New York City v roce 1911Ozzy Man

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 23
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:88
Počet zobrazení:3 818

Dnes se s Ozzy Manem podíváme do minulosti na to, jak se žilo v New York City před 107 lety.

Přepis titulků

Panečku. Jenkote mankote. Ty svatá prostoto, právě jsme v New Yorku v roce 1911. To bylo před 107 lety. Díky filmu jsme schopni cestovat v čase, to je vzrušující, sice se toho moc neděje, ale proto, že je to video tak staré, tak si zaslouží můj komentář. Takže přestaňte reptat, je to zajímavé, protože je to tak staré. Tenhle týpek třeba nemá nohu, mrkejte na toho čulibrka.

Co je to za šíleného čulibrka a co se mu sakra stalo s nohou? Odpálila mu ji koule z děla? Fakt nevím, neznám ho, nemám žádná fakta. V pozadí je čínská restaurace, ty jsou stále populární. Ještě pořád je máme i v roce 2018. Tam vzadu vidím i instalatérství, instalatérství tehdy bylo velice důležité. Tady máme děti, nějaké malé raubíře na pravé straně. Asi nemají žádné rodiče a žijí jen tak na ulici.

Nevím, co je tohle za ulici, řekl bych, že je to nějaká hlavní ulice, nežil jsem tam v té době a nežiju v New Yorku ani teď, někdo určitě napíše... Tak tohohle týpka málem srazila tramvaj. Málem se dostal do destinace V píči. Někdo v komentářích napíše: "To je moje ulice, na té žiju, mám tam podkrovní byt, mám tam podkrovní byt a vím, co to je za ulici."

Zajímalo by mě, jestli tehdy točili videa s destinací V píči. Tady by mohla být nehoda, kolik je lidí v tom autě, jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm a žádné pásy. Tihle žijou prostě na hraně, teď musí dát přednost koním. No to mě poser, tohle je vážně skvělá práce s kamerou, tohle je pohyblivý záběr. Ten za kamerou musí být děda, nebo praděda Martina Scorseseho, protože tohle je prvotřídní práce. Dřív byli lidé chytří, aspoň vypadají chytře.

Vím, že já tak chytře nevypadám. Mrkejte na tyhle čulibrky, jak si nechávají leštit boty, Dřív to tak prostě chodilo, představte si, že zastavíte u silnice a řeknete: "Mohli byste mi vyleštit kroksy? Vyleštit mi moje kecky?" To už neděláme. Všichni muži pospíchají za obchodem, týpci dělali do obchodu, to už dneska neděláme, protože je to na hovno, je to příliš stresující, dostanete z toho jen depku.

Tihle týpci si ale říkají: "Prostě si nasadím cylindr a dohodnu nějaký obchod." Mrkejte na tu technologii, mají tam nadzemku, to nemáme ani dnes v Perthu. To je pěkný výhled, no to mě poser, kolik práce už tehdy odvedli. Jsme hodně pracovití, velmi pracovitý druh. Stihneme toho hodně za krátkou dobu. Tenhle týpek se jen tak potlouká, vůbec neví, která bije. Tolik budov tam měli, vypadá to jako z lega.

Kdo odvedl tolik práce? Asi lidé, kterým se moc pracovat nechtělo. Stejně jako v dnešní době, taky se nám nechce pracovat, ale musíme platit účty. Tady vidíme počáteční znaky znečištění, ne moc, ale už to začalo. Možná z toho vyvodíme důsledky, nějak předpovíme, co se nám stane v budoucnu. Mimochodem, všichni, které jste teď viděli, jsou už mrtví. Na to nemyslete, prostě na to nemyslete, nebo o tom možná popřemýšlejte, je to hluboká myšlenka. Překlad: Roman1211 www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář