Boris v BerlíněLife of Boris

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 21
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:74
Počet zobrazení:5 798

Hlavním důvodem Borisovy návštěvy Německa byla jen jistá obchodní záležitost. Nečekejte tedy jeho tradiční cestopis. Kvůli vysokým cenám se budeme zdržovat převážně jen v ulicích Berlína.

Přepis titulků

Hlášení, cyka. Tady váš pilot Vasily. Právě se nacházíme nad Východním Něm.... Berlínem. Borisi, jestli mě slyšíš, nezapomeň omrknout muzeum techniky. A víš ty co? Rovnou na něm přistaneme. Ten šílenej cyka to fakt udělal. Ne, ne, ne, tohle je čistě obchodní cesta.

Měl jsem tady velmi důležitou schůzku hned vedle vlakového nádraží. Byli tam tito vysoce postavení manažeři a běžné společenské aktivity. Nebyl jsem tam, abych oslavil úspěch mého songu Slav King. Semtam jsem nad tím ale přemýšlel. Dostal jsem taky pár nápadů na další song. Víc se ale dozvíte snad už brzy. Další ráno jsem se probudil, ale bez kocoviny, protože německé koktejly se ředí vodou.

A tak si říkám, že si Berlín ještě prohlídnu. Tady je pár věcí, co mě při průzkumu okolí zaujalo. Přestože se v této zemi vyrábí samá luxusní auta, všichni jezdí v těch nejmenších a nejlevnějších autech, co se dají sehnat. Proč? To nevím. Pokud někdy pojedete taxíkem nebo navštívíte místní restaurace a hospody, nedivte se, že se na vás budou dívat jak na kriminálníka, když budete platit kreditkou.

Proč se jim to nelíbí? Netuším. Prosím o vysvětlení. Ale jinak jsem si to v Berlíně užil. V ulicích je zadarmo k vidění spoustu věcí. To je dobře, protože všude kam strčíte nohu, je to tak drahé, že budete po dvou dnech hladovět. Takže je dobře, že jsem tam byl jen na dva dny. Zadarmo tady mají: Let balonem...

Za předpokladu, že z něj vyskočíte. Jeden historicky významný hraniční přechod. Asi 50 tisíc pouličních stánků. Ani jeden však neprodával matrjošky s podobou Borise. Uprostřed města stojí obrovský dům. Venku je to zadarmo, uvnitř není. Mají tam i bezpečnostní kontrolu. Nalevo si můžete prohlédnout architekturu, v dálce vysokou jehlu, plující loď, kuřátko, lidi natáčející film, bordel, auta z Východního Německa a jednu celou ulici, vyhrazenou pro parkování koní, společně s tradičním uměním.

Nóbl odpaďák a samozřejmě i nějaké to moderní umění. Vskutku překrásné. Tenhle kus se jmenuje: Dima dostal válečkem po palici, protože nezvládne doručit ani zasraný houby. Nádhera. Řekněme, že máte něco málo našetřeno. V tom případě můžete navštívit jistý obchod, kde všechno stojí za hov... Chci říct, že v něm všechno stojí jen jedno euro.

Třeba tyto tašky, tyto... žabičky. Můžete si pořídit i ruční centrifugy, možná i něco sladkého, jakési... Nemám tušení, co to je. Mini zavařovačky pro případ, že byla špatná sklizeň.

Zima může přijít už v červnu, nikdy nevíte. Ještě než skončí den, můžete si prohlídnout další pouliční výstavu, mrknout se na balon smrti ze země. Je hned vedle továrny na Trabanty... Teda vedle parkoviště. Nemůžete ho minout. Nebo se kochejte tím, jak se někomu několikanásobně zhoršil den. Pokud vám ještě zbylo pár drobných, můžete si pochutnat na levném pivu a místních semínkách ze slunečnic.

Boris doporučuje. Ale co když vám zbývá ještě pár eur? Potom vám něco doporučím navštívit. Ne, nemám na myslí pivní muzeum, to musíte do Česka. Namísto toho navštivte Computerspielemuseum. Nemůžete ho minout, je přímo... na ulici Karla Marxe, Hned vedle bistra. Pokud máte rádi videohry alespoň z půlky tak jako já, měli byste to tam omrknout.

Nestrávíte v něm moc času, ale rozhodně by mělo být na seznamu věcí, co se dají v Berlíně dělat pod 10 eur. Uvnitř se nachází přístroj, který vám způsobí popáleniny třetího stupně a zláme kosti. Naneštěstí nebyl v provozu. Mají tam ženy se zbraněmi v ruce... na které nesmíte sahat. Věřte mi. Figuríny retro videoherních nerdů. Ukázalo se ale, že jsou to živí lidé. Jedna realistická replika Vadimova kutlochu.

Udělali však jednu chybu. Tohle má být Dendy, ne Nintendo. Tohle byla jediná věc, co jim tam chyběla. Všechno to jsou západní konzole a hry. Nebyla tam ani jedna slovanská konzole Dendy. Velmi smutné. Napravte to. To bylo zhruba všechno. To bylo vše, na co jsem měl čas. Kdyby mi zbylo ještě pět eur...

To jako fakt? Pivo za pět eur? Kdybych měl víc peněz, ještě bych zůstal. Snad příště. Obchodní cesta však byla u konce. Jsou tady další slovanské země, co potřebují navštívit. Rusko, Chorvatsko, Srbsko, ještě je jich hodně. Až se vrátím z Bulharska, pojedu navštívit Moskvu. Uvidím Rudé náměstí a spoustu slovanských aut. Teď bych však chtěl moc poděkovat všem, co mě podporují, protože bez vás bych teď seděl doma.

Díky, že jste se dívali. Buďte cheeki breeki! Uvidíme se příště. Překlad: Nomit www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Z Ruska nepřišlo nikdy nic dobrého a i tento Boris je důkazem odpadu a jednoduchosti

119

Odpovědět

Asi nejsi dostatečně Slav, aby jsi pochopil takové množství vtipů. Za to, ale nemůžeš takže ho prostě nesleduj.
Slav = Slovan...kdyby jsi nevěděl

30

Odpovědět

Titulky sú trochu poposúvané alebo je to iba u mňa?

33

Odpovědět

aj ja to tak mám

00