Hra o trůny v kostce: Spálená kořistOzzy Man

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 23
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:174
Počet zobrazení:15 617

Hra o Trůny: Válečná kořist je venku a Ozzy Man opět neztrácel čas s malým shrnutím tohoto zatím posledního dílu. Tímto dílem jsme se přehoupli přes půlku sedmé série a už nás čekají jen tři díly. 

Přepis titulků

Lannisteři se vracejí z Vysoké zahrady poté, co šlohli úspory na důchod Olenny Tyrellové. Jaime dá peníze Bronnovi, který si je rychle uloží do koně. Týpek z banky říká: "Už jsem ti říkal, jak moc mám rád peníze?" "Miluju je." "Když splatíš svůj dluh, dám ti víc peněz." Malíček dá Branovi vzácný předmět ze Hry o trůny. Malíček se chce kámošit, ale Bran všem vykládá, že zná jejich tajemství. Vždycky je to vyvede z míry, fakt supr.

Meera říká: "Já odcházím. Zajímá tě to vůbec?" "Vzpomínáš si, jak kvůli tobě zemřel můj bratr? To byla prča, co?" Ne, vůbec ho to nesere. Arya nebyla vpuštěna na Zimohrad. Tahle scéna mi připomíná mě, když se snažím dostat do klubu. Sansa ji najde ve sklepě, obejme ji a řekne: "Bran už je taky doma." Arya říká: "Ty vogo, tak to je bomba, jak se mu vede?" "Jo, má se skvěle, jo...

Fakt jo." Hned řekne Arye, že ji celou dobu sledoval. Ona říká: "Co tím myslíš?" "Mluvím o tvé krvelačné zálibě." "Jo, tak přesně tohle dělá pořád." Arya přemýšlí o návratu do Braavosu. Taky ji poprosí o podpis na vzácný předmět ze Hry o trůny. Dany chce vědět, jak mohl mít Červík sex, když nemá famfulína. Zajímalo by mě, jak dlouho je Jeňa poslouchal. Nicméně vykopal nějaké archeologické nálezy. Ukáže Dany dračí sklo a provede Dany po umělecké galerii.

"Našel jsem důkaz o existenci nemrtvých. Ha!" To má stejnou úroveň jako posudek z Citadely. Ale ona říká: "Já ti nevím." "Mám podezření, že Davos ukradl voskovky Šedému červovi." Jeňa odvětí: "Ale no ták, pomož nám." Varys si prohlíží své střevíce, zatímco Tyrion informuje Dany, že se jejich plány topí v hovnech. Chytne pěknýho rapla.

Arya ukáže Brienne všechny své husté pohyby. Brienne si říká: "Do prčic, kde se tohle všechno naučila?" Podrick si to užívá. Davos se zeptá Missandei, jestli s nima nezajde do knajpy. Jeňa říká: "Ale my do hospody nejdem." Ona mluví o tom, jak je skvělé pracovat pro Daenerys. Theon se objeví na pláží a Jeňa mu řekne: "Nemám tě rád, fakt že ne." Randyll řekne Jaimemu, že všechno zlato už je v Králově přístavišti.

Zeptá se, jestli by bylo možné popohnat ty líné vojáky. "To je trochu retro myšlení, Randy." O dvě minuty později si to z kopce štráduje armáda Dothráků. "Měli jsme Randyho nechat, aby ty slimejše popohnal." "Teď máš na krku draka, Jaime." Dany řve: "Grilovačka!" A ze slimejšů jsou teď jen zasrané škvarky. Kurňa, už nikdy se nebudu táhnout jako slimák.

A koně si říkají: "Serem vám na to, mizíme domů." Dothrákové začnou dělat spešl manévry. Tohle je blbost, ani tomu nemůžete říkat boj. Tohle je debilní nápad, kterej bude mít nulovej účinek. Tohle jsem já, určitě bych byl jedním z nich. Tohle je asi Ed Sheeran. Další spešl manévry. A Jaime udělal hustej manévr. Povedlo se jim zabít jednoho týpka.

A tahle scéna je jako stvořená pro Fail Army. Bronn tam musí nechat své drahocenné zlato. Tohle je další selhání. Bronn se dostane k zasraně velké kuši a říká: "Ukážu ti, co to umí!" Dothrakové začínají být namyšlení a Tyrion má mindrák. Bronn střílí další šíp. A Drogon to schytal do ramene! Dany zapomněla na bezpečnostní pásy! Skoč, Bronne, Drogon se chce pomstít. Myslím, že je v pohodě. Jaime jde po Dany a říká si: "Zabil jsem tvého otce, tebe zvládnu taky."

Drogon řekne: "Ani náhodou, kámo, udělám z tebe škvarek." Přišla velká pomoc od Bronna. Jaimeho zlatá ruka a zbroj ho táhne ke dnu. Říká si: "Vypadalo to jako louže a teď je z toho zasranej oceán." "Pěkně na hovno den." ČAS NA RECENZI Tak pojďte, mistři války. Vy, již jste postavili ty velké zbraně.

