Hra o trůny v kostce: Grilovací sklonyOzzy Man

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 23
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:112
Počet zobrazení:9 128

Čas letí jako blázen a Hra o trůny se nám pomalu blíží do finále. Ani tentokrát Ozzy Man nezapomněl říct k této epizodě pár slov.

Přepis titulků

Začínáme u Varyse, který zrovna píše mail. Už tam hodil své logo a podpis. A už chce kliknout na "odeslat", ale je vyrušen. Jeho zaměstnanec mu musí předat informace o Dany. Varys říká Aegonovi, že o něm zveřejnil příspěvek na netu. "Takže se nediv, pokud ti začnou přibývat fandové." Tyrion říká Dany, že by nejspíš měli kontrolovat Varysův účet. Ta se rozhodla ho úplně smazat.

Dnešní specialita je eunuch na špízu. Červík se dívá na věci Missandei a háže je do ohně. Z Dany se stává mem přehnaně oddané přítelkyně v Západozemí. Aegon se s ní rozešel jen s pomocí očí. Ta říká: "To já se rozcházím s tebou, to já pouštím čulibrky k ledu." Arya a Ohař se snaží uhodnout heslo pro vstup do Králova přístaviště. "Hail Hydra," říká Ohař. "Jaks to uhod?"

"Cersei si myslí, že je Avenger, ne?" Vstup povolen. Šmarjá, Jaime, to ses nemohl podívat na Google mapy, jestli cesta není ucpaná? Poté, co Tyrion práskl Varysovu zradu, rozhodl se spáchat zradu, zarezervoval pro Lannistery hotel v Essosu. "A pokud bys mohl přimět Cersei, aby se vzdala města, bylo by to fajn, jinak ho Dany spálí." "Děláš si prdel?"

Hra začíná a Zlatá společnost má konečně práci. Cersei přichází a má luxusní lóže s parádním výhledem. "My chceme blíž k luxusnímu lóži," řve běžný lid. "Nenechte nás sedět na obyčejných seslích." Jaime řve: "Já mám zlatou ruku, mám zlatou ruku, kurva, tak nic." Euron zaučuje nováčka používat škorpiona. To není vůbec vhodný čas, nemůžete nechat pracovat nováčka, když je to náročný den.

"Chlapi, neslyšíte vrtulník, nebo letadlo? Né, je to drak." Zlatá společnost byla rozmrdána, škoda, že s sebou neměli ty slony. Všichni Dothrakové použili bonus "život navíc" po bitvě o Zimohrad. Co je tohle, mravenčí město? To je totální masakr. Qyburn sděluje výsledky prvního poločasu Cersei. Říká: "Jdi tam a řekni jim, ať makaj na 110 %." Vypadaj celkem unaveně.

Drogon řve: "Vzdejte se." A je to tu, vzdávají se, potvrzujeme, že se vzdávají. Dobrá práce, udělali jste správnou věc, dejte si sprchu, potom kuře na kari a pak můžete pokleknout. Poslední sirény doznívají, Tyrion už je v klidu, dobrá práce Dany, bylo to fér. Budeš mít pár nových odběratelů na instáči, nové přátelé. A nebylo ani moc mrtvých civilistů, co jsem tak viděl. Kam to letí?

Už zaparkuj draka. Zaparkuj ho, nikdo už si nechce hrát. Je to jako Monopoly, jakmile všechno ovládneš, už to není prča. Tak už zaparkuj toho draka, ti chlapi se vzdali. Co děláš? Tohle jsou civilisti, tahle budova nebyla na odstřel. Vypni tu grilovačku. Vypni to. Proč jsi zabil Varyse? Proč? Červíku? Červíku, ne. Ne, přidávají se k Temné straně. Tenhle týpek začíná znásilňovat borky, schovej toho ptáka, zastav.

A tady je Aegon nebo Jeňa, v téhle akci se nám spíš vrací starej dobrej Jeňa. Jo, Jeňa je zpátky. Euron a Jaime si střihli hru z UFC. Králokat je nesporným šampionem ve střední váze. Ohař říká: "Jsi dost stará na sex, takže jsi i dost stará na zahození toho dětinského seznamu, nežij život pro pomstu." Qyburn si myslel, že je dobrý nápad se plést mezi Horu a Ohaře.

