Milostné dopisy Richardu Dawkinsovi

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:691
Počet zobrazení:9 753

Richard Dawkins je jeden z nejznámějších vědců současnosti, bádající hlavně v oblasti biologie. Jeho evoluční teorie ale nejsou po chuti všem. Převážně tedy věřícím, proti kterým vystupuje jako představitel nového ateismu. Od křesťanů dostává spoustu milých dopisů, které v tomto videu předčítá nahlas a dokáže si u toho udržet kamennou tvář. Jak říká Bible: "Miluj bližního svého". Dopisy obsahují velmi vytříbený jazyk. Pokud byste chtěli něco podobného Richardovi říct do očí, máte šanci. Přijede totiž v polovině dubna na festival AFO do Olomouce. Jestli vás video pobavilo, chtěli byste i titulky k předchozí části, případně jiné video?

Přepis titulků

Video obsahuje dopisy, které přišly Richardu Dawkinsovi. Většinu napsali náboženští fundamentalisté. Divákům doporučujeme nadhled. Točíme. Pár let nazpět jsem předčítal milé dopisy, které jste mi poslali. Žádali jste, abych to zopakoval. Takže zde je druhá várka šlechetné korespondence. MILOSTNÉ DOPISY RICHARDU DAWKINSOVI Už mě štvete s vaší evoluční teorií.

Vy jste se možná vyvinul z opicí, ale mě z toho vynechte. Zkusil jste se někdy milovat s opicí? Nedivila bych se tomu, protože sodomité vedou všechny naše univerzity. Ale doufám, že vás v pekle budou sodomizovat pekelné opice. S láskou, stvořená dcera našeho Pána. Jdi do hajzlu, zasraný hajzle. Co budeš říkat, až se budeš vařit v hrnci božského rozhořčení?

Těším se, až budu pozorovat ze svého místa v nebi vytříbené mučení z rukou spravedlivého a milujícího Boha, kterého jsi zavrhnul, ty zasraný hajzle. Bůh ti žehnej. Nenávidím vás. Nevěříte v Boha, protože jste homouš a blbec. Proč nepřestanete být homouš a blbec? A běžte se pomilovat.

Určitě míváte sex s opicemi, protože to říká evoluce, pane homouši a blbče. Haha, děvko. Nejsi ateista, ale gayteista. LOL LOL Měli by ti říkat Richard Šulins, protože ho furt kouříš Billu Maherovi a dalším liberálním sráčům. Nic jinýho neumíš. A tvoje knížky o vědě jsou na hovno. Ne tak na hovno jako Boží blud.

Bylo to hrozně napsaný a vyplýtval si na to toaleťák. Zkurvenče. LOL. A tvoje stránky jsou pěkně na hovno. Píčko. - Neboj... - To je myslím "pičko". Pičko, dobře. Musím si to trochu zvětšit. Píčko. Pardon, pičko. Co to je? Jižanský výraz? Jenom tím zdůrazňuje, že jste piča.

A znamená to piča? Pyčo. To bylo s přízvukem? - Říkal jste "pyčo". - Pyčo. - Pičko. Řeknu to s přízvukem. LOL. A tvoje stránky jsou pěkně na hovno. Pyčo. Neboj. Vrátím se na web a budu trollovat. Předmět: Převezmi zdpvědnst Dawkinsi, nepokoje v Londýně jsou vaše chyba.

Ti bezvěrci rabují chudé věřící hrdiny. Napravte nějak škody. Můžete za to vy. Peníze z vašich knih by měly jít na opravu Londýna. Mezitím běžte do prdele. R. Dawkinsi, synu ďáblův. Jdi k čertu. Synu Satanův.

Antikriste, antikriste, antikriste! Cti Boha, synu Satanův. Proč zatajuješ, že jsi svobodný zednář? Který má lidi co nejvíce odloučit od Boha? Víš, že Bůh existuje a křesťanství je pravda. Proto vždy vystupuješ proti křesťanství. Jsi jeden z antikristů, pekelný pse. Peklo na tebe čeká, ty zednářská pičo. Bůh nebude mít slitování.

Jsi k ničemu, hloupá ateistická lůzo. Jsi hanbou lidstva, hloupý pomatený ateisto. Jsi pokrytec, protože viníš věřící z toho, že mají víru. A zjevně věříš vědě. Přijímáš vědecká fakta a nikdy je nezpochybňuješ, protože jsi teplouš. Spousta křesťanských vědců věří, že Země je stará 10 000 let. Ale ty je neuznáváš, že?

