Vánoční příměříVelká válka

Přidat do sledovaných sérií 50
97 %
53. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:142
Počet zobrazení:6 057

Tato speciální epizoda o vánočním příměří nás přenese na západní frontu v prosinci 1914, kde na několika místech došlo ke spontánnímu příměří mezi britskými a německými vojáky. A zatímco je dnes tato událost mnohými oslavována, uvidíte, že zejména Francouzi se před více než sto lety na takové jednání dívali zcela jinak...

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jo vanoce mam rad, neni nad to zajit si dopoledne do utulku pro nejake ubohe opustene zviratko, doma ho dekapitacovat a po svatcich jim ho vratit, ze se rozbilo. Ten pohled je k nezaplaceni :D

113

Odpovědět

"a po svatcich jim ho vratit, ze se rozbilo."
Chceš přijít do zverimexu a vyzvracet se jim tam s tím, že kapr za nic nestál? A když už, píše se to dekapitovat.

40

Odpovědět

No, dojalo mě to.

101

Odpovědět

To jsem rád, že nejsem sám :D

10

Odpovědět

Malý detail k titulkům, Boxing day není první, nýbrž druhý svátek vánoční (čas 5:21).
Jinak výše zmíněný film je fajn a ukazuje absurditu války, kde jsou proti sobě nuceni bojovat lidé, kteří k sobě žádnou reálnou nenávist necítí...

171

Odpovědět


Odpovědět

Říkejte mi třeba sluníčkář, ale věřím, že většina lidí na světě je dobrých a necítí nenávist. Nenávidět jinýho člověka není přirozený a tenhle pocit v nás vyvolávají lidé, kterým jde o moc za každou cenu.

2912

Odpovědět

We want you !

01

Odpovědět

Doporučuju se podívat na pár videí s řezáním hlav zajatců, stahováním zvířat zaživa z kůže či ubitím psa pro zábavu.
Velmi snadno každý zjistí, že nenávist je v každém a je velice přirozená. Ostatně spolu se strachem se starají o naše bezpečí preventivní formou už od pradávných časů.

216

Odpovědět

+PatejlEmocionálna chladnosť nie je to isté, čo nenávisť.

161

Odpovědět

Většina lidí je také sobecká a upřednostňuje sebe, svou rodinu, lidi, kteří jsou jemu jazykově a kulturně blízko. Takže ve většině případů nejde o nenávist k ostatním, ale sobectví.

32

Odpovědět

+orcinusorca2016Sobectví může za to, že lidi nechtějí válčit. Nikdo nechce žít v neutěšených podmínkách a nikdo nechce riskovat, že přijde on nebo jeho blízcí o život nebo o střechu nad hlavou.

41

Odpovědět

ty vole ze to pises prave ty

00

Odpovědět

Jak řekla Květa Fialová "Na světě je více dobra, než zla, jen se stále mluví o tom špatném, a na to dobré se zapomíná" :)

62

Odpovědět

Myslím že všichni víme jak to doopravdy bylo Vánoce 1914

72

Odpovědět

Vždy keď sa dozviem o Vianočnom prímerí, tak dostanem husiu kožu. Jednoducho niečo neuveriteľné, že v ľudoch zvíťazilo to, čo ich má charakterizovať - ľudskosť.

435

Odpovědět

gaylish

135

Odpovědět

+hovadoTy si fakt hovado.

71

Odpovědět

+Simonkaaj tak boli do tyzdna mrtvy, a niekto kto ulial troska vic z vajcoveho likeru sa tu rozplace, fuj

14

Odpovědět

A jaky to ma smysl, kdyz se dalsi den zase pokouseli zabit ?

12

Odpovědět

+The GGPrávě že nepokoušeli. Existuji dochované zápisky vojáků, které tvrdí, že vojáci se nadále vzájemně varovali před dělostřeleckou palbou a při střelbě mířili do vzduchu. Velení to muselo řešit tak, že vojáky přesunuli jinam.

170
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)