Hra o trůny v kostce: Jeňa brázdí za ZdíOzzy Man

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 23
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:155
Počet zobrazení:12 380

Předposlední epizoda Hry o trůny s názvem Za Zdí je venku. A Ozzy Man nám vysvětlí, že v tomto díle se vyskytuje nejedna zeď.

Přepis titulků

Nejnovější epizoda začíná v krásně vytopené místnosti. A do prdele! To netrvalo dlouho. Tormund se podělí o tipy a triky, jak si nenechat zmrznout koule. Gendry se rozpovídá o tom, jak ho Melisandra sexuálně znásilnila. Jon se pokusí dát Dlouhý dráp Jorahovi. Ale ten říká: "To bys pak neměl meč." "Však mám pěsti."

"Nebuď dylina." Byl to fakt divnej nápad. Arya obviní Sansu ze zabití jejich otce. Předhazuje jí své nanicovaté důkazy. Sansa říká: "No ty máš teda nervy, ty malá kritizující arogantní pipko." Dokonce i když je pod nulou, tak Tormund dostává stojáka z Brienne. Beric a Jon se společně zasmějí nad jejich nesmrtelností. A Ohař metaforicky ukáže prstem na svého bratra.

Dany vzpomíná na své bývalé kluky a chce vyrazit do nočních klubů. Tyrion jí řekne, aby začala víc přemýšlet o budoucnosti. Páteční chlastačka v práci se ale rychle promění v obří hádku. Mezitím se Thoros popere s nemrtvým medvědem v plamenech. Pak řekne: "Tahle výprava je boží." Jon řekne: "Tihle blbci navíc jsou úplně k prdu." Malíček už párkrát vyjebal se Sansou v minulosti. A může se stát, že se to stane znovu, když si nedá pozor.

Thoros řekne Jorahovi: "Tahle výprava je boží." Vážně parádní přístup! Tady máme bílého chodce s 20 nemrtvými. Vypadá to, že se vydal ulovit člověka. Jeňa a Společenstvo se na ně vrhnou. Tady přišel čas na zasrané kladivo a ohnivý meč. Jorah by měl trochu vylepšit taktiku.

Jeňa promění tohoto čulibrka v ledovou tříšť! A všichni jeho oživenci vybouchnou a chcípnou. Až na tohoto borce. Dají mu pořádnou sadu. Křičí: "Pomoc! Pomozte mi někdo!" Naštěstí má nejlepší kámoše. Jeňův tým si kákne do trenek a vezme nohy na ramena. Gendry taky vezme roha, aby přivolal pomoc.

Jeden z postradatelných blbců spadne na led a prolomí ho. Za takovou spoustu killů musím smeknout. Bohužel se dostanou do pěkné šlamastyky. Běž, Gendry, běž! Dostane se až do vřelého náručí Davose, který zakřičí: "Pošlete e-mail drakům!" Jorah si pomyslí: "Mohlo to být horší, mohl ze mě být šutr." Thoros říká: "Tahle výprava je boží."

Beric řekne: "Proč nezabijeme toho bosse? Pak můžem jít domů. Případ uzavřen." "Kurňa, myslíš, že mě to nenapadlo?" Zpátky na jihu, kde má každý ústřední topení, Sansa pošle Brienne do paďous. Arya ji taky pěkně začíná srát a Sansa si pomalu začíná říkat: "Ani nechávat se ojebávat Malíčkem není tak hrozný jako tyhle hovna." Dany na sebe hodí svůj zimní vohoz. Nastartuje draky a odletí do bitvy. Den 53: Vypadá to, že uvidíme souboj na hovno.

Jo, začnem do toho bušit! Jeňa zabíjí. Jorah boduje. Mega rána! Ohnivý útok! Hajá! Suprový. Perfektní!

Vynikající. No to mě poser, kde je Dany? "Tisící první!" "Tisící druhý!" Bacha, Jeňo! Mysli na Brienne. Mysli na Brienne, kámo! Žádný strachy, Ohař tě zachrání.