Přesně! Věříš jenom tomu, čemu chceš. Neochvějně věříš tomu, že tví předci byli skutečně bakterie. A z nich ses vyvinul. Z nějakého důvodu chceš být bakterií, a ne člověkem. Proto jsou ateisté hloupí. Hluboko ve svém srdci víš, dže Bůh existuje. A jednoho dne tě potrestá. Na smrtelné posteli konvertuješ.

To vím jistě. Protože jinak půjdeš do pekla. Kde zažiješ ukrutné bolesti a muka. Pokritče. Nazdar, buzno. Levičácká pijavice. Kouříš ho Noamu Chomskymu, ty komoušská buzno. Dávej si bacha, protože levičácké pijavice nemáme rádi. V Leominsteru v Anglii.

Buzno. Usekneme ti tu komoušskou hlavu. Jsi Žid, jako tvá máma Sam Harris. Přiznej se, Same Harrisi. Kdy jste to naposledy dělali ve třech? Naserte si. Jste naprostý blbec, pane. Vaše slavná inteligence je menší než Boží prd. Jste jeden z těch...

Jste jeden z nešťastníků, kterým se Bůh musí vnutit. Vaše duše je v ohrožení. Vole, jak moc tvá duše touží po pravdě? Boj mezi Bohem a Satanem tě trhá na kousky. Je ti dobře, když ležíš a všude je ticho a svědomí tě nutí utíkat zvracet? Nazdar, Dawkinsi. Ta posraná knížka ti vydělala. Teď se budeš navždy smažit.

Parchante. Richarde Dawkinsi. Doufám, že umřete na vzteklinu. Kundolízale. Dawkinsi, otec na vaši ohyzdnou osobu vyplýtval své spermie. Pozdravujte matku. Richard Dawkins je kokot a měl by zemřít při letecké havárii. Nebo během selhání plamenometu. To je hrozné. Jak můžete obhajovat evoluční teorii, když jste asi to nejodpornější hovno...

stvoření na Zemi? Richarde Dawkinsi. Upřímně doufám, že se vám stane něco zlého. Třeba že dostanete rakovinu. Co to dělá s vaším sebevědomím? Je to celkem příjemné. Jsou docela vtipné. Snad umřete na vzteklinu.

Kundolízale. Zasraný hajzle. Jste homouš a blbec. Jste gayteista. Měli by ti říkat Richard Šulins. Pyčo. Antikriste, Antikriste, Antikriste! Synu Satanův. Pekelný pse.

Komoušská buzno. Překlad: RingMan www.videacesky.cz

Komentáře (165)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Error loading YouTube: Video could not be played

00

Odpovědět

perfektní, ani Ch Chaplin mne tak nerozesmál.

00

Odpovědět

Jsem nekřesťan (a agnostik), ale mám opačnou zkušenost. Skoro všichni křesťani, které jsem osobně poznal, byli milí, přátelští lidé, se kterými si o náboženství a životu rád povídám. Zato jsem se setkal s nemalým počtem ateistů, jejichž přístup byl přesně takový, jaký popisuješ u křesťanů - iracionální, agresivní, nepřipouštějící diskuzi: "Cože? Jak můžeš věřit takový píčovině? Dyť to je úplnej nesmysl. To si jako myslíš, že tam nahoře je nějakej starej pán na obláčku, nebo co?"

Tak by mě zajímalo, čím to je, že ty potkáváš pitomce mezi křesťany a já zase spíš mezi ateisty. (Podle mě to je teda tak, že blbečci a primitivové se vždycky přimknou k většinovýmu názoru, což je dneska ateismus, ale hloubkovou sondu společnosti samozřejmě nemám.)

94

Odpovědět

To měla původně být reakce na někoho, ale nějak se mi to ztratilo. :)

11

Odpovědět

Přesně tohle se mi na křesťanství a křesťanech nelíbí (nemluvím o všech).Když pominu to,že je to náboženství postaveno na krvi stejně jako Islám kdy byly vyvražďováni nevěřící.Nejvíce k smíchu jsou mi Ti křesťani,kteří si hrají na "zbožné" a chovají se jako krypli ale což vždyť se vyzpovídají a bude jim odpuštěno prostě čiré pokrytectví.Klidně ať si každý věří v co chce a pokud je nějaké křesťanské nebe pochybuju o tom,že bude člověk souzen popdle toho jaký byl křesťan,bude souzen podle toho jaký byl člověk.

