Cestování s Borisem: ČeskoLife of Boris

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 21
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:218
Počet zobrazení:14 338

Boris konečně vyrazil i do České republiky, a to konkrétně do Prahy. Ve videu nám slovanská hvězda řekne, co si myslí o turismu v našem hlavním městě a samozřejmě se podělí i o své gastronomické zážitky. V minulosti už se Boris vydal také na Slovensko.

Pokračování najdete tady.

Poznámky k překladu:
Příjmení Fuchs zní s anglickým přízvukem podobně jako nadávka „fuck“.
Give a fuck – řešit něco; mít starost

Přepis titulků

K vzlétnutí přece nepotřebujeme dva motory. Nebo ano? PRVNÍ DEN: LET DO PRAHY DEBIL VADIM 10:46, ideální čas na pivo. Nebo jak bych řekl já: Vítejte v České republice. Před sebou máme jen pozitivní vyhlídky... Nebo negativní.

Záleží, jaký máte zrak. 10:47, začínám ztrácet čas. Koukejte, odpočinková zóna je tak odpočatá, že i eskalátor si dal voraz. Pět minut. Trvalo mi pět minut, než jsem narazil na reklamu na pivo. To nevěstí nic dobrého. Lidé tady nemají nejmenší tušení, že jsou ve společnosti slovanské hvězdy. Když jsem vyšel z letiště, vzal jsem si první taxík, co jsem viděl, protože jsem tady jen turista.

Byla to samozřejmě Škoda, takže jsem čekal dobrou cenu. Řekl jsem: "Taxíkáři, odvezte mě do nejslovanštějšího hotelu, který tady máte." A on na to: "Jistě, Borisi, žádný problém." "Vítej v České republice." Pak jsem zahlédl ceník, a rozhodl se, že raději půjdu po svých. Taxikář po mně chtěl 800 korun. Samozřejmě že jsem ho poslal do prdele.

Já jsem kurva Slovan. Všichni stejně ví, že Praha je jen velká past na turisty. Pojďme se podívat, kterým místům se tady vyhnout. Začneme tímhle Podvodníkovičem. 75 korun za něco, co ani není původem z Česka. Této sladké trubičce se říká trdelník nebo trdlo. To v překladu znamená něco jako debil. A to já jsem, protože to byla turistická past.

Možná se tak jmenuje, protože se dá použít jako primitivní detektor debilů. Nebo ho můžete prostě sníst. Jak už jsem říkal... Není to špatné. DEN DRUHÝ: SHÁNĚNÍ PENĚZ, NÁKUP PIVA Na Praze je dobré to, že nemusíte mít téměř žádný strach z kapsářů. Všichni podvodníci a zloději si tady totiž otevřeli vlastní podnik.

Přesně o tomhle tady mluvím. Z bankomatů si musíte vybrat alespoň 10 000 korun. To je 400 eur. Za jakého uroda mě máte? Pokud máte pod čepicí nebo jste jen na mizině jako já, nebudete utrácet peníze za zbytečné a předražené blbosti. Namísto toho omrknete, co je tady zadarmo. Například tuto...

věž. Nebo tuhle ceduli. Ke čtení je tu toho spousta. Na většině místech se dá platit eury. Ale doporučuji vám dávat si pozor na některé smyšlené kurzy. Ještě nikdy jsem v Praze nebyl, ale i tak můžu říct, že místní obchodníci se snaží na turistech vydělat co nejvíc. Chápu, že takhle turismus funguje, ale tohle má do slovanství hodně daleko.

Namísto toho byste měli omrknout věci, co jsou laciné nebo úplně zadarmo. Například tohohle chlápka. Nebo tyhle obrovské hodiny... Ty jsou zadarmo. Nebo navštívit zoologickou zahradu uprostřed ulice. Taky levná. Pokud u sebe máte 250 korun, můžete navštívit muzeum historie, věnované speciálně Borisovi.

A když nemáte, stačí zajít za roh, kde je celoroční výstava street artu. Ať už se ale rozhodnete pro cokoliv, nemiřte kamerou na místní gopniky. Tenhle chlápek mě sledoval dobrých 10 minut, protože jsem si ho pět vteřin natáčel. Vážně, nedělám si prdel. Dávejte si pozor. Uprostřed každé ulice narazíte na výstavu českých odpadkových košů.

Každý čtvrtek a úplně zdarma. Tady máme obchod s čepicemi, který uspokojí vaše slovanské potřeby. Moc pěkné a tradiční. Teď to nejdůležitější: Jeden z mých nejoblíběnějších obchodů. Obchod Flying Tiger. Odtud mám všechny ty kraviny... Chci říct, že tady nakupuji blbosti... Takhle ne. Prostě tady koupíte všechny zbytečnosti, co nepotřebujete.

Například tuto sadu razítek. Až utratíte slušné množství peněz za kraviny, ani se nenamáhejte hledat šašlik. Věřte mi, ve snaze najít šašlik jsem projel skoro celý svět Namísto toho v Praze navštivte Havelskou Korunu. Ta je hned vedle jakéhosi... sovího baru. Nejde to minout. Nezapomeňte si přinést hotovost.

