Migranti a uprchlíciLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 220
57 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:2 823
Počet zobrazení:22 622

Migranti jsou tématem, které hýbe českou i evropskou společností. A je to téma, které dokáže lidi rozdělit na dva nesmiřitelné tábory. Co si o tom myslí John Oliver? A jak by se tato situace dala řešit? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

 

Přepis titulků

Evropa. To místo, kde se nachází Belgie. Pokud sledujete zprávy, jistě víte, co se tam právě děje. Evropská migrační krize se stále zhoršuje. Migrační krize se vymyká kontrole. Stovky tisíc žadatelů o azyl riskují vše. Na jih Evropy se neustále plaví další lidé. Stovky tisíc migrantů proudí do Evropy. Je to největší vlna od dob 2.

světové války. Největší vlna od dob 2. světové války. Tehdy miliony lidí hledaly lepší život a také stánek s názvem "Flákněte jí mrtvému Hitlerovi". Z této situace vám může jít hlava kolem. Jen do Evropy míří stovky tisíc lidí. A další miliony skončí v Turecku, Libanonu a Jordánsku. Takto vysoká čísla se někdy ani nedají pochopit. Je to stejné, jako když se dozvíte počet diváků NCIS: New Orleans.

17 milionů lidí? Jak je to možné? Kolik námořních zločinů se v New Orleans vůbec může stát? Nedává to smysl. Když se potýkáte s takto vysokým počtem lidí, měli byste být opatrní, jak je popisujete. Bohužel je David Cameron, údajný nadšenec do soulože s prasetem, nazval jako "dav lidí mířící přes Středozemní moře". Na použitém výrazu záleží.

Dav čehokoliv zní hrozivě, bez ohledu na to, co to je. Kdyby ke mě šla spousta koťat, byl bych nadšený. Ale kdyby se ke mě blížil dav koťat, popadl bych brokovnici a opevnil bych se, protože tihle chlupatá sr*či mě živého nedostanou. A zde v USA se některá média rozhodla migranty hodit do jednoho pytle. Na internetu se objevilo nové video, kvůli kterému se někteří bojí, že se do Evropy dostanou teroristé.

Jsou to údajní muslimští uprchlíci v evropském vlaku, kteří křičí Allah Akbar, čili "Bůh je velký". Aby bylo jasno, netvrdíme, že tito lidé jsou teroristé nebo že jsou na teroristy napojeni, jen to ukazuje, kolik těchto uprchlíků ze Sýrie a Iráku jsou muslimové. Dobře... Zaprvé, nemůžete říkat, že tyto lidi nepovažujete za teroristy, když spodní třetina obrazovky hlásá "Příchod teroristů?"

Pokud netvrdíte, že jsou to teroristé, měli byste to změnit na něco přesnějšího. Třeba na "Lidé jedou vlakem." Nebo "Někteří mají čepice, jiní ne". Zadruhé, tvrdit, že je to nové video z migrační krize, je zavádějící. Když jsme si to ověřovali, našli jsme na YouTube to samé video nahrané v roce 2010. Dávno předtím, než migrační krize začala. A pokud chcete použít zavádějící staré video k tomu, aby se lidé báli muslimů, proč skončit u tohohle, když můžete použít záběry z Pravdivých lží.

Aby bylo jasno, netvrdíme, že tito lidé jsou teroristé, nebo že jsou na teroristy napojeni, jen to ukazuje, kolik těchto uprchlíků ze Sýrie a Iráku jsou muslimové. To je oproti vašemu klipu asi jen o 10 % rasističtější. O kousek se vraťme. Tito lidé přicházejí z různých zemí a prchají před občanskou válkou nebo chudobou. Každý z nich má unikátní příběh a některé jsou opravdu dojemné.

Nageen je 16 a pochází ze syrské Kobaně. Od narození nemůže chodit. Minulý týden podstoupila nebezpečnou cestu z Turecka. Spoustu věcí jsem zkoušela prvně až na této cestě. Třeba jízdu vlakem a plavbu na lodi. Já si to celkem užila. - Užila sis to? - Jo. Jsi první, kdo to řekl.

Pokud chcete pochopit proč, musíte vědět, odkud prchá. Představte si, že je vám 16 a každou chvilkou můžete být mrtvý. Jaký máš největší sen? Chci být astronautka. Ráda bych letěla do vesmíru a našla mimozemšťany. Ano. A ráda bych se setkala s královnou. Ano, tato dívka si zaslouží potkat mimozemšťany i královnu.

A pokud jí zbude čas, tak i člověka s lidskými pocity. Bohužel pro ní, a ostatní lidi, kteří jsou na tom podobně, musí Evropa přijít se systémem, jak se vypořádá s tímto přílivem lidí. Každá země má jiný systém příjmu žádostí. Některé jsou žádostmi zahlceny a nemají na to dostatek lidí. Dostalo se nám do rukou několik formulářů, které dávají uprchlíkům po příjezdu. Tento formulář dali syrskému uprchlíkovi v Řecku 5.

září. Řekli mu, že se má k registraci vrátit 21. prosince. Toto tříměsíční čekání může být problémové. Během té doby nesmí pracovat. Ale v porovnání s tímto formulářem je to ještě hezké. Dostal ho irácký uprchlík v Turecku. Píše se tam, že se má vrátit 15. června 2017. Zní to hrozně, než si všimnete té růžové poznámky vespodu, kde se píše, že skutečné datum je 19. února 2020. To je šílené.