143

Odpovědět

At si kazdy ma viru jakou chce, za tohle by je nemela moderni spolecnost trestat ale pravdou jest, ze Krestani ci verici obecne se strasne radi o necem hadaji, hledaji rozpory a srovnavaji to s temi svymi dogmaty (ktere si stejne kazdy vyklada jak sebu zlibi). Me se furt stava, ze oni chteji o necem diskutovat, ale proste normalni clovek neveme jako argument, ze to tak proste je, a jakmile vidi ze me nepresvedci temi svymi kecy, prejdou k urazeni (jako ve videu). Ja mam s nimi obecne spatne zkusenosti. Proc vsichni co reprezentuji nejaké naboženstvi (napr v mediich), pusobi neskutecne pokrytecky a hloupe. Ateista rekne : No jo no. tak jako ver si cemu chces.. Krestan rekne: Tohle snad nemuzes myslet vazne... Si idiot a pujdes do pekla a vsichni takovy jako ty se tam budou smazit.. Pro me je nabozenstvi formou vyjadrovani slabosti a nizke inteligence. je to pouze muj osobni nazor.
P.S. doufam ze konecne zverejni dukazy o ufoy aby se alepson ta spravna evolucni teorie potvrdila.. A vsem ISIS analni sondy prosim..diky

63

Odpovědět

Rozmlouvá takhle ježíš se svými následovníky.
"A pamatujte - miluj bližního svého!"
V tom jeden z přihlížejících svedne ruku a ptá se.
"Ale co když je homosexuál?"
"A ty špatně slyšíš, nebo jsi jenom debil?"

502

Odpovědět

*zvedne
Pardon, omluvte unavenou mysl. ;)

21

Odpovědět

No vlastně pokud je homosexuál, tak musí zemřít.

"Kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně."
Leviticus 20:13

133

Odpovědět

Také jste si všimli toho, že ani jeden člověk nenapsal konstruktivní kritiku, žádný věcný argument? To o inteligenci oněch pisálků něco vypovídá.. mimochodem je strašidelné, jak dokáží křesťané nenávidět člověka jen proto, že nevěří v jejich boha.. to mi nahání hrůzu..

697

Odpovědět

Neuvažoval jsi nad tím, že ty dopisy, ve kterých byla nějaká konstruktivní kritika nevybrali?

4518

Odpovědět

+KohbaPoprosil bych o nějakou konstruktivní kritiku - vědecké(ověřitelné) důkazy toho, že vesmír není starý miliardy, ale jen deset tisíc let. Že se člověk vyvinul z Adama a Evy, nikoliv evolucí a že fosílie dinosaurů na zemi zanechal sám ďábel, aby otestoval naši víru.

50

Odpovědět

Mně spíš přijde děsivý to, že někdo, kdo se prezentuje jako křesťan, dokáže říct, že někomu upřímně přeje, aby dostal rakovinu. Upřímně se mi z toho chce zvracet.
A nakonec je fuk, jestli je křesťan, nebo ne... Ale sakra, přát někomu něco takovýho? Momentálně mě fakt nenapadá nic nechutnějšího.

Jo, a díky moc za překlad. Fakt výborně jsem se bavila. Až do toho výše zmíněnýho momentu, pak mi to začalo připadat spíš hodně smutný. O to víc obdivuju Dawkinse, že to dokáže brát s humorem a hlavně tak klidně.

300

Odpovědět

mimochodem je strašidelné, jak dokáží ateisti nenávidět člověka jen proto, že nevěří v jejich boha.. to mi nahání hrůzu..

022

Odpovědět

+fireFire: Neznám jedinýho ateistu, kterej by nenáviděl křesťany. Většinou to zahrnuje možná tak obracení očí v sloup.

151

Odpovědět

BRACE YOURSELF, přicházejí příspěvky od pánbíčkářů, kteří budou "argumentovat" na půl stránky. Už se těším.

346

Odpovědět

Chtěl bych reagovat na argument od Petra Krocila, který slyším od věřících často a který mě neskutečně sere.
Jedná se o tvrzení, že ateismus je horší než náboženství, protože Stalin, Hitler, Mao a byli ateisté a mohou za největší zločiny v lidské historii. kdy už do p****e lidem dojde, že jejich režimy ke svým zločinům nepotřebovali boha, protože oni sami byli těmi bohy.

Bůh může za všechno dobro, které se nám děje.... boha musíme bezpodmínečně milovat, nesmíme ho kritizovat, musíme věřit že to s námi myslí dobře a vše co dělá (i když se nám to zrovna nyní třeba nezdá) dělá z lásky k nám a proto aby nás chránil proti zlu (satanovi a nevěřícím)

Hitler/Stalin/Mao může za všechno dobro co se nám děje.... naše vůdce musíme bezpodmínečně milovat, nesmíme je kritizovat, musíme věřit že to s námi myslí dobře a vše co dělají (i když se nám to zrovna nyní třeba nezdá) dělají z lásky k nám a proto aby nás chránili proti zlu (nepřátelům našich národů a myšlenek)

Já jako ateista chci něco jiného než aby se ze všech stali ateisté a přestali věřit v boha. Chci jen aby si každý našel toho svého boha sám. Nevadí mi víra, ale vadí mi iracionální uctívání konstruktů, které jsou převzaté od někoho jiného.
A to přesně chce i Dawkins: Think for yourself!

