Epizoda 2 (S01)Lidé a domácnosti (S01E02)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:211
Počet zobrazení:4 560

V minulém díle naši hrdinové úspěšně překročili silnici a nyní stojí před domem jejich společného přítele. Avšak i zde číhají další nebezpečí, například v podobě rafinované pasti. A dočkáte se také použití několika speciálních schopností!

Přepis titulků

LIDÉ A DOMÁCNOSTI Podařilo se vám přejít ulici. A vyhnuli jste se smečce divokých aut. Ale... Ale kdo ví, jaké hrůzy leží před vámi? Hlouběji na předměstí! Před vámi se nachází dům vašeho společného přítele Stevea. Všimli jste si vzkazu na dveřích.

Pojďte dovnitř. Klíč je ve schránce. -Steve Nedělej to! Nejspíš je to past. Jak získáme ten klíč? Možná bychom mohli tu past zneškodnit. Nevzal si někdo z vás úroveň v Kriminální činnosti? Flexi! Jsi sportovec!

Neprošel by ti zločin? Jen vražda nebo sexuální napadení. Ani jedno nám teď nepomůže. Můžu hacknout schránku? Hackování takto nefunguje. Nemůžeš hacknout něco, kde není elektronika. Může tvůj aktivista otevřít dveře použitím Viny na jeho oblíbené téma? Bohužel ne. Jeho oblíbeným tématem je Životní prostředí.

Životní prostředí? Ty sis nevybral Válku? Ne! Když teď jeho prezident sedí v Bílém domě, už ho toho téma nezajímá. Pokud ten klíč nezískáme, naše cesta tady končí. Musí být způsob, jak se tam dostat, aniž bychom aktivovali past. Trpělivost...

přátelé... Dovnitř cesta existuje. Musí existovat. Budeme potřebovat všechen náš důvtip a moudrost, abychom vyřešili tuto ďábelskou hádanku. Sesílám Mlhu inspirace. Dům se zdá být prázdný. Všude kolem vás jsou pokoje. Všechny vypadají stejně. Kde začneme?

Stejně jako vždy. Místnost po místnosti. Míříte hlouběji do domu. Kolem jsou fotky ošklivého dítěte a lidí, kteří jsou příliš staří na to, aby byli stále naživu. Projdete chodbou se stěnami z falešného dřeva a vejdete do bílé místnosti, která je obložena keramickými destičkami.

Takové místo znám! - Ku C'Hyně - Kuchyně. V hradu jednu máme... Prohledejte místnost. Ve středu místnosti stojí na oltáři lektvar. Dokážu ho identifikovat? Nezdá se, že by byl nebezpečný. Vypiju ho!

Ne! U všech bohů a hrdinů! Utečte! Musíme jít! Bez toho ňoumy ne! Na to není čas. Ne! Neeee! Strážce se stáhl do kuchyně, kde obcházel tělo vašeho padlého přítele.

Pomstíme tě, sestro! Já nejsem mrtvá. Nebo jsem? Musí existovat způsob, jak toho strážce kuchyně zabít. Má moji hokejku! Utkat se se zrůdou v jejím doupěti by bylo bláhové. Možná dovnitř vede jiná cesta. Vědomosti...

Architektura? Víš, že většina domů má zezadu druhý vchod. Mohou být zamčeny. Kéž by tu byla Billgate a hacknula ty dveře. Opakuju hackování ne... Takhle to nefunguje. V dohledu není žádná schránka. Přátelé... Možná je na čase se svěřit do rukou štěstěny.

Spustili jste bezpečnostní alarm. Moonrayi, jako aktivista víš, že byla povolána policie a brzy se zde objeví. Policisté jsou nepřátelé mého druhu. Nosí s sebou hole určené k mlácení aktivistů. Musíme se stáhnout! - Můžeme alarm zabít? - Ne. Kéž by tu byla Billgate a hacknula ho!

