Nobel, Edison a rychlost světla

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:388
Počet zobrazení:6 304

Komik Brian Malow, kterého můžete znát například z videa Vejde virus do baru, nám svým nezaměnitelným způsobem řekne, jak se to má s Nobelem, Edisonem a především rychlostí světla.

Přepis titulků

Nedávno se rozdávaly Nobelovy ceny. Dostal tu někdo nějakou? Pořád čekáte na telefonu, co? Jsou tu nějací vědci? Zatleskejte. Skvělé. Co děláte? - Neurobiologie. - Neurobiologie. A vy? - Biomedicínské inženýrství. - Biomedicínské inženýrství. - Kdo další?

- Barman. Barman. To je spíš alchymie. Ale přinejmenším jsou tvoje lektvary účinné. Ale Nobelova cena... Znáte původ Nobelovy ceny? Založil ji Alfred Nobel za peníze, které získal za svůj vynález, dynamit. A význam dynamitu je ten, že to byla první relativně stabilní a použitelná forma nitroglycerinu. Na řešení pracovali i další lidé, ale on byl první, kdo přežil a nepřišel o obličej.

Thomas Edison. Nedávno tu taky bylo výročí... Hádám, že to bylo výročí zdokonalení žárovky. Edison žárovku nevymyslel, ale zdokonalil ji. A žárovka byla tak dobrý nápad, že se stala symbolem pro nápad. To je působivé. Jaký byl váš nejlepší nápad? Kdyby se to objevilo lidem v myšlenkové bublině nad hlavou.

Jak bychom se bez Edisona vlastně bavili? Fonograf, projektor, žárovka... Mám rád filmy... Ale do kina už moc nechodím, protože filmy jsou docela drahé. 190 korun za odpolední představení. Nechci ten film produkovat, jen se na něj jednou podívat. Kolik za to? Byl jsem na filmu s kamarádem Chuckem.

Nerad s ním chodím do kina, protože chce sedět v první řadě. Myslí si, že uvidí film dřív, než všichni ostatní. A ani se s ním nemůžete hádat, protože má vždy stejné poslední slovo. "Rychlost světla je konečná, Briane." A nemůžete s tím nesouhlasit. Je konečná, ale velmi rychlá. Všichni tu jistě znají rychlost světla. 299 792 458 metrů za sekundu. A Chuckovi jsem řekl, že pokud jste v kině 299 792 458 metrů dlouhém, tak uvidíte film o sekundu dřív, než chlápek v poslední řadě.

A on odpověděl: "Ale uslyšíš ho o týden dřív." A popcorn se k vám dostane až za pár let. A ano, tenhle vtip jsem si propočítával. Jeden z mála komiků, který těží z matematické a vědecké přesnosti. Musím, vy mě k tomu nutíte. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nechápu to nízké hodnocení :D Celé video jsem se tak trošku tupě usmíval a doufal, že tomu rozumím :D

221

Odpovědět

Alespoň, že už si většina lidí nemyslí, že světelný rok je jednotka času.

211

Odpovědět

jenom poznámka: rychlost světla je 299 tisíc KILOMETRŮ za sekundu, ne METRŮ. jinak pecka, carry on with the good job bro !

2014

Odpovědět

To ses asi p****l, ne ?

2013

Odpovědět

1 079 252 848,8 kilometrů za hodinu.

185

Odpovědět

+Inkznejistěli jste mě, tak jsem si to našel. a máte pravdu. celej život jsem žil ve lži !! omlouvám se přítomným a hlavně překladatelům.

196

Odpovědět

V tom videu to ale opravdu je špatně rychlost světla je 300 tisíc KILOMETRŮ ZA SEKUNDU. Aspoň se podívejte na wikipedii (http://cs.wikipedia.org/wiki/Rychlost_sv%C4%9Btla). Zajímalo by mě, kde sis to vrchni našel, protože jsi měl pravdu a opravil ses na špatnou variantu.

199

Odpovědět

vrchni & Feodaron: ale v tom videu není 299 TISÍC metrů, ale 299 MILIONŮ metrů, podívej se na to číslo pořádně.

190

Odpovědět

Příjemnej chlap :)

193

Odpovědět

Heh to mi pripomin tento vtip od mistra Cimrmana:
Cyrano z Bergeracu si k stáru opatřil brýle. Jednou večer přijde ke své Roxaně a povídá:'Že se nestydíš Roxano, je ti 50 a děláš mi tu stojky'

193

Odpovědět

A jde o i bez nevidomé koleje.. :)

193

Odpovědět

dohhh

183

Odpovědět

Špica. :D:D:D Víc takových. :D

184

Odpovědět

"R&D phase" rozhodně neznamená nepřišel o obličej. Ale možná je to takhle vtipnější.

188

Odpovědět

... aren't defaced

190

Odpovědět

+Marwinocculstist ma pravdu, "arent defaced" nedava smysl... "Other people were working on the solution, but he was the first one the R&D phase"
R&D phase, cili Research and development phase, je bezne uzivano v zargonu ekonomickem i vedeckem a tady je to i pointou vtipu - Nobelovky mame, protoze Nobel byl prvni typek, co prezil Vyzkum a Vyvoj (R&D)...

00

Odpovědět

,,Chce sedět v první řadě, protože si myslí, že uvidí film dřív, než ostatní." :DD tak tohle mě pobavilo..... Zas trochu jinej styl stand-upu. :-)

181

Odpovědět

Mě zas pobavilo, jak mě v první chvíli napadlo.. páni ten asi neni příliš chytrej.. ale po větě: "Rychlost světla je konečná", sem si zas řikal... páni to ne on... já nejsem příliš chytrej.

182