Thumbnail play icon

Migranti a uprchlíciLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 210
58 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:2 814
Počet zobrazení:21 042

Migranti jsou tématem, které hýbe českou i evropskou společností. A je to téma, které dokáže lidi rozdělit na dva nesmiřitelné tábory. Co si o tom myslí John Oliver? A jak by se tato situace dala řešit? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

 

Komentáře (660)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

v jinech videich se tak nelhalo ... tady evidentne nevi vo cem mluvi

22

Odpovědět

Dokonalý příklad toho,jak Američani nic o tom neví a stejně se do nás serou! Jinak děkujeme za to,že jste rozpoutali válku v Africe a díky tomu vznikla tahle krize.Je také hezké,že jste naznačili to,že sem máme pouštět uprchlíky,aby oplodnili naše ženy a tím zvýšili naši populaci.Mám jednu prosbu,můžete už konečně dodržovat ten hezký slib nevměšování se?

36

Odpovědět

Má naprostou pravdu.

2515

Odpovědět

Jako.... řekl sice spoustu hezkých věcí... ale zapomněl na skutečné důvody, proč je nechceme přijmout. Jako třeba to, že své doklady zahodí, aby se sem prostě vecpali. Nebo to, že jsem neprchají jen političtí migranti, ale mnoho z nic jsou ekonomičtí. Také to, že je fakt, že dostat se přes moře je celkem makačka, přesto ale mají slušné ošacení, dobré mobily a podobné vychytávky. Dále mnoho případů znásilnění. Hlavě ale zapomněl na to, že se odmítají přizpůsobit, to je pak těžké jim pomoct. Nevím, jak moc to mám brát vážně, ale je z toho cítit americké sluníčkaření. Přitom ty problémy vlastně způsobili oni, ve své podstatě... Snad si to doopravdy někdo nevezme k srdci.

157

Odpovědět

Skutečné důvody? Nenechte se vysmát.

O přijímání POLITICKÝCH uprchlíků se nejedná, to je pro člověka 21. století automatické (tím spíš pro někoho z ex-Východního bloku) a mimo jiné nás k tomu zavazuje členství v OSN a další mezinárodní úmluvy.
Hlavně bysme ale byli proti sobě, kdybysme se vymezovali proti EKONOMICKÝM uprchlíkům předem. Imigranti totiž pomůžou evropským ekonomikám a národním porodnostem bez ohledu na to, z jakého důvodu do Evropy přišly (viz Oliverův údaj "19 z 20"). A zrovna naše země by se neměla vymezovat už vůbec, protože ze všech těch statisíců uprchlíků jich chce u nás žít zatím jen naprosto zanedbatelné množství (pár desítek osob?). Neboli takové množství, které bez problémů zvládneme začlenit (přizpůsobit se) a jejich schopnosti řádně vytěžit. Jistě bysme jich zvládli i víc. A jestli ne, tak bysme se to měli co nejdřív naučit.

A ta výtka "mají slušné ošacení, dobré mobily", to je snad fór, ne? To je jim jako vyčítáno, že se při ponižujícím útěku přes půl kontinentu snaží vypadat dobře a že si tak chtějí zachovat aspoň špetku důstojnosti? K mobilům řeknu jen tolik, že dnes i páchnoucí bezdomovci mají u sebe pořád mobil. Vy kdybyste prchali ze své země, tak byste si s sebou mobil nevzali?

Je pravda, že někde v Evropě vzrůstá kriminalita. Nechám stranou, jestli to způsobují současní imigranti, druhá/třetí generace ex-imigrantů nebo všichni dohromady. Důležité na tom totiž je KDE PŘESNĚ ta kriminalita vzniká: ve státech/městech, kde moc nefunguje začleňování a sociálně-preventivní systém. Když ten systém bude fungovat, není třeba se bát imigrantů současných, minulých, ani budoucích.

Jo, a ještě něco: Sýrii a Libyi si nerozbombardovali sami. Různou měrou to způsobili ISIL, B. Asad, Západ, Rusko, Saúdská Arábie, Írán.
A sucho v Eritreji si nezpůsobili sami. Jestli za změnu klimatu někdo může, tak tzv. vyspělé země díky svým tzv. moderním technologiím.