Další postradatelnej blbec tuhej. Zpomalený ksicht. Zpomalený ksicht. Zpomalený ksicht. Jorah má nejlepší. Najednou slyší, jak někdo křičí: "Grilovačka!" A z armády nemrtvých se stávají škvarky. Tohle je vaření ve velkém.

Mrkejte na Jeňu, totálně to žere. Dany říká: "Pojď se mnou, jestli chceš žít." Jon říká: "Momentík, jen ti ukážu pár tríčků." Udělá pár drsných tríčků. Pak ale Noční král zařve: "Tumáš nanuk!" A Viserion je v řiti. Drak padá! Drak spadl!

Ale ne, Jeňa padá! Jeňa spadl! A Jorah padá! Jorah spa... Ale ne, je v cajku. No jó, Jeňa je taky v poho. Strýček Benjen mu dá koně, a tak se dostane až do vřelého náručí Davose. Dany omrkne jeho parádní jizvy a buchty. Později mají vážný rozhovor o tom, jak si navzájem pomůžou.

Kurva jo, Jeňo a Dany, kurva jo! Nakonec Noční král předvede svůj oblíbený party trik a Viserion je znovuzrozen jako zimní čulibrk. ČAS NA RECENZI Většina lidí, co znám, si myslí, že jsem šílený. Hele, ta mise se nakonec celkem povedla. Na to, že byla tak pochybná. Tenhle díl byl jako na horské dráze.

Trochu jsem se bál, že to bude díl na hovno. Ale druhá polovina byla neuvěřitelná. Prostě jsem jí přišel na chuť. Díl byl dlouhý 70 minut a měl jsem pár dnů, abych to strávil. Myslím, že je to balík plný překvapení. Drží to při sobě jako celek. Nejvýznamnějším hercem v tomto díle je Emilia Clarke. Konec této scény s ní a Jeňou, kdy truchlí jako matka zesnulého Viseriona, je ryzí zlato.

Myslím, že tato scéna byla takovou emotivní fackou, protože v předchozích dílech mezi sebou stavěli barikády. Užil jsem si všechny scény s Jonem a Dany. A i když se zdá, že tempo této sezóny je někde kolem rychlosti světla, myslím si, že ty nejdůležitější postavy stále dostávají dostatek prostoru, aby se mohly ponořit do šťavnatých hovorů. Mám velké obavy ohledně toho, jak se věci vyvinou mezi Tyrionem a Dany.

I když všechny jeho plány šly do sraček, jeho záměry a instinkty byly na místě, když se nad tím zamyslíte. Nemůžete si přištrádovat do Králova přístaviště a hned z fleku začít grilovačku. Spousta lidí by byla stále rozhořčená kvůli grilovačkám Targaryenů z minulosti. Takže tak, tento týden se mi líbily všechny scény s Dany. Možná této epizodě scházelo napětí, protože bylo celou dobu jasné, že je zachrání. Ale jo, jakmile byly odstraněny bariéry, tak jsem si ten souboj užil. Líbilo se mi, jak Noční král ukradl a oživil draka.

Ta armáda nemrtvých mi přišla trochu k smíchu. A možná proto jsem si myslel, že by se ten díl mohl rozpadnout. Celá ta nepřemožitelná armáda, o které Jon furt tlachá, si nedokáže poradit s pár hošanama. Ale na konci se musíte zamyslet, jestli Noční král nechtěl Jeňu nalákat do pasti. Byl to jeho plán, nalákat Daenerys blíž k zemi, aby jí mohl ukrást draky? Co všechno ví o věcech, které se dějí na druhé straně zdi? Něco mi říká, že bychom je za žádnou cenu neměli podceňovat.

Žertíky mezi Tormundem a Ohařem v této epizodě nabraly úplně jiné obrátky. Asi jako agenti v bondovkách, prostě zasraně profesionální žerty. Doufám, že Arya to jen hraje. Víme, že Malíček má napíchnutá různá místa. Miluje kukátka. Miluje tajná kukátka. Ary má herecké nadání, které pochytila ještě v Braavosu. Doufám, že se z ní nestala pipka.

