Papiňák

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:275
Počet zobrazení:5 604

Španělský režisér Daniel Sánchez Arévalo má na kontě hned několik krátkometrážních filmů, z celovečerních je známý loňský snímek Velká španělská rodina (La gran familia espaňola, 2013) či Tmavěmodrýskoročerný (Azuloscurocasinegro, 2006). Na VideaČesky.cz vám přinášíme čtyřminutový krátkometrážní film Papiňák (Exprés), který líčí složitý vztah matky a dcery narkomanky.

Přepis titulků

PAPIŇÁK Podívej, co jsem ti přinesla. Otevři to. Kdy mi přineseš televizi? - Otevři to, je to dárek. - Do toho se televize nevejde. Vždyť je to tak hezky zabalený. - Líbí se ti? - Je to použité. Sakra mami, vždyť je jako nový.

Abys mohla vařit čočku, je v ní hodně železa. Pak říkáš, že špatně jím a že jsem pobledlá. Co to děláš? - Brzy ti to vrátím. - Co? - Že ti to brzy vrátím. - Nech ten šicí stroj. Tak dobře, klídek mami. Sakra, ty máš ale náladu. A to jsem ti přinesla dárek, to je od tebe hezký. Nechci žádný dárky, chci zpátky moji televizi.

porcelán LLadró, stříbro, servírovací vozík, lampy, obraz tvého dědy, můj život. - Posloucháš mě? - Mami, co je kurva tohle? - Otevři mi kuchyň. - Nenechám tě odnést mixér. Jak víš, že bych odnesla mixér? Protože nic jiného nezbylo. A co chceš?

Abych musela kouřit chlapům? Chceš, abych šlapala kvůli fetu? To chceš? Dcero moje, měla by ses vrátit do odvykacího centra. Takhle nemůžeš pokračovat. Mami, ujasni si to. Šicí stroj nebo mixér. Nemůžeš mít celý život všechno. Co to tak hezky voní?

Vařím čočku. To je hezký, moc děkuju. Co si dáš jako hlavní jídlo? Nevím, mami. Ani nemám moc hlad. Právě jsem si něco dala. Tak jíst asi nebudu a ani se nezdržím. Tohle je naposledy. Fakt, mami. Pak už toho nechám, slibuju.

Mami, co je s tím hrncem? Je nějaký ucpaný, ne? Vypni to, už se to pálí. Nemám ráda spálenou čočku. Slyšíš mě, mami? Mami! Mami, co děláš? Otevři ty dveře. Dělej, otevři ty dveře. Mami! přeložil: lukan_cruz www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Škoda, že nedostupné, chtěla jsem po letech ukázat sestře, co už naštěstí nebojuje se závislostí, protože před deseti lety jsem ho ukazovala mamce (ne jako návod 😁).

00

Odpovědět

Už zase funguje :)

00

Odpovědět

Papiňák je svinstvo...

60

Odpovědět

VIDEO JE ZVÁŠTĚ VHODNÉ PRO OSOBY MLADŠÍ 18 LET!

960

Odpovědět

zatímco v reálném světě ... otevře dveře protože tam ta husa strašně řve, na zemi leží neskutečně popálená řvé, v ranách, kůži a na oblečení, všude čočka, kuchyň v p****i, všude čočka, voda, stěny v p****i, všude čočka, mixér rozflákanej na sračky holka má střepy vražený v břichu a noze, hodiny v p****i, lednička vypadá pěkně v p****i ale ještě funguje, všude čočka, fetka si dala hlavou vo linku teče jí krev a řve na babu padá ze stropu čočka

374

Odpovědět

verze číslo dvě - zatímco ve světě diabla - vejde dovnitř tam holka roztrhaná na sračky lednička vyzkratovaná úplně v p****i hoří, potrubí prasklo + 5 magic damage, holce trčí z xichtu mixér (two handed axe 10dmg) stříhá ji z tepen do toho je všude čočka, baba to nevydrží a blije na svoji dceru zatímco na ni ze stropu kape krev s čočkou pak to celý vyzkratuje ještě jednou (critical strike) a chcípne i baba páč je celá taky mokrá a od sraček

173

Odpovědět

+ZabijakJo čočka to je mrška

90

Odpovědět

that escalated quickly...

122

Odpovědět

Blbka. Neví, jak odtlakovat papiňák/vypnout sporák... Je dobré, že podobný videonávod pro seniory vznikl :o)

272

Odpovědět

Fetka no.

20

Odpovědět

a to Davidovi dala aspoň 4 litry, sice byly jenom na k***y a automaty, ale aspoň nemusel krást mixéry

20

Odpovědět

a chcípla ta feťačka?

78

Odpovědět

Tak tohle se nám stalo tak před 15 lety, bouchnul nám papiňák když sem seděl asi 3 metry od něj ve vedlejší místnosti, šlupka to byla daleko větší ... poklička udělala pěknou díru ve stropě a všude kolem na zdech horká voda a kousky masa, ale papíňák přežil v celku, takže by fetka byla spíš slušně opařená než mrtvá. Ikdyž takový fetky nemají moc tuhý kořínek

202

Odpovědět

naopak fetky vydržej všechno si piš

151

Odpovědět

Ale takhle určitě rozbila ten mixér :(

961

Odpovědět

zabila :D

1040

Odpovědět

kéž by tu krátkometrážní snímky byly častěji:)

312

Odpovědět

To je docela drsna laska :-)

250

Odpovědět


Odpovědět

Jako nevím no, ale měla jít asi radši šlapat, postavu na to měla.. :D

665

Odpovědět

jo ale s pytlem na hlavě

296

Odpovědět

+Hall3006Odborník sice nejsem, ale myslím, že mezi těma kráskama u silnic by tahle byla docela výhra. :)

160
Další