Hra o trůny v kostce: Mobilní trůnOzzy Man

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 23
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:92
Počet zobrazení:8 474

A je to tu, konečně jsme se dočkali finále Hry o trůny a Ozzy Man se s tímto seriálem rozloučil svým tradičním komentářem. 

Poznámky:
Save the Cat! – kniha o scenáristice
Monomýtus – základní dějové schéma hrdinských příběhů
odkaz na Ozzy Manovo triko

Přepis titulků

V poslední otevírací scéně vidíme Tyriona, který přemýšlí o svých životních volbách. To, co dřív bylo zábavné město s dopoledními popravami a s rušnou čtvrtí červených luceren, je teď v píči. Jeňa říká: "Hej, Červíku, přestaň vraždit čulibrky, už jsi vyhrál." On na to: "Co seš, ňákej sluníčkář, sere tě to?" Je zřejmé, že z Červíka je teď radikál a je lepší ho nechat na pokoji. Pohne se prst na Jaimeho zlaté ruce?

Jsem si jistý, že George o tom napsal proroctví, Proroctví o zlaté ruce, tak ne. Ne, je tuhej jak veka. Tyrion zkouší masáž srdce, ale už je příliš pozdě. Tady je zase Červík. "WTF, jak jsi mě předběhl? Musím být pěkně z formy." Dany a Drogon si řekli, že by byl nářez, kdyby to na chvilku vypadalo, že má Dany křídla.

Není tu nic zlověstného, deprimujícího nebo na hovno na téhle atmosféře. Zajímalo by mě, čí je práce se tahat s tou obří vlajkou. Řve o tom, že se zbaví nepřizpůsobivých občanů a že udělá Sedm království opět skvělými. Tyrion říká: "Víš co, co kdyby sis tu práci vzala a strčila si ji do řiti." Za to je zatčen.

Jeňa dostane od Aryi otázku, jestli je furt pod pantoflem. Jeho tvář naznačuje, že je to možné. Je to možné. Jeňa pak chce vědět, proč Tyrion sekl s prací. Říká: "Bylo to celé na hovno, Targaryen s.r.o. nikdy nikomu neplatí, všiml sis toho? Já jsem si všiml, protože já své dluhy platím, kázat o morálce a zároveň nevyplácet výplaty, nejhorší kombinace." Jeňa proti tomu má námitky.

Drogon mezitím procvičuje své dovednosti v kamufláži. Jeňa se musí podepsat do návštěvní listiny, než je mu povoleno vidět královnu. Dany se dívá na svou novou kancelářskou sesli. Dotýká se jí a dostala elektrický šok, ale nic to s ní nedělá, protože je totální psychouš. Snaží se Jeňovi vtlačit do hlavy kecy o lepším světě, ale ne skočil jí na to. Je to jako sledovat na fejsu kámoše, který naletěl multi level marketingové firmě. Tak ne, bodl ji do srdce, všechno je to v cajku.

Drogon se nasral a říká: "Od teď tu pro nikoho nebude žádná sesle." Děti si jsou často vědomy toho, co ničí jejich rodinu, v tomhle případě fajnová sesle. Drogon nechává svého bratránka žít a zdrhá se svou mámou na soukromý pohřeb. Tyrionův vous povyrostl o dva až tři týdny. Všichni drsní lidi se shromáždili, aby probrali, co dál, když už nemají fajnovou sesli. Červík se snaží chovat jako drsnej mocnej týpek, Sansa říká: "Naser si, kámo, ani nevíš, co děláš, jsi bezcílný parchantský vrah dětí, vrať nám Jeňu a Tyriona a vypadni."

Všichni si říkají: "Ta ho zpražila jako Dany zpražila město." Později, hlavně proto, že je nováček, je zmatený a přijme sračkózní dohodu. Branouš je zvolen králem, protože má doktorát z historie. Tyrion bude jeho pobočníkem, chvilku namítá, ale pak svolí pod tíhou dušervoucího pohledu. A Sanse projde zimohradská verze brexitu.

Kurva jo, Branouši, kurva jo. Jeňův vous narostl o další týden. Tyrion mu říká, že se musí vrátit k Noční hlídce. On říká: "Noční hlídka už není." Tyrion odpovídá: "Červík to neví, vochcali jsme ho, jen jeď na sever a předstírej." "Ale ne, jen ne Noční hlídku, prosím, nenuťte mě tam jít, co když tam potkám mého kámoše, psa a seznámím se s novou divokou, můj život je v troskách!"