Žádná hotovost? Žádné jídlo. Naštěstí je v Praze spousta bankomatů. Takže si připravte peníze a jděte dovnitř. Uvnitř na vás čeká záhadný lístek a také hromada chutných českých pokrmů. Až vám na lístek načmárají hieroglyfy předků, dostanete jídlo a jedno krásně vychlazené pivo. Napařovaný chleba neboli knedlíky se nejí rukama, ale vidličkou. A zbytek této směsi, která připomíná guláš, zapijte pivem, co jste si objednali.

Celkově to byl velmi povedený český gastronomický zážitek, který si rozhodně zaslouží Borisovu pochvalu. Až odejdete, nedivte se, že jste platili tak málo. Pivo je zhruba za euro a jídlo za čtyři. Má cenu se kvůli tomu nechat 10 minut pronásledovat jakýmsi gopnikem? Nejspíš ne. Praha opravdu není pro všechny.

Máte tady historii, historické budovy, českou kulturu a samozřejmě i děsivé sochy smrti, ale jelikož jste Slovani a nebudete utrácet za průvodce, ukážu vám, jaké blbosti se v Praze dají dělat zadarmo. Ještě předtím si ale ukážeme, co všechno jsem objevil v obchodě. Mrož? Myslel jsem, že se tam píše Mors. No, proč ne? Když jsem se vracel na hotel, uviděl jsem další výstavu odpadků, hned vedle potřeb na MMA.

Možná bych měl někoho zavolat. Tak... co tady máme? Fuchs, to zní dobře. Když jsem se vrátil na hotel, něčeho jsem si všiml. Nejen že byl pokoj na natáčení moc malý, ale i osvětlení bylo... na hovno.

Tak jsem udělal, co mi jde nejlíp. Improvizoval jsem. POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ... DO TÉ DOBY BUĎTE CHEEKI BREEKI! Přeložil: Nomit www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Koukám to tu komentuje samej vylízanec, co Prahu nezná. V Praze je tolik krásných míst, kam se dá jít a upřímně neznám jiné hlavní město (nebo město obecně) kde by bylo tolik přírody, jako má Praha.
Tolik kulturních památek, výhledů a krás. Jen se musí vědět kam jít. A nebo naopak, jít jentak a narazíte na místa která vás překvapí.
Často chodím jentak městem, kde jsem ještě nebyl a dá se projít tolik parků, lesů a tak. JEn kolik je v Praze přírodních rezervací, rybníků, hájů a podobně.
Ano, není to Morava, nejsou to Beskydy, ale na to že je to město to má tolik krás. Aby jste to našli jinde, museli by jste vyjet za město a nelze srovnávat město a okolí města jinde, to je pokrytectví. Pokud chcete srovnávat, srovnávejte Středočeský kraj například se Zlínským, ale pokud srovnáte Prahu a Zlín, Praha nabízí mnohem více.
A dokonce i trochu toho venkova tu máme a někdy si ani nevšimnete, že jste stále v kraji Prahy, jak je to daleko od betonové civilizace.

2118

Odpovědět

Nejde o to, že tam lze najít i dobré místa. Jde o celkový dojem z Prahy. V životě bych tam nechtěl bydlet. Jsem zatraceně rád, že bydlím u Beskyd. Boris to vystihl skvěle.

104

Odpovědět

+PaeturMůj celkový dojem z Prahy je nádherný. Jsou tam špatná místa, ale v drtivé většině dobrých. Prakticky kamkoliv v Praze jdeš, tak jsou krásy přírody či kultury. Ale to nesmíš vybrat Náměstí republiky nebo Staromák, jako Boris.
Naopak, Boris nevystihl vůbec nic, jen vybral ta nejhorší místa a ta znemožnil ještě více, než si zasloužily (třeba ten trdelník, Orloj atd).

Taky bych nechtěl žít v centru Prahy nebo v králíkárně ala Stodůlky. Ale bohužel, v Beskydech nemůže žít každý. Kdyby tam žil každý, kvůli té kráse co tam je, byla by tam akorát stoka plná lidí a nikdo by tam zas žít nechtěl. :) Proto jak v Praze, tak v republice, máme krásná místa jen díky tomu, že některé lokality jsou přelidněné. Ale jsou mnohem horší města nebo čtvrti měst, než je Praha.
A pokud to srovnáme celosvětově, je to jedno z nejkrásnějších metropolí a hlavních měst. Tolik přírody jinde nenajdete.

