Michael Jackson - Billie JeanHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:388
Počet zobrazení:10 592

Je středa ráno a mou povinností je vám představit další kousek z Hudebních klenotů 20. století! V předchozích třech dílech jsme se věnovali pouze hudebnímu žánru rock. V tomto díle si však poprvé představíme interpreta a skladbu z oblasti popu. A začneme hned králem tohoto žánru. Přesně tak, tímto u nás na webu vítáme amerického zpěváka Michaela Jacksona a jeho hitovku Billie Jean! Skladbu Billie Jean napsal roku 1982 sám Michael a stala se singlem alba Thriller. Je známá především díky své lehko zapamatovatelné basové lince, kterou uslyšíte po celou dobu skladby. Píseň byla 91 x předělávána, než dosáhla své dokonalosti a mohla tak být vydána. Píseň byla také podporována skvělými reklamami na Pepsi. Skladba byla mnohokrát oceněna ve formě dvou cen Grammy, jednou obdržela dokonce i American Music Awards. Později byla také uvedena do pomyslné síně slávy hudebních videoklipů. Sám Michael se ke své Billie Jean v roce 1988 vyjádřil takto: Nikdy žádná Billie Jeanová neexistovala. Dívka v písničce představuje směsici lidí, se kterými se mí bratři trápili. Nikdy mi nešlo do hlavy, jak mohly dívky jen tak říct, že čekají něčí dítě, když to ani nebyla pravda. Valná skupina lidí si ovšem myslí, že Billie Jeanová je mentálně postižená žena, která prohlašovala, že Michael je otcem jejích dvojčat. Celým jménem Michael Joseph Jackson se narodil roku 1958 v americkém městečku zvaném Gary ve státě Indiana. Již zamlada vystupoval jako frontman popové skupiny jeho starších bratrů The Jackson 5, po rozpadu kapely se vydal na sólovou dráhu. A co tak učinil, začala jeho kariéra jen vzkvétat. První autorskou desku s názvem Off the Wall vydal v roce 1979. Následující album Thriller se stalo nejprodávanějším albem všech dob. MJ nebyl proslulý pouze svým nenapodobitelným hlasem, ale vymyslel i vlastní taneční kreace, které nazval Moonwalk (měsíční chůze). Michael, ačkoliv si někteří lidé mysleli, že podstoupil bělení kůže, trpěl téměř nevyléčitelnou chorobou zvanou vitiligo, což je nemoc způsobující ztrátu pigmentu kůže. Podstoupil také řadu plastických operací, z nichž nejznámější je asi zúžení jeho nosu. Michael zemřel v 50 letech 25. června 2009 na selhání srdce. Za příčinu náhlého úmrtí byla určena akutní otrava silnými sedativy, která Jacksonovi od května roku 2009 podával proti chronické nespavosti jeho osobní lékař, jenž byl obviněn z neúmyslného zabití, za což mu hrozí celé čtyři roky vězení. Jacksonovy desky se i po jeho smrti stále hojně prodávají, i proto je právem považován za krále popu. Smrtí Michaela Jacksona se také dlouho zabíral seriál Odhalení hudebního průmyslu, který najdete přeložený na našem webu. Autor seriálu v něm tvrdí, že smrt Michaela byla předem naplánována ilumináty. Můžete se podívat sami. Opět děkuji svému spolužákovi Adamu Karasovi za popisek, často je náročnější než samotný překlad! ;)

Přepis titulků

Překlad: Překlad: bakeLit Překlad: bakeLit www.videa Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Podobala se spíš nějaké krásce z filmu.

Řekl jsem: "Nech to plavat. Ale co myslíš tím, že já jsem ten, kdo bude tancovat, na parketu, dokola?" Řekla, že právě já jsem ten, kdo bude tancovat, na parketu, v kruhu. Řekla mi, že se jmenuje Billie Jean, když vyvolala scénu. Načež každý otočil hlavu a jeho oči snily o tom, že bude tím, kdo bude tancovat, na parketu, v kruhu.

Lidé mi vždy říkali: "Dej si pozor, co děláš." "Nezahazuj se s mladými dívkami, kterým stejně zlomíš srdce." Matka mi vždy říkala: "Dej si pozor, koho miluješ." Zvaž každý svůj krok, protože lež se stane pravdou. Billie Jean není má milenka.

