Netradiční způsoby balení dárků - Udělej si sám

Thumbnail play icon
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:110
Počet zobrazení:5 618

Jak elegantně zabalit pod stromeček neforemné dárky se dozvíte v tomto vánočním videu. Podívejte se i na další videa z našeho speciálu Vánoce 2015.

Přepis titulků

Dnes vám ukážu několik způsobů, jak zabalit dárky nepravidelných tvarů. Na první dárek použijeme kartonovou trubičku z role papírových kuchyňských utěrek. Změřte si délku svého dárku a přidejte dalších 50 %. Nůžkami ustřihněte ruličku v požadované délce. Pak ruličku zmáčkněte, abyste na ní vytvořili hrany.

Konce zahněte dovnitř, abyste vytvořili dno. Vložte váš dárek dovnitř a stejným způsobem uzavřete i druhý konec. Dá se to pak snadno otevřít a vyndat dárek. Aby to vypadalo ještě lépe, můžete to zabalit do balicího papíru, nebo to jen ovažte pěknou stuhou a nahoru přilepte mašli.

Aby každý vypadal jinak, můžete vystřídat různě barevné stuhy a mašle. Dále vám ukážu, jak si vyrobit malou krabičku z papírového kelímku. Nůžkami odstřihněte vršek kelímku. Pak ze shora nastřihněte několik stejných proužků. Pokud má váš kelímek vnitřní a vnější vrstvu jako tento, odstřihněte nůžkami proužky ve vnitřní vrstvě. Vaše krabička pak bude vypadat o něco lépe.

Jestli chcete, můžete na dno vložit zmačkaný papírový ubrousek. Pak dovnitř naskládejte své dárky. Pěkně je tam uspořádejte a poskládejte nastříhané části kelímku dovnitř. Přelepte je kouskem lepicí pásky a ozdobte si krabičku, jak budete chtít. Já použiju kousek stuhy a ostřím svých nůžek ji zakroutím.

Nakonec přilepím mašli. Chcete-li zabalit něco většího, naměřte dostatek balicího papíru, aby se do něj váš dárek vešel celý. Pak papír ustřihněte, přeložte okraje doprostřed a slepte je lepicí páskou. Pak následujícím způsobem přehněte spodní část a rozevřete ji. Složte okraje otvoru k sobě.

Možná bude potřeba papír trochu nastřihnout. Mělo by to pak vypadat takhle. Přeložte rohy dovnitř a přelepte je proužky lepicí pásky. Vytvořili jsme tak dno našeho pytlíku. Rozevřete ho, zastřihněte ho podle délky a vložte svůj dárek dovnitř.

několikrát přeložte vršek a přelepte ho lepicí páskou. Postavte ho a máte zabaleno. A teď nejjednodušší způsob jak zabalit nepravidelné předměty. Rozložte na sebe několik ubrousků a postavte svůj dárek doprostřed. Pak zvedněte papír ze všech stran okolo dárku a zavažte vršek hezkou stuhou.

Já na ní rád vážu velké mašle. Tyhle dárky vypadají skvěle a je snadné a zábavné je balit. Jestli si chcete vyrobit tuhle trojrozměrnou hvězdu z balicího papíru, můžete kliknout na odkaz vpravo nahoře nebo se podívat na můj kanál na YouTube. Mějte se dobře a díky za zhlédnutí. Překlad: Zarwan www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Aaah jak tam schválně plácne tu fejk mašli úplně mimo stuhu, to by ho jeden uškrtil...

101

Odpovědět

jeee Dave Hax :)

20

Odpovědět

to jste museli vybrat zrovna tohle k vánoční tématice? :D

62

Odpovědět

Jesteze nikdy nikomu darky nedavam. Prezita tradice.

714

Odpovědět

Tvoje deti mi je úprimne ľúto.

156

Odpovědět

Prosím vás, kde se prodává toaleťák velký tak, abych do ruličky mohla nacpat klec s pískomilem? :)

320

Odpovědět

Na pískomila by měla stačit úplně obyčejná rulička.
A až ho pak vybalíte, klec už ani nebude potřeba.

250

Odpovědět

Dárky - zejména knihy - se nejlépe balí jako Semtex.

16