Tito lidé 5 let bez práce nepřežijí. Jsou to uprchlíci, ne Renée Zellweger. Když uvíznout v takovémto právním vakuu, není divu, že se chtějí dostat hlouběji do Evropy. Mnoho z nich nečekaně míří do jedné země, která je zřejmě skutečně chce. Na hlavní nádraží v Mnichově jich každý den přijíždějí tisíce. Často je vítají tleskající místní nebo nadšení dobrovolníci.

Není divu, že Německo je cílovou destinaci pro takové množství uprchlíků. Ano, nejpřívětivějšího přijetí se uprchlíkům dostane v Německu. V zemi, kde pohádka na dobrou noc zahrnuje dvě děti, zanechané napospas v lese, kde jsou nejprve málem upečeny a snědeny a pak zavraždí stařenu. Krásné sny. Bohužel mnozí politici v jiných státech jsou nepřátelští ke všem, kteří by jen chtěli překročit jejich hranice.

Nizozemsko v žádném případě nebude vaším domovem! Prosím, nechoďte sem. Je to riskantní. Nemůžeme vám zaručit, že vás přijmeme. Dánská vláda zveřejnila tyto reklamy v několika libanonských novinách. Text je psán arabsky a píše se v něm, že migranti nemají do Dánska chodit. Zdůrazňuje tvrdé regulace a omezení, které je tam čekají.

Ano, Dánsko natolik nechce přijímat migranty, že úmyslně zveřejnilo v cizích zemích inzerát o tom, že by si nerozuměli. Já, dánský vládní úředník. Ty, člověk v libanonském uprchlickém táboře. Hned jak jsem tě uviděl, věděl jsem, že mezi námi nic není a nefungovalo by to. Skvělé! Odeslat. Avšak i dánský přístup se zdá přátelský, když ho porovnáte s videem, které vytvořil starosta města Asotthalom v Maďarsku.

Ukázal jak on a jeho policejní jednotky zabrání migrantům v přístupu do jeho města. Maďarsko je špatnou volbou. Asotthalom je tou nejhorší volbou. Dobře, měl bych pár poznámek. Zaprvé, můžete přidat libovolné množství děsivé hudby, ale jedno auto na polní cestě nikoho nevystraší.

Migrantům to vysílá zprávu: "Počkejte, až to jednou auto přejede." A zadruhé, pane starosto, víte, že pohraniční policie a vyhazovači z nočních klubů nejsou to samé, že ano? Vypadá to, že je chcete vyhodit z Maďarska, protože nepřišli s dostatečně sexy holkou. Tento starosta není žádnou výjimkou. Maďarsko je zodpovědné za jedno z nejhorších zacházení s uprchlíky v Evropě.

Toto video z mobilu ukazuje, jak uprchlíky v největším uprchlickém táboře krmí jako stádo zvířat v ohradě. Je to šokující video, které obletělo celý svět. Když zoufalí migranti prchají z uprchlického tábora v Maďarsku, kameramanka podkopne nohy muži s dítětem v náručí. Žena také kope do utíkajících migrantů, včetně mladé dívky. Kameramanku propustili.

To je mi líto, že přišla o práci. To je hrozné. Ale nebojte, brzy najde novou práci na skutečnázrůda.com. Abychom byli fér, později se omluvila. Řekla: "Nejsem bezcitná, rasistická kameramanka kopající do dětí." Hádám, že je tedy milá, uprchlíky přijímající kameramanka kopající do dětí. Přece nejde o tu část o kopání do dětí. Ale i ty země, které uprchlíky chtějí přijmout, si během tohoto procesu hodně vybírají.

Slovensko tvrdí, že azyl udělí jen křesťanům. Nechtějí muslimské žadatele o azyl. Prý proto, že nemají žádné mešity. Promiň, Slovensko, nemůžeš přijmout muslimy, protože nemáš mešity. Ale víš, že se dají postavit, že jo? Mešity se nevyskytují volně v přírodě. Nevytváří je eroze ani nábožensky zapálení bobři.

Muslimové mohou žít všude, kde žije někdo jiný. Muslimové nejsou delfíni, kteří chtějí bydlet v Scottsdale v Arizoně. A když uprchlíci nejsou tříděni podle náboženství, bývají označováni za příživníky. Poslechněte si polského člena Evropského parlamentu. Pokud zrušíme všechny výhody, tak lidé, kteří nechtějí pracovat, ale chtějí žít z dávek, do Polska a zbytku Evropy nepůjdou. Lidi, kteří chtějí pracovat, posíláme zpět.

Přijímáme pouze ty, kteří pracovat nechtějí. Je to šílená politika, která vede k invazi lidského odpadu. Ano, lidského odpadu. Lidských odpadků, které nechtějí pracovat. Lidský odpad... To jsou silná slova na polského maskota zábavního parku Six Flag. To, co říká, není jen urážlivé, ale i nesprávné. Výzkumy ukazují, že uprchlíci v krátkodobě něco stojí, ale nakonec příliv uprchlíků s nízkými nároky na plat zvýší platy všech ostatních.

A zpráva publikovaná loni čtyřmi ekonomy ukázala, že imigrace podpořila rozvoj obyvatel v 19 z 20 industriálních zemí, které studovali. Zamyslete se nad tím. Imigranti zlepší situaci v 19 případech z 20. Tuto úspěšnost převyšuje jen slanina a Paul Rudd.