Cersei říká: "Tak jo, pěkně si tady hrajte, chlapečci, a já se zatím podívám do sklepa, možná tam zbylo pár vojáků." No to mě poser, to je ten nejlepší souboj vůbec. Mrkejte na toho sexy zmetka. Jeňa a Davos si říkaj: "Radši pojďme jinam." Z Aryi se stal medik, z Jaimeho a Cersei je placka. Rod Cleganů opustil hru. A kůň říká: "Co se tady dpč stalo?

Proč je na světě tolik násilí? Tak se projedem a popřemýšlíme o tom." ČAS NA RECENZI Doufám, že si to zasloužím. Opravdu. Doufám, že se mýlím. Cítím se zase nervózně jak děvka, ale musím to říct, že se mi ta epizoda líbila. Prostě tam bylo víc pozitiv než negativ. Vím, že to spousta lidí nechce slyšet, ale myslím, že to tak je, režie Miguela Sapochnika aka Sappa byla pro mě lepší, než byla předtím v Dlouhé noci.

Myslím, že tohle a Bitva bastardů jsou důkazem jeho formy. Některé ty akční scény mě dohnaly na okraj pohovky. Vlastně jsem ani neseděl, furt jsem pochodoval, bylo to intenzivní a silné. Musel jsem to pauznout a jít na hajzlík... A vyznění epizody konečně odpovídá tomu, o čem Hra o trůny je.

Když se na to podíváte s odstupem, tvůrci a režiséři docela vystihli vyznění a poselství George Martina. Pokud se vážně chcete chovat jako knihovůl a podíváte se na knihy, které zatím vyšly, tak to vyznění je správné, hodně tam kritizuje válku, je to o moci, chamtivosti a o zbytečném umírání. Je to o dobrých i zlých lidech, dobrých borkách, špatných borkách. Nemyslím si, že návaznost v chování postav je tak špatná.

V této sérii občas postavy nejedou naplno, Je to problém hlavně u hlavních herců. Fakt nevím, co s tím dělat, ale nemyslím si, že jejich rozhodnutí jsou tak málo uvěřitelná. Dany chtěla být dobyvatelka a vládkyně od druhé série. Tenhle její cíl mě vždy znervózňoval. Dobyla města, změnila kulturu a občas prosazovala svou. Morálně jsme byli často na její straně.

Otroctví je sračka, bezpochyby, ale nicméně jsou tu negativa při dobývání. A seriál nám to ukázal. Nepotřebuji další informace k její postavě. Dlouho se držela na hraně a nakonec dostála tomu rčení o tom hození mince, jestli bude šílený Targaryen, nebo ne. Byla pade na pade dost dlouhou dobu. Tohle je taky poprvé, kdy se vrátila do míst, kde byl zabit její otec a ona s Viserysem skončila v exilu.

Známe její příběh a všechno tohle jí pravděpodobně proudí hlavou právě teď. Emilia Clarke to zahrála na jedničku, prostě na jedničku. Každopádně chce vládnout strachem a toho také docílila. Strach vede k zuřivosti, zuřivost vede k nenávisti, nenávist vede k utrpení. Bylo by dobré, kdyby jí to Mistr Yoda řekl. Postava Varyse je neskutečná, vypadalo to, že se pokusil otrávit Dany s pomocí téhle dívky, nezajímá ho, jestli jí, protože by to chtěl vědět.

S jejím mentálním zdravím to vzdal v minulém díle. Snažil se s ní mluvit upřímně, řekl, že ho neposlouchá, takže z jeho pohledu je dalším logickým krokem její vražda. Zkusíme to znovu při večeři. To je důvod, proč ho Tyrion nahlásil, a myslím si, že se mu to skoro povedlo, jen má moc velkou depku, než aby něco snědla. Podle mě málem ochránil království. Jed je zbraní žen.

