Paul McCartney & Wings – Live and Let DieHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:111
Počet zobrazení:5 860

Hudba z bondovek je kapitolou sama o sobě. Dnešní hudební klenot je skladba, kterou v roce 1972 napsal Paul McCartney a která provázela stejnojmenný film s Rogerem Moorem, který vyšel o rok později.

Skladba Live and Let Die byla v době svého vydání nejúspěšnější bondovskou úvodní písní. Byla první, která byla nominována na Oscara za nejlepší filmovou píseň. Umístila se na druhém místě v žebříčku Billboard Hot 100. Úspěch skladby vyzýval další kapely, aby přišly se svými cover verzemi. Nejúspěšnější z nich byla ta od Guns’n’Roses. Jak jejich, tak McCartneyho verze byly nominovány na cenu Grammy.
Zvláštností je, že po 11. září 2001 se skladba dostala spolu s desítkami dalších na černou listinu stanice Clear Channel. Důvodem byl text, který se mohl bezprostředně po útocích zdát nevhodný.

Wings založil v roce 1971 Paul McCartney se svou manželkou Lindou, bubeníkem Dennym Seiwellem a bývalým členem Moody Blues Dennym Lainem. Kapela byla známá mimo jiné velmi častými změnami obsazení a také uvolněnou atmosférou hraní, typickou pro 70. léta. Kapela například na své album Wild Life použila u pěti z osmi písní hned první studiové pokusy a své turné po Evropě absolvovala v dodávce. Wings vyjádřili své politické názory v písni Give Ireland Back to the Irish, která byla stanicí BBC zakázána. V roce 1981 se kapela rozpadla poté, co se McCartney stále více věnoval svým sólovým projektům a krátce po smrti Johna Lennona odmítl jet s Wings turné.

 

Přepis titulků

Když jsi byl mladší a tvé srdce bylo otevřenou knihou říkával jsi: "Žít a nechat žít..." Víš, že to tak je... Jenže když tě tenhle proměnlivý svět, ve kterém žijeme donutí propadnout pláči... Stačí říct: "Žít a nechat zemřít." Žít a nechat zemřít...

Žít a nechat zemřít... Nechat zemřít... Žít a nechat zemřít... Co ti na tom záleží, když máš práci, musíš ji udělat dobře, musíš svému soupeři pořádně zatopit... Říkával jsi: "Žít a nechat žít." Víš, že to tak je...

Jenže když tě tenhle proměnlivý svět, ve kterém žijeme donutí propadnout pláči... Stačí říct: "Žít a nechat zemřít." Žít a nechat zemřít... Žít a nechat zemřít... Nechat zemřít... Žít a nechat zemřít... Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Perfektná pesnicka, som ani nevedel ze je originalom od Paula McCartneyho a gnr ma len cover, co sa to tu len clovek od Vas nedozvie :)

190

Odpovědět

Dobré :) Od Wings je taky skvělá Band on the Run (taky se změnami tempa)

200

Odpovědět

Nejlepší song ze všech bondovek.

191

Odpovědět

Sto lidí sto chutí. Mě vůbec tenhle song neoslovil. Mé oblíbené jsou Diamonds Are Forever, Golden Eye a Skyfall.

190

Odpovědět

wau to musela byt brutalna show na zivo zazit :)

191

Odpovědět

I love it! Díky :)

191

Odpovědět

Párádní song. Díky.

201