Nakonec se sejdou Starkovy děti, než se zase rozdělí. Brienne píše o Jaimem do Bílé knihy. Například: Sestromrd mi protrh blanku a pak odjel před snídaní. Král Branouš promlouvá k Malé radě. A tady to máme, Duch je pohlazen. Pohlazení potvrzeno. Je to hodný pes. Nejlepší by bylo pustit titulky po tom pohlazení, já to z prdu udělám. ČAS NA RECENZI Dušervoucí pohled už je na triku, jak jste chtěli, je dostupný na webu.

Odkaz najdete v popisku videa, jeho nákup dost pomůže mému kanálu. Pokud použijete kód OZZYMAN, dostanete 10% slevu. Vlastně to funguje na všechna trika, to je všechno, díkec. Srát na to, srát na to. Srát na vás, mně se to líbilo. Nechci přehlížet to, že některé věci v osmé sérii mohly být lepší nebo aspoň vyřešeny jinak. Ale nejdřív bych se podíval na to, co se mi líbilo, a na to, o čem si myslím, že to je.

A potom se do toho můžeme ponořit a analyzovat ve větší míře. Moje nejoblíbenější scéna byla s Drogonem, který zničil sesli. Je to nejhezčí vyobrazení osobnosti draka a je to paráda, hlavně proto, že se minulou epizodu tak řešila pomsta. A hlavně proto, že pomsta se řešila celou dekádu seriálu. Je skvělé vidět stvoření, říct: "Nasrat, přestaňte se navzájem vraždit kvůli moci a všech těch sraček okolo, už toho prostě nechte." Takže Drogon je hráčem týdne.

Už nechce být zbraní hromadného ničení, dobře pro něj. Peter Dinklage měl pár parádních momentů v téhle epizodě. Víme, že je profík na scény s dialogy. A líbilo se mi, že měl s Jeňou osmiminutový pokec mezi čtyřma očima. To jsou přesně ty scény, které nám tak dlouho chyběly v sedmé a osmé sérii, kde bylo méně epizod. A u psaní je to trochu jako hra, je to teatrální, je to napínavé a bez chybičky, jak říkají odborníci.

Ale je to parádní scéna, herci to zvládli podat. Líbí se mi ta mysterióznost v prvních 10 minutách. Taky mě zaujalo, jak vyobrazili Daenerys jako záporáka. Ta protichůdnost v chování postavy je zajímavá a poutavá. Scénka s Edmurem Tullym byla k popukání. Sansa je královnou severu, takže cajk. Proměna Aryi v Ragnara Lodbroka je brilantní. A král Branouš je bezpečná a rozumná volba, podle mě.

Je moc pěkné, vidět Starky a Lannistery spolupracovat na těch nejvyšších postech po takové době, kdy si lev a vlk šli po krku. Jeňa opět v černé, docela to k němu sedí. Nová Malá rada mě zahřála u srdce. Poslední epizoda se jmenuje Železný trůn a myslím, že je o budování lepšího světa tím, v čem vynikáte. Ne tím, že budete nad vším dohlížet a říkat masám lidí, co mají dělat. Většina hlavních postav skončila na pozicích, které z nich dostávají to nejlepší.

A snad z toho vznikne lepší svět. Taky je to o změnách, které přicházejí hodně pomalu. A taky o lidech, kteří se snaží dostat z bludných sebezničujících kruhů. Je to velké poselství, silné poselství a mně se líbí. Pojďme si promluvit o scenáristech, kteří tento rok sklidili nejvíce kritiky. Byla velká diskuze na téma vnitřního vývoje postav. V životě jsem neviděl fanoušky použít výraz "vnitřní vývoj postav" tolikrát.

Zdá se mi, že se vždy snažili překonat zaběhlá pravidla a terminologii, které najdete v Save the cat nebo v Monomýtu. Je frustrující, když postavy stagnují nebo místo vývoje hodí zpátečku, nebo dělají ty stejné chyby, nebo opak toho, co očekáváte. Já můžu jít do prdele, vždyť jsem si taky dřív stěžoval na vnitřní vývoj postav, ale taky je na tom cosi troufalého, když jsou postavy nepředvídatelné a rozporuplné. Buď se mi to začalo líbit, nebo respektuju tu nejistotu. Protože odměnou může být hlubší poznání lidstva jako takového.

