Stávka scenáristůLate Night with Conan O'Brien

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:152
Počet zobrazení:11 654

V dnešním archivním kousku se vrátíme zpět do roku 2008. Pamětníci si možná vzpomenou, že od 5. listopadu 2007 do 12. února 2008 probíhala stávka scenáristů, která vyústila v to, že z televize dočasně zmizely některé seriály a pořady včetně Conanovy Late Night show. V tomto videu vám Conan ukáže, jak trávil tuto dočasnou pauzu a co všechno dělal, aby zahnal nudu. Těšte se na vánoční pohlednice, akční figurky, elektrickou kytaru, videohru Rock Band, ale také na Aarona Bleyaerta a Jordana Schlanskyho

Poznámky:
Hugh Hefner
je zakladatel a vydavatel časopisu Playboy.
Abraham Lincoln byl 14. dubna 1865 zavražděn při sledování divadelní hry Our American Cousin ve Fordově divadle.
Edith Bunker je fiktivní postava z amerického sit-comu All in the Family (ukázka zde). 

 

Přepis titulků

Necháme to na potom. Poslední dobou se mě nejčastěji ptáte: "Co budeš teď dělat? Co budeš dělat?" Druhou nejčastější otázkou je: "Co jsi poslední dobou dělal?" Dva měsíce se naše show nevysílala a všechny zajímá, co jsem dělal. Celé ty dva měsíce jsem byl zavřený v práci s lidmi z produkce. Utábořili jsme se tam. Takže jsem každý den trávil v kancelářích na 9.

patře Rockefeller Center. Říkal jsem si, že by bylo fajn ukázat vám, co jsem během stávky scenáristů dělal. A tak jsem tuhle spunktoval kameramana, abych vám ukázal, co jsem dělal. Teď se na to můžete sami podívat. Poslední dobou se mě nejčastěji ptáte, co dělám, když je ta stávka scenáristů, čím si celé dny krátím čas. Stávka trvá už dva měsíce a takhle to tu vypadá. Většinu času trávím tady v kanceláři.

Takhle si tu sedím. Nic extra zajímavýho. Snažím se nějak zabavit a něco dělat, aby mi neotupěl mozek. Nedávno jsem začal probírat staré vánoční pohlednice. Mám jich tady za ty roky fůru. Tahle mi přišla od skupiny Cheap Trick. Podívejte, co mi poslali.

Ta fotka je přibližně z roku 1979. Dva z nich už jsou po smrti, ale jsem rád, že si vzpomněli. Tuhle mi poslal Pee-wee Herman. Moc hezká. A... co dál? Jedna z těchhle pohlednic je od Hugha Hefnera. Nevím která. Nejspíš tahle, ale těžko říct. Každopádně mě to dostalo do vánoční nálady.

Mám spoustu volného času a od někoho jsem dostal knihu Sudoku. Byl to dárek. Prý to teď hrozně frčí. Jednu jsem zkusil... ale moc mi to nešlo. Pak jsem tu knížku samou zlostí zahodil, načež jsem se musel jít omluvit osobě, kterou trefila. Mám tu spoustu fajn věciček.

Je to vidět? Spousta útržků z mé kariéry. Tady třeba fotka s Johnnym Carsonem. Vetřel jsem se na bar micva, kde byl hostem. Tady zpovídám Barta Simpsona. Tohle je snad nejpochvalnější recenze, kterou jsem kdy obdržel. Jeden korejský televizní kritik ze mě byl úplně slintal. Přišel jsem mu naprosto parádní. Tady mám věci na památku, co jsem za ta léta posbíral.

Třeba akční figurku Conana od lidí z G. I. Joe jako dělanou pro děti, které si chtějí hrát na pobledlého moderátora talk show. Tady mám miniaturního Abrahama Lincolna. Stačí zatáhnout za šňůrku a rázem je v depresi a nesnáší svou ženu. Občas spolu diskutují. "Nechoď do divadla." "Dej mi pokoj, debile." "Promiň, ale fakt bys tam neměl chodit!"

"Sklapni! Budu si dělat, co chci!" "Hurá do divadla." "Neměls tam chodit." S těmahle figurkama jsem si hrál asi šest dní v kuse. Tady mám starý telefon. Rád si hraju na 30. léta 20. století. Haló, tady Spearman 555. Spearman 555. Hoří nám vánoční stromeček! Všichni sem! Jo! Tím se vždycky zabavím.