Ano, žen, zbabělců a eunuchů. Věděl jsi, že lord Varys je eunuch? RIP Varys. RIP Harry Strickland ze Zlaté společnosti, zemřel jen, aby jeho společnost neporušila dohodu, to je čestné. Je to čestné. RIP Qyburn, to byla sranda. RIP Ohař, Hora, Cersei, Jaime, všichni čulibrci, odpočívejte v pokoji.

Tohle byla parádní scéna se Sandorem a Aryou. Dobrá scéna Jaimeho a Tyriona. Jeňa byl v téhle sezoně spíš takovej vedlejšák, ale to by se mohlo v poslední epizodě změnit. Tohle mělo taky svou sílu, dobří lidé se ocitli na špatné straně, protože usnuli na vavřínech. Kolikrát už se tohle asi stalo vojákům na Zemi. Řekl bych celkem často.

Hansi, jsme my ti špatní? Jsem pyšnej na Eurona, za jeho nejlepší dialog o tom, jak zabil Jaimeho. Docela pěkně to shrnuje jeho ego a deziluze. Jaime, který se opět vrátil k Cersei, je to jako kolovrátek, má to svou návaznost v minulosti, tohle mě nemůže rozhodit. Své rozčilení jsem ze sebe dostal už v roce 2014. Stovky stran v knize a spousta hodin v telce z Jaimeho udělalo docela oblíbeného týpka, jen aby se mohl zase změnit zase v pičku.

Líbí se mi, že v první řadě shodili děcko z věže a pak zemřeli rozdrceni věží. Nevadí mi, že Cersei polidštili, nemusí umírat krvavou smrtí. Viděli jsme rozbodání plodu v břiše už dřív, není to tak supr. Cersei udělal spoustu psychotických věcí, ale už dřív z ní udělali člověka. Třeba když přiznala, že Roberta milovala, i když on ji nikdy, to je má oblíbená polidšťovací scéna vůbec.

Cesta hanby byla taky polidšťovací, to, že umřela takovým způsobem, vůbec nic neznamená v porovnání s celkem. Kolem a kolem, Hra o trůny dělá to, co vždy dělala, naštve nás, když věci nejdou tak, jak bychom chtěli. To jsem se naučil respektovat. Můžete namítat, že to zklamání není tak uhlazené jako v prvních čtyřech řadách, s tím souhlasím, možná že deset dílů v sedmé a osmé sérii by bylo lepších, ale v případě téhle epizody to dohromady dává smysl a líbí se mi, že to není rozdělené na jasné hrdiny a záporáky, že ukazuje cenu života, když se banda čulibrků rozhodne válčit.

A o tom tento pátý díl osmé série s názvem Zvony je. Zbytečnost pomsty v malém i velkém měřítku, zbytečnost toho všeho. Překlad: Roman1211 www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Příběhově už to šlo do řiti, to ale už v době kdy se seroš rozhodli nesmyslně urychlit. Pořád se to dá ale vychutnat. Doporučuju vyhulit se a užít si filmařský majstrštych se vším všudy. Akce, dialogy, kamera, hudba, herecké výkony atd. to všechno tam pořád je. Vyserte se na teorie co a jak a jen čumte. Takže smotnout brčko a bud goooooood.

1211

Odpovědět

a tenhle pristup je presne ten spatnej. GOT tu je uz pres 8let, to neni malo. Pokud chces neco sledovat bezmozkovite doporucuji ordinaci nebo ulici.. Tohle je GOT. Hra o truny-intriky, zapletky.. to je oc tu bezi. Bohuzel serie 7 a 8 je tezky flusnuti do ksichtu co se tyka rezie.. Dumb and Dumber nejsou na takovy urovni aby to dotahli do konce.. CGI ok ale tech nesmyslu a nedotazenejch veci je tam natolik, ze je dobre, ze tu mame posledni dil za dvermi. Zmrvili to hohodne, bohuzel .....

95

Odpovědět

+DoontulupanCo konkrétně? tvoje oblíbená postava chcípla nebo co?
Mě se to tak líbí. Nevím jakej s tím máte problém, napište něco konkrétního. Co rezie udělala špatně?