Herci dostali příležitost pracovat s obřím spektrem emočních stavů spíš než s pevně daným cílem a lineárním vývojem. Nechci dělat závěry, že Daniela Weisse a Davida Benioffa už to nezajímá, nebo že zlenivěli. Nemám právo soudit jejich profesní prozíravost, protože jsem nenašel žádný důkaz, že by tomu tak skutečně bylo. Scenáristé se asi snažili to udělat mainstreamově, elegantně a uhlazeně, uspokojit a zároveň to držet na hraně, že se nedrží zajetých konvencí.

A pokud je to záměr, tak respektuju tu nejistotu a respektuju tu výzvu. Měl jsem pocit, že promrhali pár příležitostí postav, někdy postavy nejely na 100 %, ale možná je těžké se na všechny zaměřit, těžší než předtím. Mít v 7. a 8. sérii deset dílů je zajímavá myšlenka. Řekl bych, že takhle kritika je oprávněná. Ale na druhou stranu by si lidé zase stěžovali, že je tam plno výplňových dílů. Jsem rád, že nezačali dělat 20 dílů v jedné sérii, aby jen krmili fanoušky a běželo by to donekonečna.

Myslím, že v showbyznysu je rčení, nebo mi to jen řekl ňákej kámoš: "Pokud se ti vede dobře, nebo na hovno, nikdy není pozdě odejít z pódia." Tvůrci mají můj respekt za to, že nepokračují dál, jen kvůli vysokému hodnocení. Pátá epizoda mi furt vrtá hlavou. To, že se z Dany stala šílená královna, nebylo vůbec jednoduché rozhodnutí, neustále jsme viděli ženské postavy bez jediné vady a tak to i zůstává v dnešní době, kromě Jessicy Jones, ta má svých chyb plnou zádel a je to skvělý.

Takže ať už tento vnitřní vývoj postavy byl příliš uspěchaný nebo nenápadný, je to cíl, kterému musíme čelit. Je to jako Tom Jane, který zabil svého syna a pokusil se o sebevraždu ve filmu Mlha z roku 2007. Je jedno, jak se do situace dostal, stejně je to šok.

Myslím, že pátá epizoda byla velice znepokojující. A proto si taky myslím, že se stane nejlepší epizodou 8. série. 2. a 5. epizoda, byly mé nejoblíbenější. Když už jsme u toho, jestli tady ještě jste, má nejoblíbenější scéna seriálu je s Jaimem a Brienne ve vířivce. Moje nejoblíbenější série je čtvrtá. Možná k ní mám takové pouto, protože jsem u ní začal dělat recenze. HBO mi povolilo autorská práva na mou tvorbu.

A docela mi to pomohlo rozjet kariéru, abych byl upřímný. Taky jsem během čtvrté série objevil subreddit Hry o trůny, když jsem žil sám. Rád jsem tam trávil čas a možná budu znít jako emocionální čulibrk, ale Hra o trůny mi změnila život. Myslím, že nejsem jediný čulibrk, který může říct, že je seriál ovlivnil a nebyl pro ně jen pouhou zábavou. Možná to je to nejdůležitější poselství Hry o trůny. Tak nějak spojuje lidi, je to rodinný seriál.

Dokonce jsem o tom pokecal se strejdou o Vánocích, fakt zvláštní. Dokonce to dostalo introverty z baráku a začít se na to dívat v hospodě. Nebo vyšli do klubů, protože Hodor je zasranej DJ. introvertní geekové nechodí do klubů, ale jasně že půjdou, když tam bude Hodor. Určitě to pomohlo lidem zařadit se do kolektivu. Viděl jsem svatby inspirované Trůny. Spousta lidí si na tom založila živobytí, třeba jako já, díky tvůrcům, kteří nám dali volnou ruku.

