Nachos s Guacamole a fazolemi

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:143
Počet zobrazení:4 793

Nenáročný letní recept na typickou mexickou chuťovku, včetně historie "Jak vlastně vznikly Nachos". Příprava je rychlá, jednoduchá, ingredience dostupné i v ČR. Snad pouze malý dodatek: do Guacamole přidejte šťávu z limetky/citronu, zachová si krásně zelenou barvu po celý fotbalový zápas. Ingredience: fazole (plechovka), 3 rajčata, cibule, Nachos, avokádo, limetka, 150 g čedaru, 150 g sýra Chihuahua (Ementál), zakysaná smetana, koriandr (čerstvý).

Přepis titulků

Vítejte u vaření s Cocina al natural, jmenuji se Sonia Ortiz. Pojďte si se mnou nasadit zástěru a objevit ve vás skrytého kuchaře. Dnes si připravíme Nachos s fazolemi a s Guacamole. Uvidíte, jak skvěle chutnají. Nemusíte si dělat poznámky, na konci videa bude odkaz, kde si můžete recept vytisknout ze stránky cocinaycomparte.com. V každém případě si na začátek řekněme něco o původu Nachos. Nachos vlastně vznikly pouhou náhodou díky Ignaciovi Anaya, proto se jmenují Nachos.

Protože jméno Ignáco je také "Nacho". Ten žil v Mexiku v Piedras Negras a měl restauraci El Moderno. Jednou k němu přišly nějaké Američanky, které šly z nákupů a měly hlad. Přišly do restaurace, ale ta byla zavřená. I tak jim ale řekl ano, já vám něco připravím. No a co měl zrovna při ruce, byly staré tortilly, které nalámal a nadrobil na ně sýr.

Pak je zapekl a navrch dal papričky Jalapeños. Takový je původ Nachos. Teď tedy znáte historii. Dnes si uděláme jedny trochu složitější. Uvidíte, jak jsou chutné. Na salsu z rajčat budeme potřebovat tři střední rajčata. Čtvrtku cibule.

Čtvrt svazku očištěného koriandru. Jednu lžičku soli. Poté, abychom je mohli dát na Nachos, potřebujeme půl odměrky ohřátých fazolí. Budeme potřebovat asi 350 g zlaťoučkých tortill nebo... tortill na Nachos. 150 g sýru Chihuahua a 150 g sýru Čedar. Také přidáme trochu smetany, takže tak půl hrnku smetany.

A půl hrnku papriček Jalapeños v marinádě. Jsou výborné. Jedno zralé avokádo. A půl lžičky soli. To je vše. Na přípravu salsy nakrájíme rajčata a dáme je na cedník okapat, aby nám nepromáčela Nachos.

Osolíme. Rajčata v misce smícháme s cibulí a nasekaným koriandrem. Nachos rozprostřeme rovnoměrně na plech v jedné nebo dvou vrstvách. Na ně dáme smažené fazole. Posypeme nastrouhaným sýrem. A zapečeme tak 15 až 20 minut při teplotě 175 °C, dokud se nám nerozpustí sýr.

Před podáváním rozmačkáme dužinu z avokáda v misce. Osolíme a dobře promícháme. Dáme po lžících na Nachos, pak přidáme salsu z rajčat. Lžící přidáme opatrně smetanu a dozdobíme papričkami Jalapeños. A takto jednoduché je připravit Nachos s fazolemi a Guacamole. Už se mi sbíhají sliny, pojďme je ochutnat.

Nejlahodnější věc na světě. Perfektní na rodinnou oslavu, při sledování fotbalového zápasu s Mexikem. Mexiko, do toho! Snad nevyhraje Brazílie. Ale dobrá, jak už jsem říkala, tento recept je velmi jednoduchý. K vytištění je na stránkách comparteycomida.com Sledujte nás na Cocina al natural a vyzkoušejte další recepty.

To je pro dnešek vše, děkuji. Na shledanou příště. Překlad: lukan_cruz www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak takto se musí cítit Pražák, když poslůchá Moraváka :D

17

Odpovědět

Nechápu, že mají ta španělská videa s recepty tak nízké hodnocení, tenhle se mi třeba zdá fajn a někdy bych ho i zkusila.

51

Odpovědět

Mechiko,Mechiko !

100

Odpovědět

Já jsem teda hlavně masožravej, ale rád zkouším nové věci, tak uvidíme. :)

50

Odpovědět

Yummy yummy

40

Odpovědět

Komprachelitazelučamechenizalenaluda NACHOS, umprenzilategalevicha GUACAMOLE...

877

Odpovědět

heeeeeeeeeej MACARENA :D

610