Myslím, že předání Malíčkovy dýky Sanse, by mohlo být signálem. Něco jako: "Mrkni dvakrát, jestli sis s tím kritizováním jen dělala prču." "Sakra, mrkni dvakrát." Předání dýky mohlo být Aryino dvojité mrknutí. Epizoda nese název Za Zdí. A pokud jste oddáni pravdě a chcete ji vidět stoprocentně čistou, musíte být ochotni se podívat za zeď. Tihle týpci jsou na výpravě, aby dokázali, že armáda nemrtvých existuje.

Někteří najdou pravdu v náboženství, v neopětované lásce, v uvědomění si chyb z minulosti. Je to výprava za zasranou pravdou. Sansa a Arya mezi sebou také postavily zeď. I Arya se musí podívat za svou zeď a zjistit, že Sansa není nepřítel. Sansa také musí pohlédnout za zeď, aby pochopila, že Arya jí jen pomáhá zbavit se Malíčka jednou provždy.

Tyrion má problém mrknout za zeď a zjistit, jestli Dany chce přerušit koloběh, nebo ne. A ona zase neví, jestli chce on opravdu svrhnout svou rodinu. Absolutní pravdu je těžké odhadnout a držet se jí. A o tom byl i dnešní díl, alespoň pro mě. A Benjen by se na toho koně v poho vlezl. Je to stejné jako s dveřma z Titanicu. Benjen by to přežil.

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tahle výprava byla fakt boží!

21

Odpovědět

Ta posledna scena sestry a brata nemala chybu ... Kurva je to vidiet su to surodenci ako krava.

04

Odpovědět

Až na to, že to sourozenci nejsou

40

Odpovědět

V tomhle díle byl takovej bullshit na tom jezeře, že mi to zkazilo úplně celý díl. Oni tam čekali tak 2 dny (Jon a Společenstvo), víc fakt ne. Ale jenom od Zdi po Dračí kámen by to havranovi trvalo tak 14 dní (na Zimohrad od Zdi lítají 6-8 dní), a z Dračího kamene na Zeď dalších 14 dní za předpokladu, že draci létají stejně rychle jako havrani, což ale s jezdcem nejde, páč je to rychlost jako blázen a Dany nemá ani sedlo ani nic. Tudíž pro jednu stranu to bylo 2 dny a pro druhou měsíc až dva? Je to blbost.

71

Odpovědět

Kasli na to o teleportovani uz tu bola rec pockaj si na osmu seriu bude tam nieco ako hviezdna brana. OOO prepacte za spoiler.

40

Odpovědět

D&D asi nemaj na dobrej koks pac tam naflakali tolik sraček....

Aspoň by Jeňa mít ten sex v dalším dílu....

60

Odpovědět

Trochu off topic, ale s tím Titanickem je to hrozně rozšířenej mýtus, že by to oba v pohodě zvládli. Jako na ty dveře by se vešli (jako na tom obrázku z tý tělocvičny), ale dveře by jim nedodaly dostatečný vztlak (i ve filmu je vidět, že je oba potápí a převrací). Holt středoškolská fyzika je v USA asi slabší než u nás...

30

Odpovědět

By se střídali neee, po 5 minutách, jeden odpočívá a druhý kope nohama a plave ke břehu.

20

Odpovědět

stejné jako s koněm, uveze dva lidi, ale ne dva dospělé chlapy v plném trysku, odrovnali by během chvilky záda a pak by musli po svých

20

Odpovědět

uz jen 1 dil.. to je silene co ? tak zase za rok :(
Jinak nechapu kde se tam vzal ten Benjen a proc ho obetovali.

btw nema tenhle typek videa i o starsich dilech? Bylo by fajn ze bysme si je aspon pripomeli a videli jeho nazory :)

Diky za preklad

80

Odpovědět

Podle mě dělal recenze na všechny díly Hry o trůny, ale nevím, jestli by o to byl zájem, já sám jsem všechny neviděl. Asi bych mohl přeložit nějaké starší díly na zkoušku. Ale určitě tady budu překládat ostatní videa od Ozzy Mana.