Taky to v lidech probudilo neskutečné množství kreativity. Je to šílené, že ze zábavy a umění vzniká skutečný dopad na svět. Ne z každé zábavy a umění, ale některé si najdou cestu, rezonují s lidmi a rozpálí jim mozky. Myslím, že posledních deset let se Hrou o trůny je jeden z těch případů. A proto má v mém srdci zvláštní místo. A dobrá zpráva je, že ještě přijdou dvě knihy od George. Seriál nám vlastně řekl, jak ty knížky dopadnou, ale stejně se na to těším.

No dobrá, tak já už končím a má hlídka je tímto u konce. Musel jsem to říct, je mi jedno, kolik youtuberů to řeklo, musel jsem to říct. Překlad: Roman1211 www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

pokud jde o děj... ten sem vzdala už v 5 sezóně... je jasný že už to není Martinova hra o trůny, ale jednoduše vysokorozpočtový fantasy seriál... Děj mi proto ani nijak nevadí. Neuměla jsem si představit konec, repsektive uměla, ale ten by byl až moc pozitivní a tak sem tušila že tak to opravdu nebude...
Tenhle seriál prostě nebyl dymenzovaný na 8 sérií a už vůbec nebyl dymenzovaný na série o 7 a 6 dílech, a jde to prostě poznat. Poslat Daenrys s 3 draky do Západozemí a nechat 2 zkrácené série na ukončení... opravdu 'logické'.
Ale děj jako takový, inu tak prosím, D&D jsou opravdoví mistři, pokud šlo o přepis již napsaného obsahu, dooprady mistři a možná by si měli vzít raději nějakou další dokončenou předlohu a tu přepsat (ehm remake Meče pravdy EHM)...
Ale jako samostatní scénáristi posledních sérií stáli totálně naprd...
I když pominu oravdu laciný obsah příběhů... jde o logiku, kterou to začalo postrádat. Jon a spol za zdí uvíznou na ostrově uprostřed zamrzlého jezera, Gendry doběhne za zeď, vypustí tryskového havrana, a Daeny nastartuje tryskové draky a ještě úplně sama dokáže přesně najít ono jezero...
V jednom díle nejenom že dokážou lodě přesně a precizně střílet skrze skály na létající draky a trefit (ok, Rhaegal byl zraněný, ale pořád zničehonic ho trefit? Opravdu nemohli alesoň udělat menší lodní přestřelku kde by Daeny s dray kličkovali a Rhaegal až potom padl? Nebylo by to logičtější? No trvalo by to dýl take nic)...
V dalším díle ale Daeny na jednom drakovi kličkuje a lítá, zníčí celou flotilu, všechny balisty na hradbách a ještě hradby prolomí...Proč takhle nezničila Euronovu flotilu už napoprvé? Stačilo se stočit, oni vystřelli, a pak začali pálit na lodě, BUM mohla je zatím obletět zezadu a pálit na záďě lodí... Ajo, Euron musel plavat aby se utkal s Jamiem...

Jamie a Cersei stojí v katakombách, a dle všeho se začíná řítit úplně celý strop... ale v dalším díle, Tyrion (nebudu řešit že je to totálně nonsec a nevím proč by tam jako měl lézt,když nemohl vědět že tam budou) vlezl do katakomb, které až na pár malých hromádek cihliček byly vpodstatě v cajku a volně průchozí...

Po 3. díle, kde vpodstatě totálně zmasakrovali všechny Dothraky, a Neposkvrnění taky dostali nabudku, jich teda v Královo Přístavišti bylo až až. Nemluvě o předchozích sériích- pro neposkvrněné.

Zbytek už je na pocitu. Hodně mi vadilo skákání v čase. Ne že by s tím nezačali už dřív, ale tady to už bylo zrkátka až moc nepřehledné.
Je zkrátka často vidět, jak nepřemýšleli dopředu, a to mě mrzí. Že často porušili vlastní pravidla hry...

Vtipně a pravdivě si můžete počíst zde
https://www.boredpanda.com/game-of-thrones-creators-mistakes/

34

Odpovědět

Porno a vysokorozpočtové filmy/seriály mají jedno společné: každý tam očekává nějaký děj, ale nikdo nepředpokládá, že se bude řídit se logikou a dávat smysl.

00

Odpovědět

0:54 Sarah Kerrigan, Queen of Blades :P

Hra o trůny původně nebyla určena pro každého. Poprvé jsem ji zkoušel sledovat v době vydání, ale vzdal jsem to po druhém nebo třetím dílu, protože mi unikaly nějaké hlubší souvislosti. Proč se některé postavy chovají, jak se chovají. Podruhé jsem je začal sledovat znovu v době, kdy končila druhá nebo vyšla třetí série.