A je těžko pochopitelné, že tyto migranty a uprchlíky nazývají lenochy, když museli tvrdě dřít, aby se dostali k evropským břehům. To nejsou líní migranti. Já jsem líný migrant! Já svou zemi opustil letadlem. Utekl jsem pouze před mlhou, veřejným nezájmem a jistou budoucností jako Turtle ve Vincentově světě prince Harryho. Nechci být královským Turtlem. Nechci jím být. Ale to nejhorší na tom je, že to Evropa nemusí dělat z dobroty srdce.

Může to dělat ze sobeckých důvodů. Tento kontinent zoufale potřebuje nové občany. Podle OSN potřebuje průměrná žena mít 2,1 dítěte, aby se udržela populace vyspělého státu. V Evropské unii je každá země pod touto úrovní. V roce 2050 bude v některých zemích jako Řecko, Portugalsko a Německo bude úbytek obyvatel vyjádřen dvouciferným číslem.

To je pravda. Pokud Evropa neotevře dveře migrantům, není toto podoba Evropy, které by se měli bát. Měli by se bát této podoby! Ne každý žadatel o azyl bude dokonalým ekonomickým oživením. Ale místo přemýšlení nad hypotetickými stinnými stránkami přijetí uprchlíků by měly státy přemýšlet nad možnými důsledky jejich odmítnutí. Už jen z toho důvodu, že někdo jako Nageen by vám mohl chybět.

Zdá se, že by pomohla každé zemi, do které by přišla. Poslechněte si, jak se naučila anglicky. Kde ses naučila tak dobře anglicky? Naučila jsem se to z mého oblíbeného seriálu. Jakého? Z Tak jde čas. Líbilo se mi vztah Sami a EJ. Oba jsem je zbožňovala. Jak můžete nechtít tuto dívku ve své zemi.

Miluje Tak jde čas. Miluje Tak jde čas. A především EJ a Sami. I po týdnech pekla, smrtelného nebezpečí a nelidského zacházení si nejvíce stěžuje na to, že v seriálu její oblíbený EJ zemřel. Má právo být naštvaná. EJ a Sami byli pro sebe jako stvoření. Ano, dá se říct, že EJ Sami ke sňatku donutil a pak ji oplodnil.

Potom se dal dohromady se Saminým úhlavním nepřítelem Nicol, kterou taky oplodnil. Následně unesl Samino dítě a řekl jí, že je mrtvé, takže ho Sami střelila do hlavy. Víte co, takhle to mezi páry prostě chodí. Ale i tak to vše překonali. Ano, pak EJ Sami před svatbou podvedl s tou divnou Abigail Devaraux.

Přesto si nezasloužil zemřít na další střelné zranění. I když ano, bylo neopatrné si dát schůzku v lese s venkovským drogovým bossem Clydem Westonem! Ty jsi idiot, EJ. Jak jsi mohl zemřít? Ty a Sami jste byli blízko k věčnému štěstí. Proč, EJ?! Proč?! Jde o to...

Jde o to... Jde o to, že Nageen toho už vytrpěla dost. Každá země by jí měla chtít. Ale je mi jasné, že se spousta lidí stále bojí. Bojí se, že migranti zničí sociální systém, což, jak studie ukazují, není pravda. Bojí se, že by mezi migranty mohli být členové ISIS, což se zatím neprokázalo. Nikdo netvrdí, že je to snadné. Je to těžké, proto by se nemělo dělat méně, ale spíš více.

Země by měly zlepšit svůj proces udělování azylu a komise pro uprchlíky OSN by měla být lépe financována. Částka připadající na syrské uprchlíky je asi na polovině toho, co by bylo třeba. Nebo, a vím, že je to šílené, bychom do nich neměli kopat, když kolem vás běží. Je to šílená myšlenka. Prostě tu nohu nenatahujte. Je tu ještě něco, co bychom mohli udělat. Je to jen maličkost a pomůže to jen jednomu uprchlíkovi.

Pro Nageen, která byla smutná kvůli smrti EJ z Tak jde čas, jsme obvolali pár lidí a připravili pro ní speciální překvapení. Ne! To není mož... - Jsem to já. - Nemůžeš být. Ahoj. Jsi to ty! Jsi to ty! Jak je to možné?

Můj otec by mě nenechal zemřít. Sestra se postarala, abych přežil pitevnu, odvezla mě do Německa, kde otcovi šamani odvedli skvělou práci. Jsem v pořádku už měsíce, ale museli přijít se způsobem, jak by mé oživení lidi překvapilo. Muselo to pro tebe být hrozné. Nic to nebylo. Vstát z mrtvých není tak těžké.

Víš, co je těžké? Cesta ze Sýrie do Německa. Viděl jsi, čím ti migranti procházejí? Je to šílené. Tisíc dolarů za cestu na nafukovacím člunu? Tak se chceš dostat přes Středozemní moře? Když se dostaneš do Turecka, dají ti formulář s upozorněním, že se tebou budou zabývat za 5 let. Pokud máš štěstí, vyhneš se nenávisti nějakého starosty v Maďarsku.

