Militarizace policieLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:902
Počet zobrazení:11 065

Dnes plním jedno starší delší video, které je shodou okolností v dnešních dnech opět aktuální. Jistě jste zaznamenali případ, kdy byl v americkém Fergusonu zastřelen černošský mladík, což vyvolalo obří protesty a střety s policií. John se pokusí rozebrat pozadí celé této situce a ukáže nám, proč to policie stále jen zhoršuje. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete opět od února sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Přepis titulků

Dnešním hlavním tématem jsou otřesné události z Missouri z minulého týdne. Ve Fergusonu v Missouri důstojník zastřelil před domem 18letého mladíka. Co střelbu vyvolalo, je nejasné. Svědci tvrdí, že mladík nebyl ozbrojený. Střetli se zde protestující a policejní obrněnci. Také zde propuklo rabování a násilí. Tento příběh je nepříjemně povědomý. Existuje spousta nezodpovězených otázek.

Třeba to, proč by policista střílel na neozbrojeného mladíka. Ale jasné je to, že od té doby to policie jen zhoršuje. Jejich ignorace začíná u tohoto. Na otázku, kolikrát byl Brown zasažen, velitel policie St. Louise county odpověděl... Bylo to víc než jen párkrát, ale ne o moc víc než to. Zamyslete se nad tím, co říká. Ne o moc více než více než dvakrát.

Co to ještě zkusit zmenšit? Bylo vypáleno jen o mnoho více než jedna kulka. Můžete se tedy všichni uklidnit? Poté policie několik dní odmítala zveřejnit jméno odpovědného policisty. Ale když už to udělali, obalili to informacemi, které nikdo nechtěl slyšet. Ve stejnou dobu uvolnili video, ve kterém se Michael Brown měl pár minut před střelbou zúčastnit přepadení. To vyvolalo další vlnu nepokojů.

Jistě, že ano. Je to irelevantní. Pokud chtěli policisté odvést pozornost videem, které se střelbou nesouvisí, měli vypustit Krotitele duchů. Je to stejně relevantní s těmito pozdějšími událostmi. Od té doby uběhl týden. Čím dál více máme pocit, že lidé ve vedení Fergusonu vůbec netuší, jak se komunita cítí. Poslechněme si starostu.

Nikdy jsme tu neviděli podobné násilí. Nikdy jsme tu neviděli takovou frustraci a napětí mezi rasami. Vždy jsem to lidem hrdě oznamoval. Ale i nyní spolu naše komunity vycházejí hodně dobře. Jsme tím proslavení. Proto jsem já, starosta Fergusonu, v celostátní televizi! Zrovna mluvíme o tom, jak je v našem městě klid.

Vždy tu byl klid. Pokud se však zeptáte lidí ve Fergusonu, dozvíte se něco jiného. Policisté nás často šikanují. Celý den i celou noc. Pokud nás zrovna nenapadají fyzicky, tak to dělají slovně. Toto starosta nechápe. Obecně by nikdo nikdy neměl říct, že u nich nikdy neexistovalo rasové napětí.

Tahle věta není pravdivá nikde na světě. I na Antarktidě... I na Antarktidě panuje napětí mezi tučňáky císařskými a oslími. Táhni do ha*zlu, tučňáku oslí. Se tu promenáduješ a kradeš naše ryby. Ale ne ty, tučňáku uzdičkový, ty jsi v pohodě. Vám jde matika. Který z těchto dvou mužů má pravdu o tom, jak se žije mladému Afroameričanovi ve Fergusonu?

Podívejme se na policejní síly. Jak to ve městě, ve kterém žijí ze 2/3 Afroameričané, vypadá? Jak vypadají vaše policejní složky? Rád bych věděl, kolik policistů máte a kolik z nich je bílých? Říkají, že tři z nich jsou Afroameričané. Ale myslím, že jich je 5, a šestý nedávno odešel. Máme také Hispánce a dva Asiaty. Ale u toho to nekončí.

Také máme bělochy, kteří občas poslouchají hip hop. Macklemora, ale stejně... Také mezi sebou máme 6 norských Američanů, kteří si na Broadwayi užívají Lvího krále. Jsme mnohem rozmanitější. I přes přítomnost obou Asiatů a také "Hispánce"... Na něj nezapomeňme. Podle všeho policie ve Fergusonu cílí na menšiny.

86 % silničních kontrol se týká Afroameričanů. Stejně tak 92 % zátahů a 93 % zatčení. Ačkoliv staví více černochů, pašované zboží najdou častěji u bílých. Jistě, že běloši pašují častěji. Vědí, že když vypadají takhle, nikdo je nezastaví. Aby vás jako bělocha ve Fergusonu zastavila policie, museli byste šňupat kokain přímo z palubní desky. Ale pokud jste ve Fergusonu Afroameričanem, jako zde Henry Dawis, můžete zažít něco trochu jiného.

Roku 2009 byl ve Fergusonu ve vazbě kde ho policista popadl, shodil na zem a několikrát udeřil. Tvrdí, že byl vyprovokován, ale z celého incidentu není žádný záznam, ačkoliv je věznice vybavená kamerami. Ale víme, že byl později obviněn ze čtyř případů zničení městského majetku, protože jim pokrvácel uniformy. Může být rád, že během té nakládačky nejedl špagety, jinak by to byl hrdelní zločin.

Ale to je pouze městská policie. Okresní policie má na těchto problémech také svůj podíl. Poručík policie St. Louise je ode dneška bez práce. Byl vyhozen za údajný rozkaz pro hlídkující policisty, aby zatýkali nakupující černochy na jihu okresu. Nejde jen o to, že rozkázal zatýkání podle rasy, ale také o to, jak to udělal. Jeho kolegové tvrdí, že řekl věty jako: "Udělejme si černý den..."

Nebo: "Dodejme našim celám trochu barvy." Ale buďme fér. Udělejme si černý den je skvělá věta, pokud ji říká Shaft. Dodejme našim celám trochu barvy je v pořádku, pokud jste designér a máte v ruce vzorníky barev. Ale pokud jste bílý policejní důstojník, není vhodné říkat ani jedno. Tím netvrdím, že všichni policisté jsou špatní.

Tak to není. Lidé ve Fergusonu chtějí a potřebují efektivní policejní složky. Jejich vztah byl asi nejlépe shrnut touto fotografií z počátku týdne. Nejde jen o agresivní policisty čelící neozbrojenému muži. Ale jde i o fakt, že někdo napsal "Je*at policajty!" na poštovní schránku. Je to zřejmě něco, čeho si CNN nevšimla, když používala tuto fotku jako pozadí.

Asi to neviděli. Na fotce jste si také mohli všimnout toho, že jsou vyzbrojeni, jako by plánovali napadnout Falugu. Ukázalo se, že to není náhoda. Kvůli drogové válce od roku 2006 převedlo ministerstvo obrany na místní policisty vojenské vybavení v hodnotě 4,3 miliardy dolarů. Po 11.

září ministerstvo vnitra uvolnilo pro policejní zdroje další vybavení, které mělo sloužit k prevenci teroristických útoků. A tohle se děje v takovém měřítku, že i v malém městečku Kenae v New Hampshiru žádají o BearCat. To je vojenský obrněný náklaďák. Podle své žádosti ho potřebují, protože: "Teroristický útok hrozí všude a často se nedá předvídat." A jako možný cíl označili Výroční dýňový festival.

Přesněji tento dýňový festival, který odteď bude chráněn tímto. Chci vidět, jak kolem něho proklouznete, mladíci s baseballovými pálkami. A pokud vás zajímá, jaké to je mít minám odolné vozidlo v ulicích svého města, ukážu vám video dvou chlápků ze Saginawu v Michiganu. Hele, vole! To je pořádně obrněný, vole! Koukni se, kdo tam sedí. Vole, ani ho nevidíš.

- Ty jo... - To je šílený. Šerif Saginaw county, vole. Hustý, vole! Koukni na ty gumy. Jsou vyšší než naše auto, vole. To je boží! Ale abychom byli fér, stejně reagovali, když u nich otevřeli první mexickou restauraci. Poslouchejte, jak si jeden z nich něco uvědomí.

Vole, to je zvrácený. Proč? To je na tom naše město tak špatně, že potřebujeme tohle? Jde o to, že ne! Není na tom tak špatně. Protože pokud nežijete v centru Kábulu, tak ve svém městě něco takového nepotřebujete. Zeptejte se lidí, od kterých ho získali.

Armáda před několika měsíci ve zpravodaji napsala, že nedoporučuje používat tato vozidla ani na vojenských základnách. Na běžných vozovkách jsou nebezpečná. Ničí silnice a mohou se snadno převrátit... Přesně. Jediné vozidlo, které by mělo ničit ulice Saginawu, je Chadova vytuněná Honda Civic. Volééé!

Vole! Moje kára je hustá, vole! Policisté nejsou vojáci. Proč tedy na této fotce z Fergusonu nosí kamuflážní oblečení? Jsou na severozápadě Saint Louis, ne na severozápadě Amazonie. Pokud chtějí zapadnout, měli se převléknout za obchody s levným zbožím. Koukněte se, jak na té fotce míří zbraní. Pokud byste byli v armádě, věděli byste, že to nemáte dělat. Vojáci jsou trénovaní ve stupňování síly.

V podstatě to znamená, že smíte na někoho namířit pouze ve chvíli, kdy jste připraveni zmáčknout spoušť. Ale ve Fergusonu vidíme, jak policisté chodí stále s nabitými zbraněmi a míří na lidi, kteří zcela zřejmě nepředstavují hrozbu. Teď nepředstavují hrozbu, ale jde o to, co by mohli udělat. Mohli by se třeba přidat k policii, dostat zbraně, které neumí správně ovládat, a pak chodit po městě a mířit na lidi.

To by bylo k pos*ání děsivé! Jde o to, že pokud jste v USA policistou, měli byste se oblékat podle svého zaměstnání. Ne podle zaměstnání, které byste rád. Pokud máte tohle vybavení, stoupne vám to do hlavy. Tohle je Doraville v Georgii. Má 8 500 obyvatel. Policisté zde kdysi dostali tank.

A za pár dní se na jejich hlavní stránce objevilo toto video. Překazíme loupež v pizzerii! Překazíme loupež v pizzerii! Název té skladby je, a to je pravda, Chcípni, zku*vysynu, chcípni! Byla to dobrá volba, protože se k tomu videu Simon a Garfunkel nehodí. Na tom videu bylo pouhé cvičení.

Problémem je, že v nich policisté pouze netrénují. Částečně kvůli přístupu k tomuto vojenskému vybavení obrovsky vzrostl počet SWAT týmů a počet jejich nasazení. Počet akcí SWAT týmů vzrostl oproti 80. letům o 1 400 %. Každý rok se jich uskuteční asi 50 000. A mějte tento klip v paměti, když vám řeknu, že 79 % akcí SWAT týmů proběhlo na základě povolení k prohlídce. A většina z nich se týkala drog.

Ano, pokud se jste se zrovna na koleji zhulili, nejste paranoidní, venku je skutečně SWAT tým. Jdou si pro vás. To nás přivádí zpět do Fergusonu. Jak tu situaci zlepšit? Mohli byste policii sebrat vojenské vybavení, aby se toto nedělo? Ale tím by se to změnilo jen na oko. Příčina problému by přetrvala.

Ta byla ztělesněna policistou v ulicích Fergusonu, který byl oblečen normálně. Dělejte! Jste jen po*ělaná zvířata! Dělejte, mně je to u pr*ele! Fráze "Delejte, vy po*ělaná zvířata" není přijatelná ani při jejich útěku ze zoo. Není to přijatelné ani v restauraci v Mary Poppins, ve které jsou číšníky tučňáci.

- Dělej, ty pod*lané zvíře! - Takhle s nimi nejednej. Načůrají ti do polévky. Zasloužila by sis to. Přesně takováto věta poukazuje na neschopnost vidět obyvatele Fergusonu jako jedince. Jednají s nimi jako s nebezpečným davem. Tohle je mnohastupňový problém. Minulý večer se guvernér Missouri rozhodl obnovit důvěru mezi komunitou a policií.

Podepsal jsem zavedení výjimečného stavu, díky kterému bude v daných oblastech Fergusonu zákaz vycházení. Takže vezmete komunitu, které se nelíbí, že se s ní jedná jako se zločinci, a přes noc je uvězníte v jejich domech. Během toho zaměstnáte množství naštvaných místopředsedů, kteří se vše pokusí vyřešit. Pokud chceme spravedlnost, nejdříve musíme mít a udržet mír.

Toto je zkouška. Celý svět nás sleduje. To je neuvěřitelně povýšenecké. Zkusme všichni vydržet 20 minut potichu. Potom se rozhodnu, zda si smíte jít hrát ven. Pokud ani guvernér nedokáže oddělit dobré a špatné členy komunity a rozhodne se potrestat všechny stejně, mělo by to fungovat i opačně. Vím, že policisté milují své šílené nepotřebné vojenské vybavení.

Zde nabízím další povýšeneckou zkoušku. Seberte jim ho a pokud zvládnou celý měsíc nezabít neozbrojeného černocha, tak jim ty hračky vrátíme. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (287)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

koukám, že videu Johna Olivera dá každý spoustu hvězdiček ať je to o čemkoliv...mi neříkejte, že s tímhle vážně většina lidí souhlasí. Zrovna od něj jsem očekával trochu jinačí postoj k tomuto problému..

18

Odpovědět

nechápu, s čím bychom tady neměli souhlasit.

10

Odpovědět

nechci být za rasistu, ale když ukazovali snímky z toho rabování tak sem tam neviděl jedinýho bílýho člověka. Snad když protestuju proti brutalitě vůči jedné rase tak jim nedávám další podněty pro to aby na mě brutalitu vykonávali.

114

Odpovědět

Víte něco vám povím já opravdu nepochopím mentalitu černých lidí. Jsou to pokrytci .Kuk lux klan zabil za 86 let 3446 lidí zločiny černých proti černým toto číslo trumfují každých 6 měsíců. Oni protestují jen když to je běloch pak kdo je rasističtější. Jinak ta rasová profilace není tak neopodstatněná viz knockout game nebo black mob violence. Nebo koukněte jak bílí lidé reagovali na verdikt Oj Simpsona .

119

Odpovědět

Už dloho jsem neviděl takovou snůšku lží, polopravd a demagogie, jako v tomto "vtipném" videu.Šla z toho na mě hrůza, jak lehké je ve jménu multikulti propagandy překroutit zjevnou pravdu a udělat z bezohledného darebáka oběť a z policajta, který jen dělal svou práci, udělat sadistu, který se baví střelbou do "neozbrojených dětí." Děs, hrůza, katastrofa.

Kdyby toho policistu odsoudili, pak by se už žádný policajt neodvážil vystřelit na zločince černé barvy pleti a situace by se rychle začala vymykat z rukou.
Jestli Vás můžu poprosit, podobnou do očí bijící propagandu, už nepřekládejte.

2436

Odpovědět

Tohle video se jen snažilo ukázat, jak se policie vyzbrojuje čím dál více vojenskýma hračkama. Ostatně i název toho dost napoví. O tom, proč nepokoje ve Fergusonu započali, kdo/proč/jak za to může, to vůbec není. Řeší se tam až následná eskalace vojenskou policií, zákazem vycházení apod., místo toho, aby se to řešilo jinak.

Nicméně k té Vaší nepochopené reakci. Koukněte se, prosím, na nedávno zveřejněné video, kde policisté rozstřílí černého bezdomovce cca 50 ranama, když je obklíčen (dokonce i čoklama), má v ruce malý nožík a chce jít pryč, protože jeho se celá ta původní situace vůbec netýkala...

