Nikola Tesla vs Thomas EdisonEpické rapové bitvy historie

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:180
Počet zobrazení:5 467

Během týdne se poctivě hlasovalo a vynálezci zvítězili nad spisovateli o neuvěřitelných 268 hlasů! Abychom Epic Lloyda neměli málo, tentokrát se nám představí v roli Edisona. Partu Nikoly Tesly se pak herecky ujal Dante Cimadamore a pěvecky Nice Peter. Kdo vyhrál a kdo přijde příště? Vy rozhodnete! Poznámka: Flow (proud) se používá u raperů jako plynulost rýmu. Zároveň je to ale také narážka na to, že Edison byl zastánce stejnosměrného proudu a Tesla střídavého. Proto Edison říká, že Teslu zasáhne přímo a nenechá proud kolísat (alternate = střídavý).

Kdo přijde příště?

E.A. Poe vs Stephen KingMichael Jackson vs Elvis Presley

 

Přepis titulků

EPICKÉ RAPOVÉ BITVY HISTORIE Nástup, budeš v šoku, když začnu prskat staticky. Rozcupuju tvůj styl a přidám mezi svoje patenty. Zatímco jsi kopal příkopy a pálil mosty za sebou, já ze sebe sypal vynálezy, bohatl a ty zmiz, tví holubi tě povedou. Jseš geek s obsedantně- kompulzivní poruchou, ještě jsi neměl sex, ale byls vydrbán mnou! Rozdrtím tě, Teslo, není jak říct to něžně, mně nic neporuší flow, já zasáhnu tě tvrdě!

Vidím vesmír nekonečné energie, ale žádnou hrozbu od chabýho nepřítele. Takže mi říkej Tesla Nikola, král padnoucích vest, já tě poučím a pokud nesložíš test, přijde elektrický trest. Tak se přiznej ke svým krádežím, ať celej svět ví to, co jeden Srb udělal pro čaroděje z Menlo. Historie se přepisuje, má svý neduhy, chybí tam, že tvůj vynález je krást jiným zásluhy.

Jediná pravda je ta, že jsi vyčerpanej chudák, co je komu po tvý vizi, když se na ní vydělat nedá. Řídil jsem obchody, rozuměl věcem o kterých nemáš šajn, byl jsem hustej tak, že díky mě Jersey vypadalo fajn! Je psáno, že jsem vynalézal věci, že tě podvedli jsou kecy. Vsadím 50 tisíc doláčů, že na to nezapomeneš přeci. Chceš vidět, jak by tenhle souboj vypadal bez mýho přispění?

Žádný světla, kamery, zvuk - nic tu není! Ty hlupáku, myslíš, že mě tohle ohromí? Mý dary nepochopí tvý hamižný vědomí! Co bylo v hlavě mojí předběhlo dobu svoji, neukradls jen věci mý, ale mě lidskýmu pokolení! Je to bezdrátovej přenos pravdy, šokující příběh o tobě a o tvým bankéřovi. A kdyby lidi věděli, že jsem chtěl dát zdarma elektřinu všem, proklínali by jméno Edison s každým zapnutým spotřebičem!

Kdo vyhrál? Kdo přijde příště? Vy rozhodnete! Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V reálu Tesla, v ERBu Edion. ;)

21

Odpovědět

Edison není nic než zloděj. Dokonce i tu žárovku ukradl, má na ni jen patent, který vyhrál soudně původní vynálezce žárovky zemřel ještě před Edisonem!

60

Odpovědět

Jinak jen tak ještě mimochodem, nevím proč, ale jedním z důvodů, proč jsem měl rád VČ byl velmi rychlý přehrávač videí - i přes můj slabý počítač jsem si jel HD a načítání bylo rychlé. Teď už to není ono :(

40

Odpovědět

Rasputin vs Stalin prosíííím......

50

Odpovědět

chudáci lidi co pořád hlasujou pro E.A. Poe vs Stephen King :D dostávaj moc drsnou konkurenci :D

290

Odpovědět

Tam už se horší konkurence dát nedá. :D Zbývá Freddie Mercury vs Frank Sinatra, Rasputin vs Stalin, a pak už stojí za to jen ty skupinky - umělci vs želvy ninja, bořiči mýtů vs krotitelé duchů. :) Jo a Obama vs Romney jsem zapomněla, abych udělala radost jistým lidem. ;)

14

Odpovědět

+hAnkoPočkej, to jako že krom výše popsaného už nic jiného nepřeložíš? A co třeba vynikající nové díly - Caesar vs. Shaka Zulu, filozofové (po kterých tu byla poptávka), režiséři, Jim Henson vs Stan Lee? Nebo výborné starší kousky jako Černovous vs. Al Capone, Mario bros vs. Wright bros, Isaac Newton vs. Bill Nye (s Weird Alem Yankovicem), George Washington vs. William Wallace atd.? To jsou všechno skvělé bitvy, které určitě stojí za překlad a nemyslím si, že by si vedly hůř než třeba Grimes vs. White nebo Čingischán vs. Velikonoční zajíček, které tu už jsou... prosím prosím, nekonči s ERB! :-) Odvádíš skvělou práci.

80

Odpovědět

+hAnkoNe! Musíš pokračovat! Rozhodně stojí za překlad všechny díly s historickými postavami, ty jsou nejlepší... Prosím. :)

30

Odpovědět

Zase to pro ně vypadá bledě, ale opět jsem jim dal hlas :-D

50

Odpovědět

Ještě v čase 0:50 je "hláška" : I have reddit your best invention was a way to steal credit. Dle mého názoru se jedná o odkaz na velmi populární web reddit.com, kde si uživatelé volí obsah webu dle hlasování. kterým posouvají články, videa atd.. Myslím že Tesla tím chce říct, že článek o Edisonovy jako zloději vynálezů na web umístil, nebo ho tam našel...

08

Odpovědět

To je epické. Tesla vyhrál. Díky za překlad. :)

510

Odpovědět

Hezká práce, zdá se mi že už netlačíš při veršování tolik na pilu, jen bys možná ještě mohla dát pod video pár vysvětlivek, které se do videa nevejdou, ať nám fanouškům neunikne žádný skrytý význam. A upřímně doufám, že se jednou dostane na Kinga a Poea :/

271

Odpovědět

Taky bych byl rád, ale jak tak koukám na výsledky hlasování, tak s těmi se to asi ještě chvíli protáhne.

140

Odpovědět

Ahoj! V prvé řadě moc díky za překlad. Jsem hrozně rád, že se ERB na videačesky vrátil.
Měl bych malou poznámku k překladu. Respektive k narážce Edisona na střídavý a stejnosměrný proud. Edison byl zastánce stejnosměrného proudu a Tesla střídavého. Proto Edison říká, že si nenechá "alternate my flow" a zasáhne ho přímo. Já to nedokážu přeložit ani pořádně do češtiny. :D Vím, že je to hrozně těžké nacpat do rýmů, ale byla by škoda, kdyby tato narážka zanikla. Neuvážila by si, jestli by se to tam nedalo přeci jen nějak napasovat?
Ještě jednou dík za překlady!

180

Odpovědět

Já bohužel taky všechny skryté významy neobjevím, třeba fyzika nebyla nikdy můj koníček, takže tohle mi uniklo. :) Je fajn, že se najdou fanoušci, kteří některé věci dovysvětlí v komentářích. Do titulků, jak sám říkáš, to jednoduše napsat nepůjde; ani nejde o rým, ale o to, že by to v češtině bylo na dlouhý vysvětlování. :D Takže to dám do poznámky pod video, může být? A díky. :)

120

Odpovědět

+hAnkoAby Edison dokázal nebezpečnost střídavého proudu, který propagoval Tesla, tak Edison nechal usmažit proudem slona: https://en.wikipedia.org/wiki/Topsy_(elephant)

60

Odpovědět

+hAnkoTak proto tam smažil to ubohý štěně. :D

70

Odpovědět

Pěkný, ale v titulku na 1:02 má být mně :)

11

Odpovědět

No jo, když se na to nesoustředím a každý "mě" a "mně" si nezdůvodňuju podle pádů, tak mi to občas ujede. :D

100

Odpovědět

Ano, během zítra nahodíme pozadí pod titulky.

132

Odpovědět

to brzo vole

646

Odpovědět

+mafiosojá jsem věděl, že to určitě pochopíte :)

331

Odpovědět

+mafiosomafioso: Jinak zdráv? Doporučuji návštěvu psychiatra.

113

Odpovědět

+mafiosoBuď rád, že tam vůbec nějaké titulky jsou.

91

Odpovědět

+mafiosojezis sry sem byl moc tak nebrecte hnedka :( omlouvam se

48

Odpovědět

+mafiosose s tema palcema treba poserte buzici ale zrovna vcera u videa Nerd vs. Geek – Rhett & Link...tam se ty titulky ani nedaly poradne cist :D

28