Pistolník

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:560
Počet zobrazení:18 988

Opravdu nevím, jak tenhle krátký film uvést, takže se na něj prostě podívejte. :-)

Přepis titulků

Unavený pistolník pomalu kráčí salónem. Dlouhá cesta z Cheyennu si vybrala svoji daň. Kdo to říká? Nedůvěřivě se rozhlíží. Roky strávené na špatné straně zákona jej naučily, že tvrďák z problémů vyvázne, ale chytrák se do nich nikdy nedostane. Prosím, přestaň, jen si chci dát v klidu whiskey. Ale pistolník nebude mít klid.

Handersonovi kluci v rohu čekají na možnost jej zabít, protože je na něj vypsána odměna ve výši 200 dolarů. Je to pravda? Chcete mě zabít, jak říká ten hlas? - Ne. - Zalhal starší z Handersonových. - Jak víš, že lžu? - Zeptal se jen tak starší z Handersonových. Nezeptal jsem se jen tak. Ptám se tebe ty zkurvenej... hlase. Řekl starší z Handersonových.

Mohl bys přestat říkat "starší z Handersonových"? Požádal Tommy. Starší z Handersonových. Mezitím mladší z Handersonových položil ruku na svůj kolt. Chtěl zakřičet "za tebou", aby pistolníka donutil otočit se - a mohl ho tak střelit do zad. - Ne, to jsem nechtěl. Sakra, Johnny, zase to "za tebou"? Co jsi chtěl tentokrát říct, že za ním je? - Nic. - Zalhal Johnny. - Chtěl říct, že medvěd.

- Ale no tak. Medvěd, Johnny? V salónu? Johnny se začal červenat. Přál si, aby byl pryč, zpátky doma. V posteli. Se svými panenkami. Cože? Žádné panenky nemám. Aby se uklidil, představil si, že hladí panenky po vlasech - a poté jim nalije šálek čaje. - Ne! Počkej, počkej. Ty pořádáš čajové dýchánky... se svými panenkami?

Ale malá část pistolníkova srdce našla pro mladého Handersona pochopení. Ne! Nenašla! - Jeho vnitřní rozpaky se dostaly napovrch. - Ne! Začal si představovat, jak drží mladšího Handersona za ruku - a víská ho po vlasech. - Ne! - Představoval si, jak ho poprvé líbá. - Ne! - Oba se poté zachechtali. - Ne! - A věděli, že příští polibek bude lepší.

- Tohle si fakt nepředstavuju! - Ale ano, představuje. - Nepředstavuju! - Ale představuje. - Nepředsatvuju! A to je poslední slovo. - Ale představoval. - Do prdele! Nechcete spolu někam jít? Proč bychom vůbec měli tomu hlasu věřit? A v tu chvíli dostal pistolník nápad. - Ty! - Já? Mysli na číslo mezi 1 a 100 a uvidíme, jestli ten hlas ví, na co myslíme.

Tak jo. Jasně. Děvka Sally začala myslet na své oblíbené číslo, což bylo 32. Poté si uvědomila, jak ji svědí její ženské partie a začala myslet na číslo 76, její druhé nejoblíbenější číslo. Ten hlas má pravdu. 32 je mé oblíbené číslo! A potom jsem opravdu myslela na 76. - A co s tím svěděním?

- Trvá to už od soboty, Bille. Nevíš o tom něco? - Nevím. - Ale věděl. K tomu se ještě dostaneme. Vypadá to, že ten hlas ví všechno. Pistolník si teprve teď všiml, že barman je černoch. To zde bylo stále neobvyklé, ale pistolník se rozhodl, že mu to nevadí. Asi... díky? Místní obyvatelé byli hrdí na svůj pokrokový postoj k rase. To je pravda.

Ale bude to tak i poté, co se dozví, že Sam spal s Nedovou ženou? - Cože?! - Uklidni se, Nede. Měli jsme ji všichni. - Přiznávám. - No jo, máš pravdu. - A spal i s Jessupovou sestrou. - Tak a musím ho zabít. Hele, Jessupe, odlož tu zbraň, nebo tě rozstřelím vejpůl. Ta hudba. - Taky vám připadá zlověstná? - Zlověstná. - Co to znamená?

- Jako že se stane něco zlého. Třeba něco jako přestřelka. Jeviště bylo přichystáno na překrásný balet smrti. Bude prolita krev, ale kdo vystřelí první? Počkej chvíli. Balet smrti? Co to má bejt? Myslím, že ten hlas chce, abysme se postříleli. Mezitím si pistolník všiml, že může střelit Tommyho. Ne, ne, ne. Počkat. Teď opravdu lže, vidíš, mám ruce nahoře. Dostal jsi mě, teď jsem kecal.

