Hra o trůny v kostce: Mrtvých mocOzzy Man

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 23
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:114
Počet zobrazení:12 364

Z osmé série nám zbývá už jen polovina a tuto důležitou epizodu si nenechal ujít ani Ozzy Man se svou recenzí.

Poznámky:
Kuřecí parmigiana je oblíbené australské jídlo.
Ash vs Evil Dead je americký seriál, v jehož hlavní roli je muž, který má místo ruky motorovou pilu.

Přepis titulků

Hra je pozastavena, Sambo nemá žádné zbraně v inventáři, bude muset mlátit pěstma, tak ne, už má vybavení z dračího skla. Úkolem je zničit armádu nemrtvých, všichni jen postávaj a škrábou se na řiti. Duch se tváří, jako by tu byl celou dobu. Melisandra se vrátila z dovolené. Přichází k dothrakům a říká: "Nechť ti nešťastní bastardi, kteří půjdou první, mají ohnivé meče, bum šakalaka."

Kurva jo, teď si nemůžou na nic stěžovat. Jorah pojede se svým obyč mečem. Dušervoucí pohled. Arya říká: "Já myslela, že je to Branova parketa, není čumění Branova parketa?" Dothrakové vyjíždí a končí naprosto rozmrdáni. Jorah jede do zimohradské hospody, potřebuje co nejdřív kuřecí parmigianu.

Dany jde nastartovat draky. Červík usoudil, že je čas si nasadit helmu. Armáda nemrtvých se řítí jako přílivová vlna. Těžko říct, co se tam děje, tady je mrtvola, další mrtvola, všude je to samá mrtvola. Všude krev, všichni kolem trousí krev. Někdo dokonce ztratil hlavu.

Brienne řve: "Já už jsem taky v maléru." Najednou tu máme grilovačku. Dany používá pořádný plamen, místo aby smažila na mírném ohni. Do toho, Tormunde. Prostě ze začátku nechte práci na dracích. Proč taky ne? Proč ne? Noční král má přístroj na změnu počasí. Jako ve filmu Zataženo, občas trakaře. Jeňa s Dany jsou až po uši ve sněhu.

Sam a Edd si dávají oddych, špatný čas pro oddych. Sansa vchází do krypt, jinak známých jako Smrtící past. Tyrion je opět u zdroje. Taky nesnášíte, když se ztratíte uprostřed vaší největší bitvy? Koukej na cestu, kriste pane. Tohle jsou dva hlavní uchazeči o Železný trůn. Asi ho radši přenechme Cersei. Chudáci Neposkvrnění, měli takové na hovno životy.

Červík křičí: "Zapínám svou past, tak sledujte." Dobrá práce, Červíku. Melisandra chce jeho práci ještě vylepšit. Zpívá: "Jsem TNT, jsem dynamit, jsem TNT, nebudu bojovat, jsem TNT, jsem plná síly, jsem TNT, sleduj jak exploduju." Tyrion se jde stát užitečným, jo, ne, jo, ne, ne.

Po třiceti minutách se Bran přepl do úsporného režimu. Měl by vydlabat pár očí, co to dělá? Jen se dívá, chtěl jen VIP sedadlo v první řadě. Mrtví se na sebe začínají kupit a začínají se dostávat do hradu. Sam říká: "Jorahu, poď sem a použij ten zasranej meč, co jsem ti dal, díkec, díky moc." A seš bez hlavy, Arya je pěkně odpočatá po prvním pichu. Dosahuje vyšších počtů zabití než Legolas a Gimli dohromady.

Útok na zombie obra. #BezVýčitek "Bodla jsi mě přímo do oka, jdi do hajzlu." A máme tu Nočního krále v oblacích. Ale ne, zmizel, na chvilku se objevil a pak zdrhl. Arya je na útěku, Ohař a Beric ji dostávají z prekérky. Beric pomohl asi nejvíc. Melisandra vypouští do světa vágní spoilery. A dračí souboje jsou zpět.

