření vlády, spíš jako nápis na triku Marlona Bunda, ještě když chodil na dýzu. V oblasti ekonomiky žil Maduro v naprostém zapření. Jeho nedávný plán pro zvládnutí neustálé inflace byl vytvořit novou verzi měny, bolivar, tím, že by jen škrtl tři nuly na konci. A pokud si snad někdo myslí, že by to mohlo pomoci zastavit inflaci, zeptali jsme se ekonoma, Roberta Shillera, jestli takto fungují peníze. Ne, takhle peníze nefungují.

Díky, Robine, vážím si toho, je dobré to vědět. A z důvodu nedostatku řešení přišel Maduro s tím, že hodil to na někoho jiného. Během let naznačil, že Spojené státy nakazily Cháveze rakovinou, taky řekl, že USA sabotovaly venezuelské bankomaty, což podle něj zapříčinilo protesty proti němu. Je to součástí plánu této nekonvenční války, ve které se USA zdokonalily během posledních desítek let.

Amerika nepochybně udělala strašné věci ve Střední i Jižní Americe, podporovali jsme pokusy o převraty, zvěrstva v Chile, Argentině a Guatemale, ale to, co se děje ve Venezuele, výjimečně není naše chyba. Obviňování Ameriky z venezuelské krize je jako hodit na O.J. Simpsona smrt Diany. Neříkám, že by to bylo úplně mimo mísu, ale není to pravda zrovna v tomto případě. Jen jsem to chtěl říct. I přesto přese všechno ovládne Maduro tyhle volby, stejně jako ovládl ten banán.

Jak je to možné? Protože si demokratický systém přizpůsobuje podle svého. V roce 2015, když jeho strana přišla o kontrolu Národního shromáždění, nastrčil 13 nových soudců do Nejvyššího soudu a pak prostě vytvořil zcela nové shromáždění. Prezident Nicolás Maduro chce vytvořit politické shromáždění s větší mocí, aby mohl přepsat ústavu a aby měl možnost upravit demokraticky zvolenou legislativu.

Všichni kandidáti do shromáždění jsou jeho stoupenci, včetně jeho ženy a syna. Jen se zamyslete nad tím, co všechno Maduro udělal, je to, jako by Trump dosadil pár svých kamarádů do Nejvyššího soudu, kteří by mu dovolili vytvořit druhý Kongres, který má větší moc než ten první a jehož členy by byli Melania a Eric, taky si můžeme být jistí, že by ho pojmenoval Don-gres. Je to jasný a už to prosím dejte pryč nebo o tom bude vážně přemýšlet. Aby toho nebylo málo, Maduro nechal zatknout nebo nechal vyhodit z veřejné funkce některé své oponenty.

A dokonce odmítl pomoc od jiných států a agentur, která zahrnovala jídlo a léky. Odmítl jídlo a léky a svým občanům tvrdí, že humanitární pomoc je jen pokus o svržení jeho vlády. To vše ve Venezuelanech vyvolává takovou beznaděj, že během dvou let zemi opustil téměř milion obyvatel. A mnoho z těch, co zůstali, o tom vážně uvažují.

Všichni na světě by měli vědět, že tady umíráme hlady. Žijeme v dobře přestrojené diktatury. Všichni jsme si toho vědomi. Mnoho lidí je vyděšených a nemohou mluvit, protože by je umlčeli. Když promluvíte, tak na vás pošlou milice, aby vás zranily nebo zabily. To je naprosto děsivé, když se nad tím zamyslíte, tak vám dojde, že Hovnotovovy koktejly jsou ještě dost umírněný způsob protestu.

A nejsmutnější fakt je, že není moc způsobů, jak jim pomoct. Trumpova administrativa uvalila nějaké sankce a plánuje se toho víc, ale pokud nebudou opatrní, mohli by způsobit ještě více škody. Takže to teď vypadá tak, že Maduro nenaslouchá rozumu ani svým lidem, možná je na čase přivést hlas, který určitě poslechne. Dámy a pánové, přivítejte ptáka. Olá, Maduro, to jsem já, pták. Vzpomínáš, mluvili jsme spolu před lety...

