Cestování s Borisem: SlovenskoLife of Boris

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 21
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:319
Počet zobrazení:16 100

Dnes nás čeká netradiční návštěva Slovenska z pohledu opravdového Slovana. V prvním videu z Borisovy cestovatelské série se vydáme do Tater. Dojde nejen na sjezd hor, ale hlavně na ochutnávku škvarků a alkoholických nápojů, v čele s pivem a taranským čajem (který má kupodivu i nečekané vedlejší účinky).

Poznámka:
100 Pop-Rads je narážka na fiktivní bar 100 Rads ze hry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl.

Přepis titulků

Jednou jsem byl s kamarády na pravidelné projížďce blyatmobilem. Jeli jsme si do nově otevřené restaurace pro šašlik, když vtom mi došla zpráva od fanouška: Psalo se v ní: "Borisi... Buď cheeki breeki a stav se k nám na pivo. Taky u nás servírujeme škvarky v sádle. Dostalo mě už to pivo. Hned jsme to otočili, na benzínce jsme nakoupili zásoby semínek a vyrazili na Slovensko.

Příští zastávka: Polsko Ještě před Polskem jsme narazili na menší pizdec. V nějaké litevské prdeli světa za sebou nechal nějaký urod bordel na dálnici. Takže jsme museli vyměnit píchlou gumu, doplnili jsme zásoby semínek a pokračovali v cestě. Po mnoha hodinách cesty jsme dorazili do země klobás.

Pár jsme jich nakoupili i s majonézou, aby bylo po cestě co jíst a pokračovali jsme v jízdě. Pokud vás zajímá moje návštěva Polska, na mém kanále najdete video. Po několika hodinách bezcílného ježdění jsme dorazili ke slovenským hranicím, které vlastně neexistují. Takže jsme jezdili, dokud nám nedošel benzín. A koukejte, kam jsme dojeli. Do městečka jménem Poprad. Počet obyvatel: 55 000.

Město se nachází hned vedle Tater. Nepleťte si to s tantrou, to je něco úplně jiného. Zaplatili jsme si hotel, využili jsme jeho luxusní vybavení a vyrazili jsme do hospody. Po pátém pivu jsem si pomyslel: "Na tom pivu je něco..." Po sedmém pivu jsem se probral a říkám si: "Oni tady mají krb?" Pak si jen vzpomínám, že jsem byl v hotelovém výtahu.

Dorazil jsem do baru a řekl si o drink. Prý jsem byl opilý, tak jsem dostal nějaký americký nápoj říznutý colou. Říkám: "Ne, já chci vodku." Jenomže moje žádost byla zamítnuta, takže jsem se vydal na pokoj. Tam jsem objevil tatranský čaj, který zprvu chutnal jako obyčejný čaj. Ale teď už mi spíš připomíná motorový olej. Co to blyat?!

Pamatuji si, že jsem se probudil... na lanovce se snowboardem na nohou. Zdá se, že tatranský čaj funguje jako teleport do Tater. To je užitečné, pokud rádi jezdíte na snowboardu. Moc se to ale nehodí, když plánujete mít kocovinu. Sesedl jsem z lanovky, zamyslel se nad tím, co dělám se svým životem, a potom jsem jel dolů. V tu chvíli mi volá kamarád a říká: "Borisi, ty seš fakt cyka.

Vypil jsi 10 nejsilnějších piv." To by vysvětlovalo ten bolehlav. Když jsem po několika minutách sjel horu jménem... Lomnica, jak jsem se později dověděl, šel jsem se porozhlédnout po okolí. Proč ke všemu dáváte chleba a křen? Nemám s tím problém, ale blyat.

Zákaz obchodování s křenem. Nakonec jsme odešli. V obchodě jsme si koupili pečeňovku a pivo s pochybnými standardy krásy. Jen se na ty piva podívejte. Normálně už by přetékaly. Potěšilo nás, že pivo, přestože bylo levné, chutnalo dobře. Zmátlo nás, že procenta na etiketě neznázorňují množství alkoholu, tak jako všude jinde na tomhle posraným světě.