254

Odpovědět

+LaFleurTo vůbec nic nemění na faktu, že je to celé postavené na propagandistické megalži a je smutné, že to někdo ještě obhajuje. Mimochodem, toho policistu propustili, skrývá se na utajeném místě a nejspíš má natrvalo zničený život. Ale podle tvojí debilní logiky je to přece v pořádku, měl se otočit a dělat, že zloděje s ukradenými doutníky nevidí, jako to dělají policajti u nás. Jen slušné vychování mi brání ti říct, co si myslím o tvých chorých názorech.

840

Odpovědět

+LaFleurTy seš asi trochu mimo. Co tam je, prosím tě, za megalži a propagandu? Pochopil si, že to video vůbec neřeší ten problém, ale vyzbrojování policie? Vůbec nikde tam nepadl sebemenší náznak toho, jestli to bylo správně nebo špatně nebo kdo mohl za to, že zloděj DOUTNÍKŮ skončil s 12 ranama v sobě, i když ten fízl, kterej ho mihl v té době ani nevěděl, že něco ukradl.

Já vůbec nic neobhajuji. Tento případ k nám jde zprostředkovaně a jelikož není uvolněné (jestli vůbec existuje) video samotné střelby, tak těžko mohu (stejně jako ty) soudit, co se vlastně stalo. Ve videu je pouze zmínka o tom, že místo toho, aby zveřejnili onu střelbu, tak zveřejnili video, kde normálně krade. Toť vše, pozastavují se akorát nad tím, že to video vůbec nesouvisí se samotným činem a s těmi nepokoji, co tam nyní jsou.

Jinak se rozhodně otáčet neměl. Měl ho normálně spacifikovat, potažmo ho třeba jen postřelit. I když to byl zloděj, myslím, že víc než 1 rána z pistole je už moc - byl neozbrojený. Nicméně ti stejně absolutně nedocvakla pointa, takže asi nemá smysl ztrácet čas. Doufej, že tohle nebude nikdy u nás. Aby ti kvůli trochu drog vlítla do baráku SWAT a pěkně se ti povozili po zádech a ledvinách ;)

123

Odpovědět

+LaFleurLaFleur: trošku drog lze tolerovat, jo? :D A co takhle trochu šukání dětí, to je taky ještě v pohodě?

421

Odpovědět

+LaFleurPatriot: další chytrolín? Ve videu je jasně řečeno, že skoro většina zásahů SWAT je kvůli drogám a že jejich zásahy vzrostly o 1 400 %. Tomu bych i věřil, jelikož úesej jede tvrdě proti drogám. Samozřejmě, že kopulace s dětmi by měla být trestána, avšak to by brzy zavřeli krámek ve Vatikánu ;) . Nicméně není těžké si dohledat videa ze zásahů SWAT týmů, kdy třeba po úspěšném zásahu proti nic netušícím lidem zjistí, že si spletli dům :) . A věř, že takovej zásah není nic hezkýho, zvlášť proto, že se s tebou vůbec nes*rou...

93

Odpovědět

+LaFleurVe videu je rečeno hodně nesmyslů ;) btw. víš jak často se jim povede splést si dům? :D Faktor chyby samozřejmě u policie jako u všech lidí existuje, ale bude to jednak tak malý procento, že se dá skoro označit za zanedbatelný, navíc když už se to stane, poškozenej na nich vysoudí balík i s nejblbějším advokátem na světě (Rodney King měl incident v roce 91, vysoudil na tom miliony dolarů a dodnes má status celebrity, za jedno rozmlácení držky před čtvrt stoletím slušnej obchod). A že SWAT jde po drogách: koho maj chytat, lidi co choděj na červenou? :D Fet je fet, když už se rozhodneš riskovat jeho držení, tak se smiř s tim, že za to můžeš vyžrat následky (stejně tak třeba za jízdu proti předpisům).
BTW. ten Vatikán by taky nebyl od věci :D

38

Odpovědět

+LaFleurPatriot co se týče nasazení jednotek SWAT tak už jsem sem dal dva odkazy. Jinak na internetu máš spoustu článků a videí stačí hledat. Jo_Do zjevná pravda je že policista Darren Wilson špatně odhadl situaci. Snažil se sám zadržet dvě osoby podezřelé s přepadení obchodu, kteří mohli být ozbrojení. Oba podezřelí šli (neutíkali) prostředkem ulice, ani nikoho neohrožovali. To znamená že daný policista měl na posouzení situace dost času. Navíc se při zadržení podezřelých nedržel doporučeného postupu. Otázka tedy zní proč si hrál na kovboje? Proč ohrozil život svůj i životy podezřelých a ostatních přítomných lidí? Můžeš mě Jo_Do na tyhle otázky odpovědět?

91

Odpovědět

+LaFleurA tím chce básník říci co? Že SWAT jsou jediný chybující policajti? Naše slavná URNA například jednou zaperlila takto: při vnikání do objektu potřebovali překonat bránu na pozemek. Použili k tomu nálož, která po odpálení poničila jejich vlastní auto, přičemž s onou bránou vůbec nehla. Hned potom borci zjistili, že brána byla celou dobu odemčená a nálož vůbec použít nemuseli...co z toho vyplývá? Vůbec nic. Jsou to lidi provádějící obrovsky náročnou a rizikovou práci. A lidi budou vždycky dělat nějaký procento chyb (ty,kdo jsi bez viny, hoď kamenem), výcvikem chybovost snížej, nikoliv zcela vymažou...že je v dnešní kamerový době víc záznamů o jejich chybách, to neznamená vůbec nic (snad jen to, že maj hodně práce). Uniká mi myšlenka, kterou chceš poukazováním na jejich chyby sdělit.

15

Odpovědět

+LaFleurPatriot když se o to nezajímáš tak o tom nepiš, jinak tady je znova jeden z odkazů http://magazin.aktualne.cz/kuriozity/video-mladik-hral-strilecku-na-pc-prepado-ho-komando-swat/r~695bf418329811e49669002590604f2e/ na internetu jich najdeš víc. Sám píšeš že ve videu je hodně nesmyslů, ale i ty jsi jich sám pár vychrlil. Vysvětli mě například tohle co jsi napsal "Před 2. svět. válkou, konkrétně v roce 1938, bylo sčítáním lidu spočteno celkem 16,5 mil. židů (můžeš si to dohledat ve světovym almanachu z toho roku). no a v roce 1948 zveřejnil New York Times jejich počet mezi 15,6 až 18,7 miliony. ..." ? Jestli jsi se o to trochu zajímal tak jistě víš proč jsou ty čísla takový jaký jsou. Stejně tak můžeš použít roky 1944, 1945, 1946 nebo 1947. Víš ono trvalo nějaký ten rok než se sečetly všechny oběti a přibližně 10 let od konce druhý světový než se statistiky obětí dostatečně ustálili.

21

Odpovědět

+LaFleurNaopak mě zajímá, co se nám snažíš povědět, akorát že se mi fakt nedaří najít pointu, takovejch videí a článků mi můžeš poslat třeba 50, stejně to furt nebude k pochopení. Neřeknu kdybys upozorňoval třeba na nějakou aféru, kde by členové SWATu rozprodávali policejní vybavení gangům, zasahovali ožralý, nebo toho z toho kluka zkoušeli vymlátit přiznání telefonním seznamem...něco na ten způsob. Ale zrovna v tom z aktualne.sk, co jsi poslal, vidim jen správně odvedenou práci (uvědom si, že SWAT dostane jméno a jde zatýkat, jim nepřísluší prověřování viny, to maj dělat ty policejní orgány, který si asistenci SWATu vyžádaj). Takže upozorňuješ, že nějákej policajt naletěl na prank...z toho si máme sednout na p***l? :D
A nevim co tu začínáš s úplně jinym a nesouvisejícím tématem (že bys to chtěl zakecat jinam?) ale ok: 1938 údaj před začátkem války (regulérní, žádný číslo vycucaný popíračema), 1948 údaj poválečnej (rovněž by měl bejt spolehlivej) a už uvěřitelnej, prvotní měření bezprostředně po válce nepovažuju za spolehlivý: v rámci států se sčítání prováděly pochopitelně v různejch datumech a vzhledem k migracím je možný, že některý lidi byli započítaný víckrát, některý naopak vůbec atd. No a tim, že výsledný počty nedávaj smysl, jsem poukazoval na nespolehlivost statistik, end of story. Tak a teď mi věcně odpověz, co chceš říct těma videama o SWATu?

13

Odpovědět

+LaFleurPomalu si pusť video Militarizace policie. SWAT by se něměl nasazovat do akcí založených jen na příkazu k domovní prohlídce od nějákého soudce, je to přeci elitní policejní jednotka. 1948 to je bezprostředně po válce, věděli to i ti kdo ďáli danou statistiku. Počítali s tím že čísla se budou měnit. Vím že jsi upozorňoval na nespolehlivost statistiky při její špatné aplikaci, ale vybral jsi k tomu špatný příklad.

21

Odpovědět

+LaFleurProč ne, pokud na to má samotnej SWAT kapacitu a nechybí někde jinde...v zemi s tak snadnym přístupem ke zbraním jde jednoduše o prevenci. Když by ty zásahy prováděly běžný jednotky, stoupl by počet zabitejch policistů, přičemž by kriminálníků nijak neubylo, naopak by měli proti sobě najednou slabší soupeře. Když budu hodně spekulovat, příslušník SWATu je líp trénovanej na stres, tzn. kdyby byl při počátečním incidentu přítomen on, všechno mohlo dopadnout líp=SWAT by paradoxně bylo vhodný využívat víc (že soudce dosere povolení k prohlídce, to není chyba SWATu).
A k tomu 1948: právě jsi projevil těžkou absenci logiky :D i kdyby platilo nejnižší číslo=15,6 mil., tak to pořád poukazuje na problematiku statistik a pokud je to číslo podstatně chybný, pak jedině směrem nahoru. Nebo si myslíš, že si tvůrci statistik vymejšleli imaginární lidi bez podkladů? Údaje o někom nemuseli vědět (pak by ale byl skutečnej počet vyšší), ale lidi jim nemohli výrazně přebejvat. To by jich skutečně bylo míň, to by ale znamenalo, že si někdo vymyslel miliony lidí ze vzduchu (podle druhý strany diskuse přesně 4,6 milionu). Proč a jak by se asi tohle povedlo a jak by to mohlo projít? :D Takže pokud je podle tebe ta statistika blbě, tak jen podporuješ mý tvrzení.

06

Odpovědět

+LaFleurAno projevil těžkou absenci logiky, když jsem myslel že se o danou problematiku alespoň minimálně zajímáš, což ovšem tak očividně není. Prosím tě vždyť něco si o tom zjistit není tak těžkýho. Když jsem to dokázal já a to se považuju za línýho, tak to dokážeš snad taky, ne? Trocha zájmu o historii ti jistě prospěje.

21

Odpovědět

+LaFleurCo to tady kecáš? :D Co si mám jako zjistit, konkrétně, co je špatně, co vidim blbě a proč? Zatim jsi nadhodil pár bezpředmětnejch odkazů a nejasnejch pokusů o názor, který jsem ti bez problému rozložil (což by vzhledem k absenci podpůrnejch argumentů zvládl kdejakej osel). Takže se ptám, můžeš nabídnout ještě nějaký argumenty, fakta, ucelený názory...nebo budeš už jen cintat prázdný fráze o tom, že nic nevim, abys nevypadal jako úplnej debil? :D

13

Odpovědět

+LaFleurNejsem nácek ani rasista ale ta rasová profilace má svůj důvod stačí napsat na youtube knockout game

02

Odpovědět

+LaFleurTrocha historie. Boje byli na všech válčištích ukončeny v roce 1945, ale válečný stav s Německem byl spojenci zrušen až v roce 1951, Velká Británie 9.7.,Francie 13. 7.,USA 24. 10. Tudíž bys měl porovnávat rok 1938 s rokem 1951, kdy už si lidé co zhotovovali statistiky byli více méně jistí, že se čísla už nebudou nadále měnit. http://cs.wikipedia.org/wiki/Statistika . SWAT by se neměl nasazovat do akcí založených jen na příkazu k domovní prohlídce od soudce, to je stejný jako bys na komára použil bazuku. SWAT je určen zejména k ozbrojeným zásahům proti teroristům, při zásazích proti nebezpečným pachatelům organizované trestné činnosti a pachatelům zvlášť závažných úmyslných trestných činů u nichž je zvýšené nebezpečí, že se vzepřou použití donucovacích prostředků, a to i za použití zbraně. Jednotky SWAT obvykle nemívají pravomoci k zásahu na záchranu rukojmí - to obvykle provádí Hostage Rescue Team FBI (FBI-HRT). Podívej se na tohle http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/militarizace-policie John Oliver v tom to videu mluví právě o nesmyslném nasazování jednotek SWAT.

51

Odpovědět

+LaFleurvidíš jak jsi šikovnej, ctrl C a V ti jde :D Předně: co to k***a meleš o válečným stavu? Chceš nám tu tvrdit, že vyvražďování židů pokračovalo po roce 1945=po osvobození všech koncentráků a po pádu Berlína? Pokud jo, pak jsi na historii asi stejný odborník, jako můj kocour. Pokud ne, pak jsi učebnicově protiřečíš.
A k SWATu se můžu jen opakovat. Přirovnání máš mimo, bazuka na komára by nadělala značný vedlejší škody, SWAT naopak vedlejší škody svou vyšší profesionalitou snižuje (strašná debilita to vůbec řešit :D ). Takže ještě jednou: pokud má SWAT kapacitu na domovní prohlídky, nechybí jinde a je finančně únosnej, proč ho nevyužít. Nebo maj radši dávat pokuty za parkování? A zopakuju i to, že Oliverovo video je snůška keců (např. ta banalizace "kdo by útočil na dýňovej festival"...třeba podobný debilové, který loni odpalovali bomby na běhání po Bostonu). Já chápu, že vám, pravdoláskařům, se mý postoje nelíběj, ale když už do mě chcete jít, tak si aspoň opatřete kvalitní munici jako orcinusorca. Jinak tu ze sebe fakt akorát děláte idioty :D

14

Odpovědět

+LaFleurZack na nějakou knockout game se vyser, to je ještě čajík (aspoň to postrádá úkladnost). Vzpomeň si na Johna Allena Muhammada, ten si pro podobnou "zábavu" pořídil kamufláž v podobě starýho policejního auta a náhodný oběti nemlátil, nýbrž rovnou střílel. 10 mrtvejch mu prokázal soud (reálně jich bylo víc + spousta zraněnejch, ale na trest smrti stačilo i tohle). BTW taky si nějak nepamatuju, že by proti tomuhle praseti (nebo proti O.J. Simpsonovi pořádali běloši nějaký masový demonstrace, natož rabovali :D

11

Odpovědět

+LaFleurPrvní všeobecné sčítání po 2. světové válce v Československu bylo na celém území bývalého Československa uskutečněno k 1. březnu 1950. Něco o historii sčítání lidu na území ČSR http://www.chave.cz/files/Historie.pdf a zase http://cs.wikipedia.org/wiki/Statistika . V roce 1946 byl poprvé od konce války zjišťován počet obyvatelstva v Německu a Rakousku a to na základě potravinových lístků. První všeobecné sčítání po 2. světové válce v Rakousku proběhlo v roce 1953. Německo i Rakousko byli okupované země. Stručné soupisy obyvatel které byli prováděny od ukončení bojů v roce 1945 až po rok 1951 byli sice důležité, ale měli rozdílné cíle a také omezený rozsah zjišťovaných dat než všeobecné sčítání lidu nařízeného vládou. Existují přeci mnohem lepší příklady jak upozornit na nespolehlivost statistiky při její špatné aplikaci. Tak ještě jednou SWAT je určen zejména k ozbrojeným zásahům proti teroristům, při zásazích proti nebezpečným pachatelům organizované trestné činnosti a pachatelům zvlášť závažných úmyslných trestných činů u nichž je zvýšené nebezpečí, že se vzepřou použití donucovacích prostředků, a to i za použití zbraně. Jsou to drsní hoši, ty se s nikým v rukavičkách nemazlej. V současnosti je SWAT nasazován na úkoly, které by měli řešit obyčejní policajti. "SWAT naopak vedlejší škody svou vyšší profesionalitou snižuje" doporučuju YouTube.

