Cestování s Borisem: Moskva (druhá část)Life of Boris

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 21
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:63
Počet zobrazení:5 397

Zájem o další video z Moskvy byl nepochybně obrovský, takže se není čemu divit, že si Boris připravil i druhou část. V ní kupříkladu navštívíme některé videoherní lokace a pro ty, co neznají sérii Metro, je tady návod, jak se zachovat v případě, že se ocitneme v opuštěném hotelu.

Předchozí část se schovává za tímto odkazem.

Přepis titulků

MINULE V MOSVKĚ Pokud toho z Moskvy chcete vidět víc, napište do komentářů. O 4 000 KOMENTÁŘŮ POZDĚJI Kde jinde najdete hlídače před šašlikovou restaurací? Ptali jste se mě, proč jsem minule neukázal žádná černá kuřata. Všechna se totiž sešla na jednom místě. Stačí vystoupit na stanici metra Arbatskaja, vyjít ven, porozhlédnout se kolem, zatočit doleva a tady je máte.

Černá kuřata. Jděte se schovat, holoto. Je chladno. Co dalšího je v Moskvě k vidění? V obchodech můžete najít... Okurková příchuť. Když budete pořádně hledat, najdete obchod se samovary. Samovar je přístroj ve kterém se vaří čaj. Napište mi, jestli chcete vidět, jak Boris pije čaj ze samovaru.

Výroba čaje v samovaru totiž není nic jednoduchého. VEŘEJNÉ TOALETY Moc se jim tady nelíbí, když se někdo uprostřed ulice vyse... Proto tady máte veřejné latríny... Teda záchody. 50 rublů? To radši položím kabel v metru. Většina z vás by chtěla vidět gopnickou čtvrť.

Copak tomu nerozumíte? Tohle celé je gopnická čtvrť. Pamatujte si, když v metru ponesete něco v rukách, třeba tašku, nebo krabici se samovarem, tak si vás prohledají. A jestli s tím máte problém, nedivte se, když vám udělá společnost sekuriťák Dima. Nebo si připravte hodně dobré vysvětlení, až se vás začnou vyptávat, proč máte na hlavě kuklu a v batohu 50 kilo pelmení.

A pokud nemáte dobré vysvětlení, buďte připraveni na noc za mřížemi. Alespoň jídlo je zdarma. Co je zase tohle? Tos pěkně posral, Stanislave. Jestli chceš kartu zpět, potkáme se na stanici Arbatskaja. Já budu ten dřepící chlápek ve žluté teplákovce. Ale rychle, je pěkná kosa.

Moskva je plná soch a památek. Tady je například socha Petra I. Velikého, jedna z nejnenáviděnějších soch ve městě. I tenhle chlápek ji nechce ani vidět. Tady máme plující loď. Já ale vím, že kvůli tomuhle se nedíváte. Chcete vědět, kde se ukrývají ďáblové. Jak se mi podařilo přežít ve zchátralém a opuštěném hotelu bez kontaktu s okolním světem.

Musíte se dobře připravit. Už byste měli vědět, že výtahem se nikdy nejezdí. protože v šachtách se ukrývají ďáblové. Vždy si pamatujte cestu, ať se neztratíte. Pokud se ztratíte, nikdo už vás nenajde. Vždycky nakukujte za roh. A nikdy se nespoléhejte na žárovky. Za žádnou cenu nechoďte ven.

Bez plynové masky nemáte šanci. Navrhuji, abyste si našli bezpečnou skrýš a tam počkali na Borise nebo Artyoma. S nimi si dáte pivo, abyste na všechno zapomněli. Pokud Metro 2033 neznáte, můžu vám ho jen doporučit. Narazíte na spoustu cheeki breeki a postavu jménem Boris.

Teď vám ale povím příběh. Příběh o Yolki-Palki. Takhle se jmenuje restaurace, ve které servírují ruské pokrmy a připadáte si tam jak v nějaké dači. Já v ní nebyl už několik měsíců, tak jsem si řekl, že vám ji ukážu. Tuto velmi slovanskou restauraci. Už od posledně vím, kde ji najít.

Ale tentokrát... jsem ji nenašel. Ukázalo se, že restaurace Yolki-Palki, která má v Rusku 20 poboček, se pokusila expandovat do zahraničí za hranice Ruska. Jenomže to posrali a teď dluží miliardy rublů. Jedna z mých nejoblíbenějších restaurací je zavřená.

