Vánoce na černoMalviviendo (S02E09)

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 4
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:155
Počet zobrazení:6 193

Vánoční díl nám vyšel pěkně na srpen, takže i v Malviviendu budou Vánoce se vším všudy. Jackpot v kasínu, pořádná pařba, andělé (teda jeden dost sprostej), i Ježíšek přijde. Nejdůležitější je mít trochu toho štěstíčka, takže bacha na talismany: nedávat z ruky!

Přepis titulků

Druhý den po pařbě si každý pamatuje minimálně na jeden okamžik, kdy už se mělo jít, ale nikdo to neudělal. I když to byla ta nejlepší možnost. Já si jich ze včera pamatuju pět. Kapitola 2x09 Vánoce na černo Kaki, to teda nebyla vánoční večeře.

Smažená kapsa, pivko a kalamáry v salse. A chlebíčky, na ty nezapomeň! To jo. A tousty s paštikou! Žádnej sekt, šunčička a krevety, nic. Kdo myslíš, že jseš? Buržoust? Arcivévoda z prdelákova? Tak jdi domů, žrát šunku! Už tě vyhlásili za pohřešovanýho.

Šel bych, ale ty bys byl sám o Vánocích! Tohle neni kouzlo Vánoc. Ani stromeček, ani Santa Claus. A ani omylem punčocha na krbu, Kaki. Santa Claus? Jakej Santa? Běž do prdele se Santou. Vánoce jsou oslava narození božího syna v Betlémě. Tam nebyly žádný vánoční stromky ani ozdoby z gay pride.

Nejedla se šunka ani krevety. Žádnej sekt, prostě nic. Bylo to snad v Betlémě? Bylo? To my jsme jedli to, co Panna Marie a Ježíšek. Já to seru. No jasně, v Betlémě smažená kapsa k pivu.

Jasně! Kapsa z ovce. A pivo je vykopávka z Egypta. Ty o tom tak víš, ignorante! Co dneska nepiješ? Kokot ten Kaki, co? Nic se nezměnilo ani tim, že si zapíchal. Ani trochu. Mohl se uklidnit. To jo. Ale aspoň s náma jde pařit.

To bude divadlo. A děda? Měls ho vzít. S tim je sranda, vole. Jsme mohli poměřit koule. Ty vole, sem ho tak budu tahat. Je jak malý dítě. Nakonec bych se o něj staral sám. Určitě. Je na tom nejlepším místě.

S nejlepšíma parťákama. Je to jednoduchý. Hele. Jenom na něj dohlížej. Jasný? A dej mu tyhle prášky. V deset. V půl dvanáctý. A ve tři čtvrtě na dvě. Jednoduchý. No a kdyby potřeboval chcát nebo tak....

Podrž mu ptáka. Nebo si dej na záchod hadr. Dobře? Tak jo. Dědo sedni si mezi ně. Udělej mu tam místo, ty vole. Tak jo. Bude to prdel, uvidíte. Přijdu si pro něj zítra, nebo pak. Platí?

Hlídejte mi ho. - Ahoj, dědo. - Ahoj, Zurdo. Nesmíš ho namočit. A drž ho dál od světla. A nikdy! Nikdy mu nedávej jíst po půlnoci! Gizmo, sráč. Elektrárny, sráči.

Co děláš, strejdo? Proč tohle jako trpíš? Aby se se mnou bavil. Potřebuju ho. Podívejte, pane. Vysvětlim to, jo? My pořádáme každý Vánoce takovej filmovej maraton, jasný? Letos jsou na řadě 80. léta. První bude Tron, pak Willow.

Pochopitelně Barbar Conan. Dál Terminátor, Návrat do budoucnosti. Šílený Max 2, Akira. Lovci duchů a nakonec... - Návrat Jediho, Impérium vrací úder. - A Roštáci. To něco trvá. Je to vážná věc. Můžeme si vzít i kostýmy.

Ve jménu Grayskull! Kurva! To jsou pohyby! Flašky máme plný, jo? Jdeme nebo co? Třeba budeme mít štěstí. Jestli s náma vyhazovači nezametou. Ty budeš furt kecat.

