Hra o trůny v kostce: Dárkový koš pro královnuOzzy Man

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 23
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:125
Počet zobrazení:11 206

S třetí epizodou sedmé série Hry o trůny se pomalu blížíme do poloviny této série. Ozzy Man si pro nás jako vždy připravil komentář i k tomuto dílu.

Přepis titulků

Zprvu můžeme vidět poklidně bijící vlny. Jeňa říká: "Kde máte ty zasrané draky?" Tyrion si pomyslí: "Tady je ten drzej bastard, kterého mám tak rád." "Zasranej sígr." "Jak se máš, kamo, všecko v poho?" Dothrakové poskytnou parkování s obsluhou. Davos dumá, jestli je potřeba dávat dýško. Potom si jde pokecat s Missandei a ta na něj udělá obličej ve stylu: "Já mám ale kluka."

"Myslím, že jsem zabodoval." Drogon všem způsobí hnědý poplach a zařve: "To byla jen skrytá kamera, kámo!" Varys si navážení do ostatních tak užívá, že vyšplhal na útes, aby pomluvil Melisandru. Dany a Jeňa se poprvé setkávají a soutěž v přechcávání může začít. Dany nemá žádný problém s vychvalováním se do nebes. Jeňa s tím má ale docela problém. Tak mu musí trochu pomoct Davos: "Tenhle hošan je fakt legenda."

"Pomocí argumentů zmasakroval Stannouše, přijal uprchlíky, zbavil nás tyranů." "A taky vstal z mrtv... Ále nic." Varys si projel své maily. A našel jeden s předmětem: Euron_Greyjoy_ti_pekne_naklepal_rizky. Soutěž v přechcávání s Jeňou se musí odložit. Ani jeden z nich nechce pokleknout před tím druhým, alespoň zatím. Mezitím vylovili Theona a říká: "Myslím, že jsem zabil aspoň 50 cápků." "Všichni víme, že meleš hovna."

Euron má hromady nových fanoušků. Myslím, že jeho účet na Twitteru bude praskat ve švech. Přivede Ellarii a Tyene k Cersei. Té okamžitě zvlhly kalhotky. On chce vědět, jestli si ho vezme, ona řekne: "Ano a musím říct, že mě teď docela vzrušuješ." Potom v Cerseině mučící komnatě Cersei zabije Tyene stejným způsobem, jakým Ellaria zabila Myrcellu. Pak si setře jed ze rtů a řekne Ellarii, že tady zůstane navždy, aby mohla sledovat svou dceru shnít.

Pak spěchá za Jaimem, aby mu vyhudrovala pelikána. Konečně je z nich zase šťastná rodinka. Cersei má pak důležitou schůzku a přesvědčí Železnou banku, aby kopala za tým Lannisterů. Jeňa si říká: "Kam ti dothráčtí čulibrci parknuli mou loď?" Tyrion ho informuje o tom, že jim Davos nedal spropitné, takže ji nejspíš nakřápli. Vzhledem ke vzniklým potížím dá Jeňovi slevový kupón, který je platný po celém Dračím kameni.

Za daných smluvních podmínek. Tyrion řekne Dany, že Jeňa chce uplatnit svůj kupón na dračí sklo. Jeňa ji pronásleduje a ptá se: "Můžu použít ten kupón na dračí sklo nebo co?" Nakonec řekne: "Fajn, pokud díky tomu konečně sklapneš," "můžeš mít veškeré dračí sklo." "Dokonce ti poskytnu Dothráky, aby ti s tím helfli." Když jim dá Davos dýško.

Sansa chce objednat pizzu pro všechny a poskytnout jim teplejší oblečení. Tak se to dělá, Sanso! Tak se to dělá! Malíček jí řekne, ať si dává pozor na své přátelé, ale i nepřátelé. Ona si říká: "A proč ty seš ještě tady?" Pak se setkává s Branoušem a pořádně ho obejme. On jí pobaveně říká: "Vzpomínáš, jak tě Ramsay znásilnil? Já to viděl." Sambovo seškrábávání strupů pomohlo vyléčit Joraha, který se hned vydává na cestu.

Červík a jeho parta zabrali Casterlyovu skálu. Ale byla to bouda. Lannisterská armáda je ve skutečnosti u Vysoké zahrady, aby ji zabrala. Jaime umožní Olleně bezbolestnou smrt jedem. Ona říká: "Kurva jo, dík, kámo!" Vysmahla to stejně rychle jako australský ministr Bob Hawke na zápase kriketu. "Jen tak mimochodem, to já zabila Joffreyho, ani se nemůžeš nasrat," "protože stejně natahuju bačkory."

ČAS NA RECENZI Ó, odpusť, odpusť mi. RIP OLENNA FAKT DRSNÁ BABČA Nic už není jako dřív. Kam zmizelo to krásně modré nebe. Myslím, že by všichni měli nechat Cersei velení. Prostě ji nechte být, sbalte si svých pět švestek a jeďte domů.

Proč s ní zbytečně vyjebávat? Tohle je podle mě nejlepší scéna týdne. Ne protože jsem zvrácený čuramedán, ale že nám tady připomínají, že svržení Cersei z trůnu nebude vůbec lehké. Ještě aby to tak nebylo, má za sebou dlouhou cestu, stejně jako ostatní. Každá epizoda, ve které Lena Heady dostane dostatečný prostor, je pro ni vítězstvím. Taky se mi líbí schůzka s tímhle bankéřem.

Mít takový běžný podnik, jako je banka, a diktovat, co se bude dít ve světě draků, to je prostě nad zlato. Taky nám připomenul, že peníze vyhrávají válku. Ta poslední scéna s Ollenou byla samozřejmě taky pecka. Řekne Jaime Cersei, že Tyrion nezabil Joffreyho? Zajímá ji vůbec ještě pravda? Dokázala by vůbec sejít ze stezky, kterou jí připravil otec? Mohla by odpustit Tyrionovi a přetáhnout ho zpět na jejich stranu.

Tohle byla zajímavá epizoda pro staré dobré Lannistery. Fakt jsem si užil scény s Dany a Jeňou, fakt že jo. Myslím, že ten jejich rozpor byl skvěle napsaný. Dany si užívá své vysoké postavení a ráda používá své jméno k zastrašování. A myslím si, že Emilia Clarke se nás snaží držet v rozpacích, jestli bude šílená a nemilosrdná jako její taťka. Čekal jsem, že se to zesere dost rychle, ale ona se vždy uklidní a ukáže svou lepší tvář právě včas.

Stejně spolu už brzo budou slavit společné Vánoce. Taky se mi líbí, jak tahle scéna přímo navazuje na scénu, kde byl za vůdce Jeňa. Staré rody ho zradily a on jim musel odpustit a zároveň si od nich znovu vyslechnout přísahu. Dany mu připomněla, jak rod Starků slíbil věrnost jejímu rodu. Ale odpustí mu stejně, jako to udělal on? Jo, jako rozhodně to tak vypadá. Vidět Sansu velet, to bylo úžasné, taky shledání s Branoušem bylo hustý. Furt mám o Brana strach, přeci jen se pohybuje v několika časových linkách najednou. Je trošku škoda, že se všechny Tyrionovy plány pomalu potápějí do moře hoven.

Ale stojí proti své vlastní rodině, takže je to asi těžší, než si myslel. Tým Khaleesi vydal zadky svých vojáků na stříbrném podnosu. Tento díl se jmenuje Spravedlnost pro královnu a je o tom, jak si každý spravedlnost představuje a jak ji vykoná. Cersei vykonala svou spravedlnost na Ellarii, protože jí zabila dceru. Což Ellaria ospravedlňovala smrtí Oberyna. Cersei taky sejmula rod Tyrellů kvůli rebelii proti koruně.

Ollenino přiznání ohledně Joffreyho smrti ukazuje, že se nejen vzbouřila proti koruně, ale také vzala spravedlnost do svých rukou, když zabila sračkoidního krále. Dany musí rozjímat, jestli by bylo spravedlivé, odpustit rodu Starků za spiknutí proti otci. Sansa dohlíží na spravedlivé dodávky jídla a teplejšího oblečení pro věrné rodu Starků. A musíte přemýšlet, jestli byl Sambo potrestán, nebo odměněn, tím, že se musí probírat starými svitky a dělat jejich zálohu do PDF.

Branouš je konečně zpátky ve hře. Asi přemýšlíte, jestli si spravedlnost někdy dojde pro Cersei a Jaimeho, protože ho vyhodili z okna. Nebo jestli se Cersei stala imunní vůči spravedlnosti díky moci a prachům. Posouzení, jestli se jedná o spravedlnost, nebo o vyřizování osobních účtů, na nás křičelo snad ze všech scén tohoto dílu. Každopádně mně se to, kurňa, líbilo. Uvidíme se příští týden.

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak Jeňa síce nepokľakol pred Blonckou, ale stačilo, že pokľakla Cersei.