24

Odpovědět

+lolilolkMně například šíleně vadí jejich válečné strategie..nikdy jsem nebojoval žádnou bitvu ale vím že katapulty nepatří do druhé linie a koně do první jak to bylo v bitvě o Zimohrad...pak co to Zlaté společenství dělalo před hradbami ?? Snad čekám na hradbách a šiju do ních šípy....nebo to sestřelení druhého draka ? Jako wtf. ? Jako to neviděli nepřátelské loďstvo ? A i kdyby ne tak první rána do břicha a druhá přesně do krku ?..To toho draka měli zabít v bitvě o zimohrad nebo v bitvě o králov. přistaviště kde těch škorpionů bylo desítky a byla jakž takž šance že by se mohli trefit do draka....

31

Odpovědět

Ty vole, tej krávě dobře ruplo v bedně.. Normálně cink cink a najednou by upálila džonyho, kripla brannieho i s dřevěnejma kolečkama, sansu, i aryu.
Džony, džony.. Džony Bravo, džony Cage, všici by to daly.
Ale holt ty, ty si nedal dyka svojí tetě, a takle to holt dopadlo no.
Rychle tam jen přiletět z boku kde nejsou balisty, kerý najednou neuměj trefit stodolu a napálit to nejvyšší věže a usmažit cersei bylo moc těžký co?
Clegane bros foreva!
Jako sestro-bratro-pich i s jejich dítětem a nechat se pohřbít pod sutinama? Trapný.
Doufám že králem bude Podric a Tyrion s Aryou, ten zbytek sou tupý dacani.
Hele, džony, sorry jako, todle prostě jako šlo udělat jinak, když ta tvá má zrovna dračí krámy.

211

Odpovědět

Dragon fire can't melt stone walls. King's landing was an inside job.

72

Odpovědět

Did you remember to Harrenhal? :-P
Game of Thrones - Harrenhal

63

Odpovědět

hail hydra :-D

73

Odpovědět

Martin se nikdy netajil, že se inspiruje v antických tragediích (Herkules v šílenství zavraždí svou ženu i děti, atd.), takže se smrtí a šílenci se tady dá počítat. Další věc je, že seriál se sice jmenuje Hra o trůny, ale název ságy je píseň ledu a ohně. Chápu že je to matoucí, ale to kdo usedne na trůn není fakticky cílem příběhu, protože tím nic nekončí, konec je až smrt.Takže mě osobně vybíjená postav nevadí. Vadí mi absolutní nevyužití potenciálu toho příběhu. Osm let koukáme na Bílé chodce a zombie armádu a vyřeší to jedna bitva (idiotsky vedená). Tříoká Vrána má být nejdůležitější postava, protože dělá návnadu? Kdy dokázal využít své schopnosti? Arya se učí brát lidem obličeje, kdy to naposledy využila ? Jon je Targaryen, tak je asi nehořlavý, to by se mohlo hodit při nějaké bitce s drakem, ne ? Jaime mohl naplnit proroctví o Azor Ahai a sejmout Nočního krále, poté co si meč obarví krví Cersei. Danny mohla v bitvě o Zimohrad padnout a změnit se v královnu Bílých chodců. Politický sňatek Jona Targaryena s Yarou Greyjoyovou, aby vytvořili ligu posledního odporu pro Danny a její armádě nemrtvých a přitom zplodí legitimního následníka trůnu.

Seriál je vizuálně pěkný, co se týče poselství o hrůzách války super, ale to tam mohlo být stejně, prostě, čekal jsem víc ,než další vztahový seriál plný keců o ničem a doplněný o dvě bitvy.

203

Odpovědět

Nesmíš zapomět že Ůdolí a Dorne má pořád nepoužité armády, nevím proč je vynechali z příběhu, ale obě strany mají mít přes 20k vojáků.

91

Odpovědět

+PeldaPřesně tak, Sansa měla Arryna omotaného kolem prstu, mohli se vzít a Sansa by se stala velkou hráčkou ve hře. Dějovou linku s Dorne jsem nikdy neměl rád, ale najednou ji opustili a nikdo neví co se tam děje. Další slepá ulička je Daario Nahariz, jako Danny tam šest let dobývá města a najednou ani zmínka, už jí to nezajímá ?