Vzhledem k tomu, že trpím určitou formou OCD :D, která spočívá v tom, že se nespokojím s průměrnou kvalitou, tak jsem si stáhl každou sérii v Blu-ray a enkódoval do sbírky. A protože český dabing i titulky jsou mizerné, ručně jsem si přečasoval titulky od hlawouna. A právě během přepisování jednotlivých titulků (ono je to opravdu časově náročné) jsem narazil na Comic Book Girl 19 a postavy mi začaly zapadat do děje.

Nesouhlasím přísnými hodnoceními jako jsou tato https://imgur.com/a/cC2tNQs. Že děj osmé série odpovídal uniklým scénářům mě nepřekvapuje, ale v zásadě mě to ani nezklamalo. Život jde dál. V HBO se snažili vsadit na jistotu, žádné experimenty jako třeba v Bitvě o Černovodu. Tehdy zápasili s rozpočtem a díl režíroval Neil Marshall, specialista na nízkorozpočtové akční filmy. Velmi doporučuji podívat se na tento díl s komentářem GRR Martina (u vlastních ripů si nechávám bonusový materiál a občas ho i poslechnu). Tehdy měli při výběru šťastnou ruku, ale dovedete si představit, kdyby shodou nešťastných náhod najali na některé z dílů 7. a 8. série někoho jako Trošku? Nebyla by žádná Hra o trůny, ale jak říká Ozzy Man: Destination F#%Ked. :D

Málokdy je filmové zpracování knižní předlohy stejně dobré, nebo lepší. GOT bych přirovnal k Arnovi. Tři knihy výborné čtení, dvoudílný švédský film OK (z nesestříhaného materiálu udělali šestidílný seriál, ale ten jsem neviděl), hollywoodská kopie jménem Království nebeské taky ušlo... a nakonec zkrácená jednodílná dabovaná verze pro ČR, která neměla hlavu ani patu. Ano, 7. a 8. sérii řadím do kategorie hollywoodská kopie. Hra o Trůny se dala natočit lépe, ale dala se natočit i hůře. Neodsuzoval bych je. Budou nějaké spin-offy a prequely, kde předpokládám dostanou jejich tvůrci volnou ruku při psaní scénářů.

GRR Martin začínal psaním scénářů pro seriály. Kdo viděl něco z jeho počátků? Počkejte si, s čím přijdou D. Benioff a D. B. Weiss za deset patnáct let. Pokud dnes dokázali tvořit nadprůměrný seriál, který skalní fanoušci strhali, tak za pár bude jejich tvorba patřit mezi absolutní špičku.

56

Odpovědět

Jsem rád, že jsi se konečně přiznal, že jsi magor. :D

13

Odpovědět

Musím souhlasit s Ozzym. I když byla 7 a 8 uspěchaná a plná nelogičností jsem spokojen. Jde o základní příběhovou kostru a ta dopadla jak jsem doufal a s osudy postav nemám problém. Tvůrci nás dokazovali překvapovat i když občas nemile a tak to má být, tak je to správné soudruzi. Mám to prostě rád i s těma chybama.

