Madonna - VogueHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:158
Počet zobrazení:8 220

Vogue je taneční styl, který vznikl v 60. letech a vyznačuje se vysokou stylizovaností a výraznými pohyby paží. V roce 1990 tento tanec pomohla zpopularizovat Madonna díky stejnojmenné písni – Vogue. Videoklip byl na MTV Video Music Awards nominován celkem v devíti kategoriích a získal tři ocenění. Je stylizovaný do 20. a 30. let a režie se ujal David Fincher.

 

Přepis titulků

Zapózuj. Zapózuj. Vogue. Vogue. Rozhlédni se. Všude, kam se podíváš, tam je srdcebol. Je všude, kam jdeš. Rozhlédni se. Děláš, co můžeš, abys unikl - bolesti života, který znáš.

- Který znáš. Když všechno ostatní selže a ty chceš být něčím lepším, než jsi dnes. Vím o místě, kam můžeš uniknout. Říká se mu parket a tohle se tam dělá. Tancuj vogue. Rozhýbej tělo do rytmu hudby. Tancuj vogue.

Nech tělo volně plynout. Víš, že to dokážeš. Potřebuješ jen vlastní představivost. Tak ji využij, na to ji máš. Na to ji máš. Nahlédni dovnitř, najdi tu nejlepší inspiraci. - Sny ti otevřou dveře. - Otevřou dveře. Je jedno, jestli jsi černý, nebo bílý. Jestli jsi kluk, nebo holka.

Když začne hrát hudba, dá ti nový život. Jsi superstar. Ano, ty víš, že jsi. Tancuj vogue. Rozhýbej tělo do rytmu hudby. Tancuj vogue. Nech tělo volně plynout. Víš, že to dokážeš. Krása je tam, kde ji objevíš. Ne jen tam, kde ji dáš na odiv.

Duše je ukrytá v hudbě. Tam se cítím krásná. Kouzelná. Život je bál, tak mazej na parket. Vogue. Rozhýbej tělo do rytmu hudby. Tancuj vogue. Nech tělo volně plynout.

Víš, že to dokážeš. Dělej. Krása je tam, kde ji objevíš. Do rytmu hudby. Vogue. Krása je tam, kde ji objevíš. Volně plynout. Greta Garbo a Monroe. Dietrich a DiMaggio. Marlon Brando, Jimmy Dean na obálce časopisu.

Grace Kelly, Harlow Jean. Fotka královny krásy. Gene Kelly, Fred Astaire Ginger Rodgers tančí štěstím. Měli styl, měli šarm. Rita Hayworth měla pěknou tvář. Lauren, Katherine i Lana. Bette Davis je náš miláček. Dámy s vlastním stylem. Muži, co byli v náladě. Nestůj tam tak, dej se do toho. Zapózuj, nic na tom není. Vogue. Vogue.

Musíš... rozhýbat tělo do rytmu hudby. Musíš jen... nechat tělo volně plynout. Musíš... Vogue. Překlad: Veru www.videaceska.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ještě lepší je tohle představení z MTV Awards z roku 1990:
https://www.youtube.com/watch?v=lTaXtWWR16A

40

Odpovědět

Kde jsou ty doby, kdy Madonna byla ve svých videoklipech oblečená a nedávala na odiv všechny svoje tělní otvory...

27

Odpovědět

Tak tohle slyšim poprvé :D A víckrát už asi nebude potřeba

1610

Odpovědět

S tim jak se vyviji dnesni hudba ji uslysis do 5 let znova kazdej den v radiu 100x zremixovanou od nejakyho Guetty, Skrillexe nebo neceho podobnyho a bude to nejvetsi hit.

102

Odpovědět

Na Finchera je to nějak moc veselý.

81

Odpovědět

Já se u toho teda nesmál...

38

Odpovědět

What´s in the BOX?

50