Hackování takhle nefunguje! Vlastně přesně takhle... Zmlkni! Všichni jsme mrtví! Aktivuji Bělošské privilegium! Úžasné! Jak vidíte, strážníku, je to vše jen jedno velké nedorozumění. Podívejte, ať se to už nestane. Samozřejmě.

To je tak zvrácené. Já vím. Mohl bych dostat váš autogram? - Jasně, to je samozřejmost. - Super! Mezitím... Billgate, hoď si záchranný hod na výdrž. Má chuť na mé maso! Nedělej žádné prudké pohyby.

Co dělá? Jen tam tak sedí. A dívá se na tebe. Nebuď hloupá! Ta nestvůra by tě sežrala! Co mám podle tebe dělat? Jsem neozbrojená. Ne, to nejsi. Jakou rasu sis vybrala? Američanka.

Ano! No jistě. Žer olovo! Sakra... Ale ne! Pes ji střelil! Připravte se na krveprolití, přátelé. Moment. Nejsme náhodou také Američané? Vskutku, to jsme!

Kde máš zbraně, komunisto? Já si vybrala Kanaďanku. Proč? Hlavně kvůli bonusu do Charisma. A zdravotní péči. Čistý vzduch. Nedotčená příroda. Funguje tam parlamentní systém.

Množství vodních i energetických zdrojů. Odolnost proti chladu 10! Další jazyk: francouzština. Svět nás stále respektuje. - Promiň. - Kur... Máme rozumné zákony pro držení zbraní. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

6:57 Říká "That feat is so broken." V překladu by to mělo spíš asi znamenat, že ta vlastnost je hodně silná (broken = nerovný, zvýhodněný v tomto případě).

10

Odpovědět

To jsou nějací zkušení hráči.
Typicky banda hráčů, která dojde ke dveřím, rozhodne se je vyrazit.
Typicky, pokud uvidí cokoliv, co není člověk, zaútočí na to. Bez ohledu na to, jak je to nebezpečné a jak oni jsou slabí a bez ohledu na to, zda je nestvůra opravdu zlá (či dokonce neměl PJ v plánu, aby jim postava pomohla).

40

Odpovědět

Jako PJ jsem se naučil jednu zdravou zásadu:
Pokud existuje cesta tak hrozná a stupidní, že tě ani nenapadla, můžeš si být jistý, že o ní hráči zcela vážně uvažují.

140

Odpovědět

+AgentTo se mi taky stávalo.....pak jsem to začal řešit okamžitým vyvražděním družiny.

14

Odpovědět

Doteď jsem jako hráč/GM pyšný na pár měsíců staré dobrodružství, kde i přestože jsme u bran do zříceniny narazili na ghůla, překecali jsme ho aby nám dělal průvodce... sice mně potom málem hodil do studny zapomnění, ale to je druhotná věc :D

40

Odpovědět

jak ví, co je to schránka?

31

Odpovědět

Ti hlavní aktéři jsou strašní... ale zasměju se aspoň u Bongstara, má dobré slowmotiony :)

30

Odpovědět

Neni mozny sem dat nakej normalni serial kde lide hraji DrD, shadorun nebo nejakou hc deskovku typu wow.. atp?

22

Odpovědět

Najdi si na internetu seriál The Gamers od stejných tvůrců jako je tento seriál. V něm skupina lidí hraje dračí doupě a řeší problémy s tím spojené. (Jen pozor, první série je 12 let stará natáčena hodně amatérsky, ovšem to jí na obsahové kvalitě neubírá) Na internetu ke všem třem řadám najdeš české titulky. :-)

50

Odpovědět

..., sane gun laws ;-)

71

Odpovědět

Jaka jsi rasa? Cech takze tak akorat pivko:)

181

Odpovědět

tak to asi záleží, pokud jsi moravák, určitě máš +10 proti otravě alkoholem.

190

Odpovědět

+Fluffiespis proti methanolu.

40

Odpovědět

mlha inspirace je i moje nejoblíbenější kouzlo

503