Mark Gungor - Příběh dvou mozků

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:4 089
Počet zobrazení:107 659

Toto je část vystoupení Marka Gungora, amerického pastora, který se rozhodl, že někdo musí pojmout pomoc v manželství trochu jinak. Zábavnou formou tady podává rozdíly mezi myšlením muže a ženy.

Přepis titulků

Začnu s mužským mozkem. Mozek muže je velmi unikátní. Jeho mozek je totiž tvořen malými krabicemi. A máme krabice na všechno. Máme krabici na auto, krabici na peníze, krabici na práci. Máme krabici na vás, krabici na děti, krabice na vaši matku je někde ve sklepě. Máme- máme... Máme všude krabice. A pravidlem je, že krabice se nedotýkají.

Když muž o něčem mluví... Přijdeme k příslušné krabici... Vytáhneme tu krabici... Otevřeme jí... Mluvíme jen o tom, co je v téhleté krabici! Jasné? A pak tu krabici odložíme, ale dáváme přitom velký, velký pozor, abychom se nedotkli jakékoli jiné krabice!

Omlouvám se, na chvíli mě ovládla moje katolická výchova, ale... Nejsem katolík, ale když jsem byl malý, chodil jsem do katolické školy. Znal jsem jeptišku, co učila o Pekle, jako kdyby se tam narodila. Na to nezapomenu... Vlastně to pro mě bylo dobře, byla to dobrá věc! Takže ženský mozek se od mužského diametrálně liší. Ženský mozek je tvořen velkou koulí drátů. A všechno je propojeno se vším!

Peníze jsou propojeny s autem, auto je propojeno s prací, A děti jsou propojeny s vaší matkou a všechno je... Je to jako internetová superdálnice! Jasné? A všechno to pohání energie, kterou nazýváme emoce. Je to... To je jeden z důvodů, proč mají ženy sklon si pamatovat všechno! Protože pokud vezmete událost...

a spojíte si ji s emocí, vpálí se vám do mozku a pamatujete si ji navždy. To samé se děje i mužům, jen se to nestává moc často, protože upřímně: je nám to fuk. Ženy mají sklon se starat o všecičko! A prostě to milují. Jasné? Muži mají v mozku krabici, o které ženy nemají ponětí. Tahle zvláštní krabice v sobě nic nemá!

Je to pravda. Vážně. Vlastně ji nazýváme Krabice ničeho. A ze všech krabic, které muž v mozku má... Krabice ničeho... je naše oblíbená. Pokud muž dostane možnost, vydá se do Krabice ničeho pokaždé. Díky tomu může muž celé hodiny dělat něco, při čem vypadá jak po mrtvici. Jako rybaření: A milujem to, díky tomu může chlap sedět před televizí a dělat: Tvoje oblečení...

Samozřejmě, z tohohle naše manželky šílí. Vyjedou na vás a křiknou "Přestaň!" "Takhle se nemůžeš na nic koukat!" Taky že ne. Jdi pryč. Tohle už bylo změřeno, Pennsylvánská univerzita před lety dělala studii, a zjistila, že muži mají schopnost naprosto o ničem nepřemýšlet a přesto stále dýchat.

Víte, připojili k nim ty dráty a tak k měření mozkové aktivity a to udělalo: Myslím, že je mrtvý! Vypadněte. Tohle ženy nedokážou! Tohle ne, jejich mysl nikdy nepřestane: A nerozumí Krabici ničeho!

A z toho šílí! Protože z ničeho žena nešílí víc, nic ji nenaštve tolik, jako sledovat muže, který nedělá... nic! Jedno z největších odhalení je pro ženy právě Krabice ničeho. Všechno začíná dávat smysl! A viděl jsem ženy, které se ptaly... "Vůbec nic..."

"Můžu s ním do jeho Krabice ničeho?" Ne! "Proč ne?" Protože potom je otevřená! Navíc tam vejdete a začnete: "Víš, vážně by to tu chtělo obrázky." "Pěkný stoleček tady, pár kytek a..." Ne!

Nic! Vypadni! Nechci tu nic! Zajímavé je, jak muži a ženy zvládají stres. Dobře. Když je muž ve stresu... To jediné, co chce je utéct do svojí Krabice ničeho. Takhle relaxujem. To poslední, co chceme, když jsme ve stresu, je promluvit si o tom. Nechcem o tom mluvit, chcem jenom: Prostě proto, že ona z toho šílí.