11

Odpovědět

+LaFleurZaseklá deska :D pokud sám tvrdíš, že statistiky jsou nespolehlivý, tak nevim proč tu vlastně furt kopíruješ wikimoudra. Navíc ony možné nepřesnosti, o kterejch píšeš (resp. kopíruješ), jsou v údaji, kterej ti nedá spát, zahrnuty: 15,6 až 18,7 (to "až" znamená jistý statistický rozptyl, chápeme?), můžeš si to v původním příspěvku ještě jednou přečíst. Plus opakuji, nenapadá mě žádný důvod, proč by si kdokoliv vymýšlel lidi z ničeho=reálné číslo by určitě nemělo být výrazně nižší.
A opět k SWATu: za ony škody považuju např. mrtvý lidi (viz incident z Fergusonu, jak už jsem zmínil, být v kůži policisty člen SWATu, vše mohlo dopadnout líp), nikoliv třeba to, že při zátahu rozmlátěj dveře (který navíc v případě chyby zaplatěj)...ovšem pokud je pro tebe závažnější druhá možnost, tak klobouček dolů :D Plus teda vysvětlení jako s pětiletým děckem: SWAT je skupina, kde pracuje hodně šikovných policistů. A tihle policisté tu jsou předně proto, aby bojovali se zločinem. A pokud nemají zrovna žádné účelnější využití, pak můžou i provádět domácí prohlídky. Jednak je to pořád lepší využití jejich schopností, než aby chytali zatoulaný pejsky, a navíc pak nemusej za peníze daň.polatníků sedět bez využití a škrábat se v p****i.

03

Odpovědět

Jo protože když ležíte v poutech na zemi obličejem dolů a polda vás mydlí teleskopem tak to dělá pro vaše dobro a máte zvrácené názory pokuď si myslíte že je na tom něco špatně. Někdo tu je asi aua ale na nikoho neukazuju.

https://www.youtube.com/watch?v=IlY9C6pzxKc

90

Odpovědět

I Watson řekl, že běloši jsou inteligentnější než černoši.

715

Odpovědět

Ve vyhrocené (dlouhodobé) situaci se dělají vyhrocené věci (které z pohledu těch, co hájí pořádek a chtějí získat kontrolu nad situací, občas zajdou za hranici normálnosti). Občas je to ale přitažené za vlasy - viz to obrněné vozidlo nebo rambo přístup policistů-vojáků. Ale sociální situace, respektovaný zákon ulice, rozšířené drogy a zbraně, absence vzdělání u těchto vyčleněných skupin způsobil a způsobuje nelehkou situaci, kterou trpí nejen zbytek města, ale i celý systém (věznice - daně, cestovní ruch, podnikání,...). Na hrubý pytel, hrubá záplata. Jinak to ale často nejde. Když Vám zastřelí kolegu, tak s domluvou nepochodíte a ani nechcete.

Je těžké zhodnotit situaci z povětšinou ospalých českých vesniček a městeček (Buďme rádi za ní.).
A nebojím se napsat, že i ty Novou často omílané městské čtvrti (Václavák v Praze, nebo jiné na SZ Čech nebo Ostravsku), co do kriminality nedosahují takové závažnosti jako u mnohých amerických měst - např. LA, New Orleans, Detroit, St.Louis, Baltimore, NY...., byť v rámci našeho měřítka vybočují.

61

Odpovědět

* ta normálnost je ale dost subjektivní
pohled "slušného" občana v daném městě - pohled kriminálníka v daném městě - pohled řadového policisty - pohled člena speciálních složek - pohled evropského diváka v klidném prostředí venkova - pohled Evropana pracujícího v oboru

30

Odpovědět

Olivera mám rád, často "nám evropanům" velmi výstižně dokáže přiblížit problémy za velkou louží a věřím, že mnohdy se i snaží o maximální objektivitu. Ale u tohoto videa, s ním v mnoha věcech nemohu souhlasit.
Mnoho svých narážek a vtipů postavil na snímku, kde ozbrojená jednotka míří na 1 civilistu. Tento snímek mi připomněl http://goo.gl/22Xxkp . Fotografie si média od fotografů kupují ne kvůli objektivnosti, ale kvůli zajímavosti. Vůbec nemůžeme vědět, jak ta ulice vypadala z pohledu policistů, nedivil bych se kdyby tam byli ozbrojení demonstranti (to je však jen má spekulace, ale z fotek Fergusonu pořízených z helikoptér je to vysoce pravděpodobné).
Další věc, která mě opravdu zarazila, bylo jeho zpochybňování důvodu, proč posílat na domovní prohlídky, kde je podezření z držení drog. V USA jsou tyto drogové kartely často tím nejvíce nebezpečným, co se vnitřních problémů týče - s drogami se pojí ilegální imigrace, prodej a nákup zbraní, loupeže a vraždy, obchod s lidským masem a v neposlední řadě korupce, takže si myslím, že domovní prohlídky takového rázu jsou naprosto opodstatněné. Navíc vystřihnutí části záznamu z celé domovní prohlídky, také nepřidává na objektivitě, nevíme, kdo kromě té křičící ženy, byli přítomni v domě.
Odborník, který se vyjadřuje k míření zbraní na lidí si pravděpodobně neuvědomuje, že munici, která se používá při demonstracích nejsou klasické projektily, ale nejčastěji gumové náboje. Při počtu legálně držených zbraní v USA se vůbec nedivím, že policie chce být připravená na vše.
Zákaz vycházení do ulic zajistí bezpečnost slušných lidí a minimalizuje počet trestných činů a přestupků lidí, kteří porušují zákon.

3612

Odpovědět

Máš pravdu, že ačkoliv se John Oliver snaží být objektivní, tak některé věci, si možná přikrášluje na svoji stranu, něco je diskutabilní viz ta fotka s mířícími policisty, ale to vůbec nedegraduje hlavní problém, na který poukazuje. A ten zákaz je hovadina, zákaz problém nevyřeší.

102

Odpovědět

pro pizicek> tvůj stupidní komentář mě donutil se zaregistrovat, abych tady mohl uvést na pravou míru ty bláboly. Ano, někdo může namítnout, že jsem nekorektní (a sprostej), ale jsem nasranej, že kdejakej pičus se vyjadřuje i k věcem, kterejm absolutně nerozumí - navíc je šíří s dojmem že jsou správný. A teď k věci. Začnu odzadu.
1) míření zbraní na lidi. Každej, kdo někdy zažil výcvik alespoň na úrovni stř. klubu ví, že zbraní se nemíří na to, co nechceme zabít nebo zranit. Byl jsem v armádě a tam jsou tyhle věci vtloukaný do hlavy jako mantra - a předpokládám, že u policajtů to nebude jiný. Je absolutně jedno, co maj nabito - prostě je to pravidlo č. 1. Pokud ho někdo nedodržuje, protože koukal na akční filmy, nepatří mu zbraň do ruky a (imho) ani on k policii.
2) domovní prohlídky - nevím jestli jsi to nepochopil, ale oni nasazujou SWAT tým jen na základě povolení k prohlídce. Jinými slovy - soused je na teba naštvanej a anonymně nahlásí že jsou u tebe drogy. A jen na základě povolení k domovní prohlídce k tobě domů naběhnou ozbrojený šílenci.
3) je absolutně jedno, jak vypadala situace z pohledu policistů. Před nima je neozbrojený člověk (a minimálně fotograf), takže platí pravidlo 1)

To cos napsal bych chápal, pokdu bys byl mentálně postiženej army fanatik nebo příslušník Městské policie z Lázní Bohdaneč (a všichni víme jak ti dopadli). Normální, duševně zralej člověk, navíc sledující Oliverova videa tohle napsat nemůže.

2825

Odpovědět

+Pedrosatakže k tvejm bodům:
1) blábol, ještě za studijních let jsem měl v řadách profesorstva chlapíka, co bejval šarže u policie (samozřejmě už za současnýho režimu) a ten naopak svejm lidem do hlavy vtloukal, ať jdou do zbraně hned, jak jim to předpisy umožněj s tim, že priorita č.1 je bezpečí vlastní a co nejúčinnější eliminace aktuální hrozby. Případný následky, byť sebevíc negativní jsou věc řešitelná za studena a tim pádem druhý housle. A myslim že v USA, kde si každej pologramotnej blb sežene skoro s nulovym papírováním např. zánovní brokovnici za 500 dolarů, to platí dvojnásob.

2) máš pocit, že na základě nějakýho bonzujícího souseda někdo nařídí domovní prohlídku? :D nehledě na to, že pokud máš za sebou nějákej armádní výcvik, tak bys snad mohl mít pojem o tom, že SWAT je jedna z nejprofesionálnějších jednotek svýho druhu vůbec a jejich výcvik zahrnuje i pekelně intenzivní psychotesty, takže se žádný ozbrojený šílenci nekonaj (byť je tu samozřejmě ve hře lidskej faktor a tim pádem možnost chyby)

3) že je absolutně jedno, jak vypadala situace z pohledu policistů, to může napsat jen nějakej pravdoláskařskej dement, nebo ouřada schovanej za monitorem, kterej nikdy nemusel podobně laděnou intenzivní situaci řešit. Jakkoliv všude slyšíš o nezaujatosti, profesionálním jednání bez předsudků a podobnejch moderních pindách, realita je dost jiná. Až uvidíš např. davem ušlapaný dítě nebo čerstvě znásilněnou ženskou, tak zjistíš, že v určitejch situacích jde všechna neutralita do p****e (a můžeš bejt největší profík na světě), ty emoce tam prostě budou. Nejsme roboti a lidem do hlav nenacpeš kalkulačku místo mozku (a je to jen dobře, pokud si myslíš opak, tak si pusť Chaplinův proslov z diktátora a trošku se zamysli).

910

Odpovědět

+PedrosaJak může někdo někoho označit za "pravdoláskařského dementa" a zároveň mu doporučit proslov z diktátora?

73

Odpovědět

+PedrosaTo stojí proti sobě jo? :D nějak nechápu, proč...

23

Odpovědět

+PedrosaProtože ten proslov vyzývá k sounáležitosti, humanismu, toleranci, míru a všem věcem, na které tady plivete.

43

Odpovědět

+Pedrosaten proslov předně vyzývá k vládě rozumu...a slepej pacifismus, bezmeznou toleranci a bezemoční jednání za všech okolností za rozumný věci opravdu nepovažuji (a pro odstrašující příklady nemusíme koukat přes oceán). Humanismus a tolerance jsou fajn, ale jen do určitý zdravý míry. A právě tuhle míru u vás, levičáckejch hipíků často postrádám ;)

14

Odpovědět

+PedrosaVy jste nejspíš troll, protože tohle nemůže nikdo myslet vážně! Viděl jste ten film vůbec?
" Naše vlastní rychlost nás brzdí. Mechanizace nám přinesla bídu. Naše znalosti z nás udělaly cyniky a hrubce. Myslíme příliš a cítíme málo. Potřebujeme spíše lidskost než mechanizaci, spíše laskavost než vychytralost. Bez těchto vlastností násilí zvítězí nad životem a vše bude ztraceno."
Těmi emocemi, o které jde nejsou nenávist a hněv, ale láska, porozumění soucit.
Ono už to, že nepovažujete bezemoční jednání za rozumné, nedává logický smysl. Buď chcete vládu rozumu, anebo emotivní jednání. Anebo chcete nějakou formu harmonie, ale pak nemůžete říkat, že chcete vládu rozumu.
A meze tolerance jsou jasné. Nelze trpět netoleranci.

51

Odpovědět

+PedrosaTakže jestli to chápu správně, tvrdíte, že buď lze jednat emotivně, nebo rozumně...no tak tady jsme myslím skončili, bavit se s někým, kdo vyplodí takovou nebetyčnou p******u, to je jednoduše plýtvání času (i když zrovna toho mám dost). Spíš nelze tolerovat idioty :D

02

Odpovědět

+PedrosaPokud si to dočtete celé, tak zjistíte, že píšu, že lze jednat i v rámci jakési harmonie rozumu a citu. Ale to je věc již více složek, nikoli jedné.
Tyto úvahy ostatně naplnily mnoho děl JJ Rosseaua a jeho odpůrců.
Jestli vám to připadá jako nebetyčná p******a, tak je problém spíše na vaší straně.

20

Odpovědět

+PedrosaOk, tak taky jsme hotoví. Já si hledám svý pravdy v sobě a v prostředí, kde se pohybuju. Vám zřejmě k naplnění stačí to, co vyplodil JJ Rosseau... mimochodem on žil v dnešní době a mezi cikánama? :)

02

Odpovědět

+PedrosaNo, konečně jsme se shodli. Jsme hotoví. Umíte vy vůbec diskutovat o více jak jedné věci? Asi ne. Rosseaua (kterého osobně nemám moc rád, upřednostňoval emocionalitu před racionalitou) jsem zmínil coby iniciátora velké diskuse o roli rozumu a citu, abyste si, jako člověk alespoň trochu vzdělaný, uvědomil, že ta dychotomie existuje. Což byste mohl i z vlastní vnitřní i vnější zkušenosti. Když už upřednostňujete ryzí subjektivitu před pokusy, byť ne zcela úspěšné, o objektivitu.

30

Odpovědět

+PedrosaRosseau o tom ví houbelec, mnohem víc informací soudný člověk načerpá z projevu z diktátora :D

02

Odpovědět

+Pedrosatenhle debilní sytém nenabízí tlačítko komentovat u přísěvku patriota, tak to sem musím dát takhle:
1) takže KDYSI dávno jsi mluvil s jedním dementem (co "bejval" šarže - což znamená že je to EXPERT na vše :-) ) a dovoluješ si tvrdit, že to nám vtloukaly do hlavy desítky elitních instruktorů je špatně. Dej si facku, zkus chvíli přemejšlet a můžeme se bavit dál.
2) prohlídku nařídí na základě povolení k prohlídce. A to lze získat hodně snadno (v usa jsem žil, vím o čem mluvím). A je jedno jak profi je SWAT. Prostě na tomhle levelu nemá mít nikdo právo vtrhnout do bytu...
3) věř mi, že vypjatejch situací jsem zažil víc než ty - internetovej tlachal. A tohle očividně žádná není. V LOF jsou lidi, který je neohrožujou = nemaj na nikoho mířit...

Ty budeš takovej ten army moulík, co nebyl na vojně a hodně kouká na akční filmy. Tak doufám že z toho vyrosteš...

22

Odpovědět

+PedrosaDrahý Pedroso, uctivě děkuji, žes na mě nezapomněl a takto hezky jsi se tu vyzvracel, takže: Expert na vše jsi tu očividně hlavně ty, takže pardón pan velkomožný, nerad bych se ti sral do řemesla :D ALE: zbraň je nástroj a policisti jsou dostatečně (tzn. líp než ty) poučený, jak s takovym nástrojem v rámci své profese pracovat. Pokud udělaj chybu, systém má soudní znalce, kteří ji posouděj. Takže pokud takovýmto znalcem sám nejsi, pak raději důvěřuj systému, přecejen..vykonávají ho odborníci (což ty nejsi) a laskavě se jim neser do řemesla, tím ze sebe totiž akorát děláš vola. Rovněž domovní prohlídka je výsledkem určitýho procesu, vykonávanýho odborníky a pokud je nařízena neprávem, zákon umožňuje poškozeným se bránit, žádat odškodnění atd. Pokud tedy nemáš validní informace o takových pochybeních, s kterými by ses nám tu rád svěřil, opět tě požádám aby ses nesral do něčeho, co ti nepřísluší. A nakonec: o mé osobě víš hovno, tvé závěry o mně jsou vařené z vody a argumenty máš na úrovni žáka základní školy. Pokud tedy nemůžeš přispět ničím hodnotnějším, než "já byl v usa, já tam všechno znám", pak tě musím požádat, aby sis zachoval alespoň zbytky důstojnosti a už jsi se tady neprojevoval. Pac a pusu.

