Nový iPhone je jako nová přítelkyně

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:366
Počet zobrazení:6 210
Dnes se v pravidelné rubrice s duálními titulky podíváme na krátké video od CollegeHumoru, ve kterém se dozvíte, že ve vztahu můžete být i se svým telefonem. Pod videem najdete opět slovníček užitečných pojmů, takže doporučujeme nejdříve zhlédnout video bez titulků, poté s anglickými a nakonec s českými titulky, abyste si z toho něco odnesli. Příjemnou zábavu. Slovníček: head over heels - být v něčem až po uši; ponořen weather - počasí 8:30 AM - AM značí, že se jedná o období od půlnoci do poledne (tedy 8:30 ráno) honey - oslovení pro partnera / partnerku; něco jako zlato, broučku exciting - zajímavý, úchvatný in favour of something - ve prospěch něčeho jiného to mess up - pokazit, podělat to pamper - rozmazlovat, hýčkat things that she doesn't really need - doslova: věci, které nepotřebuje => zbytečnosti as time goes by - a jak čas utíkal, jak šel čas, s postupem času flaws - chyby, vady na někom nebo něčem to remind me about - něco mi připomenout to complain about - stěžovat si na něco to take forever - doslova: trvat věčnost => trvat dlouho careless - ledabylý, neopatrný to take a right - odbočit doprava (může vám to říkat např. GPS navigace) to stray - sejít z cesty, na scestí, zatoulat se keep the change - drobné si nechte (použijete například v taxíku nebo na nákupu) for a little while - nějakou dobu, chvíli, určitý čas helpless - bezradný starry eyed - být nadšený, optimistický, očekávat jen to dobré wave of excitement washes over him - doslova: přehnala se přes něj vlna nadšení => je nadšením bez sebe

Přepis titulků

Tohle je Jim. Jim si právě našel novou přítelkyni. Jim, no, řekněme, že je v tom až po uši. No jo. To je krása! Tráví s ní každou vteřinu dne. Každé ráno je tím prvním, co po probuzení vidí. Jak tam má dneska být?

A tím posledním, co vidí, než večer usne. Můžeš nastavit budík na 8:30? Dobrá, nastavuji budík na 8:30 dopoledne. Díky, zlato. Každý den se o ní dozvídá nějakou zajímavou novinku. Ty umíš i video? Začíná ignorovat své přátele, aby měl víc víc času na ni. A když se s nimi zrovna baví, vždycky jen básní o tom, jak je štíhlá a atraktivní a co všechno dokáže.

Když udělá chybu, snaží se ji ze všech sil napravit. Díky! A romazluje ji tím, že jí kupuje zbytečnosti. Ale postupem času to s ní začíná být čím dál komplikovanější. Už totiž nemá Jima čím překvapit a on si začíná všímat jejích chyb. Staceyiny narozky jsi mi měla připomenout! - Stěžuje si na ni přátelům.

- Promiňte, že jí to tak trvá... Když se jí chce v noci věnovat, říká, že už nemá energii. A jak mu tak pomalu začíná docházet, že spolu nebudou věčně, začíná být ledabylý. Hádají se na veřejnosti i v autě. Vždyť jsi říkala, ať jedu doprava! Tak něco řekni! Mluv se mnou.

Jim začíná pokukovat po jiných. Jednoho dne sejde na scestí, protože už nedokáže naplnit jeho touhy. Drobný si nechte. Nakonec ji opouští. Nějakou chvíli je bezradný, ztracený... Moment! ...osamělý. Ale pak si najde novou přítelkyni.

Jim se usmívá a těší se, je nadšením bez sebe. Je jasné, že tentokrát bude všechno jinak.

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Něco jako pravdivá fakta o iphonu :D

280

Odpovědět

ja mam v pici kdo ma co za mobil, hlavne ze se dovolam k***a no ne? ja mam starou klasiku sice uz s barevnym displejem, ale koupil jsem ho za tri stovky. a jsem nejspokojenejsi

244

Odpovědět

STOP!! Video, ve kterém figuruje výrobek Apple a nestrhl se tu v diskuzi žádný flame war?? Něco je špatně....

231

Odpovědět

jj navštívils stránku kde nefigurujou lidi s podprůměrným IQ

223

Odpovědět

+SkarO tvém tvrzení se dá opravdu velice hodně pochybovat, především pokud navštívíš některé diskuze pod některými videi na této sajtě :)

193

Odpovědět

"Vyrobky Apple od asociala v cernem rolaku, kmenova znacka vsech bi-, homo-, trans-, metro- a vubec kazdeho, kdo neni normalni heterosexual."

