O příběhu hry Batman: Arkham Knight

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:107
Počet zobrazení:4 595

V dnešním herním koutku se podíváme na zoubek příběhu posledního dílu Batmanovské trilogie s podtitulem Arkham Knight, kterou vyvíjí Rocksteady Studios. Pokud chcete, můžete si oživit trailer, který jsme vám už před nějakým časem nabídli. V dnešním videu půjde především o příběh a atmosféru hry. Na konci předešlého dílu trilogie zemřel Joker a určitě vám vrtá hlavou, co se v teď Gothamu bude dít...

 

Přepis titulků

Děj hry Arkham Knight se odehrává jeden rok po Arkham City. Město je mnohem klidnější, zločinnost téměř vymizela a Batman je na vrcholu svých sil. Padouši ale nestojí se založenýma rukama. Operují tajně a plánují odvetu. Uvědomují si, že dokud je tu Batman, nemají na ovládnutí Gothamu šanci. A když je Joker pryč, protože zemřel na konci Arkham City, rozhodli se spolupracovat a zbavit se svého nepřítele společně.

Na tom je hra založená. Superpadouši se spojí a vyhlásí Gothamu válku. Každý z nich má své metody a zná Batmana. To je na tvorbě série skvělé. Vytvořili jsme konflikty, které teď rozvineme. Každý padouch má své důvody a způsoby, jak se s Batmanem vypořádat. Mají stejný cíl, ale každý ho chce dostáhnout svou vlastní cestou. Není to jednotná aliance, je tu spousta šedých zón.

Situace v Gothamu je zajímavá. Město se regeneruje a prospívá. Po událostech v Arkham City se do Gothamu zase vrátila naděje. Tím víc obyvatele zdrtí nastalá zločinecká válka. V celém městě proběhne evakuace kvůli teroristické hrozbě v podobě chemické zbraně, kterou chce Scarecrow v Gothamu odpálit. Skoro všichni jsou pryč, zůstává policie, ale gangy jsou v ohromné přesile. Myslím, že tento stav hráčům vytváří jasné cíle.

Opravdu se pak cítíte jako Batman. Nechceme, abyste při jízdě zdemolovali sedan se čtyřčlennou rodinkou. Budete se moct vcítit do Batmana. Měli byste být Batmanem. Chceme se ujistit, že vám to hra umožní nejlepším možným způsobem. Měl bych říct, že i když proběhla evakuace, město je plné lidí. Zabydlely se tu gangy a ulice jsou plné jejich členů.

Drtí město na kusy, sviští kolem v autech. Rozhodně to není prázdné město, je plně obydlené. Obyvateli jsou ale stovky a stovky gangsterů. Je to Gotham, jak ho neznáte. Opravdu chceme respektovat události v Arkham City. Nechceme nejdřív zabít Jokera a pak říct: "Né, to bylo špatný. Přiveďme ho zpátky k životu." Je mrtvý, mrtvý, mrtvý a mrtvý!

Na Jokera často odkazujeme, protože je důležitým prvkem série. Měl velký vliv. Chceme prozkoumat, co se stane po jeho smrti. Co to udělá se světem Batmana. Vznikne mocenské vakuum. Zajímavé je, že Joker byl vlastně takovým rušivým elementem, který zabraňoval padouchům ve spolupráci. On byl ten, co všechno tak trochu kazil.

Byl náhodným prvkem v rovnici a když z ní najednou vypadl, superpadouši si hodně rychle uvědomili, že spolupráce jim pomůže Batmana zabít. Jde o to, jak naloží s mocenským vakuem, ale vyřazení Jokera z rovnice pro nás bylo moc zajímavé. Harley Quinn je podobný "ničivý" charakter. Ano, "ničivý" je opravdu výstižné. Ze všech sil se snaží Batmanovi pomstít, protože si myslí, že zabil Jokera.

Hodně lidí si to myslí. Ale nikdo přesně neví, co se v divadle Monarch stalo. Kolují zvěsti o tom, jestli ho Batman zabil nebo ne. Harley každopádně přísahala pomstu Batmanovi. Jak je to s Harleyným těhotenstvím? Je divné, že to nakousnete a pak řeknete: "Ne, nic to neznamená." Ano, s tou myšlenkou jsme si hráli.

Co by to pro ni znamenalo, a tak. Ale vždycky jsme zamýšleli, že půjde o falešné těhotenství. Nikdy nebyla opravdu těhotná, jen to chtěla tak moc, že měla pozitivní výsledek. To se někdy může stát. Tak to bylo plánované a překvapilo nás, že na to lidé tak moc reagovali, i když neměla být opravdu těhotná. Tak jsme se museli zastavit a dostat to zas pod kontrolu, aby bylo jasné, jak to je.