Někdo podrazil nohu dítěti! Kdyby to někdo udělal mému dítěti... Vrazila bys mu pořádnou facku. Víš, že přes hranice proudí někteří skvělí lidé. Četl jsem o úžasné dívce z Kobaně jménem Nageen Mustafa. - Nageen Mustafa. - Ano. Nageen Mustafa. Možná ji někdy potkám.

Ale teď nikam nepůjdeš. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (660)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

v jinech videich se tak nelhalo ... tady evidentne nevi vo cem mluvi

24

Odpovědět

Dokonalý příklad toho,jak Američani nic o tom neví a stejně se do nás serou! Jinak děkujeme za to,že jste rozpoutali válku v Africe a díky tomu vznikla tahle krize.Je také hezké,že jste naznačili to,že sem máme pouštět uprchlíky,aby oplodnili naše ženy a tím zvýšili naši populaci.Mám jednu prosbu,můžete už konečně dodržovat ten hezký slib nevměšování se?

39

Odpovědět

Má naprostou pravdu.

2617

Odpovědět

Jako.... řekl sice spoustu hezkých věcí... ale zapomněl na skutečné důvody, proč je nechceme přijmout. Jako třeba to, že své doklady zahodí, aby se sem prostě vecpali. Nebo to, že jsem neprchají jen političtí migranti, ale mnoho z nic jsou ekonomičtí. Také to, že je fakt, že dostat se přes moře je celkem makačka, přesto ale mají slušné ošacení, dobré mobily a podobné vychytávky. Dále mnoho případů znásilnění. Hlavě ale zapomněl na to, že se odmítají přizpůsobit, to je pak těžké jim pomoct. Nevím, jak moc to mám brát vážně, ale je z toho cítit americké sluníčkaření. Přitom ty problémy vlastně způsobili oni, ve své podstatě... Snad si to doopravdy někdo nevezme k srdci.

159

Odpovědět

Skutečné důvody? Nenechte se vysmát.

O přijímání POLITICKÝCH uprchlíků se nejedná, to je pro člověka 21. století automatické (tím spíš pro někoho z ex-Východního bloku) a mimo jiné nás k tomu zavazuje členství v OSN a další mezinárodní úmluvy.
Hlavně bysme ale byli proti sobě, kdybysme se vymezovali proti EKONOMICKÝM uprchlíkům předem. Imigranti totiž pomůžou evropským ekonomikám a národním porodnostem bez ohledu na to, z jakého důvodu do Evropy přišly (viz Oliverův údaj "19 z 20"). A zrovna naše země by se neměla vymezovat už vůbec, protože ze všech těch statisíců uprchlíků jich chce u nás žít zatím jen naprosto zanedbatelné množství (pár desítek osob?). Neboli takové množství, které bez problémů zvládneme začlenit (přizpůsobit se) a jejich schopnosti řádně vytěžit. Jistě bysme jich zvládli i víc. A jestli ne, tak bysme se to měli co nejdřív naučit.

A ta výtka "mají slušné ošacení, dobré mobily", to je snad fór, ne? To je jim jako vyčítáno, že se při ponižujícím útěku přes půl kontinentu snaží vypadat dobře a že si tak chtějí zachovat aspoň špetku důstojnosti? K mobilům řeknu jen tolik, že dnes i páchnoucí bezdomovci mají u sebe pořád mobil. Vy kdybyste prchali ze své země, tak byste si s sebou mobil nevzali?

Je pravda, že někde v Evropě vzrůstá kriminalita. Nechám stranou, jestli to způsobují současní imigranti, druhá/třetí generace ex-imigrantů nebo všichni dohromady. Důležité na tom totiž je KDE PŘESNĚ ta kriminalita vzniká: ve státech/městech, kde moc nefunguje začleňování a sociálně-preventivní systém. Když ten systém bude fungovat, není třeba se bát imigrantů současných, minulých, ani budoucích.

Jo, a ještě něco: Sýrii a Libyi si nerozbombardovali sami. Různou měrou to způsobili ISIL, B. Asad, Západ, Rusko, Saúdská Arábie, Írán.
A sucho v Eritreji si nezpůsobili sami. Jestli za změnu klimatu někdo může, tak tzv. vyspělé země díky svým tzv. moderním technologiím.

146

Odpovědět

+MK87Tak pokud je ten bezdomovec na cestě do nejhlubších, tento, vy víte, tak mobil fakt mít nebude. Prodá ho, a peníze utratí za organismu škodlivé látky dle svého výběru. Ale pokud je to naopak bezdomovec, který se z toho snaží vyhrabat, tak ten mobil mít může. Pokud nejede ve svinstvech, tak nemusí nutně prodávat vše, co má cenu. A s mobilem se snáze hledají věci, které by mu v tom vyhrabávání moc pomohly, třeba práce a bydlení. Ona věta "Můžete mi zavolat na tohle číslo." působí mnohem lépe, než "Můžete mi nechat dopis na obecním úřadě, snažím se je vyzvedávat co nejčastěji." nebo "Zkuste mi nechat vzkaz na recepci ubytovny, snad se neztratí."

