Boris versus PrahaLife of Boris

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 21
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:168
Počet zobrazení:12 947

Borisova návštěva našeho hlavního města není ani zdaleka u konce. Jak už bylo v minulém videu naznačeno, dočkáme se ještě ochutnávky některých našich potravin (Borisův výběr byl možná trochu nešťastný) a následně i výletu do méně turisticky frekventovaných míst. Na závěr se samozřejmě dozvíme Borisův celkový dojem z Prahy.

Přepis titulků

V MINULÉM DÍLE V PRAZE Když jsem si promluvil s ochrankou, a vysvětlil jim, proč mám v koupelně stůl, dostal jsem povolení ochutnat to výtečné místní pivo. Samozřejmě začneme tím nejlevnějším. Koupil jsem si i lahev Kofoly, protože jsem věděl, že tady není otvírák. Na to, že to stojí okolo 20 centů evropské měny, je to až překvapivě pitelné.

Na řadě je niva. Pojmenovaná podle nejlepšího auta všech dob. Chutná to jako chleba... Plesnivý chleba... který se smíchal s vodou, aby vypadal jako sýr. Neptejte se mě, jak to vím. Musím uznat...

dobrota. Když to zapijete Pryanikem, máte plnohodnotný chod. Je tady dobré ozvučení. Měl bych v koupelně natáčet častěji. Nenašel jsem v obchodě žádný kvas. Zvláštní. Je přesně jedna hodina v noci... a já jím chleba v jedné pražské koupelně. A lidé se mě ptají, proč nehubnu.

Kdybych věděl, že tohle je tavený sýr, tak si ho snad ani nekoupím. Nemám ho rád. Ale v kombinaci s tímhle sladkým chlebem. No teda! MilkTube. Mléko v tubě. Prostě YouTube pro děti. Je to kondenzované mléko v tubě.

Jak československé. Boris schvaluje. Krabí salát. Od tohohle nic moc nečekám. To je kurva nechutný. Češi si s mořskými plody nerozumí. Klasický džem. Co to má být?

Tohle není džem. To jsou jahody naložené v obarveném vepřovém tuku. Džem je něco, co by se nikdy nemělo šidit. Udělejte si domácí, je to jednoduché. Paštika. Doufám, že to není psí žrádlo... nebo psí maso. Už jsem tady viděl spoustu toulavých psů. Tohle není paštika.

Mohl by to být rovnou celý oběd. Jsou tam bylinky. Ty se počítají jako zelenina. Je tam maso a nějaké... přídavky. Není to zlé. Zapijeme to druhým nejlacinějším pivem. Je v tom vůbec alkohol?

Jde poznat, do čeho šlo těch pár korun českých navíc. Další rybí pokrm. Moje očekávání jsou opět téměř nulová. Cyka, to vypadá hrozně. A ten smrad. Jestli umřu, řekněte Vadimovi, že mu dám... zbytek. Je to kurva vlastně docela dobrý. Stačí přežít ten zápach.

Kupodivu to není smrtelné. Tuba číslo dvě, jdeme na to. Vzal jsem z obchodu všechny tuby, co jsem viděl. Proč to vytéká? Vypadá to jako.. jakýsi výtažek z místních kvasnic. Nemá to žádnou vůni a vypadá to jako tekutá smrt. Tohle je zasraný plýtvání chlebem. Ochutnáme místní majonézu.

Je velmi sladká. Hodí se možná tak k pečení. Nic pro mě. Tohle by měla být smetana. Tohle není smetana, blyat, to je mléko. Opět zrazen Čechy. Zajíme to křenem. Výborný křen.

Čím dál na západě jste, tím míň je to slovanské. Protože už mi dochází pivo, dám šanci tady té Kofole. Na jedné straně se píše broskvová, na druhé straně se píše veverková. Znáte ty šumivé tablety, které vám bábuška dávala, když jste byli jako malí nachlazení? Takhle to chutná.

Nápis na lahvi tento nápoj přesně vystihuje... mrkající veverka s mobilem. Nic pro mě. Asi něco západního. Pokračujeme. Máme tady tubu číslo tři a čtyři. Doufám, že to není jako Piknik u cesty. Proč se namáháte dělat tři produkty, které jsou v podstatě stejné? No teda, voní to jako... když bábuška zavařuje okurky.

Tohle je kopr v nálevu. Kdyby to bylo silnější, dal by se s tím založit požár. Energetický nápoj Semtex. Zájímá mě, jestli se dá přilepit na stěnu. Mohlo by se mu říkat černobylská řeka. Jen se podívejte na tu přírodní barvu. Jestlipak získám super schopnosti? Kašlu na to, raději chci zůstat na živu.