2247

Odpovědět

Děkuju týmu Videa Česky, strašně moc. Je mi 16 a jsem teď v prváku na střední. Nejen tady, ale i na základce jsem byl v angličtině ve třídě vždy mezi nejlepšíma. Ha, a díky komu? Díky vám ;-) Ono se to možná nezdá, ale kdo by pochyboval o tom, jak moc vás poslech z videí naučí anglicky, tak ať rychle změní názor.. Na angličtinu se nikdy neučím, naprosto nikdy.. ani slovíčka.. ale písemky píšu na jedničky.. nevim jak to funguje, jak je to možný.. Ale za ty čtyři roky (odhad) co chodím na videačesky jsem se v angličtině zlepšil. A to nehorázně. Děkuju moc, pokračujte v týhle skvělý práci, strašně to oceňuju! :-)

2512

Odpovědět

Tak tenhle komentář hodně potěší! :-) Díky za věrnost a jsme rádi, že pomáháme. ;-)

252

Odpovědět

Já sleduji videačesky již od jejich nejranějších provopočátků a stále umím anglicky prd. Čím to?

216

Odpovědět

+warkisNic si z toho nedělej, někdo má na jazyky prostě hlavu a někdo zase ne ;)

212

Odpovědět

Tak tohle můžu jen potvrdit. Nikdy jsem se anglicky pořádně neučil a jen díky Videa Česky a zkouknutím celých Gilmore Girls se dokážu bez problémů domluvit po celé Evropě :)

Takže prosím, jen tak dál :)

203

Odpovědět

tak to ti nežeru...možna že rozumíš co kdo řika....ale nevidíš jak se ty slova pišou a co se týče gramatiky, slovosledu...kdy maš co použít...kdy co mužeš/nemužeš použít....to je jako kdybys řekl díky koukání na hokej jsem se naučil luxusně bruslit i když jsem na tom stal 2x v životě

1811

Odpovědět

+SkarTrochu to tvé přirovnání upravím, protože to tvoje bruslení je opravdu velice mimo. Je to spíš, jako kdybys koukal celý život na hokej a tím se naučil poměrně obstojně komentovat zápasy. A to už není tak nepravděpodobné, že?

183

Odpovědět

+Skarnebudu se hadat...možna jsem tupej na jazyky....ale shlednul jsem toho dost a mě přijde že ano naučíš se trochu anglicky...ale ne tak aby ses nemusel vubec učit...maš ruzny fraze vyjímky atd...a tady hvězda krmí že se vubec neučí a ma samy 1...takže bud je ve zvlaštní škole a nebo keca :) ....to přirovnání je trošku mimo...tak ja ho upravím...pokud koukáš par let na hokej...umíš hrat dost dobře hokej ;)

195

Odpovědět

+SkarJako nevím, já to mám třeba dost podobné... Na učení do AJ jsem v životě nesáhla a nikdy jsem neměla problém se domluvit. A to veškeré mé znalosti pocházejí z filmů (ideální je sledovat s anglickými titulky), ze seriálů a z her, a poslední dobou je to i konverzací s anglicky mluvícíma lidma ... Slovosled a to jak se co píše už je druhá věc, ale z mých vlastních zkušeností to není žádný problém, protože co vím, spousta lidí co má AJ jako mateřštinu na tohle docela kašle ;) Ale musím říct, že někdo na jazyky tu palici prostě nemá :p

200

Odpovědět

+SkarPrávě ty fráze se naučíš spíše zde, ve škole se učí časy, slovíčka, tvorba otázek.

Jinak na základce nemusíš skoro nic umět, stačí když tě mají učitelé rádi a vyznamenání tam je ;)

182

Odpovědět

+SkarNo já tvrdím, že se bez problémů domluvím v cizině. Samozřejmě že se psaním to je podstatně horší a na gramatiku kašlu. Ale na tom fakt nesejde :D pokud jen chci cestovat bez tlumočníka :D

180

Odpovědět

I přes svůj relativně nízký věk jsem nikdy nepřišel na chuť chytrým telefonům. Daleko radši jsem měl svoji Nokia Xpress Music - 3,5 jack, micro SD karta, baterie na 7-10 dní nebo 20 hodin přehrávání hudby. Bohužel už je v křemíkovém nebi, utopena toto léta na kalbě v bazénu. Ale uvažuju nad tím, že si ji koupím znovu.

PS: Usínám a probouzím se s PC/notebookem ;-)

236

Odpovědět

No je to mazec, když nad tím tak přemýšlím tak taky každý den ukončuji s chytrým telefonem v ruce a když ráno zase vstanu, tak první co udělám je že rukou nahmatávám mobil abych si přečetl emaily,zprávy a zkontroloval sociální sítě.
Nevím jak mě vnímá okolí, ale já osobně to beru jako výhodu :)

1813

Odpovědět

Som preveľmi vďačný za anglické titulky - keep goin' team!

183

Odpovědět

nepis anglicky, kdyz to neumis. Ani slovensky. Radsi nepis vubec

2087

Odpovědět

+rodierTak nam teda napis, pro neznalce, jak je to spravne.

181