645

Odpovědět

„Bůh může za všechno dobro, které se nám děje….“
- Souhlas.
„boha musíme bezpodmínečně milovat,“
- Kecy. Nemusíš vůbec nic. Bůh nikoho do ničeho nenutí. Dal nám svobodu a je to jen na Tobě.
„nesmíme ho kritizovat,“
- Kecy. Bohu můžeš i nadávat. Protože on to snese. Rozhodně lepší s ním komunikovat nějak než ho ignorovat...
„musíme věřit že to s námi myslí dobře“
- Zas kecy. Nemusíš vůbec nic.
„a vše co dělá (i když se nám to zrovna nyní třeba nezdá) dělá z lásky k nám“
- Souhlas.
„a proto aby nás chránil proti zlu (satanovi a nevěřícím)“
Na tohle nemám odpověď. Jsou případy, pokud to je pro nás dobré, že nějaké to utrpení dopustí. Přečti si Joba v Starém zákoně...

116

Odpovědět

+TargensAbych to uvedl na pravou míru. Ty přirovnání v příspěvku výše nebyli kritikou boha. Já o bohovi nic nevím. To byla kritika některých LIDSKÝCH interpretací boha.

Boha, kterého si popsal ty jsem dokonce ochoten akceptovat. Je to docela dobrý pohled, který mi jako ateistovi nevadí, protože není politicky zneužitelný.(hlavně kvůli tomu bezpodmínečnému uctívání) Je to přesně to co jsem psal v posledním odstavci. Máš svůj pohled na boha, ke kterému si nějakou svojí cestou došel. Ale stejně chci ještě něco dodat a reagovat na některé tvé připomínky.

"Bůh nikoho do ničeho nenutí. Dal nám svobodu a je to jen na Tobě."
- Jsi ochoten připustit, že nejsou přesvědčivé důkazy, že by s bohem někdo někdy skutečně rozmlouval? A že to co se píše ve svatých knihách nemusí být jeho poselství. Pokud ano, tak musíš též připustit, že ve skutečnosti vůbec nevíš co Bůh chce (pokud existuje) a jenom mu něco vkládáš do úst.

"Bohu můžeš i nadávat. Protože on to snese."
- Zase nevíš, jenom si myslíš.

Dokonce i v těch věcech ve kterých se mnou souhlasíš doopravdy nevíš.

Pokud bych tomu měl dát nějakou pointu, tak to je to co mě na náboženství štve asi nejvíc. To že lidé jsou schopni se kvůli bohu hádat a někdy až až do krve.

A přitom jediná 100% správná a upřímná odpověď na otázku o podstatě existence neboli "vo co tady v tom vesmíru k***a de" je.....překvapení...... JÁ NEVÍM.

00

Odpovědět

+TargensTargens, druhé přikázání: "Neuděláš si tesanou modlu ani jakékoliv zpodobení toho, co je nahoře na nebi nebo dole na zemi či ve vodě pod zemí. Nebudeš se jim klanět a nebudeš jim otročit, neboť já Hospodin, tvůj Bůh, jsem Bůh žárlivý, který s trestem navštěvuji vinu otců na synech i na třetí a na čtvrté generaci těch, kdo mě nenávidí, 6ale prokazuji milosrdenství tisícům těch, kdo mne milují a zachovávají mé příkazy."

Překlad: Neposlechneš? Budeš se smažit. Nemáš mě rád? Budeš se smažit. Máš rád i někoho jiného? Smažák znovu.

Mě to připadá, jako by Velký šéf říkal, že ho nesmíme kritizovat a musíme si ho vážit.

50

Odpovědět

Dawkins už je v důchodě a už roky šíří nenávist jako militantní ateista.Většina biologu ho bere,že se na stará kolena zbláznil,když šíří militantní ateismus stejně jak fanatičtí muslimové.Videu nevěřím je možné,že si ho vymyslel neboť dle mé zkušenosti jsou militantí ateisté celkově nejvulgarnější lidé co znám.Už slušnější jsou ateisté a nevěřící.Třeba kámoš Dawkinsna militantní ateista Hitchens se upil alkoholem k smrti.Militantní ateismus je nové fanatické naboženství,které má své misionáře kteří šíří svou víru po světě.Problém je,že to hodně připomíná komunismus a jejich vůdce největší ateistické hrdlořezy Stalina,Mao ce Tunga.V Americe před týdnem militantní ateista vřaždil a tak už se historie ateismu plna krve opakuje http://www.rozhlas.cz/zpravy/amerika/_zprava/utocnik-zastrelil-v-usa-tri-muslimske-studenty-motiv-zatim-neni-jasny--1454613

781

Odpovědět

Tím militatním ateismem asi myslíš antiteismus...