Paštika číslo dvě. Připomíná mi to... turistickou konzervu. Moc dobré. Doporučuji si ji přinést, až příště budete obchodovat se stalkery. Boris doporučuje. Je to jako potomek smetany a cottage sýru. Pak se ale ukázalo, že pravým otcem je tavený sýr. Zvláštní přirovnání, já vím. V obchodě nebylo dost podivností.

Buďto už jsem si na podobné věci zvykl, nebo je Praha turistické centrum, takže nechtějí nikoho odehnat. To vypadá dobře. Prostě turistická konzerva. Vybavují se mi vzpomínky na dětství, kdy jsem si ji ohříval na ohni, když jsem celý týden přespával v lese. Protože si do letadla nesmíte brát ostré předměty, musím improvizovat.

Ano, tvrdý salám. Z toho vám porostou chlupy na hrudníku nehledě na váš věk, pohlaví nebo slovanskost. Češi mají ve zvyku namáčet do želé i jiné věci než maso. Už jsem v želé viděl rajčata i řepu, ale šunkové rolky ještě ne. Musím říct, že to je spíš takový nápoj. Čas jít na kutě. Náš český kulinářský zážitek zakončíme kaviárem a ančovičkami.

Zítra bude velký den, protože budeme hledat šašlik. TŘETÍ DEN: HLEDÁNÍ ŠAŠLIKU Když už vím, že v centru Prahy to za nic nestojí, vydal jsem se od lidí, co nejdál to jde. To znamená, že jsem musel přejít přes Karlův most, a to v době, kdy tam bylo víc podvodníků než lidí. Alespoň ten výhled za to stál.

Dám vám jeden zásadní tip z Borisovy turistické příručky. Pokud v centru nedáte pouličním umělcům spropitné, rozzlobí se a pošlou vás i s kamerou do prdele. Netuším, jestli to má být nějaký místní zvyk. Možná čekají, že se začnete bránit, kdo ví? Šel jsem dál. Narazil jsem na skupinku, co si fotila nějakou ženu... tak jsem si ji vyfotil taky a zmizel, než nastal nějaký problém.

Zahlédl jsem pojízdnou masérnu. Akorát uvnitř není místo. Jak se tam může někdo vejít? Pak jsem objevil schody. Nikdy jsem žádné podobné neviděl. Děsivé. Ozývalo se z nich: "Borisi, co tady děláš?" Ale já pokračoval... v hledání šašliku.

Po několika minutách chůze, jsem před sebou uviděl... další schody. Pak jsem se objevil... na největrnějším místě všech dob. Výhled byl ale parádní. Za těch 100 korun českých to rozhodně stálo. A kromě toho jsem tam našel místo bez turistů.

V tu chvíli se zrodil nápad. Hlas v hlavě mi říkal... Žádný hlas nebyl. Musím najít místo, kde jsou gopnici. Vylezl jsem ještě výš a na vrcholu věže... jsem objevil něco... dost divnýho. Co to tady dělá? Tak jsem slezl dolů, dal jsem si jedno pivo, polévku, vylezl jsem po schodech, a viděl jsem zvláštního průvodce, který měl u sebe pouta a zbraň.

Proč? Na ulici jsem pozdravil přátelské kuře a omrknul místní parkovací zvyky. Prostě úchvatné. Dobrá práce. Snad by to šlo ještě blíž.

Vejde se mezi ně celý čeburek. Na ulici stála podivná pumpa, ze které tekla akorát teplá vodka. Pak jsem si podřepěl a říkám si: "Blin, pořád je tady moc lidí." A tak jsem šel dál... a dál... a ještě dál. A co nevidím?

Pohřebiště polských autobusů. Kde se tady vzaly? Vždyť vypadají pojízdně. Pak mi ale došlo... že tohle je vězení. Nemá však lidem zabránit dostat se ven, ale autobusům dostat se dovnitř. Pokusil jsem se tam dostat, ale všechny vchody byly zamčené, aby žádní Slovani nemohli dovnitř.

Vskutku zvláštní. I když jsem odešel s nepořízenou, měl jsem alespoň radost, že tam nebyli žádní turisté. Technicky vzato já jsem byl turista, ale chci taky kurva navštívit ten stadion. Působí tak slovansky a opuštěně. Přitahoval mě k sobě. Tak si říkám: "Pizdec, idi nahui, půjdu alespoň do bazénu."