Chtěli jsme to ve hře uzavřít, aby to bylo zřejmé. Arkham hry byly vždy o vžití se do Batmana. Cítit se jako on. S batmobilem a větším městem je to teď ještě lepší. V příběhu chceme také prozkoumat, co se skrývá za maskou. Jak události Batmana ovlivňují. Arkham City byla tak trochu koláž všech superpadouchů ve vězeňském prostředí.

Tohle bude mnohem osobnější hra o útoku na Batmana. Důležitý bude Gordon. Batman s ním má pevný vztah. Stejně tak s Oracle. Tyto vztahy podstoupí v příběhu nejednu zkoušku. Uvidíte, jak fungují, jaká tajemství skrývají a jak události ovlivní přátelství Batmanových pomocníků.

V Arkham Knight vytvoříme mnohem osobnější a emocionálnější příběh. Můžete něco prozradit o postavě Arkham Knighta? Ano, jmenuje se Arkham Knight. Dobrá. A to je asi všechno. Je to nový superpadouch, na kterém byla radost pracovat. Cítili jsme, že by se do hry hodila nová postava. Perfektně totiž sedí do našeho příběhu.

Určitě zahrneme všechny klasické postavy, které známe a máme rádi. Ale chtěli jsme i někoho nového, kdo otestuje Batmana novým způsobem. Je pro nás úžasné mít příležitost přispět do světa Batmana něčím novým. Jmenuje se tedy hra podle nové postavy? První byl název.

Pohrávali jsme si s různými tituly pro hru. To je vždy těžké. Musel tam být Arkham. Je znakem celé série a lidé ho znají. Byla to jedna z těch věcí, co předběhnou čas. Líbilo se nám to jméno, měli jsme novou postavu. Mohlo mít více významů z různých pohledů. Tak jsme ho vybrali. Zatím víme, že používá střelné zbraně a vypadá trochu jako Batman.

Má být Batmanovým protikladem? Dle mého je o něm třeba říct, že půjde o opravdu silného protivníka. Poprvé máme v Rocksteady studiu své vlastní scénáristy. Máme tam svou místnost, ve které můžeme snadno a intenzivně diskutovat nápady. Sefton zná každý detail. S týmem na hře pracuje každý den.

Měli jsme představu, jak chceme celou trilogii zakončit. Velké završení plánované už od Arkham City. Skvěle tam pasuje. Přesně takhle to musí skončit. Takže, když vám Sefton prozradil zakončení, co jste si myslel? Skvělý! Myslím, že je to smělé. Opravdu neprozradím, jak to končí, ale lidé z toho budou skutečně nadšení.

Bude to vážně uspokojivé vyvrcholení trilogie. Hodně lidí uchvátil konec Arkham City. Říkají si: "Co to může přebít?" Kromě smrti Batmana. Bude to opravdu památné. Přeložil: Ibex www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Doufám, že si to zahraje Pewds, rád bych shlédl ten příběh. Hraní her mě nebaví, lákají mě na nich jen příběhy.

17

Odpovědět

Vim že takhle dopředu se hra nedá hodnotit, ale co mi už teď vadí je ten přechod od komiksový stylizace Arkham City k tý realistický v Arkham Knight. Jasně, bylo mezi nima ještě Arkham Origins, kde už byla taky realističtější, ale pokud se Arkham Knight odehrává po Arkham City, tak mi to nedává smysl.

31

Odpovědět

co myslíš realisticky v Arkahm Knight o proti Arkham City?

00

Odpovědět

+SalemTak třeba v Arkham City má Batman svůj klasickej oblek (podobnej jako v Batman TAS), zatimco tady má už skoro takovou zbroj. V Arkham Asylum měl Batmobil a Batwing dost podobný těm v komiksech z řady The New 52 a tady už je Batmobil taky jinej. Prostě celkově to tlačí od komiksů k filmům. Neřikám, že se mi to nelíbí. Na hru se těšim, ale měl sem radši ten původní styl.

50

Odpovědět

+Salema zapomel si že Batman vypadá jak Ben

10

Odpovědět

Na na na na na na na na na na na na na na na na... BATMAN!

100

Odpovědět

Vůdce !

00

Odpovědět

Arkham Asylum a City boli paradne, toto bude urcite pecka s vybornim zakoncenim, Rocksteady vedia :) tesim sa

10

Odpovědět

Nezdá se vám tak trochu blbost ze by Batman mohl v nejakym meste vymytit kriminalitu, vzdyt obyčejny kapsáře a vykradače bytu by nemohl nikdy najit ani policie na to nestači
Jediný co mě napada je ze by dejme tomu chytit nejaky recidivisty jejichž vyšetřovaní police odložila a taky mafiany a drogovy dealary

113

Odpovědět

Ta pohovka... :D

60

Odpovědět

Chtěl bych za prvé podotknout, že hra se 4 díly není trilogie(Batman Arkham Asylum, Arkham City, Arkham Origins a Arkham Knight). A za drůhé, že není pravda, že v předešlém dílu zemřel Joker. Ten umřel v druhé hře, což byl Arkham City.Arkham Origins byl předelší díl série.

