Vaření s Borisem: MajonézaLife of Boris

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 21
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:201
Počet zobrazení:10 017

O Borisovi už víme, že se rád učí nové jazyky, s oblibou vzdělává své diváky o správném slovanském stylu života a naposledy jsme se dověděli, že je také vášnivým cestovatelem. Proto není divu, že Boris je i zdatný kuchař. Své kulinářské dovednosti nám poprvé předvede v dnešním videu, kde si ukážeme jednoduchý recept na výrobu pravé domácí majonézy, která koluje v žilách každého správného Slovana.

Přepis titulků

Co je majonéza? Není to pouhé dochucovadlo, které se maže na chleba. Kdepak. Majonéza je Borisova životní esence. Esence, která koluje v žilách každého Slovana. A tu my si dnes vyrobíme. Babička mi vždycky říkala: "Když jíš meloun, vyplivuj semínka. Jinak ti ze zadku poroste..." Vlastně říkala: "Nejez syrová vejce, pokud je nemáš z vlastní farmy."

Omlouvám se, bábuško, ale žádnou farmu nevlastním. Sehnal jsem akorát tato vejce z volného chovu. Momentálně se nacházím v Estonsku. Píše se tady: vabalt peetavad, což v podstatě znamená, že kuřata tam jsou opravdu šťastná. Dovádí s kamarády a fotí selfíčka. Jsou to kuřata s vysokou morálkou a vzděláním. To je záruka kvalitní majonézy.

Prvním krokem při výrobě tohoto božského slovanského elixíru je vzít dvě vajíčka a oddělit bílek od žloutku. Čím míň bílku, tím líp. Ten si pak schovejte na palačinky. Majonéza má dvě hlavní přísady. Žloutek a olej. Teď to začne být zajímavé. Aby byla vaše majonéza jedinečná, musíte přidat pár dochucovadel.

První je na řadě hořčice. Používám tuhle silnou hořčici, na které se píše Sinep, což je penis pozpátku. Asi je to nějaký místní vtípek. Na dva žloutky přidáme jednu čajovou lžičku hořčice. Ještě než přidáme koření a olej, obsah misky zašleháme. Další přísada je ze všech nejdůležitější. Chuť majonézy bude totiž záviset na druhu oleje, který zvolíte.

Aby byl výsledný produkt co nejslovanštější, doporučuji použít slunečnicový olej, Olej přiléváme pomalu. Výroba majonézy se nesmí uspěchat. Za stálého šlehání přidáváme olej, dokud směs nezhoustne. Poté je čas na dochucení. Začněme lžičkou soli. Nesmíme zapomenout také na lžičku cukru. Lehce pošleháme.

Přidáme kapku octa. Ale pozor! Pokud nechcete, aby vaše majonéza chutnala jako černobylský kyselý déšť, nepoužívejte koncentrovaný ocet. Ocet je důležitá přísada, ale kvůli vyvážení chutě nesmíme zapomenout na citron. Pro božskou chuť pravé majonézy doporučuji vymačkat šťávu z půlky citronu. Teď nastává chvíle, kdy se vám budou hodit vaše silné slovanské ruce. Opět budeme za stálého šlehání přilévat olej, ale s každou kapkou to bude těžší a těžší.

Nezapomeňte však, že nakonec budete šlehat svoji vlastní domácí majonézu. Jen se na to podívejte. Opravdový slovanský výtvor. Hotovo. Zakončíme to tradičními Borisovými úpravami. Majonézu dáme do zavařovačky a tu opatříme etiketou. Na závěr přidáme Borisovu známku kvality – Gopnikovu cenu. Až bude všechno hotové, necháme majonézu na šest hodin chladit v lednici.

Teprve pak bude dokonalá. O 30 MINUT POZDĚJI Snad jen na ochutnání. Musím se ujistit, že jsem nic nepokazil. Jde se na to. Blin, to je dobrota. Dokonalá majonéza.

Té nemůžete mít nikdy dost. Teď už znáte tajemství Borisovy majonézy. Doma si udělejte svoji vlastní. Je tak jemná a chutná, že už se nebudete chtít vrátit ke kupované. Doufám, že se vám video líbilo. Uvidíme se příště, přátelé. Do té doby nezapomeňte být cheeki breeki!

Překlad: Nomit www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jsem si z tý majonezy jen tak vzpomněl na Regular Ordinary Swedish Meal Time ... :D
https://www.youtube.com/watch?v=C2s0aOhkjmY

20

Odpovědět

Majonézu nežeru...... je to tfuj.

316

Odpovědět

Nove video uz ma cz titulky rovnou.. tak sem ho asi nedaj ..ale mohli by
https://www.youtube.com/watch?v=LpXanUgokx0

10

Odpovědět

Ja stejne nejakc nechapu proc lidi zerou majonezu.. u nas se prece zere tatarka.. majoneza jen max do salatu ne?
Ja zkousel majonez 1x. a hnus

414

Odpovědět

Jak to strká mezi ty Hellmansky :D

230

Odpovědět

Dneska ještě nikdo s okřídlenou frází?

"Majonéza. Na vlastní oči jsem viděl jak to v tý sračce topěj."

331

Odpovědět

Tam rikali tatarka vole

020

Odpovědět

+BugZer0A já tě měl tak rád :-(

21

Odpovědět

Já ještě přidávám kousek kyselé okurky a kousek cibule. A jinak to šlehám ponornym mixérem, neni s tim taková piplačka a výsledek je stejnej. :)
Jo a hořčici doporučuju Dijon. :)

48

Odpovědět

Potom to není majonéza ale tatarka. :)

562

Odpovědět

+TaanOno to zas není tak jednoduchý. To co je ve videu by "podle definice" měla být už také tatarka, protože je tam přidána hořčice, citrón a ocet. Tedy je kořeněná.
Narozdíl od toho tatarská omáčka je navíc i s dalším kořením. Cibuli a okurku, co sjem uvedl, je prakticky to samé, co citrón ve videu. ;) Pokud je to tedy rozmixované, nebál bych se to stále nazvat majonezou. Pokud budeme slovíčkařit, tak ne, není to majoneza, ale to ani ta Borisova, protože se nejdná jen o emulzi oleje se žloutkem (případně vodou)...

01

Odpovědět

Majonézu na chleba? To bych do pusy asi nestrčil....

219

Odpovědět

co je spatne na majoneze na chlebe ty tard ? sendvice sa tak robia biliony rokov, na chlebe. si mongoloidny ?

914

Odpovědět

Já se těším na kompot. :-D

171

Odpovědět

Mňam

72

Odpovědět

Fuj

513

Odpovědět

čiki briki :D

363

Odpovědět