34

Odpovědět

+MK87jako parodie dobry

12

Odpovědět

mě to video třeba pobavilo, i když je jednostranné a moc nevystihuje realitu, ale o tom si myslím tahle show ani moc není :) je to prostě pořad který má lidi bavit a třeba je přivést k zájmu o problém za použití nadsázky apod., ne jim sdělovat jak se věci přesně doopravdy mají.. třeba perla o tom, že příliv levné pracovní síly povede k růstu mezd mě dost rozesmála :D but srsly, video zapadá do konceptu ostatních svou jednostranností, ale i vtipností, takže je podle mě opravdu nefér, aby mělo o tolik nižší hodnocení :) aspoň 8 by si zasloužilo :)

210

Odpovědět

ešte furt nejde to video. neviete mi niekto do komentára k tomuto komentáru hodiť linku na video na YT? na tomto videu píše, že nefunguje embedované video, takže linka by fakt pomohla.... ďakujeeeem :D

01

Odpovědět


Odpovědět

+mě to fungujeďakujem :D

01

Odpovědět

Jak mám tenhle pořad rád, tak zrovna u tohohle jsem se opravdu nezasmál no. Třeba právě to Slovensko. Jednou je to jejich země, tak si snad mohou říct, jestli tam chtějí mít mešity nebo ne... Je to jejich osobní rozhodnutí které musí všichni respektovat. Stejně tak zbytek videa, které si vybírá střípky.

Tim nechci říct, že se jim pomáhat nemá... ano má... ale u nich do ma a v uprchlických táborech. Rozhodně Evropa nemá žádnou povinnost přijmout někoho kdo ilegálně překročí hranice místo toho, aby si zažádal legálně o azyl.

Kdyby vlády totálně nekašlaly na lidi a podporovali je místo ožebračování... tak by tu i ta porodnost větší jak 2,1 byla.

228

Odpovědět

To jsem zvědavej, jestli natočí Oliver i díl o tom co se stalo včera 13.11.2015. :-/

134

Odpovědět

Asi se začnu dívat na Tak jde čas, vypadá to zajímavě. Hlavně EJ =D

22

Odpovědět

Islám je větší zlo než komunismus nebo nacismus! Každý kdo islám a muslimy nějakým způsobem podporuje a sám není muslim, by se měl nechat zavřít na psych. léčebně! Podporovat své vlastní katy může jen mentálně nezpůsobilý jedinec!

2038

Odpovědět

Chtěl bych poděkovat uživateli komunard, za to, že se tady neúnavně snaží vést racionální diskusi a vyvracet hoaxy, omyly a hlouposti. Díky. Chtělo by to víc takových.

344

Odpovědět

Propagovat totalitní ideologii jménem islám chce smysl pro fekální humor nebo velkou neznalost.

1223

Odpovědět

Komunarde. Myslím, že se tady hádáme zcela zbytečně a pokud jeden z nás nepřestane, jako že by se tak asi nestalo, tak takhle bychom mohli pokračovat donekonečna a naše dopisy se budou prodlužovat na několik stránek. Nejsem člověk, který rád vede podobně sáhodlouhé online spory. Vy máte názor a já mám jiný. To je sice koření demokracie, ale my dva tu imigraci nevyřešíme, ani kdybychom sem psali rok.
Všechny argumenty pro a proti jsou řečeny tady a my dva bychom to jenom opakovali.
Takže pravděpodobné pokračování této debaty zde:

http://krize15.cz/index.php?article=132 - Debatní kroužek o Islámu

28

Odpovědět

Pokud nechcete pokračovat, nepokračujte. Vaše svaté právo.
Ale nabízet pokračování na tom webu je trochu trapné. Já vám taky nenabízel přesunout se na nějaký levicový web. Tady jsme na relativně neutrální půdě. Pokud nechcete tady, tak jinde to nebude.

135

Odpovědět

A do p. To jsme skutečně čekal ledacos, ale tohle? On snad v podstatě vážně řekl že nechceme postiženou holku a tím pádem jsme my všichni xenofobové a hlupáci vystrašení z médií? Tak to je opravdu svérázné shrnutí problematiky. Co takhle stejnou měrou a s kapkou nezaujatosti poukázat na skutečný důvod toho, proč tady nechceme prokazatelně nepřizpůsobivou a efektivně expandující prozatimní menšinu.

Jak bys ty komiku reagoval na tohle:

http://krize15.cz/index.php?article=5 -Jsem uprchlík a kdo je víc?
http://krize15.cz/index.php?article=8 - Multikulturalismus v praxi

Jinak na stránce je snad jediná normální online petice na internetu. Klaus i IVCRN je mají naprosto o ničem.

717

Odpovědět

Když jsem klikal na ten první odkaz, čekal jsem ledasco, ale tohle?
"Pokud se ale stále dojímáte nad utopenými uprchlíky a že už jen kvůli tomu musíme být solidární, tak se podívejte na vlastní solidaritu těchto imigrantů ze zprávy serveru tyden.cz, kdy Italské loďstvo ve Středozemním moři zachránilo kolem 1600 ilegálních běženců. Mezi skupinou šesti set uprchlíků bylo nalezeno i na třicet mrtvých. Ti, kteří přežili, po nich šlapali a vůbec neprojevovali nějakou úctu k zesnulým. Jsou to zkrátka zvířata, která si nás přichází převychovat k obrazu svému."
Do p****e, ti lidi se tísní ve velkém počtu v malé lodi! Oni na ty mrtvoly nešlapou z radosti, ale protože nemají kam jinam šlápnout. Ostatně to, že 2% během cesty zemřela, celkem vypovídá o podmínkách, ve kterých docházelo k "neúctě k zemřelým". Jestli tohle ve vašich očích dělá z lidí zvířata, pak vězte, že by bylo triviální záležitostí udělat zvíře ze mne. Nebo z vás.
Jen taková perlička, citovat webovou stránku, a neuvést odkaz je dnes dosti trapné. Co se týče informací, mám tendenci věřit kanceláři veřejného ochránce práv, než nějakému webu, kde svévolně zaměňují "ilegální migrant" a "uprchlík".
http://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-2015/mimoradna-tiskova-konference-k-situaci-v-zarizeni-bela-jezova/