Žena, která uvidí muže v tom vegetativním stavu přijde a zeptá se: "Na co myslíš?" Na nic. "Na něco přece myslet musíš!" Ne, nemyslím na nic. Ten chlap byl v pohodě, než se objevila ona. "Jdi pryč!" Dobře? Protože takhle zvládáme stres, prostě: A když je ve stresu žena...

Musí o tom mluvit. Pokud si o tom nepromluví... její mozek doslova... vybuchne. Takže začne: A znám muže, kteří utíkají od svých žen, když tohle dělají. A já se ptám: "Proč od ní utíkáš?"

A on na to: "Protože nevím, co jí mám říct!" Sakra, jsi muž, ty jí nemáš říkat nic Ona nechce, abys něco říkal. Víte, spousta mužů má pocit, když... když začnete... vyprávět o svém stresu, cítí se povinni to napravit. Jasné? Protože tak to dělá muž. Vypráví o problémech jen jinému muži. V naději, že ten mu pomůže to napravit. Dobře?

Ale ona není muž! A když to zkusíte napravit, zabije vás. Jasné? Nechce od vás radu. Nechce, abyste jí pomohl. Chce abyste sklapl a poslouchal! A pár dam: "Správně, jen mu to vysvětlete!" "Řekněte, ať sklapne!" Překlad: ScreaMaker Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (150)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prosila by som videa Karel Šíp,J.Bohdalová atd.

1929

Odpovědět

Pokud někdo chce našel jsem odkazy (cca 10 po 10-14min v angl) na youtube. Je to asi kompletní přednáška. http://www.youtube.com/watch?v=LiFsFwY3uG8&list=PL1051D2F93FAFAE85&index=1&feature=plpp

211

Odpovědět

...moc pěkný, zjistila jsem, že jsem chlap:-)).

247

Odpovědět

Nic nového,tak mi dnes připadá většina z Vás v sukni

00

Odpovědět

moc dobrý :D taky bych se přimluvil, k dalším videům :)

212

Odpovědět

diki fakt, pacia sa mi tie videa. A mam otazku, nemohol/la by si urobit titulky k jeho dalsim videam? ale good job, thx

201

Odpovědět

super video :) ale je 1 malá chybka v překladu.. kolem 5:18 jak mluví o televizi je tam "It glows" což znamená to svítí a ne to jak tam je "tvoje oblečení" ... ale to je detail :)

190

Odpovědět

Vtipné s trochou nadsázky, ale fakta jsou pravdivá :-)

202

Odpovědět

popelko, emancipace spociva v necem jinem nez snest realnou kritiku. Marc trefil naprosto vsechno a naprosto tleskam. P. S.: Nectu Katku....

190

Odpovědět

To je blbost, není to tak.
Stereotypy. Klip je výborný, je to skvělý bavič.
Ale diskuse se účastní jen ženy, které nemají vyšší ambice, než číst Katka recepty a nedělní Blesk...
Je to samozřejmě naprostý nesmysl. Je to hlavně zábavná show, jestli jste to tedy pochopily...

1927

Odpovědět

Tak jsi to vůbec nepochopila, protože jest fakt, že muž jinak myslí a žena též jinak myslí! I hraje tam i emoce...

261

Odpovědět

Jsem ženská a naprosto souhlasím! Jsme jiné a i oni jsou jiní a to dělá život krásný. Nezesměšňuje nikoho. Prostě je to tak!

241

Odpovědět

To sedí jak zadek na nočník :-) je to ale fajn, kdybychom byli stejní, byla by to nuda :-)

222

Odpovědět

Jo, souhlas - ten chlap přesně ví, jak to funguje :D - je skvělej

214

Odpovědět

Je to skvělý a myslím, že nezesměšňuje nikoho. Opravdu je to jen o rozdílech a nadsázka není na škodu. Viděla jsem to několikrát a pokaždý jsem se smála.
Díky za překlady. Nejsem dobrá na jazyky a tak prosím o další. Je v tom spousta pravdy, tak ať se ještě něco o těch chlapech naučím :-)))

190

Odpovědět

Eevee: Naprostý souhlas, ten chlap ví jak to u nás chlapů je

190

Odpovědět

Rozhodně mi to nepřipadalo vyprávěné tak, aby to zesměšňovalo ženy... Je to pouze o rozdílu v tom jak přemýšlejí muži a jak ženy a já osobně jsem se smála od začátku až do konce, protože to sedí prostě uplně na každýho, koho znám :-)
A pokud se přítomným dámám na tom snad něco nelíbilo, měly by se nad sebou asi zamyslet...

211

Odpovědět

ne bylo to fakt super jiný pohled na tu problématiku ;)

190
Další