Návrat do budoucnosti... skutečný rok 2015

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:446
Počet zobrazení:7 639

Jak si rok 2015 představovali filmaři v roce 1989, už víme... Jak by to ale dopadlo, kdyby se Marty s doktorem Brownem objevili v Americe dnes? Jak by je překvapila realita naší přítomnosti? Nad tím se zamysleli tvůrci College Humor.

 

 • to imagine - představit si
 • advancement / progress - pokrok / vývoj
 • garbage - odpadky
 • prohibitively - nepřiměřeně
 • government - vláda
 • ordeal - očistec
 • bummer - otrava
 • to fit in - zapadnout
 • sneakers - tenisky
 • amusement park - lunapark / zábavní park
 • mall - obchoďák
 • for the sake of - pro dobro koho/čeho
 • dire - katastrofální
 • rampid - bujné / hojné
 • to tarnish - poskvrnit / pošpinit
 • grim - ponurý / smutný / krutý
 • bullying - šikana
 • to encourage - nabádat / povzbuzovat
 • to commit suicide - spáchat sebevraždu
 • dignity - důstojnost

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz - Hej, Doktore, co se děje? - Tvé děti, Marty. Jsou v průšvihu. Musíme cestovat do budoucnosti, abychom je zachránili. Páni, Doktore, jsme vážně v budoucnosti! Vypadá jinak, než jsem si ji představoval. Je to tak, Marty. Je 21. října 2015. Úžasný. Kdo ví, jak se za tři dekády vyvinula technologie i společnost. - Určitě hodně.

- Na to není čas, Marty. Musíme najít tvé děti. Tak hodíme do fúzního reaktoru v autě nějaké odpadky a najdeme je! Nech toho! Blázníš? Většina aut pořád jezdí na fosilní paliva a ty, které ne, jsou pro většinu lidí nepřiměřené drahé. To je šílený! Copak vláda neinvestovala do čisté energie nebo tak? Ne, Marty. Je to tak špatné, že uhlíkové emise nenávratně změnily klima celé planety. - Tak to je moc. Ale aspoň lítá. - Auta nelétají. A faktem je, že létání je očistec od chvíle, kdy islámští teroristé udělali z cestování noční můru plnou strachu a bezpečnostního divadýlka.

Co je to za geopolitickou dobu... Otrava, Doktore. Musíš zapadnout, Marty. Rychle, obleč si to. Hustý. Vsadím se, že jsou to futuristický samozavazovací tenisky. Co, Doktore? Cože? Ne. Říká se jim Crocs. Jsou to pěnové sandály. No teda. Vypadají jako ku*evsky plesnivej sýr! A taky tak smrdí. Copak v tom lidi vážně chodí? Pořád.

Hlavně v lunaparcích a obchodních domech. Teda řeknu vám, Doktore, tahle budoucnost je strašná. Já vím, ale musíme to zvládnout kvůli tvým dětem. Cubs vyhráli? Konečně vyhráli světovej pohár! To čumím! "Vítězství Cubs bylo odebráno kvůli steroidovému skandálu." Celé odvětví baseballu je v katastrofálním stavu. Horko těžko hledá nové fanoušky a hojné užívání drog hru dost pošpinilo. No teda... Jak smutný konec americké kratochvíle. Tištěným médiím už taky zvoní hrana.

Hej McFlyi, říkal jsem ti, že sem nemáš lozit! Ach ne! To je Griff, Biffův vnuk! Klídek, Doktore. Tohle je budoucnost. Naskočím na hoverboard a uletím. Nikdy mě nechytí. Promiň, Marty, ale žádné hoverboardy nejsou. Tohle je jim zatím nejblíž. - Co to sakra je? - Říká se tomu Oxboard, Marty. Je o kapánek rychlejší než chůze. Ach, tak jo.

Hlavně když mi pomůže utéct. Koukni, Marty. Támhle na nich zrovna jede partička slavných uživatelů Vine. No, nevím, co to je Vine, ale už teď je nesnáším. Máš teda nervy, že ses tu vůbec ukázal, McFlyi. - Ježíš, teď mě budeš šikanovat? - Co? Vzbuď se, McFlyi! Kdybych tě chtěl šikanovat, udělám to anonymně online. Naváděl bych tě k sebevraždě a postoval tvoje hrozný fotky. Vypadá to, že jsme zapomněli, jak se k sobě chovat důstojně.