3114

Odpovědět

+komunardA to, že ti kluci od Syrské řeky (jinak mají skvělý článek o Sluníčkářích) znásilňují na potkání, jsou tady naprsoto ilegálně (tzn. protizákonně), tak to je ti zřejmě úplně fuk. Ochránce pro lidská práva je někdo, kdo v životě neřekne, že je něco v pohodě a hledáním problémů se živí. Takže se to taky musí brát s rezervou. Většina českejch důchodců a rodin s dětma na hranici bídy by za to ubytování a péči rvala ruce, ale na ty se tady z vysoka. Jinak jsem se díval a odkaz mají. Trapným bych ten web nenazval. Spíš hořkou pravdou, kterou ochránci pro lidská práva nebudou chtít strávit. Komunarde, ty by sis s Oliverem fakt mohl podat ruce. O co ti vlastně jde? Už si vyhrazuješ pokojíček pro pád běženců, nebo seš jenom hejtr?

318

Odpovědět

+komunardZnásilňují na potkání? Jo, vážně? Nějaká čísla? Nebo jen výlev?
Které zákony to máte na mysli? Prosím přesně. Obzvláště zajímavé to je v kontextu lidí, které vytáhla italská policie z vody.
To se sice živí, ale jde mi hlavně o ten výčet podmínek. Vám připadají "v pohodě"? Nebo myslíte, že VOP, respektive její podřízení, lže?
Odkaz? Kde?
Myslíte, že by většina lidí (z těch o kterých mluvíte) stála o to, nechat se zavřít za čtyřmetrový plot? Jako sociální systém u nás je špatný, už hodně dlouho ji naprosto příšerný, ale až tak?
Hořkou pravdou? Označení "jsou to prostě zvířata" nazýváte pravdou? Skutečně? A co kdyby takto někdo tituloval vás? Taky by to byla hořká pravda?
O co mi jde? O vaše xenofobní názory. O to, že jakmile se začne někomu upírat lidství a bude se k němu stát (my) chovat jako ke kusu hadry, tak nikdy nevíte, kdy se tak začne chovat k vám. Nechci se dočkat dne, kdy bych musel říci, že když si chodili pro uprchlíky, já mlčel.

239

Odpovědět

+komunardNaprosto vážně. To ses nám rozjel. Takže podle tebe jsou znásiňovací vlny v Itálii, Švédsku, Norsku atd. novinářský hoax? Hlavně mi jde o ČR a mám na mysli zákon o nelegálním vstupu na území Česka. Ty lidi do té lodi neměli v prvé řadě vůbec lézt. Xenofob, rasista a netolerentní nácek jsi mohl dodat ať to máme komplet. Sorry ale tohle je argument každého sluníčkáře. Takže my je tu podle tebe máme velkoryse přijímat proto, aby až jich tu bude majorita, tak nám nakonec nenatrhli z pomsty všem řiť? Solidarita ze strachu. Pokrytec jak poleno. Tak nahoď fez, začni studovat Korán a hledat nejbližší mešitu, aby si mohl pak říkat, že ty jsi byl ten hodnej a my ostatní xenofobní idioti nerespektující lidská práva. Myslíš si, že v Saudské Arábii a v dalších zemích s majoritní muslimskou populací (což většina těch migrantů je) respektují nějaká lidská práva? To tady chceš, nebo věříš, že se tady budou začleňovat v pohodě? Proč vlastně někdo, kdo pohrdá západní dekadencí a způsobem života, hledá pomoc u nenáviděné kultury? Ukaž mi jediný Evropský stát, kde je už ve zvýšeném počtu mají a nebouří se proti nim. To jsou taky xenofobové, když s nimi už žijí a znají je?

S tímhle taky nesouhlasíš?
http://krize15.cz/index.php?article=4 - Ať si chcípnou ti, co na to nemají!

313

Odpovědět

+komunardNevím jestli jsou hoax, ale vím jedno: Nedal jste mi žádné údaje, které by tvrdily něco jiného. Takže sem s nimi (údaje znamenají data, ne interpretace).
Zákon tohoto názvu se mi nepodařilo nalézt, poprosil bych tedy o číslo zákona sbírky.
Ptal jste se, o co mi jde. Já vám odpověděl. Obšírně. To, že jsou vaše názory xenofobní, nemělo být argumentem, nýbrž jejich popisem.
Nepochopil jste mě. Možná je vina na mé straně, nevyjádřil jsem se optimálně. Tedy jinak: Pokud si na někoho ukážete, a řeknete: toto není člověk, nevíte nikdy, jestli nepřijde někdo jiný, neukáže na vás, a neřekne: Toto není člověk. Je to pochopitelnější?
Dále upozorňuji, že jsem vás nikde nenazval idiotem.
V Saudské Arábii lidská práva dodržována nejsou, a je právem považována za jeden z nejhorších režimů na světě. Ale z té k nám moc lidí nepřichází. Sýrie, o kterou jde především, býval stát ovládaný krvavým, leč sekulárním diktátorem, kterého se část populace rozhodla svrhnout. Od té doby tam zuří občanská válka. Tohle všechno jsou dobré důvody, proč nasednout do člunu a riskovat krk na cestě pryč.
K nenáviděné kultuře: Prosím opět data. Pokud by ti lidé naši kulturu tak nenáviděli, tak by spíš zůstali mezi těmi miliony uprchlíků na blízkém východě.
Soužití lidí různých kultur může být problematické, často bývá, ale to není důvod poplivat vlastní hodnoty a upírat jiným lidství.

