Epizoda 1 (S01)Lidé a domácnosti (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:402
Počet zobrazení:6 633

Asi mezi vámi není nikdo, kdo by někdy nehrál Dračí doupě nebo o něm alespoň neslyšel. Avšak jak by to vypadalo, kdyby hrdinové z fantasy světa hráli hru, která by se odehrávala v našem světě? Tvůrci seriálů The Gamers a JourneyQuest o tom natočili krátký třídílný seriál, jehož první díl vám teď přinášíme.

 

Přepis titulků

Už jsem si začínal myslet, že nepřijdete. Ví král, jak trávíš noci? Co královy oči nevidí, to jeho srdce nebolí. Ty se bojíš? Pořád můžeš vycouvat. Myslíš si, že tvou výzvu nepřijmeme? Myslím si, že jsi tu sama. A já si myslím, že vůbec nedáváš pozor.

Zpochybňuješ naši moc? Naši odvahu? Pokud ano, jsi větším hlupákem než vypadáš. Mohu být hlupákem. Ale hlupákem, který viděl větší hrdiny, než jste vy, utíkat v hrůze od stolu. To jsou kecy! Vyhráli jsme bezpočet bitev! Zabili jsme draky i obry. Vyrvali jsme duše přímo z rukou samotné smrti.

Vaši odvahu nikdo nezpochybňuje, přátelé. Ale samotná odvaha vás nespasí. Dnes vás zavedu do světa, ve kterém budeš bez své síly. A ty bez svých kouzel. A ty bez své víry. A já bez svého šarmu? Je to svět tichého utrpení. Svět, kde není nikdo v bezpečí před všedností.

Odvážíte se pokračovat? Tak dobrá! Máte své svitky postav? A vaše kameny náhody? Tak se posaďte! Nechť vám dnes osud a štěstěna přejí... Zahrajeme si... Lidé a domácnosti!

LIDÉ A DOMÁCNOSTI Jméno: Candy Striper Třída: Zdravotní sestra Přesvědčení: Liberální, Upřímná Jméno: Flex Mastodon Třida: Sportovec Přesvědčení: Konzervativní, Lhostejný Jméno: Billgae Virgin Třída: Ňouma Přesvědčení: Pravda, Lhostejnost Jméno: Moonray Bongstar Třída: Aktivista Přesvědčení: Liberální, Blbeček Vaše dobrodružství začíná ve Všednově v Hlavním kraji.

Všichni máte za úkol navštívit svého společného přítele Stevea. Smečka aut projíždí pomalu ulicí. Jedno po druhém. Všimla si nás auta? Nezajímají se o vás. Měli bychom zaútočit, dokud to jde.

Nechť silnici zaplní krev a olej! Nebuď hlupák! Auta nás rozdrtí a sežerou. Musí být způsob, jak se dostat přes ulici, aniž bychom je vyprovokovali. Jsou podél silnice nějaké značky? Test postřehu. Patnáct. Vidíš tuhle značku.

Co je to? Vědomosti: Sdělovací prostředky. Devět. Zřejmě to omezuje vaši svobodu. Dvacet tři za Vědomosti. Všeobecné znalosti. Je to žlutý diamant boha bezpečnosti. Malba na kamenné ulici vypadá jako nějaký most.

Nad ním visí na sloupu barevné koule. Září červená koule. Co dělají auta? Zastavila se. Tyto čáry musí být ochranné runy. Můžeme přejít. Přímo před auty? Napadá tě snad jiný způsob?

Když procházíte kolem aut, vidíte, že jsou v nich uvězněni lidé. Jsou mezi nimi dokonce děti. To je příšerné! Lidi... Ta světla se... mění? Ochranné pole se muselo zhroutit. Hoďte si na iniciativu. Moonrayi, ty první.

Sesílám Paprsek viny! Víš, že ničíš životní prostředí? Vypadni ze silnice, blbečku! Bez účinku. Billgate. Hacknu auto. Hackování takto nefunguje. Ale padla mi dvacítka. Tak to jsi zvládla.

Teď auto ovládáš. Posílám ho tam, odkud přijelo. Na jeho místě se objeví další auto. Candy. Prohlédnu si auto. Je to auto. Ale je na něm něco špatného? Pomalu spotřebovává světovou zásobu vzduchu.

Bohové! Bože! Tady je jen jeden Bůh, že? Bože! Flexi. Mocný úder! Způsobil jsi nula zranění. Auto má odolnost proti zranění 100/další auto. Moonrayi. Sesílám Mlhu ochrany!

Billgate. Utečte! Auta projela kolem. Jsou pryč. Prozatím. Náš první souboj nám příliš nevyšel. Přežili jsme. To ano. Ale na jak dlouho?

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jsem tady jedinej, kdo četl Kanceláře a výtahy od Moressyho? Napsal to BTW o dost zábavněji...

00

Odpovědět

Je tohle rozsekanej film (co ma 30 minut?)
http://www.gog.com/movie/the_gamers_humans_households

00

Odpovědět

Tak tohle je naprosto úžasný :-D těšim se na další díly

110

Odpovědět

(Candy striper je termín pro dobrovolnici ve zdravotnictví odkazující na barvu stejnokroje. Já jenom že mě to kdysi trošku zaskočilo.)

70

Odpovědět

Lidské doupě? :D Paráda. Jen šarmantní kráska je přesně ten typ postavy, kterou když si někdo vytvoří, tak bych ji hned na začátku výpravy pověsila na prvním stromě. :D

151

Odpovědět

OT: chtěl bych se zeptat, dřív tu byla videa, ve kterých dva starý dědci četli s vážností youtube komentáře (hádky) a byla hodně populární, jsou další díly?

242

Odpovědět

Díky že si mi to pripomenul, hneď som si znovu pustil všetky časti :D Najlepšia je o Nelsonovi Mandelovi.

90

Odpovědět

Nápad dobrej, provedení na ho**o

1228

Odpovědět

Nevim zda je to tim, ze jsem draci doupe nehral a neznam nikoho kdo by to alespon zkousel, ale to video je nejvetsi blbost co jsem za poslednich par tydnu videl, citil jsem se vylozene trapne, ze to sleduju.

885

Odpovědět

to proto, ze si tu hru nikdy nehral a o ni nic nevis.

764

Odpovědět

asi začnu sesílat mlhu ochrany na každý křižovatce.

1170