Je to tak, Marty. Technologie nás spojila, ale v mnoha směrech nás rozdělila víc než dřív. Hej, Griffe, co je to? Tak jo, jedem, Oxboarde! U všech Skotů! To jsme dopadli... POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...?

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ahoj, nekdě jsem slyšel, že hláška u všech Skotů byla přeložena špatně, jak je to tedy správně?

00

Odpovědět

Nejvic bida je ze justicni system stale nefunguje a pravnici existuji... ale ten hoverboard bych taky chtel :-)

00

Odpovědět

přeložte prosím tohle https://www.youtube.com/watch?v=Q0VGRlEJewA&feature=youtu.be Marty a doktor u Jimmyho Kimmele

20

Odpovědět

Jaké 'posrávačky' :D Chudák Marty

11

Odpovědět

Kde jsou feminazi, SJW a poníci? Já chci poníka!

21

Odpovědět

Zcela k tématu Marty McFly a Doc Brown u Jimmyho Kimmele https://www.youtube.com/watch?v=Q0VGRlEJewA&feature=youtu.be

To
by stálo za přeložení.

62

Odpovědět

To je Rick and Morty??? :O (Vlastně to neni moc překvapivý vzhledem k tomu, že Rick and Morty původně vznikl jako parodie na Back to the Future)

74

Odpovědět

Ne to vypadá jak od tvůrců family guy, Rick a Morty je parodie/základ na "Doctor Who"

04

Odpovědět

+Alennnení Rick a Morty jsou parodie Návratu do budoucnosti

20

Odpovědět

+WhovianProč "není"? Copak to nemůže být parodie na obojí najednou?

00

Odpovědět

Tak jsem kuli tomu videu musel pustit to... no, jak... takovej ten vir s ikonou modrýho ečka, kterej je z nějakýho neznámýho důvodu ve windowsech... naštěstí mam nahovno antivirák, takže se mi to podařilo pustit.

85

Odpovědět

a čo ťa k tomu donútilo?

30

Odpovědět

Doporučuji ještě sem od CH přidat video s názvem: "Back to the Future Sex Scenes". Dneska jsem na to koukal a naprostá paráda ;)

30

Odpovědět

Tým videacesky.cz se kvůli tobě vrátil v čase a přidal to již před pěti lety:

http://www.videacesky.cz/parodie-parody-youtube/jak-mohl-dopadnout-navrat-do-budoucnosti

520

Odpovědět

pokračování příště? tam je chyba, to je spíš skoncování příště? když tam je to not be continued?

90

Odpovědět

Vstadím se, že jsou to futuristický samozavazovací tenisky. Co, doktore?

Crocs :-D

210

Odpovědět

Na naši obranu musím uvést, že na tom Hoverboardu už se pracuje... A mezitím je tu tohle: https://www.youtube.com/watch?v=v19OlWvdUSg
Vytvářet
palivo z odpadků, to se v podstatě bavíme o biopalivech druhé generace a ty už jsou taky v dohledu...
Co se týče módy, tak džíny a vesty jsou v kurzu dodnes, to že ho profesor oblíknul jako nejhoršího hipstera, považuju z jeho strany za menší kanadskej žertík...
Jinak vymýcení reálné šikany způsobilo přemnožení nerdů a vznik cyberšikany, což může být špatné nebo dobré, záleží na tom, jak často využíváte internetové anonymity... Já si teda rozhodně nemůžu stěžovat...

114

Odpovědět

Jakože hipsteři nosí crocs? :D

23

Odpovědět

+AutoSamozřejmě. Akorát ironicky.

60

Odpovědět

Tak to spalování odpadků už prakticky funguje... jen je to nahovno :D.
Ale pracuje se na fůzních reaktorech... za nějakých 15 let by měl bejt ITER plně funkční... tak třeba za 50 let mini fůzní reaktůrek (řekněme o velikosti jedný místnosti) do každýho baráku? :D Za 75 let v autech a za 100 let v "mobilech". (já vim, že mobili už dávno nebudou)

00

Odpovědět

Na druhou stranu, třeba na tohle zapomněli...
https://www.youtube.com/watch?v=CDsNZJTWw0w

11

Odpovědět

01:39
Taky jste si všimli té pyramidy na horní části těch novin ?

60

Odpovědět

jn ilumináti sou poslední dobou všude. I to je možná důvod, proč se Marty diví že tu nelítaj auta a nejezdí se na hoverboardech.

40

Odpovědět

Depresivní středa.

130

Odpovědět

no, to bylo slabší :-/

1310

Další