Noční král si zapomněl zapnout pás, Dany křičí: "Grilovačka." Ale ten zpíčenej čulimrd se nedá rozpustit. Teď bude bitka s Nočním králem na zemi. Tak ne, právě povolal svou ochranku. "Jorahu, Jorahu, vrať se sem s mým mečem." Ve Smrtící pasti trochu houstne atmoška. Vypadá to, že Theon bude ten, který zabije Nočního krále. Do toho, Theone. Dokážeš to.

Ale jasně že ne. Sir Jen Kámoš obdržel dotek ruky. Bran a Noční král mají souboj dušervoucích pohledů. A Arya/Nikdo přiletí odnikud a právě zajistila vítězství Zimohradu. Na konci se Melisandra unaví, zahodí své oblečení a dá si šlofíka ve sněhu. ČAS NA RECENZI Dávejte pozor na Krále nočních můr, dávejte pozor na Krále nočních můr, dávejte pozor na Krále nočních můr, dávejte pozor.

Dobrá práce, Aryo Stark, jsem rád, že tohle zabití je její. Nemám s tím žádný problém, je to profesionální tichošlápek. Její postava byla v této epizodě využita naplno. Musím být upřímný s mými pocity čulibrka, ale nezdá se mi, že by ostatní postavy byly využity naplno.

Theon byl skvělej, jeho lučištnické schopnosti a ochrana Brana, parádní záležitost. Beric skvěle odvedl svou práci. Říkal jsem mu Sir Jen Kámoš nebo Jorah, průzkumník, ale měl jsem ho rád. Na Iaina Glena byla za ty roky skvělá podívaná. A to jsem si říkal, že byl Jorah cool v téhle epizodě. Jo, použil jsem slovo cool v recenzi.

Ale naše nejdůležitější postavy byly skoro k ničemu. Dany byla v poho. A já to chápu, byli převálcováni, přehlceni a měli depku a bylo tam napětí, strach, horor... To všechno v 80 minutách, ale rád bych viděl postavy přehlcené a zároveň aby využily svůj potenciál. Aby využily ty zkušenosti, které získaly během těch roků. Sansa aspoň mohla něco říct, využít svých vůdčích schopností, aby zachovala pořádek v kryptách nebo něco. A proč Branouš / Tříoká vrána nemohl sejmout pár nemrtvých vranami, nebo nepřevzít kontrolu nad drakem, když Jeňa skončil na zemi, je to záhada.

I Wikipedie víc bojovala o své přežití než Tříoká vrána. Myslím, že kdyby Sansa, Bran, Arya a Jeňa spolu víc spolupracovali jako tým, který brání svůj domov, tak by to bylo daleko lepší. I kdyby Jeňa bojoval s Nočním králem a věděl by, že se Arya přikrade ve správnou chvíli. Mohlo to tak být. Vždycky ji podporoval, když se učila bojovat, mohlo to být pěkné zhodnocení, kdyby si zabojovali spolu.

Možná uvidíme jejich společný souboj v nadcházejících epizodách, možná jo. Už jsem říkal, že vás ten seriál donutí vzít slova zpět, poté co ho zkritizujete. Fakt bych si přál, aby Gendry vyrobil pro Jaimeho pořádnej pařát z dračího skla, aby nahradil ten zbytečný kus zlatého hovna, které mu s výsměchem dala Cersei. Ono by i stačilo, kdyby Tyrion zabil pár nemrtvých v kryptě. Sambo mohl vytasit svou kuši jako ve 4. sérii v epizodě Strážci na Zdi. Melisandra byla fakt krutá, krutá jak Jan Mydlář.

Vlastně by jí hlavní postavy měly děkovat, že se ukázala. No ale dneska je každá pička pod sluncem scenáristou. Dlouhá noc, tak se jmenuje epizoda a líbí se mi téma, které jí proniká. Je o smrti, je to dlouhá noc, když bojujete proti nemrtvým, ale nekonečná noc, dlouhá noc taky může znamenat, že už se možná neprobudíte. V této epizodě se jim opravdu povedlo, že teď máme děsný strach ze smrti. Postavy jsou totálně připosrané, všichni si kákli do kalhot.