01

Odpovědět

Nečum tolik na Hollywood. Média si od fotografů kupují nejvíce lákavé fotky, ovšem fakt, že zasahující policie v kamufláži míří na neozbrojeného občana zůstává. I kdyby za ním stálo deset n***? s pálkama (a tady jen trapně střílíš od boku, protože se zastáváš zcela neprofesionálního zákroku policie), nic to na situaci nemění. Pokud se za neozbrojeným n****m srocuje dav ozbrojených n***?, policie musí neozbrojeného odklidit z cesty, rozhodně ne střílet skrze jeho močový měchýř. A to se většinou nedělá se zbraní namířenou na ksicht.

Na drogové kartely se pochopitelně SWAT jednotky posílají a je to jejich primární úkol. Rozdíl je ten, že pokud je zátah na drogové kartely, o kterých ty tendenčně píšeš, je to týdny plánovaná akce, do které je zahrnutá protidrogová policie, FBI i běžná místní policie. Rozhodně to není akcička založená na banálním příkazu k domovní prohlídce od soudce, který se získá tak, že ho v podstatě požádáš a on řekne: "OK". SWAT stejně jako URNA jsou komanda nasazovaná na nejtěžší akce a nejnebezpečnější možné zločince, něco, s čím by si běžní kobliháři neporadili. V USA ale stačí vzít telefon a máš je doma s kolenem na krku, nedávno je na sebe posílali uražení hráči online stříleček. Vzniklo o tom celkem vtipné video.

Odborník ohledně míření na lidi má samozřejmě naprostou pravdu. Mířit na cokoliv, co nechceš zabít se prostě absolutně nedělá, a pokud tak někdo činí, je to diletant, kterému nepatří zbraň do ruky. Je naprosto irelevantní, že v USA je díky zbrojařské lobby napojené na stát, velké množství zbraní v oběhu, pokud policistu nikdo zbraní neohrožuje, pak nesmí na nikoho zbraní mířit.

Jinak se drž faktů. U vtrhnutí SWAT do bytu teen zhulenců píšeš o obchodu s bílým masem a o kartelech. U naprosto neprofesionálního chování policie o imaginárních teroristech se zbraněmi, kteří jen shodou okolností nejsou vidět, protože fotografovi nepřišli zajímavější než cedule fakující policii, případně o tom, že v USA je hodně zbraní, takže by možná tamní fízlové na ty lidi měli mířit permanentně, co kdyby měl někdo zbraň zaraženou třeba v p****i, když půjde do Mc Donaldu, že?

123

Odpovědět

Každý má právo na svůj názor a nikomu jeho názor brát nechci, ale myslím, že se nemusíme snižovat k nadávkám. Ani vy, ani já jsme tam předpokládám nebyli a neviděli jsme to na vlastní oči. Jak jsem říkal, to, co nám prezentují média, je daleko od skutečnosti. Souhlasím s vámi, střelnou zbraní by se mířit nemělo, ale tady jde o vrhací/donucovací prostředek, co vidíme na snímku. Při takovýchto akcí, aby policie zahájila palbu, musí dostat povolení od nadřízeného/centrály a ta díky kameře na vedoucím skupiny, celý zásah vidí a podle toho se rozhodne, rozhodně to není rozhodnutí jedince.

@Pedrosa: Opravdu si myslíš, že když v USA na souseda zavoláš policii, že má drogy v bytě, tak tam přijede SWAT tým?

33

Odpovědět

+pizicekpizicek porovnejte zásah policisty Darrena Wilsona (http://www.securitymagazin.cz/zpravy/bal-jsem-se-o-zivot-1404043390.html), jenž 12. srpna zastřelil 18letého černošského mladíka Michaela Browna v americkém Fergusonu s doporučeným postupem v rizikových situací http://b.mujglock.com/Rizikove_situace.htm . Každý si tak může udělat představu o profesionalitě policie ve Fergusonu . Navíc je si potřeba uvědomit že policista Darren Wilson vystřílel celý zásobník své zbraně a to uprostřed ulice za bílého dne, kde se do 50m od místa střelby nacházeli lidé, pozdější to svědci této střelby. Je štěstí, že nebyl nikdo další zabit či zraněn. Co se týče toho swatu http://bonusweb.idnes.cz/hrace-call-of-duty-prijela-zpacifikovat-zasahova-jednotka-swat-p7h-/Novinky.aspx?c=A120223_171514_bw-novinky_vdp a ještě tady http://magazin.aktualne.cz/kuriozity/video-mladik-hral-strilecku-na-pc-prepado-ho-komando-swat/r~695bf418329811e49669002590604f2e/ . " ale tady jde o vrhací/donucovací prostředek, co vidíme na snímku. " a říká se tomu střelná zbraň ať jí říkáte jak chcete "Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně." .

10

Odpovědět

+pizicekpizicek porovnejte zásah policisty Darrena Wilsona ( www.securitymagazin.cz/zpravy/bal-jsem-se-o-zivot-1404043390.html), jenž 12. srpna zastřelil 18letého černošského mladíka Michaela Browna v americkém Fergusonu s doporučeným postupem v rizikových situací b.mujglock.com/Rizikove_situace.htm . Každý si tak může udělat představu o profesionalitě policie ve Fergusonu . Navíc je si potřeba uvědomit že policista Darren Wilson vystřílel celý zásobník své zbraně a to uprostřed ulice za bílého dne, kde se do 50m od místa střelby nacházeli lidé, pozdější to svědci této střelby. Je štěstí, že nebyl nikdo další zabit či zraněn. Co se týče toho swatu bonusweb.idnes.cz/hrace-call-of-duty-prijela-zpacifikovat-zasahova-jednotka-swat-p7h-/Novinky.aspx?c=A120223_171514_bw-novinky_vdp a ještě tady magazin.aktualne.cz/kuriozity/video-mladik-hral-strilecku-na-pc-prepado-ho-komando-swat/r~695bf418329811e49669002590604f2e/ . " ale tady jde o vrhací/donucovací prostředek, co vidíme na snímku. " a říká se tomu střelná zbraň ať jí říkáte jak chcete "Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně." .

00

Odpovědět

+pizicek@Alberto Bohužel se mi nepodařilo dostat se na první link. Bohužel neznám okolnosti prvotní události, ale pokud to bylo, jak to popisujete, tak s vámi souhlasím, že vystřílení celého zásobníku do 1 osoby je opravdu nepřijatelné. S tím zásahem SWAT s vámi také souhlasím, ale u toho se nejednalo o drogy, nýbrž o vraždu/střílení a to je něco jiného. Pokud by jste v ČR volal na policii a oznámil jim střelbu nebo zranění/zabití osob, situace by se vyvíjela stejně.

10

Odpovědět

+pizicekJe třeba také uvést, že v době střelby popadl policistu Darrena Wilsona záchvat paniky a tak se dá říct že nejednal zcela při smyslech. I když nevím jestli je "záchvat paniky" ten správný termín.

10

Odpovědět

Je to tam stejný jako u nás s cikánama chovají se jako dobytci a pak se strašně diví, že jim je ubližováno.

2118

Odpovědět

Máte naopak implikaci. Je jim ubližováno, a tak se chovají jak hovada.

1025

Odpovědět

+komunardA jak je jim prosím ubližováno? :D

42

Odpovědět

+komunardTak si to projděme:
Policisté, kteří v nich vidí a priori zločince, a podle toho se k nim chovají. I kdyby neměli v rejstříku ani pokutu za špatné přecházení silnice.
Učitelé, kteří prohlásí část svých žáků za nevzdělatelné, a snaží se jich zbavit, místo aby se jen pokusili je učit. Anebo se třeba upřímně snaží, ale nejsou moc dobří a proto je poslali do špatné čtvrti, takže zase smůla.
Zaměstnavatelé, kteří je automaticky zařadí na poslední místa v seznamu uchazečů. Automaticky.
Lidé, kteří jim dávají najevo pohrdání, a takových potkají za den desítky.
O tom, že při troše anonymity se to zvrhává k výzvám ke genocidě, nemluvě. Dovedete si představit, jak je to psychicky náročné?
A vůbec, nechme promluvit zkušenost:
"Ve vnímání společnosti byla má akademická selhání očekávána a mé úspěchy byly připisovány jiným. To, že jsem trávil většinu svého života bojem proti takovémuto přístupu, si vybralo svou emocionální daň ve formě intelektuální kastrace. Takovou daň bych nepřál platit ani svým nepřátelům."
Neil Degrasse Tyson

118

Odpovědět

+komunardHezké :D takže postupně:
Pokud se budou chovat tak, jak se sluší, pak se o ně nebudou muset zlý policajtský fuj rasisti vůbec zajímat a vzájemnej kontakt bude minimální až nulovej.
Učitelé jsou (snad kromě farářů) ta poslední skupina, která by na někoho koukala skrz prsty kvůli barvě. Osobní zkušenost ze základky: 2 tmavý spolužačky, jedna debilní až za roh, v druhý třídě se odporoučela do zvláštní školy mezi "svoje", druhá normální holka s běžnym průměrem a výsledkama, v klidu dodělala základku a pokračovala do hotelnictví, kde dneska dělá kariéru. Byla terč kvůli barvě? Určitě. Byla větší terč, než ostatní děti s nějakou odlišností (tzn. v určitym období snad každý jedno dítě)? Nemyslim si to ani já, ani ona.
Zaměstnavatelé: Dneska se k slušný práci člověk dostane výhradně na základě výkonnosti, pokud zaměstnavatel filtruje barvu, tak je automaticky blb, co si hází klacky pod nohy a trh ho sežere, u slušný práce se tohle nestane. Že jich na slušnou práci valná většina nemá kvalifikaci ani schopnosti (když už teda zázrakem objeví zájem o práci), to je věc druhá.
Lidí, kteří musejí denně čelit jejich útlaku a projevům, vyházejícím z pro mě nepochopitelnýho pocitu vlastní nadřazenosti, takových jsou v ČR statitsíce, ne-li miliony. Nehledě na to, kolika z nich děláme serpenízky v podobě daní.
Nepovažuju se za rasistu (nebetyčně mě např. sere národní zvyk automaticky tykat Vietnamcům), ale vás hipícký spasitele, co by chtěli zachránit svět duhou a štěňátkama, vás považuju za hlavní strůjce výše zmíněnejch problémů.

63

Odpovědět

+komunardkomunard je slušně zpracovanej blbeček...poslal bych tě na týden do chánova abys viděl jak tě tam budou mít rádi.

24

Odpovědět

+komunardAle nebude. Protože "nejsou stroje, co mají místo mozku kalkulačku" jak tu kdosi psal, a samozřejmě mají sbírku předsudků.
Víte že s tím o učitelích máte nejspíš pravdu? Ale pořád je to málo. Koneckonců, mezinárodní kritika českého školství nevznikla ze zlé vůle. I když se to různí jedinci snaží tvrdit.
Pokud považujete nějaké (jakékoli) práce za podřadné, tak byste si je měl chvíli zkusit dělat. Aby někoho sežral trh, musel by mít konkurenci, která se z většiny chová odlišně. Což nemá.
To je hezké, že se nepovažujete za rasistu, ale rasismus není národnost, aby se určoval podle toho, kdo se jím cítí, a kdo ne. Pokud opakujete žvásty jako "když jako zázrakem projeví zájem o práci" "serpenízky v podobě daní" a podobně, tak je vaše prohlášení "necítím se rasistou" stejně věrohodné, jako "I'm not racist, becouse racism is crime and crime is for niggers." Čili vůbec.
Blábolení o duze a štěňátkách už nechápu vůbec.

34

Odpovědět

+komunardI kdyby měl každej jeden policajt hlavu plnou předsudků (jako že je to z principu blbost), u bezúhonnejch občanů je vzájemnej kontakt tak malej, že to ani nestojí za zmínění...sám jsem se setkal s policií za poslední 3 roky jen 2krát, jedna rutinní dopravní kontrola a jeden agresivní klient v práci (btw. překvapivě cikán). S takovou frekvencí se dokážu smířit, i kdybych v obou případech měl skončit na noc ve vazbě :D
Zahraničí může naše školství kritizovat z milionu důvodů, ale rasismus učitelů bude v pořadí důležitosti na jednom z posledních míst. Mnohem závažnější položka tam je dneska naopak pozitivní diskriminace, ovšem ta je moderní a trendy, za tu nikdo nikoho j***t nebude...
Ten žvejk o podřadnejch pracech je krásný překroucení mýho předchozího příspěvku, nemluvim o podřadnejch činnostech (byť nepovažuju pornoherce za zaměstnání srovnatelný např. s lékařem), ale o rozdílu mezi kvalitním a nekvalitním zaměstnavatelem...když ale někdo nemá kapacitu takovej rozdíl pochopit, asi nemá smysl se vůbec dál bavit :D
A co se týče toho rasismu...chápu to správně, že jsem byl jsem právě nařčen za to, že soudím a házím všechny nebohé cikány do jednoho pytle? To docela potěší od inteligenta, kterej to samý předvedl u policajtů, učitelů, zaměstnavatelů a vlastně všech lidí s jakymkoliv negativním vztahem k cikánskýmu etniku :D Vy všichni Kocábové, Džamily a podobní blbečci se neštítíte ukazovat naprosto na cokoliv, jen abyste náhodou nemuseli připustit, že si na problémy zadělávaj hnědočeši z velký části sami.

02

Odpovědět

+komunardTo, že byste se s tím dokázal smířit, říkáte, když se vám nic neděje.
To je možné, že máme i větší problémy, ale o těch nyní nediskutujeme. Pro konkrétnost uvádím toto:
http://www.ochrance.cz/fileadmin/user_upload/DISKRIMINACE/Judikatura/2006-DH-proti-CR.pdf
a toto:
http://www.ochrance.cz/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2012/vyzkum-potvrdil-neprimou-diskriminaci-romskych-zaku/
Myslím, že to je mnohem více k věci.
Hm, takže mluvíte o podřadných zaměstnavatelích. Na práci u těchto zaměstnavatelů nemají někteří lidé klasifikaci. No nevím, jakou klasifikaci musí mít kopáč kanálů nebo uklízečka, aby ji zaměstnal kvalitní zaměstnavatel, který potřebuje někoho, kdo vykonává tuto činnost.
Můžete mi prosím uvést, kde jsem všechny policisty, učitele a zaměstnavatele za rasisty? Já celou dobu mluvím o těch z nich, kteří rasisté jsou. A tvrdím, že jich je tolik, že představují společenský problém. Ani jsem nenaznačil, že takoví jsou všichni. Rozhodně ne záměrně. Nevím, nakolik záměrně jste to udělal vy, když jste výčet těchto skupin zastřešil frází "a vlastně všech lidí, kteří mají negativní vztah k cikánskému etniku". Takže se buďto budeme chytat za slovíčko (a pak jste označil lidi určitých povolání obecně za xenofoby), nebo to přejdeme jako nedorozumění.
Nejsem si jist, nakolik si ve smyslu výše uvedeného stojíte za tou formulací o lidech s negativním vztahem k cikánskému etniku. Lidi, kteří mají nějaký negativní vztah k nějakému etniku, jsou xenofobové už z definice toho slova, a vzhledem k tomu, že spousta lidí věří, že poznají Roma (nebo zastarale Cikána) podle barvy pleti (termíny k tomu odkazující, které používáte-např. hnědočech atp.), nabývá tato forma xenofobie povahy rasismu.
Mimochodem, nenadávám vám do blbečků, ani vás neoznačuji jmény lidí, kteří mají v určitých otázkách podobné názory (věřte, že výběr bych měl slušný), takže to prosím, taky nedělejte.

21

Odpovědět

+komunardJak dlouho si budeš hrát na internetového ochránce práv? Bojovník jak antifáci. Jdi se zblízka seznámit s romskou komunitou, pak zjištíš, že oni sami preferují jejich způsob života, který nemá v Evropě co dělat.