120

Odpovědět

Tohle žeru, pěkné a vtipné shrnutí celého dílu. Díky za překlad, už se těším na další :)

220

Odpovědět

Neskutečněj démon! :D

71

Odpovědět

Coto je za komentar? jen proste rika co se tam delo

312

Odpovědět

Áno, hlavne to o tom dýšku od Davosa =D Keby zaplatil, tak im tú loď vrátia a Jéňa môže ísť domov =D

160

Odpovědět

Je škoda, že tam prostě nějaké věci nesedí. Vím, že se na to člověk musí dívat na fikci, ale i tak by některé věci mohli být lepší. Když teda vynechám to rychlé přesouvání mezi různými místy (dá se to trochu obkecat tím, že prostě ač střihem to následuje hned za předchozí scénou, tak to nemusí být ve stejném čase, ale prostě třeba i o několik týdnů dříve nebo později), tak prostě mi nějak nevychází ta vojska. Tyrellové by měli mít velkou armádu a dát tedy Lannisterům pěkně zabrat, aby je vůbec porazili. Samozřejmě Tarly se přidal na stranu Lannisterů, tak to nějakou část armády přesunulo na stranu Lannisterů, ale i tak museli mít Tyrellové velké vojsko (už dávno svolané, protože se přece chystali obléhat Kings landing). Také přece nemůžete si všimnout takového vojska až je před hradem. Na to jsou různí průzkumníci a ještě Lannisterové měli část svého vojska v Riverlands a toho by si také někdo všimnul, že to dávají dohromady a přesouvají. Nakonec tedy řekněmě, že nechali 10 000 vojáků v Casterly Rock a ty teda těch 8 000 Unsullied porazili. Ale přece kdyby tam měli 30 000, tak i kdyby otevřeli Unsullied bránu, tak nemohli čekat, že je porazí ne? Nedává mi smysl, že jich čekali více, protože to by pak neměli šanci je porazit.

111

Odpovědět

Je to škoda. U tý skály to chápu tak, že jich tam byli třeba jenom 2000, nebo že Neposkvrnění jsou ty elitní vojáci a na otevřeném poli jsou schopni bojovat se 4x větší posilou.
A to že Euron se ještě zdržel 2 dny a stejně je stihl dojet. Ale největší bullshit je Varis. Jako co dělá? Když vždycky všechno věděl a teď ani neví že v Králově přístavišti byl Euron, nebo že Lannistrové se přesunují k Vysoké zahradě. Taky že Tarly je zradil by měl vědět. Navíc armáda z Dorne za tu dobu, co oni pochodovali k Vysoký zahradě by stihla pěšky dojít na jih Roviny, ale oni radši řekou že je ztracená.
Ještě ta logika toho Tarlyho a ostatních vazalů: Zabila nám našeho leního pána, kterého jsme měli rádi, naši královnu kterou jsme měli rádi, oblíbeného dědice, co uděláme? Půjdeme za ní když nás zavolá a podpoříme jí.
To umělé zvýhodňování Cersei je hrozný.

70

Odpovědět

+ASVarys už dávno svoje ptáčky nemá, tak se nediv. Většinu jeho ptáčků má Cersei.

30

Odpovědět

+MikeAle má, ztratil nějaký v králově přístavišti, ale ostatní by mu měli zůstat, navíc na zjištění takových věcí potřebuje tak 1 na různých místech.

01

Odpovědět

Lannisterové mají 10 000 vojáků celkem a na hradě jich zůstalo jen málo, proto jich čekali víc.

10

Odpovědět

+D4v1dNo 10 000 mi přijde jako blbost ne? S tím přece nemohli porazit Tyrelly a i kdyby ano, tak přece nemůžou vůbec porazit 100 000 nebo kolik má těch Dothraků. Zatím je teda nechce použít na Kings landing, ale i tak.

01

Odpovědět

+BrutLannistrové mají víc vojáků. Těžko říct kolik to už neuslyšíme. V knize měli stejně jako Rob 20k, ale v seriálu v první sérii mluvili o 35k, jenže to ještě ztratili jednotky ve válce s Robem, Jaime sám asi 10k. Takže měli zhruba 25k a 2000 nechali na skále. Taky to nechápu co to má být. Nejsem si jistý jestli to bylo v 2. sérii řečeno, ale Tyrellové s Renlym měli 100k :D. Po odtáhnutí Stannisovo vazalů měli 80 tisíc. Ale v seriálu už nějakou dobu radši řikali že Lannistři mají větší armádu.

11

Odpovědět

+BrutJá myslím ,že mají 10 000 vlatní armádu ( tak to říkal Tyrion v posledním díle, alespoň 10 000 mužů) a pak svoje vazaly a teď měli i Tyrellovic vazaly, takže vcelku Tyrellové měli mnohem menší armádu. Ale nevím, taky se v tom už ztrácím. :D

01

Odpovědět

+D4v1dŘíkal, že skálu bude bránit minimálně 10k mužů, ne že to je jejich celá armáda.

30

Odpovědět

no primárně nechápu, kde Euron za tak krátkou dobu sehnal 1000 lodí, kor na ostrově kde není ani jeden strom. A ještě velkých a silnějších než sou lodě ostatních...