Jen na ně mrkejte, všichni posraní až za ušima. Noční král měl jednoduchý motiv, zničit lidstvo, a byl to skvělý padouch. Stejně ze mě dostali emoce, i když vím, že je ze mě chtěli dostat. Bylo tam napětí, strach, úzkost, dokonce jsem párkrát zařval na televizi. Řekl jsem si "Paráda!" když Arya zabila Nočního krále dýkou, kterou jí dal Bran v minulé sérii. Dýkou, která měla zabít Brana v první sérii, takže to bylo super. Byla tu spousta důležitých momentů, které z toho udělaly skvělou epizodu.

Konečně přestanu říkat: Co kdyby, mohl by, měl by, co kdyby... Vím, že taky musím trochu poupravit svá očekávání. Jaimeho pařát z dračího skla je asi trochu kýčovitý, spíš by to připomínalo seriál Ash vs Evil Dead. Už o tom nebudu mluvit, ale kdyby někdo mohl pomoct Ohařovi, aby překonal své panické záchvaty, než bude bojovat se svým bratrem, to by bylo supr, ale o tom už taky nebudu mluvit.

Ale co kdyby živí udělali v celé oblasti kolem hradu neprůchodnou zónu, ohnivé díry, různé pasti, Duch a jiní vlci by lovili mrtvé, kteří by se přiblížili k hradu. Donutili by Nočního krále bojovat za jejich podmínek, za úsvitu, pak by celá epizoda byla jasnější a my bychom třeba viděli, co se tam děje. Namísto špatné streamovací kvality v 480p kvůli... No dobře, už jsem skončil. Král je mrtev.

Překlad: Roman1211 www.videacesky.cz

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Snad jediný díl GoT, kdy jsem si říkal, že to snad ani nedokoukám. V porovnání s celou serií, jsem nemohl uvěřit, kdo tohle psal...
Poslat všechny na smrt do tmy.
Nestřílet šípy, když tam stojí za ohňovou liní nemrtví a začít střílet až projdou skrz.
Draky nepoužít po celé tři dny (za dne) co cestovali nemrtví k Zimohradu.
Celý příkop s ohněm zapalovat v nejhorším místě, přičemž ze všech ostatních stran nebyli nrmtví a zapálil by to i Brann se sirkama.
Tichý Zimohrad při "klaustrofobické" scéně s Aryou, zatímco venku zuří válečná vřava. Zimohrad je totiž zvukově odizolovaný asi...

A to jsou jen některé věci. O Rambo stylu, kdy přežijí jen hrdinové (a skoro všichni), zatímco tisíce lidí v obraně padne?

00

Odpovědět

Jo vidíte, a na katapulty v první linii bych zapomněl. :D

00

Odpovědět

Mohl by mi někdo vysvětlit, kde se tam ta Arya vzala?

21

Odpovědět

Jak jednomu night walkerovi vánek pohne vlasy, to se plíží Arya.
Používá schopnosti faceless men.

22

Odpovědět

Bylo to podle očekávání? Ne ale bylo to překvapivé. Takže tohle splnili. Bylo to brutální, děsivé a beznadějné? Bylo takže taky splněno. Draci, krev, smrt, zmar, strach, destrukce, souboje,... Splněno! Tmavé? To tak v noci bývá. Ta první DLOUHÁ NOC trvala roky. Hloupá strategie? Kdo z nich krom prcka projevil jako dobrý stratég? Taky jsem měl v hlavě jiné představy. Takže v čem je problém? V očekávání lidí, čím víc tím větší zklamání. Uplakánci si za to můžou sami. Howgh!

105

Odpovědět

Krom prcka? Ten určitě ne. Tyriona měli. Přitom to vypadalo, jak kdyby to plánoval Jeník.

00

Odpovědět

(Jdu si pro mínusy)

Všichni breptají jak George to udělá úplně jinak a líp, a že scenáristi jsou debilové, ale pokud se nepletu, tak slavný Džordž měl mít celou ságu ajs and fajr dle původního plánu už dávno dopsanou. Potom by D&D dělali jen menší změny a (větší) škrty, jako tomu bylo v prvních sériích seriálu. A to bylo něco, co jim docela šlo. Na začátku, před těmi lety, asi těžko počítali s tím, že se nebudou moci opřít o předlohu a budou to domýšlet jen na základě pár konzultací a (zřejmě) vlastní fantazie. Kdyby se Džordž neflákal, byli by dnes spokojenější jak čtenáří, tak diváci.