133

Odpovědět

Jak řekl jeden filmový kritik "Osmá sezóna měla tak velké očekávání, že prostě nemohla uspokojit všechny fanoušky." Protože větší část prostě chtěla vidět mega bitvy a když je dostaly, tak jim připadalo, že jich je málo, že byly vedeny blbě bla, bla bla. Pokud jste čekali něco podobného, tak jste ten seriál vlastně nepochopili. Většina lidí očekávala, že se John stane králem a Daneris bude sedět po jeho boku, ale to by bylo v rozporu s tím o čem psal Martin. Technicky jsem osobně předpokládal, že zemřou oba a Tition usedne na trůn. To se nestalo, takže i mé předpoklady byli mylné.
1. Nevíme co se stalo po tom co John zabil Daneris, předpokládám, že blízko byli jeho vojáci a ti jeho zabití zabránili. Navíc tam nebylo tělo, takže nesposkvrnění nevěděli co se přesně stalo.
2. Vývoj Daneris byl pozvolný a když se podíváte na předešlé sezóny je její přeměna více uvěřitelná. Co víc, co dokáže žena pokud se utvrdí, že ji muž zradil. Ona k pomstě měla k dispozici draka.
3. John musel dlouho přehodnocovat své rozhodnutí, navíc svým přístupem k ní její proměnu způsobil a to si moc dobře uvědomoval. Kdyby ji projevil víc lásky, těžko by ze vzteku zničila většinu města.
4. Zapomínáte, že John byl legitimní král severu, takže ho asi nemohli jen tak popravit.
5. Neposkvrněný si své požadavky vynutili silou, vyhrožovali, že budou pustošit celou říši západozemí pokud se John stane králem sedmi království a nebo severu.
6. Armády západozemí byly těžce zdecimované, jediná sila která se jim mohla postavit byly rytíři z údolí.
7. Jediné co mě mrzelo bylo, že neřekli co se stalo se zbytkem Dotraků, je fak, že pokud Kal nemohl sedět na koni, již nebyl jejich vůdce, ale co se s nimi stalo?
8. Autoři prozradili, že se záměrům Nočních chodců nevěnovali záměrně, vše se máme dozvědět v novém seriálu, který se natáčí.
9. Sansa vytušila, že je prává chvíle zdělit, že se Severní království oddělí od říše, technicky kromě krátkého panování Boltnů bylo po celou dobu, tedy od druhé sezóny stejně samostatné.
10. Jsem s koncem seriálu spokojený, všechny mé oblíbené postavy přežili.
11. Martin prohlásil, že po konci tohoto seriálu se další seriály, nebudou osudům přeživších postav věnovat. Navíc naznačil, že by rád napsal knížku o Arje a její cestě na západ. Už se těším.

156

Odpovědět

Možná máš pravdu ale nechce se mi ta tvá slohovka číst...

28

Odpovědět

+Ddothraků a neposkvrněných zůstalo kolem 2 - 4k (max 13k) vsichni zavření ve vypáleném městě s několika málo východy obleženěm několika tisíci seveřany.

armáda udolí 20k+
armáda dorne 20k+
+ armády ostatní šlechty co se neučastnili války Renly B. proti lannistrum a Stannisovi dokazal sehnat 100k vojaku od ostatní šlechty ti určitě ještě někde musí být protože ke Stannisovi se jich přidalo jen pár tisíc.

11

Odpovědět

Ad 11. ocenil bych humoristický spin-off ve stylu Californication nebo Lucifera, kde Bronn s Tyrionem vymetají pajzly a bordely. ;-)

22

Odpovědět

ten pozvolný vývoj Daenerys prostě není tak pozvolný aby se to mohlo tvrdit...
Upálení čarodějnice? Vzala jí dítě a z Khala udělala ležáka, a ještě sejí vpodstatě vysmála, jasně že ji upálila.
Zavření lidí dosejfu a upálení toho čaroprda ve věži neumírajících? Sebrali jí draky, podvedli jí a vpodstatě s ní manipulovali a opět zabila jen ty, kteří za to mohli.
Upálení toho týpka co držel Missandei a poručení neposkvrněným aby zabili své pány... oni doslova týrali malé chlapce od dětství, kastrovali je, a sebrali jim životy, plus opět drželi otroky.
Ukřižování vznešených pánů udělala, protože před tím stejně ukřižovali děti otroků, byla to pro ni spravedlnost, otrokáři se chovali zle k prostému lidu a tak je potrestala, i když třeba někteří z nich nesouhlasili.
Nechala upálit draky další vysoce postavené, aniž by věděla zda jsou či nejsou odpovědní za vzpouru harpyjí... inu já netvrdím že je Daeny učiněný anděl, její řešení problémů je razantní a vládnout rozhodně neumí, ale i tady to má prostě pro ni odpodstatněný smysl, ukázat svou moc, a vzudit v lidech strach, ale pořád to má daleko k nějakému šílenství.
Upálení khalů Dothraků, no oni by jí asi udělali něco horšího. Byla ve Vaes Dothraki a jak jim řekla, tam jí její muž slíbil železný trůn, odtamtut vyrazila celá armáda Dothraků, kterou Drogo sjednotil,aby dobyli západozemí. Tam to všechno začalo. No tak upálila khaly, ale pořád je můžeme považovat za záporáky, ona je považovala za záporáky, do toho v Dosh Khaleen poslouchala několik žen, kterým jejich Khalové ubližovali.

