Hra o trůny v kostce: Dračí šutrákOzzy Man

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 23
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:214
Počet zobrazení:11 110

U prvního videa s Ozzy Manem jsem napsal, že až přijde správný čas, tak bude komentovat i Hru o trůny. Správný čas právě přišel a s novým dílem Hry o trůny je tady i Ozzy Manova recenze.

Přepis titulků

Jako první vidíme chladnou ruku toho starého šmatláka. Melisandra ho musela přivést zpět k životu, protože se fanouškům stýskalo. Jen si dělám prču, vlastně je to Arya, která používá její spešl schopnosti. Otrávila celý rod Freyů. Armáda nemrtvých se pohybuje maximální rychlostí. A do řiti, mají obra. Branouš na ně ale dohlíží. On s Meerou konečně došli ke Zdi.

Edd se ptá: "A vy jste, kurva, kdo?" Meera řekne: "Hej, mluvíš se Starkem, kamo." "To zní jako pěkná blbost." Branouš spustí cynický a pravdivý monolog a Edd si řekne: "No dobře, dobře, je jasný, že tohle je Stark." A tím končí jeho brutální výslech. Teď k Davosovi, který myslí jen na večeri. Jeník chce, aby si rody, které ho zradily, mohly ponechat své hrady.

Sansa řekne: "Ty zasranej sluníčkáři!" Jeňa odpovídá: "Seru na tvé pravicově pokřivené myšlení!" "Tolik k tolerantní levici." Davos chce jen jíst. Cersei si nechala nakreslit obří mapu, aby měla přehled o lidech, se kterýma Lannisteři vyjebali. Jaime si chce povídat o jejich mrtvých dětech. Cersei už nebaví mluvit o jejich mrtvých dětech a nakráčí si to přímo k flašce.

Euron Greyjoy si to přištráduje k další epizodě pořadu Pirát hledá ženu. Má hodně lodí, což se Cersei na chlapech líbí. Hraje si na nedosažitelnou a on řekne: "Donesu ti dárek!" "Jen si seď na svém špičatém trůnu a já ti donesu ňákou tretku." Mezitím v Řádu mistrů se Sambo topí ve světě sraček, doslova. Pokud se mu nahromadí studentské dluhy, a ani si s tímhle titulem nebude moct najít práci, tak budu pěkně nasranej. Jeňa by neměl zaměstnávat nikoho jiného.

Nemá ani předplacené nejlepší akademické časopisy. Pěkná blbost! Rozhodne se tedy hacknout univerzitu, aby dostal lepší matroš. Dobrá práce, Sambo. Tady je Podrick. Doufá, že dneska postoupí z bílého na žlutý pásek. Tormund chodí okolo, nadrženej jak bejk. Malíček se ujišťuje o mentálním zdraví Sansy a říká: "Co se děje?

Nechtěla bys pochillovat u Netflixu?" Ona mu řekne, aby si vysral oko. On teď musí najít odborníka, který mu ošetří spálené místo. Ed Sheeran a nejpohodovější vojáci Lannisterů v Západozemí si užívají čas u táboráku a zpívají si. Arya si k nim přisedne a přemýšlí o tom, že ty zmetky zabije. Ale pak jí dobrák Gary nabídne jídlo a mluví o tom, jak je vždy hodný na cizince. Ona si jen řekne: "Kurňá, ten je roztomilej."

"Jen se podívejte na ten jeho ksichtík." Šiši, je úplně zaskočena jejich laskavostí a etikou, kopa srandy. Tady je Ohař a Bratrstvo bez praporců. Ohař našel těla nějakých nicek, kterým kdysi šlohl prachy. Rozhodl se, že jim udělá menší obřad. Taky se namočil do nějaké sekty. Kdo by si pomyslel, že starej dobrej Sandor je takovej pobožnej pablb. Sambo objeví dračí sklo na Dračím kameni a rychle napíše e-mail Jeňovi.

Potom zjistí, že Jorah Mormont je u nich na marodce. Bude celkem těžké si neškrábat ty boláky. Daenerys se konečně dostane na Dračí kámen. A děcka spěchají napřed, aby si mohly vybrat vlastní pokoj. Vytvoří jakýsi druh umění, připravuje se na rekonstrukci a najde nějakou prvotřídní sesli. Červík si na ni chce sednout, ale je mu to zakázáno. Tyrion a Dany si řeknou: "Dost už bylo honění, na čase je válčení!"

"Dejme se konečně do práce!" ČAS NA RECENZI Někdy se chceš vrátit do míst, kde každý zná tvé jméno. A vždycky jsou rádi, že jsi přišel. Chceš být tam, kde všichni sdílí stejné problémy. Chceš být tam, kde všichni znají tvé jméno. Jo, taky bych chtěl být na místě, kde všichni znají mé jméno. Vítejte zpět, dámy a pánové.