Je to jen dívka, co tvrdí, že jsem ten pravý. Ale to dítě není můj syn. Podle ní jsem ten pravý, ale to dítě není můj syn. Po celých 40 dní a 40 nocí byl zákon na její straně. Ale kdo to má vydržet, když je tak žádaná. Ty její intriky a plány.

Tancovali jsme totiž, na parketu, v kruhu. Tak dejte na mou dobrou radu a nezapomínejte si všechno dvakrát rozmyslet. Rozmýšlejte, rozmýšlejte! Řekla mi: "Zlato, tancovali jsme do tří," a podívala se na mě. Pak vytáhla fotku, moje dítě plakalo, oči mělo celé po mně. Tancovali jsme totiž, na parketu, v kruhu. Lidé mi vždy říkali: "Dej si pozor, co děláš."

"Nezahazuj se s mladými dívkami, kterým stejně zlomíš srdce." Přistoupila a stála jen krok ode mě. Do toho ta vůně jejího parfému. Událo se to až příliš brzo. Zavolala si mě k sobě do pokoje. Billie Jean není má milenka. Je to jen dívka, co tvrdí, že jsem ten pravý. Ale to dítě není můj syn.

Billie Jean není má milenka. Je to jen dívka, co tvrdí, že jsem ten pravý. Ale to dítě není můj syn. Říká, že já jsem ten pravý. Ale to dítě není můj syn. Říká, že jsem ten pravý. Ale to dítě není můj syn.

Billie Jean není má milenka. Je to jen dívka, co tvrdí, že jsem ten pravý. Ale to dítě není můj syn. Říká, že jsem ten pravý. Ale to dítě není můj syn. Říká, že jsem ten pravý. Tvrdí, že je to můj syn.

Lámeš mi srdce, zlato. Říká, že jsem ten pravý. Billie Jean není má milenka. Billie Jean není má milenka. Billie Jean není má milenka. Billie Jean není má milenka...

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video opět funkční.

210

Odpovědět

nefungujeee!

180

Odpovědět

majký: že jo. kde k***a sme v posraný narnii? :)

201

Odpovědět

sakra :/ člověk by si to tak rád poslechl a místo toho vidí jenom tohle:
Toto video zahrnuje obsah autora SME. Video není ve vaší zemi dostupné.

191

Odpovědět

Adam Karas: Já Vám naopak za úvodní slovo velice děkuji, někteří méně inteligentní a možná až mírně retardovaní jedinci nedokážou unést, že jste o tolik víc informovaný :-)) Vždy se rád o hvězdách dvacátého století dozvím něco nového a je to příjemný úvod do každé písně. Díky :-))

181

Odpovědět

"Michael zemřel v 50 letech 25. června 2009 na selhání srdce." Dlouho mi trvalo, než jsem pochopil, že je to věk, pořád jsem nechápal, co dělají v roce 2009 padesátá léta :)

204

Odpovědět

co tak prelozit viac Mj-ovych songov.. napr. ta najnovsia Hold my hand ma velmi pekny text :)

201

Odpovědět

"Promiň."

180

Odpovědět

ty dlouhé komentáže sis mohl odpustit nikoho nezajímá jeho celý životopis to si každý může najít na internetu!!!

1812

Odpovědět

Vždy bude nejlepší !

190

Odpovědět

Zikato: To se dost pleteš. Refrén se sice dost opakuje, ale jinak je tam textu si myslím docela běžný množství viz. http://www.lyrics007.com/Michael%20Jackson%20Lyrics/Smooth%20Criminal%20Lyrics.html

190

Odpovědět

Smooth Criminal je perfektní klip, dokonalé tančení, styl i zpěv. Ale na druhou stranu, text obsahuje asi dvě věty. :)

190

Odpovědět

ok, bakeLit. Now you are the best ;)

180

Odpovědět

Prosííím, že bude příště SMooth Criminal? Jasně, je mi jasný, že v příštím hudebním okénku z oblasti popu by byl někdo jiný, než Michael Jackson, ale až by vám náhodou došly nápady... :)

190

Odpovědět

"nadlidskými tvory" ? Dej si facku.

180

Další