Tohle je má nejoblíbenější fotka. Rozjíždím to na ní na kytaru s Brucem Springsteenem, když byl naším hostem. Zajímavý je, že hrajem Walking On Sunshine od skupiny Katrina & The Waves. Bruce tu písničku zbožňuje a nenechal si to rozmluvit. Tohle mám od fanouška. Mělo by jít o mou hlavu vyrobenou z korálu.

Z chráněného korálu. Takhle nějak vypadal můj obličej na střední. Jakmile začala stávka, koupil jsem si tenhle zesik. Vždycky si ho hodím přes rameno... Takhle. Pak... popadnu svou kytaru, chodím po kancelářích a přivádím všechny k šílenství.

To mě fakt baví. Zrovna domlouvá Kate Hudson. - Dopadlo to? - Dopadlo. - Kate Hudson dorazí? - Měla by. - Vážně? - Jo. - Tak mi řekni datum, ať to můžu oznámit. - To bych radši nedělala. - Jasně. - Necháme to na později. Nic z toho nebude.

Lidi z pořadu, které stávka postihla, zabavujeme touhle hudební hrou, kterou určitě všichni znáte. Rock Band. Nejvíc je vytáčím, když je při hraní doprovázím na svou kytaru. Když jsi tu byla... nemohl jsem se ti ani podívat do očí. Jsi jako anděl, z tvé hebké kůže je mi do breku.

Ale já jsem divnej. Jsem vážně mimoň... Teď si dáme Sabotage od Beastie Boys, ale zazpívám to jako Edith Bunker. To si nenechám líbit. Beztak to byl od začátku tvůj plán. Rád bych si to teď hned vyjasnil. Když jsem tady, nemůžu se odvázat, protože tvá křišťálová koule není vůbec průhledná. Takže takhle nějak to tu během stávky scenáristů vedem.

Aspoň máte lepší představu. Už je celkem pozdě... takže to jdu zapíchnout. Momentálně tu totiž i přespávám. S manželkou máme nějaké drobné neshody. Ono se to srovná. Nechte si něco hezkýho zdát a zase někdy na viděnou. Tak jste to viděli.

Jedeme dál. Po přestávce přijde Bob Saget, tak nikam nechoďte! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

2008 a on mel furt win xp.. no fuj

tady je videt, ze moderator bez scenaristy muze akorat hovno

011

Odpovědět

Vousatej Conan hrající Sunshine of your love

130

Odpovědět

Craig by se jim jen vysmál :D

Btw: Nevěděl jsem, že Conan umí na kytaru.

161

Odpovědět

Může mi někdo prosím vysvětlit, co to byla ta stávka scénáristů? Vždyť scénáristi přece nejsou státní zaměstnanci, aby plošně stávkovali. Chápu, že můžou stávkovat u jednoho seriálu, ale nechápu jak to mohlo být takhle plošné. (jestli se to týkalo jen jedné televize, nebo všech, to nevim). A v tom případě by přece neměl být problém najmout někoho jiného, jako náhradu, za nespokojeného scénaristu.
Díky

43

Odpovědět

Google -> stávka scénáristů
Máš to tam hned z první.

67

Odpovědět

Hej! Jordan Schlansky na bicí :D

260

Odpovědět

Pořád trvám na tom, že ty vousy si neměl nikdy oholit :D

141

Odpovědět

Creep od Radiohead a Jordan to hraje na bici???:-D:-D:-D
To je song pro nej, mel by mit spis solo na kytaru a zpivat, k nikomu jinymu se snad ta pisnicka nehodi vic...:-)
I am a creep, I am a weirdo, what the hell I am doing here, I dont belong here...:-D

121

Odpovědět

Mimochodem ta pisnicka je skvela, ale tahle verze ma jeste takovy vetsi kouzlo:

https://www.youtube.com/watch?v=hXlzci1rKNM

22

Odpovědět

Hehe! Jordan hraje na bicí! Hehe!

90

Odpovědět

Ako sa volá tá prvá pieseň, ktorú spieva v hre? :D

10

Odpovědět

Sabotage od Beastie Boys, říká to tam :D

14

Odpovědět

+:-(Jinak co hraje na kytaru je Creep od Radiohead ;)

60

Odpovědět

+:-(Jo to je frajer !

01

Odpovědět

+:-)takovej nic moc

01

Odpovědět

+:-(Pán se ptal na to, co zpívá jako první VE HŘE, takže mi přestaňte dávat palce dolů, z***i, napsal jsem to správně! :(

15

Odpovědět

Cream - Sunshine Of Your Love

22

Odpovědět

Odpovědět

Tenkrát byla stávka ještě v klidu (i když na to bohužel doplatili Heroes), seriálová éra byla teprve v "zárodku"... Jó dneska, to by byla teprve "sranda".

131