156

Odpovědět

Velká díla se nedělají na termíny. A nevim kde bereš právo říkat, jak a kdy to má dopsat. Kdyby chtěl, nemusí dopsat vůbec nic!

12

Odpovědět

+MikeTy jsi vtipný človíček. Občas ti cvakne a za každou cenu musíš s něčím nesouhlasit. Pozoruji to už roky. Tak mi prosím řekni, jakým způsobem tvá hlavička vydedukovala, že něco takového říkám? Pouze jsem konstatoval fakt, kterým je GRRM známý - a sice že poslední dekádu se mu to psaní hodně protahuje. Vždycky v rozhovoru řekne, že snad příští rok, a pak zase nic. Tak se věci mají, tečka.

Že je to jeho věc a nikdo mu do toho nemá co kecat, to nikde nezpochybňuji, tak se hoď do klidu a příště lépe čti.

00

Odpovědět

Podle mého:
Podle mě to dopsal (možná i během vysílání šesté epizody). Protože se seriál odchýlil od jeho vize, čeká až skončí a pak (po půl roce) vyjde ven se svojí knihou.

20

Odpovědět

Já hodnotím epizodu vesměs pozitivně. Jsem si ale vědom toho, že někde by se dalo udělat leccos lépe. Některé taktické lapsy jsou na zamyšlení, nicméně si nemyslím, že bylo hlavním cílem předvést Westeros: Total War. Útok dothracké kavalérie mi do určité míry připomíná scénu o počátcích KKK v Djangovi (chyběly jen pytle :D ). Spíše chtěli tvůrci dokázat, že dosud nepřemožená jednotka byla ještě s vylepšenými zbraněmi rozsekána během okamžiku. Což mělo asi vyvolat pocit paniky a beznaděje. Což tedy - OK - beru. Katapulty uprostřed jezdectva a pěchoty... ano, to je také laps. On je však i problém v tom, že snad žádný hrad v Západozemí nemá příkop (když nepočítáme ten umělý z poslední epizody). Obecně hrady ve fantasy, ač vypadají v současných filmech poměrně realisticky, mají ještě do autenticity co dohánět (mrkněte na Shadiversity). Ale to trochu odbíhám. Jinak pak ty fighty 1 vs 1000, čili plot armor.... To mě vede spíš k tomu, že se přeci jen Hra o trůny trochu přeceňuje. Rozumím tomu, že tento seriál a knihy narušily určitá klišé. Však první epizody působily víc jako House of Cards než LOTR. Ale pořád je GoT fantasy, u kterého se některé věci, které jsou typické pro žánr, musí "tak nějak" dodržet. Zkrátka ty epické bitvy nebudou až tak realistické. Prostě to bude rubačka... Totéž musím říct i o umírání postav. Je pravda, že v minulosti mnohdy řada postav umřela nečekaně. Nicméně některé postavy si prostě tvůrci nemohou dovolit jen tak zabít, jelikož by to silně kolidovalo s nastaveným vyprávěním. Třeba v této bitvě mohl těžko zemřít Jon nebo Daenerys, když byla teprve v minulé epizodě načrtnuta nová zápletka. Bylo by velice obtížné jednu z těchto postav zabít. Proto se nyní "mohou" likvidovat více méně jen vedlejší postavy. Jinak nezapomínejme, že nás čekají ještě tři epizody a během nich se může stát leccos. Samotné zakončení může být všelijaké. Na závěr musím říct, že nemám nic proti tomu, jak byla ukončena působnost NK. Některé otázky sice ještě nejsou zodpovězeny, ale pořád na to máme ty tři díly.

112

Odpovědět

Problém je, že scénáristi mají tvořit příběh jako celek - a to se neděje. Kdyby se spor mezi Deny a Jonem řešil v první episodě a vyřešil v druhé, tak by v bitvě mohl klidně někdo z nich umřít.