12

Odpovědět

+komunard1) klasifikace a kvalifikace jsou 2 různé věci ;)
2)opravdu existujou rozdíly i mezi zaměstnavateli kopáčů nebo uklizečů, jako bývalý pracovník referátu zaměstnanosti na ÚP se citím dostatečně kvalifikovanej, abych to mohl posoudit.
3) Ok, takhle už beru zpět to škatulkování, pro příště by to možná chtělo vyjadřovat se jasně už na první dobrou, do hlav si nevidíme. V tomhle bodě ale opět nemůžu souhlasit, policista ani učitel si v dnešní konkurenční a pseudohumanistické době nemůže dlouhodobě dovolit luxus rasismu, aniž by ho to stálo místo.
4) Vykládat si svoje vlastní definice rasismu jako univerzální pravdu platnou pro celý vesmír sice můžete, ale na pravdivosti jim to nepřidá. Já jsem toho názoru, že opakovaná negativní zkušenost s daným etnikem prostě staví lidi do pozice, kdy už se musí bránit, chtě nechtě. Aneb když mě 4krát po sobě 4 různí jednotliví c****i okradou, tak je zcela v pořádku a v souladu s přírodou, že si u toho pátého budu dávat větší pozor (jednoduše funkční obranný mechanismus). To z člověka ještě nedělá rasistu...Češi se dokážou bez problému sžít např. s Vietnamským etnikem (dokonce mám pocit, že už je dokážeme vnímat jako jednotlivce, nikoliv jako členy etnika).Pravidlo: "Dokážeš se s námi jako jednotlivec sžít? Ok, pohoda. Nedokážeš? Vypadni..." a velká část cikánů to prostě nedokáže, je jedno jak moc jim v tom pomáháme.
5) Nejste v pozici, kdy bych na vaše požadavky cítil potřebu brát jakýkoliv ohled. Po pravdě bych podobným kazatelům, očividně zcela nepolíbeným realitou ulice, odebral právo volit, bohužel tu moc nemám :D

00

Odpovědět

+komunard1) Asi si pořád nějak nerozumíme.
2) Tohle bude taky nějaké nedorozumění, mám pocit, že odpovídáte na něco jiného, než píšu.
3) Pokud ho bude pořád někdo potahovat, tak ne, ale spousta lidí si nechce přidělávat starostmi stížnostmi. Samozřejmě, na tohle lze odpovědět: Jejich blbost, ale tím se ten problém neodstraní. Navíc je to někdy prorostlé hluboko.
4) No, já se přiznám, že se trochu bojím lidí z ekonomicky velmi slabého prostředí, ale snažím se to nedat najevo, koneckonců, ani za to často nemohou, nebo jejich chyba drasticky neodpovídá následkům. Ale jak sám píšete, je to v souladu s přírodou. Ovšem cesty, které dávaly větší šanci k přežití v savaně, často nejsou nejlepšími k pochopení složitých problémů kolem nás.
Jen tak mimochodem:
"Podle odhadů uvedených v dokumentu Vlády ČR (Strategie romské integrace do roku 2020) žije v sociálním vyloučení 80.000 - 100.000 Romů – tedy zhruba třetina z celkového odhadovaného počtu romských obyvatel ČR. Dvě třetiny Romů tedy žijí integrovaně ve většinové společnosti, a jsou tak často neviditelnou složkou české společnosti."
Takže na ty čtyři je osm dalších, co vás nepřepadli, ale vy si je nepamatujete (protože k tomu nemáte důvod).
5. Slušné a neslušné chování vypovídá o vás, takže je to vaše věc.
Mimochodem, znám lidi účastnící se protinacistických demonstrací, i člověka odsouzeného k podmíněnému trestu za šíření nenávisti. Opravdu nežiji ve vzduchoprázdnu.

00

Odpovědět

+komunardNo, 1 a 2 přeskočím, tam asi mluvíme každej jinou řečí. Takže k trojce: už jsem zmínil svou praxi z ÚP a ujišťuju vás, že nepřizpůsobivý c****i jsou jednoznačně skupina nejhlasitějších notorickejch stěžovatelů vůbec (taky nic divnýho, práci nemaj, naopak maj čas lítat po úřadech a vymejšlet kraviny).
Čtyřka: no vida, když i takovýmu humanistovi v nějakejch případech začnou v hlavě zvonit varovný zvonky, tak to asi matka příroda nedělá pro srandu králíkům a má to svý opodstatnění. Jakkoliv proti tomu bojovat je asi stejně "chytrý", jako strkat ruku do ohně a říkat si, že to přece nepálí.
Statistiky moc neberu, jsou o výkladu a bejvá těžký je správně číst, v tomhle případě by mě třeba zajímala definice sociálně vyloučenýho člověka (opět praxe z ÚP, z toho vzorku se kterym jsem pracoval, jsem si dost jistej, že jde o číslo pekelně zkreslený). No ale i když budou čísla sedět a použiju vaší matiku: 4 loupežníci na 8 normálních...připadá vám takovej vzorek normální, resp. srovnatelnej třeba s Vietnamcema, nebo klidně i s Čechama? 1 ze 3 cikánů, proti tomu kolik, 1 z 30 Čechů? Pro mě je to jen další důkaz, jaká je to zvěř :D
A pětka: vida, někoho znáte. Já pracuju na Novoborsku (v době mačetového útoku jsem byl asi 500 metrů od místa činu), studoval jsem ve Varnsdorfu, bejvalka je ze Šluknova, v době místních nepokojů jsem byl opakovaně přítomen přímo na místě a práci pro ÚP jsem taky vykonával v těchto místech. Takže jestli si chcete poměřovat vrabce co se týče zkušeností na vlastní kůži, tak nejspíš prohrajete ;)

00

Odpovědět

+komunardPatriot "jako bývalý pracovník referátu zaměstnanosti na ÚP se citím dostatečně kvalifikovanej, abych to mohl posoudit." To že jsi dělal uklízeče na ÚP ti dává potřebnou kvalifikaci?

01

Odpovědět

+komunardNic lepšího tam nemáš, kašpare? :D Patriot.ks@seznam.cz můžeš mě sem kontaktovat, mile rád si dám dostaveníčko a povíš mi to osobně :-*

00

Odpovědět

+komunardPatriot ty šašku neodpověděl jsi mi. Tak v jaký pozici jsi dělal na referátu zaměstnanosti na ÚP?

00

Odpovědět

+komunardK čemu to tak nutně potřebuješ vědět? :D dělal jsem práci referenta zaměstnanosti, konkrétně specialisty dávek PvN (pro úplnost: ve veřejné správě mám titul) Takže ne, nedělal jsem tam uklízeče :D ale nepopírám, uklízením jsem si přivydělával za studijních let. Ještě nějaký zvídavý dotaz?

00

Odpovědět

+komunardPatriot no přece kvůli tvýmu výroku “jako bývalý pracovník referátu zaměstnanosti na ÚP se citím dostatečně kvalifikovanej, abych to mohl posoudit.”.

00

Odpovědět

+komunardPatriot: Jako student pedagogické fakulty jsem dva roky docházel jednou týdně doučovat domů dítě buď z Vranovské nebo z Cejlu. Přestože jsem se ze začátku bál, tak mi za celou dobu nikdy nikdo nenadával, nezbil mě, neokradl ani mě neubodal. Přestože na chodba vypadala neudržovaně, na bytě bylo vždy čisto a uklizeno (a zoufale nevybaveno). Jeden z rodičů dítěte byl vždy zaměstnán. Co z toho plyne o romské komunitě? Vůbec nic. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že kdyby mě jednou jedinkrát někdo přepadl, najednou by z toho pro mnoho lidí něco vyplývalo.

00

Odpovědět

+komunardjenprochazim: vida, já zas jeden semestr obdobně docházel do domova důchodců a bál jsem se dechovky. A musim řct, že jsem ji za tu dobu taky neslyšel ani jednou (to ale neznamená, že tam žádná nebyla) :D :D
Ne, ale teď vážně: psal jsem tu jeden komentář (kterej už třetí den čeká na schválení :/ ), kde popisuju svý zkušenosti. Zkráceně: posledních 15 let se prakticky denně pohybuju na Novoborsku (v době mačetového útoku jsem byl asi 500 metrů od místa činu), studoval jsem ve Varnsdorfu, bejvalka je ze Šluknova, v době místních nepokojů jsem byl opakovaně přítomen přímo na místě atd. A když dlouhodobě žiješ v takovym prostředí a průběžně vyžíráš to jejich kulturní obohacování z první ruky (on je dost rozdíl, když přepadnou někoho, koho vidíš v televizi, a proti tomu když ti pobodaj kamaráda nebo zmlátěj děti tvýho nadřízenýho kvůli nižším dávkám) a vytvoříš si i pojem o tý eskalaci (jsi v tom prostředí nonstop a nevycházíš z něj), tak je to myslim dost nepoměr proti nějaký sondě jednou týdně na pár hodin. Můžeš namítnout, že jsem zaujatej kvůli vlastním negativním zkušenostem. Ok, já se zas ptám, kdo má o problému přesnější obraz. Naši zákonodárci, žijící ve svejch dekadentních hnízdech a zbohatlickejch satelitech, nebo lidi, který x let na vlastní kůži pociťujou, jaká to dokáže bejt zvěř.

00

Odpovědět

To je ale levičák. Divím se amíkům, že si nechají kazát od anglána. To je jako by slovák kázal nám, že cikoši jsou roztomilí a máme je mít rádi.

1231

Odpovědět

Nejdřív je třeba se podívat, jestli je mluvčí správné státní, národnostní, náboženské a politické příslušnosti, a pak si teprv poslechneme, co nám chce říci. Jak racionální, věcné a logické.

322

Odpovědět

+komunardVzhledem k tomu že angličani trpí trpí levičáckou nemocí, tak je nsouhlasím s panmuchem. I včera anglická policie hlídala chálífáty a mlátila obušky anti-islamisty.

02

Odpovědět

+komunardVíte vy vůbec, co je to chalífát? Nebo svoboda vyznání, když jsme v těch otázkách?

13

Odpovědět

+komunardVůbec nic neznám. Jen vypisuji každé 10 slovo z novin a vždy se z toho vyšmolí nějaký komentář.

30

Odpovědět

Lepší černoch než cikán fellas :)

312

Odpovědět

Ne, vůbec nic neznám. Jen vypisuji každé 10 slovo z novin a vždy se z toho vyšmolí nějaký komentář -_-

30

Odpovědět

+nevimjmeno2Sorry, sem sem to nechtěl napsat...

00

Odpovědět

Cituji:"Černoši jsou nejméně úspěšnou rasovou skupinou v zemi. Vedou statistiky kriminality – je jich sice jen 13 procent, ale spáchají každou druhou vraždu a jejich míra zločinnosti je mnohem vyšší než v dobách, kdy Martin Luther King prohlásil, že „má sen“. Mají také nejvíc rozvodů a nemanželských dětí.
Zdroj:
Negry" target="_blank" rel="nofollow">http://zpravy.idnes.cz/ferguson-rasova-nenavist-usa-djb-/zahranicni.aspx?c=A141126_2119027_zahranicni_aba"

Negry
prostě vystřílet a bude pokoj, nebo obnovit otroctví, nic jinýho s nima nejde. Dneska jsou sice potřeba hlavně kvalifikovaní dělníci, ale i pro černou tlamu se práce najde.

1546

Odpovědět

Zajímavé, že podle této OFICIÁLNÍ zprávy (http://economicsandpeace.org/wp-content/uploads/2011/10/United-States-Peace-Index-Report-2012.pdf) došlo k největšímu nárůstu zločinnosti ve státech severozápadu. Tyto státy mají méně než 2% černošské populace, naopak největší snížení zločinnosti najdeme ve "státech konfederace".

154

Odpovědět

+orcinusorca2014Ale no tak, to je nefér předkládat v diskuzi fakta :-)

264

Odpovědět

+orcinusorca2014Hmm, aneb jak si vykládají faktické údaje levičáci :D asi takhle: porovnávat státy, nebo dokonce ještě větší celky, tak jak tu předvádíš (severozápad, státy konfederace...), to může udělat akorát debil (v lepším případě), nebo populista (v horším případě). V rámci státu se kriminalita rozprostře na obrovský území, a tudíž je ji nesmysl jakkoliv měřit coby jednotnej celek, protože tak jednoduše nefunguje. Když chceš získat reálnej obraz, musíš poměřovat takový části infrastruktury, na který se můžeš podívat jako na jeden infrastrukturní celek, tzn. města (aneb porovnáváme porovnatelné). A tady naprosto jasně vede Detroit, ačkoliv jeho stát Michigan je statisticky někde v polovině, vysvětlení = v řeči čísel jasný rozprostření kriminality, jak jsem zmínil výše. A vzhledem k tomu, že Detroit je dneska něco jako Chanov s 10 000 000 obyvateli (město dokonce vyhlásilo bankrot, jen tak mimo soutěž největší úpadek zažilo za vlády starosty Kilpatricka, černocha a miláčka tamní černošské většiny, později souzenýho za rozsáhlou korupci a vydírání) tak mám pocit, že tvoje interpretace číslíček je dost mimo realitu.

44

Odpovědět

+orcinusorca2014Patriot: orcinusorca2014 nám napsal z jakých zdrojů vychází. Uděláš totéž?

12

Odpovědět

+orcinusorca2014jenprochazim: v tom je právě ta sranda, ty čísla o Detroitu najdeš v úplně stejnym zdroji, konkrétní čísla jsou na konci strany 24 ;)

00

Odpovědět

+orcinusorca2014Nejdřív faktická chyba: metropolitní oblast Detroitu má 4,3 milionu obyvatel, ne 10 milionů obyvatel;
jinak metropolitní oblasti JSOU zahrnuty v předkládané zprávě, severozápad USA však má jen tři tyto oblasti-zatímco východ a jih USA zhruba 30

14

Odpovědět

+orcinusorca2014s aglomeracema...ale to je fuk, i kdyby to mělo jen velikost Prahy. Důležitá je ta myšlenka, že nějaký číslo o průměru v jednotlivym státě je nesmysl s nulovou vypovídající hodnotou (sečíst zločiny v celém státě a dopočítat průměr, to je asi jako sečíst maximální rychlost Trabanta a Formule a výslednej průměr označit za průměrnou rychlost auta...brouk Pytlík hadr). Ale nějak nerozumim tomu, co chceš říct tím ukazováním na jih...jako že tam není ta souvislost s množstvím černochů? To snad ani nepotřebuje vysvětlení, nárůst kriminality v těhle oblastech má na svědomí dlouhodobej import Mexikánů a Kubánců (který přibejvaj 10x rychlejc, než mizej), navíc je nejde do žádný hezký tabulky zahrnout, obří ilegální procento =žádný podklady. A logicky jsou v těch jižnějších státech...na sever nedopádlujou :D

22

Odpovědět

+orcinusorca2014Ta nejvíce zvýšená kriminalita bude možná proto, že tam jejich vláda vozí opice z afriky protože si myslí, že white levičáci je tam přijmou, ale opice tam jen zakládají gangy a dělají kriminalitu...