Ach jo, naprosto obecně: V občanské válce nelze bránit vlast! V občanské válce jsou všichni téhož občanství, jsou z jednoho státu, všichni jsou z téže vlasti.
Pokud by se měli uprchlí Syřané zapojit k některé již existující frakci, měli by to těžké, jedna horší než druhá. Kurdští separatisté, kteří se chtějí od "vlasti" odtrhnout? Milice náboženských menšin, často podporované kdoví kým? V případě šíítů Íránem, vážně skvělý spojenec. Armáda krvavého diktátora, která ostřeluje vlastní města dělostřelectvem? A tohle jsou prosím pořád ještě ti hodní.
A pokud by si měli vytvořit svou vlastní milici, tak si starého čerta pomohou. Protože čím víc takových milicí bude, tím déle ta válka potrvá.
Ostatně, jakou lepší ukázku toho, že to nejsou fanatičtí bojovníci, ale lidé, kteří chtějí žít normální život, než tady tohle.
O tom, kdo brání vlast, jsme se přesvědčili za druhé světové. Fašisté (vlastenci to hrdí) kolaborovali hojně s nacisty, zatímco venku vstupovali uprchlíci do spojeneckých armád.

139

Odpovědět

+komunardTakže pokud jste takovým imigrantem, tak se máte zaregistrovat v první zemi, kterou překročíte a nemáte právo si vybírat, kam půjdete. Kdyby něco takového bylo legální, tak by nemusel vznikat Schengen a všichni bychom si jezdili, kam by nás napadlo.
Zákon č. 325/1999 Sb., o azylu a o změně zákona č. 283/1991 Sb
Zákon o pobytu cizinců na území ČR zákon. č. 326/1999 Sb

Je jasné, že my se k nim musíme chovat s respektem a pochopením, ale ne se jim podřizovat. Pokud jim jde o život, tak proč se tak hrnou do Německa a nezůstanou v první zemi, kde je bezpečí? Že by jim šlo spíš než o přežití o cash? Pak už statusu uprchlíka zneužívají k ekonomické imigraci. Dále tady nikdo neřekl, že nejsou lidi - homo sapiens jsou a to jim nikdo nebere. Jde spíše o chování, odlišnou kulturu, neslučitelnou náboženskou ideologii a zvyky, které se jim moc přizpůsobovat nechce. Byl jsem ve francii, kde jsem mluvil s místními a viděl jsem tam ty jejich gheta na vlastní oči. Pokud se tedy shodneme, že jsou to lidé, tak bychom se snad mohli dohodnout i na tom, že by měli respektovat zákony.

Nějaké ty statistiky o znásilňování:

http://www.frontpagemag.com/point/175434/1-4-swedish-women-will-be-raped-sexual-assaults-daniel-greenfield
http://pravyprostor.cz/svedsko-a-islamsti-imigranti-kdyz-znasilnuji-novinari/
https://muslimstatistics.wordpress.com/2015/03/19/sweden-77-6-percent-of-all-rapes-in-the-country-committed-by-muslim-males-making-up-2-percent-of-population/
- Tak buď se ze Švédů najednou staly sexuální predátoři, nebo v tom má prsty již zmiňovaná imigrace.

Armáda krvavého diktátora třikrát demokraticky zvoleného prezidenta. Propaganda zapracovala...

Tou poslední větou říkáte, že kdyby nás jednoho krásného dne napadl Islámský Stát ( zatím nepravděpodobné ale i tak), tak by přijatí islamisté také kolaborovali? To měl být argument na přijímání, nebo zase popis? Napadení a přímé obsazení je rozdíl. Nebo si myslíte, že kdyby Beneš válčil, tak by ti co bojovali za hranicemi nebojovali zde? Jinak v tom článku jsou tam na konci řečeny ty škatulky, kterými se označuje každý, kdo nesouhlasí. Nejsou tím myšleni reální radikální fašisté, náckové atd. Takové bych odsud vyhnal mnohem raději, nežli imigranty...

Chtěl jste články a statistiky pro opření tvrzení. Já bych rád viděl nějakou statistiku, která hovoří o bezproblémovém začleňování, prolnutí kultur nebo alespoň zdařilé integraci.

410

Odpovědět

+komunardVětšina jich zůstane. A když už překonali tu životu nebezpečnou cestu přes moře, tak se nezastaví na první skále. Já bych se tedy nezastavil. A myslím, že vy taky ne. Samozřejmě, druhá věc je, jestli by je měla třeba řecká policie nechat toto dělat. Ale to už je spíš věc nás, Evropanů.

Že nejsou lidi, respektive že jsou zvířata, se píše v tom odkazu, který jste tu dal.