51

Odpovědět

Jon nehorlavej neni v jednom dile se spalil )

21

Odpovědět

Btw. kdo to vyhraje...
1. Deny určitě ne, tu zabije Jon, Tyrion, nebo Arya.
2. Jon určitě ne, ten to neche.
3. Teoreticky by to moh bejt Tyrion, ale proti tomu by se všichni zbouřili a ani on to chtít nebude.
4. V tuhle chvíli je nejpravděpodobnější Gendry (právoplatnej dědic po Robertovi), nebo
5. Sansa pokud Tyrion nepřežije (Tyrion má nárok jako poslední Lanistr... ale on to určitě nebude - Sansa je pořád jeho manželka a pokud Tyrion umře, tak by jeho nárok mohla využít pro sebe).

27

Odpovědět

Deny zabije Jona, Arya zabije Deny a Tyrion navrhne zřídit parlamentní republiku.

142

Odpovědět

můj typ: Deny se pokusí popravit Johna nebo Tyriona, Arya ju zabije drak se ji pokusí spálit John pred nu skocí ale přežije to bo bude taky nehořlavý a následně ho prohlásí králem ale dothrakum a černejm se to nebude líbit.
SEN: Pak tam dojede 20 000 armáda z údolí a ti si prostě vezmou trůn pro toho malého fakana který si vezme Sansu :D

62

Odpovědět

Mrkněte občas do historie, nikdy nic nešlo tak jak si to někdo vysnil. Zapomínáte na pár podstatných věcí a hlavně jednu zásadní možnost. Deny nezemře, Jon nezemře. Oba zůstanou králi a válka nikdy neskončí hra o trůny bude pokračovat. Jinak Sansa a Tyrion manželé již nejsou, protože nedošlo k naplnění sňatku, takže do roka byl sňatek anulován. Navíc konec napsal Martin, tak jak skončí seriál skončí i knihy i když cesta k němu bude trochu jiná. Martin si asi žádný dobrý konec nevysnil a nebo možná ano a v tom bude to překvapení. Já se na pondělí těším, protože jsem zvědavý jak to nakonec dopadne. Občas jsem byl u jiných seriálů zklamaný a chtěl jsem jiný konec, tady to možná bude stejné a nebo si řeknu, to se dalo čekat. Jenže ten kdo tady fňuká,že se mu něco nelíbí tak se neměl dívat na celý seriál, protože co si pamatuji nic se nedálo tak jak si to člověk představil.

10

Odpovědět

+Petr L.V realitě ano... Deny by asi vládla a válka by pokračovala. To by byl dobrej konec. Ale, GoT neni realita a poslední 2 série nejsou moc dobře napsaný, takže Deny zemře.

00

Odpovědět

Do této epizody jsem byl ochotný všechny přešlapy ve scénáři přehlédnout, ale co je moc to je moc. Sledování epizody mě akorát tak nasralo-všechen ten filmařský um přišel vniveč.
Celé to působilo strašně dementně, jakoby postavy byly na tripu a nevěděly, co mají dělat (tím nemyslím "proměnu Daenerys, ta byla jasná od sámeho počátku).
Tohle si náš oblíbený seriál nezasloužil :/
Vydolovali co se dalo, ale na další seriály ze světa GoT snad tihle dva nesáhnou.

74

Odpovědět

Četl jsi někdy psychiatrický posudek některého z bestiálních vrahů? Celých 50 let to byl hodnej stejda od rodiny, všem zdravil, všechny pomáhal a najednou mu ruplo v kouli a roštípal manželku sekerou. Nikdy nevíš, co se lidem honí hlavou.

25

Odpovědět

Je to pruhledny ale myslim ze Dany sejme Arya. Tak nazev pisen Ledu a Ohne dostane dalsi rozmer. John je synem Ledu a Ohne a Arya bude smrti Ledu a Ohne:) Kazdopadne jak uz bylo receno a napsano nekolikrat po tom co jim dosli knizky bylo znat ze to pisou lidi z televize a ne spisovatel. Knihy jsem cet a sere me ze to jeste neni dopsany. Ted totiz bude muj pribehovej usudek ovlivneny serialem.