90

Odpovědět

+lenaciaOno když se koukneš na jejho flotilu tak je tam 200 - 300 lodí a železná flotila se vyznačuje tím, že ty lodě jsou větší a silnější. Myslím, že jak říká, že má 1000 lodí je myšleno obrazně.

30

Odpovědět

+lenaciaKde vidíš problém? Je to ŽELEZNÁ flotila, ty lodě jsou vyrobený ze ŽELEZA, jako Titanic. Nějaký dřevěný obložení je jen tak pro parádu, stejně jako ty plachty, lodě se pohybují pomocí motorem poháněného lodního šroubu. Proto jsou 20x rychlejší než cokoliv jiného a mohou objet Západozemí za pár hodin.

62

Odpovědět

Když už překládáte tohohle fanboye, nechtěli byste v rámci zachování neutrality překládat i někoho, kdo pochopil, že ten seriál je po odchodu Martina a překročení knih docela průser plný klišé a fanservis? Někoho, kdo by aspoň zmínil jak debilní bylo propustit Joraha po jednom dni? Někoho jako Preston Jacobs: https://www.youtube.com/watch?v=twIOwifG_3Y ?

813

Odpovědět

Dík za nápad, kouknul jsem, a super video. Zpracování se mi sice až tak nelíbí, zato názory má ten borec perfektní.

31

Odpovědět

Jj, video super, ale na překlad asi blbý, protože to viditelně obsahuje nějaký inside joky a odkazy na recenze minulejch dílů, takže asi nemá smysl to sem dávat od půlky :-(

10

Odpovědět

Hele, nemohli byste tam dávat nějakej obrázek a název kterej nebude narážet na to, co se v tom díle stane? Ještě jsem neviděl ani první díl a teď díky vám vím, že Khaleesi přežije min do třetího.

147

Odpovědět

Ten obrázek jsem dělal já dodatečně, protože na tom původním obrázku od Ozzy Mana byl skutečný spoiler. Jestli i tohle bereš jako spoiler, tak by ses nejspíš měl zcela odpojit od internetu do doby, než se na to začneš dívat.

322

Odpovědět

+Roman1211jj ten název nevypovídá vůbec ničem... nebo ten jsi taky použil jako maskování pro skutečnej spoiler?
Jinak ok, než v září vydaj dabing, na videacesky.cz nepáchnu, jestli má tohle bejt cílem překladatele tak gratuluju..

028

Odpovědět

+FrankNázev vypovídá o hodně různých věcech, takže ti nemůže nic vyspoilerovat... jakej by si chtěl obrázek, aby tam nikdy nebyla žádná postava/důležitý místo, aby ti to nemohlo nic říct?

70

Odpovědět

+Frankdo piči :D :D :D sorry, že jsem sprostá, ale to fakt nemůžu.... pokud čekáš na DABING a k tomu ještě čekáš, že celý internet bude bez spoilerů k největšímu seriálu současnosti, tak to si teda hoooooodně hustej :D :D nehledě na fakt, že sakra ani obrázek ani název nejsou spoilery ani náhodou, že by Dany nepřežila třetí díl, to by byl sakra zvrat! :D
Internet is dark and full of spoilers, get used to it....
Nevyhýbej se jen videacesky, ale internetu.... když musíš čekat na Chajmeho, ten dabing je zlo.
My normálnější děkujeme za překlad, je to vcelku fajn pořad a jiný úhel pohledu na seriál... :)

174

Odpovědět

+TerriRichardsonDěkovat nemusíte, já to překládal jen proto, aby sem uživatel Frank už nepáchnul, tím tady má práce končí. Snad vám tuhle sérii někdo dopřekládá. :D

181

Odpovědět

Spoiler alert.
John (nebo Jon?) a Daenerys se spolu nakonec vyspí. Jen aby zjistili, že jsou sourozenci.

*PLOT TWIST* Jejich pravý otec je Varys.

24

Odpovědět

+TuvokOni nejsou sourozenci, ale s tim ze se daji dohromadi mas pravdu. A to ze jsou pribuzni se dozvedi od vcelku necekane osoby(kdo by si pomyslel, ze ti z***i draci umi celou dobu mluvit). Skoda, ze jeden z draku na konci serie zmeni strany a pripoji se k night walkers a znici Knight landing s Cersei. Jinak na redditu se dal stahnout leaknutej scenar 7. rady. Bylo tam jeste par dalsich f**k up situaci, ale nechci spoilerovat a kazit vam sledovani serialu.

29

Odpovědět

Lidi, vám už dočista j**e... Místo aby jste si užili překlad nebo vypnuli VČ, tak tu píšete tyhle kraviny. :)

100