50

Odpovědět

Petr Krocil: No nevím, jestli to víš..Zatím největší genocidu rozpoutaly křesťanské milice pod velením Hong Xiuquana. Ten věřil, že je mladším bratrem Ježíše...Ve své nehynoucí lásce k bližnímu rozpoutal Taipingskou vzpouru, při které on a jeho síly zabili 20 milionů Chanů (Číňanů).

Jinak Stalinův otec byl vůdcem řecko-katolické církve v Gruzii, sám Stalin byl také řeckým katolíkem.

371

Odpovědět

Video není vhodné pro děti, mladistvé a křesťany :D

453

Odpovědět

Naopak! Pro věřící je přínosem a poučením.

142

Odpovědět

Popisek mi prijde mirne zavadejici: mame tady vedce, ktery pomaha rozsirovat lidske vedeni a za to, a jen za to je kritizovan ze strany netolerantnich vericich.
Za zminku stoji, ze on sam je prednim kritikem nabozenstvi a viry.
Nemuzu rict, ze bych nesouhlasil s jeho myslenkami, ale ty reakce jsou pochopitelne (i kdyz stale neomluvitelne).

520

Odpovědět

a máš na ukázku jeho "milostný dopis" psaný křesťanům?

160

Odpovědět

Kritika je snad úplně normální. Kritizují se filmy, pokrmy, vědci a tak nevidím důvod proč nekritizovat náboženství.

80

Odpovědět

Kdyby radši křesťané věřili sobě, zdravému rozumu a vědě, jak by to na tom světe bylo hned míň flejmovější :)

Místo toho věří v imaginárního týpka, se skinem Kamila Střihavky, co má svítící ráfek nad hlavou, po kapsách vybaven hromadou Éček, ze kterých mění vodu ve víno , káže moudra vyluštěná z dobových křížovek a ukrdal šamanovi z WoWka Waterwalking :D

3612

Odpovědět

Já bych vědě tolik nevěřil, ta neví všechno. Na vědě je spoustu krásných věci a dozvíš se něco nového, ale dávat vědě monopol na pravdu, to se mi zdá nerozumné a především nevědecké.

37

Odpovědět

+SpartakusTak věda neví všechno a nikdy vědět nebude. Avšak vědci se snaží najít něco alespoň blízkého pravdě. Ačkoliv to může být později vyvráceno.

Věda pokládá otázky a pátrá po odpovědích.
Náboženství jen tvrdí, že má pravdu.

100

Odpovědět

+SpartakusVšak já se nezastávám náboženství či věřících, co si stojí za svou pravdou. Jen poukazuji na to, že lidé často vytahují vědu jako nějaký argument, i někteří vědci mají tak arogantní mínění, že něco jejiž dokázáno a nemůže to být jinak. Jistě je spousta věcí, jenž mají stálou platnost. Ale tvrdit o něčem, co je otevřené a je možná i jiná hypotéza, je častokrát zamítnuta s tím, že není vhodné se tím zabívat. Jsou i jiné možnosti zkoumání než jen neustálé spoléhání na dosavatní postupy. Myslím, že by se tím věda posunula ještě dál než dosud. Vědci, kteří to tak dělají jsou často vysmíváni, což je škoda.

01

Odpovědět

Až zde se láme chleba...
https://www.youtube.com/watch?v=z62x8vs7uBI

10

Odpovědět

Tak tento pánko by mal dávať školenia ako spracovávať takto silne bezcharakterné komenty anonymných trotlov. Slabšie povahy by v lepšom prípade začali tráviť dosť veľa času niekde na gauči u špecialistov v horšom by im z toho asi cvaklo ... Božie deti sa ukázali v plnej kráse

162

Odpovědět

to je v pohode my potomkovia análneho sexu opíc nemáme dušu a teda ani city a emócie teda sa nemôžme uraziť ;)