Jsou Vánoce. A jsme ve svátečnim, hele! Čtvrť je naše. Všichni se radujou. To dáme levou zadní. Za mnou, dneska to vedu já. - Ty budeš vypadat. - Jdeme. Tak co je, děti? Nechte mě projít, ne? Kam jdeš?

Ty vole! Lituju, máme plno. Ne! Musíte mít členství. Ne, s hnědýma botama to nejde. Ne. Musí vám být nejmíň 26 let a dva měsíce. Ukaž břišáky. To nestačí, nemůžete. ZAPRVÉ Je nasranej.

Pusť nás! Máme prachy, zaplatíme. Máme na to, nevidíš? Něco si vyděláš, ne? Hele, bratranec Zurdo! Co ty tady, brácho? Jsem tě neviděl! Co je, ty vole? Bratranec, jo?

Brantranec. To je synovec od Robleda. Teď mi řiká brácho. Jasně, ne? Jsme skoro bratranci. - Jedni bratranci pryč a tady hned další. - Ti povim. Chcete jít do Bamba, nebo co? - Tady je to super. Koukni na ty gorily. - Jasný kurva. Super vole. Jsou tam ženský, co ti daj. Jenže jsou tu tyhle. Já jsem Tik a ty jsi Ťak, jak hodinky. Jdeme, rozmlátíme jim auta.

Počkej, vole. Neblázni. Jdeme, jdeme. Promluvím s nima, jdeme. Dovnitř nesmíte. Proč kurva? Jsme tu s invalidou. To je rasismus! Podívej, chlapče, já poznám problémy podle ksichtu. Proto jsem tady.

Vám nevěřim. Máte ksichty pěknejch hajzlů. A víš, jak to vím? Protože já jsem hajzl taky, takže možná tak nasrat. Pěkně zkurvenej hajzl. Zasranej ukrutnej vrah. - Poslouchejte. - Nešahej na mě! Poslouchejte, pane. Jeli jsme sem hroznou dálku.

Přijeli jsme z východu, od Sevilly. Nepustěj nás nikam a... Jsou Vánoce! Nemáte slitování? Nemáte srdce? Tak dělejte, dovnitř. Něco ti poradim, pačesi. Jestli se budete dál tvářit jak debilové a něco poserete, odejdeš s monoklem od Ježíška.

Přísahám. Dobře, díky. Šťastné a veselé. Hele... Toho za náma vůbec neznáme. A prodává tablety. Jak ne?

Co je jako? Máme tam kámoše, pusťte nás! Brácho, zavolej mi na ten rave. Průměrný chlap jde na párty s vidinou užít si večer se vším všudy. Složení je jasné: alkohol, zábava a sex. Postupně se naučí analyzovat situaci. Jako lev pozorující stádo antilop, než si vybere tu nejlepší.

V týhle noční džungli jsou ženský tří typů. Zaprvé, kobry. Je snadný je poznat. Tancujou sebevědomě a nekoukají se okolo sebe. Nemusejí. Už totiž jsou v centru pozornosti supů, co okolo nich krouží celou noc.

Tancujou smyslně, ale brání se. Jako opravdová kobra královská. Pak tu máme hyeny. Odhodlaný zkusit štěstí na ranní mršině. To poznáte. Stejně jako my hledají mezi lidma spřízněnej pohled, kterej by je potěšil.

To jo. Narozdíl od kobry... jsou jedinečný. Jako by se po stvoření každý z nich rozbila forma. Díky Bohu. Kurva. To se posralo. Poslyšte! Pane, poslouchejte!

Bože! Řikam, že... Zkoušel jsem novou formu. No a... Je to zmetek, špatný. Vypadá jak kuří oko. Odporná figurka. Co s tim? To vyhodim, ne?

Je na hovno, ne? To nemá žádnej tvar. K sakru. Dobře. Dobře, tak ji nechám. Nechám ji. Bude z ní mučednice. Dobrá. Ale formu vyhodim. Zničim, vole.

Nestojí za nic. Nemá to tvar. Zmetek. Kurva. To Zurdo je pro takový spása. S vědomím, že jsou jeho hlavním zájmem je to velice úspěšný muž. A ony mají radost z toho, že jsou úspěšné i před pátou ranní. Dělej, přitvrď.