135

Odpovědět

+MK87Tak pokud je ten bezdomovec na cestě do nejhlubších, tento, vy víte, tak mobil fakt mít nebude. Prodá ho, a peníze utratí za organismu škodlivé látky dle svého výběru. Ale pokud je to naopak bezdomovec, který se z toho snaží vyhrabat, tak ten mobil mít může. Pokud nejede ve svinstvech, tak nemusí nutně prodávat vše, co má cenu. A s mobilem se snáze hledají věci, které by mu v tom vyhrabávání moc pomohly, třeba práce a bydlení. Ona věta "Můžete mi zavolat na tohle číslo." působí mnohem lépe, než "Můžete mi nechat dopis na obecním úřadě, snažím se je vyzvedávat co nejčastěji." nebo "Zkuste mi nechat vzkaz na recepci ubytovny, snad se neztratí."

33

Odpovědět

+MK87jako parodie dobry

10

Odpovědět

mě to video třeba pobavilo, i když je jednostranné a moc nevystihuje realitu, ale o tom si myslím tahle show ani moc není :) je to prostě pořad který má lidi bavit a třeba je přivést k zájmu o problém za použití nadsázky apod., ne jim sdělovat jak se věci přesně doopravdy mají.. třeba perla o tom, že příliv levné pracovní síly povede k růstu mezd mě dost rozesmála :D but srsly, video zapadá do konceptu ostatních svou jednostranností, ale i vtipností, takže je podle mě opravdu nefér, aby mělo o tolik nižší hodnocení :) aspoň 8 by si zasloužilo :)

28

Odpovědět

ešte furt nejde to video. neviete mi niekto do komentára k tomuto komentáru hodiť linku na video na YT? na tomto videu píše, že nefunguje embedované video, takže linka by fakt pomohla.... ďakujeeeem :D

00

Odpovědět


Odpovědět

+mě to fungujeďakujem :D

00

Odpovědět

Jak mám tenhle pořad rád, tak zrovna u tohohle jsem se opravdu nezasmál no. Třeba právě to Slovensko. Jednou je to jejich země, tak si snad mohou říct, jestli tam chtějí mít mešity nebo ne... Je to jejich osobní rozhodnutí které musí všichni respektovat. Stejně tak zbytek videa, které si vybírá střípky.

Tim nechci říct, že se jim pomáhat nemá... ano má... ale u nich do ma a v uprchlických táborech. Rozhodně Evropa nemá žádnou povinnost přijmout někoho kdo ilegálně překročí hranice místo toho, aby si zažádal legálně o azyl.

Kdyby vlády totálně nekašlaly na lidi a podporovali je místo ožebračování... tak by tu i ta porodnost větší jak 2,1 byla.

226

Odpovědět

To jsem zvědavej, jestli natočí Oliver i díl o tom co se stalo včera 13.11.2015. :-/

132

Odpovědět

Asi se začnu dívat na Tak jde čas, vypadá to zajímavě. Hlavně EJ =D

21

Odpovědět

Islám je větší zlo než komunismus nebo nacismus! Každý kdo islám a muslimy nějakým způsobem podporuje a sám není muslim, by se měl nechat zavřít na psych. léčebně! Podporovat své vlastní katy může jen mentálně nezpůsobilý jedinec!

1935

Odpovědět

Chtěl bych poděkovat uživateli komunard, za to, že se tady neúnavně snaží vést racionální diskusi a vyvracet hoaxy, omyly a hlouposti. Díky. Chtělo by to víc takových.

313

Odpovědět

Propagovat totalitní ideologii jménem islám chce smysl pro fekální humor nebo velkou neznalost.

1121

Odpovědět

Komunarde. Myslím, že se tady hádáme zcela zbytečně a pokud jeden z nás nepřestane, jako že by se tak asi nestalo, tak takhle bychom mohli pokračovat donekonečna a naše dopisy se budou prodlužovat na několik stránek. Nejsem člověk, který rád vede podobně sáhodlouhé online spory. Vy máte názor a já mám jiný. To je sice koření demokracie, ale my dva tu imigraci nevyřešíme, ani kdybychom sem psali rok.
Všechny argumenty pro a proti jsou řečeny tady a my dva bychom to jenom opakovali.
Takže pravděpodobné pokračování této debaty zde:

http://krize15.cz/index.php?article=132 - Debatní kroužek o Islámu

26

Odpovědět

Pokud nechcete pokračovat, nepokračujte. Vaše svaté právo.
Ale nabízet pokračování na tom webu je trochu trapné. Já vám taky nenabízel přesunout se na nějaký levicový web. Tady jsme na relativně neutrální půdě. Pokud nechcete tady, tak jinde to nebude.