To vidím jako hlavní problém - příběh se nevypráví v celku, všichni se teleportují, každý se objevuje, kde se mu hodí, nic nespěje k většímu vyvrcholení (jak tomu bylo v prvních cca 4 sériích, kde byly vždycky náznaky, že se něco podělá). Efektní to je po krátký čas, ale celek se ti úplně rozpadne. Teď může seriál opravdu skončit jakkoli, ale právě kvůli tomu, že se může stát cokoli, již nebude výsledek překvapující.

34

Odpovědět

Víte, jaký je rozdíl mezi první a poslední sérií?
V první: "Proč zabili hlavní postavu?"
V poslední: "Proč nezabíjejí hlavní postavy?"
:D

380

Odpovědět

Ale stále si to drží tu svou nepředvídatelnost.
Lidi jsou naštvaní, že Arya zabila Night Kinga, protože ho prý "měl celou tu dobu zabít Jon".
Ale kdyby Night Kinga zabil Jon, lidi by byli naštvaní, že je seriál moc předvídatelný.
Lidem se prostě nikdy nezavděčíš :D

103

Odpovědět

Velké zklamání. Nebudu si nasazovat růžové brýle jen proto, že mi seriál přirostl k srdci. Od páté série dále se více a více projevuje šablonovitost postav a zjednodušení děje. Taktickými lapsy počínaje, střihem scén pokračuje (prosím, vysvětlete mi někdo ty přechody mezi chaotickým vražděním a naprostým tichem v Assassin's Creedovském momentě s Aryou) a konče samosebou tím, že ačkoli pochcípají všichni hrdinové, naši Avengers - pardon - klíčoví hrdinové celé ságy přežívají. Totální dehonestace naturalismu dřívějších sérií. Škoda. Ale hlavně že trháme rekordy a vyděláváme.

Doufám, že Martin s tímhle seriálovým škvárem zamete a dovede knihy do důstojněji pojatého konce.

1511

Odpovědět

Počkat, to nebyl End Game?

40

Odpovědět

Ten přechod fakt divnej. Tak ona je tam rube po tuctech na hradbach jak nesmrtelnej ninja pak zabehne do knihovny a tam se vystrasena nahani s dvouma mrtvolama??

104

Odpovědět

Přechod vysvětlili na konci dílu scénaristé, kde dělají souhrn děje a proč to takhle napsali.
Prý to měl být přechod od agorafobii ke klaustrofobickému hradu. Nicméně nelogičnost, kdy zombíci všude, všude randál a řinčení mečů a vevnitř dva tři vymletí zombíci a ticho jak v chatě v horách. No nelogika by se dala krájet.

00

Odpovědět

Ty Dothrakové jeli někam na nákup? ... Celkově se mi díl líbil. Že Arya takto mazácky zabila NK se mi vlastně líbilo taky. Špatná viditelnost byla, ale hodilo se štábu do krámu, že jde o nočního krále a ten bude pravděpodobně bojovat v noci + ta bouřka, takže ok, ale dalo se i lépe. Co mi vyloženě chybělo byl boj Jona s NK. Třeba v ten moment kdy ho doběhl - než by NK zvedl padlé bojovníky, mohli si dát pár výměn mečem, než by se mezi ně vložili. Stejně tak bílý chodci - ani si nevrzli - ale, pochopit se to dá. Je to armáda na kvantitu. Posílám pěšáky, až padnou, zvednu je a pošlu znova - proč si nechat ničit ty nejlepší z nich. No, těším se na pokračování... (Bitvu bastardů to u mě nepřekonalo)