A konečně, ty nejzajímavější. Labutě. Dřív hyeny. Díky času a genetice vypadají jak členky skupiny Cobra Dose. Někdy se to stane tak rychle, že si toho ani nevšimnou. A někdy chtěj prostě dohnat ztracený čas. Poznají se, protože se nezbavily toho tiku a rozhlížej se.

Tyhle jsou moje specialita. No kurev milion! Seš kokot nebo co? Víš, co to dá, vyprat domácí chlast? - Sorka, jsem tě přehlíd, kámo. - Kámo? My žádný kámoši nejsme. Ty blbečku. Ty vole, bav se. Jsou Vánoce. Rozjeď to na maximum, chlape! Jseš tam dole.

Neboj, já ti ty kalhoty vyčistim. Oko za oko. Oko za oko. Zub za zub. ZADRUHÉ. Pusťte mě, debilové, já si nezačal! Jsem ti to řikal, pačesi. Zavolam další sanitku. Tak chcete ho, nebo ne? Mám další zájemce.

Jo, ale nevypadá jako dalmatin, co? Jste si jistý, že... Pane, psy cvičím 20 let. Tohle je dalmatin, a to čistokrevnej. Jenom se ještě nevybarvil. Ještě bude strakatej. Dcera ho bude milovat. Za dvě stě je váš.

Dobře, vyznáš se. Dám ti sto. Dvě stě. - Sto pade. - Dvě stě. Dobrá. Tady. Tak jo. Šťastný a veselý! Taky.

Co je, borci? Šťastný a veselý! Co je? Jak co je? Díky Kakimu nás vyhodili z jediný diskotéky, na kterou nás pustili. Jedině dobře! Akorát jim tam smrdělo z podpaží. Co se nesmí vevnitř kouřit... Seru na to. No ale to je proto, že ty seš dole na úrovni toho smradu.

Ty jdi do prdele. Táhne z tebe whisky. Hele, takže jointa a domů, pánové. Jaký domů, kurva? Pojdte se mnou, vezmu vás na nejlepší místo ve městě. Tohle se mi líbí, brácho. Jdeme! Bacha na hlavu, vole. Tak tohle je dobrej Hostel.

To s tim prstem v zadku, uvidíš. Raz, dva, polívčička z rýže. S paprikou? Paprikou. A mlíko je v mlékárně. A táta je v továrně. Fešák, fešák, jak bublinka. Kampak jdeš ty hezounku?

Do starých dobrých časů. Raz, dva, z kola ven. Jen ty, od božího syna, ji zachráníš. Narodil se v Betlémě, umřel na kříži. Tak dovnitř. Romino, kočko, napiš to na šéfa. Ty vole, Rata Nevím, jak to děláš, ale... Nemam se ptát, já vim. Ale vždycky nás překvapíš. No já bych se na to zeptal.

Hele, něco vám řeknu. Já vim, že dělam někdy divný věci a že nikdy nic nevysvětlím. - Ale co jsem se vrátil do čtvrti... - Dělej, vole. Dobře, pracuju pro nejvlivnějšího člověka ve městě. Jsem jeho pravá ruka. Takže mu honíš? Dělej, kdo to je?

A hele! Můj oblíbenec! A jeho kámoši smažky. ZATŘETÍ Šéfe, dalmatin je prodanej. Dobrý, chlapče. Dobrý. Váš kolega je ryzí zlato. A to potvrzuje mojí teorii, že v každý žumpě se dá najít šperk.

Ten bar je hustej. Co? Že je to hustej bar. Neslyšim tě. Že je hustej. Hele! Můžete ztlumit tu hudbu, k sakru? Tak cos řikal, chlape? No, že tenhle bar...

- je dost hustej. - To jo. Hele, máte rádi poker? Jasně, ne? Jdeme! Ukážu vám VIP salonek, dělejte. Tudy. Don Luis je buzna! Tomu dejte přes držku. Pánové, omluvte tu pauzu, ale tohle tuc tuc mi pěkně leze na nervy.

Tohle není hudba. Nedá se na to tancovat, nic. Dělej, DJ! Stojíš mě balík. Pusť tam nějakou klasiku. Jsou Vánoce. Zahraj, třeba Čokoládovýho Františka, Žlutý traktor nebo něco takovýho.

Jdeme. Tak jo, líbí? Dáme si vánoční partičku, ne? Posaďte se, kam chcete. Tak jak? Dáte si jednohubky, šunku? Stačí šunka. Dobrý večer, pánové. Vítejte v pokeru Dona Luise.

Nejlepší soukromé stoly ve čtvrti. V nejumělečtější čtvrti, v nejlepším městě na světě. Don Luis poker, oker, oker. Co si zahrajeme? Otevřený, Texas hold 'em? Pětkovej je dobrej, ne? Pane Luisi, bez krupiéra, ne?

Beztak jsou tu všichni podplacený. Dobře. Tak klídek, vojáku. Peti, prosím. Je sexy, co? Byla Miss Banderilleros '95, pánové. Ale jasně. V týhle čtvrti je luxus nedoceněnej. Tak jo.

Kdo rozdává? Já to zamíchám. Od první chvíle to byla hodně zvláštní hra. Pan Luis byl profík a byl nepřemožitelný. Znal snad všechny naše karty. Jako by měl rentgen. Ne, že bysme měli velký šance. Tak třeba Jizva neměl ani páru o tom, co to hrajeme.

Prší! Ven ze hry! Zurdo? O tom už víme, že nemá zrovna nejšikovnější ruce. A to je třeba v pokeru dost velká překážka. Ven ze hry! Kaki od začátku jen pokládal. Neměl šťastnou ruku.

Já padl taky. A prohrál všechny ušetřený peníze, se kterýma jsem měl vyjít do února. - Rozhodně jsem měl dávno odejít ze hry. - ZAČTVRTÉ Dobře, dobře, dobře. Takže už zbývám jen já a voják na kolečkách. Můžeš to vzdát a budeš na svém.

Jsou Vánoce, ne? Pane Luisi, měl byste vědět, že Kaki se nikdy v životě nevzdává. Tak se mi to líbí! To má koule! Ber, rozdávej ty, abys viděl, že neblafuju. Ještě si pamatuju starý příběhy, který mi kdysi Kaki vyprávěl.

Ve všech válkách, kde prej byl, byl poker v zákopech na denním pořádku. A on byl neporazitelnej. Dobře, Jeréz. Dorovnávám. Dorovnáváš sázku? Takže já přihazuju dvě konzervy dnešní večeře. Jaký jsou?

Jak to mám asi vědět? Mam místo očí rentgen nebo co? Dvě konzervy. A placatku rumu s whisky. Dobře, tak dorovnávám... Odznáčkem pro štěstí. Odznáček pro štěstí. Taková píčovina.

To nemá na dvě konzervy překvapení a placatku s Kaki koktejlem. Ti říkám, že jo. Je to můj život. Co ho mám, jsem živej. Tohle je jenom pově... Po-vě... Je to kokotina. Já žádnej pitomej odznak nemám a taky se mi nic nestalo.

A hlavně, štěstí jo? Královská postupka. Kurva, a já mam jenom... V tu chvíli mi došlo, co to bylo za hru. Jako vždy, pozdě. Don Luis hrál s tou výhodou, že znal naše karty. A Rata byl ta zrada.

Využíval naší důvěry a celej večer obíhal stůl. Bez problémů nám koukal do karet. A pak to prozradil starýmu díky nenápadnýmu znamení prstama. Ted už vím, do jaký prekérky se Rata dostal. Ale ten večer mě zaslepilo snad kouzlo Vánoc.

Tak vojáku, obecenstvo čeká pořádnej závěr, ne? Co? Máš na to koule? To každopádně! - Moment. - Mlč, Negro, a nech mě. Koukám... A přidávám klíčky od baráku. Jasně, pane.

Chvilku, prosím. Peti! Pro štěstí. Dobře, tak lituju vojáku. Čistá postupka! Zařvi si a fňukej. Klídek, dědo. Copak nevíte, že vítězství se slaví, až když jste si jistej, že nepřítel nedejchá?

Královská postupka! Tady máš! Další u mě doma. Krásné Vánoce. Dobrá, byla to... dobrá hra. A teď... vypadněte z mý VIP herny. Všichni ven! Ty ne, Rato.

Ty ne. Zůstaň chvilku, promluvíme si. Ano, pane. Ten mě pošle do prdele, ty vole. Měls myslet na nájem, vole. ZAPÁTÉ Kolik je? Kde to kurva jsme?

Můj krk a záda. Já na to seru. No mně je výborně. Ty vole, to jsme to zas pohnojili. Ty vole. Je vánoční ráno, vole. Jsme hovna, chlapi. To byly teda Vánoce.

Bez večeře. Bez dárků. Bez koled. Bez jedinýho eura. No, ale dobře jsme zapařili. A zapíchali si. Já si to dodělal sám, Jizvo. Jsme hovna.

Stejská se mi po mámě. Seš buzna, Negro? Šťastné a veselé, hoši! Byli jste pařit, co? Kolegové. Kolegové. Promiňte, ale nemáme drobný. Hej!

Na dárky je tu přece Santa! Jo? A nemáš tam brufen nebo paralen? To ne, ale mám tu sladkosti. Jeden pro tebe. Další pro tebe. A další pro tebe. Hele, koho to tu máme? Můj oblíbenej chlapeček. Cože?

Hej, kolegové! Byli jste letos hodní? Ty si zasloužíš dárek víc než ostatní. Tady máš, na. Chceš se projet po parku se Santou? Jdeme. Vezmu tě na procházku a pořádně to rozjdeme. Co děláš, debile? Tak jak včera?

Pořádně si zaskóroval, co? Kdyby mi to řekl kdokoliv jinej, byla by to taková malá výhra. Ale od Zurda mi to jen připomělo, že bylo i zašesté. ZAŠESTÉ Pánové! Dáme vánoční snídani. Alespoň. A co bude jako otevřený?

Půlky tvý starý leda. Všude bude otevřeno. Vždyť jsou dvě dopoledne. Ty vole, luxusní hodinky! Fuj, odporný. Jdem k Sergiovi. Má pivo a koblihy. Zvu vás, dneska je to na mě. Vole, tak jo.

Krásný Vánoce, pánové. Hajzlové zasraný. Seru na to, zkurvysyni. Pěkně zkurvenou čtvrť tady máte. Kokoti. Příští rok jdu do obchoďáku. Na tohle seru. Chvilku. Akce!

Ach ne! Sotva ji odtuď někdy nevytáhnu. Jsi si tak jistý? Ty vždycky říkáš, že to nejde. Nikdy neposloucháš, co ti říkám. Mistře. Přemisťovat kameny je jedna věc. Tohle je něco naprosto odlišného.

Ne. Odlišné to není. Je to odlišné jen ve tvé mysli! Odvyknout si musíš, co naučil ses! Dobrá! Zkusím to! Ne! Zkusit ne.

Udělat. Nebo neudělat. To není zkusit. Nemůžu. Je příliš velká. Velikost nerozhoduje. Na mě podívej se! Podle mé velikosti soudíš mě? A neměl bys...

Mým spojencem síla je. A mocný spojenec to je. Život vytváří ji... posiluje ji. Je to energie, co obklopuje nás... a svazuje nás. My dva, bytosti světla my jsme. Ne tato hrubá hmota.

Kolem sebe ty sílu cítit musíš. Ano, tady. Mezi tebou, mnou. Stromem. Skálou. Všude, ano. Stejně tak mezi zemí. A tou lodí.

Chcete nemožné. Dědo. Jdeme, pojď. Na co si tady hrajete v těch hábitech? Jdeme. A ten fotbalovej dres? Jo, tady. Překlad: lukan_cruz www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já bych nechal papa noel tak jak to je , my máme ježíška , amerika santu, rusove dědu mráze atd..

200

Odpovědět

Díky moc, jako vždy perfektní. Jak seriál tak překlad :D

200

Odpovědět

Také se připojuji s díky za dobrou práci. Ten Papa Noel jako Ježíšek nebyl v kontextu asi nejlépe zvolen a jetě na začátku asi má být, že "každy si pamatuje minimálně na jeden okamžik"- nějak mi to bez toho čísla nezní.

Byl někde v díle meloun? Asi jsem ho přehlédl.

190

Odpovědět

Děkuji za další díl tohoto skvostného díla.

Pozn.:
Překládat "Papa Noël" jako ježíšek mi přišlo docela nešťastné, protože si potom v českém překladu Kaki sám sobě odporuje. Spíš bych tam dal "Děda mráz" nebo "Santa Claus".

192

Odpovědět

opraveno, díky za připomínku a zdravím;-)

190