Hra o trůny v kostce: ZimohladOzzy Man

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 23
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:111
Počet zobrazení:8 077

Po dlouhé době jsme se konečně dočkali další série Hry o trůny a s ní se vrací i Ozzy Manovy recenze. Výjimečně už ve středu, abyste se na ni mohli podívat co nejdříve.

Poznámka:
Banksy je pseudonym anglického streetartového umělce.

Přepis titulků

Začínáme u kluka, kterej letí mezi křáky. Arya si říká: "To škvrně jsem dřív bývala já." Ten malej bastard sleduje příjezd zajímavých lidí. Jako je Dany s Jeňou, Ohař, Gendry, Tyrion, Varys, ten je fakt drsnej. Červík a Missandei dostávají od seveřanů jen podezřívavé pohledy. Asi fandili Ramsaymu Boltonovi. Jeňa říká: "Snad ti moc nevadí, že mé rodné městečko je krapet rasistické."

Z draků si všichni kákli do kalhot. Branouš pohotově říká něco divného a tajemného. Sansa říká: "Neměj strach, zvykneš si." Dušervoucí pohled. Tady máme nový světový rekord v tom, jak rychle se holky rozhodnou nesnášet jedna druhou. "Už to kurva utněte," říká Branouš, "nemáme moc času, nebuďte jak diliny." Valná hromada Zimohradu může začít.

Jeňa si stoupne a všem říká, aby nebyli takoví rasisti, všichni začnou mrmlat, tak to vzdá a zase si sedne vedle své tety, se kterou chodí. Tyrion říká: "Ale teď vážně, lidi, musíme spolupracovat." Všichni řvou: "Bú, vypadni z pódia." I Sansa říká: "Jo, vysmahni se svou armádou a s drakama, sežerete nám všechno jídlo." Potom zpraží Tyriona, protože věřil, že Cersei dovalí armádu a pomocnou ruku.

Ten si pomyslí: "No jo no, něco na tom bude, dostala mě, co to kurva...?" Dušervoucí pohled. "A teď fakt, co to má kurva být, kámo?" Arya s Jeňou mají setkání u velkého stromu. Zavtipkuje o Sanse, ona říká: "Já už o Sanse nevtipkuju." Euron připomene Yaře, že má stojáka ze Cersei.

Pak přímo Cersei připomene, že z ní má stojáka. Ta se konečně přestane jeho stojáku bránit a dá mu volný průchod. Ten namyšlený čulibrk ani netuší, do čeho se tady právě namočil. Qyburn dává Bronnovi nabídku, kterou nelze odmítnout, aby zabil Jaimeho nebo Tyriona. "Jen si vem tu kuši, která zabila Tywina, jen si ji vem a chvilku o tom přemýšlej." Theon zachrání Yaru, ta mu dá hlavičku jako poděkování, pak mu pomůže na nohy a dá mu další hlavičku, už je nahoře a zase jí na to skočil.

Tahle scéna nemusí přesně odpovídat původní scéně ze seriálu. Drogon a Rhaegal mají depku a chtějí domů. Dany a Jeňa se rozhodnou vzít je na projížďku, přestože Jeňa nemá řidičák na velká vozidla. Nakonec skončil ve škarpě u cesty. Myslím, že se na hrad vrátí s nějakým tím cucflekem. Tohle je zajímavá líbací scéna. Gendryho military shop je otevřen novým zákazníkům.

Prodal Ohařovi sekeru. Ohař a Arya se snaží předstírat, že nejsou kámoši, ale jsou to kámoši, ne? Arya dá Gendrymu podrobný návod na novou zbraň. Bude potřeba to složit dohromady. Sambo je mega nadšenej, že potkal Daenerys, ta mu řekne, že mu spálila otce i bratra, teď už není mega nadšenej. Je to jako potkat oblíbenou celebritu, která vás pak nehorázně zklame.

Dušervoucí pohled. "Ta holka, se kterou teď randíš, spálila mýho taťku s bráchou, mimochodem, jmenuješ se Aegon Targaryen, ňáké nápady? Program JonSníh.exe přestal odpovídat. A nakonec Tormund, Edd a Beric našli nějaké pouliční umění. A pak to spálili na uhel, když to zničehonic obživlo. Tormund si říká: "To mohl udělat Banksy." A Jaime dorazil na Zimohrad.

Dušervoucí pohled. Doslova nejdušervoucejší pohled celé epizody. Jaimeho duše je právě teď drcena jako Play-Doh na hydraulickém lisu. ČAS NA RECENZI Vítejte zpět, dámy a pánové, je supr být zase v práci. Vždycky se cítím znovu zaměstnán, když se vrátí Hra o trůny. Jsem docela spokojen s premiérou osmé série. Byla tam spousta shledání jako v kýčovité telenovele, ale zvládli to parádně.