53

Odpovědět

Vím, že se řeší, že ta taktika byla špatná (což opravdu byla), ale možná by se měl řešit důvod, proč to tak vlastně bylo. Napadají mě možnosti:
* Autoři scénáře chtěli ukázat, že sice Jon nebo Daenerys jsou vůdčí postavy, které dokáží, aby je lidi následovali, ale už nemají to "bitevní myšlení" a chybí jim zkušený vojevůdce. U Jona to např. potvrzuje i předchozí Bitvu bastardů a možná tím můžou chtít ukázat, že to se Cersei budou mít ještě hrozně těžké. Ač to tak může být, tak mi přijde divné, že prostě u toho bitevního plánu tam skutečně nebyl nikdo, kdo by jim řekl, že by to všechno šlo udělat mnohem lépe.
* Jon a Daenerys měli v plánu, aby NK si myslel, že má vítězství v kapse a byl si jist vítězstvím a nebál se jít za tím Branem a díky tomu ho pak nějakým způsobem mohli zabít. Toto mi přijde, že má hodně děr (Jon by asi nechtěl obětovat tolik lidí; nemuseli vědět, že NK tam pak půjde atd.)
* Autoři scénáře prostě potřebovali vyzabíjet co nejvíce lidí a tohle jim přišlo jako dobrý nápad. Během chvíli ukázat lidem u tv, že tohle není žádná vyrovnaná bitva, že je po všem, že "living" nemají šanci apod. Jako proč ne. Celkem jsem z toho takové pocity u tv měl, ale přijde mi, že toho mohli dosáhnout i s nějakou "chytřejší" taktikou.

Nebo napadá někoho ještě nějaký důvod proč to tak bylo? Níže tu někdo házel článek o tom, co všechno udělali v té bitvě špatně a taky mě přijde, že i "normální" člověk (bez vojenského vzdělání) by to vymyslel lépe a lépe by se připravil (Jon už s nimi párkrát bojoval, tak přece věděl, že to není normální armáda).

113

Odpovědět

No nebylo by rozumejší vyzabíjet nemrtvé pomocí dobré obrany a pak jít na nočního krále? :D

11

Odpovědět

Taky mě to napadlo, hned co celá jízda Dothraků umřela jsem si říkal, co to je za blbost obětovat jízdu hned jako první věc.
Můj názor je, že se chtěli co nejdříve zbavit koní a jezdců. Dát je do bitvy je asi těžký. A za druhý, jak jsem si to nakonec omluvil je, že bojovali tak jak Dothrakové byli vždy zvyklí, takhle bojovali po staletí, tak proč to měnit.
Ale i tak to byl nejhorší strategický tah, co jsem kdy viděl a slyšel. Z tvých nápadů mi přijde rozumný jen ten poslední. Určitě v tom nevidím nerozvážnou strategii Johna a Danny, ale spíš záměr filmařů vejít se do rozpočtu, vejít se do stopáže. Takhle se během 2 minut zbavili dost velkých problémů a komplikací.
Pokud chceme vidět umírat koně, tak musíme hrát Fortnite :D

30

Odpovědět

+KokinoOmlouvat to levnějším scenařem ale fakt nejde. Dřív to řešili tím, že velké bitvy (jak řekl Coster-Waldau) dávali mimo scénář, jako třeba bitva Roba a iukázali jen bitvu s menším počtem (tu nahranou).
Prostě am udělali hodně kiksů a i když to americkej pruměrnej divák bude žríát kvůli efektům (které tam kvůli tmě stejně vidět nebyly), tak celý smysl celé serie to podkopává, protože realističnost se vytratila. Ale to už se stalo pomalu v serii minulé.

00

Odpovědět

Stále tady většina z těch co hodnotí bitvu zapomíná, že převážné kroky byly učiněny aby vylákali Nočního krále, zabili ho a tím tu bitvu ukončily. Další věc Tirion v kopce několikrát řekl, že by byl raději nahoře protože se určitě děje něco špatně a chtěl zhodnotit situaci. Pravděpodobně by postup v obraně hradu přehodnotil. Jinak je pravda že útok Dotraků byl z taktického hlediska blbost už od začátku a spíše si je měli nechat v záloze a zaútočit zboku. Jenže pak by to celé připomínalo bitvu z Návratu krále. To zřejmě nechtěli a mrtvý zaútočili ze všech směrů. Padla zde také otázka, že nevěděli jak se vede středověká bitva. Kdy v historii vedly armády rytířů bitvu proti mrtvým? Jakých pouček se tedy mohli držet? Oni prostě vsadili na tu možnost, že Nočního krále zničí ohněm draka. Nevyšlo to a v tomto bodě si uvědomili, že jsou v p****i. Nic proti, díl jsem vyděl dvakrát a i na podruhé se mi líbil, kromě jízdy Dotraků jsem k ní neměl výraznější výhrady.