Vstup byl zadarmo. V dálce jsem viděl nějaké pokyny, tak jsem si je šel prohlédnout zblízka. Nemám tušení, proč sem postavili tyhle mohutné betonové věže. Bylo mi ale jasné, že v nich nebyl žádný šašlik. Podivné místo. Slyšel jsem, že Praha je silně duchovní místo. Duchové tady prý straší.

Já jsem jednoho viděl. Pohrával si lístkem. Narazil jsem na gopnickou půjčovnu aut. Moc pěkné. Tímhle autem se můžete projet zdarma. Šel jsem do parku, kde žila bábuška. Viděl jsem černou kočku pro štěstí. Po pár minutách jsem našel ztracený domovní klíč, tak jsem přemýšlel, že se tady usadím. Viděl jsem krásnou květinu a sáhl jsem si na ni.

Potom jsem se probral před nemocnicí a zjistil jsem, že všechny moje zbraně a... polovinu peněz mi ukradli. Chvíli jsem si myslel, že mám halucinace, protože... jsem viděl párky na kolečkách. Vydal jsem se na cestu zpátky a došlo mi... že je přede mnou slovanský ostrov. Samozřejmě jsem ho musel navštívit. To je on.

Kupodivu nebyl vůbec slovanský. Já jsem byl největší Slovan na celém ostrově... za celý den. S pachutí zklamání v ústech jsem se pak vydal zpět na hotel. Zkusím to zase zítra. ČTVRTÝ DEN: HLEDÁNÍ ŠAŠLIKU 2 Další den, směr park na Letné. Abych neztrácel čas, nasnídal jsem se po cestě.

Nebyl to však park, ale zasranej les. Pro lidi s kocovinou je to ideální místo na spaní. Rovnou by se to tady mohlo jmenovat Park na kocovinu. Ve stánku jsem si koupil pivo, vypil jsem ho a odešel. Ještě předtím jsem si ale sáhnul na obrovský metronom. Byl... chladný.

Viděl jsem striptýzový bar s nejlepším jménem všech dob. Noční posilovna. Hned vedle něj bylo pražské pivní muzeum, které mi zachránilo život. Řeknu vám proč. Je hned vedle Smetana Hotelu. Nemůžete ho minout. Po čtyřech dnech hledání a za velmi přemrštěnou cenu, mi naservírovali můj šašlik.

Čekal jsem na něj tak dlouho. A k tomu jsem měl pět různých piv. Bylo to pěkné. Potom jsem byl připraven na cestu domů. Zahnul jsem doleva a párkrát doprava, a pak jsem se objevil před Pelmeňárnou, kde dělala opravdová bábuška. Jak slovanské.

Jenomže to měli předražené, tak jsem si nechal zajít chuť. To je všechno. Takový byl můj turistický zážitek v Praze. Doporučuji? Ne. Vrátil bych se? Ne. Myslím si, že Praha funguje tak, aby uspokojila hlavně turisty ze západu?

Ano, bohužel to tak je. Ale lidé, co sledují můj kanál, a mohli by zvažovat návštěvu Prahy, nenechte se odradit. Já si totiž v podstatě říkám, co se mi zlíbí. Třeba že ve vzduchu je cítit sýr, historické schody jsou dělané z písku a všichni se vám snaží prodat laciný alkohol. Teď si ale nedělám srandu: V tomhle obchodě si nic nekupujte.

Je to odpad. Rovnou si můžete udělat lízatko z trávy, co roste venku. Alespoň, že pití na veřejnosti je tak z 95 % v pořádku. A i tady mají hospodu, co se jmenuje Tramvaj. Stejně jako v Polsku. Doporučuji vám však Prahu navštívit? Ne.

Jedině pokud vám je přes 45 a máte tolik peněz, že jsou vám u prdele. Ale pro správný slovanský zážitek v Česku navštivte cokoliv, jen ne Prahu. Pár užitečných věcí jsem ale zjistil: V Brně by to mělo být mnohem lepší a před deseti lety Praha prý tak špatná nebyla. Ale v té době jsem byl ještě malinkatý Boris a nad cestováním jsem ani zdaleka neuvažoval.

Ale teď, díky podpoře mých příznivců na Patreonu mám pocit, že se může stát úplně vše. A cestování teprve začíná. Ale ještě než skončíme se s vámi podělím o jednu myšlenku. Pokud s něčím začínáte, mám pro vás jednu radu: Nevzdávejte se. Abyste udělali pokrok, budete se muset trápit. Ale z chyb se člověk učí.