124

Odpovědět

A do p. To jsme skutečně čekal ledacos, ale tohle? On snad v podstatě vážně řekl že nechceme postiženou holku a tím pádem jsme my všichni xenofobové a hlupáci vystrašení z médií? Tak to je opravdu svérázné shrnutí problematiky. Co takhle stejnou měrou a s kapkou nezaujatosti poukázat na skutečný důvod toho, proč tady nechceme prokazatelně nepřizpůsobivou a efektivně expandující prozatimní menšinu.

Jak bys ty komiku reagoval na tohle:

http://krize15.cz/index.php?article=5 -Jsem uprchlík a kdo je víc?
http://krize15.cz/index.php?article=8 - Multikulturalismus v praxi

Jinak na stránce je snad jediná normální online petice na internetu. Klaus i IVCRN je mají naprosto o ničem.

715

Odpovědět

Když jsem klikal na ten první odkaz, čekal jsem ledasco, ale tohle?
"Pokud se ale stále dojímáte nad utopenými uprchlíky a že už jen kvůli tomu musíme být solidární, tak se podívejte na vlastní solidaritu těchto imigrantů ze zprávy serveru tyden.cz, kdy Italské loďstvo ve Středozemním moři zachránilo kolem 1600 ilegálních běženců. Mezi skupinou šesti set uprchlíků bylo nalezeno i na třicet mrtvých. Ti, kteří přežili, po nich šlapali a vůbec neprojevovali nějakou úctu k zesnulým. Jsou to zkrátka zvířata, která si nás přichází převychovat k obrazu svému."
Do p****e, ti lidi se tísní ve velkém počtu v malé lodi! Oni na ty mrtvoly nešlapou z radosti, ale protože nemají kam jinam šlápnout. Ostatně to, že 2% během cesty zemřela, celkem vypovídá o podmínkách, ve kterých docházelo k "neúctě k zemřelým". Jestli tohle ve vašich očích dělá z lidí zvířata, pak vězte, že by bylo triviální záležitostí udělat zvíře ze mne. Nebo z vás.
Jen taková perlička, citovat webovou stránku, a neuvést odkaz je dnes dosti trapné. Co se týče informací, mám tendenci věřit kanceláři veřejného ochránce práv, než nějakému webu, kde svévolně zaměňují "ilegální migrant" a "uprchlík".
http://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-2015/mimoradna-tiskova-konference-k-situaci-v-zarizeni-bela-jezova/

3013

Odpovědět

+komunardA to, že ti kluci od Syrské řeky (jinak mají skvělý článek o Sluníčkářích) znásilňují na potkání, jsou tady naprsoto ilegálně (tzn. protizákonně), tak to je ti zřejmě úplně fuk. Ochránce pro lidská práva je někdo, kdo v životě neřekne, že je něco v pohodě a hledáním problémů se živí. Takže se to taky musí brát s rezervou. Většina českejch důchodců a rodin s dětma na hranici bídy by za to ubytování a péči rvala ruce, ale na ty se tady z vysoka. Jinak jsem se díval a odkaz mají. Trapným bych ten web nenazval. Spíš hořkou pravdou, kterou ochránci pro lidská práva nebudou chtít strávit. Komunarde, ty by sis s Oliverem fakt mohl podat ruce. O co ti vlastně jde? Už si vyhrazuješ pokojíček pro pád běženců, nebo seš jenom hejtr?

316

Odpovědět

+komunardZnásilňují na potkání? Jo, vážně? Nějaká čísla? Nebo jen výlev?
Které zákony to máte na mysli? Prosím přesně. Obzvláště zajímavé to je v kontextu lidí, které vytáhla italská policie z vody.
To se sice živí, ale jde mi hlavně o ten výčet podmínek. Vám připadají "v pohodě"? Nebo myslíte, že VOP, respektive její podřízení, lže?
Odkaz? Kde?
Myslíte, že by většina lidí (z těch o kterých mluvíte) stála o to, nechat se zavřít za čtyřmetrový plot? Jako sociální systém u nás je špatný, už hodně dlouho ji naprosto příšerný, ale až tak?
Hořkou pravdou? Označení "jsou to prostě zvířata" nazýváte pravdou? Skutečně? A co kdyby takto někdo tituloval vás? Taky by to byla hořká pravda?
O co mi jde? O vaše xenofobní názory. O to, že jakmile se začne někomu upírat lidství a bude se k němu stát (my) chovat jako ke kusu hadry, tak nikdy nevíte, kdy se tak začne chovat k vám. Nechci se dočkat dne, kdy bych musel říci, že když si chodili pro uprchlíky, já mlčel.

