AgitaceThe Wizards of Aus (S01E04)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:173
Počet zobrazení:6 570

Situace kouzelníků v Melbourne se zhoršuje. Lidé z jejich imigrace nadšení nejsou a toho využívá senátor Geoff Quinn. Jack se proto rozhodne přesvědčit své kolegy ze světa kouzelníků, aby se k obyvatelům chovali lépe? Ale je vůbec možné přesvědčit barbara nebo medúzu?

Přepis titulků

Promiň mi, Rozhodující klubouku? Jsem Klobouk rozhodování. Takže jsi kloboukem, co o něčem rozhoduje. Jak to jde? Je to lepší než tohle víno. Je to odporný ročník. A nevím, proč mi ho ohřívají. Je skoro vařicí. Co je ten kalich zač? Ohnivý pohár? Ha, ha, super.

Přišel jsem, abych s tebou probral pár stížností od studentů. Mají obavy z toho, že jejich budoucnost závisí na rozmarech klobouku. Bez urážky. Kdo by měl rozhodovat o jejich osudu? Vánoční punčocha? Ne, protože to je hloupost. Urychli to, chlapče. Začínám se rozhodovat, že mě to nudí. A tohle horké víno tomu nepomáhá.

Jen mám pocit, že nám ve školních kolejích schází rozmanitost. Možná je to způsobeno osobními předsudky. Předsudky? Já nemám předsudky. Jsou pouze Klobouk rozhodování. Rozhodl jsem se, že už mám tvých hloupostí dost, hochu. Běž a ohřej mi víc tohohle mizerného vína. Zdaleka jsme neskončili. Uvidíš děti s hrdinskými kvalitami, tak je zařadíš do Hrdinské koleje.

Pro ně je to skvělé, nikdo z Hrdinské koleje si nestěžuje. Ale ostatní z toho tak dobře nevyjdou. Uvidíš nerdy a zařadíš je do Nerdské koleje. Pitomce zařadíš do Koleje hlupců, což nikomu nepomáhá. Ošklivé děti zařadíš do Fuj Hnůj koleje a asi sis nevšiml toho, že prsaté holky zařazuješ do Kozatkové koleje. Co na to říct. Klobouk má to, co si žádá.

A to jsem ani nezačal o Ďábelské koleji. Přece nechceš, aby nahnilá jablka zkazila zbytek sudu, ne? S tím souhlasím. Ale nechceš, aby spolu intrikařili v malé kobce. Možná, když vezmeš zlé děti a umístíš je mezi hodně děti, tak některé ty kladné vlastnosti přejdou na zlé děti. Proč vlastně máme kolej, která oslavuje našeho Hitlera? Když možná vezmeme tyto děcka a neřekneme jim: "První den a ty jsi v Hitlerově koleji.

Hodně štěstí, kamaráde." Možná bychom potom měli méně temných čarodějů. Na kokotovu hlavu se přichytím. To je sebenaplňující se proroctví. Staniž se! Rozhodnu, kam patříš ty. Zajímavé, rozhodl jsem se, že jsi obří gay. Do Kuřbuřtské koleje s tebou.

Rozhodl jsem! Kuřbuřtská kolej pro kuřbuřta. To není vtipný, ty zasraný homofobe. Přes všechny ty přiteplené myšlenky neslyším, jak bráníš menšiny. To je teplý. Teplý. Zdravím, jak se máte? Senátore Geoffe Quinne, jsi velice unavený. Jsi zaneprázdněný a nemáš volno.

Vidíte? Mám srdce na dlani. Vyhraješ, Geoffe Quinne. Jsem senátor Geoff Quinn. Jste jako já? Už se nechcete doma cítit ohrožení a zranitelní? Už se nechci bát. To je dobře. Jsme ovlivňováni a zneužíváni ve prospěch masivní imigrace lidí, kteří přicházejí z hluboce odlišné kultury.

Čarodějové si tu sedí a mění úplný základ vesmíru. A ti parchanti nahoře jim nic neřeknou. Nejsou připravení říkat pravdu. Mým problémem je, že jsem příliš otevřený, přímý a upřímný. Klokan. Wallaby. Cítíme to stejně, že? Bandikut. Jistě.