A poznámka k překladu: Oracle se nepřekládá - v komiksu jí prostě říkají Oracle

314

Odpovědět

trilogie je Arkham Asylum > Arkham City > Arkham Knight
Arkham origins do trilogie naptří protože nenavazuje ani na Asylum ani City, ale předchází jim. Navíc je myslim dělaný uplně jinym studiem.

152

Odpovědět

+azeezale protože je to prequel tak to přece neznamená ze k nim nepatří viz Star wars

53

Odpovědět

+azeeztohle je Trilogie od Rocksteady a do toho se Origin nepočítá

101

Odpovědět

+azeezstar wars máš braný všeobecně jako puvodní trilogii a novou trilogii, pán prstenů s hobitem taky nejsou braný jako sextalogie

90

Odpovědět

S Oracle naprosto souhlasím, nějaké "Orákulum" tam nemá co dělat.

Ale co se té trilogie týče, tak to bych už tak moc nevytýkal, protože Origins opravdu Rocksteady nevyvíjeli, na tom si dělali sami Warner Brothers a nijak na předchozí díly nenavazovalo, naopak předcházelo. Bral bych to jako samostatnou hru, i když nepopiratelně toho hromadu převzalo z Arkham Asylum a Arkham City.
Ale jinak to chronologicky postupuje Arkham Asylum - Arkham City - Arkham Knight a má jít o samostatnou trilogii. Arkham Origins je spíš takový "bonbónek" bokem (mimochodem ho zrovna hraju, mám v posledním měsíci "batmanovskou náladu", tak jsem si pročetl desítky komiksů a projel Asylum, City a teď Origins, kde mě zase nasírají ty stále neopravené bugy :) - další věc, v které se od Rocksteady Batman her liší - ty byly skvěle vyladěné)

50

Odpovědět

+Slash_lukeJá mám Batmanovskou náladu posledních 18 let života:D

50

Odpovědět

+Slash_lukeMyslel jsem tím, že poslední měsíc mám extrémní chuť na všechno batmanovské :) , takže jsem znovu proletěl své komiksy + si dostahoval hromadu dalších (především ty nové z "THE NEW 52!"), znovu nainstaloval hry atd. ..jinak batman-pozitivní jsem už odmala, kdy jsem sledoval animovaného Batmana (The Animated Series) a skvělého Batman Beyond :)
Rozhodně jde o mou nejoblíbenější komiksovou postavu

30

Odpovědět

Tak to se omlouvám. Zapomněl jsem, že Origins vyvíjel někdo jiný. Mě osobně se Origins nelíbil a do světa Asylum a City mi nesedl. Je pravda, že se snažili to udělat jako prequel, ale bylo tam mnoho chyb (Baneova historie v porovnání s předchozími hrami, vzhled Jokera, Deashota, a celkově nový způsob řešení případů a všechny technologie, o kterých si Batman řekl, že jsou tak skvělé že už je nebude používat).

00

Odpovědět

+Repatalionneni třeba se nějak omlouvat ;)
jinak origins jsem nehrál, po tom co jsem četl recenze se mi ani moc nechce :D

a s překladem Oracle taky nesouhlasim, to už by mohli překládat všechno: Netopíří muž, Vtípkař, Zhouba, Divoženka, Jedovatá Ivča

40

Odpovědět

+RepatalionOrigins sice není žádný zázrak, ale jinak celkem ujde :) . Je to rozhodně kvalitní hra a nebýt Arkham Asylum a Arkham City, tak by byl asi vyzdvihován do nebe..tedy skoro :) .
Má hromadu nedostatků, ale klady převažují..akorát mě štvou bugy. Když jsem hru dohrál poprvé, tak jsem se setkal s cca 3, z nichž jeden byl vyloženě "game-breaking" a musel jsem k úspěšnému vyřešení (zabugovaného) úkolu využít zase jiný bug (díky ti, youtube).
No a když teď hru hraju po 2., tak mám pocit, že toho od vydání hry spíš víc pokazili než opravili :D .. během prvních 5-10 minut hned 2 bugy. Během dalších 2 hodin jsem se setkal s dalšími cca 4..teď jsem se zrovna pobavil budovou, která měla extra nízké rozlišení textur a byla "průchozí" :D .. prostě jsem jí proletěl skrz :D . Škoda, že na ní byl zrovna Enigmův vysílač, do kterého jsem se tak nemohl dostat, abych pokračoval v jeho questu..respektive proletěl jsem skrz tím vysílačem..no prostě úžasný konzolový port. U Arkham Knight můžeme očekávat mnohem vyšší kvalitu :)

30