Líbí se mi shledání Jona a Aryi, Ohaře a Aryi, Gendryho a Aryi, Tyriona a Sansy, to byla skvělá scéna, Theona a Yary. Shledání Jaimeho a Brana bude jedno z nejtrapnějších. Zajímá mě, jak moc Brana štve, že ho předtím žduchl z okna. Vzhledem k tomu, že je z něj poslední dobou Tříoká vrána, ne Bran Stark.

Bude naštvaný, nasere se? Fakt nevím, tenhle díl je rozhodně takové ticho před bouří. Projížďka na dracích je snad ta jediná veselá věc, zatímco se na horizontu rýsuje zkáza lidstva. Bylo to trochu laciné, ale mě to potěšilo, jsem jednoduchý třicátník, kterého těší jednoduché věci. Posledních dvacet minut je o dost svižnějších.

John Bradley dostal do rukou míč a valí s ním jako o závod. Příběh se hodně posunul vpřed, scény s ním byly mé nejoblíbenější, myslím, že odvedl skvělou práci s Dany. Je tu pro něj hodně schizofrenních emocí. Jeho otec byl zasranej čulibrk, ale byl to jeho jediný otec. Taky jsem strašně rád, že pravda o Jonových rodičích je venku, bude to zajímavý vývoj postavy po celou sérii, když teď ví, že je Aegon Targaryen.

Řekl bych, že Cersei Eurona využije a pak odkopne, taky mám pocit, že mu každou chvíli nechá useknout hlavu. Ale taky mě napadá, jestli ho náhodou nenechá žít a nechá ho si myslet, že to nenarozené dítě je jeho. Prostě se jí líbí, jak je arogantní, aspoň o věcech nebude přemýšlet do hloubky. Možná je v tomhle trochu podobný Robertu Baratheonovi. Možná si myslí, že je dobrej náhradník.

A tady máme zprávu pro tým s vizuálními efekty, který musel producentům říct, že nebudou dělat zasrané slony. Ty slony jsem vážně chtěla. Epizoda se nazývá Zimohrad, což je celkem poetické. Jsme tam, kde začaly všechny ty sračky z první série. Postavy se změnily a vyspěly a všechny se vrací na Zimohrad, teda většina, aby bojovaly proti společnému nepříteli. Tenhle díl je i o tom, jak moc záleží na postavení a původu, když se blíží velká hrozba.

Jon tvrdí, že na titulech a nálepkách nezáleží, ale bude o tom muset přemýšlet. Vypadá to, že většina lidí kolem něj si myslí, že na dědictví a výchově a titulech záleží. A nejen, že na tom záleží, ale že je to pro lidi mnohem důležitější než konec světa a jejich vyhynutí, to mě poser. Hra o trůny mi vždycky připomene, jak sebestřední můžou někteří lidé být. LOL.

Prosím, omrkněte hudbu, kterou jsem použil ve videu. Chtěl bych poděkovat Nitro Zeusovi a Davidu Cosmovi. Snažím se hrát australskou hudbu v této poslední sérii, je to cíl, který jsem si vytyčil, takže moc díky těm hrdinům, kteří mi poslali svou hudbu. Obdarujte je láskou, čauvec. Překlad: Roman1211 www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tenhle seriál se asi nikdy nedonutím sledovat je to tak lákavé jako 160 dílů "dalasu" nebo pokračování "takové normální rodinky" ... prostě ani trochu.

010

Odpovědět

ono vůbec to středověké téma je nuda šeď protože o nic jiného než o nepřetržitou demonstraci síly, hlouposti a bezohlednosti se v podstatě ani nejedná. Nudněji už zní snad jen sandálovky typu "Pád říše římské", ale u té jsme alespoň mohli doufat že až konečně spadne, tak už do seriálové série nikoho nenapadne proměnit ani ten film ... jediné co z té pitominy asi skutečně kdy dokoukám bude tenhle souhrn, ani ten nezaujal vlastně ničím.

07

Odpovědět

Fajt nezmínil toho zírajícího draka, co chtěl taky hudlana? Nebo nasraně, že mu dělá do mámy?

211

Odpovědět

Video by potom muselo mít rating 15+. :D

61

Odpovědět

Super! O víkendu jsem v rámci příprav shlédla videa rekapitulující sedmou sérii, takže na tohle jsem se moc těšila

100