Marilyn Manson ‒ Coma WhiteHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:46
Počet zobrazení:4 755

Coma White je název písně od americké rockové skupiny Marilyn Manson. Jde o poslední track z kritiky i fanoušky velmi ceněného alba Mechanical Animals. Jedná se o hard rockovou baladu, kterou napsali a složili společně zpěvák Marilyn Manson, Twiggy Ramirez, Madonna Wayne Gacy a Zim Zum a kterou produkoval sám Manson a Michael Beinhorn. Píseň je inspirována bouřlivým vztahem Mansona s Rose McGowan a zároveň i následnou otupělostí, kterou Manson pociťoval jakožto následek jeho tehdejšího zneužívání drog kvůli výše zmíněnému vztahu. Píseň sklízela veskrze pozitivní hodnocení od hudebních kritiků, někteří ji dokonce považují za jednu z nejlepších z repertoáru kapely. Ačkoliv album vyšlo již 15. září 1998, videoklip a singl samotný byly pozdrženy kvůli tragickému úmrtí Johna F. Kennedyho mladšího, a vyšly tak až téměř o rok později, 20. září 1999. 

Videoklip režírovaný Samuelem Bayerem během 20. a 21. února 1999 v Los Angeles na sebe strhl ihned pozornost a mnohými je dodnes považován za velmi netaktní, až nevhodný, neboť parafrázuje neblaze proslulý atentát na amerického prezidenta J. F. Kennedyho. Během let byl klip dokonce i nařčen z inspirace pro pachatele nechvalně známého masakru na Columbinské střední, což se později skupině podařilo vyvrátit.

Přepis titulků

Překlad: ISNS www.videacesky.cz Je něco chladného a prázdného za jejím úsměvem. Stojí na nadjezdu u své Pařížské. To proto, žes byla z dokonalého světa, ze světa, který mě zavrhl dnes, dnes, dnes, abych utekl pryč.

Pilulka, aby tě otupila, pilulka, aby tě zblbla, pilulka, abys byla někým jiným, ale ani všechny drogy na tomhle světě ji nezachrání před ní samotnou. Její ústa byla prázdná rána a čekala, až padne. Krvácela jako rozteklá polaroidka, co ztratila všechny své hračky.

Bylas z dokonalého světa, ze světa, který mě zavrhl dnes, dnes, dnes, abych utekl pryč. Pilulka, aby tě otupila, pilulka, aby tě zblbla, pilulka, abys byla někým jiným, ale ani všechny drogy na tomhle světě ji nezachrání před ní samotnou.

Bylas z dokonalého světa, ze světa, který mě dnes zavrhl. Pilulka, aby tě otupila, pilulka, aby tě zblbla, pilulka, abys byla někým jiným, ale ani všechny drogy na tomhle světě ji nezachrání před ní samotnou.

Pilulka, aby tě otupila, pilulka, aby tě zblbla, pilulka, abys byla někým jiným, ale ani všechny drogy na tomhle světě ji nezachrání před ní samotnou.

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle, ze je hudebni klenot 20. stoleti? Really? Tvl kdo to vybira.

24

Odpovědět

Tiež by som bol radsej za Evu a Vaška, ale snáď sa Brian raz na nich dotiahne

72

Odpovědět

Já.

10

Odpovědět

+ISNSA já tě chválím! Nedá se trefit do vkusu každého internetového experta hudební historie :-D

10

Odpovědět

+BrunoDíky :-)

00