00

Odpovědět

+orcinusorca2014samotný Detroit má okolo 900 000 lidí, dokonce ani CELÝ Michigan NEMÁ 10 MILIONŮ obyvatel
jižní státy mají celkově vyšší kriminalitu jednoduše proto, že v těchto státech žije okolo 35% americké populace
ukazoval jsem strmý nárůst kriminality ve státech SEVERU a SEVEROZÁPADU, na JIHU kriminalita naopak klesá

10

Odpovědět

+orcinusorca2014Jinak v metropolitní oblasti Detroitu je toto rasové rozložení: 70.1% bílí, 22.8% afroameričané, 0.3% indiáni, 3.3% asijci....
Paradoxně tak srovnání metropolitních oblastí přineslo výsledek, že nejhorší metropolitní oblast je ta, kde žije 70% bílých. Stát Louisiana by vyhrála, pokud by se porovnávaly státy, což je ale podle tebe nesmysl. A tak metropolitní oblast New Orleans je až druhá.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014opakuju, slovíčkařit nad přesnym množstvím obyvatel tam nebo tam je nepodstatný, btw. ty znáš počty obyvatel émerickejch měst z hlavy, nebo to jen taháš z googlu abys tu mohl trollit nad malichernostma? :D
Jinak se nebudu sáhodlouze opakovat, kalkuluješ tu s čísly, který nemaj žádnou vypovídající hodnotu (což jsem vysvětlil výše), aby zapadaly do tvýho etnickýho postoje. Už jen samotnej pojem "rasové rozložení: bílí" je v případě USA kravina, protože do týhle škatule zapadaj Mexikáni, Kubánci a záplava dalších etnik. To je i příčina tamní kriminality, multikulturní babylon (pravda, co si uvařili, to tam teď maj).
Ohejbat fakta tak, aby pasovaly do teorie, to může akorát neobjektivní blbec. No ale jestli ti vyhovuje zavírat oči nad nespornym faktem, že jsou tam věznice plný černochů, nebo že rabující davy po celý zemi jsou (nezávisle na sobě a napříč celými státy) složením taky převážně černý, pak je asi zbytečný v týhle debatě dál pokračovat, protože tady nebudou mít sebelepší argumenty žádnej význam.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014Oprav mě jestli se pletu, ale nereagoval jsi právě na to, že v Detroitu je 70% obyvatel bílých tím, že do té škatule se počítaj i mexikáni atd? Pokud by platilo jak jsi řekl předtím, že "na sever nedopádlujou" tak tahle poznámka byla úplně mimo...

Pokud jsou někde věznice plný černochů, ale podle statistik je větší kriminalita tam, kde černochů žije míň, tak jedno z možných vysvětlení může být že v těch zemích moc zaměřujou na to aby zavřeli těch pár černochů a ostatním toho pak projde víc. Protože aby byl někdo ve vězení, tak nestačí aby to byl zločinec. Musí to být zločinec, kterýmu to neprošlo. Míra kriminality znamená, že to někomu nejspíš prochází.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014To jako vážně? :D No takže detailněji, mezi těch "bílých 70%" patří celá řada dalších etnik a to nejen latinoameričanů, ale i směska z Evropy a "bílých" zemí Asie atd. Přesný čísla samozřejmě poskytnout nemůžu, protože takový čísla vzhledem k velkýmu počtu ilegálních přistěhovalců nemaj ani samotný úřady zmíněného Detroitu. Pointa je to, že ukazuješ na nějakou americkou bílou většinu, což je ale neexistující věc...tady v ČR můžeš termín bílá většina použít, protože tady něco takovýho opravdu máme (jak to u nás může bejt na procenta, ze 100 bělochů bude 95 Čechů?), ale USA jsou etnickej babylon a něco obdobnýho tam nemaj = je blbost s tim jakkoliv argumentovat.
To s tim vězením lehce nepobírám...jako že policie a soudy jdou více po černejch (protože jsou zlý rasisti) a tim pádem pádem nemaj kapacitu na zavírání ostatních? :D No tak to jsou buď černoši od přírody hloupější a.k.a podřadnější a nechaj se chytit (tohle si teda nemyslim, ale jednoduše se to nabízí jako vysvětlení) nebo opravdu páchaj víc zločinů a tim pádem po nich policie jít jednoduše musí. Kdyby se chovali v mezích zákona, tak neskončej za katrem: procento neprávem uvězněnejch je dneska opravdu malý, až skoro zanedbatelný. Taky by mě zajímala nějaká statistika o složení vězňů, z dokumentů to na mě působí tak, že typickej vězeň běloch (přesněji řekněme "člověk západoevropskýho typu") bude ve většině bručet v nějakym mírnějším stupni, dejme tomu za majetkový zločiny, zpronevěru apod., ale mezi vrahama, sexuálníma násilníkama, feťákama a podobnou holotou najdeš převážně černochy a hispánce, často rozkastovaný do etnickejch gangů, přičemž bílý jsou mezi nima v menšině. Co je naopak zajímavý, masoví vrazi (tzn. ty nejhorší prasata) jsou většinou bílý, i když jich těch je naštěstí jen pár.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014Pak byste ale neměl mluvit ani o černoších, protože mezi těmi je úplně stejná situace: Směska odevšad.

11

Odpovědět

+orcinusorca2014Patriot: možná tě to překvapí, ale existuje něco jako Sčítání lidu (anglicky U.S. Census) a vyjmenované-turkičtí asiaté, latinoameričané,... jsou počítání mezi "two or other races". Jediní arabové jsou v tomto sčítání definováni jako "whites".

01

Odpovědět

+orcinusorca2014opět projev blba, nepoznamenanýho realitou :D máme tu dvě skupiny (který jsem v diskusi nedefinoval já, ale orcinusorca2014), skupinu A:bílou, tam byla zaškatulkována část západoevropská, říznutá hispánskejma etnikama, pakošema, do toho určitě i nějakej ten žid apod. a pak tu máme skupinu B:černou, kde máme potomky americkejch otroků, do toho čerstvej africkej import, nějakou tu Jamajku atd. Vzájemný rozdíly u A jsou obří (v porovnání s minimální rozdílností u B), z toho co vim, by se možná dalo uvažovat o nějakym oddělení Haiťanů, ty jediný mi připadaj opravdu natolik odlišný, aby to vůbec stálo za řeč. Ale vzhledem k jejich nízkýmu počtu...
A na zamyšlení: klucí opálený zvládaj teď po celejch státech rabovat jako jeden muž, takže ta obří propast mezi nima asi nebude tak velká, co? :D

01

Odpovědět

+orcinusorca2014orcinusorca2014: další nic neříkající čísla, dobrý akorát do politický agitky, která má zamotat hlavu voličům natolik blbejm, že nedokážou přemejšlet sami. Víckrát už jsem zmínil velký množství ilegálů, který se do žádnejch čísel nepromítnou (a přesto existujou), plus i hodně dalších faktorů, např. doma narozený děti, který nejsou nikde vedený (může se to zdát jako bezvýznamná prkotina, ale u jižanskejch rednecků je to prý poměrně rozsáhlej problém) atd.

Dám ti úplně jinej příklad toho, jak jsou všechny tyhle statistiky a tabulky k hovnu: Před 2. svět. válkou, konkrétně v roce 1938, bylo sčítáním lidu spočteno celkem 16,5 mil. židů (můžeš si to dohledat ve světovym almanachu z toho roku). no a v roce 1948 zveřejnil New York Times jejich počet mezi 15,6 až 18,7 miliony. Když si odečteš těch 6 milionů, co zlikvidoval Hitler, tak ti vyjde, že podle statistik se dokázala židovská populace během pohuhejch 10 let a za systematickýho vyhlazování prakticky ZDVOJNÁSOBIT! A teď mi upřímně řekni, jak moc důvěryhodně a logicky takový čísla (byť oficiální) působěj?

01

Odpovědět

+orcinusorca2014Genetická rozdílnost negroidní rasy je větší, než rasy europoidní. Že ty rozdíly nevidíte? Ono není všechno takové, jak se jeví na první pohled.
Tu poslední větu mám chápat tak, že N. D. Tyson, B. Obama nebo O. Winfrey právě teď rabují obchody? Nebo ta jednota není až tak skutečná?
Data vždycky byly víc, než dojmy. Ty jsou totiž zavádějící.
Zdroje těch počtů Židů?

11

Odpovědět

+orcinusorca2014neřešíme rozdíly genetické, ale společenské ;) a tady mi nikdo nenamluví, že mezi černochama je stejná nebo větší propast, než mezi bělochama...to mi můžete rovnou tvrdit, že slunce je kostka ledu, obojímu uvěřim asi tak stejně.
Nn pan Barák samozřejmě né, ten rabuje jen v místech, kde je ropa, Opráh ta zase útočí na ženské slepičí mozky (viz Bill Burr :D )...tim příspěvkem jsem vyjádřil svůj obdiv nad tím, že i když jsou (podle vás) chudáčci černoušci tak strašně rozdílný, rabovat zvládaj na x místech zároveň poměrně jednotně :D že jde o dobytek z nejnižších sociálních vrstev je snad samozřejmost, kdo žije v nadbytku, ten nemá potřebu kurvit majetek jinejm.
Zdroje jsem snad zmínil, ne? :D 1938 Světovej almanach (ten by měl vycházet z jednotlivejch oficiálních lokálních sčítání lidu, většina Židů žila v Evropě a nebo za louží, kde tehdy už byla dobrá infrastruktura, tudíž by to číslo mělo bejt poměrně přesný), a 1948 New York Times, konkrétně vydání z druhýho února, jestli to maj z vlastního výzkumu, nebo z něčeho převzetýho, to nevim jistě, ale určitě by to bylo k dohledání. Každopádně jde o jedno z nejvíc sledovanejch médií na světě, tudíž by to neměl bejt údaj vycucanej z prstu, to by jim jednak konkurence omlátila o držky a navíc tomu neodpovídá ani ten velkej rozptyl (ten vychází i z komplikovanýho poválečnýho uspořádání světa). Šest milionů zabitejch hitlerem je číslo dohledatelný ze spousty zdrojů a zpochybňovat ho nebudu, to nechám vám levičákům a následně se vám vysměju :D

00

Odpovědět

+orcinusorca2014můžeš uvést zdroj těch hausnumer...
Právě ve 20. letech 20. století se z USA stává pacifisticka a izolacionistická země (Immigration act in 1924) (tehdy bylo v USA 3,3 milionů Židů (1914)-převládající emigranti z tehdy ještě carského Ruska).
Ještě v roce 1941 bylo v Sovětském Svazu 4,855 (30% všech Židů-tedy celkově 15 milionů), po II. světové válce 2,8 milonů Židů.
Byly vyvražděny dvě třetiny evropské populace Židů-z 9 milionů klesl počet na 4,1. (Okolo 3 milionů Židů bylo z Polska, zhruba další 3 miliony nebyly Židé, ale katoličtí Poláci).
Po druhé světové válce bylo jen v USA 4,5 milionů Židů, z Evropy (mimo Sovětský svaz) přišlo 4,1 a ze Sovětského svazu, který se rozrostl o Bělorusko a Ukrajinu 2,8 milonů...Celkově 11 milionů Židů...Kde vidíš problém? (http://databank.bjpa.org/Studies/downloadFile.cfm?FileID=3113)

00

Odpovědět

+orcinusorca2014Nechceš vyučovat matematiku? :D
Předně nevim, co sem sereš nějákej rok 1914, ale fajn zahraju s tvejma číslama: 1941 uvádíš 15 milionů celkem. Já zmínil 1938 a číslo 16,5 mil., což dohromady dává smysl, 1,5 mil. stihnul Adolf za tu dobu zlikvidovat. A teď k tvejm číslům: Svaz 4,8 -2,8 = 2 mil. zlikvidovanejch. Polsko: uvádíš 3 miliony, dá se dohledat i číslo 3,3 mil. přičemž jen 300 000 přežilo, takže to máme 2 miliony mrtvejch ze Svazu a 3 miliony z Polska. To už jsme na 5 milionech ve dvou zemích. Do toho si přihoď Maďarsko, kde i nejvíc optimistický údaje udávaj 0,5 milionu a jsi na 5,5 milionech ve 3 zemích. Takže do necelýho zbývajícího půlmilionu (max) musíš započítat všechny ostatní oběti skrz celou Evropu (třeba jen Rumunsko mělo cca 300 tis). Takže tvoje oblíbený číslíčka stojí opět za hovno a máš další důkaz jak strašně zavádějící ty statistiky jsou. Zdroj na to Maďarsko máš dokonce i v ČJ třeba tady http://www.jewishmuseum.cz/cz/czfaq.htm (a všimni si, jak těžce neseděj ty čísla např. pro tebou zmíněnej Svaz). A těch rozporů najdeš kvantum, tvůj zdroj uvádí po válce 11 milionů Židů celosvětově, kniha "The Dissolution of the Eastern European Jewry" ale udává číslo 14,7 milionů (což nahrává mýmu původnímu příspěvku) a takhle se dá pokračovat nonstop. Nechci tu řešit Holocaust, chci poukázat na to, že nemá smysl abys mě krmil číslama a zdrojema, protože jde taky o pochybný údaje, ačkoliv si máme myslet pravej opak.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014Asi nechápeš jednu důležitou pointu... I Židé umírali ve válečné vřavě, při obléhání Stalingradu, Leningradu, nebo bojích u Moskvy (v holokaustu zemřel 1 milion Židů, ve válečném strádání 1 milion).
Rok 1941 jsem uvedl záměrně ze dvou důvodů (a) tehdy už území Sovětského svazu zahrnovalo (dnešní) Bělorusko a (dnešní) Ukrajinu-v tebou předkládané tabulce tak nějak chybí.
(b) masové vyvražďování začalo v roce 1942.
Čísla z USA z roku 1914 3,3 milionů a 1945 4,5 milionů znamená nárůst o 40% za 30 let v zemi, kde nebyly žádné perzekuce; ne tebou tvrzené zvýšení o 150% (18+6=24 milionů, a 24 ku původním 16 milionům je 1,5; ne tebou zaokrouhlené na zdvojnásobení) za deset let, které však zahrnuje i země, kde perzekuce probíhaly.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014trochu mě irituje, že zatímco data, která tady předkládají "blbové nepoznaný realitou", jsou podle tebe naprosto irelevantní, sám předkládáš statisticky přesné a relevantní údaje jako "Detroit je dneska něco jako Chanov s 10 000 000", "nesporný fakt, že jsou tam věznice plný černochů"

Pokud se necháš chytit na hruškách, že si některý ty přesný data střílíš od boku (sek s počtem obyvatel Detroitu), tak "je to fuk, důležitá je myšlenka" - jasně, ale není snad ta myšlenka založená na nějakých datech?

Jinak k těm věznicím, to byla jen taková úvaha. Sám jsem napsal, že je to jedno z možných vysvětlení, jak by to mohlo být. Nepředkládám to jako fakt, nehodlám to za každou cenu obhajovat. Ty jsi napsal další možnost - že je to tím, jaká je forma páchané kriminality. Psal jsi, že to tak na tebe působí z dokumentů - můžu se zeptat o jaké dokumenty se jedná?

Jinak co se týče počtů Židů, tak tam rozpory v číslech nic nedokazujou. Máte praktikující židy, židy co nejsou praktikující, ale uvádí to jako své náboženství, židy pouze rodem, ale ne podle náboženství, poloviční židy. V takovým měřítku v jakým se tu bavíte vy, se ty čísla jednoduše budou rozcházet. Ale popravdě mě vůbec nenapadá jakým způsobem to patří to téhle diskuse.

10

Odpovědět

+orcinusorca2014orcinusorca2014: na to jsem samozřejmě myslel, sám jsi mě předběhnul s dalším problémem těch statistik, pod Svaz bejvaj často zahrnutý pobaltský území napříč časovými úseky, z čehož vznikaj další nepřesnosti. Často se i opomíjej údaje o obětech Stalinových čistek (kde jdou židovský oběti taky řádově do statisíců). Údajům o nárůstech v jednotlivejch zemích (byť bez perzekucí) moc významu nepřikládám, v krátkejch úsecích tam probíhala spousta migrací (útěky před Hitlerem, poválečnej boom v Palestině atd.), proto radši koukám na celkový čísla. Ty najdeš na spustě míst, vycházej ze spousty zdrojů (pár jsme jich tu vypíchli, smaozřejmě se všechny tvářej jako oficiální a přesný) a rozcházej se řádově o desítky procent. Opakuju, nechci se tu handrkovat o Holocaustu nebo o procentech. Chci poukázat na to, že řeč čísel nemusí bejt nutně spolehlivej údaj. Už jen proto, že ty čísla někdo musí napřed dát dohromady, a někdo další si je pak musí nastudovat a nějak vyložit. Ostatně před každejma volbama jsme svědky toho, jak se tabulky a statistiky "vylepšujou".

