Nazareth - Love HurtsHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:387
Počet zobrazení:19 475

Krásné středeční ráno přejeme těm, kdo si nenechali ujít další díl Hudebních klenotů 20. století. Dnes si přidáme další nádhernou baladu do naší obsáhlé klenotnice. A pod pojmem milostná balada se tentokrát skrývá skupina Nazareth a její největší hit Love Hurts. Tak neztrácejme čas a pojďme si společně vychutnat tóny této notoricky známé, nádherné smutné písně, která nám vtrhne slzy do očí. Info o kapele Nazareth a jejím hitu zpracoval Kari. Příjemný poslech! I když už skladbu Love Hurts přirovnáváme automaticky ke skupině Nazareth, musíme říct, že originál není původně od této kapely. Song byl poprvé vydán skupinou, která si říkala The Everly Brothers, v červenci roku 1960. Poté byla píseň mnohokrát coverována například Cher, Rayem Orbisonem či Jimem Capaldim. Avšak nejznámější cover verze skladby byla vydána roku 1974 právě skupinou Nazareth. Tato předělávka se umístila na 8. místě americké hitparády Billboard Hot 100 za dva roky po jejím vydání a stala se mezinárodním hitem. Mnoho firem si ji v té době vybralo do svých reklam, mezi něž patří například Molson, Nissan či Toyota. Celý text písně je vlastně shrnut dvěma slovy v názvu (láska bolí). Skupina Nazareth vznikla roku 1968 ve skotském městě Dunfermline. Proslula především hity Dream On a dnešním klenotem. Původní sestavu této hardrockové kapely tvořili: Dan McCafferty (zpěv), Manny Charlton (kytara), Pete Agnew (basa) a Darrell Sweet (bicí). Jméno získali ze skladby The Weight od skupiny The Band. V roce 1970 se skupina přesunula do Londýna, kde roku 1971 vydala své první, stejnojmenné album. Za svou bohatou kariéru vydali Nazareth neuvěřitelných 32 alb, když počítáme i živá alba. V současné době je skupina na turné při příležitosti vydání jejich zatím posledního alba Big Dogz, které vyšlo v dubnu tohoto roku. V České republice odehraje celkem 6 koncertů, postupně v Praze, Solnici, Ostravě, Beznu, Brně a Havlíčkově Brodě. Perličkou je, že z posledního jmenovaného města oba s bakeLitem pocházíme, a proto jsme tuto kapelu dnes vybrali jako další klenot.

Přepis titulků

Láska bolí. Zanechává jizvy. Láska raní. A ničí... každé srdce, které není z kamene nebo dostatečně... silné, aby sneslo tolik bolesti, sneslo tolik bolesti.

Láska je jako mrak... plný hustého deště. Láska bolí. Láska bolí. Jsem mladý. Moc dobře to vím.

Ale i přesto jsem si vědom... několika věcí, o kterých jsem se dozvěděl... od tebe. Opravdu hodně jsem se poučil, opravdu hodně. Láska je jako plamen.

Když je horká, spálí vás. Láska bolí. Láska bolí. Někteří pošetilci myslí na spokojenost, štěstí a soudržnost. Někteří pošetilci snad jen lžou sami sobě. Ale mě neošálí.

Já vím, že to není pravda. Vím, že to tak není. Láska je jen lež, která je tu od toho, abychom byli smutní. Láska bolí. Láska bolí. Láska bolí. Já vím, že to není pravda.

Vím, že to tak není. Láska je jen lež, která je tu od toho, abychom byli smutní. Láska bolí. Láska bolí. Láska bolí... Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vážení,s touto kapelou jsem vyrůstal,viděl jsem několik koncertů s nimi,ať tu u nás doma nebo ve světě a taky jsem měl obrovskou příležitost s nimi posedět v Praze.Hlas unikát,kapela špičkově spolupracuje a vzhled?Můj ročník a takový jsme chtěly být všichni,ale nebylo nám dáno!!Nazareth je jedna,z mého soudu,z nejlepších kapel!Prosím o trochu úcty!

10

Odpovědět

Libi se mi pisnička Nazareth love hurts

10

Odpovědět

když to poslouchám, tak to krásne šoupáni nohou na perketu, no skrátka ni jezdí mráz po zádech

201

Odpovědět

Zdravím krajany překladatele z HB :) a hurá na Nazareth.
P.S. jihlavo pukni závistí :D

200

Odpovědět

miki: taky to zvažuji, ale nevím jestli mne to vyjde...

210

Odpovědět

@marshall : tam jedu :D

190

Odpovědět

Whitesnake by byl na místě, jelikož jsou právě na turné a 27. listopadu se u nás představí ve Frýdku Místku :)

200

Odpovědět

uděláte prosím Whitsnake?

190

Odpovědět

jojo... Love hurts mám vytetované na noze :)) favorite ^^

190

Odpovědět

Tohle už nemůže nikdy nikdo zazpívat stejně jako tenhle chlápek...

180

Odpovědět

Juhuů! :-D Btw. Nazareth dobří...

190

Odpovědět

Milla: Asi ti právě spadl, jsou v plánu. ;)

181

Odpovědět

Vím, že se to dá napsat i jinam a že je to žalostně mimo téma, ale jsme v hudebních klenotech a byl bych nerad kdyby se na to zapomělo. 24. 11. tomu bude 20 let co zemřel Freddie Mercury a máme zde pouze dvě videa od Queenů (jedno z nich je navíc od googlu). Proto by bylo pěkné připomenout si ho nějakým "flákem". V komentářích k We are the Champions nemálo lidí vzdechalo po Bohemian Rapshody. Poslouchal jsem celou diskografii a nejlepší mi přišla tahle verze z vystoupení v Montrealu http://www.youtube.com/watch?v=NOODPHTlfXo Pokud by to vyšlo byl bych (dofám že ne sám) moc rád a pokud nic, tak nevadí...

P.S.:Pokud byste mi napsali, jestli jsou Queeni v plánu, nebo ne tak by mi spadl kámen ze srdce :-)

181

Odpovědět

Láska i nenávist jsou jako oheň - nejprve hřejí, ale potom spalují...

183

Odpovědět

úžasnej klip, fakt!:D:D a ten kytarista má super účes:)

181

Další