41

Odpovědět

víte co nechápu na konstruktu posmrtného života dle Bible? jak si to vlastně představují...
1. někdo umřel např. při porodu, tak bude celý posmrtný čas, trávit na zádech a bude žadonit o mléko nebo vyroste? V nebi se stárne?
2. další umřel v děloze...
3. ok, když pomineme příklady výše a vezmeme v úvahu nějaký běžnější osud...někdo umřel tzv. na stáří a zanechal po sobě rodinu - od dětí, vnoučat atd. Řekněme, že se octne v nebi...
3a) bude čekat, čas zde plyne stejně?
3b) v jak starém těle bude zde fungovat? v tolika v kolik umřel, se stejným elánem? nebo když byl mladý?
3c) pokud jako když byl mladý, plný síly, za nějaký čas k němu přijdou děti, vnoučata, ale také pravnouče, které umřelo po porodu...v jak starých tělech budou navzájem interagovat...děda, bába, syn, snacha, všem když bylo třicet (např.)? a nešťastné pravnouče, při vstupu do nebes zestárne?
4. dement bude normální, sloní muž bude Ken
5. jsou v nebi knihy? nebo všichni se budou bavit o tom, jak je pěkně teplo a slunečno...nuda...co sporty? Bílý balet :D, je tam signál?

221

Odpovědět

lidské nebe? co vás nemá.. ne, to si jenom někdo vymyslel, abyste se všichni nezbláznili

200

Odpovědět

+Marzaus"Že není Křemíkové nebe? Nesmysl! Kam by přišly všechny kalkulačky?" :D

300

Odpovědět

Tak jo, já zkusím vážnou odpověď :) . Bible říká, že ani oko nevidělo ani ucho neslyšelo a nikomu ani na mysl nepřišlo co má Bůh připravené pro Ty, kdo ho milují (srov. 1. Korintským 2, 9). Což je jedna vlastnost nebe, která se mi líbí. Ať už si vymyslíš cokoliv, tak v nebi to vždycky bude ještě lepší :) . Jinak v nebi nebude čas. Ať už to znamená cokoliv nebude tam ani ne plynuout jinak než tady na zemi, ale nebude tam vůbec. Takže v nebi se rozhodně nestárne. Ale rozhodně se tam roste, protože Bůh stále chce abychom rostli - hlavně v lásce - tak si nemyslím, že by se v nebi náš růst zastavil. Spíš naopak. A v neposlední řadě dostaneme nové „oslavené“ tělo. Vůbec nevím co to bud znamenat konkrétně, ale prostě si to představuju jako nějaký upgrade, tělo v 2.0 :D . A co se týče nějakýh vztahů mezi námi co se do nebe chystáme, těžko říct. Ale trochu si myslím, že budem mít dost „času“ abychom se potkali s každým.
Tolik snad ke všem otázkám. Takže pokud si představíš, že v nebi všichni mají vše po čem kdy opravdově toužili a hraje se tam fotbal, hokej, běžky a fůra knížek a nemusíš telefonovat, protože se k někomu budeš moct teleportovat a budeš se moct nejen dívat na balet, ale ho i tančit :D ... tak věř že to prostě bude ještě daleko lepší.

Myslím, že Panna Maria jednou řekla, že kdybychom věděli jaké to bude v nebi, umřeli bychom radostí. Nebo že už bychom nikdy nebyli smutní.

Takže... prostě se nebojím co mě čeká. Spíš se hrozně těším :) ! A budu doufat v Boží milosrdenství abych se tam dostal.

59

Odpovědět

+TargensTy fakt veris tyhle pohadce? Pred x lety si par lidi dalo houbicky a pak si zacali vymyslet tyhle kokotiny. A ty se ted tesis az zdechnes? Nepripada ti to debilni? Me ano.... To ze driv lidi svetu nerozumneli a tak si zacali vymyslet takovyhle veci to chapu. Ale dnes?

93

Odpovědět

+TargensAno, věřím. A nejen, že věřím v Boha, ale hlavně věřím Bohu. Věřím, že mě miluje a chce pro mě to nejlepší. Věřím, že mi dáva co skutečně potřebuji (a ne co chci). Věřím, že sázka na něj se vždy vyplatí. Věřím, že on je cesta, pravda a život. Věřím, že s ním můžeme zažívat střípky nebe už tady na zemi. Nebe je všude tam kde je Bůh. Všude tam kde je láska.

A jestli se těším až zemřu? Ano, těším se. Těším se až nebude žádná bolest ani starosti. Těším se až se potkám se všemi co došli do nebe přede mnou. Těším se na to až uvidím Boha...

Nechci Tě o něčem přesvědčovat. A ani nemůžu, protože víra je dar. Ale zeptal jsi se, tak odpovídám.

514

Odpovědět

+Targenschtel bych se zeptat, jak to krestansky buh ma s ostatnima organismy.. jen clovek je rasou vyvolenou, ktera se ma dostat do nebe ci pekla? ..sorry za tak debilni otazku ale o vire mam znacne elementarni neznalost :D

00

Odpovědět

+TargensJestli to chápu dobře, tak do nebe se můžou dostat jenom lidi, protože oni jediní dokáží rozpoznat dobro a zlo. Jestli ale v nebi budou i zvířata nebo v jaké formě, to vážně nevim a co jsem tak koukal, tak to neví nikdo. Co se týče mimozemšťanů, tak o těch Bible neuvažuje :) .