Ale žádný problém, přátelé. Ukážu vám tohle. Zapomeňte na Mekáč, tohle je Teremok. Zaženete tady chuť na pelmeně, kvas i palačinky. Nebo snad chcete boršč? Ten tady mají taky. Kaši, syrníky nebo si jen tak na cestu dejte kvas. Tomuhle říkám slovanské pokrmy. Máme tady další problém.

Pořád na hotelu neví, kdo já vlastně jsem. Co dokázal tenhle Cardin? Na vrcholu bych měl být já, král šašliků. Minule jsem vám ukázal tento Černý dům. Je to ale něco jiného. Tohle je část Moskva-City, jinými slovy moskevské obchodní centrum. Vrazili do toho tolik peněz. Stavba centra stála 700 miliard rublů. Pro srovnání: Ve videu "Red Roubles" jsem měl v kufříku...

asi 3 000 rublů. Za to si koupíte třeba... milion semínek... ale oloupaných. Proto mi přišlo divné, že cesta, která byla v okolí těchto budov měla zabudované tyto vkusné díry. To ale nikoho nezajímá, sami si můžete za to že jsou tady díry.

Tohle není problém města, prostě si pořiďte větší tank. Je tady jeden spešl eskalátor pro ty nejodvážnější gopniky. Bezpečnost? Co to je? Alespoň že Kartoshka nezkrachovala. Jestli někdy navštívíte gopnickou čtvrť, a já vím, že ne... Co to děláš, bábuško?

Běžte se podívat do Kroshka Kartoshka. Mají zlozvyk ke všemu servírovat kapitalistické nealko nápoje, ale jídlo mají tak dobré, blin. Vyberte si přílohu. Třeba hřiby nebo cibuli. Všechno je naprosto výtečné. Pokud ale nejste v gopniké čtvrti a nechcete, aby vám někdo vrazil nůž do... ruky, omrkněte Nový Arbat.

Ulici, kterou kdysi proslavily stovky kasín. Nakonec je ale nechali zavřít. Nechali zavřít úplně všechny. Všechny do jednoho. Proč? Protože... Protože vládě se nelíbilo, že do státní kasy jde jen 100 rublů z každé pětimiliardové výhry. A tak si řekli: "Počkat!" "Tohle je špatně."

A bylo po gamblingu. Výjimkou je pár malých regionů v Rusku. Teď už tady nejsou žádné ulice s kasíny. Jen pár míst, na kterých lidé zakrývají číslo své SPZky, aby se vyhnuli placení pokuty. Jestli jste si u minulého videa říkali: "Tady to znám." "Tady už jsem byl." Je to možné.

Například ve hrách Metro a 35mm udělali moc pěknou repliku těchto stanic. Takže pokud se chcete tímhle chlápkem nechat zastřelit, běžte si zahrát 35MM. Hodně štěstí. MŮJ MILÝ ASISTENT Pokud vás zajímá, koho jsem si přizval do minulého videa, nebyl to Sergej a nebyla to ani Máša.

V minulém videu jsem mluvil o hře Super Slav, která vyšla o pár dnů později. Shodou okolností ve stejný den, kdy se odehrála Říjnová revoluce. Pokud vás napadá, kam bych se měl vydat příště, napište do komentářů. Třeba zrovna do Petrohradu. Co myslíte? Díky, že jste se dívali.

Uvidíme se příště. Do té doby nezapomeňte být cheeki breeki! Přeložil: Nomit www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No teda.. To jsem nevěděl :D Tak až tam příště pojedu necham si trochu inspo tady. Ted čekám na vízum ale už by měla být zachvíli. Fakt strašný že tam musíš mít vízum, alespon jsem našel firmu, která to neděla rok. Kdyby někdo chtěl tak tady https://www.rusko-viza.cz/

00

Odpovědět

Celkem by jsme se mrknul jak Boris vari caj v cajniku.

00

Odpovědět

nevíte co je to za font ? díky

00

Odpovědět

Já v Moskvě byl před měsícem a i přes jakékoliv bláboly médií a ostatních lidí to byl jeden z největších zážitků :) A ať mi politika políbí p***l

110

Odpovědět

Ať ti politika políbí p***l a pak jí zatahuješ do zhodnocení dovolené. Hele, jen zajímavost, jaká média čteš, že ses v nich dozvěděl, že Moskva stojí turisticky za hovno?

96

Odpovědět

lol :D

10