11

Odpovědět

Buď v klidu, Tvůj úsudek ovlivněn nebude. Stařík už žádnou další knížku nenapíše.

42

Odpovědět

Skvěle natočeno, mizerně napsáno.
Neuveritelný rozpor mezi 4 a 5 dílem kdy 12 lodi s balistou zabily a zahnaly draka a celá flotila lodí s balisty a opevnené mesto kde je balista na kazde vezi nedokaze udelat nic nez shořet..
V momentu kdy drači ohen vyhodil do vzduchu 20m sirokou kamenou bránu a pak si v klidu prolitaval padajicimi kamenými kvádry pri niceni keepy jsem malem probrecel. Arya byla krapet nehořlavá a ten konik na konci no jezisi.. ale jak rikam sfilmovane to bylo pekne.

284

Odpovědět

Koník na konci mohl by dost možná Branova práce.

62

Odpovědět

Jo, naprostej souhlas. Je to prostě postavený na hlavu... vždyť oni se po ní ani nesnažili střílet (za celej díl letěly myslim jen 2 "šípy"...).
Pak stejná kravina, jako ve 3. dílu - připravujou se na obranu ZASRANÝHO HRADU a daj armádu ven?!?!?!? PŘED ten hrad, kterej jim má dát výhodu při bránění? Proč? U toho 3. dílu se to dalo vysvětlit tim, že Winterfell je daleko menší (takže by se tam nevešli) + jízda by tam byla k ničemu... ale proč tady?

A kůň na konci je jen třešnička... je dost smutný, že takhle dobrej seriál kazej takovýhle blbosti, který by se dali opravdu jednoduše odstranit.

101

Odpovědět

+BullOverPřesne, proč dávat armádu před hrad když útočníci nemají ani žebřík!

Ješte k tomu, když už nestřilim balistama po drakovi (třeba nesly otočit na druhou stranu nebo nevím proč se ani nehnuli když za něma lítal drak) proč aspon zaboha nestrilim po nepřítelské armádě která je 150m od hradeb.

K te dothracké formaci kdy jsou rozmístěni mezi pěchotou a seveřani a kopitníci jsou promíchaní jak jelita jsem taky nemel slova.

31

Odpovědět

Ja mam takovy pocit, ze tohle jenom vtip, takova ukazka, jak moc se to da domrdat. A za dva tydny vyjde do sveta skutecna osma rada hry o truny.

138

Odpovědět

A když tu bránu drak zničí tak proletí přímo dál, mezi dvěma věžemi s balistami, které jsou natočené přímo na něj a nikdo z nich nevystřelí. Obránci prostě jen tupě umírají a vůbec se nesnaží, nudné a ubohé. Zkoušel jsem si ten díl podruhé pustit ale chvíli po zvonění jsem to znechuceně vypnul. + milion dalších hrůz.
Snad bude konec alespoň trochu koukatelný. O příběh mi nejde, ten je v pohodě, ale to zpracování, scénář, režije je pomalu odpad.

10

Odpovědět

Bylo to epické, tomu se nedá nic vzít. Navíc dost světla na všechno... Nicméně... V jednom díle jim z balist střílí robin hood a v druhém tam mají nasazený samý Storm troopery nebo co?... Stále mi tam zkrátka hapruje základní logika. Že Danny přeskočilo mi také prijde jsko potopení 8 let budování charakteru postavy, ale ok, chtěli lidi šokovat chápu... Inu, poslední 4 série už to zkrátka je jen velice dobré fantasy s velice dobrým sgi. Ale to co hru o trůny tvořilo hrou o truny vymizelo s vyčerpáním knižních předloh. Ne každý je bohužel mistr vypravěč.

267

Odpovědět

jen k té poznámce o 8 let budování charakteru postavy Danny...

Zvláštně působí pláč některých fanoušků nad osudem jejich oblíbené matky draků. Šílenství u Daenerys se postupně budovalo už posledních pět sezón, což pozorným divákům neušlo. Vždyť ona v každé sérii někoho spálila nebo jím nakrmila své draky. Zabíjela bez milosti posly i velvyslance, nechala ukřižovat otrokáře, upálila vedení Dothraků a její rozhodnutí byla vždy emoční. To, že jí až do teď vycházela, byla jen vábnička autorů. A vy jste na ni skočili, protože vás vždycky ukolébal nějaký velkohubý projev o svobodě a rozbíjení okovů.