Těžaři z Bakersfieldu. Netvrdím, že všichni čarodějové jsou teroristé, ale každý terorista je čaroděj, nebo ne? Páni! Zažeňme tyto křížence jako u Gallipoli. Vyhraješ Geoffe Quinne. Jsem papoušek. Miluji své děti a těším se na vnoučata.

Ale víte co? Nechci mít Kostřičku. Té se zbavme! Je to nechutné! Jsem prodejcem fish and chips a děkuji vám za přízeň. Ze sna mě pořád budí ten rybí čtvrtek. Zatracený Gandalf Šedý. Proč ne Gandalf Zelený a Zlatý, ty teroristická zrůdo?

Uluru! Je to krása. Při volbách uděláme správnou věc. Kdo vyhraje? No tak, do toho! Můžeme spolupracovat. Můžeme zastavit pláště. Vyhraješ Geoffe Quinne.

Jsi kurevsky kulervoucí kandidát. Třikrát K. - Skvělá práce, kamaráde. - Není zač. To je nechutný. Nevěřím tomu, že se mu dostává takové pozornosti. Má pravdu. Je to skvělá skladba. Už to nemůže být horší. Nejdřív zmizel táta a teď tohle. O nás má taky pravdu. Pár temných čarodějů vyvolává chaos a zbytek z nás je v prdeli.

Domů se nevrátím. Příběhy o poklidných čarodějích jim noviny neprodají, Jacku. Ale máš pár možností. Napadlo tě sepsat petici nebo agitovat v sousedství. Nikdy neoslovím tolik lidí, co on. Má veřejnost v kapse. Možná bys neměl mluvit s veřejností. Zdravím pane, paní, řecký grelle či jiný. Jmenuji se Jack a jsem ze světa čarodějů, stejně jako vy.

Avšak raději bych žil zde v Melbourne. Abychom se lépe integrovali do australské společnosti, možná existují způsoby, jak byste se mohl lépe zařadit do společnosti. Lépe zapadnout. Myslíte, že existuje něco, čím byste se mohl učinit méně nápadným? Nad tím jsem nikdy nepřemýšlel. Možná bych mohl přestat nosit tuhle koženou bundu. Trochu nahrání hrůzu.

Jo a nebo... Žiješ vedle ropné rafinérie. Nemyslíš si, že by se sousedé mohli bát žít vedle někoho, kdo... Však víš. Často griluje? - Možná. - Já grilovat nepřestanu. Víš, moji sousedé mé jehněčí kotletky milují. Hoří ti lebka! Je vrchol léta, tohle je vyprahlý venkov a ty jsi posraný Ghost Rider.

Ghost Writer. Co? Živím se tím, že pro bohaté a slavné sepisuju biografie. Právě jsem dokončil memoáry pro velmi vlivného místního šéfkuchaře. Pro Curtise Stonea. Už jsi o něm slyšel? Na, podepíšu ti výtisk. Vez se na vlně menu.

Přiveďte mi Harryho Pottera, přiveďte mi Harolda Holta. Vraťte mi Harolda Holta. Bylo by mu už 98. Zdravím, pane, paní, či jiný. - Jsem Jack... - Ne! Ještě jsem nic neřekl. Bronlo Zabiják se nemíchá do záležitostí čarodějů. Tak ještě že nejdu hrát karty.

Míchat. Poker? Poker? Sotva jsem ji znal. Jsi pléměm člověka, který rozdělá oheň bez pazourku a chroští. Hustý způsob, jak to říct. Byl jsem/jsem... Stále jsem čaroděj, ale nekouzlím. Trvá ti dlouho říct něco nepodstatného, Jacku Bouřná vráno. Barbar se nechová přívětivě k muži, který pro slávu musí klamat živly. Sláva člověka se měří životy, které dokáže vzít, než mu vezmou ten jeho.

Stále čekám na setkání s mužem, ženou či stvůrou, která mě odešle na věčný spánek. Mé tělo poskytne krmi vránám a červům. Není to trochu pochmurné? To je řád světa. Dobře, v Melbourne máme zákony. Bronlo následuje pouze kodex. Tvrdé zákony oceli a dobývání. Co tyto zákony dovolují?