170

Odpovědět

+Roman1211Joo, zkus i ty starší díly :-)

60

Odpovědět

+Roman1211Urcite jo. Diky ozzymu sem si uvedomil spoustu veci ktere pri shlednuti ne.
Navic uz si stare dily ani pomalu nepamatuju.. tak by bylo fajn mit recap :D zacni od S1e1 prosim :D

70

Odpovědět

Pod videem neni link na predchozi epizody asi se vam pokakali tagy

00

Odpovědět

Já je v podobných videích všechny vidím, tak nevím...

30

Odpovědět


Odpovědět

U tohohle dílu se mi upřímně postavil.
Už začínám být moc zažraný do toho seriálu.
...

60

Odpovědět

Ozzy man asi neví, že by jí neměl říkat "Dany"... :D

50

Odpovědět

1:47 - "pořádnou sadu"? Neříká se sodu? Vážně nevím, jen jsem to ještě takhle neslyšel. :)

58

Odpovědět

Tak díky za dislike. Ani jeden jste mi neodpověděl, zda je to rčení takhle správně...

40

Odpovědět

+MikeJe to správně, říká se: sada, soda, čočka, nakládačka, atd.

21

Odpovědět

+Roman1211OK. Já slyšel spoustu variant, ale "sada" nikdy, proto jsem se ptal, zda to neni překlep. :)
Každý den se učíme něčemu novému. :D

80

Odpovědět

hele, všimli jste si toho mrknutí meče, když Jeňa vylezl ven?
Jinak, Benjen, to byla taková ta postava "meh, co s ním?", myslím, že na koně nevylezl aby mu získal čas a navíc dva dospělí na jednom koni, nechci nic říkat, ale to by klepl docela brzo, a ještě by byl pomalej. Spíš mě mrzí, že Benjen stihl zabít možná tak dva, nebo tři nemrtvé, jakože, kdyby byl větší badass tak bych se s jeho koncem spíše smířila, protože by doopravdy koupil Jonovy čas utéct. I když... hádám, že to NK bylo jedno jestli uteče či neuteče, měl na práci jiné věci, hlavně čekat až mu z Aliexpress dorazí řetězy na draka

52

Odpovědět

Přijde mi, že v oku vlka na meči ze odrazila Johnova levá ruka (rukavice), jak ji položil na led...

10

Odpovědět

Ty řetězy byly z doků u toho jezera. Jinak i v knize se Benjen moc nepředvedl.

10

Odpovědět

+Paeturtak v knize snad ještě není ani řečeno, že by Studenoruký byl Benjen, i když je to prakticky jasné...
Nicméně Benjen stejně nemůže až ke zdi, stále mu v tom brání magická bariéra, navíc ví co se s ním stalo, a že pro něj ve světě za zdí už není místo. Udělal to, co by udělal každý Stark... jen škoda že ho nechali udělat tak málo, záběr jak ty šmejdy kosí po tuctech než ho dostanou by ve mě vytvořil příjemnější pocit uspokojení s rozloučením jeho postavy.

20

Odpovědět

0:15 - Melisandra .. 8:28 - Benjen nemohl jít za Zeď. Byl uvězněn mezi životem a smrtí, on chtěl zemřít, bylo to pro něj osvobození. A když už zemřít, tak při záchraně synovce :)

70

Odpovědět

Díky, Melisandra opravena.

00

Odpovědět

dlho som sa tak z chuti nezasmial, palec hore :D

60

Odpovědět

A vůbec, co se týče toho Night's Kingova hodu... https://www.youtube.com/watch?v=KUnn1d4ZQb4

230

Odpovědět

A ten konec s Jeňou: "Věřme že přežije, že přežije..." :D

20
Další