Létající muž

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:823
Počet zobrazení:10 458

Nad městem se objevil tajemný superhrdina, který se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou. Ale má na něco takového právo? Krátký provokativní film Marcuse Alquerese, který vytvořil filmové triky pro několik hollywoodských trháků, se dočkal velmi pozitivního přijetí na YouTube i na festivalech.

Přepis titulků

Vypadá jako člověk. Dnes byl v centru kolem 8:15 spatřen létající muž. Lidi zajímá, jak to dělá. Někteří tvrdí, že to může být iluze. Experti, analyzující tyto záběry tvrdí, cituji: "Je to velmi neobvyklá událost." Policie nemůže sdělit žádné další detaily, aby nevypustila zavádějící informace.

Někdo tvrdí, že má tmavě šedý oblek, jiní, že je to jeho kůže. Bylo rozkázáno, aby se helikoptéry stáhly. Operátoři tvrdí, že je nebezpečné riskovat srážku nad zalidněnou oblastí. Bylo ohlášeno, že létající muž dnes zaútočil na auto. Byli v něm nalezeni dva mrtví lidé. Zdá se, že předvádí svoji nadpřirozenou sílu. Pro policii je těžké reagovat na takovouto situaci, protože není jasné, s čím přesně se potýkají, a jestli budou i další takové útoku.

Během posledních 3 dní bylo nalezeno 15 obětí po podobných útocích. Je bezohledný a násilný. Federální vláda možná zakročí a nabádá obyvatele ke spolupráci a aby zůstali doma. Úřady zveřejnily první seznam obětí a potvrdily existenci vzorce. Věříme, že létající muž, který rozšiřuje po městě paniku, je jakýsi civilní strážce, protože většina jeho obětí měla rozsáhlou kriminální minulost.

To může být dobrá zpráva pro spořádané občany a varování pro zločince. Ale otázkou zůstává. Jakým právem se strážce řídí? Stále se pátrá po muži, který byl včera zřejmě unesen. Poté, co přežil smrtící útok, byl, podle svědků, o pár hodin později strážcem odnesen pryč. Je tu možnost, že je stále naživu.

Policie věří, že strážce takto získává informace, protože muž byl členem větší zločinecké organizace. Díky, já to poslouchal. Slyšels? Radši ne, zahni, mám hlad. - Nemáme čas. - Ale máme. Musím něco sníst nebo mě začne pálit žáha. Dobře.

Co si dáte? Máte bezlepkovou nabídku? Ne, nemáme nic bezlepkového. Dal bych si hamburger bez housky. Je to možný? - Ale sáček se promočí. - Lepší než nic. A něco bez laktózy jako sojové nebo mandlové mléko? Jak myslíš, že to ví? O čem to mluvíš?

Ten létající muž, jak ví, koho vybrat, kdo si to zaslouží? Nevím. Děláš si moc starostí. Je jen jeden, nemůže chytit všechny. Nevím. Robe, měli bychom být opatrnější. Být dostatečně ostražití. Bereš to moc vážně, Mikeu. Média to jen nafukují. - Kolik jich dostal? Pět? - Třicet pět. - Třicet pět?

- Jo, třicet pět za poslední týden. Dopr... Víš co? Měl bys to přestat sledovat. Budeš akorát nervózní. Nikomu neubližujeme. Ne? Mikeu, v klidu, jasný? Až to bude za náma, tak sbalíš prachy, postaráš se o rodinu, budeš sázet kytky nebo cokoliv chceš. Soustřeďme se, jasný? Otevřeli jsme linku posluchačům.

Chtěli bychom se vás zeptat na otázku: "Co si myslíte o nadpřirozeném strážci města?" Myslím, že se o nás stará. Dělá to, co policajti nemůžou. Nebojím se. Policie nikdy nebude mít strážce pod kontrolou. Žijeme v nové době a já jsem rád, že jsem spořádaný občan. Nesouhlasím se zabíjením, mohl by je jen zavírat do vězení. V osm dvakrát zablikáme světlama.

A počkáme na signál. Robe, nemám z toho dobrý pocit. Něco je špatně. Ale já jo. Bude to rychlý. - Jak to víš? - Nevím. Klid. Robe. Co to děláš? Co tam sakra děláš? Robe! Ježiši Kriste, to se nemůžu ani vychcat?

Slyšel jsi to? Jasně, že jo. Prostě dál dávej bacha na cokoliv podezřelýho. Mikeu, otevři kufr. Nejsme ve válce, ale zároveň nemáme vše pod kontrolou. Co to sakra je? Mělo to být poklidné, pamatuješ? Jasně, jen pro klid mysli. ...spousta lidí si myslí, že nejvyšší trest zločince neodradí... Je osm.

Rozsviť světla. Nelíbí se mi to. Měli bychom vypadnout. Ježíši, uděláš to, nebo ne? Dobře, ať je po tvém. Jsou tu. - A co teď? - Počkáme. - Na co? - To je plán. Přestaň se ptát. Odjíždí, máme je sledovat?

- Myslím, že jo. - Myslíš? Myslíš, že jo? Jo, sleduj je. Prostě jeď. - Slyšel jsi to? - Slyšel co? Ustal hluk. Co to sakra je? Něco chce. Jeď blíž. Ne. Na příštím sjezdu sjedu. Končím!

Ježiši Kriste! Kurva! Kurva! Co to je? Jeď! To je on! Pozor! Máme zprávy o dalším strážcově útoku na dálnici 30. Tři muži zemřeli v autech. Jedno z těl bylo identifikováno jako Robert Castelo, bývalý policista vyšetřovaný pro obchod se zbraněmi.

