Nemesis

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:203
Počet zobrazení:5 130

Chtěli byste mít superschopnosti? Tak to potřebujete i svoji nemesis, svého věčného protivníka! Norský krátký film, který vyhrál 2 první místa a dostal se do nominací na mnoha světových festivalech. Jde o práci studentů z univerzity v Bergenu, ale výsledek je několikanásobně lepší než mnoho jiných profesionálně natočených kousků. Obzvlášť konec a konečné titulky mají skvělý "tah na branku". Pokud to někoho zajímá, tak jména našich superhrdinů jsou Omega a Captain Phoenix.

Přepis titulků

Někdy, když jsem venku, tak si pročistím hlavu. Snažím se na nic nemyslet. Vytěsnit všechny myšlenky. A potom, z ničeho nic, si v hlavě začnu... křičet.

Vím, že jsem výjimečný. Už jako dítě jsem věděl, že ve mně něco je. Něco jiného. Že jsem určený k velkým věcem. Ale brzy jsem zjistil, že kostým superhrdiny není tak důležitý jako jeho schopnosti. Takže zatímco jiné děti nosily trenýrky přes kalhoty nebo přes hlavu, já je úplně odhodil.

Mazej zpátky! Věřil jsem, že mohu být neviditelný. Ve svých snech jsem snil o teleportaci a ovládání času. Zatímco v reálném životě... můj vývoj zůstal stejný. Ale nevzdávám se. Vím, že svoji superschopnost odhalím. Proto v duchu křičím doufaje, že mi někdo zkouší číst myšlenky a bude reagovat na ten můj křik a odhalí tak sebe i své schopnosti a tím mi pomůže odhalit ty moje.

"Hledám svoji NEMESIS k poměření sil vúterý, čtvrtek a sobotu. Nic velkého." - Ano? - Mluvím s Arnym? - Jo. - Vy jste ten, co shání nemesis? - Jo. No, teď zrovna nic nemám, tak bych to rád zkusil.

Bude nějaký pohovor nebo tak? Ne, myslím, že můžeme hned začít. Takže v pořádku? Ano, samozřejmě. Takže se asi někde uvidíme. Ano, to doufám. Dobře... - Na shledanou.

- Nashle. CUKR SŮL PIZZERIE Jde to dobře, nemyslíš? Jo, líbí se mi to. Líbilo se mi, jak jsi mi osolil kafe. To jsem vůbec nečekal. Díky.

Už jsi zjistil, jaké máš superschopnosti? Ne. A ty? Ne, zatím ne... Mohli bychom to zkusit ještě týden? Ano, jestli chceš. Jo, chci. Ananasovou?

Tys objednal ananasovou? Dobrá práce, chlapi, jste opravdoví hrdinové. Slyšel jsi? Hrdinové! Jo, slyšel. Třeba ty supershopnosti ani nepotřebujeme. Ne, možná ne. Budu muset jít, aby mi neujel autobus.

Samozřejmě. Ale v úterý se uvidíme, ne? Jo. Batman nemá žádnou superschopnost. Je to obyčejný chlap. Ale Batman měl Robina. Batman měl Robina. Možná potřeboval jenom to.

Ale možná... překlad: AjvngouKorekce: Klozikwww.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

vlocka5555 nikoliv skvele ale legen...darni!:D

190

Odpovědět


Odpovědět

ten nemesis mi trochu připomínal Charlieho Sheena :D

190

Odpovědět

profi ! paráda

180

Odpovědět

Úžasné

180

Odpovědět

Perfektní.

180

Odpovědět

skvělé

180

Odpovědět

Moc hezky natočeno :).. Opravdu zajímavé

180

Odpovědět

Paráda.. sem se pobavil :D

190