Moje nejoblíbenější scéna z této epizody je určitě hned ta první. Byla to fakt sranda. Brutální. Fakt brutální. Arya zabila všechny lidi v místnosti, jen aby ukojila svou touhu po pomstě. Ale budu předpokládat, že to všichni byli naprostí čuramedáni a že nikdo nevinný nezemřel, abych se z toho psychicky nesložil. Taky se mi líbila ta montáž, jak Sam pracoval v Citadele. Viděli jsme explodující hlavy a lidi rozsekaný na půl. Ale stejně si myslím, že by se tahle scéna mohla dostat vysoko v žebříčku nejnechutnějších věcí ve Hře o trůny.

Taky jsem si upřímně užil scénu s Euronem Greyjoyem. I přes ten jeho vzhled punkrockové hvězdy a chabý dialog. Líbilo se mi to hlavně proto, že vyfasoval dost šťavnatý kus filmové stopáže. Můžeme na něm vidět, že je děsivý a neohrožený, ale zároveň vychytralý šmejd. Ví přesně, co Lannisteři potřebují. Jeho postava je daleko tajemnější než před rokem. Vše, co se týče Ohaře, je prča, je to taková složitá osobnost.

Doufám, že se z něho nestane stejný fanatik přes náboženství stejně jako Stannouš Baratheon. Já chápu, že se do toho chce namočit, je to jeho volba. Ale vstup je na vlastní nebezpečí, kamo. Jeňa se Sansou mají problémy s mocí. Knihy a věda jsou boží. A přesto, že Cersei sedí na trůně, jsou Lannisteři zranitelní jak nikdy. Je tam tolik zajímavých scén na probrání, takže některé z nich budeme řešit v komentářích.

Ta scéna s lannisterskýma vojákama mi nijak nevadila. Snažili se nám narvat do palic, že jsou to dobří lidé. Tenhle má otce. Tenhle má dítě. Je dobré se podělit, já to chápu. Fajn cápkové. Ale celý smysl toho, aby vrátili Aryu zpět dolů na zem a navrátili jí zpět její lidskost, je těžká práce, vždyť zabila celou místnost lidí. I když je dobré pro ni a Sansu, že jsou takové bezcitné a nemilosrdné, tak bychom nechtěli vidět, jak se ze Starků stanou hloupý psychopati.

Tahle epizoda nese název Dračí kámen a já si všiml, že se v ní pojednává o tom, jak všichni mají svůj domov, do kterého se chtějí vrátit nebo ho ochránit. Každý ho má. Dračí kámen je domov Danyiných předků. A ona se tam vrací. Branouš se konečně vrací do víru civilizace, sotva se vrátil domů. Jeňa chce sjednotit sever.

Dobrák Gary č. 1 a dobrák Gary č. 2 mají oba domov. Sandor je trochu výjimka, vrací se do domu, kde dřív nějakou tu chvíli pobyl. A celé to svazuje dohromady Cersei, která mluví o všech svých nepřátelích na východě, západě, severu a jihu. Tahle zasraně velká mapa nám připomíná, že Západozemí je domov všech. A i když je tu obří válka a různé konflikty, pár chytrých chlápků ví, že je to domov všech a musí být kolektivně chráněn před globálním oteplováním, teda ufouny, chci říct armádou nemrtvých, která chce všechno zničit, to je problém, lidi.

Je to fakt masakr, je to velkej problém, žádný fake news, je to fakt masivní. Čauvec.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Teda. NE jen že to vtipně okomentoval, ale ještě vyložil i to, čeho jsem si ani pořádně sám nevšiml při sledování seriálu. Plus ten střih a vložená píseň. Paráda. :)

120

Odpovědět

Něco podobného, jen se musím přiznat, že jsem si začátek musel pustit dvakrát, protože najednou oživená postava mě zmátla. Jinak jasný otvírací díl nové sezóny aby nám připomněli o co tady poběží.Na konci jsem však doufal, že píseň pustí znova což se nestalo. Jen to z.....ý čekání na další týden. Než ten seriál skončí budeme tady mít zase podzim a zima se blíží.

81

Odpovědět

V pondělí jsem přišel domů, natěšený jsem si stáhl titulky k tomuto dílu, ohřál si jídlo a pustil si tenhle díl.
Všechno bylo v pohodě, než přišla scéna se Samem, najednou mi přestalo chutnat...

512

Odpovědět

Já velice rychle při tom ztratil představu o tom, kdy vylévá ty jejich sračky a kdy jim nalévá jídlo :DDD

400

Odpovědět

+jAcOno se nevylučuje, že se občas spletl...a co je zásadní, že si toho nikdo ani nevšiml :D něco jako školní jídelny

360

Odpovědět

Tiez som prave jedol ale bol som tak hladny ze mi to nejak moc nevadilo. Pri tych hnedych veciach som si predstavil ze to je klobaska.

60

Odpovědět

A co měl říkat rekvizitář, který se těšil na novou sezónu, jak naaranžuje novou výzdobu, zbroj, meče atd. Ale pak mu zadají ať udělá kopu sraček a pokud možno několikrát :D

70

Odpovědět

+tynejVšak rekvizitář si v klidu pracoval na výzdobě, zbroji, mečích atd. Na té kopě sraček se podílel celý štáb, každý přispěl. :D

100