474

Odpovědět

+Martin471Neříkám že je svatá. Když nebylo po jejím hned tak bylo zle. Ale i přesto všechno vždy měla k tomu zabíjení důvod. Otrokáři takhle ukřižovali před tím otroky aby ukazovali cestu, upálení vůdců dothraků opět bylo o tom, že sama sebe viděla jako lepšího vůdce. I Miri Maz Dur zabila protože ji před tím oklamala, a Dům neumirajicich taktéž, ukradli jí draky, a zavření do prázdného sejfu také mělo vysvětlení... Já neříkám že je svatá, ale všechny její činy byly činy, které jí osobně přišly jako 'rozumné' v tom smyslu, že udělala velké divadlo a doufala že strachem a ukázkou moci ukončí intriky proti ní. Sama řekla, že bude nespravedlnost trestat spravedlností. A pro ni spravedlnost byla vždy jednoznačná. Pokleknout, nebo zemřít. A v tuhle chvíli se jí celé město vzdalo. Ano, dávalo by mi smysl, kdyby vyrazila na rudou baštu a tu srovnala se zemí, ale vypálit celé město... I přesto že už párkrát někoho popravila za pomoci draků mi nepřijde jako vyústění jejího vývoje... Jen jako zneužití k tomu aby bylo finále šokující a zajímavé.

810

Odpovědět

+lenaciaJe potřeba si taky uvědomit, že poslední dobou se jí fakt nedařilo. Umřeli jí jedni z posledních opravdu věrných lidí (Missandei a Jorah), ostatní ji zradili, navíc se objevil někdo se silnějším nárokem na trůn. Z jejího milence se vyklubal její synovec, který s ní už techtle mechtle nechce. A jak sama řekla, už ji tam nikdo nemá rád...

162

Odpovědět

+XardassJá netvrdím, že to bylo nebo nebylo úplně proti jejímu charakteru se zbláznit, ale nemůžu si pomoct, nevěřil jsem tomu přerodu.

Nevím, jestli to byla chyba Emilie Clarke, že to nezvládla zahrát, režiséra, že to tak chtěl zahrát, nebo to byla chyba špatně odvíjené charakterové linky Daenerys, která se zlomila moc rychle a moc divně a herečka už to neměla jak zachránit.

Ať už to bylo cokoli, čpěl mi z toho děsný kýč. A soudě dle různých ocenění Emilie si nemyslím, že to byla chyba herečky, ať už na ni máte svůj názor jakýkoli.

43

Odpovědět

+lenaciaJá spíš nepobral proč rovnou nezničila Rudou baštu.

73

Odpovědět

+lenaciaKaždy psychouš si oduvodní proč to udělal ;)

00

Odpovědět

+Martin471Neprijde mi ani ze by byla tak moc oblibena. S kazdym, s kym jsem se o tom bavil uz par tydnu zpatky, jsme se shodli na tom, ze Dany byla fajn jen do te doby, nez zacala dobyvat. Pak se zacala chovat jak namyslena p*ca a od te doby ji preji, aby dostala poradne po palici... Korunu tomu nasadila ve chvili, kdy chtela zatajit Jonuv puvod. Tak snad si to s ni v dalsim dile ostatni postavy hezky "vyrikaji".

142

Odpovědět

+TiriarChcela zatajit jeho povod pretoze chcela aby boli spolu a stastni. Vedela ze ak sa to info roznesie po okoli, je s nimi koniec. Pozri si to znovu

07

Odpovědět

+***Ale prd. Jen nemohla unést, že bude kralovat někdo místo ní. Naopak ho tím od sebe odehnala. Vládnout mohli spolu, Varys i Tyrion to ze začátku podporovali. Měli by za sebou velkou podporu. A seveřani by taky byli šťastnější za Jona na trůně. Chtěla to zamlčet čistě jen z osobních sobeckých důvodů.

211