00

Odpovědět

+orcinusorca2014jenprochazim: ok chápu co myslíš a uznávám, ty obyvatele jsem byl línej prohnat googlem, tak jsem vypálil číslo pro tu lokalitu z hlavy, seknul jsem se o půlku (když mě za tu diskuzi nikdo neplatí tak jsem jednoduše nebyl důslednej :D ), nepovažoval jsem ten údaj za tolik důležitej = šlo mi o sdělení myšlenky, pro kterou je výše zmíněná chyba irelevantní (ale je tam, to je pravda).
K těm vězením: jak už jsem psal, samotnýho by mě v tomhle ohledu zajímaly nějaký konkrétní údaje, těch dokumentů jsem během let viděl hodně (plus i jeden individuální zdroj informací, tady bohužel nepoužitelnej) a trochu se bojim vypíchnout jen něco: dva-tři zdroje asi nebudou dost na nějákej ucelenej obraz. Zkus mrknout třeba na "Přežijí jen ti nejdrsnější" nebo na vězeňský série od National Geographic, do toho "Největší zlo-Úkladní vrazi" a odtamtud se proklikat dál na všechno, co uznáš za vhodný, tabulky, zprávy, videa, reporty...
Ta diskuse na téma Holocaust se rozjela, abych se pokusil ukázat hroznou nespolehlivost čísel (tak tady ta debata vlastně začala, nebetyčně mě nasral ten idiotskej příspěvek: černoši za nic nemůžou, spočítal jsem si to z tý a tý tabulky). Možná to nebyl nejlepší možnej příklad...i když začínám mít pocit, že v týhle diskusi nehnou s ani jednou stranou sebelepší argumenty :)

00

Odpovědět

+orcinusorca2014Osobně mám větší problém než s tím počtem obyvatel s tím Chánovem. Já v tom vidím cílení na emoce. Protože při tématu Chánov a problematikou romů obecně se v našich končinách emocím nevyhne. Pravda je, že zrovna Oliver na emoce často cílí taky, ale je to bavič - u něj jde primárně o to pobavit (podobně jako u tebou zmíněného Burra), takže objektivní pravda musí ustoupit pointě.

Jinak debata nezačala tvrzením "černoši za nic nemůžou," ale poukázáním na to, že "míra zločinnosti roste víc tam, kde je míň černochů" v reakci na příspěvek, kterej z důvodu "zvyšování černošské kriminality" navrhoval vyvražďování nebo obnovení otroctví.

Jinak celej problém v téhle diskusi bych viděl v tom, že podle tebe je to nějak takto (oprav mě, jestli jsem ti tento náhled připsal neprávem - přece jen tě neznám):

odlišná rasa (kultura, mentalita) -> vyšší míra kriminality -> vyšší míra útlaku

neboli vyšší míra kriminality je způsobena rasou/mentalitou... a útlak v podobě vyšší nasazenosti policie, horšího přístupu ke vzdělání nebo k zaměstnání je logickou reakcí okolí. Zatímco můj náhled na věc je takový:

odlišná rasa (atd.) -> vyšší míra útlaku -> vyšší míra kriminality

vyšší míra útlaku je reakce už na kulturní odlišnost (např. rasovou...) samotnou. Vyšší míra kriminality je pak reakce na nižší dostupnost jiných možností v důsledku útlaku (neboli pro černocha z ghetta je těžší sehnat práci dobrou práci než sehnat a prodat drogy).

Pokud jsem to tedy pochopil dobře, tak hlavním důvodem odlišných názorů je to, jestli bylo dřív vejce nebo slepice...

00

Odpovědět

+orcinusorca2014vidíš, teď ti taky může někdo vymáchat nos v chybě, ne Chánov, ale Chanov (já to dělat nebudu). A nevim, co se ti na tom srovnání nezdá, Chanov je etnický ghetto a nám známá problematika, ne nepodobná černošskejm americkejm ghettům (rozmlácenej majetek, elektriku platí jedna domácnost, svítěj všechny atd.). Ty v USA jsou akorát horší, v našich ghettech choděj tamní hoši s kudlama, u nich s vestama a pistolema (proto do nich taky jde tamní vláda tvrději).
Jinak ten můj pohled jsi neodhadnul přesně...pro mě je jádro průseru v etnickym guláši. Když se společnost snaží o smíchání et. skupin, tak to nakonec vede k průserům (a je buřt, jestli jde prvotně o reakci na kriminalitu jedněch, nebo na útlak druhejch), v rámci jednotlivců je určitě možný narazit na jedince schopný zapadnout do jiný skupiny, praxe a historie ale ukazujou, že v masovym měřítku to nefunguje (bílí s černejma, Židi s Arabama, Češi se Slovákama, vyber si). Stejně pak vídáme tendenci sdružovat se se svejma, což někdy vede právě k těm ghettům atd. Takže spolupráce etnik určitě jo (třeba mezinárodní zakázky, projekty, humanitární pomoc, vše supr věci...) ale míchat jedny s druhejma: za louží vidíme, k čemu to vede. Strůjcema jsou ptáci jako Kocáb a Džamila (kterejch je v USA akorát víc a řvou hlasitějc), no a právě takový kravský postoje, jako tu prezentujou Komunard, orcinusorca atd., nás posouvaj stejnym směrem.
Můžeš namítnout třeba Vietnamce...jo, ty u nás zapadli slušně (a maj za to můj respekt), otevřená kriminalita vůči "domácím" fakt minimální. Ale zamysli se důsledně: zátahy na pěsťírny=samej Vietnamec, jejich podnikání co se týče třeba daní nebo hygieny asi taky žádná hitparáda, spousta jich slepě volí komouše...teď se to jen neřeší, protože c****i jsou prostě větší ryba.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014Asi nějak nechápeš, že pouze Čechy byly po dlouhou část Habsburského soustátí zemí uzavřenou a okrajovou. Moravou se dost často proháněly cizí armád, a tak jsme si na cizince zvykli.
Český rybníček obehnaný masivními českými horami podporoval izolaci a strach před cizinci.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014spíš nechápu, proč tu vytahovat nějaký Habsburky, když se najdou mnohem aktuálnější (a tim pádem věcnější) příklady. Jinými slovy: když nedokážeme coby jeden národ dlouhodobě koexistovat se Slovákama, jak se nám to asi má podařit s cikánama, který jsou tisíckrát odlišnější :D můžeš třeba namítnout, že Slováků byly miliony a cikánů je proti tomu zlomek...ok, a jak dlouho to tak ještě bude, když bude mít česká mamina děti dvě a cikánská pět? :D

00

Odpovědět

+orcinusorca2014Počkej, to je rozdíl, když si rakouský, nebo německý pán koupí panství i s mobiliářem (čti českou pracovní sílou). Ta proti němu brojí a pořádá selské bouře. (18. a první polovina 19. století-do roku 1848)
nebo
Když si anglický (americký) WASP koupí bavlníkovou farmu s pár černochy na práci (18. a první polovina 19. století-do roku 1856)
Zarážející je i podobnost poměru Čechů/Němců v Čechách, na Moravě a Černochů/WASPů v "konfederačních státech".
2:1

00

Odpovědět

+orcinusorca2014orcinusorca2014: nějak mi začíná unikat myšlenka tvejch příspěvků, vidím spíš snahu oslňovat vědomostma, čímž v době googlu na internetový diskusi těžko někoho dojmeš. Takže když mi chceš popsat nějákej "rozdíl", udělej to laskavě věcně, pochopitelně a pokud možno bez toho, abys do příspěvku vyzvracel 50 nic neříkajích datumů apod. ;)

00

Odpovědět

+orcinusorca2014klidně si můžeš odmyslet ta data a přejít jádru pudla...jaký je rozdíl chování černochů v "konfederačních státech" a čechů v Bohemii?

00

Odpovědět

+orcinusorca2014kde začít :D "v Bohemii" se masově nerabuje, a už vůbec ve jménu pokřivenejch pseudomučedníků-kriminálníků (než zas začneš trapnou písničku "v konfederačních státech ne", připomenu nebožtíka Rodneyho a související nepokoje s mezistátním přesahem, který se táhly od místa vzniku: L.A., do jižanský Georgie a vyžádaly si 53 mrtvejch + miliardový škody), marně taky pátrám po něčem, co by v Bohemii připomínalo černý pantery, který měli v dobách největší slávy buňku v každým větším městě na americký půdě, za porovnání by u obou skupin asi stály i vzorky rozložení vězňů atd.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014takže pozemkovou "reformu 1918"; znárodnění všech živností a podniků po únoru 1948 si už zapomněl; nebo tzv. divokou kuponovou privatizaci po předání moci 1989; nebo nejnovější rabování, kterému se říká "stavba dálnic" :D
jinak si pročti čemu se říkalo revoluční místní národní výbor jak v roce 1918, tak v roce 1945

01

Odpovědět

+orcinusorca2014no ona je hlavně z principu p******a jak vrata už tvá původní myšlenka porovnávat výrazně majoritní skupinu "čechů v Bohemii" s minoritní skupinou černochů v konfederačních státech. Ale ok, na tuhle hru bych se zatnutím zubů ještě přistoupil. Ale argumentovat tu výše zmíněnejma událostma je blbost ještě daleko kolosálnější, jelikož tady naprosto chybí možnost srovnání, černoši (naštěstí) nikdy v historii nebyli v oněch státech u kormidla (hrozně doufám, že se vytasíš s Obamou :D ) takže můžeme akorát tak teoreticky spekulovat o tom, jestli by v jejich režii dneska běloši sklízeli bavlnu, nebo ne...přínos nula. K těm zmíněnejm událostem se ani nebudu vyjadřovat (ne že bych neměl materiál, jednoduše odmítám řešit takovej zcestnej blábol :D )
Statistiky a datumy máš nastudovaný na jedničku, ale soudností a střízlivým uvažováním zrovna neoplýváš. Chtělo by to trochu si očuchat ulice přímo, učebnice nejsou všechno ;)

00

Odpovědět

+orcinusorca2014tak nevím, odkdy jsou černoši ve státech minoritou...stále si myslím, že jsou majoritou s 60% podílem....
jinak si sám můžeš udělat projížďku po Praze a udělat si menší průzkum, kolik českých taxikářů tě okrade a kolik ti naopak vyúčtuje cestu správně, v 90. letech byla ještě větším problémem kriminalita v práci (jak kriminalita managementu, tak kriminalita dělníků). Tvářit se, že to neexistuje je docela komické-češi prostě nekradou.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014si ty čísla taky slušně ohejbáš jak potřebuješ, napřed uvedeš "v Detroitu 22.8% afroameričanů", teď z toho uvaříš 60% v celejch státech... :D a co se týče toho tváření se, že to neexistuje: sám jsi chtěl porovnávat "čechy v Bohemii" a černochy ve státech (bezpředmětná kravina, ale jak si přeješ). A když už si tak libuješ v číslech, někdo jinej (Sofair) tady uvedl tohle: v USA je 13% černochů a přesto je každá druhá vražda spáchána právě černochem...takže jak, budeš se taky tvářit, že to neexistuje, nebo to má špatně spočítaný, nebo snad vy, radikální zastánci černochů, považujete vraždění za banalitu v porovnání s nenažranejma dročkářema? (chtěl jsi srovnávat, srovnávej) :D

00

Odpovědět

jasně jsem řekl, že srovnáváme "konfederační státy" a Bohemii....
jinak uveď zdroj pro tohle dost pochybné tvrzení. Zdrojem je myšleno jasný, doložitelný a ověřitelný zdroj informace a ne "jedna paní povídala"...

01

Odpovědět

+orcinusorca2014proč bych měl uvádět zdroj za Sofaira, s tím otravuj jeho, ten tu takový čísla uvedl, já nemám potřebu si to ověřovat nebo zpochybňovat, celkem to ladí s informacema, který jsem si nezávisle získával sám (nehledě na to že jsem jednak línej, navíc to procento černejch vražd určitě nebude mimo o vlastní několikanásobek, aby to něco podstatně měnilo :D ).
Ačkoliv je to nepopulární informace, je to prostě realita. Černoši disponujou větší agresivitou (pozor, to není výčitka, jsem toho názoru, že té nemají přebytek, nýbrž my nedostatek). V kombinaci s průměrně! nižším intelektem (další nepopulární pravda, stejně tak je třeba pravda, že maj větší péra :D ) to pak bohužel končí rabováním atd. A ty tvoje brepty o konfederačních státech už mě taky začínaj s**t: město s nejvyšší kriminalitou je Detroit, důvod:černá kriminalita coby důsledek ekonomický krize a bankrotu. Zastřelej černocha v Missouri=ohnisko černýho rabování a nepokojů v Missouri, seřežou černocha v L.A.=ohnisko černýho rabování a nepokojů v L.A., až tamní média udělaj černýho mučedníka v Alabamě, tak budou černoši dělat bordel v Alabamě. Co víc potřebuješ, aby sis vyndal hlavu z p****e a začal vidět problémy i tam, kde se ti nelíběj, protože jsi zamilovanej do nějaký černošky? :D

00

Odpovědět

+orcinusorca2014no ale abys neřekl že jsem z**d, tak ti přecejen tu minutu googlení ušetřim: http://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/crime-in-the-u.s/2011/crime-in-the-u.s.-2011/offenses-known-to-law-enforcement/expanded/expanded-homicide-data Takže 52,4% spáchali černoši. Teď povídej ;)

00

Odpovědět

+orcinusorca2014aha, takže z 14 458 činí 5 486 obyvatel celých 52,4%...já myslel, že jen 37,7%....
http://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/crime-in-the-u.s/2011/crime-in-the-u.s.-2011/tables/expanded-homicide-data-table-3
z téhle tabulky taky vyplývá, že 27% vražd bylo: (a) nepotrestáno; (b) neměli známé pohlaví
a naopak z tabulky obětí
http://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/crime-in-the-u.s/2011/crime-in-the-u.s.-2011/tables/expanded-homicide-data-table-2
znamená, že 50% obětí vražd jsou černoši....

01

Odpovědět

+orcinusorca2014fakt, černoch z povolání :D já nevim jestli ty tabulky pochopit neumíš, nebo jen v tomhle případě nechceš. No ale ok, dáme si výklad: 14 458=celkový počet vražd. Z toho jak sám říkáš, 27% nepotrestáno (téměř vše nevyřešený případy). Takže máme celkem 10471 potrestaných, a.k.a. dopadených vrahů. A z tohohle počtu jich bylo 5486 černejch=52,4%. Už to chápeš, pane statistiko? (ty se tak do někoho trefuj kvůli chybnýmu počtu obyvatel) :D Těma mrtvejma černochama upozorňuješ na co? Opakuju, každej druhej dopadenej vrah je černej, takzvaná palba do vlastních. Nebo mi budeš tvrdit, že se mezi sebou nezabíjej? 24,8% vražd spáchaj rodiny mezi sebou, podle tebe asi vše případy, kde Haidi odpráskne Seala... Nebo snad že všichni neodhalený jsou bílí? Těžko, tady to zas bude plichta (a kdyby ne, tak to jen ukáže, kdo je "chytřejší" :D ).
A pár dalších čísel z USA: Oběťmi bělošských zločinců jsou 3% černochů, zatímco oběťmi černošských zločinců je 45% bělochů. Celková kriminalita černochů je v porovnání s bělochy 7* vyšší. Dnes se 70% černochů rodí mimo manželství, a 50% černejch dětí dnes nedokončí povinnou školní docházku. Zdroj těch čísel je Pat Buchanan, třeba tady: http://buchanan.org/blog/pjb-a-brief-for-whitey-969 (jeho numera jsem si nepotřeboval ověřovat, z těch co znám, sedělo vše, včetně těch 52,4%...můžeš mu to přepočítat, ale radši buď důslednější, než u mě prvně).