Tady procenta znázorňují hořkost. Desítka je v pohodě a cokoliv nad dvanáct bych pojmenoval Špatný rozchod. Také jsme prošli kolem něčeho, o čem se někteří dovozci mohou domnívat, že je absint. Tohle si nekupujte, je to jen obarvená ústní voda. A co je to ta Kofola? Jméno mi říká káva, ale obsah a chuť mi říkají: "Pomoc, je tady moc bylinek, pusťte mě ven!"

Hned jak jsme toto matoucí místo opustili, jsme narazili na kebab. A pak na další kebab v McBurgeru. Tohle místo je vážně matoucí. Odešli jsme z obchodu a vydali jsme se na pivo Najít místo, kde by nám uprostřed noci nalili, bylo dost jednoduché. Stačí projít kolem koulí a lidí, co pozorují rodící pannu. Na ulici Štefánikova 68 zahnete doprava a ocitnete se na této ulici, kde pokračujete rovně, dokud nalevo neuvidíte neoznačený bar.

Uvnitř nikdo nebude. To slouží jako prevence proti turistům. Tomuto baru říkám 100 PopRads, protože sem chodí jen praví stalkeři. Běžte po schodech nahoru, objednejte si Bombu a na stole vám na rozehřátí přistane tahle obrovská cyka.

Potom si z nápojáku objednejte všechna piva, abyste poznali opravdovou chuť Slovenska, a zbavili se vzpomínek na předchozí noc. Po pátém pivu jsem nakoukl do jídelního lístku, a hned jsem si všiml dvou věcí. Česnečka v chlebu jen za 4,50 eur. No neber to. A pak jsem to uviděl. Škvarky v sádle. Tohle byla nepochybně ta největší dobrota, co jsem měl možnost na Slovensku ochutnat.

I když to vlastně není nic jiného než vepřový tuk, servírovaný opět s křenem a také hořčicí, jeho chuť mě pronásleduje dodnes. Musím se tam vrátit. Protože venku byla prakticky vánice, rozhodli jsme se dát si pár piv a jít spát. Na dlouhém seznamu věcí, co byste tady na Slovensku měli udělat, by měla být návštěva Tater, a obzvlášť hory Jasná, poměrně vysoko.

Doporučuji návštěvu v době, kdy je sníh, jinak si s sebou přibalte padák. Když jedete na lanovce a vánice s vámi třepe, jak kdybyste řídili Ladu v terénu, ujistěte se, že strach z výšek jste nechali doma. Sjíždění hor není obtížné. Akorát všem kurva musíte uhýbat.

Připadalo mi, že jsem byl jediný debil na snowboardu. Nezapomeňte se v půlce zastavit, abyste mohli obdivovat okolí a místní pokrmy, které se skládají převážně z kebabu a smaženého sýra. Já jsem si dal staré dobré palačinky, neboli blins v borisově jazyce. Po vydatném množství vyjíždění s sjíždění, mě snowboardování omrzelo a vydal jsem se hledat vzrušení jinam. A to přímo dovnitř hory, kde se nachází několik jeskyní, do kterých se právě teď vydáme.

Nejdřív však musím něco zmínit. Byly tam poplatky za focení a natáčení. 10 eur za kus. Co to blyat? Poplatek jsme samozřejmě neplatili. Chyťte si mě, když to dokážete, kurvy. Účet mi pošlete na boris@pruzkumjeskyni.com Hodně štěstí. Jednou jsme si během našeho dlouhého pobytu na horách řekli, že půjdeme najít nějakou banyu, neboli saunu.

Namísto toho jsme však narazili na tyto překrásné termální lázně. Pokud pojedete na Slovensko, tohle místo musíte navštívit. Tohle jsou geotermální lázně. 66stupňová voda je tady ochlazená na 30 až 35 stupňů. To znamená, že tyto venkovní bazény jsou plné spodní vody, která je v podstatě hnědá. Pokud nechcete utrpět šok, doporučuji návštěvu za tmy. My to tak udělali a bylo to super.

Děkuji ti, soudruhu Bramboro, že jsi mi navrhl Slovensko a místní pivo. Až přijedu příště, udělám si výlet také do Bratislavy. Doporučil bych vám toto místo navštívit? Samozřejmě, proč by ne? Pivo je levné... Servírují tady škvarky v sádle a teleportační nápoj, známý jako tatranský čaj. Při teplotě mínus 20 stupňů, se vám bude bez pochyby hodit.

Buďte cheeki breeki, přátelé. Uvidíme se příště. Překlad: Nomit www.videacesky.cz

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ROFL, ma tam par dobrejch speku , gj Boris ;)

50

Odpovědět

Wow, konečně cestovatelské YT video, kde opravdu navštěvují místa a jedí jídla typická pro tu krajinu? A ne jak "Jedeme do Čech" a nakonec tam na Václaváku žerou trdelník a vychvalují si českou kuchyni v nějaké nobl restauraci pro cizince, kde si naservírují americký steak atd. a pak zajdou do vietnamské večerky, aby nakoupili klasické české sladkosti? :D

210

Odpovědět

Klobasa s majonezou? :D

30

Odpovědět

Proc to nejde prepnout do HD kdyz na utube to v HD je ?

00

Odpovědět

odporúčam teleportačný nápoj odladený na 72% ,
ale zas po tých pivkách by bol ten cestopis podstatne kratší :)

80

Odpovědět

OT: Prosím, hledám video, kde Conan zakládá chlapeckou kapelu a bohužel ho nemohu najít :(

12

Odpovědět

už som ho hladal dávnejšie no nieje tu :/

00

Odpovědět

Do Horních Uher jsem se vždy chtěl vydat.

3036

Odpovědět

Nechápu tolik disliků, když mám rád zemi, jejíž hlavním městem je Pozsony.

911

Odpovědět

Ale mal si problem s vybavenim povolenia? KSČ zamietlo? ci preco si sa vzdy chcel vydat ale ostalo to pri popise tvojho pohlavneho udu na forach strankach kde ta ma kazdy na salame. a teraz vazne odporucam vystrcit paty aspon z maminho baraku a zistis ze nic nevies co moze byt niekedy oslobodzujuce.

98

Odpovědět

+AchjajSmi to nandal, ti povím.

47

Odpovědět

Pravda. Ja sa tiež teším do Sudetenlandu aj keď sa tam v súčasnosti rozmohol akýsi neprispôsobivý kmeň Praotca Čecha. Ale to nebude určite dlho trvať, pretože sklavonske kmene sú jednotné asi ako Svätoplukové prúty.

62

Odpovědět

+DemetriosVidis snad, ze by se stranka jmenovala VIDEA SLOVENSKY ty prasivy cobole? Ne, tak si tahni na svuj server vysirat. Ajo, vy zadnej nemate, stejne jako soudnost, hrdnost a miliardare (nebo aspon ne ty co by zustali u vas v ty dire :D )

02

Odpovědět

Nejlepší cestopis současnosti

360

Odpovědět

Uz aby byl v Cesku. A srat Prahu, doporucuju Brno, v Bratislave taky nenatacel

193

Odpovědět

Brno je pěkný město. Oproti Bratislavě dokonce výstavní, ale pokus dobrej.

109

Odpovědět

+AutoPraha už dávno není součástí ČR.

134

Odpovědět

+Srsly:((( a ja bych mu ji doporucil

31

Odpovědět

+vlasy98.a do Varu je to odtamtud jenom hodku a pul, muze si dojit na sasliky borsc a popovidat s krajanama

80

Odpovědět

tradičný slovenský pokrm kebab a smažený syr

501

Odpovědět

Velmi sugestivní, úplně na mě ten hnus dejchnul

1021

Odpovědět

Majonézu. Na vlastní oči jsem viděl jak to v tý sračce topěj.

632

Odpovědět

Taky to nechápu.. I v Alpách žerou klobásy s majolkou, barbaři.

201

Odpovědět

Dnes som sa Jasnej vrátil a už rozmýšlam ako sa tam čo najskôr dostanem znova :-)
A mimochodom, boli tam samí českí párty lidi:-)

110

Odpovědět

Konečně někdo, kdo to dělá jinak.

260

Odpovědět

Borisův trip má spád a větší vypovídající hodnotu než 99% cestopisů ČéTé a Novy dohromady. Jako bych tam byla doopravdy... motel kebab jeskyně teleport smažák blyat... dovolená jak přes kopírák. :-D

554

Další