Falická symbolika ve filmuNow You See It

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 45
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:228
Počet zobrazení:10 934

Falické symboly se ve filmu objevují poměrně často. Zvlášť ve scénách s nějakým sexuálním podtextem. Lze ale tyto symboly využít i pro něco jiného, než je trocha legrace a navození sexuálního napětí?

Přepis titulků

Překlad: Xardass www.videacesky.cz Máš prsten. A vidím, že tvůj dešvorc je stejně velký jako můj. Takže tohle bude hrad lorda Farquaada. Ano, to bude. Nemyslíš, že si tím lord něco kompenzuje? Panebože! Co to má být?

Bože, zrovna jsem si vzpomněla, že tam je taková maličká věc... - Co je maličké? - Ne, ne. Sexuální komedie je jeden z nejuniverzálnějších a nejpopulárnějších komediálních žánrů. Penis! - Pardon, máme Tourretův syndrom. - Penis! - Penis!

- Penis! Je to něco, co skoro každý dospělý pochopí a potenciálně ho to rozesměje. I když se používá spíš pro zasmání, já se soustředím na ty falické symboly, které vyvolávají dramatický efekt. Filmaři mohou falické symboly použít jako prostředek vizuálního vyprávění. Falické tvary jsou všude. A i když to tak někdy nevnímáme, není pochyb, že mrakodrapy...

Čemu se směješ? Marge, nebuď jak malá. Zbraně... Nebo i dýmky... V jednu chvíli vytáhne dýmku. A jakou dýmku? Dýmku jako má Sherlock Holmes. Zaprvé se dá říci, že to má sexuální podtext, mám větší dýmku než ty. To vše může být falickými symboly.

Psycholog Sigmund Freud si myslel, že tyto symboly vnímáme jako falické podvědomě. Podobně uvažují i filmaři, když používají falické symboly místo sexu, aby v divákovi vyvolali podvědomou reakci. Nejjednodušší použití falického symbolu je naznačování sexu. Ve filmu se sex více naznačuje, než ukazuje, zvláště kvůli cenzuře během zlaté éry Hollywoodu, která sex na plátně zakazovala.

Takže místo sexu vidíme, jak jej reprezentují falické objekty. - Vezmi mě do města rozkoše. - Jdeme tam! MĚSTO ROZKOŠE Oním objektem může být cokoliv. Od sloupku postele ve Zrození národa, přes vlak, co vjíždí do tunelu v Na sever severozápadní linkou, muže, jež tankuje ženě auto v Psané ve větru, nebo zbraň v Bonnie a Clydovi.

Skrze falický symbol vnímáme, že mezi postavami existuje sexuální vztah nebo touha po něm. Další běžná forma falického symbolu je maskulinita. Zbraň je mocný falický symbol, který ukazuje na maskulinitu postavy. Velká zbraň znamená mužnost. Hrdinové klasických akčních filmů mají vždy olbřímí zbraně. A má-li zbraň žena, obrací genderové role a přebírá mužské přednosti.

Malé zbraně jsou zase znakem slabosti a zranitelnosti. - Přesně o tom mluvím. - Hlučný cvrček. Počkej, ne, no tak. Ty dostaneš deatomizér čtvrtý série a já cvrčka? Velikost zbraně řeší dokonce i v Bondovce Dr. No. Jako špión musí Bond použít malou skrytou zbraň, ale film zdůrazní, že je mužná. Ráže 7.65mm s nosností jako cihla skrz tabulové sklo.

Další příklad je v Psané ve větru. Když Kyle ohrožuje Mitche pistolí, jeho malá zbraň posiluje myšlenku, že Kyle je slabý femininní zbabělec. S malou zbraní nepůsobí nebezpečně. Je to hezká paralela s Kylovou impotencí, což znamená, že mu chybí důležitá mužská část. Falické symboly mohou představovat dominanci a kontrolu.

Tento symbol je vyhnán do extrému v Mechanickém pomeranči. Mechanický pomeranč naznačuje, že pokud někoho sexuálně obnažíte, máte nad ním naprostou kontrolu. Takže když Alex nosí falickou masku a mlátí lidi falickou holí, nebo používá falickou sochu, aby si pohrával se starou paní, přebírá nad nimi kontrolu. Ukazuje to, že fyzická dominance souvisí se sexuální dominancí. Sex a násilí jdou ruku v ruce.