Dost otázek/odpovědí je na serveru víra.cz ale nevím jestli se vám tam něco bude chtít hledat :) .

23

Odpovědět

+Targensspousta zvirat oplyva nejakym druhem inteligence a rozhoduji se..tudiz dle tehle logiky by meli byt souzeni jako my.. moc se mi nelibi myslenka ze lide jsou ti vyjmecny a uzasny a milovany bohem a vse ostatni je tak nejak druhorady.. je to znacne egoisticky.. a rict ze lide rozpoznaji dobro od zla..to je taky dost silne tvrzeni :D .. extremiste (muslimove) si nejspis taky mysli ze jsou poslove bozi a opravdu veri ze delaji spravnou vec.. to sami krestane v krizovych valkach apod.. tim nechci urazet vasi viru jen si ji porad nedokazu vylozit..

20

Odpovědět

+Targensnejaktakuz:

Já jsem neříkal, že zvířata neoplývají nějaký druhem inteligence. Jen říkám, že když Vám nějaký zvíře ukousne hlavu, nebude mít žádné výčitky svědomí, protože žádné svědomí nemá. Rozhoduje se na základě pudů, ne rozumu. Takže ne, nemůžou být souzeni. Taky je otázka jestli si uvědomují sebe sama. Vím, že se dělali pokusy na opicích, že jsme je naučili pár vět ve znakové řeči a na otázky odpovídali, ale nikdy se sami na nic nezeptali. Potom, vše co Bůh stvořil dal člověku. Faunu, floru, zemi, vesmír... ale člověk sám patří Bohu. Takže to není egoistický, je to prostě pravda. Člověk má rozhodně větší hodnotu než pěnkava. Nebo pes. To ale neznamená, že se k nim máme chovat špatně. Spíš naopak, byli nám svěření, tak bychom se o ně měli starat. Lidi dokáží rozpoznat dobro od zla pomocí svědomí. Akorát svědomí je jako lechtání. Když ho dlouho ignorujete, tak vůči němu otupíte. Pokud se ho ale opravdu snažíte vnímat, to je jiná...
...a jinak už jsem to tu psal, víra bez lásky je fanatismus. A odtud se berou extremisti... věřit, žít podle zákona, dodržovat všechny poučky a nehledět na lásku... to umí kdekdo. Ale milovat. To už kdekdo neumí. Ke křížovým válkám se vyjadřovat nebudu, protože nejsem odborník, ale co o tom vím, tak to ani náhodou není tak černobílé jak si mnozí představují. Klidně se s vámi vsadím.
A kromě toho - neřekl jsem, že v nebi zvířata nebudou. Řekl jsem že nevíme co s nima bude a asi se to prostě dozvíme až budeme tam.

Myslel jsem, že se ptáte abyste věděl, jak to má křesťanství...

00

Odpovědět

+Targens"Potom, vše co Bůh stvořil dal člověku. Faunu, floru, zemi, vesmír… ale člověk sám patří Bohu. Takže to není egoistický, je to prostě pravda" ----- opravdu chcete rict, ze cely vesmir ve sve obrovske forme a miliardy let stari bylo stvoreno pro cloveka? asi se neschodnem v tom, ze to neni egoisticky. navic rict - to je proste pravda - to ..ja nevim..k tomu neni ani co dodat..

00

Odpovědět

+TargensJednou jsem byl na přednášce o tom, jestli jsme ve vesmíru sami z křesťanského hlediska. Přednášející tam citoval nějakého vědce. který říkal: „Jsme-li ve vesmíru sami, je to obrovské plýtvání prostorem.“. Což má pravdu. Ale z křesťanského pohledu to tak být nemusí. Je to jednoduše důkazem Boží marnotratnosti vůči nám. Mohl pro nás stvořit jen Sluneční soustavu a šmitec, vždyť to by stačilo. A třeba pár světýlek místo hvězd. Ale prostě stvořil pro nás to všechno. Jen tak. Z lásky...

A člověk je vrcholem stvoření, takže prostě je více než zvíře. Proč by to bylo egoistické? Když to je pravda, tak to egoistické není, ne? Proč myslíte, že to není pravda? V čem je zvíře důstojnější než člověk? Jasně, měli bychom mít faunu i floru v úctě a chovat se ke stvoření hezky, ale to neznamená, že by člověk nebyl více důstojnější než zvíře. A proč? Protože on byl stvořen k obrazu Božímu. Ne jelen nebo žába nebo pavouk. Ale člověk. Aneb netvrdím já že mám větší důstojnost, ale tvrdí to Bůh, který mi ji dal. To že svým chováním člověk dokáže svoji i druhých důstojnost pošlapat a chovat se kolikrát i hůř než zvíře to je druhá (a smutná) věc.