Vy, již jste postavili smrtící letouny. Vy, již jste postavili všechny ty bomby. Vy, schovaní za zdmi. Vy, schovaní za stoly. Jen chci, abyste věděli, že vidím skrz vaše masky. Nesnáším války a kvůli tomuto dílu je nesnáším ještě víc. Neumím si vybírat, komu mám fandit. Hlavně když si představím, jaké to je být v jejich kůži.

Tahle bitevní scéna byla fakt úžasná, protože jsem neměl tucha, komu mám fandit. Pojďme si rozebrat dva nejžhavější kandidáty. Na jedné straně tu máme borku s mocí, která se zmocnila trůnu. Naplánovala a taky uskutečnila vraždu manžela. Chtěla, aby se její nemanželský syn stal králem. Na chvíli to s ní šlo z kopce, ale stále se drží i přes ten chaos okolo. Cersei není zrovna k zulíbání, ale líbí se mi její cesta.

A můžeme vidět, kde se to v ní vzalo. Nebyla oblíbená a král Rob ji zesměšňoval. Sice je nechutný, že její děti přišly na svět z incestu, ztratila všechny tři, to by dostalo každého. A co se týká náboženství a politiky, kdy se navzájem moc proplétají, nemůžu říct, že bych s ní nesouhlasil, že diktovat politiku fakt není pro bohy. Na druhé straně máme borku, která pochází z rodu dobyvatelů. Vždycky měli draky, tak bych řekl: "Neodporuj a poklekni.

My máme moc." Chápeme, proč musel být Šílený král zabit a proč Targaryeni přestali být u moci. Jaime nám jasně řekl, jak to bylo příšerné. Kdyby ti tvůj milovaný Renly řekl, abys zabila vlastního otce, a musela stát vedle, když zaživa upálil tisíce mužů, žen i dětí, zvládla bys to? Ale Dany má svou lepší stranu. Byla nenáviděná a zesměšňoval ji její bratr. Bojovala za otroky, když to nikdo jiný nedělal.

Její příběh se mi taky líbí. Myslím, že v jádru věci tu máme rodinu, která se chopila moci, versus rodinu, která si nárokuje právo na trůn. Takže fakt nevím, jestli bych vůbec jednu z nich volil, kdybych žil v Západozemí. Vlastně to je docela průser, lidé ani nemůžou volit. To mě štve, sakra. Byl to skvělý díl. Minule jsem říkal, že jsem byl mega zvědavej, jak se Lannisteři zachovají poté, co se Olenna přiznala k vraždě Joffreyho.

I když mu Jaime a Cersei neřekli, že vědí, že to neudělal, stejně má dilema s bojem proti vlastní rodině. Samozřejmě že se z toho Jaime dostane a snad to řekne Cersei. A zkuste si představit, kdyby u něj vyvolali lítost nebo odpuštění za to, jak se k němu chovali. To se asi nestane. Ale stejně to pro něj bude už jen těžší. Peter Dinklage tady nedostal moc prostoru. Ale panečku, záběry s ním jsou hodně emotivní.

A kromě posledních deseti minut bych rád zmínil i mé další oblíbené scény. Ta, kde se Arya a Sansa opět potkají. Jsem rád, že se s ní Arya sblížila. Ten šermířský souboj s Brienne. Sdílení názorů mezi Dany a Jeňou bylo peckovní. A byl to skvělý díl pro Bronna. Bylo pěkné, že dostal tolik prostoru, celkem to posílilo jeho postavu. Tento díl se jmenuje Válečná kořist a ten název si prostě sám chčije na hlavu. Byla tam vůbec nějaká válečná kořist?

Můžete kořist získat. A pak ji lusknutím prstu ztratíte. Když jste na straně, která má tu kořist, znamená to, že druhá strana ji ztratila. Pro mladého Dickona to byla celkem facka. Je tu hodně scén, kdy se postavy znovu shledávají. Dosáhli určitého vítězství, které je přivedlo zpátky. Ale nejsou tak šťastní. Jsou tu nějací vítězové?

Je tu nějaká kořist? Nebo je Západozemí odsouzeno k zániku, bude se točit v kruzích, nepoučí se z historie, bude mít to samé zlo u moci a pořád dokola? Tak jen zastav a sleduj, jak počet mrtvých stoupá. A vy se skrýváte ve svých panstvích, zatímco krev mladých lidí uniká z jejich těl a vsakuje se do bláta.

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

kde jsou dalsi dily?