Falické symboly jsou součástí vizuálního vyprávění, ukazují, jak Alex přechází z dominantní do submisivní role. Od moci nad ostatními se dostává do bodu, kdy ho zašlapávají autority. Budu zvracet. Vetřelec používá falické symboly kvůli strachu. Scenárista do Vetřelce úmyslně zahrnul záběry znásilnění, aby byl film děsivější. Lidi zneklidňuje sex.

Každý ze sexu pořád blázní. Takže tak na diváky zaútočím. Sexuálně. A nepůjdu po ženách v publiku, zaútočím na muže. A dám tak všechny obrazy, co mě napadnou, aby muži v publiku překřížili nohy. Homosexuální orální znásilnění. Zrození.

Nakladou vám vajíčka dolů do krku. To všechno. Podobnosti mezi útokem Vetřelce a znásilněním dělají film děsivějším. Být znásilněný je děsivá představa a scenárista toho využil, aby vetřelec působil děsivě. Design vetřelce je velice falický a prostředí působí falicky a vaginálně. Toto prostředí úmyslně vytvořil výtvarník H. R. Giger. Gigerova práce byla sexuální.

Což je ještě velice mírný popis. Vstup do lodě větřelců vypadá jako dvě obří vaginy na 20metrovém placu. Ty jsme postavili, nebyly to miniatury. Bože. Od erekce ve vetřelcově puse, přes facehuggera, co orálně klade vejce, až po falického chestbustera je celý Vetřelec falický. Díváte se na ten šedý... penis? Můžu to tak říct? Místo falusu jako symbolu pro mužnost a dominanci, používá Vetřelec falus, aby ukázal, jak nás vetřelec sexuálně ovládá.

Falické symboly vyvolávají děs, ukazují lidi jako sexuální oběti vetřelce. Falické symboly podtrhují vizuální vyprávění, protože kvůli nim útok vetřelce působí podobně jako sexuální napadení. Falické symboly fungují i nenápadně. Sociální síť je příležitostí použít falické symbloy, protože film je o boji o moc, sex a sociální postavení. Dvojčata berou Zuckerberga do klubu, aby ukázali své postavení a moc, a přesvědčili ho, aby pro ně pracoval.

Nabídnou mu sendvič, aby zdůraznili svůj luxus. A jeho prezentace je velice falická. A pak ho drží takhle. A když Mark jejich nápad zpochybní a vnitřně přemýšlí nad lepším, drží ho takhle. Jak se to liší od MySpace nebo Friendsteru? Je to jen náhoda?

Možná, možná ne. Můžeme se dostat do situace, kdy analýzu falických symbolů přeháníme. Freud řekl, že občas je doutník prostě jen doutník. Ne vše, co vypadá falicky, má sexuální podtext. Je-li použit záměrně, může být falický symbol vizualizací toho, co se děje na plátně. Až se budete příště dívat na film a všimnete si falického symbolu, klidně to přátelům řekněte, ale nechovejte se jako kokoti. Nemusíte mít doktorát z historie nebo politologie, abyste vnímali zahraniční politiku většího péra.

Zní takhle: Co? Oni mají větší péra? Vybombardujte je! A samozřejmě jak bomby, tak rakety a kulky jsou všechny ve tvaru penisu. Je to podvědomá potřeba projektovat svůj penis do záležitostí ostatních. A říká se tomu ojebávání lidí.

Díky za sledování.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Falické symboly jsou příliš sexistické a představují mužskou nadvládu. Jsem rozhořčen.

99

Odpovědět

proc proste nerekne pero a pica? proc pouziva takovou sracku jako falicke symboly?

235

Odpovědět

To video asi nebylo určené pologramotným buranům. :(

471

Odpovědět

co je falickej symbol ?

022

Odpovědět

To co ty nemáš synku

212

Odpovědět

No... proč ve videu nebyli Fikingové?

70

Odpovědět

Sakra, co je flim? :D

20

Odpovědět

takže Vetřelec(alien) je ve skutečkosti sexuální predátor? :D

320

Odpovědět

To je ale ptákovina.

535

Odpovědět

Flimujte ve Sprinfieldu!

90

Odpovědět

To mě nikdy nenapadlo že kulky a bomby jsou ve tvaru penisu ! 10/10 šup s tím do legendárního :D

417