Prostě jedno vede druhého je vždy přímo cíleno na dané lidi, na ty kteří vpodstatě brojili proti ní.
Já chápu, Cersei jí zabila Missandei, před tím ztratila Joraha, do toho Varys, Jon už ji jako tetu nechce ohnout a Tyrion dělá jednu blbost za druhou... ale prostě tomu chybí to něco co by ji donutilo zabíje neviné ženy a děti. Vždyť když Drogon upálil malou holčičku, rozhodla se naopak své dva draky spoutat okovy, je očividné že zabíjení nevinných opravdu nikdy nebylo v jejím repertoáru... Kdyby se naštvala a letěla okamžitě zdemolovat rudou baštu, tak to bych pochopila, ale celé město zkrátka nedává smysl a žádné indicie k tomu přímo nevedly.

21

Odpovědět

+lenaciaPřesně tak. Hlavně vypálit celé město po VYHRANÉ válce je blbost. A žádnej zkrat to nebyl. Brala to systematicky ulici za ulicí. Prostě nesmysl, jen a jen laciná snaha šokovat, nic víc.

00

Odpovědět

Logika je jenom pro fajnšmejkry, zbytek bere co je. Takže Jon zabije Daenerys, proč ? Jako chápu, že je to psychopatka, ale jaký měl Jon plán? Nemohl přece vědět, že se drak nerozhodne spálit zbytek města a že Eunuši s Dotraki a Železnou Lady Yarou, dostanou rozum a nepovedou další válku, při které zahyne tisíce nevinných. Ad 1) Krom toho, že to nebyl promyšlený plán, to ani nesedí k jeho povaze. Jon se vždycky zachová eticky, protože tak ho vychoval Eddard Stark. A ten vždycky pohrdal králokatem, že zavraždil krále. Postavil se i proti Robertovi, když chtěl poslat vrahy na Danny, protože čestný muž nevraždí. Ad 2) Je ironie, že kdyby Daenerys, Tyrion nebo Jon přehodnotili svůj morální kompas cosi dřív, tak mohla Cersei být zavražděná, ještě za starých dobrých časů, Odpadl by tak spouštěč nekontrolované agrese, královo přístaviště by se matce draků vzdalo bez boje a nikdo by neměl pocit, že Danny je zlo.
A pak je tady ta věc s volbou krále, to vážně někomu opravdu přišlo jako uspokojivé finále ? Ahoj, jsem Tříoká vrána, vím všechno. Super, to se může hodit, tak nám nějak poraď, co s těma zmrzlíkama ? Váš osud je už napsán. Aha jo dobře, ale nemůžeš nám nějak napovědět ? Ne ? A co Danny není to magor, co vraždí děti ? Taky nic? Můžu jen říct, že Jon je Targaryen. To víme, Sam to našel v archívu a zbytek jsme si domysleli. Teda na to, že víš vše, jseš užitečný jak mrtvému zimník, nechceš nám dělat krále ? Tak jo…někdo něco proti ? Ne,ne,ne,ne,ne…Sanso ? Mám tě docela ráda bráško, ale sever už nikdy nepoklekne před nějakým Starkem, teda kromě mě. Hlasuji pro Nordexit. To je fajn nápad Sanso, ale tady nemáš žádnou moc . Když můžu být král, tak můžu být i pánem Zimohradu, je to moje právo, a já říkám, že sever zůstává. Nemám draky, nemám ani věrnou armádu, mám jen kolečkové křeslo a trpaslíka. Když se trhne sever, jak donutím ostatní ať se taky netrhnou ?
No a co s tím Targaryenem ve sklepě ? Je skoro jako můj bratr, nemůžu ho nechat umřít, pošlete ho na zeď a zakažte mu plodit děti. Až za pár let HBO bude potřebovat zase nějakou pecku a Kitt oživit svojí uvadlou karieru, Jona na severu jako když najde.
A Pán světla na to kouká s otevřenou pusou. Jone, co jsi to udělal ? Já tě přivedu zpátky k životu a ty mi za to zabiješ matku draků ? Kdybych tenkrát měl křišťálovou kouli, nebo tak něco…..