238

Odpovědět

+komunardNaprosto vážně. To ses nám rozjel. Takže podle tebe jsou znásiňovací vlny v Itálii, Švédsku, Norsku atd. novinářský hoax? Hlavně mi jde o ČR a mám na mysli zákon o nelegálním vstupu na území Česka. Ty lidi do té lodi neměli v prvé řadě vůbec lézt. Xenofob, rasista a netolerentní nácek jsi mohl dodat ať to máme komplet. Sorry ale tohle je argument každého sluníčkáře. Takže my je tu podle tebe máme velkoryse přijímat proto, aby až jich tu bude majorita, tak nám nakonec nenatrhli z pomsty všem řiť? Solidarita ze strachu. Pokrytec jak poleno. Tak nahoď fez, začni studovat Korán a hledat nejbližší mešitu, aby si mohl pak říkat, že ty jsi byl ten hodnej a my ostatní xenofobní idioti nerespektující lidská práva. Myslíš si, že v Saudské Arábii a v dalších zemích s majoritní muslimskou populací (což většina těch migrantů je) respektují nějaká lidská práva? To tady chceš, nebo věříš, že se tady budou začleňovat v pohodě? Proč vlastně někdo, kdo pohrdá západní dekadencí a způsobem života, hledá pomoc u nenáviděné kultury? Ukaž mi jediný Evropský stát, kde je už ve zvýšeném počtu mají a nebouří se proti nim. To jsou taky xenofobové, když s nimi už žijí a znají je?

S tímhle taky nesouhlasíš?
http://krize15.cz/index.php?article=4 - Ať si chcípnou ti, co na to nemají!

212

Odpovědět

+komunardNevím jestli jsou hoax, ale vím jedno: Nedal jste mi žádné údaje, které by tvrdily něco jiného. Takže sem s nimi (údaje znamenají data, ne interpretace).
Zákon tohoto názvu se mi nepodařilo nalézt, poprosil bych tedy o číslo zákona sbírky.
Ptal jste se, o co mi jde. Já vám odpověděl. Obšírně. To, že jsou vaše názory xenofobní, nemělo být argumentem, nýbrž jejich popisem.
Nepochopil jste mě. Možná je vina na mé straně, nevyjádřil jsem se optimálně. Tedy jinak: Pokud si na někoho ukážete, a řeknete: toto není člověk, nevíte nikdy, jestli nepřijde někdo jiný, neukáže na vás, a neřekne: Toto není člověk. Je to pochopitelnější?
Dále upozorňuji, že jsem vás nikde nenazval idiotem.
V Saudské Arábii lidská práva dodržována nejsou, a je právem považována za jeden z nejhorších režimů na světě. Ale z té k nám moc lidí nepřichází. Sýrie, o kterou jde především, býval stát ovládaný krvavým, leč sekulárním diktátorem, kterého se část populace rozhodla svrhnout. Od té doby tam zuří občanská válka. Tohle všechno jsou dobré důvody, proč nasednout do člunu a riskovat krk na cestě pryč.
K nenáviděné kultuře: Prosím opět data. Pokud by ti lidé naši kulturu tak nenáviděli, tak by spíš zůstali mezi těmi miliony uprchlíků na blízkém východě.
Soužití lidí různých kultur může být problematické, často bývá, ale to není důvod poplivat vlastní hodnoty a upírat jiným lidství.

Ach jo, naprosto obecně: V občanské válce nelze bránit vlast! V občanské válce jsou všichni téhož občanství, jsou z jednoho státu, všichni jsou z téže vlasti.
Pokud by se měli uprchlí Syřané zapojit k některé již existující frakci, měli by to těžké, jedna horší než druhá. Kurdští separatisté, kteří se chtějí od "vlasti" odtrhnout? Milice náboženských menšin, často podporované kdoví kým? V případě šíítů Íránem, vážně skvělý spojenec. Armáda krvavého diktátora, která ostřeluje vlastní města dělostřelectvem? A tohle jsou prosím pořád ještě ti hodní.
A pokud by si měli vytvořit svou vlastní milici, tak si starého čerta pomohou. Protože čím víc takových milicí bude, tím déle ta válka potrvá.
Ostatně, jakou lepší ukázku toho, že to nejsou fanatičtí bojovníci, ale lidé, kteří chtějí žít normální život, než tady tohle.
O tom, kdo brání vlast, jsme se přesvědčili za druhé světové. Fašisté (vlastenci to hrdí) kolaborovali hojně s nacisty, zatímco venku vstupovali uprchlíci do spojeneckých armád.

138

Odpovědět

+komunardTakže pokud jste takovým imigrantem, tak se máte zaregistrovat v první zemi, kterou překročíte a nemáte právo si vybírat, kam půjdete. Kdyby něco takového bylo legální, tak by nemusel vznikat Schengen a všichni bychom si jezdili, kam by nás napadlo.
Zákon č. 325/1999 Sb., o azylu a o změně zákona č. 283/1991 Sb
Zákon o pobytu cizinců na území ČR zákon. č. 326/1999 Sb

Je jasné, že my se k nim musíme chovat s respektem a pochopením, ale ne se jim podřizovat. Pokud jim jde o život, tak proč se tak hrnou do Německa a nezůstanou v první zemi, kde je bezpečí? Že by jim šlo spíš než o přežití o cash? Pak už statusu uprchlíka zneužívají k ekonomické imigraci. Dále tady nikdo neřekl, že nejsou lidi - homo sapiens jsou a to jim nikdo nebere. Jde spíše o chování, odlišnou kulturu, neslučitelnou náboženskou ideologii a zvyky, které se jim moc přizpůsobovat nechce. Byl jsem ve francii, kde jsem mluvil s místními a viděl jsem tam ty jejich gheta na vlastní oči. Pokud se tedy shodneme, že jsou to lidé, tak bychom se snad mohli dohodnout i na tom, že by měli respektovat zákony.

Nějaké ty statistiky o znásilňování:

http://www.frontpagemag.com/point/175434/1-4-swedish-women-will-be-raped-sexual-assaults-daniel-greenfield
http://pravyprostor.cz/svedsko-a-islamsti-imigranti-kdyz-znasilnuji-novinari/
https://muslimstatistics.wordpress.com/2015/03/19/sweden-77-6-percent-of-all-rapes-in-the-country-committed-by-muslim-males-making-up-2-percent-of-population/
- Tak buď se ze Švédů najednou staly sexuální predátoři, nebo v tom má prsty již zmiňovaná imigrace.

Armáda krvavého diktátora třikrát demokraticky zvoleného prezidenta. Propaganda zapracovala...

Tou poslední větou říkáte, že kdyby nás jednoho krásného dne napadl Islámský Stát ( zatím nepravděpodobné ale i tak), tak by přijatí islamisté také kolaborovali? To měl být argument na přijímání, nebo zase popis? Napadení a přímé obsazení je rozdíl. Nebo si myslíte, že kdyby Beneš válčil, tak by ti co bojovali za hranicemi nebojovali zde? Jinak v tom článku jsou tam na konci řečeny ty škatulky, kterými se označuje každý, kdo nesouhlasí. Nejsou tím myšleni reální radikální fašisté, náckové atd. Takové bych odsud vyhnal mnohem raději, nežli imigranty...

Chtěl jste články a statistiky pro opření tvrzení. Já bych rád viděl nějakou statistiku, která hovoří o bezproblémovém začleňování, prolnutí kultur nebo alespoň zdařilé integraci.

49

Odpovědět

+komunardVětšina jich zůstane. A když už překonali tu životu nebezpečnou cestu přes moře, tak se nezastaví na první skále. Já bych se tedy nezastavil. A myslím, že vy taky ne. Samozřejmě, druhá věc je, jestli by je měla třeba řecká policie nechat toto dělat. Ale to už je spíš věc nás, Evropanů.

Že nejsou lidi, respektive že jsou zvířata, se píše v tom odkazu, který jste tu dal.

Já zas bydlel půl roku s muslimem. +- stejný blb, jako ti křesťané a ateisté, se kterými jsem bydlel. A co se týče rozhovorů s místními, nikdy nezapomenu, jak táta koukal, když se mu někdo s podobně nabytými informacemi snažil vysvětlit, v jak příšerné ulici vyrůstal, a do jak strašlivé školy chodil. Oni ti místní, co si chtějí stěžovat, rádi přehání, a ti co ne, ti se s vámi o tom nebudou chtít bavit. Tím nechci říct, že soužití s lidmi z ghetta není velmi problematické, viz dále.