Jestli si říkáš, že jsem jen Wilmer Valderama v ptačím kostýmu, no taky sis myslel, že jsem Hugo Chávez, asi nejsi zrovna odborník na ptáky. Ale poslouchej, kámo, protože jsem 2,5 kg bílkovin a masa, chtěl bych ti říct, máš spoustu vážných problémů, compadre. Není moc dobré znamení, že po tobě lidé hází svá hovna, já bych to měl vědět, jsem pták.

No tak chlape, já vymyslel Hovnotovův koktejl, je to tak, pokaždé, když tě pokadí pták, je to z politických důvodů. Taky jsme vždy mířili a byla to sranda. Maduro, celý svět vidí, co za bordel děláš, dokonce i moderátor TV pořadu v USA. Tenhle idiot. Jen si dávám malou sváču. Špatné načasování, Zazu. Maduro, měl bys přijmout humanitární pomoc a trochu se brzdit s tím diktátorstvím.

Mám Hovnotovův koktejl s tvým jménem přímo tady. Tak to je ode mě všechno, a protože jsem skutečný pták, odejdu s neskutečnou krásou a grácií. Překlad: Roman1211 www.videacesky.cz

Komentáře (68)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Výrok, že "Trump uvalil na Venezuelu nějaké sankce, aby se situace dále nezhoršila" (míněno tím, že obchody by stejně spolkla zkorumpovaná administrativa země) je tak debilní, že by se pan Oliver měl zamýšlet nad tím, zda na svůj americký post nerezignovat a raději se nevrátit do rodné Anglie. USA svými sankcemi cílevědomě ničí ekonomiky zemí ve chvílích jejich slabosti, využívají toho jako politického nátlaku. Ale pak nelze říct, že na tom prohlubujícím se marasmu nenesou vinu. ANO, NESOU! Např. Kubu v 60. letech USA donutily svými sancemi k socialismu a příklonu této země k Sovětskému svazu. (Dodávám, že figurky druhu Madera jsou mi odporné, osobnosti druhu Cháveze neobdivuji.)

00

Odpovědět

Upřesňuji, ten výrok byl "Trump uvalil na Venezuelu nějaké sankce, ale měli by být opatrní, aby se situace ještě nezhoršila" (míněno tím, že přílišnými sankcemi by mohli zemi a jejímu lidu více ublížit než pomoci). Ale to právě se stalo, sankce dosáhly zničujícího působení a vina Trumpovy administrativy na dnešním (tehdejším) žalostném stavu Venezuely je nyní i na USA. Ostatek platí, jak jsem napsal, s tím, že mohu jen upřesnit, že panu Oliverovi by to v Anglii slušelo víc, než tady přisírat americkému sankčnímu režimu za to, že mu dali občanství.

00

Odpovědět

Socializmus je velmi drahá státní politika.
Takže můžete chtít po lidech aby ho zaplatily ze svých daní - např. Švédsko
zkusit to táhnout ze zdrojů své země, - nepř. Venezuela
Nebo si na to půjčovat - např.Řecko
V praxi se ukazuje že jediný fungující model je ten první.

10

Odpovědět

Díky za překlad :) ale plantain je druh banánu :) v češtině to slovo neexistuje

11

Odpovědět

Nerostné bohatství země by mělo patřit lidu a pomoci jim. Jeho nedostatek by se ale neměl setkat s inflací. To je problém těhle vůdců, oni se peníze na popularitu vždy najdou rychle ale co dál? Na volném trhu je výhodou ta udržitelnost.

10

Odpovědět

Lidi co tu nadávaj na socialismus asi neví, co to socialismus je a v životě ho neviděli v praxi. Na to, co nadávají, je spíš státní kapitalismus, ať už se budou ohánět totalitou, sovětama a nevim čim. Orwella by jste měli číst děcka, aby vám to došlo...

Mimochodem, člověk musí bejt totální mamlas, aby přivedl stát s nejcennější nerostnou surovinou na buben... Socialismus může fungovat i bez vyvlastnění. Pokud to nedokáže stát ani se znárodněním ropných firem, tak se divím, kdo takovýho blbce vůbec volil.