Ale teď nekecám. Včera se Tommy Handerson miloval s ženou Billa Jessupa. - Ne! - Tys spal s mojí mámou? - Můžu to vysvětlit. - Seš mrtvej, Hendersone. Řekl Gabriel, který si nedávno ustříknul na zadním dvorku ženy svého bratra. - Udělal jí to do zadku. - Co? Jak jsi mohl? Jste bratři! Ale i když byl Bill znechucen, ironie osudu se mu nevyhnula. Počkej, vidím, kam tím míříš a chtěl bych svoje znechucení odvolat.

Pravidelně se plížil do stodoly Paula Valentinea... Hele, jsme tu všichni kámoši. Měli bysme to nechat bejt. ...kde spával s Paulovou oblíbenou ovcí, Martou. - Do prdele. - S Martou, Bille?! S Martou?! Proto mě to svědí? Víte co? Všichni bychom se měli zhluboka nadechnout. Hrajeme hlasu do karet. Tohle město asi zažilo hodně nevěry.

A ty zvrácenosti by měly přestat. A já jsem možná gay. Ale pokud začneme střílet, ten hlas vyhraje. Myslím, že nám hlas dává příležitost. Ve světě, kde jeden po druhém odhalujeme svá nejtemnější tajemství, přestaneme možná dělat věci, za které se stydíme. A začneme přijímat věci, které jsme se báli přijmout. Tohle může být začátek nové utopie. Společnosti založené na spravedlnosti a toleranci, kde nezáleží na tom, jestli jste bohatí, chudí... - Nebo žena!

- Zase bych to nepřeháněl, ale jde o to, že hlas ukazuje naši nejhorší stránku. A my mu musíme ukázat tu nejlepší! Kdo se ke mně přidá? Byla to dobrá řeč a vše by možná dopadlo jinak, kdyby ostatní nikdy nezjistili, že pistolník včera v noci zastřelil nejmladšího syna Johna McCullerse, protože, cituji: "Mu táhlo z huby jako z prdele." Vy budete pan McCullers.

Byl to skutečně balet smrti. Když ta krvavá řežba ustala, ani jedna osoba nezůstala na nohou. Kromě Sally, svědivé děvky. Oslavila to tím, že si poškrábala přední vchod. Avšak to ještě nevěděla, že bude zítra roztrhána vzteklým vlkem. A do hajzlu. PISTOLNÍK

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Niektoré titulky mi to nezobrazuje, nestalo sa to ešte niekomu ? Nieje to prvé video kde mi vynecháva časti titulkov.

00

Odpovědět

Koukám producenti Westworldu pronajímají filmovou vesničku nezávislým filmařům. :) No aspoň kulisy nepřijdou nazmar. :)

30

Odpovědět

Ten salon mi strašně připomíná salon z Westworldu

60

Odpovědět

Protože je. ;)

00

Odpovědět

Spoznal niekto hlas Nicka Offermana z Parks and recreation? :)

10

Odpovědět

On tam i hraje. ;-)

10

Odpovědět

Vsimli ste si, že ta slečna Sally v některých záběrech sedí a v některých stojí?

03

Odpovědět

v jednom dokonca aj ležala

190

Odpovědět

Ron Swanson style.

30

Odpovědět

super video na vecer opravdu pobavilo diky za preklad

133

Odpovědět

Ten pistolnik mi hrozne pripomina Christiana Balea v 3:10 Vlak do Yumy.

242

Odpovědět

Toto mi pripomenulo super film - Horšie to už nebude - http://www.csfd.cz/film/222352-horsi-uz-to-nebude/videa/

52

Odpovědět

Děkuji za videjko, tohle bych vskutku rád zavedl v práci.

Andrea: To netuším, taky mi zmizel jogurt.
Můj Hlas: Odvětila Andrea ve snaze zamlžit fakt, že vyžírá kolegům jídlo z ledničky..

402

Odpovědět

Geniální paráda!
"… Zase bych to tak nepřeháněl…" (6:58)

182

Odpovědět

Hlas : "A tak si anonymní uživatel randomname+číslo komentu uvědomil, že rád chodí na videacesky ne kvůli překladu videí, ale protože tu občas narazí na zajimavé video, na které by nikdy nenarazil a napsal pouze : ".
Díky.
Hlas : "Poté si uživater zkontroloval pravopis, ale protože má IQ retardované žáby, tak to bylo zcela zbytečné a tak prostě kliknul na tlačítko s nápisem Přidat komentář".

443

Odpovědět

Furt jsem čekal, že tam někde bude majitel hlasu sedět za barem.
Ale i tak - nádherné video! :-)

217

Odpovědět

Ahoj, trávíte hodně času na netu? Nemáte chuť a pár minut na vyplnění krátkého psychologického dotazníku a máte 18 a více let? Jestli ano, pak budeme moc rádi, když se zúčastníte našeho výzkumu na
http://ivdmr.fss.muni.cz/dotazniky/index.php?id=263. Děkuju. Jestli ne, tak se omlouvám za spam, Jakub Brojáč z Katedry psychologie FSS MUNI.