Takže se nevzdávejte. Ať to dopadne jakkoliv, nad mraky bude vždy svítit slunce. Nebo měsíc, pokud je zrovna noc. Ať už ale chcete udělat cokoliv, za zkoušku to stojí. Tak jděte do toho a udělejte to. Udělejte to pro Borise. A do té doby, buďte cheeki breeki, přátelé!

Uvidíme se příště. Překlad: Nomit www.videacesky.cz

Komentáře (45)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zrovna Braník je největší humus dochucený maltózovým sirupem. Ale tak pro sovětského člověka asi dobrý.

00

Odpovědět

Foceni nejake zeny a ty mluvici schody :D
Jinak s tim jidlem. Co by chtel vic? Snad i u nich vedi, ze nam sem z Evropy posilaj zbytky a my "jsme na to zvykli". Pry.

10

Odpovědět

nechápu jak může většina z Vás srovnávat národ ( Slováky jako celek ) a jedno město Prahu :D fakt no brain lidi :D

00

Odpovědět

Slovany, ne Slováky.... Ty máš z dějepisu na ZŠ asi 5....

00

Odpovědět

Centrum Prahy je zmrdí past na turisty plná matrjošek, "absintu" a dalšího odpadu. Někdy se tam projděte a představte si, jaký obrázek si o nás průměrný turista odveze. Že to radši spojenci v pětačtyřicátým nevybombardovali. Určitě by našel po Praze příjemnější místa, vlastně skoro všude, ale první dojem je jen jeden - že je Praha k zblití.

33

Odpovědět

Boris to řekl přesně. Víceméně plácá kraviny, takže no stress, ale spíš k téhle diskusi.
Můžete mi říct co vamvadi na prazakach a k tomu uvést číslo rukavici kolik jich znáte?
Já jsem se do Prahy přestěhoval na prahu dospělosti a nadal našla jsem zde nejlepší a nehodnejsi lidi jaké jsem kdy potkal. Ano i největší kreteny jaké jsem kdy potkal, ale protože jsem celkem kluk tak se s nima nebavim.
Štve vás ze mají pražáci vysoké platy a vy máte hovno? To si mají pražáci říct o mene peněz a zbytek rozdělit mezi chudáky v jiných městech? Štve vás ze je v praze tak draze a vy si nemůžete dát ani blbej párek bna václaváku? Z toho si nic nedělejte pražáci to taky nezerou a hlavně! V kanclu nás je 30 ale pražáci 2. Nenadavate na prazaky nadavate na lidi co prave nechtěli dělat za 30k hrubého a tak se přestěhovali. Vám se nechce? Ok, chápu ale jako conto vypovídá?
Sere vás ze když přijedeme zpět na vesnici tak se v hospodě ptáme na drahej chlast o kterém jste nikdy neslyšeli? Vlastě tady popisuju závist... celou dobu je to popis závisti a ke všemu něčeho velmi neurciteho. Gratuluju vám ke krasnemu životnímu mindraku. Nebo mi snad někdo dokáže sdělit něco rozumného? Třeba, že prazakum smrdí nohy, kdykoliv ho vidíte tak vás začne brnet jazyk, rostou jim rohy nebo něco takového? Pražáci jsou jen málokdy namistrovany kvůli svému původu nebo místu bydliště. A to jsou blbci kteří by bylo blbci i jinde.

89

Odpovědět

Ptáš se co komu vadí na Pražácích a pár řádků níž píšeš, žes tam potkal ty největší kretény. Odpověděl sis sám. Nikdo netvrdí, že jsou všichni Pražáci zlo, ani že jich je většina (aspoň teda nikdo soudný). Jen prostě hlavní město už z definice přitahuje zmrdy a jiné zkriplené existence.

91

Odpovědět

+Taanpředně sorry za ty věty co nedávají smysl, psal jsem to na mobilu a protože je můj mobil chytřejší než já, tak ví lépe co chci říct.

Já jsem už velkej, s těma kreténama se nebavím ani nijak nezahazuju a tak mi nijak nevadí. U nás na vesnici jsem poznal jen o málo menší kretény, ale protože tam bylo málo hospod, tak jsem se s nima zahazovat musel... just saying... Celkově bych řekl, že průměrný pražák je hodnější než průměrný čech. Je to dáno tím, že jsou v průměru vzdělanější, mají víc peněz a tak neřeší p******y. Jsou tolerantnější protože je tu víc n***? a celkově cizinců... To, že si pletete pražáky s fanouškama Sparty není jejich chyba. A věta, že definice hlavního města obsahuje přitahování z***?... no to je opravdu geniální. Můžeš to rozvést?

