Petula Clark - DowntownHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:210
Počet zobrazení:9 622

Je tu středeční půl osmá ráno, čas, který u nás znamená jediné - další díl Hudebních klenotů 20. století! Dnes jsme se rozhodli zapátrat trochu hlouběji do hudební minulosti a vybrali pro vás příjemnou píseň Downtown od britské zpěvačky Petuly Clark. Doufám, že ti, kteří sledovali seriál Ztraceni, si ihned postesknou! Navíc bych vás chtěl upozornit, že přesně před dvěma roky se tu objevila parodie této písničky, ve které autoři chtějí odpovědi. Info shrnul do pár vět Kari.   Popová pohodovka Downtown vyšla poprvé roku 1964 na stejnojmenném albu. Složil ji Tony Hatch při procházce v centru New Yorku. Petula Clark poté píseň přezpívala a vydala. Téměř ihned po vydání se skladba stala mezinárodním hitem a dodnes dodává lidem při jejím poslechu lepší náladu a úsměv na rtech. V Americe obsadila píseň 1. místo, v Británii 2. místo. V České republice je tento song známý především v podobě své české verze s názvem Pátá od Heleny Vondráčkové. Petula Clark se narodila roku 1932Epsomu v Anglii. Celým jménem se jmenuje Petula Sally Olwen Clark a je britskou zpěvačkou a herečkou, od roku také 1988 nositelkou hodnosti commander Řádu britského impéria. Už v sedmi letech zpívala v dětském sboru. Brzy poté se na stanici BBC stala dětskou hvězdou. Do roku 1950 již hrála ve 20 filmech. Na tyto úspěchy dokázala jako dospělá navázat a uspořádala světové turné, které ji velmi proslavilo hlavně v německy mluvících zemích. V roce 1961 se provdala za francouzského novináře Clauda Wolffa, se kterým má dvě dcery a jednoho syna.

Přepis titulků

Překlad: bakeLit www.videacesky.cz Když se cítíte osamocení a život vám takový připadá, vždycky se můžete vydat... do centra. Když jste ustaraní, všechen ten hluk a spěch přijde vhod. V centru. Stačí se zaposlouchat do hudby městského provozu. Procházet se po chodníku a kochat se neonovými světly.

Co tím můžete ztratit? Všechna světla jsou tam jasnější, můžete hodit všechny problémy a starosti za hlavu, když vyrazíte do centra. Všechno bude nádherné, když budete v centru. Lepší místo určitě nenajdete. V centru, tam na vás vše čeká. V centru...

Nesmutněte a nedovolte, aby se vás zmocnily potíže. V centru se konají filmová představení. Možná byste rádi navštívili místa, která nikdy nezavírají. V centru. Oddejte se rytmu něžné bossa novy a než skončí noc, budete tančit v jejich náručí. Opět šťastní. Všechna světla jsou tam jasnější, můžete hodit všechny problémy a starosti za hlavu, když vyrazíte do centra, kde světla jasná jsou.

Centrum už na vás dnes čeká. V centru už vám bude fajn. V centru... V centru... V centru...

Třeba tam naleznete někoho tak milého, že vám pomůže a pochopí vás. Člověka, který s vámi soucítí a hledá jemný dotek, jenž ho bude provázet. Tak doufám, že se tam uvidíme. Hodíme všechny problémy a starosti za hlavu, když vyrazíme do centra. Všechno bude nádherné, když budete v centru. Nečekejte ani minutu. V centru, tam na vás vše čeká.

V centru...

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video opět funkční.

00

Odpovědět

Mameluk: Nemysli si, že když tohle není zrovna pecka, že to do dvacítek nepatří, v té době to byl hit a pořád se hraje v rádiích...jinak škoda té v******? Vondráčkové a její "cover verze" - pořád ji v tom slyším.

190

Odpovědět

příští díl bude 29. února ... doufám že bude něco speciálního ... třeba strange fruit - flame still burns :)

181

Odpovědět

Je to ten typ písničky u které bych raději překlad neznal... Líbila se mi vela a pořád bude, ale už mi bude znít ten šílenej text do ucha...

180

Odpovědět

bakeLit sem si voddych uff:-) tak to je jina.

191

Odpovědět

Mě osobně Hudební klenoty v 90% případů přinesou písničku, kterou mam rad ale netuším jak se jmenuje (nebo jen neznám original jako v tomto případě). Ve zbývajících 10% narazim na song o kterém jsem ještě nevěděl že se mi líbí. Vřelé díky pracující třídě překladatelů

180

Odpovědět

To bude asi spam filtr.

190

Odpovědět

Hele vy tady na VČ da se rict bojujete proti ACTA a me nevlozite ani predesly koment se tremi pisnickami, jako navrh:-O Co to s vama je,:-(

181

Odpovědět

aaaa Lost ! :D

180

Odpovědět

Btw mohl by tu někdo ve zkratce napsat, co důležitýho se stalo v prvních 30 sériích Lostu? Nějak jsem po té první ztratil nit.

181

Odpovědět

hned sem si vzpomněl na seriál Ztraceni

180

Odpovědět

Taky si myslim, ze tohle do dvacitek nepatri:-O Jsou lepsi pecky na Svete:-)
http://www.youtube.com/watch?v=aqlJl1LfDP4
http://www.youtube.com/watch?v=kFzViYkZAz4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=MeG-hNXXy6I

185

Odpovědět

Notoricky známá klasika, takže zde rozhodně místo má. ;-) Já nemůžu jinak než 10. :-)

181

Odpovědět

V podani Winony a Angeliny http://www.youtube.com/watch?v=QGAWzfKi6ag

185

Odpovědět

podle mě neexistuje lepší ranní písnička do filmu. :)
tohle je klenot, ale je třeba mít nakoukané filmy a seriály, no.
Hodnotím písničku, ne klip!

183

Další