Znásilňovat, rabovat, vraždit! Všechny tři věci jsou hrozné a jsou proti zákonům. Co je proti zákonům barbarů? Slabost! Pokud to byl dárek, děkuju. Pokud ne, tak au. Mám dost tvého žvanění. U oceli Croma!

Pomozte mi... Nemyslím si, že to byl jeho dům. Pomoc... Ernie dingo. Zdravím tě. Slídím svým obřím okem! Hustý. VIDĚL JSEM TĚ STŘÍKAT.

SI ROZTOMILEJ. Holland Hanson. Krásná. Je to krásná žena. Můžeš přestat měnit kritiky v kámen a prodávat je jako sochy? Nechápeš má díla. Chtěl byste ochutnat šampaňské, pane? Jaká to nádherná barva kůže. Ne děkuju. Piju pouze brouky. Super...

Pokud odpoutáte pozornost od této nádherné ženy, uvidíte jiný nádherný kus umění. Toto dílo nazývám "Zklamání synem". Ahoj, tati. Mohl jsi mi říct, že míříš sem. Zkus se uklidnit a třeba se vrátit domů. Předstaň předstírat, že rozumíš umění. Já jsem umění!

Skvělý kus umění, pokud smím říct. A také říkám. Jsem v galerii! Tak aspoň odejdi od těch nahotinek. Ztrapňuješ mě před medúzou. - Ona je super. - A kde mám být? Vedle té obří mísy s ovocem? Nebo v oddělení surrealistů?

Tam to nemám rád. Je to divné. Schodiště jsou matoucí, hodiny se roztékají a obličeje žen jsou na nesprávných místech. Tam se nevrátím. Je to hnus. Přinesu terpentýn, tati. Věř mi. Nikdy mě nechytíš. Schovám se u "Najdi Wallyho." Najdi Wallyho už má čaroděje a je to debil!

Promiňte pane, ale není nutné řvát na umění. Co jsem ti právě řekl?! Fašoune. Mel Gibson. Nemám rád jeho ranou tvorbu, ale mám rád jeho názory. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Toto je jedno veľké prznenie iných diel. Čo by mi až tak nevadilo, keby to aspoň bolo vtipné, ale je to strašná nuda.

25

Odpovědět

Literatura

00

Odpovědět

Šílenější než obvykle.... Myslíte, že paralela s uprchlickou migrací je náhodná?

120

Odpovědět

Jen tak mimochodem, neříkal někdo něco o nevym webu? Nejdřív to prosince, pak do konce roku, pak do února/března... zejtra je duben...

131

Odpovědět

Máš tu nový smajlíky, co by sis přál vic? :D

80

Odpovědět

+trollVždycky můžeš používat alternativu:
(ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧
ლ(ಠ益ಠლ)
(ಠ_ಠ)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
(͡° ͜ʖ ͡°)
¯\(°_o)/¯
To by mělo pokrýt základní škálu (klučičích) emocí.

80

Odpovědět

+trollNevim... půlku z nich ani nerozeznám... zatim mi vždy stačilo :( :D a občas ;D

01

Odpovědět

Pěkná alegorie na dnešní svět.. mají pravdu :)

153

Odpovědět

Čo napríklad ?

30

Odpovědět

Kdybych uměl takhle zesvalnatět při nádechu, tak bych umřel na prvním rande na nedostatek kyslíku :-)

341

Odpovědět

Já to umím (naštěstí jsem ještě neměl rande!).

80

Odpovědět

chudáčku ty nikdy holku mít nebudeš ani kdybys měl ty svaly.. holky co znám tak nesnáší kluky co si myslí že když mají svaly tak mají babu v kapse.. podobně jako já nesnáším baby co se malují humus

123

Odpovědět

+JabliickoKdyž už jsme u toho jedl někdo z vás už humus?

90

Odpovědět

+Jabliickono jo dnešní rádoby workout děti davájí dislike protože je pravda bolí :33

119