72

Odpovědět

Před odletem si pustil Honest Guide, podíval se na všechny pasti na turisty, pak přiletěl a natočil video o tom, jak je chytrej a nenechá se ojebat, případně se nechá ojebat, ale zcela vědomě. Jeho znalosti o trdelníku jsou lepší než průměrného Čecha, jak kdyby o tom trdelníku někdo přesně takhle mluvil v nějakém videu na internetu. Jinak video o tom, jak koupí pivo v Bille a pak si v koupelně prostře stůl froté ručníkem a zapálí svíčku. Kůůůůůůůůl. Rozumím, že po polovině dílů HG získal dojem, že Praha je džungle, kde přežije jen ten nejsilnější, ale to video je díky tomu úplně o hovně. Jestli i jeho další tvorba spočívá v tom, že vykrade cizí autory a ze sebe přidá jen koupi piva v obchoďáku, tak je parádní kreativec.

177

Odpovědět

Co vám tu j**e? Sám jsem v Praze naplavenina z Moravy(Haná), ale je to krásný město sakra! Když pominu profláklé dominanty, které jsou úchvatné večer, kdy masy turistů na hotelových pokojích uploadují videa, tak existuje spousta památek, míst, parků, které jsem na celé Hané neviděl a to jsem ji projel křížem krážem. Jasně past na turisty a hromady sranců na prodej, ale jako Čech víte, že to je pozlátko, takže no problem.

413

Odpovědět

skoro stejná s****a jako gradeaundera...

16

Odpovědět

Co se ti sakra nelíbí na Grade?

00

Odpovědět

Praha je prostě díra. Štěstí je, že zbytek česka nemá s Prahou nic společnýho... smutný je, že lidi co jedou do Prahy, si myslej, že to je česko.

2629

Odpovědět

přesně :) všude plno fejkovejch věcí hlavně na tý jejich " slavné" Pařížský ulici ,všude plno zlodějíčků samých reklam jak na ukrajině, samý ruský věci, neznačkový šmejdy na každým rohu samej podvodník a šmelinář a policie absolutně v klidu hlavně že je to díra na peníze ještě že je taková slezina jenom v Praze

28

Odpovědět

+x trailTohle co vy dva píšouakorát lidi, co si představí jen Staré město a jinak o Praze vědí kulový.
Petřín, Stromovka, Troja, Hvězda... Praha má i krásné dominanty.

72

Odpovědět

+MikeAle aby ses k těm pár hezčím místům dostal, tak musíš doslova projít peklem...

45

Odpovědět

Praha je největší ubohost turismu a past na blbce

2418

Odpovědět

Byl jsem v Praze po asi 7 letech, samozřejmě jsem navštívil centrum... jako už tehdy byly matriošky a baranice na každém rohu, ale toto.... obrovská valící se masa, která by mě odnesla až do Pekingu, kdybych se neschoval mezi futra a desítky debilů jezdících na elektromopedech... wtf? :-D

174

Odpovědět

Praha to sou jen k***y a zloději, takovou díru bych maximálně oplotil a zavezl hlínou. Měl jet spíš do Brna nebo kamkoliv jinam na Moravu.

2520

Odpovědět

Stačí kamkoli mimo Prahu... česko má strašně moc nádherných míst. Bohužel ale většina lidí jezdí jen na to nejhnusnější.

124

Odpovědět

3:16 - ten Ford už nevyjede :D

00

Odpovědět

tyjo byl docela kritickej:D jako ty turisticky pasti chapu, ale v dnesni dobe uz je snad kazdej trochu uvedomelej clovek otupelej vuci temhle turistickejm zvykum ne? Mesto prece nikdy nepoznas z turistickyho centra, ale z hospod a mist kam chodi mistni, tam je ta prava atmosfera. A toho je Praha plna!

375

Odpovědět

Praha je totiž v úplném extrému.

122

Odpovědět

Nikdy jsem neviděl historický centrum ve kterým by bylo tolik reklam jako v praze. Je to humus. Stejně tak jsem nikdy neviděl lyžařský středisko, kde by bylo tolik reklam jako ve Špindlu.

120

Odpovědět

Přístě by mohl radši navštívit Moravu a zas si udělat jiný pohled. Stát se nedá soudit podle jednoho města a ještě k tomu hlavního.

233

Odpovědět

Cože? Pivo v Praze za 30? Jako jasně je to Gambáč, ale i tak.

141

Odpovědět

Já chodím na Kozla 11 za 24Kč. Pražan ví kam jít ;)

201

Odpovědět

+nevimjmeno2Jsou i místa, kde je Bernard za 19 :-)

21

Odpovědět

+ZmrdProzraď kde. :D

10

Odpovědět

Parádne, už úplný začiatok bol veľmi sľubný. :D

22

Odpovědět

Oproti návštěvě v Polsku celkem nic moc :/ Tak snad se dočkáme pokračování

103

Odpovědět

Proč nic moc? Dal jasně najevo, že se mu v Praze jako turistovi nelíbí :D

332

Odpovědět

+TuvokMě sem kvůli turistům jako pražanovi v centru nelíbí :D

112

Odpovědět

+nevimjmeno2Co? Je to česky?

61

Odpovědět

Pecka, jen je smutné, jakou má Praha pověst. Bude pokračování? :-)

406

Odpovědět

Smutné je, že to není jen pověst...

397
Další