Mám pocit, že mícháte dohromady několik věcí:
a) uprchlíky
b) migranty druhé až třetí generace, potomky levné pracovní síly, žijící většinou v ghettech
c) muslimy
Jistě tu jsou souvislosti, ale pro přesnější analýzu je třeba tu důsledněji rozlišovat.
a) Toto jsou lidé, kteří prošli peklem. Lidé, kteří viděli věci, co by nikdy žádný člověk vidět neměl. Ti se budou chovat trochu jinak, než někdo, kdo nic takového nezažil. Neříkám tolerovat zločiny, ale bazírovat na blbostech, nebo se pouštět do morálních soudů je nesmysl.
b) K tomu už jsem se vyjadřoval milionkrát, a klidně to zopakuji znovu:
Lidi v ghettu se chovají proporčně hůř, zejména co se legality týče, než ostatní. Ale je úplně jedno, jestli jsou to američtí černoši, východoevropští Romové, západoevropští muslimové, nebo by to byli nordičtí Evropané (což se naštěstí pro ně dnes neděje). Problém není kultura nebo původ, ale socioekonomická situace těch lidí, která je částečně determinuje.
c) Islám je náboženství. Z každého náboženství se dá vhodným selektivním výběrem myšlenek, manipulací s citáty, teologickým výkladem a podobnými blbinami udělat důvod, proč být odporné, zavrženíhodné hovado, a ještě na to být hrdý. Nebo být ušlechtilý, dobrý člověk, a ještě odmítat pocty. S některými to jde snáze, s některými hůře. Ale důležité je, co chce dotyčný člověk/organizace. Všude se najdou takoví i takoví. A jejich poměr? Ten je dán vnějšími okolnostmi.

Bašár Asad je možná zvolený, ale na druhou stranu se ke svým politickým oponentům vždy choval brutálně. Tím neříkám, že by se o moc v Sýrii ucházel někdo lepší. Nevím, na základě které propagandy se dá dojít k tomuto názoru, protože jde dost proti západní i východní.

Znásilnění ve Švédsku (tři odkazy, třikrát Švédsko). Klasická fráze buď-anebo. A třetí možnost, že třeba ve Švédsku změnili zákony, takže je jako znásilnění hodnoceno více zločinů, což je pravda, se neuvede. To už je ohrané.
Podle vašich údajů se 2% migrantů dopustilo znásilnění. Je to sice mnohonásobně víc, než v běžné populaci, generaci vychovávané tamním feministickým hnutím, ale vážně to je opodstatňující pro odsuzující rozsudek nad celou skupinou?

Ne, tou poslední větou říkám, že to bylo přesně naopak, jak tvrdí ten odstavec. Alternativní historie o odmítnutí Mnichovské dohody rozvíjet nehodlám.
Co se týče škatulek, tak si zkuste v libovolném z těch textů vyměnit slovo "muslim" za slovo "žid".

http://news.bbc.co.uk/2/shared/spl/hi/uk/05/born_abroad/economics/html/overview.stm
Indie, Filipíny, Hong-Kong...

117

Odpovědět

+komunardRadim - Ty blbosti co jsi napsal fakt myslíš vážně???

52

Odpovědět

Ok, je pravda, že John Oliver přehání a vytrhává určité věci z reality (např. to s tim Slovenskem mě dostalo - Slovensko nechce imigranty, ne protože nemá mešity , ale protože jsou Slováci stejní srabi jako my), ale každopádně se mi líbí, jak to Maďarsku a dalším ustrašeným státům (včetně nás) nandal.
A mimochodem, poklona serveru videacesky.cz, že to sem dali. Dalo se očekávat, že se to lidem nebude líbit (ano, názory našeho národa na uprchlíky mě fakt děsí) - ale nemusí se sem dávat jen videa, která dostanou 10 hvězdiček, ale taky ta, která budou šplhat vysoko v žebříčku nejdiskutovanějších videí. :)

2517

Odpovědět

s tím slovenskem nemáš tak uplně pravdu, českým rozhlasem i BBC proběhlo, že Slováci skutečně nechtějí uprchlíky kvůli tomu, že nemají mešitiy, je to oficiální prohlášení někoho z pžedstavitelů slovenska.

82

Odpovědět

+HonzaPovedal to hovorca nášho ministerstva vnútra.

40

Odpovědět

Musíš také dát určitý názor do kontextu...Za svoji krátkou historii (od roku 1990) se Česká republika stala útočištěm asi pro tři čtvrtě milionu migrantů. Půl milionu se postupně do české společnosti integruje.

I přesto, že Sýrie patřila do "spřáteleného bloku socialistických zemí" a mnoho Syřanů vystudovalo české univerzity a zůstalo zde, tak mnoho lidí se s žádným Syřanem dosud nesetkalo. A zprávy TV Nova Sýrie=ISIS=teroristé dělají nejvíce škod.

50
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK