Hra o trůny v kostce: Zapomněl na kaféOzzy Man

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 23
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:87
Počet zobrazení:9 024

Spoustě lidem se tato epizoda nelíbila, ale dejme Ozzy Manovi šanci ukázat nám, že to třeba jen vidíme až moc černě.

Přepis titulků

Začínáme u Joraha, průzkumníka, který je mrtvý, Daenerys předstírá, že ji to zajímá. Ťuhoš, ťuhoš, teď už definitivně tuhej, ťuhoš a ťuhoška. Duch se tváří, jako by se bitvy účastnil. Aegon říká: "Je čas na největší pařbu, jakou kdy Zimohrad měl." Jorah říká: "Khaleesi, počkej, Khaleesi, jsem naživu." Ta předstírá, že ho neslyší.

Pak šikanuje Gendryho tak, že předstírá, že ho zabije, protože je syn Roberta Baratheona. "Dělám si prdel, jsi nový lord Bouřlivého konce, dostali jsme tě." Všichni si užívají. Jaime a Brienne se svlékají pohledem. Davos měl jednu skleničku a už zpochybňuje náboženství. Branouš říká: "Nemám rád pařby, jdu radši upéct pizzu a ubalit si špeka." Tormund už chlastá tři dny v kuse a všichni si přejí, aby už konečně odpadl.

Kdo si kurva objednal kapučíno? Dany dostane depku z lidí a chce se dostat na Branovu párty. Pavouk vstoupil do hry. Z Brienne se stává postava z filmu Prci, prci, prcičky. A Pod našel dívku, do které by se mohl zabořit. Sansa a Ohař mají konverzaci o tom, jak předchozí vztahy, plné znásilnění, manipulace a spálených ksichtů, z vás dělají to, co jste dnes.

Poté, co získal hrad, se Gendry snaží získat i ženu. Arya říká: "Já chci cestovat a užívat si polyamorie, tak čus." Ser Brienne nastavuje atmošku, Jaime vchází a pouští Marvina Gaye, pak se začnou svlékat vlastníma rukama. Chudák Tormund. Tihle dva na to taky jdou. Sakra, vždyť jsou příbuzní, kurňa, já na to zapomněl. Dany ho prosí, aby v sobě potlačil Aegona a všechny přesvědčil že je 100% Jeňa.

"Už jsem si zvyk na mou novou identitu." "To snad ne." "Jo, teď můžu jezdit na dracích." "Prostě zůstaň Jeňou Sněhem, jasný?" Druhý den se vidí na pracovním mítinku a atmoška by se dala krájet. Arya a Sansa si říkají: "To není ten Jeňa, kterého jsme znaly." Dany si vyslechne názory všech, i když vytahují hovna. Aegon říká svým sestrám, že už není Jeňou, kterého znaly.

Bronn vešel do hospody a střihl si film Sbal prachy a vypadni. Skončí to smlouvou, že mu dají Vysokou zahradu, až válka skončí. Arya a Ohař jsou opět na cestách, míří do Králova přístaviště. řekl bych, že tam dorazí do konce téhle scény. Sansa řekla Tyrionovi, že Jeňa už není ten týpek, kterého znaly. To je teda pořádně procítěné mužské obětí. Tormund Obrozhouba opustil hru, hodně štěstí na odpočinku.

I když byl hodnej, Duch je odkopnut tímhle targaryenským hošanem, který míří na Královo přístaviště. "Obejmi mě, kámo." "Piškot by stačil." "Plosím." Tyrion řekl Varysovi, že Jeňa už není ten týpek... Ale však vy víte. Drak sestřelen, opakuji, drak sestřelen. Zelený drak absolutně rozjebán.

Udělal to zasraný pirát. Jaime se chystá do Králova přístaviště a připravuje si koně. Brienne říká: "Přestaň chystat koně a vrať se do postele." On říká: "Kůň už je připraven." Nakonec poté, co Missandei unesli zasraní piráti, jí usekli i hlavu. Červík: Berserk mód aktivován. Daenerys: Berserk mód aktivován. ČAS NA RECENZI Připadám si trochu jako magor, protože když epizoda skončila, řekl jsem si: "Tahle se mi líbila."

Pak jsem zkontroloval fóra a recenze a všichni to totálně ztrhali. Nasranej jsem byl minulý týden, protože postavy nejely na 100 %, ale nerad jsem nasranej moc dlouho. V páté sérii jsem se nasral snad u každé epizody. Byl jsem totální knihovůl, pokud si vzpomínáte, ale jak čas plynul dál, uvědomil jsem si, že být tak cynický není moc zdravé a rozhodně to není fér.

Snažím se být trochu vyspělejší internetový kritik. Ale uvidíme, jak se k tomu budu stavět za 14 dnů. Není možné, aby byli všichni spokojení s tím, jak to skončí, je to nemožné. Má oblíbená scéna byla s Tyrionem a Varysem na Dračím kameni. Conleth Hill je hercem týdne, už hodně dlouho neměl příležitost se ponořit do tak šťavnatého smysluplného dialogu. Takže jsem rád, že byl v téhle epizodě v popředí. Líbil se mi dialog o tom, jak mají obyčejní lidé právo žít a děti mají právo na jídlo.

A že za tou morálkou, ty politické manýry a to, jak muži za oponou ovládají moc, připadalo mi to jako stará dobrá Hra o trůny, to, jakým způsobem funguje politika ve fantasy světě, a že může reflektovat politiku v našem světě, bylo vždy pilířem příběhu. Řekl bych, že i proto má takový úspěch ve světě. Prsa, prdele, draci a meče pomáhají, ale Hra o trůny a lidé v ní jsou důvod, proč na to koukáme, Připomínka toho, že loutkáři mají v rukou moc, byla skvělá.

Sansa je nový tahač za nitky, hraje tu hru víc než kdy dřív. Vážně jsem si užil výkon Emilie Clark. To napětí, jestli se z ní stane šílená královna, nebo ne, je vzrušující. Brzy se budeme muset rozhodnout, jestli jí prostě nezačnem říkat Šílená Královna. Spousta lidí ji zklamala jejich špatnými radami a v podstatě ji dohnali k šílenství, je tu smutný a tragický izolovaný aspekt její postavy a líbí se mi to. Tormund mě několikrát dost rozesmál, celá ta pařba po bitvě byla k popukání. Jaime a Brienne v posteli, taky fajn.

Nemyslím si, že Jaimeho dialog značí, že jede do Králova přístaviště, aby pomohl Cersei, ale uvidíme, bylo by smutné, kdyby se změnil zpět do svého předchozího stavu. Ale uvidíme, líbil se mi i rozhovor Tyriona a Qyburna. Qyburn dělá, že je jen ústy, ničím jiným, je to pěkný kontrast k předchozí scéně Varyse a Tyriona. RIP Missandei a Rhaegal, samozřejmě. To, že Euron zaútočil tak lehce, je docela nedomyšlené logisticky.

Ale co už, to, že Cersei všechny nepovraždila, je fajn. Chce, aby Dany přišla s plnou parádou a aby popravila svou reputaci, to řekla. Má tu moc, aby popichovala, provokovala a čekala na draka. Epizoda se jmenuje Poslední Starkové a Jeňova identita byla v hledáčku víc než kdy jindy. Být věrný rodině je zase velkým tématem. Je Jeňa věrný své starkovské straně, nebo své targaryenské straně. Zůstala vůbec nějaká věrnost mezi Jaimem, Tyrionem a Cersei, aspoň trochu?

Dany má pocit, že nemá žádnou rodinu ani věrnost. Jiní hledí jen na svůj zisk, jiní o osud království, další o nenarozené děti, které ani nejsou jejich. Jsem zvědav, jestli Euron bude mít otázky ohledně toho, jak Tyrion ví o dítěti. Asi ne, zajímá ho jen plavba a střílení věcí, takže asi ne. Kurva jo, kelímku s kávou, kurva jo. Odkazy na použitou hudbu najdete v popisku, tak jim hoďte lajk. Taky jsem udělal playlist s veškerou použitou hudbou, tak na to mrkněte, čus.

Překlad: Roman1211 www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pro všechny ty chytráky, kterým se nezdá Rheagalova smrt a tvrdí, že když oni viděli ji, Dany musela vidět je. Nezapomínejte, že v GoT stále existuje gravitace. Mohli prostě střelit do výšky a přestřelit tu horu, která clonila Dany a drakům ve výhledu a ty harpuny zasáhly draka až jak už se stočily směrem do...

Ne, kecám, je to totální k0k0tina.

41

Odpovědět

Tak vidět je mohla, ale co naposledy střílely kuše po drakovi tak ho to sotva škráblo, asi nečekali že se budou snažit upgradovat něco, co nefungovalo :)

00

Odpovědět

S tím mrtvým drakem jde hlavně o to, že se jedná o easy-kill. Prostě drak z nějakého důvodu (vyrovnat síly, n****t dračí královnu,...) musel jít k zemi. Bohužel ho však zabili tím nejprovařenějším způsobem - přitom toho druhého ne a ne trefit. Že by šťastná ruka? Celou dobu byli draci úžasná stvoření, ale tímto je degradovali na otravný hmyz, pro který mají ultimátní plácačku. Se divím, že je tam na konci z hradeb nepostříleli všechny ...

20

Odpovědět

Jak to tak sleduju tak konec bude takovej otevrenej. na Zeleznej trun nikdo nesedne, jelikoz shori i s vetsinou mesta. Obe kralovny dead. Herec co hraje Eurona v nejakym rozhovoru prohlasil, ze jeho postava je jedna z tech muzskych ktery neskonci opravdu dobre= Tipoval bych to na Yaru ze ho zabije. Cleganebowl=oba dva dead. Drogon odleti nekam pryc. a spousty fanousku to akorat nasere.

31

Odpovědět

Fakt jsem zvědavej jak chcou tohle smysluplně, bez nejasností a definitivně dokončit za 2 díly. Absolutně nereálné. Jestli má většina vychcípat tak mě bude s**t že to neudělal Ledňáček ale ti čuramedání mezi sebou. A to bude pěkně na hovno konec. To už by snad byl lepší i srdíčkový konec.

13

Odpovědět

Pro mě výborná epizoda, jestli někdo chce pořád jenom krev, tak ať se dívá na zprávy. Tohle je politika západozemí a já si užíval každou minutu tohoto dílu.

1810

Odpovědět

Ten konec o Euronovi mě sedl. taky sem si řikal, jestli si uvědomil jak to mohl tyrion vědět

Samozřejmě balisty střílející z plovoucích lodí na kdovíkolik metrů vzdálený rychle létící cíle nabíjející rychleji než zadovky a přesnější než sniper elite s průrazností polního dělostřelectva mě stejně jako spoustě dalším prišly trochu nereálné.

351

Odpovědět

Odpověď bude jednoduchá, Varis má v přístavišti stále své špehy.

54

Odpovědět

Zato draci jsou reálný jak ve skutečnosti

15

Odpovědět

a navíc zpoza skal, kdy ona neviděla je a oni nemohli tedy vidět ji...

00

Odpovědět

Mně se epizoda líbila! Občasná předvídatelnost je v pořádku. Nereálnosti, které se vyskytují v seriálu a hodně dívákům vadí jsou přece také v pořádku, když je celý seriál fikce. Nemusí všechno dávat smysl jako v našem reálném světe nebo ano? Prostě se blíží konec a není čas na žádné intriky jako v dřívějších sériích. Tak prosím semnou vyjádřete svůj nesouhlas a dejte mi vědět co vadí Vám.

P.S. When you play Game of Thrones you win or you die. There is no middle ground.

523

Odpovědět

Fakt, že tam jsou nějaký fantasy prvky ještě neznamená, že neplatí logika. Nikdo nenadává na to, že draci jsou moc velcí a ty křídla by je nikdy neunesly... draci jsou prostě fantasy. Ale lodě jsou lodě, lodě znáš, lodě jsou reálný - určitě jsou vidět z daleko větší dálky, než kam dostřelej ty balisty (nebo co to je)... a line of sight mít museli, když dokázali zamířit. Je prostě blbost, že je dokázali tak snadno překvapit. (leda by tam byl nějakej mocnej čaroděj, kterej na ně všechny vycastil Invisibility... ale to jsem GoT ještě neviděl)

342

Odpovědět

+BullOverKoukni na mapu, lodě byly celou dobu v zákrytu druhého ostrova.

112

Odpovědět

+-HoNY-A jak teda mohly střílet/mířit? Lidi dole na lodi museli mít line of view na draky, vzhledem k tomu že tam byla pevnina, tak draci museli vidět plachty daleko dřív, než zbytek lodi = i lidi na lodích museli vidět draky daleko dýl, než draci lodě.

112

Odpovědět

+BullOverJe to fantasy, nehledej úplnou logiku. Euron Greyjoy je zkušený záludný pirát, co útočí ze zálohy. Před Dračím kamenem byla bárka, ze které odeslali signál. Netvrď mi, že jsi přehlédl krátký střih na nenápadnou hnědou loď bez plachet. Navíc draka bylo určitě dříve slyšet než vidět.

Neřeším nelogické věci, jako škorpióny s kadencí rotačáku, ale schopnost provést nečekané přepadení. Zkus si zavolat na Horká linka pro zmatené fanoušky Hry o trůny a zeptat se Cibulového rytíře. Je to zkušený pašerák a mile rád tě zasvětí do tajů námořní strategie. ;)

414

Odpovědět

+-HoNY-By si měl koukat na Vikingy

11

Odpovědět

+-HoNY-"Netvrď mi, že jsi přehlédl krátký střih na nenápadnou hnědou loď bez plachet. " - kde je přesně vidět?

11

Odpovědět

+BrutMyslel jsem tuhle: https://ctrlv.cz/RGZA

Musím se však omluvit za dezinformaci – na této lodi je Varys a Tyrion. Domníval jsem se, že nepatří k targaryenké flotile, ale pustil jsem si daný úsek několikrát a je to ta samá loď, vedle které drak dopadne.

02

Odpovědět

+-HoNY-Myslíš toho co vesloval na malej lodičce bez plachet v noci a i tak byl posranej, že ho chytěj? A přirovnáváš to k 11 obřím lodí s ještě většíma plachtama ve dne?

A proč by draci byly slyšet? Nevim, jestli celou dobu řvali, ale neni to moc pravděpodobný... a pokud myslíš jen zvuk co vydávaj mácháním křídel, tak na tu vzdálenost bude vítr co pohání ty lodě daleko hlasitější.

01

Odpovědět

+BullOverJop, je dost starej a zkušenej. Za svůj život poznal hodně pirátských strategií.

03

Odpovědět

+-HoNY-i kdyby... na ak řesný zásah letícího objektu, i když velkého jak stodola potřebuješ přesně namířit, a přitom vystřelili 3x a vždy fatální zranění. A přitom, nehledě na fakt že neměli jak namířit, tak neměli ani jak střelit když jim ve střelbě jaksi překážely ty skály.

00

Odpovědět

+lenaciaTady fakt nemá smysl diskutovat. To už by se dalo rozporovat neshoření Nočního krále. :) Chceme se všichni bavit a užívat neřízeného konzumu a obžerství, slintat nad vizuálními efekty jednoho z nejlepších seriálů za poslední roky nebo se držet 100% autentičnosti?

02

Odpovědět

+-HoNY-Jenže noční král je bytost, která je vůči ohni imunní stejně jako ostatní white walkers, jediné, které dokážeš zničit ohněm- dračím i normálním jsou mrtvoly... Chápej, že prostě je rozdíl mezi fantasy nadpřiroenou bytostí, která má nějaké své dané prvky 'fukčnosti' a porušením základní logiky a fyziky věcí... prostě že noční král neshořel je dáno jeho nadřirozenou existencí, ale jak mi přesně chceš vysvětlit že střela letěla skrze skály, které bránily ve výhledu na lodě a tím pádem musely bránit i výhledu na draky

30

Odpovědět

+BullOverUznávám a beru názor, nicméně přijde mi, že hledáte stoprocentní logiku v seriálu, kde prostě a jednoduše nemůže platit. Říkat, že je drak v pořádku protože je fantasy ale nevidění lodi z dálky už ne, se mi zdá poněkud fádní. Něco takového mi dojem z epizody nekazí pokud Vám ano, těším se až se tu setkáme u dalšího dílu. (Třeba se jen Daenerys nedívala na cestu :)

212

Odpovědět

+divákNekazí mi to dojem z epizody... ale když na to někdo upozorní, tak má pravdu.

11

Odpovědět

Já uznávám taktické a i fyzikální nedostatky v seriálu. Aspoň tím je otevřena (patrně asi nechtěně) diskuze o tom, jak mohly války i bitvy probíhat v reálných dějinách.
Nicméně si myslím, že fanoušci jsou na základě maličkostí až příliš kritičtí a automaticky epizody hodnotí jako odpad, aniž by ocenili přirozené kvality seriálu. Je určitě vhodné, aby třeba tvůrci v nějakých oblastech ještě něco přidali, ale... Ale zkrátka pořád GoT představuje seriálovou špičku, která drtí konkurenci. Pokud budete pochybovat, mrkněte se prosím třeba na některé epizody Knightfalu... ;) :)

02

Odpovědět