28

Odpovědět

+Lejno KarnevalVelká města přitahují vychcánky, protože víc lidí = víc příležitostí někoho ojebat. O tom Boris mluvil v prvním videu a zdaleka to nejsou jen směnárny s polovičním kurzem a předražené párky v rohlíku.

31

Odpovědět

+Lejno KarnevalIdealní pražák, všici jsou u něj kreténi a všici závidí. Kámo, ty seš skoro horší než slováci, a že slováci jsou pěkný špíny.

16

Odpovědět

+AutoJooo. Teď se ozval mistr mistrů, který zaměňuje příčinu s následkem.
Možná kdyby ses nechoval jako kreten tak by se k tobe lidi nechovali jako je kretenovi.

32

Odpovědět

+TaanTak ti dík

00

Odpovědět

Jedno se mu musí uznat. V tý koupelně na tom bílém ubru-čníku neudělal ani jednu skvrnu :-) Ani když se hrabal v tý makrelový konzervě s rajským protlakem.

330

Odpovědět

Je to ten Švejk kousek od O2 arény? Tam vařej fajn, před koncertem většinou míříme tam, případně kus dál je zastrčná italská restaurace s solidními cenami, jméno už nevím.

02

Odpovědět

Betlémské nám. na St.M.

20

Odpovědět

+Daniel99Takže jinej, díky, na metalový koncerty se nejezdí bez vlivu látek. :D Po troše googlení jsem zjistil, že ten "náš" je ul. Sokolovské, Švejk restaurant u Brázdů.

01

Odpovědět

Ano teď je to tam děs, samý Japonec, Ukrajinec, Rus, Číňan. A navíc n***i co Vám furt cpou nějaké letáky a mluví na Vás anglicky.

45

Odpovědět

Len mala poznámka na zaver, ty otravný západný turisti sú väčšinou z ruska a číny.

171

Odpovědět

Mnoho Pražáků má za nejotravnější Slováky;)

813

Odpovědět

+Daniel99Tak slováci jsou nejotravnější národ na světě. Navíc jsou to zrádci a náckové. Všechny pořadí žebříčků největších negativ národů jsou až po slovácích.

1019

Odpovědět

+AutoKolik ti bylo, když se to stalo? Podle velikosti tvého mindráku tě nejspíš nějaký slovák znásilnil co?

161

Odpovědět

+pcheNeznásilnil, ale aspoň že víš, co od nich očekávat.

63

Odpovědět

+Daniel99a rovnako si to myslia Slováci o Pražákoch.
Ja osobne mám prejdenú celú ČR. Od Českého Švýcarska, Šumavu, Vysočinu, Krkonoše, Moravu, množstvo festivalov a koncertov po celej ČR, ale najväčší vandráci a burani sú Pražáci.

72

Odpovědět

+JežišNo, nemáte si co vyčítat. Všude kde jsi byl, tak sem slyšel tvoje otravný "volako" "hej" a "prečo" a bylo to k******y otravný. Pražáci a Slováci ta stejná otravná pakáž.

17

Odpovědět

kurefa :D :D vanočka se syrem no mňa jebne :D

150

Odpovědět

.... celou dobu přemejšlim, co je to ten šašlik a on to je normální špíz... proč to taky nepřeložíte?

276

Odpovědět

Já to hledal tak rok :D

10

Odpovědět

https://en.wikipedia.org/wiki/Skewer#List_of_skewered_foods

Ražničí, Kebab, Souvlaki, Šašlik, ... Každý národ má svou variantu a svůj název pro špíz. A Boris zřejmě hledal své národní jídlo.

51

Odpovědět

4:10 "Let´s hope Piknik is not a roadside type.."
- jedná se o narážku na knihu Roadside picnic, česky Pikniku cesty, ze které vyhází příběh Stalkera

110

Odpovědět

Opraveno :)

11

Odpovědět

veverková kofola :D

210

Odpovědět

Možná je na čase přejmenovat Prahu na Reklama neříkám, že nemá svá hezká zákoutí ale královská cesta je parodie na turismus...

102

Odpovědět

Každýmu cizinci co by chtěl navštívit Prahu doporučuji Honest guide :) skvěle natočené

142

Odpovědět

Možná, že existujou i lepší způsoby, jak radit cizincům, než psát to v češtině do komentářů na stránce VideaČesky.cz...

181
Další