Já zas bydlel půl roku s muslimem. +- stejný blb, jako ti křesťané a ateisté, se kterými jsem bydlel. A co se týče rozhovorů s místními, nikdy nezapomenu, jak táta koukal, když se mu někdo s podobně nabytými informacemi snažil vysvětlit, v jak příšerné ulici vyrůstal, a do jak strašlivé školy chodil. Oni ti místní, co si chtějí stěžovat, rádi přehání, a ti co ne, ti se s vámi o tom nebudou chtít bavit. Tím nechci říct, že soužití s lidmi z ghetta není velmi problematické, viz dále.

Mám pocit, že mícháte dohromady několik věcí:
a) uprchlíky
b) migranty druhé až třetí generace, potomky levné pracovní síly, žijící většinou v ghettech
c) muslimy
Jistě tu jsou souvislosti, ale pro přesnější analýzu je třeba tu důsledněji rozlišovat.
a) Toto jsou lidé, kteří prošli peklem. Lidé, kteří viděli věci, co by nikdy žádný člověk vidět neměl. Ti se budou chovat trochu jinak, než někdo, kdo nic takového nezažil. Neříkám tolerovat zločiny, ale bazírovat na blbostech, nebo se pouštět do morálních soudů je nesmysl.
b) K tomu už jsem se vyjadřoval milionkrát, a klidně to zopakuji znovu:
Lidi v ghettu se chovají proporčně hůř, zejména co se legality týče, než ostatní. Ale je úplně jedno, jestli jsou to američtí černoši, východoevropští Romové, západoevropští muslimové, nebo by to byli nordičtí Evropané (což se naštěstí pro ně dnes neděje). Problém není kultura nebo původ, ale socioekonomická situace těch lidí, která je částečně determinuje.
c) Islám je náboženství. Z každého náboženství se dá vhodným selektivním výběrem myšlenek, manipulací s citáty, teologickým výkladem a podobnými blbinami udělat důvod, proč být odporné, zavrženíhodné hovado, a ještě na to být hrdý. Nebo být ušlechtilý, dobrý člověk, a ještě odmítat pocty. S některými to jde snáze, s některými hůře. Ale důležité je, co chce dotyčný člověk/organizace. Všude se najdou takoví i takoví. A jejich poměr? Ten je dán vnějšími okolnostmi.

Bašár Asad je možná zvolený, ale na druhou stranu se ke svým politickým oponentům vždy choval brutálně. Tím neříkám, že by se o moc v Sýrii ucházel někdo lepší. Nevím, na základě které propagandy se dá dojít k tomuto názoru, protože jde dost proti západní i východní.

Znásilnění ve Švédsku (tři odkazy, třikrát Švédsko). Klasická fráze buď-anebo. A třetí možnost, že třeba ve Švédsku změnili zákony, takže je jako znásilnění hodnoceno více zločinů, což je pravda, se neuvede. To už je ohrané.
Podle vašich údajů se 2% migrantů dopustilo znásilnění. Je to sice mnohonásobně víc, než v běžné populaci, generaci vychovávané tamním feministickým hnutím, ale vážně to je opodstatňující pro odsuzující rozsudek nad celou skupinou?

Ne, tou poslední větou říkám, že to bylo přesně naopak, jak tvrdí ten odstavec. Alternativní historie o odmítnutí Mnichovské dohody rozvíjet nehodlám.
Co se týče škatulek, tak si zkuste v libovolném z těch textů vyměnit slovo "muslim" za slovo "žid".

http://news.bbc.co.uk/2/shared/spl/hi/uk/05/born_abroad/economics/html/overview.stm
Indie, Filipíny, Hong-Kong...

118

Odpovědět

+komunardRadim - Ty blbosti co jsi napsal fakt myslíš vážně???

53

Odpovědět

Ok, je pravda, že John Oliver přehání a vytrhává určité věci z reality (např. to s tim Slovenskem mě dostalo - Slovensko nechce imigranty, ne protože nemá mešity , ale protože jsou Slováci stejní srabi jako my), ale každopádně se mi líbí, jak to Maďarsku a dalším ustrašeným státům (včetně nás) nandal.
A mimochodem, poklona serveru videacesky.cz, že to sem dali. Dalo se očekávat, že se to lidem nebude líbit (ano, názory našeho národa na uprchlíky mě fakt děsí) - ale nemusí se sem dávat jen videa, která dostanou 10 hvězdiček, ale taky ta, která budou šplhat vysoko v žebříčku nejdiskutovanějších videí. :)

2518

Odpovědět

s tím slovenskem nemáš tak uplně pravdu, českým rozhlasem i BBC proběhlo, že Slováci skutečně nechtějí uprchlíky kvůli tomu, že nemají mešitiy, je to oficiální prohlášení někoho z pžedstavitelů slovenska.

83

Odpovědět

+HonzaPovedal to hovorca nášho ministerstva vnútra.

41

Odpovědět

Musíš také dát určitý názor do kontextu...Za svoji krátkou historii (od roku 1990) se Česká republika stala útočištěm asi pro tři čtvrtě milionu migrantů. Půl milionu se postupně do české společnosti integruje.

I přesto, že Sýrie patřila do "spřáteleného bloku socialistických zemí" a mnoho Syřanů vystudovalo české univerzity a zůstalo zde, tak mnoho lidí se s žádným Syřanem dosud nesetkalo. A zprávy TV Nova Sýrie=ISIS=teroristé dělají nejvíce škod.

51
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK