Marilyn Manson - The Beautiful PeopleHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:324
Počet zobrazení:6 027

Dlouho jsme v Hudebních klenotech neměli něco tvrdšího, na což jste v poslední době začali opět upozorňovat v komentářích. Padla i konkrétní zmínka o Marilyn Mansonovi, tak ho tu máte. Marilyn Manson patří mezi nejkontroverznější osobnosti hudebního průmyslu, a to jak svým zjevem a chováním, tak i svou tvorbou a tématy, na která upozorňuje. Jeho tvorba je mnohými považována za urážlivou a obscénní. Jeho fanoušci naopak oceňují jeho osobitost a promyšlenost textů, ve kterých se nezdráhá mluvit i o nepříjemných tématech, kterými dráždí většinovou společnost. Takovým příkladem je i skladba The Beautiful People (1996). Manson v ní kritizuje současnou společnost opěvující krásné, silné a mocné. V roce 2006 se píseň umístila jako 28. v žebříčku Vh1 nejlepších metalových písní v historii. Videoklip k písni byl nominován na Ceny MTV 1997 v kategorii Nejlepší rockové video a Nejlepší speciální efekty.

 

Přepis titulků

Nechci tě a nepotřebuju tě. Nesnaž se vzdorovat, nebo tě zmlátím. Nemůžeš za to, že se ve všem mýlíš. Slabí jsou od toho, aby ospravedlňovali silné. Krásní lidé, krásní lidé. Závisí to jen na velikosti tvého chrámu. Pro stromy nevidíš les. Nevadí ti klečet ve vlastních sračkách.

Není čas dělat rozdíly. Nesnášej každého odpůrce, co ti zkříží cestu. Hej ty, co vidíš? Něco krásného, něco svobodného? Hej ty, proč jseš tak zlej? Když žiješ s opicema, je těžký se neušpinit. Červi se usadí v každém hostiteli. Je těžké určit, kdo je jimi prolezlý nejvíc.

Odporní lidé, odporní lidé. Je to anatomicky dané, jako velikost tvého chrámu. Může za to kapitalismus. Staromódní fašismus to dá do pořádku. Hej ty, co vidíš? Něco krásného, něco svobodného? Hej ty, proč jseš tak zlej? Když žiješ s opicema, je těžký se neušpinit.

Není čas dělat rozdíly. Nesnášej každého odpůrce, co ti zkříží cestu. Krásní lidé, krásní lidé. Krásní lidé, krásní lidé. Krásní lidé, krásní lidé. Krásní lidé, krásní lidé. Hej ty, co vidíš? Něco krásného, něco svobodného?

Hej ty, proč jseš tak zlej? Když žiješ s opicema, je těžký se neušpinit. Hej ty, co vidíš? Něco krásného, něco svobodného? Hej ty, proč jseš tak zlej? Když žiješ s opicema, je těžký se neušpinit. Krásní lidé, krásní lidé. Krásní lidé, krásní lidé.

Krásní lidé, krásní lidé. Krásní lidé, krásní lidé. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Víc věcí od něj, má hodně zajímavý písničky a texty! :)

20

Odpovědět

Mazec Síla.. 8-)

30

Odpovědět

Přeložte Marky Mark And The Funky Bunch - Good Vibrations! Pllllls :)

00

Odpovědět

Tyhle cenzurovaný verze mi vadí... "There's no time to discriminate, hat every motherfucker that's in your way!" je víc udernější :D

320

Odpovědět

*hate

71

Odpovědět

Paráda, dík

91

Odpovědět

Já tu písničku znám hlavně z SG:Atlantis.

181

Odpovědět

Promyšlenost textů? Nechtějte abych ty slova spočítal a pak shrnul co nám tady Marilyn sděluje, protože to vážně nic promyšlenýho není. Chápu ten hudební projev moc prostoru ke slovům nedává, ale i tak, takový absolutní minimum textu snad nikdo nemůže brát jako jakýkoliv sdělení. Osobitost ? No tu má i lady Gága a jaká je to kvalitní umělkyně že ? Čím víc se člověk musí maskovat, převlíkat, modifikovat a vypadat jako blbec, tím víc se snaží zakrýt fakt že jeho hudba není tak kvalitní a zábavná sama o sobě, neříkám že se to nutně týká i Marilyna, ale ještě jsem od něj neslyšel písničku která by se mi opravdu líbila a to o něm vím (snadno se díky vzhledu zapamatuje) snad od narození. A teď mě za můj názor na tenhle hudební klenot ukamenujte :)

3675

Odpovědět

nemyslím si - dvě slova: DAVID BOWIE :-D

192

Odpovědět

+ChannyPromiň, ale to si asi děláš srandu, ne? Srovnávat tohleto s Davidem Bowiem? To jako vážně? Bowie je legenda, která měla v osmdesátých letech sice velice specifický styl, ale rozhodně se nedá hovořit o tom, že by maskoval svůj vzhled jenom proto, aby překryl to, co napsal. Slyšel jsi někdy nějaké jeho songy, viděl jsi jeho live vystoupení? Soudím, že ne, protože jinak bys nemohl napsat to, co si napsal. Já většinou nikdy nic nekomentuji, upřímně je mi celkem jedno, co si kdo myslí, ale na tohle jsem prostě musela zareagovat. A na závěr ještě něco, ať si kdo poslouchá, co chce, ale tvrdit o Mansonových textech, že jsou hlubokomyslné? Jeho jediným záměrem je šokovat - nutno ale říci, že to mu jde výborně :-)

05

Odpovědět

Chlapče keby si len vedel niečo o jeho textoch :D Ako tak vidím ty rozumieš iba tým naším raperským sračkám... Keby si si niečo o Mansonovi naštudoval a prekukaval každý jeden text tak by si rozumel ;) Nuž ked nechápeš a nechceš chápať to je tvoja chyba.. MM 4ever!

10

Odpovědět

“I am not an elephant! I am not an animal! I am a human being! I ... am ... a ... man!”

83

Odpovědět

Slunce v duši

82

Odpovědět

To je tak progresivní hudba.... asi jak Iveta Bartošová.

1355

Odpovědět

Tak nezapomeň že je to 20 let starý flák, co už mladší generaci moc neřekne. Je to stejné jak považovat dnes za progresivní Beatles, pro naše rodiče to tak ale bylo ... s Bartošovou bych ho nesrovnával, té už dávno ujel vlak :)

193

Odpovědět

Pozér

1245

Odpovědět

Haha tak to vypadá, že mě tady někdo konečně poslechnul :D

3514

Odpovědět

jinak The Dope Show mi přijde jako naprostej top, rozhodně by to chtělo taky překlad

1014

Odpovědět

+Zlopán+ jak se vám libil minulý týden v Praze? :)

720

Odpovědět

Kamarád na něm byl a říkal, že předloni to bylo lepší :) Já to zase jako obvykle nepromyslel a když jsem se rozhodl, že bych šel, tak bylo moc pozdě :D

20

Odpovědět

+czKarlosMně to přišlo 2012 mnohem horší, ted mi přišlo že byl docela ve formě :) super koncert

21

Odpovědět

Konečně zase písen, kde bylo na překlad více než dvě věty :D

682