00

Odpovědět

Bitva začala: "Wooooooow! Hustý! Cool! Konečně vidíme, co drak dokáže! Nandej jim!"
Bitva končí: "Oh my god, taková spoušť. To je strašný. Samá smrt všude. Katastrofa... RIP random vojáci"

152

Odpovědět

95 % :D :D :D

16

Odpovědět

"vypadalo to jako louže, a teď je z toho zasranej oceán" úplně to samý mě napadlo při sledování mě :D

480

Odpovědět

To tě napadlo když si sledoval sám sebe ? :D

131

Odpovědět

+Cerny strazce vesmiruTady veřejně přiznat, že se pomočuje, to chce kuráž. :D

130

Odpovědět

+Cerny strazce vesmirune, jenom píšu jako debil

20

Odpovědět

Hele, nemohli byste tam dávat nějakej obrázek a název kterej nebude narážet na to, co se v tom díle stane? Ještě jsem neviděl ani první díl a teď díky vám vím, že ve čtvrtém budou draci a velká bitva .... DÍKY MOC

527

Odpovědět

tak to by ses musel uplně odstřihnout od netu, už v traileru na celou sezonu je tahle bitva... ok, tak ted víš, že je ve čvrtym díle. No a?

262

Odpovědět

+TomášKdo nechce spoilery trailery vetsinou nesleduje.

90

Odpovědět

Tak když nechci spoilery, nedívám se na něco s názvem "Hra o trůny v kostce" proboha :D

92

Odpovědět

+Martin29A nenapadlo tě, že to je vidět na hlavní stránce mezi ostatními videi? To by nemohl sledovat žádná videa a osobně bych taky uvítal, kdyby vyšlo VČ těmhle lidem vstříc a nedávalo tam náhled něčeho z děje. I když já osobně sleduju GoT v premierovém čase. Ale vemte si to tak, že já bych vám už v neděli v noci vykecal, co bude v dílu, nakterý kouknete třeba až v uterý? :)

23

Odpovědět

A presne som si hovoril, či tam nieje tá Edova sebranka .. :D

120

Odpovědět

5:34 Místo "přemožitelů" by se spíš hodilo "dobyvatelů" :-)

50

Odpovědět

Opraveno.

11

Odpovědět

Ozzyman je výbornej... ale sere mě v titulkách to Deany... je to jen Dany zkráceně... úplně všude...

407

Odpovědět

Šiš, já jsem to tak začal psát u prvního dílu, tak jsem chtěl jen zachovat tradici :D Ale pokud to vadí více lidem, tak to od příště změním. Hlasujte na PierRe Vespereho komentáři a uvidíme.

31

Odpovědět

+Roman1211Když Daeny, tak to už můžeš rovnou psát i Chajme, ne? :D

14

Odpovědět

+KolikokoliAle prd... ona se jmenuje Daenerys a já jen vytvořil zkráceninu Daeny, Chajme je naprosto jiná věc. Mimochodem hlas lidu byl vyslyšen a už jsem to změnil.

60

Odpovědět

+Roman1211Jasné. Ono jen že i v knize samotné to Velký Autor zkracuje na Dany :). To s Chajmem by joke™

12

Odpovědět

Ty vole z tohohle fakt seru :D

41

Odpovědět

Z počátku jsem na recenzní část vůbec nekoukal, ale on z vtipného záčátku a fanboyovské recenze dokáže obsáhnout i celkem (beze srandy) hluboký myšlenky, které stojej za zvážení. Na to, že si z toho vlastně na první pohled dělá srandu a zesměšňujete to, sakra dobře vystihne smysl scén, který je platný i v reálnem životě. Dobrá práce.

When you are on the side that gets the spoils. It means that other side has lost out.

202

Odpovědět

to má byť ako vtipné?

538

Odpovědět

Podkresová písnička z druhé půle: https://www.youtube.com/watch?v=aHMlAYeFeYw

Myslím že paní v Králově přístavišti si právě říká jak se něco peče a netuší že jsou to její vojáci.

160

Odpovědět

Možná, že mě časem jeho komentování omrzí, ale minimálně to konce sedmý série mě to určitě bavit nepřestane :D je to fakt libový a docela se i směju :D plus občas v těch jeho pindech je kus rpavdy, kterýho si člověk doteď nevšiml :D "I thought it was a puddle it turned into a fucking ocean" :D:D

350

Odpovědět

That's propably Ed Sheeran ... :)

500

Odpovědět

Z tohohle dílu jsem měl největší husinu z nadšení za celou dobu. Targaryenům ( či jejích pomíchané mnohorasové obdobě ) fandím od začátku a teď Daaenerys hezky ukázala, že Lanisteři mají mít z čeho strach. To ještě bude klepec. Ta krátkovlasá svině brzo lehne.

286

Odpovědět

Je docela dost možné, že se nám Danuška potatí :P Aspoň by to nebyla tak nudná postava.

90

Odpovědět

+TuvokMě by se líbilo, kdyby jí hráblo a nechala by upálit Tyriona pro zradu. To by se diváci asi posrali :-D

100
Další