56

Odpovědět

Tolik slov vyřčených na obhajobu něcěho co se prostě obhájit nedá. Vůbec mi nevadí jak to dopadlo, ale zásadně mi vadí, jak se postavy k tomu konci dopracovaly.
Jaká je šance v %, že Šedý červ, který kvůli pomstě na rozkaz královny zabíjí zajatce, při zjištění, že John královnu zabil, ho zajme a svolá všechny rody, aby si zvolili nového krále a tuto diskusi nechá moderovat Tyriona (kterého měl rozkaz za zradu zabít)? Neexistuje dostatečně nízké číslo, které by vyjádřilo jak stupidní a nepravděpodobná je tato varianta.

347

Odpovědět

Přidej k tomu, že bastard bez politického zázemí a druhořadý kovář v jednom, má právo hlasovat. A když tam Sansa vyhlásí nezávislost, nikdo ani necekne. Se tam s tou demokracií posrali.

206

Odpovědět

+(Pepek)A) Šedý červ je voják, ne politik. Vždy následoval, nikdy nevedl (z ideologického hlediska). Bez vůdce je ztracený.
B) Gendry je lodrem Bouřlivého konce, sama Daenerys ho povýšila na lorda, takže tohle je cajk.
C) Ad Sansa, myslím, že už měli těch posraných válek všichni plné zuby. Však ať si Sever sere na svém písečku, stejně je to fuk.

197

Odpovědět

+AnonymousPrávě jako voják by se nikdy nezachoval takto...

21

Odpovědět

Skončilo to OK. Nejvíce mi však v osmičce vadily naprosté nesmysly. Zfušovaná bitva s mrtváky, druhý drak šel dolů jako fotbalista v pokutovém území, zatímco poslední pak zázračně přežíval bez ztráty květinky. Červík běžel na nástupiště asi jako assassin po střechách WTF, že Ozzy :D

171

Odpovědět

Sestromrd mi protrhl blanku a odjel před snídaní...
Odpadl jsem :D

312

Odpovědět

Mě by zajímalo ,kde Daenerys furt brala ty vojáky a dothraki

282

Odpovědět

Postavila si na Dragonstonu spawn point.

253

Odpovědět

Mě by zase zajímalo, proč by jich nemohla mít tolik, kolik jich je v posledním dílu. Může jich tam být nějakých 2000 neposkvrněných a několik stovek dothraků (možná víc, nemám dobrý odhad). Každopádně celkově získala 13 000 neposkvrněných (5000 bylo zprvu ve výcviku) a 16 000 dothraků. V Zálivu otrokářů ztratila maximálně pár stovek neposkvrněných. Další velké ztráty byly u Zimohradu, kde ztratila polovinu své armády, ale neprozradila poměr neposkvrněných a dothraků (pravděpodobně však zemřela většina dothraků). V závěrečném dílu tedy stále může mít i desetitisícovou armádu.

48

Odpovědět

+Paetur- velké ztráty neposkrvněných byly u Lannisportu
- jak mohli ztatit polovinu neposkrvněných u zimohradu když jde jasně videt jak větsina z nich umřela před příkopem a poslední z nich brání nádvoří společne s červíčkem? to jich jako bylo někde jeste pár tisíc bokem? věta ze čtvrtého dílu: 'padla nás polovina' vubed nekoresponduje s tim co se stalo ve třetím.

62

Odpovědět

+PeldaJooo, taky jsem nad tím přemýšlel. Hlavně ta scéna, kdy Noční král jde zabít Branouše, než ho Arya killne. SPousta záběrů na naše známé postavy v těžkých situacích, kde široko okolo nich jsou jen mrtví a nikde ani stopa po byť jediném no name vojákovi. A pak přijdou s tím, že umřela půlka celé armády (Dany+Sever). Jen si říkám, kde tu druhou půlku asi schovali. Jako mít zálohy je celkem běžná věc ve válce, ale nevyužít je v situaci, kdy to začíná vypadat bledě, to je prostě hloupost. Ale co už, nd tím se tvůrci nezamýšleli.

10

Odpovědět

Já jsem s posledním dílem celkem spokojen, i když se tam našlo pár do nebe volajících debilit. To ale nic nemění na tom, že osmá serie stála za vyližprdel.

2811