Přeživší je v bezvědomí, ale podle lékařů není vážněji zraněn. Úřady muže po probuzení vyslechnou. Bylo to nepovedené zabití nebo byl ušetřen? Je tohle spravedlnost, kterou chceme po staletích vývoje zákonů a lidských práv? Co to vlastně znamená být spořádaným občanem? Když toto stvoření jedná bez přítomnosti našich soudů, selhali jsme jako společnost? Možná.

Ale historie ukazuje, že žádná tyranie nevydrží. Kolik rodin ještě ztratí své milované, popravené bez řádného soudu? Ti, kdo ho dnes nazývají hrdinou, ho mohou zítra mít za nepřítele. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Flying Dexter.

00

Odpovědět

Oko za oko vám nešmakuje, ale na x let někoho zavřít do jedné místnosti je strašně pokrokové? :-)

273

Odpovědět

Je to podobne na serial arrow jen tam nelítá, ale stříli lukem.

1811

Odpovědět

Super a natočené skoro zadarmo :)
Scéna za 150 USD ...

https://www.facebook.com/photo.php?v=545553872177816

190

Odpovědět

Žijeme ve světě, kde za porušení zákonu náleží člověku patřičný trest. Někoho okradeš nebo zavraždíš a jdeš na deset let sedět. Opovrhujeme arabskými zeměmi pro jejich pojetí práva a náboženství, které se zbavuje nepohodlných. Jakmile se ale začneme my sami zbavovat nepohodlných, měli by jsme být nazýváni hrdiny? Dělat co považujeme za správné a být uznáváni masami? Jestliže porušíme jeden zákon pro vyšší dobro, kde je hranice? Jestliže zákony porušuje létající muž, je vše v naprostém pořádku, ale jakmile naprosto stejným způsobem poruším zákon já, mám být zatčen a souzen?

2010

Odpovědět

Ono toho litajiciho by taky chytli,, ale nezavřeli by ho do věžení protože by ho zkoumali.
Jinak ja bych byl pro tresty oko za oko, zub za zub. Za to že by někdo něco ukradl useknout ruku nebo prst a hned by si to většina rozmyslela.
Ale zavraždit x lidi a dostat pár let a pak si dal běhat po světě jako by se nic nestalo tak to je rovnou nemusi ani zavírat...

1812

Odpovědět

+lukasyOko za oko a lidstvo bude slepé.

244

Odpovědět

+lukasyInk nie ostane jeden s jednym okom :D

200

Odpovědět

pekny.. chtelo by to rozvinout

370

Odpovědět

Jak vybíráte krátké filmy? Protože skoro vždycky jsou hodně dobré...

210

Odpovědět

nevím proč, ale furt jsem čekal, že ten ušetřenej je ten superhrdina, že to celé hraje a najednou se promění :D

1931

Odpovědět

Tohoto bych snesl klidně celý film. Sice je to další verze supermana, ale nějakým způsobem mě velice zaujala více než nynější filmy o superhrdinech. Možná je to tím, že o tom "supermanovy" nic nevíme a to dodává filmu takovou misteriózní atmosféru, že nevíte, co čekat.

235

Odpovědět

Přesně tak. Klasickej superhero film je vždy z pohledu superhrdiny. Tenhle pohled řadovýho kriminálníka tomu dává uplně jinej nádech :)

230

Odpovědět

Fakt dobré na devíti minutový filmek. Souhlasím s Tikovem - taky bych rad viděl delší verzi s backround story Roberta Castela. A taky jsem teda celou dobu čekal pointu ve stylu tušitelů z Minority Report (jako že by jedna ze schopností Létajícího muže bylo vidění, kdo a co v budoucnosti provede), ale jsem rád, že se nedostavila. Tím si létající muž ponechal jak svou záhadnost, tak Dexterovskou kontroverzi.

210

Odpovědět

Seč tam tahle myšlenka byla naznačena jen letmo, tak mi hrozně připomněla Death Note. Myšlenka jestli je správné zabíjet zločince, protože jsou to taky lidé a protože se tím pádem stále jedná jen a jen o vraždu. Jo, musím se na Death Note kouknout znovu :D

184

Odpovědět

Kdybych měl takovýhle schopnosti, tak prolítnu poslaneckou sněmovnou, senátem a hradní kanceláří a udělám tu z toho monarchii!

1970

Odpovědět

vážne budeš s**t politiku sem? to snad né

204

Odpovědět

+Icon88Problém?

1883

Odpovědět

jseš stejnej jak 90% republiky.. o politice víš prd a máš velký kecy.. víš o tom, že se do politiky můžeš kdykoliv vložit? stačí jen zažádat nějakou stranu a platit roční poplatky za členství, pak jezdi na jejich srazy, furt otravuj vrchní zastupitele a po pár letech tě hodí někam na ministerstvo.. uvidíme jaký tam budeš borec..

233

Odpovědět

humanoidní dron

195

Odpovědět

takhle nejak bych to videl pokud by melo od dc vzniknout justice laeague tak takhle pekne by se mohl nechat ztvarnit martian manhunter http://images.wikia.com/marvel_dc/images/1/1c/Martian_Manhunter_0062.jpg kdyz jsem videl tohle video po chvilce jsem si na neho vzpomnel

182

Odpovědět

Jsem si stoprocentně jistý, že už jsem tohle úžasné videjko někde viděl, ale za boha si nemůžu vzpomenout kde.. Na kanále autora je to jediné video, takže jsem absolutně bezradný :D Každopádně vážně dobře udělané a i na pár hluchých míst, zajímavé :) 10/10

183

Další