1310

Odpovědět

Kdy v historii slabší armáda vypochodovala z hradu a zaútočila na mnohem silnější. Nechala elitni jednotky umřít jako první a pak bránila pevnost s tím zbytkem co utekl? Teda vlastně jo stalo se to na Gotlandu ale tam jim taky Dánové (útočníci) nakopali p***l a město dobili.

111

Odpovědět

+PeldaSlabší armáda? Rozhodne to slabší armáda nebyla, jen nemrtvých bylo proste více. Jon a Daenarys sazeli na quality over quantity a mysleli si, ze dothraci na koních dokážou tyto nemrtve zneškodnit, co ale nečekali, ze budou až takhle silni, podle mě to proste podcenili a rozhodne tam chyběl tyrion a doufam ze v příštích dílech už poradně vstoupí do deje.

55

Odpovědět

+PepíčekCca 30k dothraku severanu a tech kopitniku a 2 drakci proti cca 100k nemrtvych drakem obrem s centralnim vedením a typkem co dokaze ozivit mrtve. To se me nezda jako vyrovnane stavy.

30

Odpovědět

+PepíčekNe, ta bitva se vážně nedá obhájit. Jakože opravdu nedá.

To neměli zvědy, co by jim řekli, co se blíží? (a to Bran ve formě vran by mohl být nejlepší zvěd ever)
Neměli někoho, kdo by velel vojsku? Když už si Dany a Jon lítají, proč armádě nevelel jiný zkušený taktik - např. Tirion, který celkem slušně bránil Královo přístaviště.
Proč ksakru stavěli trebutchety s kadencí 1 střela na X hodin na obranu hradu? A když už je teda měli, proč je nedali za hlavní vojsko?
Proč narvali armádu před hrad, když uvnitř bylo poloprázdno? Proč vykopali jámu za (!) armádou?
Proč nestříleli z hradeb? Proč nevrhali kameny, nezalívali je smůlou atp?

A odpověď? Protože by dalo práci vymyslet odpovědi a kvalitně to natočit. Protože to je poslední řada a mohou si to dovolit. To nic nemění na tom, že dobrý scénář je dneska hrozně výjimečná záležitost.

61

Odpovědět

Většinou tyhle komentovaný videa nemám moc rád, ale TNT song je super :-)

141

Odpovědět

Mám na sobe užasnou poloplátovou zbroj s mnoha dalšími vrstvami a podšívkami. Rozpadající mrtvola ji probodne zrezlým nožem.

150

Odpovědět

Za to, že nepoužívali přilby, obsidián na mrtvoly místo na Bílý, dračí oheň v dávkách místo stálým proudem, si zasloužili všichni sežrání v týhle World War Z.

50

Odpovědět

To by ten drak asi neudýchal.

31

Odpovědět

Škoda, že při psaní scénáře nespolupracovali s nějakým odborníkem na středověké obléhání, mohlo to být mnohem lepší. "Mohlo to být lepší" si asi říkáme všichni :D
Na druhou stranu dokázali natočit hodinovou bitvu, aniž by to začalo nudit-skvěle kombinované žánry scén.
Za mě byl nejlepší ten moment, když Neposkvrnění do posledního muže kryli ústup. Hudba na konci neměla chybu.

292

Odpovědět

...s nějakým odborníkem nebo s někým, kdo hrál aspoň jednou Age of Empires nebo Total War...

171

Odpovědět

Nebyla hudba na konci obšlehnutá z toho dílu, kde Cersei vyhodila do vzduchu vrchního Vrabčáka a spol.? Mě to tak přišlo.

12

Odpovědět

Ne, že by mne to nudilo, bylo to mnohem horší... myslel jsem si, že to i jako milovník GoT vypnu. Několikrát... Radši sem se šel po každém kiksu vynadávat a pak si pustil další kousek. ;)
To radši 10 minut takovéhle bitvy než 60.

00

Odpovědět

Recenze možná lepší než díl :D

57

Další