458

Odpovědět

Jakube, příště nás ideálně zkus nejdřív kontaktovat na mail a požádat například o nasdílení dotazníku na Facebooku. Věřím, že pokud to je něco, co může být pro naše návštěvníky zajímavé a nenáročné, nějak bychom se domluvili a ty bys tu nemusel "spamovat" a ještě se za to omlouvat.

502

Odpovědět

+BugHer0Pravda, napadlo mě to a nešťastně jsem zvolil možnost spamu. Nechtěl jsem obtěžovat, jedná se jen o pilotáž (potřebujeme vědět jak ten dotazník funguje) a nechtěl jsem tedy využívat ničí autority aby mi to vyplňovali i lidé, které to jen tak přirozeně nezaujme. Omlouvám se tedy za komplikace a doufám, že to zde nikoho příliš neobtěžovalo :)

63

Odpovědět

+JakubBugHer0 el AUTORITATA ??!! HAHAHAH. Vaya con el cuestionario, a la mierda.

511

Odpovědět

Vyplněno. Zajímavá věc, trávím na internetu hromadu času, ale nikdy mě nenapadlo nad tím přemýšlet jako nad závislostí, spíš jsem rád když si od toho odpočinu.

60

Odpovědět

+StifyOno závislost jako takovou má na internetu (na nějaké aktivitě, která probíhá online) jen strašně málo lidí. Z výzkumu vyplývá, že se to pohybuje kolem 1 % uživatelů internetu. Jde hlavně o to, jak se závislost definuje. Rozhodně neplatí obrázek, který někdy předkládají média, že internet je špatný, vysoce návykový apod. Jde spíše o to, že některé aktivity na internetu přitahují více pozornosti než jiné a taky u nich člověk tráví více času. Závislost jako taková je přítomna až v momentě, kdy doba strávená online způsobuje v životě člověka určité komplikace, ale člověk si nedokáže pomoct a musí byt online, i když by třeba nechtěl. Neplatí tedy čím více jsme na netu tím jsme závislejší. Klidně i někdo kdo tráví 10 hodin online denně nemusí být na netu závislý a když to bude potřeba a jeho život to bude vyžadovat, tak dokáže dobu strávenou online omezit. Jde hlavně o to, jak to sám člověk vnímá a jestli mu to v životě způsobuje komplikace, které by nechtěl. Pro mě osobně je spíše zajímavé co všechno může internet poskytnout a jak ho začlenit do běžného života, ale zároveň je dobré vědět, že jsou na netu i věci, které se snaží jen upoutat pozornost, které nic nepřináší a jsou většinou koncipovány tak, aby člověk ani nepoznal, že u nich tráví tolik času.

72

Odpovědět

+Jakub1% je taky to co jsem si myslel. Samozřejmě ne každej to přizná, nebo na sobě vůbec pozná :D Pro mě spíš je to skvělej nástroj k tomu, aby člověk během sekundy získal téměř jakoukoliv informaci, kterou v běžným životě potřebuje. Akorát se teda přiznám že na VideaČesky musím být denně když jsem doma, to asi je závislost :D

20

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=cFrtpT1mKy8
;-)
Admin má pravdu, oficiálně by to bylo příjemnější.

30

Odpovědět

+KatkaDěkuji za skvělé a naprosto výstižné video a omlouvám se, jestli jsem vám nějak narušil prožitek z rovněž skvělého videa, které jsem pro svůj spam zneužil. Zároveň můžu slíbit, že kdybych někdy někomu podával anglickou snídani, určitě to bude bez spamu ;)

21

Odpovědět

Dotazník jsme uzavřeli, všem moc děkuji za účast :) Jen bych ještě rád doplnil pár věcí a už tady nebudu otravovat :)

Ano dotazník je konstruován tak, aby pokrýval koncept závislosti na internetu, tak jak je současně zkoumána. Sami tomu však moc nevěříme. Někteří lidé si na tom nicméně snaží udělat jméno. Tedy, že internet je zlo a je třeba proti němu bojovat. Lidé, kteří se na FSS zabývají internetem se však spíše staví do opačné pozice. Ano určité aktivity online mohou být rizikové, ale většinou až v momentě kdy se jde do extrémů (například člověk se snaží nahradit kontakt s druhými lidmi čistě přes net, nechodí ven, nepracuje, atd.). Obecně však platí, že je to jen velmi ojedinělé. Mnohem konstruktivnější přístup je pojmout internet jako něco, co nemůže reálný život duplikovat, ale může ho hezky doplnit. Internet v dnešním světě poskytuje i spoustu dobrého. Když to shrnu, tak současně nejvíce lidem komplikují život extrémy - 1. Nepoužívám internet vůbec, neumím s ním a ani nechci. 2. Jsem na netu pořád, mohu mít rozsáhlé znalosti o věcech na netu, ale postrádám kompetence v reálném životě. Závěr je tedy takový, že tak jako u všeho extrémy na obou stranách mohou škodit, ale mezi nimi je široký prostor pro to, jak net používat tak, aby nám jeho používání usnadňovalo život.

11