Master Chief vs LeonidasEpické rapové bitvy historie

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:135
Počet zobrazení:5 152

Fiktivní a historický vojenský velitel se tentokrát utkají na hudebním poli. Je důležitější mít dobrou výzbroj nebo namakané břišáky? Kdo vyhrál? A kdo přijde příště? Vy rozhodnete!

Kdo přijde příště?

Lewis a Clark vs Bill a TedJustin Bieber vs Beethoven

 

Poznámky:

 • Dnes večer budem rýmovat ve stínu. - ve filmu 300, bitva u Thermopyl, Leonidas v proslovu říká "Dnes povečeříme v pekle!" a stínem je myšlena přesila perské armády.
 • V HALO a dalších střílečkách vidíte hru z pohledu postavy, za kterou hrajete, proto se jim říká "first-person shooters". Masturbaci pak člověk za počítačem vidí ze stejné perspektivy, žeano. :D
 • Cortana je umělá inteligence ze hry HALO. Výraz "to go Greek" znamená anální sex, proto Chief říká Leonidasovi, aby si své rýmy strčil někam.
 • Pomník tvých hříchů je jeden achievement ve hře; "soldier we need you to be" je nejnižší hodnost.
 • MC je jiné označení rapera.
 • Ve Spartě se postižené nebo slabé děti házely z útesu, protože z nich nemohli vyrůst silní vojáci.
 • "Nebude se ti to líbit. Nebude to rychlé. Já nejsem tvůj král/tvá královna." jsou citace z filmu, kdy Perský král znásilní Leonidasovu ženu, načež ona jej později probodne. Chief chce být k Leonidasovi milosrdný, proto mu řekne, že jeho porážka proběhne rychle.
 • Guns (zbraně/pistole) jsou jiný výraz pro velké bicepsy.
 • Master Chief tráví část hry v hibernaci; také nesundává helmu, takže nikdo nezná jeho podobu.
 • Fabio Lanzoni je slavný italský model, který rád pózuje s odhalenou hrudí.
 • Leonidasovu armádu zradil hrbatý Ephialtés.

Přepis titulků

EPICKÉ RAPOVÉ BITVY HISTORIE Sparťané, jdeme na to! Ukážeme tomu vojáčkovi, kdo je větší tvrďák! Právě jsi udělal velikou chybu, zahodím tě jak tříštivej granát! Rozšlapu ti ksicht ve svých sandálech a dnes večer budem rýmovat ve stínu. Tví fandové jsou tlustí nerdi před počákem, u her si je honí, když jejich hrdina střílí. Tvoje brnko je tvrdý, ale na mý břišáky nemá, jsi na mým území, šéfe, tohle je Sparta!

Ne tak rychle, Cortana tvrdí, že jsi Řek, tak si svůj text strč do prdele. Mým hříchům postavili pomník, zato ty jsi jen voják, jakýho potřebujeme. Porazit mě nemáš šanci, mý iniciály jsou MC. Zatímco jsi se svýma kámošema pěkně kempil v kaňonu, já měl misi ve tvým domě a svůj plazmovej kanón ukázal tvý královně! Tvý rýmy měli shodit z útesu, protože jsou nedomrlý, nebude se ti to líbit, ale aspoň to bude rychlý.

Ha! Lepší souboj jsem měl se svým malým synem. Nepotřebuju palebnou sílu, když mám tyhle zbraně. Já jsem král; ty chrápeš v lednici letící vesmírem. Podíval bych se ti do očí, ale tak se bojíš, že ani neukážeš ksicht! A proč ty nenosíš triko, jsi snad Fabio Flinstone? Celej tvůj plán zmařil hrbáč, co má Downův syndrom. 300 prdelí čeká kopanec a zaražený kulky, tak už přestaň kňourat, protože mě svědí prst na spoušti!

Kdo vyhrál? Kdo přijde příště? Vy rozhodnete! Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle mohlo skončit už po první třičtvrtěminutě :)

50

Odpovědět

Ale no tak, tenhle Leonidas je stejně fiktivní jako Master Chef :-D Ten opravdový totiž věděl, že dobrá výzbroj je velmi důležitá, což byl taky jeden z hlavních důvodů, proč se drželi tak dlouho.
Více třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=HXZt-IlClhs
Btw, nechcete to přeložit? :-D

111

Odpovědět

Ále co, však i staré "Meeting the Spartans" je se svými třešňovými koktejly a Ghost Riderem historicky přesnější než původní "300"......detail sem, detail tam :)

21

Odpovědět

já už si ten filmek moc nepamatuju ale neznásilnil ji náhodou nějákej ten senátor ze sparty a ne perskej král? opravte mě jestli se mejlim

210

Odpovědět

Taky mám ten dojem. Král by těžko mohl mluvit před senátem.

70

Odpovědět

No kdyby ji znásilnil (Což je s**t), tak by to bylo OK. Ale nějaký idiot nebo kráva (scénárista) si mysleli , že když se královna vyspí s tím největším debilem, kterého její muž (Leonidas) nijak nemusel, takže to podpoří feminismus, nebo co...

Už vidím, jak jdu bojovat za svoji zemi a jasně na smrt a jsem celý happy z toho, že se moje žena kurví s největším debile z vesnice. Worst wife ever.

81

Odpovědět

Aj tak je vždy najlepšia časť ERB záver keď breptá "Epk tala ltr blblb llllaaaaa"

91

Odpovědět

Nevím, jak to bylo ve filmu (a tenhle Leonidas je určitě víc filmový, než reálný) ale ve skutečnosti (nebo alespoň v legendě) je původ stínové hlášky takovýto:
Perský vyjednavač nabízí Sparťanům možnost vzdát se, a ve snaze je zastrašit říká:
"Je nás tolik, že naše šípy zakryjí slunce."
Leonidas odpoví:
"Pak budeme bojovat ve stínu."

413

Odpovědět

Vlastně není. Řekl to Dinekes (jeden z vojáků), když mu bylo řečeno, že Peršané mají tolik lučištníků, že jejich šípy zakryjí slunce. Alespoň tak to Hérodotos píše.

161

Odpovědět

+Šriberv původním filmu "The 300 Spartans" podle kterého je udělaný komiks, podle kterého je udělaný film 300, to byl právě Leonidas, kdo to řekl.

Komiks je super i starý film je pecka na to jak je zastaralý, tak pořád tam jde cítit to badassactví, kterým staří Sparťané oplývali.
Určitě bych doporučil, jak milovníkům historických bitev, tak fanouškům Snyderova 300.


http://www.csfd.cz/film/26696-bitva-u-thermopyl/prehled/

00

Odpovědět

+ŠriberVy dva mě snad dovedete k antický literatuře.

90

Odpovědět

Příště Stevena Spielberga a Alfreda Hitchcocka prosím.. :D

151