00

Odpovědět

+orcinusorca2014asi nechápeš rozdíl mezi větami:
každá druhá vražda je spáchána černochem...(tvoje první interpretace výše uvedené statistiky)
každý druhý dopadený vrah je černoch (tvoje poslední interpretace výše uvedené statistiky)...
každou druhou obětí vraždy je černoch

01

Odpovědět

+orcinusorca2014páni, dovolil jsem si odvážnou teorii, že složení neodhalených vrahů bude stejný nebo podobný jako u těch odhalených, ta troufalost :D a pořád mi uniká, co chceš říct tou každou druhou obětí. Opět "chudáčci černoši"? Vždyť se nejmíň z poloviny střílej SAMI navzájem :D Nějak ztrácíš půdu pod nohama ;)

00

Odpovědět

+orcinusorca2014asi nejvtipnější je, že vycházíš z roku 2011
nejnovější data z roku 2013 ukazují počet (nově) odsouzených vězňů v amerických věznicích

http://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/crime-in-the-u.s/2013/crime-in-the-u.s.-2013/persons-arrested/browse-by/cities-and-counties-grouped-by-size-population-group

00

Odpovědět

+orcinusorca2014ok, chápu, když už jsi pohořel na jednom místě, elegantně to přejděme a podívejme se na další s**t :D
Ten odkaz, co s tim? Zatčení za minulej rok? Jednak tam nějak nemůžu najít, že by počet zatčených zároveň znamenal počet vinných (ono to bejvá tak, že policie provede zatčení za to a to, viz ty tabulky, a naplnění skutkové podstaty se pak prokazuje u soudu, což je statistika, kterou v těch tabulkách najít nemůžu, jestli to tam je tak hoď přímej odkaz), takže počty zatčenejch mě nějak moc nezajímaj. A taky si všimni poměru zatčení: 2 bílí vs. 1 černoch. To vychází furt dost blbě pro tvé chráněnce, vzhledem k tomu že jich je v populaci celkem 13%, ne? :D
Můžeš mi prosím něco vysvětlit? Většina podobnejch "obhájců a antirasistů" jsou hloupí pitomci typu Alberto123...ty ale zjevně blbej nejsi, tak z čeho vychází to tvoje slepý hájení černochů za všech okolností? To jsi sám černej, máš černý děcka, lásku, nebo jsi nějákej politik...?

00

Odpovědět

+orcinusorca2014než zas začneš chytat za slovo, tak to doplnim: 2 vs 1 ve městech, "Nonmetropolitan Counties" se dokonce skutečně blíží těm 13%, což je samozřejmě dáno menším počtem...

00

Odpovědět

+orcinusorca2014Původně už jsem se nechtěl zapojovat, ale snad nevadí, když požádám o zdroj tvrzení, že "černoši mají větší péra". A ne, tuny bulvárních článků neberu, ty si vygooglím sám, ale nevěřím jim. Stačí něco, kde byla popsána metodika, nedovedu si představit, jak zajistili validitu dat.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014boha, on se někdo chytne i takový kraviny :D Allenovo pravidlo, obecně uznávaný, nikdy jsem neslyšel o nějakejch odpůrcích, běžně se vyučuje biologii, ekologii (platí pro teplokrevný živočichy celkově) apod.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014můžeš mi vysvětlit, jak se "Allenovo pravidlo" (živočichové v teplejších oblastech mají větší povrch těla, vyšší, protáhlejší končetiny, uši, nosy než stejní živočichové v chladnějších oblastech)

obecně platí, že pyj a varlata jsou naopak studenější než břicho, nohy, ruce...považovat tento orgán jako "výměník tepla" je zatím největší blbost, co jsi tu uvedl

00

Odpovědět

+orcinusorca2014pokud by toto pravidlo platilo, pak by měli být považování za "übersamce" Thajci (třeba obyvatelé Bangkoku), a ne afričané (třeba obyvatelé Lagosu)

00

Odpovědět

+orcinusorca2014Já jsem se toho chytil, protože jsem pocítil jakýsi pubertální zájem o toto téma.
Tak nějak jsem doufal, že když to berete jako fakt, tak máte třeba odkaz na nějakou původní studii, ze které vychází všechny ty bulvární články. Odkaz na Allenovo pravidlo, které mimochodem poskytuje předpověď v rozporu s vaším vlastním tvrzením (teploty ve Vietnamu se pohybují kolem 20° v zimě, v Korei je o malinko chladněji než u nás, s takovým Norskem se to nedá srovnat) mne tedy zklamal.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014:D mezi zdejší pravdoláskařskou lůzou jsem tě považoval za toho nejchytřejšího, ale zjevně jsi už vyplácal munici a už se tu jen točíš na naprostejch kravinách, tváříš se jako všehoznalec, ovšem ty tvoje rozumy začínaj a končej googlem, stejně jako u těch ostatních volů :D tak obsáhleji: Allenovo pravidlo platí pro tělesné výstupy obecně, no a když si k tomu připočteš všem známej a vědecky tisíckrát vysvětlenej fakt, proč jsou černoši celkově největší rasa (nebo je podle tebe NBA plná Asiatů?), pak už jde o jednoduchej proporční poměr tělo/péro. Můj rozsáhlej a letitej výzkum pornovideí nemám patřičně zdokumentovanej, nicméně výslekdy korespondují, až to hodim na papír, rád ti to pošlu ke konzultaci :D :D
Hele tahle debata už mě fakt nudí, jsem pro definitivně to tu rozseknout. Řeč byla o vyšší kriminalitě černochů, přistoupil jsem na tvou hru s tabulkama a zdrojema, předložil jsem požadovanej materiál, ze kterýho jasně a jednoznačně vyplývá, že jde o skupinu s největším sklonem ke kriminalitě a násilí. Stručně a jasně: jsi schopnej tuhle skutečnost (byť nerad) uznat? ANO/NE

00

Odpovědět

+orcinusorca2014komunard: máte ptáka? Pokud jo, možná jste někdy zaznamenal, že příležitostně mění svou velikost. A možná jste zaznamenal i to, že poměr klidový/pohotovostní se různí. Proto se seveřanům více "zmenšuje" (čímž se i zmenší plocha pro odvod tepla), a naopak, u černochů bývá onen poměr nejmenší. Zmiňovaní Asiaté se pak "tam dole" už jen jednoduše svezou tím, že mají celkově nejmenší tělesnou stavbu. Proč, to nebudu vysvětlovat, jednak se na to necítím kvalifikován, jednak jsem na to línej a hlavně si to určitě dokážete zjistit sám (pokud už to dokonce nevíte) ;)

00

Odpovědět

+orcinusorca2014kámo, ty už ani nevíš, co plácáš a meleš páté přes deváté.....
průměrná výška basketbalistů neurčuje průměrnou výšku celého etnika...
na tělesnou výšku má daleko větší vliv nejen prostředí (jestli je teplo, nebo chlad), ale také přístup ke zdrojům, tzv. "ostrovní gigantismus"-dobře živený organismus se nejen častěji rozmnožuje (stoupá počet potomků), ale i velikost potomků (mezi nejvyššími národy světa jsou Nizozemci, Dánové a Češi)

00

Odpovědět

+orcinusorca2014Mám, děkuji za optání.
Všeho toho jsem si vědom, proto se všechna tato srovnání provádí za stejného stádia (obvykle plná erekce). Nevím, jak by měla souviset tělesná stavba s délkou tělesných výčnělků, tedy alespoň v duchu Allenova pravidla.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014hele sestry, serem na to :D já chápu, že vás maminky vychovaly v duchu pravdy a lásky, tudíž cítíte nutkavou potřebu vědecky rozebírat každý slovo toho zlýho rasisty Patriota, ale v tomhle případě už váš oportunismus překročil všechny meze důstojnosti nebo konstruktivní diskuse :)
Takže závěrem: bylo mi potěšením vás s**t, ještě jednou se (zbytečně) zeptám orcy, zda je schopen uznat onu výše zmíněnou skutečnost a zároveň cítím občanskou povinnost vás (opět zbytečně) vyzvat, abyste se doživotně vyhýbali volebním místnostem. Vzhledem k vaší neschopnosti přijmout i tu realitu, která se vám nelíbí, by to bylo na místě. Howgh.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014tohle není skutečnost, ale tvoje interpretace zastaralých dat...
černoši se sice podílejí na kriminalitě větším procentem (25%), než je jejich zastoupení ve společnosti (13%), ale neexistuje jasná korelace, ani kauzalita mezi "být černochem v Americe" a "páchat zločin v Americe"....
jinak ani "vyšší průměrná teplota místa pobytu" neznamená "vyšší průměrná výška"
a opravdu se podivuji nad tvým zájmem o pornovidea černochů a doporučuju do tvého dalšího výzkumu zahrnout i Brazilce, Kolumbijce, Venezuelce a Indonésany (všechny tyto národy leží zhruba na rovníku, takže podle tvé interpretace Allenova pravidla by měli být lépe vybaveni než Češi, Slováci, nebo Maďaři) a porovnat je s černochy

00

Odpovědět

+orcinusorca2014všechna data jsou o interpretaci a pokud nejsi ochotnej přijmout jinou interpretaci, než vlastní (o jejíž "kvalitě" vypovídá to, že si neumíš spočítat procenta z pětimístnýho čísla) pak nevim, proč jsi se se mnou, nebo s kýmkoliv jiným, vůbec kdy pouštěl do diskuse a dožadoval se jakejchkoliv údajů a argumentů...je totiž předem jasný, že to nikam nepovede: co se ti nelíbí, to jednoduše hodíš do škatulky "špatná interpetace z druhé strany". Obdobně uvažujících lidí je plná politika, proto se neshodnou, jakou barvu má hovno. Ostatně když si znova pročtu, na jakejch nepodstanejch banalitách se tu točíš...k podobný úrovni to nebylo daleko. Nic, kašleme na to, ok? Stejně k ničemu kloudnýmu nedospějem :)

00

Odpovědět

+orcinusorca2014ve svém výzkumu odhady velikosti penisu za základě sledování pornografie bys měl naopak pokračovat, jen rozšířit svůj zájem i na další rovníkové země (Kolumbie, Venezuelu, Brazílii a Indonésii), ty náckovská buzno

00

Odpovědět

+orcinusorca2014https://www.youtube.com/watch?v=EzN5xh_z2Iw :D ale fuj, já myslel že vy hipíci jste s bukvicema kamarádi :D píchni si marihuanu a už tady nebreč prosimtě :D

00

Odpovědět

1. Už jsem viděl několik zásahů americké policie, a skoro pokaždé pachatele probrtali snad 30 ranami. Zajímalo zda tam dělají psychotesty.
2. Možná je to dané tím, že v America je největší počet zbraní na populaci, takže se dříve střílí než přemýšlí. http://en.wikipedia.org/wiki/Number_of_guns_per_capita_by_country

66

Odpovědět

Se jim divíš? Raději on než ty ne? Když tam má každé negerské děcko kvér.

27

Odpovědět

Nighters
Tak to je dost huste, kde presne si to videl v ktorej casti USA, kedy a o co tam priblizne slo?

00

Odpovědět

-1. Ono to nebude tím, že mají úchylku a dělají z každého řešeto, ale na rozdíl od našich zákonů je rozhodující ochrana ostatních před pachatelem, než ochrana jeho zdraví a života. Dalším faktorem asi bude používaná munice... zpravidla neopláštěné střely, ale v poslední době jejich užívání klesá. Olověná kulka má vyšší zastavovací účinek ( větší šance, že zasažený padne)...snadněji se deformuje a působí tak tělu větší trauma.. horší zranění jsou důvodem, proč jsou u nás povolené jen na terče. Olověnou střelu běžné munice pak zastaví slabší neprůstřelná vesta, než u nás běžnou opláštěnou. Ty směšné vestičky co si oblékají v USA pod bundu u nás snad nikdo moc nenosí, protože polovina držených zbraní ji dokáže prorazit. Takže někoho trefit neznamená, že padne a přestane opětovat palbu. Další faktor jsou některé drogy. Mají tam bohaté zkušenosti s pachateli, kteří ani po mnohanásobném zásahu a několika průstřelech srdce ještě asi minutu pálili, než mozku došel kyslík a dotyčný konečně zemřel. Tento efekt vedl k výzkumu, jehož výsledkem je přilba, která u raněného vojáka pravděpodobně působením elektromagnetického pole na mozek zabrání šoku a sníží jeho srdeční činnost. Razantně by tak dokázali zvýšit šanci, že se dostane včas na operační sál. Zatím ji ale bohužel nedokázali odlehčit tak, aby ji někdo dokázal nosit na hlavě celý den :D Stinnou stránkou je možné zneužití k ovlivnění činnosti mozku, třeba potlačení zábran, strachu atd...
- 2. používáš nesprávnou tabulku... v absolutních číslech by pak USA měly mít největší počet vražd střelnou zbraní...ale není tomu tak ...před ně se nacpou i země jako je třeba Belgie. Když použiješ index v přepočtu na obyvatele a počet držených zbraní, tak se propadnou ještě hlouběji.

10

Odpovědět

V USA je to těžké.
V dobrých čtvrtích se bojíte přejít mimo přechod nebo odplivnout si na zem, kdežto ve špatných čtvrtích se policisté pomalu bojí projíždět autem. To se pak stane, že v té špatné čtvrti policista nejprve střílí.

Také se není moc co divit, že mají měšťáci OT, když se neustále omílá po každé tragédii "Jaktože tomu policie nezabránila?" A tak se zavádí stále silnější preventivní opatření.

Ti protestující by také měli zformulovat, proti čemu protestují. Proti rasismu nebo proti pravomocím policie? Soud rozhodl ve prospěch policisty, tudíž právo dává policii zastřelit neozbrojeného občana (v situaci, jaká byla popsaná u soudu). Takže protest proti tomu policistovi by měl být principiálně až druhořadý po samotných pravomocích pořádkových sil.

100

Odpovědět

Ked nevies za co prostestuju, pozri si nejake videa a bude ti to jasne. Bojuju za svoje pravo vyrabovat trafiku na rohu a zapalit susedove auto.

115

Odpovědět

http://abcnews.go.com/GMA/video/exclusive-watch-george-stephanopoulos-full-interview-police-officer-27186831

doporučuji
se podívat na celé, protože John je satirik a myslím, že tento incident potřebuje více úhlů pohledu. Samozřejmě mluvím o lidech, které to zajímá.

11

Odpovědět

Doporučuju mrknout na to, jak reagují černoši na vtípky: https://www.youtube.com/watch?v=RnJd6fY4Or0

68

Odpovědět

Aha !! Takže kdyby tobě někdo vyrval mobil z ruky (ještě během toho co telefonuješ) a pak k tomu akorát dodal že se chtěl podívat kolik je hodin, tak tvoje první reakce bude určitě taková, že se tomu zasměješ, protože jsi vlastně běloch. Že jo :-)

115

Odpovědět

Malá rada - vtip má mít pointu - to co ti pitomci ve videu předváděj pointu nemá. Je to vyloženě provokace a ty reakce jsou rozumné (a třeba u toho prvního s pistolema jsou skvělé - co jinýho než zpacifikovat někoho kdo na ulici prodává zbraně)

114

Odpovědět

Ty n***i sou fakt jak zvířata, okamžitě útočí a likvidujou. Ano, chlapci sou kreténi, ale dostat pěstí do huby za "máš problém?"? Vopice

55

Odpovědět

Mé hodnocení:
Zmlátit pouličního prodejce zbraní? Jen do toho.
Zmlátit zloděje mobilu? V pohodě.
Natáčení si cizích lidí? Řešit to verbálně. Jakýkoliv útok větší než nenásilné strčení je nepřijatelné.
"Máš problém?" - dtto
Prdění? To je na pár facek. Ale hodít tím člověkem o zem je rozhodně přes čáru.

20
Další