Matouš 6, 28: „Pohleďte na nebeské ptactvo: neseje, nežne, nesklízí do stodol, a přece je váš nebeský Otec živí. Což vy nejste o mnoho cennější?“

00

Odpovědět

+Targenszase..spojit v jedny vete ze clovek je vrcholne stvoreni a pak rict ze to neni egomasturbacni je dost zvlastni.. vy se ptate v cem je zvire dustojnejsi nez clovek? ja se spis ptam v cem je clovek dustojnesi nez zvire.. Omlouvam se ale cim dyl ctu vase komentare, tim vic si uvedomuju co mi na teto víre (ne jen na teto ale i na islamu apod) vadi.. Prakticky rikate ze vesmir a vse bylo stvoreno pro nas..lidi.. kdybych mel pouzit metaforu tak mi to zni jako rikat ze zijem v geocentricke soustave..

00

Odpovědět

+Targensvzdycky jsme byli namysleny druh.. ale tohle je vrchol namyslenosti a egoismu.. a rict ze to neni egoismus kvuli tomu ze je to pravda neni argument protoze nikdy nevi jestli je to pravda.. zase rikam ze vam nechci vyvracet viru ani nic podobneho jen rikam ze kazdy, i clovek verici, musi uznat ze az takovedle vyzdvihovani naseho druhu je az za hranici vesmiru..

00

Odpovědět

+TargensTo Targens 10:20 - 4.3.2015
"Bible říká, že ani oko nevidělo ani ucho neslyšelo a nikomu ani na mysl nepřišlo co má Bůh připravené pro Ty, kdo ho milují (srov. 1. Korintským 2, 9). Což je jedna vlastnost nebe, která se mi líbí. Ať už si vymyslíš cokoliv, tak v nebi to vždycky bude ještě lepší."
Mně to připomíná pokus o první marketingový slogan, ve stylu (jedné televizní socialistické reklamy - slogan)..."Každý Váš krok jistí, životní pojištění"...

"Jinak v nebi nebude čas"
nebude tam tedy ani prostor?

"Ať už to znamená cokoliv nebude tam ani ne plynout jinak než tady na zemi, ale nebude tam vůbec. Takže v nebi se rozhodně nestárne. Ale rozhodně se tam roste, protože Bůh stále chce abychom rostli – hlavně v lásce – tak si nemyslím, že by se v nebi náš růst zastavil. Spíš naopak"
omlouvám se, ale v těchto pár řádcích je několik protiřečení...doufal jsem v nějakou rozumnou odpověď...ale pokud není čas, tak se nemůže nic vyvíjet (stárnout nebo růst...dle tvých slov)...pro změnu stavu, potřebuješ proměnou času...v podstatě ANI JEDEN MI ŘÁDEK NEODPOVĚDĚL, alespoň trochu konkrétně, bylo to vyhýbavé, jako odpověď politická na nepopulární téma.

"A v neposlední řadě dostaneme nové „oslavené“ tělo. Vůbec nevím co to bud znamenat konkrétně, ale prostě si to představuju jako nějaký upgrade, tělo v 2.0." Abys byl člověk tím stejným člověkem, tak se tělo měnit nemůže. V podstatě vznikne hybrid, který je bytostí odlišnou. V podstatě to platí pro přenos kompletní staré nervové soustavy do nové, ať už je to složité jakkoliv.

"A co se týče nějakýh vztahů mezi námi co se do nebe chystáme, těžko říct. Ale trochu si myslím, že budem mít dost „času“ abychom se potkali s každým."
pokud neplyne čas, nestárne se, tak se nemůže nic dít...ale pokud bych měl posunout Vaši téměř nulovou odpověď ...tak by při vstupu do nebe, musel bůch podat elixír života a pravidelně podávat elixíry regenerace (jako medikamenty) či podat jednorázově. Ale pořád to neodpovídá na odejití do nebe novorozence apod...Když neplyne čas, tak jak můžou do nebe vstupovat další a další lidé. Co se jí v nebi, když nebe není pro zvířata a rostliny? Lidé nemají hlad ani žízeň? V čem se bydlí? A pokud nebe nezadržitelně přijímá "emigranty", tak by mě zajímalo jak se to řeší prostorově? ale když není čas, tak to nelze nikdy řešit. Pokud není čas, tak prostorově není kam lidi umístit.

"Tolik snad ke všem otázkám."
a já bych to ukončil...tolik snad ke všem odpovědím.

01
Další