110

Odpovědět

Orwella? Vždyť Farma zvířat je celá o socialismu. Socialismus nikde dlouhodobě nefungoval a nikde dlouhodobě fungovat nebude. Těch pokusů bylo hodně a lidem by už mělo dojít, že tudy cesta nevede.

80

Odpovědět

+PhilManRovnováha?

10

Odpovědět

Ovšem o tom, že díky sankcím nemůže Venezuela provést jedinou bankovní operaci přes jedinou banku, která má aspoň 1% americký účasti, o tom tam nepadlo ani slovo.

11

Odpovědět

Sankce nejsou všechno. Pokud někdo neumí vést stát a nenechá si pomoct, tak svádět to na sankce nemá cenu.

31

Odpovědět

:D To je snáď najväčší demagóg akého som mal tú česť kedy počuť :D
Venezuelský prezident zrušil súkromnú firmu, aby mohol ľuďom rozdávať socialne balíčky... a tak je to správne... Nabudúce uvidíte...odchodom súkromných firiem, nemáme z čoho rozdávať socialne balíčky a na vine je samozrejme Trump, Soros a židojaštery z pekla... socializmus funguje naveky a nikdy inak...

37

Odpovědět

Podpora 20% lidí, kamarádíčkové nastrkaní všude možně, co mi to jen připomíná? Akorát se tu lidi nebijí, jen se na ně "kleká" a k získání nějaké ceny se soudruh musí zůčastnit udavačské loterie.

100

Odpovědět

Mě se líbí logika. za to nemůže socialismus, v době kdy byl Chavéz vše fungovalo OK. To že byla země s největšími ropnými zásobami na světě schopna několik let přežít socialismus neznamená, že funguje.

105

Odpovědět

Aha, a jak si vysvětlíš ty země, kde to opravdu funguje? Třeba Francie. Naopak země, kde je socialismus jsou nejvíce prosperující a co se týče etiky, tak na výši. Bez sociálních jistot máš jen úpadek a konzumní společnost, která sere na lidi.

04

Odpovědět

+MikeTo vše záleží na tom jak jsou občani vychovaní. A v případě kdy každý žije v komfortu lidé paradoxně hledají problémy.

00

Odpovědět

Jak dlouho sakra? Než to všem konečně doje? Socialismus prostě nefunguje!

123

Odpovědět

No myslím, že velké části amíků by Madurova dieta prospěla.. :)))

36

Odpovědět

Lidi by si měli dát pozor, když politici mluví o socialismu. Je to zbraň pro diktátory. Socialistické výhody musí přicházet samy, bez velkých keců a ve chvíli, kdy si to může stát dovolit.

93

Odpovědět

Každý ...ismus je zbraň pro diktátory.

44

Odpovědět

Ja vám socanom fakt nerozumiem... Veď keď predsa nemáš prachy a niečo potrebuješ, tak nieje nič jednoduchšie, ako si dať pár hodín práce a požiadať o pomoc charity... Na svete existuje taká hromada charít, ktoré bohatý ľudia dobrovolne podporujú........ale nie, veď načo žiadať charitu, ktorá je financovaná dobrovolne, keď môžem pod hrozbou násilia/väzenia bez najmenšej námahy ošklbať pár boháčov, všakže? :) Stačí voliť socanov a splnia nám naše sny... Ja by som len rád vedel, prečo sa tieto socanské programy neoznačujú po správnosti populistické.... veď čo môže byť viac populistické, ako sľubovať zdravotnú starostlivosť (ktorá stojí ťažké prachy) zadarmo? :) To je ako rozdávať poddaným zlaťáky a tvrdiť, že pracuješ na prelomových reformách :D

14

Odpovědět

většina vlád se v****e na své lidi když jde do tuhého. Měli bysme si dát pozor i tady u nás, koho si pouštíme do "křesel"

172

Odpovědět

Tak místo aby toho blba Madura lidi svrhli, tak raději po sobě hází hovna a nadávají :D asi to hlavě moc srovnaný nemají

418

Odpovědět

Co tak vím, tak Madura podporuje armáda a tu on si zase vydržuje, né že ne... To se pak diktátor shazuje dost blbě...
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/opatrny-maduro-vyhraje-ac-ma-podporu-tak-25-procent-obyvatel/1621765

150

Odpovědět

trapko

525

Další